PDA

Επιστροφή στο Forum : Τωρινες μου φωτος



loukiss
28-06-10, 21:30
13447134481344913450134511345213453
να πω οτι ειμαι 17 χρονων 1.88 υψος βαρος 77-78 kg βαζω πολυ δυσκολα κιλα δυστυχως και ασχολουμαι εντατικα και πιο σοβαρα αν θελετε με καλυτερη διατροφη κανα 3 μηνο ενω γενικα με τη γυμναστικη τουλαχιστον 1,5 χρονο.επισης δν περιμενω το τελος του καλοκαιριου και κανω διατροφη ογκου δν μ απασχολει κ πολυ η εμφανιση μου στη παραλια παρα μονο ο στοχος μου ετσι κ αλλιως βαζω αρκετα δυσκολα...αυτα... :) :)

-beba-
28-06-10, 21:35
Είσαι πολύ καλός.:clap::clap::clap:
Συνέχισε. Φαίνεται ότι είσαι στο σωστό δρόμο.
Καλή επιτυχία στους στόχους σου.:toast:

Fiesta S 09
28-06-10, 21:39
13447134481344913450134511345213453
να πω οτι ειμαι 17 χρονων 1.88 υψος βαρος 77-78 kg βαζω πολυ δυσκολα κιλα δυστυχως και ασχολουμαι εντατικα και πιο σοβαρα αν θελετε με καλυτερη διατροφη κανα 3 μηνο ενω γενικα με τη γυμναστικη τουλαχιστον 1,5 χρονο.επισης δν περιμενω το τελος του καλοκαιριου και κανω διατροφη ογκου δν μ απασχολει κ πολυ η εμφανιση μου στη παραλια παρα μονο ο στοχος μου ετσι κ αλλιως βαζω αρκετα δυσκολα...αυτα... :) :)

Δούλεψε όγκο με την ανάλογη διατροφή γιατί είσαι ψηλό παλικάρι όπως και γώ και θέλουμε πολλά μυικά κιλά για να αναδέιξουμε το ύψος μας σωστά,καλώς η κακώς...;)

loukiss
28-06-10, 21:46
οντως...ευχαριστω παιδια το ξερω θελω δουλεια και ειμαι πανετοιμος γι αυτην ...

TEFAAtzis
28-06-10, 21:47
Ολοι οι ψηλοι εδω μαζευτικαμε???:P
Λοιπον περα απ'την πλακα θες ογκο.Εισαι σε καλο δρομο μονο τα ποδια σου με χαλανε(οχι επειδη ειναι αξυριστα)

loukiss
28-06-10, 21:52
χαχαχαχα...ωραιος TEFAAtzis thanks θελω ογκο και πολυ ..τα ποδια οντως καπως παραμελημενα σε σχεση με αλλα μερη αλλα ενταξει τωρα ειναι απο τα αγαπημενα μου για προπονηση...γενικα ειχα χασει κιλα τα χρονια που επαιζα μπασκετ και μετα δεν εβαζα με τιποτα...

Fiesta S 09
28-06-10, 22:18
Ολοι οι ψηλοι εδω μαζευτικαμε???:P
Λοιπον περα απ'την πλακα θες ογκο.Εισαι σε καλο δρομο μονο τα ποδια σου με χαλανε(οχι επειδη ειναι αξυριστα)

Άστα να πάνε...1,92 98 κιλά με πολύ φαί στη πλάτη μου.Πάντως με τον ανάλογο όγκο εμείς οι ψηλοί δείχνουμε πολύ ωραία...χεχεχ :bbbiceps:

loukiss
28-06-10, 22:26
ναι νομιζω οτι και οι μυς μας ειναι καπως πιο μεγαλοι σε μηκος γενικα ...θετικοτατο...

TEFAAtzis
28-06-10, 22:52
Άστα να πάνε...1,92 98 κιλά με πολύ φαί στη πλάτη μου.Πάντως με τον ανάλογο όγκο εμείς οι ψηλοί δείχνουμε πολύ ωραία...χεχεχ :bbbiceps:

+ 100000000:thumbup::toast:

silk
28-06-10, 22:59
αρκετα καλος αλλα για μενα βαλε στοχο τουλαχιστον να πας στον επομενο χρονο 90κιλα.δν ειναι απλο να παρεις κοντα 15κιλα.και γιαυτο προσεχε τι τρως.τωρα στο θεμα "δεν περνω οσο και αν τρωω"
πιστευω πως ισχυει για πολυ λιγους.
αν κανεις πολλα γευματα και τουλαχιστον τα 4 απο αυτα περιεχουν ενα ποσοστο υδατανθρακα, καλων λιπαρων , δεν παιζει να μην βαλεις ογκο.ουτε βιαστηκες κινησεις ουτ τιποτα.προγραμμα θελει.
και οσο το οτι οι ψηλοι φτιαχνουν δυσκολα οκ σχετικο ειναι.
δν λεω ειμαι κοντος ,αλλα και αλλοι ειναι κοντοι και δεν λενε με τιποτα να φτιαξουν.
παραδειγματα σε παιδια του υψους μου που μετρανε 60κιλα για να πεταξουν φλεβα και κοιλιακους.

versus
28-06-10, 23:05
πολύ καλός φίλε:thumbup:
λίγο ακόμα όγκο και είσαι τζετ;)
και πάλι μπράβο:toast:

gmalamos
28-06-10, 23:29
Εισαι σε καλο δρομο οπως ειπαν και οι προηγουμενοι δουλεψε ογκο και κανε μια αναλογη διατροφη..Εγω ρε παιδια με 1.86 τι θεωρουμε??:unsure:

versus
28-06-10, 23:33
Εισαι σε καλο δρομο οπως ειπαν και οι προηγουμενοι δουλεψε ογκο και κανε μια αναλογη διατροφη..Εγω ρε παιδια με 1.86 τι θεωρουμε??:unsure:

από τους ψηλούς!κ εγώ τόσο είμαι αν και πρέπει να έβαλα κανα πόντο τώρα τελευταία!

loukiss
28-06-10, 23:55
παιδια ευχαριστω πολυ για τα λογια σας αν και απεχω πολυ απο τους στοχους μου ( 15 κιλα οπως ειπε κ ο φιλτατος silk) θα ταν ονειρο αν εβαζα μεχρι του χρονου τοσα...καθημερινα κανω 3000 θερμιδες με μια αναλογια 25/50/25 περιπου σε πρωτ/υδατ/λιπ .τις off μερες κατεβαζω 300 θερμιδες απο υδατ...

Eddie
29-06-10, 21:05
αρκετα καλος αλλα για μενα βαλε στοχο τουλαχιστον να πας στον επομενο χρονο 90κιλα.δν ειναι απλο να παρεις κοντα 15κιλα.και γιαυτο προσεχε τι τρως.τωρα στο θεμα "δεν περνω οσο και αν τρωω"
πιστευω πως ισχυει για πολυ λιγους.
αν κανεις πολλα γευματα και τουλαχιστον τα 4 απο αυτα περιεχουν ενα ποσοστο υδατανθρακα, καλων λιπαρων , δεν παιζει να μην βαλεις ογκο.ουτε βιαστηκες κινησεις ουτ τιποτα.προγραμμα θελει.
και οσο το οτι οι ψηλοι φτιαχνουν δυσκολα οκ σχετικο ειναι.
δν λεω ειμαι κοντος ,αλλα και αλλοι ειναι κοντοι και δεν λενε με τιποτα να φτιαξουν.
παραδειγματα σε παιδια του υψους μου που μετρανε 60κιλα για να πεταξουν φλεβα και κοιλιακους.


Συμφωνω!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Βαλε ποιοτικο ογκο και οχι οτι να ναι!!:thumbup:

loukiss
29-06-10, 21:20
το παλευω καθημερινως με πολυ προσεγμενη διατροφη ...ευχαριστω μαν ;)

loukiss
31-10-10, 00:46
17764

17765

17766

17767

17768

17769

17770

17772

17773

17774

Devil
31-10-10, 01:00
κιλα 85????

μπαινουμε cutting ασυζητητι

loukiss
31-10-10, 11:05
χαχα συμφωναω :P ... ναι 85 ...πριν αρχισω ημουν στα 77.6 αν θυμαμαι καλα.

savage
31-10-10, 14:47
καλη συνεχεια στις προσπαθειες σου.

μου αρεσουν οι ποζες πλατης,ειδικα το ανοιγμα.ποδια δε μπορω να καταλαβω με τοση τριχα.απο ογκο οκ φαινονται,αλλα σιγουρα μπορεις κι αλλο.τα χερια μου φαινονται λιγακι πισω(ισως επειδη σε τα γυμναζεις ξεχωριστα,αν και σιγουρα κατι παιρνουν απο πιεσεις/ελξεις στηθους πλατης ωμων)
επισηε το ανω στηθος σου νομιζω οτι υστερει με αποτελεσμα να φαινονται τα κοκκαλα απο τις κλειδες εντονα.ισως λιγος επικλινης να βοηθουσε.
βεβαια ειμαι βεβαιος οτι ο μητσος που σε παρακολουθει,ξερει καλυτερα απ'ολους:thumbup:

loukiss
31-10-10, 15:03
ευχαριστω νικο... οντως θα συμφωνησω σ ολα π λες ειδικα στα χερια... ειναι γενικα πισω για αυτο τωρα στο καινουριο προγραμμα θα μπουνε πιο αμεσες ασκησεις γι αυτα... αποτριχωση δν ξερω αν ειναι στα αμεσα σχεδια μου :P

GyM=life
02-11-10, 17:20
καλη συνεχεια καλα τα πας=]

loukiss
02-11-10, 18:58
ευχαριστω πολυ φιλε μου

Devil
02-11-10, 19:00
ευχαριστω πολυ φιλε μου

να σου πω κατι αλλο... μπορεις να ζυγιζεσαι σχεδον καθημερινα και να ποσταρεις το βαρος στο log....

σορρυ που το γραφω εδω αλλα αυτο ειδα μπροστα μου τωρα:green:

loukiss
02-11-10, 19:07
καθε μερα??? να τ κανω καθε 3 μερο καλυτερα/?? :P γτ δν εχω στ σπιτι ...

Devil
02-11-10, 19:10
καθε μερα??? να τ κανω καθε 3 μερο καλυτερα/?? :P γτ δν εχω στ σπιτι ...

ναι ρε συ οταν μπορεις... νο προμπλεμ

απλα καντο συχνα αμα γινετε

loukiss
02-11-10, 19:14
οκ...παντως απ οτι βλεπω το σωμα μου προσαρμοστηκε πολυ γρηγορα στ cutting...χθες πεινουσα περισσοτερο σημερα καθολου....πρεπει να μαι γυρω στα 84 τωρα -1 kg δλδ απο την προηγουμενη βδομαδα ( με το ματι παντα :P)

Devil
02-11-10, 19:16
οκ...παντως απ οτι βλεπω το σωμα μου προσαρμοστηκε πολυ γρηγορα στ cutting...χθες πεινουσα περισσοτερο σημερα καθολου....πρεπει να μαι γυρω στα 84 τωρα -1 kg δλδ απο την προηγουμενη βδομαδα ( με το ματι παντα :P)

θα το πει η ζυγαρια αμα ειναι.........:P:P:P:green::green::green::green:

loukiss
02-11-10, 19:17
θα το πει η ζυγαρια αμα ειναι.........:P:P:P:green::green::green::green:

:thumbup::thumbup:

leftis
09-04-12, 18:54
Τωρινές? Σε βλέπω σε κάτι ποστς που γράφεις πολύ ψαγμένα και ήθελα να δώ πως έχουν δουλέψει όλα πάνω σου.

GeoDask
09-04-12, 20:28
Τωρινές? Σε βλέπω σε κάτι ποστς που γράφεις πολύ ψαγμένα και ήθελα να δώ πως έχουν δουλέψει όλα πάνω σου.

Αυτό είναι καλό γιατί διαβάζεις τις οποιεσδήποτε συμβουλές του καθενός μετά βρίσκεις το ανάλογο thread, καλή ώρα και βγάζεις τα συμπεράσματα σου.

loukiss
12-04-12, 01:04
43028

43029

43030

43031


λοιπον σημερα το πρωι τις εβγαλα .. απλα να πω οτι ειμαι καπως σε φαση χαλαρη εδω και 1 μηνα περιπου με προοδους , μαθηματα κλπ .. κανω IF υπερθερμιδικα - ισοθερμιδικα απο θεμα διατροφης... και ναι ξερω οτι ειμαι υψηλα σε λιπος απλα cutting δν κανω προσπαθω αλλιως να τ παλεψω... ποδια δν βαζω , εχω να κανω καθισματα κοντα 2 μηνες εξαιτιας ενος τραυματισμου στο ενα ποδαρι... σε καμια φωτο δν σφιγγομαι ιδιαιτερα και μαλιστα στη 2η σφιγγω μονο το δεξι μερος του σωματος (λολ μολις ειχα ξυπνησει) ενω το αριστερο λιγοτερο . στην 3η και στην 4η σφιγγομαι καλουτσικα.. στην 3η καλυτερα ομως..

αδυναμια γενικα εχω στα χερια (γενικα πριν αρχισω ημουν ψηλος και εκτομορφος με 1.87υψος και βαρος 70kg :/ με μακρυα χερια και ποδια οποτε καταλαβαινετε) ... εχουν δυναμωσει πολυ ομως με τον καιρο γι αυτο δν εχω παραπονο...

οπως εχω δειξει η φιλοσοφια μου ηταν low-moderate reps και heavy weights με υψηλη-μετρια συχνοτητα... απλα το γεγονος οτι κατι λειτουργησε-δν λειτουργησε σε ενα ατομο , δν σημαινει οτι το ιδιο ισχυει για τον καθενα...δν αποτελω καθρεφτη αποτελεσματων προφανως στην τελικη ειμαι ενα "δειγμα".. και περισσοτερα δηλαδη να ειχαμε παλι δν θα εβγαιναν ασφαλη αποτελσματα για τον καθενα.. εγω προτεινω αυτα που βλεπω εγω σωστα και λειτουργουν/λειτουργησαν πανω μου και κυριως τα γουσταρω ....

προσωπικα περιμενα να ερθει το τελος του 2012 για να ξαναποσταρω pics μιας και δν ημουν ιδιαιτερα σταθερος σε επιλογες.. καθε προγραμμα και γενικα ο,τι κανουμε θελει χρονο. τουλαχιστον 10 μηνες+... αυτο δν τ χω κανει ποτε...για πιο "καλες" περιμενετε μεχρι το τελος.. τεσπα αυτα τα λιγα .. :welcome:

Devil
12-04-12, 01:11
εχεις παρει..... σε σχεση με τις πρωτες φοτο εχεις βαλει κρεας πανω σου....:thumbup: αλλα και λιπος...:spank:

να σε πω.... μηπως να το ξανανοιγες το λογκ.... λεω γω τωρα....?:evil2:

loukiss
12-04-12, 01:17
thanks r ...

ξερω ξερω ! dont hit me >.<

skype ;)

kostas11
13-04-12, 11:58
Αν θες την δικη μου αποψη,το σωμα που χεις φτιαξει για τα 2-2.5χρονια που ασχολεισε ειναι 0...και μαλιστα δινεις και συμβουλες σε νεα μελη...πρεπει να αναθεωρησεις μαλλον καποια πραγματα γιατι κατι δεν παει καλα...my too cents

loukiss
13-04-12, 13:37
δεκτο το σχολιο σου στην τελικη αποψη σου ειναι...λογικα για να τ λες ξερεις τι σημαινει να εισαι 1,87 εκτομορφος με μπασκετικο σκαρι (για οσους γνωριζουν)...αληθεια το 0 που το βασιζεις? στο οτι εχω αρκετο λιπος πλεον ή οτι δν εβαλα αρκετη μαζα?

2 χρονια δν ασχολουμαι αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...τα 2 καλοκαιρια που εχουν περασει απο τοτε που αρχισα(το πρωτο ηταν αυτο που ξεκινησα) και δν επιασα μπαρα γτ φευγω διακοπες για 1.5 μηνα.. οπως επισης ειχα και εναν τραυματισμο (διαστρεμμα) που με κρατησε 2 μηνες οφφ με ναρθηκα και πατεριτσες και θεραπεια .. και μετα απο 3 μηνες σταματησα παλι για 1.5 μηνα για πανελλαδικες...και μετα το 2ο καλοκαιρι 2011 που λεγαμε (αν και σ αυτο ασχοληθηκα παραπανω αλλα και παλι 1.5 μηνα οφφ).

με παυση καθε 2μηνο - 3μηνο δν μπορεις να πεις οτι ασχολεισαι και τοσο καιρο κ ουτε να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα... παντως προσωπικα θεωρω οτι για ΟΣΟ ασχολουμαι και βλεποντας απο που ξεκινησα ειμαι ευχαριστημενος ...η διατροφη μου ηταν πολυ κακη για μεγαλο χρονικο διαστημα (με πολυ σαβουρα) αλλα δν μ ενοιαζε τοσο πολυ ειχα αλλες εννοιες με εξετασεις κτλ..

προσπαθω να τ οργανωσω λιγο και να ασχοληθω πιο ειδικα και συνεχομενα αυτη τη φορα...

οσο για τις συμβουλες που δινω , διαβασε ξανα τι εγραψα στο ποστ με τις φωτο... αυτα που προτεινω ειναι απολυτως λογικα.. αν διαφωνεις σε κατι μπορεις να εισαι πιο συγκεκριμενος σε εκεινα τα comment αν και δν νομιζω να μπορεις να τ αιτιολογησεις anyway.. και δν σημαινει οτι αυτα που προτεινω τ ακολουθησα κατα γραμμα για τον Α ή Β λογο οπως ανεφερα.. εγω παντα θα προτεινω το ιδανικοτερο κατα τη γνωμη μου.. γι αυτο λοιπον δν χρειαζεται να το παιζεις σεριφης των απροστατευτων νεων...:welcome:

Silvester
13-04-12, 13:46
Αν θες την δικη μου αποψη,το σωμα που χεις φτιαξει για τα 2-2.5χρονια που ασχολεισε ειναι 0...και μαλιστα δινεις και συμβουλες σε νεα μελη...πρεπει να αναθεωρησεις μαλλον καποια πραγματα γιατι κατι δεν παει καλα...my too cents

για φαλε φιλε καμια φωτο σου να σε κρινουμε ετσι..!!!!
Παω στοιχημα πως η πλατη του ειναι 3πλασια απο τη δικη σου και εχει περισσοτερες γνωσεις πανω στο θεμα την προπονησης και της διατροφης...οποτε δν εχεις το δικαιωμα να του μιλας ετσι...αλλο να του λες να προσπαθησει περισσοτερο κ αλο να του λες οτι δεν εχει κανενα αποτελεσμα και δεν κανει τιποτα

Silvester
13-04-12, 13:47
δεκτο το σχολιο σου στην τελικη αποψη σου ειναι...λογικα για να τ λες ξερεις τι σημαινει να εισαι 1,87 εκτομορφος με μπασκετικο σκαρι (για οσους γνωριζουν)...αληθεια το 0 που το βασιζεις? στο οτι εχω αρκετο λιπος πλεον ή οτι δν εβαλα αρκετη μαζα?

2 χρονια δν ασχολουμαι αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...τα 2 καλοκαιρια που εχουν περασει απο τοτε που αρχισα(το πρωτο ηταν αυτο που ξεκινησα) και δν επιασα μπαρα γτ φευγω διακοπες για 1.5 μηνα.. οπως επισης ειχα και εναν τραυματισμο (διαστρεμμα) που με κρατησε 2 μηνες οφφ με ναρθηκα και πατεριτσες και θεραπεια .. και μετα απο 3 μηνες σταματησα παλι για 1.5 μηνα για πανελλαδικες...και μετα το 2ο καλοκαιρι 2011 που λεγαμε (αν και σ αυτο ασχοληθηκα παραπανω αλλα και παλι 1.5 μηνα οφφ).

με παυση καθε 2μηνο - 3μηνο δν μπορεις να πεις οτι ασχολεισαι και τοσο καιρο κ ουτε να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα... παντως προσωπικα θεωρω οτι για ΟΣΟ ασχολουμαι και βλεποντας απο που ξεκινησα ειμαι ευχαριστημενος ...η διατροφη μου ηταν πολυ κακη για μεγαλο χρονικο διαστημα (με πολυ σαβουρα) αλλα δν μ ενοιαζε τοσο πολυ ειχα αλλες εννοιες με εξετασεις κτλ..

προσπαθω να τ οργανωσω λιγο και να ασχοληθω πιο ειδικα και συνεχομενα αυτη τη φορα...

οσο για τις συμβουλες που δινω , διαβασε ξανα τι εγραψα στο ποστ με τις φωτο... αυτα που προτεινω ειναι απολυτως λογικα.. αν διαφωνεις σε κατι μπορεις να εισαι πιο συγκεκριμενος σε εκεινα τα comment αν και δν νομιζω να μπορεις να τ αιτιολογησεις anyway.. και δν σημαινει οτι αυτα που προτεινω τ ακολουθησα κατα γραμμα για τον Α ή Β λογο οπως ανεφερα.. εγω παντα θα προτεινω το ιδανικοτερο κατα τη γνωμη μου.. γι αυτο λοιπον δν χρειαζεται να το παιζεις σεριφης των απροστατευτων νεων...:welcome:

Μην ακους κανεναν και μην σου κατεβαζει κανενας το ηθικο!!εχεις αρκετα μεγαλη πλατη...και μαρεσεις πολυ
Πρωτα να τα εχεις καλα με τον εαυτο σου και μετα με τους αλλους!:welcome::welcome:

loukiss
13-04-12, 13:55
"Πρωτα να τα εχεις καλα με τον εαυτο σου και μετα με τους αλλους!"

best comment ever.. αυτο μετραει στην τελικη..

ευχαριστω πολυ για το σχολιο αλλα οπως προανεφερα θελω δουλεια :thumbup:

Keirox
13-04-12, 13:59
Πόσο καιρό γυμνάζεσαι; τι πρόγραμμα κάνεις; τι τρως; και πόσο είναι τα κύρια λίφτς σου; Έχεις τα μισά αποτελέσματα κάποιου που γυμνάζεται σοβαρά για 5-6 μήνες. (Δεν έχεις πόδια, τραπς, posterior chain etc)

destroyerody94
13-04-12, 14:00
Ωραίος, έχεις πάρει πάρα πολύ, λογικό με τόσα κιλά πάνω να πήρες και λίπος.
Έκανες την υπέρβαση και φάνηκε, μαρέσει η πλάτη και οι ώμοι, (και πόδια που τα έχω δει να σκουατάρουν).
Γενικά στήθος χέρια, μπροστά κεφαλή δεν μου αρέσουν πολύ, αλλά έχεις πάρει και σε αυτά, ιδίως στήθος.

Ο κορμός φαίνεται δουλεμένος παρά το λίπος, ακόμα και από μπροστά.

Επίσης θέλει κάτι παραπάνω σε άνω τραπέζιους, ( σταμάτα τα καγκουροσράγκζ).


Γενικότερα για τους στόχους που είχες θέσει και ήταν σε κύριο βαθμό τύπου άυξησης επιδόσεων, τα gains είναι αρκετά καλά, δεδομένου σκαριού και των μ@λ@κιών που έκανες στη διατροφή :P

Τώρα από δω και πέρα θέτεις πάλι στόχους, και τους κυνηγάς. Πάντως +1 από μένα για το λογκ

TheWorst
13-04-12, 14:00
Αν θες την δικη μου αποψη,το σωμα που χεις φτιαξει για τα 2-2.5χρονια που ασχολεισε ειναι 0...και μαλιστα δινεις και συμβουλες σε νεα μελη...πρεπει να αναθεωρησεις μαλλον καποια πραγματα γιατι κατι δεν παει καλα...my too cents

Εγω θα γουσταρα να δω οχι την εμφανιση αλλα αυτο που δινει συμβουλες για τη δυναμη..Να πει ποσο εχει στις 3 βασικες κινησεις :green:


Πόσο καιρό γυμνάζεσαι; αν γυμνάζεσαι περισσότερο από 6-7 μήνες ότι κάνεις είναι λάθος...

Ειπε 2-2,5 χρονια βρε :green:

ginus
13-04-12, 14:02
τι καθεσαι και απαντας μωρε στον καθε τυχαρπαστο...ο καθενας εχει δειξει τι ειναι εδω μεσα απο τον τροπο γραφης του και την συμπεριφορα του...
οσο αφορα την σωματικη διαπλαση μαλλον ο φιλος τις παραμετρους για να φτασει σε ενα α. σημειο ουτε που τις ξερει..
το απο που ξεκινησες
τον σωματοτυπο σου
τα γεννετικα σου
τον μεταβολισμο σου
τον πρωην αθλητικο σου βιο
την δυνατοτητα η μη μιας αριστης διατροφης
κλαιν μαιν ολα αυτα για τον απο πανω...ολοι γενηθηκαμε με 30 κιλα παπακια..

destroyerody94
13-04-12, 14:05
τι καθεσαι και απαντας μωρε στον καθε τυχαρπαστο...ο καθενας εχει δειξει τι ειναι εδω μεσα απο τον τροπο γραφης του και την συμπεριφορα του...
οσο αφορα την σωματικη διαπλαση μαλλον ο φιλος τις παραμετρους για να φτασει σε ενα α. σημειο ουτε που τις ξερει..
το απο που ξεκινησες
τον σωματοτυπο σου
τα γεννετικα σου
τον μεταβολισμο σου
τον πρωην αθλητικο σου βιο
την δυνατοτητα η μη μιας αριστης διατροφης
κλαιν μαιν ολα αυτα για τον απο πανω...ολοι γενηθηκαμε με 30 κιλα παπακια..

Eιπα να μην μιλίσω εγώ, για να μην πούνε πως το λέω γιατί είμαι γνωστός-φίλος..
Λες και ο χειρότερος από πάνω είναι σε καλύτερη μοίρα

loukiss
13-04-12, 14:16
thanks για τ σχολια ολους (αρνητικα και μη)

πριν 4-5 μηνες ειχα deadlift conventional 140 x 1 (με πιθανοτητα ακομα μιας ρεπ) , sumo deadlift 150-160 x 1 αληθεια δν θυμαμαι(το ιδιο κ εδω).. πλεον εχω δυναμωσει περισσοτερο.

squat το τελευταιο ρεκορ ηταν 130 x 1 low bar , και αρκετα κατω απο παραλληλο (δν μ βολευει το just below parallel, θελω πιο κατω).εχω να κανω 2 μηνες squat ομως , λογω τραυματισμου

τωρα οσων αφορα τα χερια οπως ειπαμε εχω τις αδυναμιες ειδικα στα push patterns με μακρυα χερια etc... στα pull ειμαι πολυ καλα βοηθαει ο κορμος...

bench press τωρα τελευταια ειχα κανει 80 x 4 buffer (ειχα σιγουρα ακομα 1 grindy ισως και 2η με δυσκολια)...

military press ειχα 60 x 1 (πιθανοτατα μια ακομα grindy) πριν κανα μηνα... ειμαι και εδω λιγο πιο πανω λογικα..

EDIT : Worst δν ασχολουμαι ουτε καν 2 χρονια.. 2 χρονια θα εκλεινα φετος τον Ιουνιο αν δν ειχα καμια παυση.. τουλαχιστον ενα 6μηνο εχω χασει σ αυτα τα 2 χρονια που θα συμπληρωνονταν...

Keirox
13-04-12, 14:20
thanks για τ σχολια ολους (αρνητικα και μη)

πριν 3-4 μηνες ειχα deadlift conventional 140 x 1 (με πιθανοτητα ακομα μιας ρεπ) , sumo deadlift 150-160 x 1 αληθεια δν θυμαμαι(το ιδιο κ εδω).. πλεον εχω δυναμωσει περισσοτερο.

squat το τελευταιο ρεκορ ηταν 130 x 1 low bar , και αρκετα κατω απο παραλληλο (δν μ βολευει το just below parallel, θελω πιο κατω).εχω να κανω 2 μηνες squat ομως , λογω τραυματισμου

τωρα οσων αφορα τα χερια οπως ειπαμε εχω τις αδυναμιες ειδικα στα push patterns με μακρυα χερια etc... στα pull ειμαι πολυ καλα βοηθαει ο κορμος...

bench press τωρα τελευταια ειχα κανει 80 x 4 buffer (ειχα σιγουρα ακομα 1 grindy ισως και 2η αλλα δυσκολα)...

military press ειχα 60 x 1 (πιθανοτατα μια ακομα grindy) πριν κανα μηνα... ειμαι και εδω λιγο πιο πανω λογικα..

Τα λίφτς σου είναι σχετικά ΟΚ. Πιο είναι το πρόγραμμα σου και η περιοδικότητα σου (πως ανεβάζεις τα κιλά); Βάλε μια το πρόγραμμα σου για κριτική.

loukiss
13-04-12, 14:23
φιλε μου δν κανω periodization , παω με autoregulation - daily max και moderate-high freaquency.. ειτε upper lower ειτε full body προπονησεις... τελευταια βαζω και συμπληρωματικες περισσοτερο..

προγραμμα δν θα βαλω ηταν ενα upper lower που εκανα για λιγο διαστημα (εχω και την ταση να αλλαζω συνεχως προγραμματα παναθεμα με )..

σκεφτομαστε να κανουμε κατι πειραματακια με τον Devil θα δειξει...

Keirox
13-04-12, 14:26
φιλε μου δν κανω periodization , παω με autoregulation - daily max και moderate-high freaquency.. ειτε upper lower ειτε full body προπονησεις... τελευταια βαζω και συμπληρωματικες περισσοτερο..

Δεν είσαι έμπειρος αρκετά για να κάνεις autoregulation. Θέλει εβδομαδιαίους και μηνιαίους στόχους. Βάλε τι κάνεις σε μια τυπική εβδομάδα, να σε βοηθήσουμε αν θέλεις.

loukiss
13-04-12, 14:34
συμφωνω σ αυτο που λες με τους στοχους και σαφως ποτε δν ειπα οτι ειμαι εμπειρος.. το πλανο εχει τεθει ηδη υπο συζητηση ισως να τ λεμε και απο log ...

chro
13-04-12, 14:35
Δε μου αρέσει η εξέλιξή σου. Διαφωνώ με τη λογική βάζω κιλά ενώ δε κάνω προπόνηση. Δε γίνεται να κάνεις υπερθερμιδική διατροφή είτε κάνεις προπόνηση, είτε δε κάνεις. Μη ξεχνάμε ότι επηρεάζει το μεταβολισμό η προπόνηση.

loukiss
13-04-12, 14:40
χρονη εννοειτε οτι δν κανω υπερθερμιδικη τωρα ... καταρχην τις τελευταιες μερες στις οφφ μερες ειμαι αρκετα κατω σε θερμιδες ενω στις ον ειμαι το πολυ ισοθερμιδικα... θα οργανωσω , ξαναλεω, και τη διατροφη.. θα εχω στοχο να πεσω σε λιπος ανεβαινοντας/κρατωντας δυναμη/μαζα...

thegravijia
13-04-12, 14:48
ποσο χρονων εισαι ?

loukiss
13-04-12, 14:48
19 απ τ μαρτιο...

Eddie
13-04-12, 14:54
Αν θες την δικη μου αποψη,το σωμα που χεις φτιαξει για τα 2-2.5χρονια που ασχολεισε ειναι 0...και μαλιστα δινεις και συμβουλες σε νεα μελη...πρεπει να αναθεωρησεις μαλλον καποια πραγματα γιατι κατι δεν παει καλα...my too cents

Αυτο που κολλαει ρε αρχοντα?Δηλαδη απαγορευεται καποιος να εχει γνωσεις πανω στο αθλημα ενω δεν ειναι φετες?Ωραια τοτε,να μην ακουμε και τον rippetoe πχ επειδη εχει μπακα και μικρα χερια.Ας ακουσουμε το τουμπανο απ το gym που εγινε φετες μεσα σε 6 μηνες απ τα ενεσιμα βοτανα τοτε..

Λουκις πιθανον αν προσπαθουσες κι αλλο (πιθανον λεω) μπορει να ειχες καλυτερο αποτελεσμα,σιγουρα παντως αυτο δεν αναιρει ολη σου την προσπαθεια..σημασια δεν εχει μονο πως εισαι τωρα αλλα και απο που ξεκινας.Αν χασεις το λιπος που εχεις αργοτερα (χωρις βιασυνες) σιγουρα θα δειξεις πολυ καλυτερος.

loukiss
13-04-12, 14:58
συμφωνω σε οσα ειπες eddie..και αυτο με την προσπαθεια που λες ειδικα εισαι 1000% σωστος. στοχος μου ειναι οπως ειπα να φυγει και λιγο το λιπος και να δυναμωσω ακομα περισσοτερο :) .. και φυσικα να προσπαθησω πολυ περισσοτερο ..thanks again

72K
13-04-12, 15:05
Αν θες την δικη μου αποψη,το σωμα που χεις φτιαξει για τα 2-2.5χρονια που ασχολεισε ειναι 0...και μαλιστα δινεις και συμβουλες σε νεα μελη...πρεπει να αναθεωρησεις μαλλον καποια πραγματα γιατι κατι δεν παει καλα...my too cents

Καταρχάς είσαι αγενέστατος.
Κατα δεύτερον αν πιστεύεις ότι δίνει λανθασμένες συμβουλές σε προκαλώ να αντιπαραθέσεις την άποψη σου και τις γνώσεις σου.

Eddie
13-04-12, 15:10
συμφωνω σε οσα ειπες eddie..και αυτο με την προσπαθεια που λες ειδικα εισαι 1000% σωστος. στοχος μου ειναι οπως ειπα να φυγει και λιγο το λιπος και να δυναμωσω ακομα περισσοτερο :) .. και φυσικα να προσπαθησω πολυ περισσοτερο ..thanks again

Αυτο φιλε εξαρταται μονο απο σενα και δεν ειναι ο πρωτος στοχος του καθενος..μπορεις να χεις αποτελεσμα και χωρις το 100 τοις εκατο των προσπαθειων,δε καταλαβα,σε βιαζει κανενας?Μικρος εισαι..δεν ειμαστε αγωνιστικοι για να ξεσκιζομαστε καθε μερα τελειοποιωντας το τριπτυχο προπ-διατρο-ξεκουραση..δεν ειμαστε μηχανες!Ειναι ενα χομπι ολο αυτο που κανουμε,εχουμε κι αλλα ενδιαφεροντα,αυτοι που περιστρεφονται μονο γυρω απ το πως θα φτιαξουν κορμι κ πως θα κανουν τελεια διατροφη ειναι κολλημενα μυαλα και ειναι αυτοι που θα τα παρατησουν πιο γρηγορα.Σημασια εχει το ταξιδι και οχι ο προορισμος..κοιτα να το απολαμβανεις αυτο που κανεις και να μη πιεζεσαι..κι εγω πχ μπορει να κανω βαρη για να νιωθω καλα,γιατι μ αρεσει το πρηξιμο,γιατι ξεδινω απ τα νευρα μου,γιατι περναω μια ωρα τη μερα σε ενα χωρο που μ αρεσει κλπ κλπ..τι σε κοφτει εσενα και τον καθενα ποσο καιρο κανω και τι αποτελεσματα εχω στο διαστημα αυτο?Get a life.. :welcome:

MusclesOfShadow
13-04-12, 15:10
thanks για τ σχολια ολους (αρνητικα και μη)

πριν 4-5 μηνες ειχα deadlift conventional 140 x 1 (με πιθανοτητα ακομα μιας ρεπ) , sumo deadlift 150-160 x 1 αληθεια δν θυμαμαι(το ιδιο κ εδω).. πλεον εχω δυναμωσει περισσοτερο.

squat το τελευταιο ρεκορ ηταν 130 x 1 low bar , και αρκετα κατω απο παραλληλο (δν μ βολευει το just below parallel, θελω πιο κατω).εχω να κανω 2 μηνες squat ομως , λογω τραυματισμου

τωρα οσων αφορα τα χερια οπως ειπαμε εχω τις αδυναμιες ειδικα στα push patterns με μακρυα χερια etc... στα pull ειμαι πολυ καλα βοηθαει ο κορμος...

bench press τωρα τελευταια ειχα κανει 80 x 4 buffer (ειχα σιγουρα ακομα 1 grindy ισως και 2η με δυσκολια)...

military press ειχα 60 x 1 (πιθανοτατα μια ακομα grindy) πριν κανα μηνα... ειμαι και εδω λιγο πιο πανω λογικα..

EDIT : Worst δν ασχολουμαι ουτε καν 2 χρονια.. 2 χρονια θα εκλεινα φετος τον Ιουνιο αν δν ειχα καμια παυση.. τουλαχιστον ενα 6μηνο εχω χασει σ αυτα τα 2 χρονια που θα συμπληρωνονταν...

Για να φτασεις 130 κιλα καθισμα δεν επρεπε να δυναμωσεις λιγο κοιλιακους-ραχιαιους πρωτα? Εγω οταν εβαλα 10-20 κιλα παραπανω(για να κανω αρσεις γαμπων ορθιος) απο ο,τι κανω squat για 6-8 ρεπς, ολος μου ο κορμος (κυριως ραχιαιοι καιπλαγιοι κοιλιακοι) ενιωθα οτι θα καταρευσει..

Για πες

TheWorst
13-04-12, 15:16
19 απ τ μαρτιο...

Και σε εκοβα πολυ μεγαλυτερο , εκει γυρω στα 30-35 :green: συμφωνα με οσα λες

loukiss
13-04-12, 15:26
eddie για ακομα μια φορα σωστος.. κυριως για αλλους στοχους η διατροφη μου και η ξεκουραση μου δν ηταν αρκετη... (κυριως πανελλαδικες, αφου εθεσε ψηλα τον πηχη)

απλα θεωρω οτι καλο ειναι να προσπαθουμε οσο μπορουμε στην τελικη εφοσον το γουσταρουμε ... δν λεω εννοειτε να ειναι κανεις ολη τη μερα μεσα και να μαγειρευει τα επομενα του γευματα και να χανει απ τη ζωη του (εκτος αν τ βλεπει σε πιο αγωνιστικα επιπεδα)...αν δν τα χεις καλα με τη ζωη σου δν νομιζω να εχεις χωρο για προπονησεις/γευματα κτλ... τεσπα γραφεις πολυ σωστα πραγματα και τα ξερεις εσυ , τοσα χρονια εμπειρια στον αθλητισμο + bb-ing δν διαψευδονται..

muscle αυτο ειναι αληθεια.. νομιζω στην πορεια δυναμωσαν κ αυτα αλλα υπαρχουν μεθοδοι με τις οποιες δυναμωνεις τ core σου για να σ βοηθησει στα καθισματα τις οποιες εχω προτεινει πολλακις....στις αρχες πριν αρχισω gym εδινα εμφαση σε κοιλιακους κανοντας και crunches με κιλα πισω απ το κεφαλι , dumbell leg raises στο πατωμα κτλ.. και εκανα γενικα πολλες δραστηριοτητες και λιγο πολεμικες τεχνες που εκει ενταξει καναμε πολυ κοιλιακους... αλλα το σωμα σου κυριως ειναι αυτο που πρεπει να συνηθισει σε βαρια φορτια... οσο περισσοτερο δουλευεις στ 80-100% τοσο θα συνηθιζεις (λογικο αλλωστε).. ισως σε βοηθησουν και τα ds partial squats κυριως στο μυαλο που εκει δν τ συζηταμε δουλευεις με πολυ μεγαλυτερα φορτια ...εγω τοτε π εκανα τα 130 x 1 , ειχα βαλει στα partial 200 x 5 και ειχα ακομα να βαλω κ αλλο αλλα δν εβαλα γτ κολλουσα στη σκεψη.. ετρεμα ολοκληρος αλλα ηταν επειδη πρωτη φορα δεχομουν τετοιο stress.. και μονο η ιδεα οτι ειχα 200 κιλα πανω ηταν ... καταλαβαινεις.

loukiss
13-04-12, 15:27
Και σε εκοβα πολυ μεγαλυτερο , εκει γυρω στα 30-35 :green: συμφωνα με οσα λες

τι λεω?? Ο.ο

MusclesOfShadow
13-04-12, 15:51
και μονο η ιδεα οτι ειχα 200 κιλα πανω ηταν ... καταλαβαινεις.

Χαχαχ, εμενα μου λες:green:
Α, χωρια οτι τελευταια αρχισα να νιωθω καψιμο στο αριστερο γονατο, στην αρνητικη φαση των καθισματων:unsure:
-----------
Anyway. Ως powerlifter-weightlifter για μενα εισαι παρα πολυ καλος και ο,τι κανεις μαλλον δουλευει. Σαν bodybuilder ομως, εισαι πολυ πισω δυστυχως και το λεω γιατι δεν ξεχωριζουν πολυ σημαντικοι μυες, ασχετως αν εχεις λιγο παραπανω λιπος, δυσκολευομαι να ξεχωρισω μυς οπως τον τραπεζοειδη (πολυ σημαντικος μυς, ειδικα οταν σηκωνεις πολλα κιλα).
Αν γυμναζεσαι αποκλειστικα για να σηκωνεις περισσοτερα, τοτε ο,τι κανεις δουλευει και με το παραπανω. Αν ομως θες να αυξησεις και το μεγεθος των μυων σου, να φουσκωσεις τελοσπαντων, κατι κανεις λαθος. Και υποπτευομαι τι. Δοκιμασε, αν θες να pumpαρεις λιγο αυτον τον "strong and fat motherfucker", να ανεβεις στην κλιμακα των επαναληψεων, να δουλεψεις διαφορετικες μυικες ινες, να αλλαξεις λιγο φιλοσοφια. Γινε bodybuilder για μερικους μυες. Δεν νομιζω να πεσουν πολυ τα λιφτς σου,ισα ισα μετα να επιστεψεις δρυμητερος. Δεν λεω να χασεις λιπος, ειναι βαρετο :turtle::rolf::green: Λεω απλα να δοκιμασεις να προπονηθεις με 10-15 ρεπς, drop sets, pre-post meals, πληρη γευματα χωρις τσιμπηματα, πρωτεινη αβερτα... Σαν κλασσικος bber... Αυτο μονο αν σε ενδιαφερει να pumpareis λιγο τους μυες σου.
Για μενα....:Μην εισαι μονο fat and strong. Γινε fat and strong and muscular

:thumbup:

loukiss
13-04-12, 16:25
στα big lifts εστιαζω σε low-moderate reps ... εχω βαλει και συμπληρωματικες πλεον που τις κανω σε higher reps οπως λες για περισσοτερο volume + tut ... απο πρωτεινη σχεδον παντα ειμαι 200+ .. τωρα που τ οργανωσα θα παιζω στανταρ στα 240-250 ημερησιως.... γενικα ομως θελει καθαρισμα η διατροφη οπως φαινεται... οι φωτος εχω να πω πως με αδικουν παντως λιγο σε θεμα μυικοτητας ειδικα μπροστα... τεσπα καλυτερα να μ δειχνουν χειροτερα παρα καλυτερα απ τ πραγματικο.

θα δειξει με τον καιρο το πραμα ειπαμε θελω οργανωση...

beefmeup
13-04-12, 16:32
μαν σορυ που κανω ποστ για κατι ασχετο με τις φωτο σου,αλλα τοση πρωτεινη τι να την κανεις?
ουτε 160-180γρ δεν σου χρειαζονται..
περιτο να σου πω οτι αν εισαι σε υπερθερμιδικη,ολη η περισσια θα γινει λιπος?
σε ισοθερμιδικη παλι,απλα δεν σου χρειαζεται τοση..
καπου χθες τα εγραφα σε αλλο θεμα,αλλα μονο εγω τα διαβαζω..:green:

το σωμα σου χρειαζεται αεροβια..κάνεις?
αν οχι φροντισε να κανεις υποθερμιδικη μεχρι να δεις τι μορφη θα παρει σε ενα διαστημα 2μηνου,κ μετα ξεκινα με ισοθερμιδικη επ απειρο..
τα αποτελεσματα θα ερθουν.

loukiss
13-04-12, 17:05
beef κανω IF στις μερες in παω ισοθερμιδικα , στις off παω -500 πλεον... αεροβιο δν ξερω σε ποια μορφη παντως θα τεθει υπο συζητηση ^_^ ...

beefmeup
13-04-12, 17:10
αν θες την γνωμη μου οι IF ειναι πολυ μπερδεμα για το τπτ,κ πρεπει να εχεις ηδη καλη υποδομη κ εμπειρια για να σου δουλεψουν..
η πεπατημενη μαλλον θα δουλεψει καλυτερα πανω σου,τουλαχιστον για αρχη..

κανε υποθερμιδικη μεχρι να καθαρισεις λιγο.
μετα ισοθερμιδικη με ενα θετικο ισοζυγιο(οχι μεγαλο ομως) πρωτεινης..τα υπολοιπα μακρος τα πας αναλογα κατα πως τα διαχειριζεται το σωμα σου..βλεποντας κ κανοντας δλδ.
πρωτεινη βαλε χ2,δεν θες παραπανω.

vaggan
13-04-12, 19:59
λουκη μια χαρα τα πας συνεχισε και μην δινεις βαση σε ανυπαρκτα τρολλ που εχουν 65κιλα φαρμακωμενα προτυπα και το μονο που εχουν σκοπο ειναι να κανουν κακεντρεχη σχολια για μελη που ποσταρουν φωτο

Devil
13-04-12, 21:29
επειδη εγω ευθυνομαι για οτι θα παθει στη συνεχεια ο loukiss.... κατσε να γραψω 2 λογακια....

το λοιπον.... η IF ειναι με 10-12ωρες νηστεια.... δλδ σχετικα νορμαλ.... απο εκει και περα τις πρωτεινες τις εβαλα στο θεο για 2 λογους.... ενας ειναι να κοψουμε λιγο την πεινα και ο αλλος ειναι να κοψουμε μερικες θερμιδες ακομα εμεσα....

απο εκει και περα οσο αναφορα το wo.... κομμενα τα autoregulation.... για τις πρωτες 3-4 εβδομαδες θα εχει μονο τεχνικη, φορμα και stretching.... 3 fullbody σε βασικες με 2-3 ασκησεις εξτρα.... + αλλες 2 προπονησεις για τεχνικη και να καψει καμια θερμιδα παραπανω...

αυτα.... :green:

Keirox
13-04-12, 22:02
επειδη εγω ευθυνομαι για οτι θα παθει στη συνεχεια ο loukiss.... κατσε να γραψω 2 λογακια....

το λοιπον.... η IF ειναι με 10-12ωρες νηστεια.... δλδ σχετικα νορμαλ.... απο εκει και περα τις πρωτεινες τις εβαλα στο θεο για 2 λογους.... ενας ειναι να κοψουμε λιγο την πεινα και ο αλλος ειναι να κοψουμε μερικες θερμιδες ακομα εμεσα....

απο εκει και περα οσο αναφορα το wo.... κομμενα τα autoregulation.... για τις πρωτες 3-4 εβδομαδες θα εχει μονο τεχνικη, φορμα και stretching.... 3 fullbody σε βασικες με 2-3 ασκησεις εξτρα.... + αλλες 2 προπονησεις για τεχνικη και να καψει καμια θερμιδα παραπανω...

αυτα.... :green:

Bάλτε fibre (apple fibre ή psylium husk) σαν συμπλήρωμα. Θα βοηθήσει πολύ!

Devil
13-04-12, 22:06
Bάλτε fibre (apple fibre ή psylium husk) σαν συμπλήρωμα. Θα βοηθήσει πολύ!

φοβαμε μην εχουμε κανα ατυχημα στο squat....:turtle:

θα τον ταιζω μπροκολα για να πεσουν τα οιστρογονα...λολ....:green::turtle::turtle::turtle:

loukiss
14-04-12, 03:39
vaggan σ ευχαριστω πλ για το support.. πες τα εσυ γιατι μετα εγω γινομαι κακος και εκμηδενιζω προτυπα >.< ...

@devil

ποια οιστρογονα?

ο 1000% βαρβατηλας?? :bbbiceps::bbbiceps:

iraklis1991
14-04-12, 15:15
Kαλησπερα.Ομολογω να πω πως εχω εντυπωσιαστει ειλικρινα απο ολα αυτα τα ειδη προπονησης διατροφης κ.τ.λ. γιατι τα περισσοτερα δεν τα ξερω η τουλαχιστον ονομαστικα :P.Αλλα φιλε μου εισαι μικρος ακομα(σχεδον στην ηλικια μου) και δεν ξερω αν σου χρειαζονται ολα αυτα..
Δηλαδη με μια ισορροπημενη διατροφη και μια ωραια προπονησουλα που 8α εχει 3+φορες την βδομαδα διαδρομο πιστευω 8α εισαι κομπλε...
Και εγω αυτον τον χειμωνα μπηκα για πρωτη φορα σε ογκο και ακομα χτυπαω το κεφαλι μου.Επερνα τρελες ποσοτητες πρωτεινης που τλκ εγιναν λιπος:unsure:...
Αποψη μου να αρχισεις τρεξιμο εντατικο και να κανεις εντονες προπονησεις με βαρη και αμα 8ες βαζεις και κανα super set να δεις πως 8α παει(τωρα που καλοκαιριαζει 8α καις αβερτα).
Επισης στην 8εση σου 8α επερνα πρωτεινη Ιso για να μην βαλεις και αλλο λιπος στην περιφερεια.8α δεις απο μονος σου σε 2-3 μηνες ποσο πιο ωραιο 8α ειναι το σωμα σου χωρις το παραπανισιο λιπος.;).
Α επισης ωραια πλατη και ωμοι!!!

loukiss
14-04-12, 21:54
ευχαριστω πλ φιλε μου θα τ λαβω υποψη ο,τι προτεινεις !

Αντωνης
14-04-12, 22:04
Ωραιος ρε,καλη βελτιωση απο τις πρωτες φωτο.Για το λιπος δεν σου λεω τιποτα,εχεις καιρο μπροστα σου μεχρι να σε απασχολει ενα τετοιο ζητημα,καλα κανεις και δεν του δινεις τοση σημασια κατα την δικη μου γνωμη,αρκει να μην ξεφυγεις κ αλλο γιατι μετα εκτος ολων των αλλων πιθανον να εχεις και θεματα υγειας.

Παντως να σου πω την αληθεια στα lifts περιμενα να εισαι παραπανω,εχεις σκεφτει να παρατησεις για λιγο το autoreg και να κανεις κανα linear προγραμμα?Η γνωμη μου ειναι μεχρι να φτασεις στα κλασικα στανταρ μιας καλης βασης δυναμης(δηλ 1,5 σε bench,2 σε squat κτλ)να δωσεις περισσοτερο εμφαση σε linear παρα σε a-reg.H' τουλαχιστον να τα πλησιασεις λιγο γιατι βλεπω πως ειδικα σε SOHP εισαι αρκετα πισω..Σε bench δεν λεω τιποτα γιατι ξερω πως ειναι,δεν σε βοηθαει ο σωματοτυπος σου

Βεβαια οπως εχουμε ξαναπει εμεις,το παν στην προπονηση ειναι να την απολαμβανεις...Και η αληθεια ειναι πως το a-reg στους περισσοτερους φαινεται πιο ευχαριστο.

Καλη συνεχεια:thumbup:

loukiss
14-04-12, 22:10
αντωνη θα δειξει πως θα κινηθω προς το παρον θα κοιταξω να διορθωσω καποια πραγματα οπως ειπα ακομα και την τεχνικη μου (!) στις βασικες και τον τροπο που σκεφτομαι... και γω πιστευω οτι ειμαι πισω σε lifts ειδικα στις push λογω σωματοδομης..

θα τ λεμε και απο log λογικα.. :thumbup::thumbup:

beefmeup
16-04-12, 19:04
επειδη εγω ευθυνομαι για οτι θα παθει στη συνεχεια ο loukiss.... κατσε να γραψω 2 λογακια....

το λοιπον.... η IF ειναι με 10-12ωρες νηστεια....

μητσε αν κ ειμαι σιγουρος οτι εχετε καταληξει,μηπως να κοιτουσατε μια πιο πεπατημενη προσεγγιση οσον αφορα την διατροφη?
ισως βοηθησει περισοτερο σε αυτη την φαση..just sayin..;)
αυτο για τις πρωτεινες που γραφεις οκ..αλλα ξερεις πως αντιδρα το σωμα του λουκις οσον αφορα τους υ/ες η τα λιπαρα?
εννοω οτι μπορει να τον περνει να δουλεψει αλλιως με τα μακρος κ να εχει καλα αποτελεσματα..
δλδ αν χρειαστει να κοψει καποια στιγμη κ αλλο θερμιδες απο υ/α,λιπαρα ποσο θα ανεβασει την πρωτεινη αμα τωρα περνει τοσο?:unsure:

διαφωνω με τις προσεγγισεις αυτες διατροφικα,τουλαχιστον για ατομα που δεν ειναι προχωρημενα οσον αφορα την διαπλαση τους κ δεν εχουν δοκιμασει καλα καλα τα βασικα,απλα ρωταω ετσι για να γινει κουβεντουλα..

destroyerody94
16-04-12, 19:20
Eγώ διαφωνώ για την τόση προτείνη κυρίως για οικονομικούς λόγους πάντως..
Ντάξει ιδανικός συνδυασμός μακροσυστατικών μάλλον δεν υπάρχει.

Devil
22-04-12, 16:08
μητσε αν κ ειμαι σιγουρος οτι εχετε καταληξει,μηπως να κοιτουσατε μια πιο πεπατημενη προσεγγιση οσον αφορα την διατροφη?
ισως βοηθησει περισοτερο σε αυτη την φαση..just sayin..;)
αυτο για τις πρωτεινες που γραφεις οκ..αλλα ξερεις πως αντιδρα το σωμα του λουκις οσον αφορα τους υ/ες η τα λιπαρα?
εννοω οτι μπορει να τον περνει να δουλεψει αλλιως με τα μακρος κ να εχει καλα αποτελεσματα..
δλδ αν χρειαστει να κοψει καποια στιγμη κ αλλο θερμιδες απο υ/α,λιπαρα ποσο θα ανεβασει την πρωτεινη αμα τωρα περνει τοσο?:unsure:

διαφωνω με τις προσεγγισεις αυτες διατροφικα,τουλαχιστον για ατομα που δεν ειναι προχωρημενα οσον αφορα την διαπλαση τους κ δεν εχουν δοκιμασει καλα καλα τα βασικα,απλα ρωταω ετσι για να γινει κουβεντουλα..

καλα κοιτα οι πρωτεινες δεν ειναι και πολυ ψηλα... ειναι καπου στο 2,5 ανα κιλο βαρος.... βεβαια ναι ειναι ψηλα για την καθαρη μυικη μαζα που εχει...

απο εκει περα λογο του οτι δεν ξερουμε πως διαχειριζετε το σωμα του υδατ και λιπαρα... τα μακρος ειναι σχεδον χωρισμενα σε 30-35% το καθενα (δλδ παρεχουν την ιδια ενεργεια το καθενα).... οι πρωτεινες ισως να φτανουν το 40% σαν μεγιστο και τα λιπαρα να το 25-30% σαν ελαχιστο τουλαχιστον τις μερες οφφ....

τις μερες ον εχει μπει παραπανω υδατανθρακας για τον μονο λογο οτι εχει μεγαλητερη ευαισθησια στους glut4 στο μυ λογο προπονησης και για να εχει και καυσιμο για την προπονηση γιατι τα λιπαρα στην προπονηση δεν χρησιμοποιουντε... τις οφφ τους εχω κρατησει χαμηλους μονο και μονο για να φτανουν για να μην μπει σε κετωση...

απο εκει και περα τα λιπαρα τα περιορισα στο μικροτερο, μονο και μονο για να παιρνει αρκετα για να μην εχουμε πτωση σε ορμονες κτλ κτλ....

με τις πρωτεινες τωρα.... καταρχην ξερεις οτι ειμαι υπερ τις καταχρησης σε πρωτεινες ακομα και αν πανε ακλαυτες...:green:

το μονο αρνητικο που βλεπω σε μια καταχρηση πρωτεινων ειναι το κοστος..... απο την αλλη τα εξτρα ειναι αρκετα...


τεσπα... κοιτα σε αυτο που λες στο να δουλεψει αλλιως.... λογικα εννοεις με μια διατροφη με περισσοτερο υδατ/λιπ και λιγοτερη πρωτεινη.... ναι δεν διαφωνω οτι το αποτελεσμα με αυτη και αυτη που λες εσυ μπορει και να ειναι το ιδιο στο τελος..... απλα διαλεξα αυτη τη λυση για να εχει ενα πιο γρηγορο impact...

τωρα οσο αναφορα στη μελλοντικη μειωση θερμιδων.... στην παρουσα φαση ειναι σε ισοθερμιδικη τις μερες ον και υποθερμιδικη τις οφφ...
βεβαια απο ενα σημειο και μετα θα μειωθουν και οι θερμιδες.... οχι μονο απο υδατ/λιπ αλλα και απο πρωτεινες.... βασικα θα αλλαξει ολη διατροφη αλλα τεσπα...

απλα η διατροφη του παει λιγο πολυ μαζι με το προγραμμα προπονησης.... δλδ δεν ειναι απλα διατροφη χανω το λιπος και τελος... αλλα θελει να παρει και κανα κιλο σε καμια ασκηση.... οποτε τα πραματα μπλεκοντε.... εγω εχω ενα σχεδιο στο μυαλο μ... αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορω να το εκφρασω... :green:

σε αυτη τη φαση (πρωτες εβδομ προπονησης) θα χασει κιλα.... αργοτερα οσο προχωραει με την ιδια διατροφη (και θα ειναι λιγοτερα κιλα) η διατροφη δεν θα ειναι και τοσο υποθερμιδικη(υπολογιζω θερμιδες με την εβδομαδα) δλδ θα σταματησει να χανει για ενα διαστημα γιατι δεν θα υπαρχει ελειμα( η' μεγαλο ελειμα τεσπα) αλλα εκει η προπονηση του θα ειναι πιο απαιτητικη (οποτε θελει και θερμιδες) για να τσιμπισει κανα κιλο σε δυναμη...
οποτε οταν φτασει σε αυτη τη φαση.... θα ξαναεχουμε αλλαγη της διατροφης με παλι λιγοτερες θερμιδες και αλλο προγραμμα...

αυτα αμα καταλαβες καταλαβες.... εγω δεν ξερω τιποτα! λολ...:turtle:

tyler_durden
22-04-12, 16:45
επειδη εγω ευθυνομαι για οτι θα παθει στη συνεχεια ο loukiss.... κατσε να γραψω 2 λογακια....

το λοιπον.... η IF ειναι με 10-12ωρες νηστεια....
επι της ουσιας δηλαδη δεν τρωει πρωινο ή βραδυνο ας πουμε..

μηπως να το τραβαγες λιγο παραπανω,16/8 τον πρωτο καιρο και 18/6 αργοτερα;;
επειδη λες πως θες να κοψεις τις θερμιδες,νομιζω πως το να μεγαλωσεις το f.window ειναι προς τη σωστη κατευθυνση..
δε χρειαζεται να φορτωνεις με τοσο πρωτεινη..δε συμφερει οικονομικα..

αν θελει και πιο γρηγορα αποτελεσματα γιατι δεν δοκιμαζει psmf 2 μερες την εβδομαδα;;τις μερες που ναι οφ ας πουμε..

Devil
22-04-12, 16:53
επι της ουσιας δηλαδη δεν τρωει πρωινο ή βραδυνο ας πουμε..

μηπως να το τραβαγες λιγο παραπανω,16/8 τον πρωτο καιρο και 18/6 αργοτερα;;
επειδη λες πως θες να κοψεις τις θερμιδες,νομιζω πως το να μεγαλωσεις το f.window ειναι προς τη σωστη κατευθυνση..
δε χρειαζεται να φορτωνεις με τοσο πρωτεινη..δε συμφερει οικονομικα..

αν θελει και πιο γρηγορα αποτελεσματα γιατι δεν δοκιμαζει psmf 2 μερες την εβδομαδα;;τις μερες που ναι οφ ας πουμε..

κοιτα το να μεγαλωσω το fasting δεν εξαρταται απο μενα.... και ο λουκιςς βασικα ειναι η πρωτη φορα που το κανει.... οποτε με 1 γευμα μεσα στο 16ωρο καλα ειναι για δοκιμη.....

αυτο με την psmf το σκεφτομουν να ξερεις.... αλλα λεω να το κρατησω για αργοτερα.... ισως λιγο πραλαγμενη... δλδ 2ημερο psmf και refeed 4-8ωρο postwo...

tyler_durden
22-04-12, 19:59
καλο θα ναι τον πρωτο καιρο,μεχρι να αυξησεις το fasting,να κανει το πολυ δυο γευματα τη μερα με υδατανθρακα 1gr/Kg..
ακομα και 1500αρια να ναι τα γευματα,ο φιλος θα ναι ελαχιστα πανω απο τη συντηρηση τις μερες της προπονησης..
σκουπ "καθαρης" οσα θελει..τις μερες που ναι οφ υποθερ και <30γρ υδατ με λιπος ψηλα εφοσον δεν πατε σε psmf ακομα..


απο αεροβια τι εχεις στο μυαλο σου;;

καλη σκεψη ειναι το ακολουθο:
10 λεπτά ζέσταμα με γρηγορο βαδισμα..
στη συνεχεια 10 σπριντ εξηνταρια με ενα λεπτο διαλειμμα μεταξυ τους και για τελειωμα 10 λεπτα χαλαρο τρεξιμο..

εγω βεβαια επειδη δεν πολυγουσταρω τρεξιμο,ανεβαζω παλμους με αλλο τροπο(βλεπε GPP)..

Χριστοφορος123
10-07-12, 12:12
Στις φωτο εχεις αρκετο λιπος αλλα μη σε απασχολει τοσο αυτο σιγα σιγα θα το διωξεις...βεβαια εχεις και μπολικο κρεας καθως τα προγραμματα που κανεις ενδεχεται να βαλεις μπολικο κρεας...μου αρεσει το ευροςς της πλατης το στηθος φενεται καλουτσικο αλλα χρειαζεται να δουλεψεις περισσοτερο ωμους και χερια...τωρα σε τι κατασταση εισαι;;
Keep lifting.

loukiss
10-07-12, 15:42
τωρα μετα απο ενα διαστημα χαλαρωσης λογω εξεταστικης πειραματιζομαι σε διαφορα... ακομα και σπλιτ εκανα γ ενα μηνα (τελειως εξω απ τα νερα μου δλδ) καθως και κατι σε full body high rep αυτο το διαστημα... εχω χασει περιπου 9 κιλα απ αυτες τις φωτο ειμαι αρκετα πιο κομμενος και σημεια οπως το στηθος και ωμοι δειχνουν καλυτερα.. εχω παρει ωμους κυριως και τα ποδια (μετα απο μεγαλο διαστημα αδρανειας) επιστρεφουν στα κανονικα τους επιπεδα.. προς το παρον δν θα ποσταρω φωτος γτ ειμαι απο δω και απο κει στη χαλκιδικη >.< .. ισως να βαλω οταν γυρισω απ τις διακοπες μονο και μονο για να κρατησω ενα αρχειο για την προοδο που θα κανω απο κεινο το σημειο και μετα..

ευχαριστω για τα σχολια συμφωνω σε αυτα που ειπες... το σκαρι μου με δυσκολευει κυριως στα χερια.. αλλα το παλευω :thumbup:

Χριστοφορος123
12-09-12, 15:36
Πως πας εσυ ρε ;;
Kανε οποτε εχεις χρονο κανα update

loukiss
08-03-13, 22:25
μικρο update πριν το deload πριν 1.5 βδομαδα.η ποζα δν ειναι ιδιαιτερα καλη αλλα ειναι ο,τι καλυτερο μπορουσα να κανω με timer στη φωτογραφικη μονος.. ουσιαστικα κλεινω 2 μηνες με εμφαση τ aesthetic part και οχι το strength part της γυμναστικης.. Σιγα σιγα ανεβαινω.. Καταφερα σε μεγαλο διαστημα να χασω και λιπος και να βαλω καποια ελαχιστη μαζα.. Συνεχιζουμε ετσι :) Περα απ την αδυναμια στα χερια βλεπετε κατι αλλο που ειναι πισω στον κορμο?

62746

Χριστοφορος123
08-03-13, 23:09
Ωραιος Λουκη..πολυ ωραιοι ωμοι και τραπεζοειδης,.
α εδινα βαση περισσοτερο στα ποδια στη θεση σου αλλα και αυτα τα δουλευεις σκληρα! :clap:

loukiss
10-05-13, 02:32
μικρο update

66051

66052

amateur666
10-05-13, 03:39
μου φαινεται οτι για 4+ χρονια προπονησης εισαι καπως πισω...αρκετα..
σιγουρα βλεποντας τις πρωτες φοτο εχεις μεγαλη διαφορα απλα θα μπορουσε να ηταν ποιο μεγαλη κατα την γνωμη μου..

Χριστοφορος123
10-05-13, 11:44
Ωραιοοοοςςςςςςς :thumbup:
Εμφανεστατη βελτιωση πιστευω σε σχεση με την προηγουμενη..
Amateur o Loukiss κανει ισως απο τις πιο σκληρες προπονησεις που εχω δει.
Δεν εχει καλα γονιδια απλα :P

loukiss
10-05-13, 11:53
μου φαινεται οτι για 4+ χρονια προπονησης εισαι καπως πισω...αρκετα..
σιγουρα βλεποντας τις πρωτες φοτο εχεις μεγαλη διαφορα απλα θα μπορουσε να ηταν ποιο μεγαλη κατα την γνωμη μου..

Δεν ξερω απο που εβγαλες το 4 χρονια + παντως εγω 3 χρονια θα κλεισω τον Ιουλιο και συνολικα απο τοτε λογω τραυματισμων και πανελληνιων εχω παρειμισο χρονο οφφ.. παμε δηλαδη στα 2.5 χρονια τον Ιουλιο.. Και δυστυχως δεν ημουν απο αυτους που ηξεραν τι εκαναν στην αρχη ουτε τα γενετικα εχουν κατι ιδιαιτερο.. Ευχαριστω παντως

loukiss
10-05-13, 11:56
Ωραιοοοοςςςςςςς :thumbup:
Εμφανεστατη βελτιωση πιστευω σε σχεση με την προηγουμενη..
Amateur o Loukiss κανει ισως απο τις πιο σκληρες προπονησεις που εχω δει.
Δεν εχει καλα γονιδια απλα :P

Ευχαριστω man.. Τα γονιδια βεβαια δεν αποτελουν δικαιολογια αλλα οκ το παλευουμε .

COBRA_STYLE
10-05-13, 12:04
Mπραβο φιλε,σημαντικη βελτιωση και το λιπος το εχεις ριξει πολυ σε σχεση με κατι πιο παλιες φωτο που ειχες βαλει:clap:

Συνεχισε δυνατα:thumbup::weights:

loukiss
10-05-13, 12:17
Mπραβο φιλε,σημαντικη βελτιωση και το λιπος το εχεις ριξει πολυ σε σχεση με κατι πιο παλιες φωτο που ειχες βαλει:clap:

Συνεχισε δυνατα:thumbup::weights:

σε ευχαριστω μαν .. will do :weights:

grtech
10-05-13, 12:18
Εντάξει δεν νομίζω να παίζει ρόλο αν κάνει 5, 4 ή τρία χρόνια, γιατί πάντα υπάρχουν παράγοντες που επηρεάζουν τα κέρδη που έχουμε αποκτήσει απο τις προπονήσεις π.χ. τραυματισμοί, πανελλήνιες, στρατιωτικό, παύση γυμναστικής κλπ.
Σημασία έχει ότι συγκρίνοντας τις πρωταρχικές φώτο σε σχέση με αυτές που ανέβασε τώρα υπάρχει μεγάλη διαφορά. :clap: Αν τώρα θα μπορούσε να είχε καταφέρει καλύτερα αποτελέσματα, αυτό είναι περισσότερο μια φιλοσοφική συζήτηση υποθέσεων που μόνο ο loukiss γνωρίζει τι θα μπορούσε να είχε κάνει ή τι να μην είχε πράξει για περαιτέρω βελτίωση.

Καλή συνέχεια man.:toast:

loukiss
10-05-13, 12:30
ευχαριστω grtech.. :thumbup: (καλο ποστ)

Pavlos19
10-05-13, 13:32
εμφανης διαφορα,ωραιος ;) (εγω παντως κανω 3 χρονια σερι απο τοτε που ξεκινησα,δεν σταματησα ουτε για πανελληνιες,εδινα μαθημα το πρωι και το απογευμα ειχε gym :green:)

amateur666
10-05-13, 13:37
Δεν ξερω απο που εβγαλες το 4 χρονια + παντως εγω 3 χρονια θα κλεισω τον Ιουλιο και συνολικα απο τοτε λογω τραυματισμων και πανελληνιων εχω παρειμισο χρονο οφφ.. παμε δηλαδη στα 2.5 χρονια τον Ιουλιο.. Και δυστυχως δεν ημουν απο αυτους που ηξεραν τι εκαναν στην αρχη ουτε τα γενετικα εχουν κατι ιδιαιτερο.. Ευχαριστω παντως

κοιτα 28-6-2010 λες οτι κανεις γυμναστηριο εδω κ ενάμιση χρονο..οποτε υπεθεσα 4,5χρονια......

τελοσπαντων καλη συνεχεια!:green:

loukiss
10-05-13, 13:37
εμφανης διαφορα,ωραιος ;) (εγω παντως κανω 3 χρονια σερι απο τοτε που ξεκινησα,δεν σταματησα ουτε για πανελληνιες,εδινα μαθημα το πρωι και το απογευμα ειχε gym :green:)

Εσυ εισαι τουμπανο ρε αγορι χαχα :P Σε ευχαριστω!

Εγω εδω χαροπαλευω :turtle:

loukiss
10-05-13, 13:41
κοιτα 28-6-2010 λες οτι κανεις γυμναστηριο εδω κ ενάμιση χρονο..οποτε υπεθεσα 4,5χρονια......

τελοσπαντων καλη συνεχεια!:green:

Ναι ειχα κατι 5 κιλα στο σπιτι και επειδη εκανα και λιγο μονοζυγο 2 φορες τη βδομαδα γυμναζομουν για τα δικα μου δεδομενα.. Εννοειται οτι δεν ηξερα που παν τα 4 ... Και τοτε θυμαμαι που το εγραφα και σκεφτομουν οτι εφοσον εχω πατησει σε γυμναστηρια (φιλων μου) και εκανα κατι μηχανηματα οσο τους περιμενα για να παμε για καφε το θεωρουσα γυμναστικη.. Και εγω φταιω βεβαια που το εγραψα αλλα τοτε δν γνωριζα τι θα πει να γυμναζεσαι κανονικα (για το σκληρα δεν το συζηταμε καν) κλασσικος 16χρονος...

27εκατοσταχερι
10-05-13, 13:56
Κούκλος λολ
KEEP IT UP και συνέχισε τη δίαιτα θα γίνεις άλλος άνθρωπας.

loukiss
10-05-13, 14:06
θα γίνεις άλλος άνθρωπας.

αι γουανα μπι λαικ γιου :turtle: