PDA

Επιστροφή στο Forum : Prostar 100% Whey (Ultimate Nutrition)



TziMmys
28-06-10, 22:23
Καταρχήν καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα.

Είμαι σε πολύ πρώιμο στάδιο φτιαξίματος του σώματός μου, αλλά έφτασε η ώρα να πάρω μια πρωτεΐνη. Ο όγκος δεν με ενδιαφέρει, οπότε λέω να πάρω μια 100άρα.

Στην αρχή πήγαινα για την whey 100 της EAS, που αν και άσχετος την ξέρω. Μετά μου πρότειναν την gold standard της on, που διάβασα και τα σχόλιά σας εδώ και μου φάνηκε πολύ καλή. Απλά επειδή όπως είδα την ανεβάσαν τώρα, και ναι, ότι μπαίνει στην τσέπη αυτήν την περίοδο μετράει, είπα να πάω για κάτι πιο οικονομικό που μου πρότεινε ο τύπος εκεί. Τη συγκεκριμένη μου τη δίνει ** ευρώ και ένα δωράκι.


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=13473&stc=1&d=1277756488



Είναι η Ultimate Nutrition prostar 100% whey. Το θέμα είναι ότι δεν βρίσκω πουθενά σχόλια χρηστών για την συγκεκριμένη, οπότε θα ήθελα την γνώμη σας.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=13467&stc=1&d=1277754046

Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

************ και από κάτω βάζω φωτό τα στοιχεία όπως αναγράφονται.


*** Aποφευγουμε να τοποθετουμε λινκς πλην των χορηγων ή τιμες.....Mods Team ***

TziMmys
28-06-10, 23:04
Συγνώμη για αυτό. Δεν το ήξερα. Απλά το προιόν στο οποίο αναφέρομαι είναι το 100% whey και όχι αυτό που έβαλες, οπότε βάζω απλά φωτό των χαρακτηριστικών. Και πάλι συγνώμη.

http://img121.imageshack.us/img121/3043/56639610.jpg

Σορρυ,τωρα μπήκε το σωστο προιον !!Mods Team

versus
28-06-10, 23:10
πάνω κάτω όλες οι whey ίδιες είναι!
πάνω κάτω κυμαίνονται στα 24-26γρ. πρωτείνης
η συγκεκριμένη φαίνεται αρκετά καλή!
1γρ. sugar και 2 γρ. carbohydrates είναι καλά!

TziMmys
28-06-10, 23:16
Καταρχήν φίλε σε ευχαριστώ για την απάντηση. Να σου πω την αλήθεια, επειδή δεν ασχοληθεί καθόλου και επειδή δεν βρήκα κανένα σχόλιο χρήστη για τη συγκεκριμένη (πολύ παράξενο), φοβάμαι μην είναι τίποτα ακατάλληλη και πάθω καμιά ζημιά.

Ελπίζω να μην με κοροίδεψει κανείς, να μάθω θέλω. Δεν έχω ασχοληθεί.

Πάντως, από νούμερα και μόνο, μου φαίνεται και εμένα καλή σε σχέση ας πούμε με την on. Ο τύπος, πολύ ευγενικός και συζητήσιμος, μου είπε ότι η συγκεκρημένη είναι ανερχόμενη δύναμη στην Αμερική. Μπαρούφες/ αλήθεια, αυτός και η ψυχή του.

versus
28-06-10, 23:20
Καταρχήν φίλε σε ευχαριστώ για την απάντηση. Να σου πω την αλήθεια, επειδή δεν ασχοληθεί καθόλου και επειδή δεν βρήκα κανένα σχόλιο χρήστη για τη συγκεκριμένη (πολύ παράξενο), φοβάμαι μην είναι τίποτα ακατάλληλη και πάθω καμιά ζημιά.

Ελπίζω να μην με κοροίδεψει κανείς, να μάθω θέλω. Δεν έχω ασχοληθεί.

Πάντως, από νούμερα και μόνο, μου φαίνεται και εμένα καλή σε σχέση ας πούμε με την on. Ο τύπος, πολύ ευγενικός και συζητήσιμος, μου είπε ότι η συγκεκρημένη είναι ανερχόμενη δύναμη στην Αμερική. Μπαρούφες/ αλήθεια, αυτός και η ψυχή του.

σου πα όλες οι whey πάνω κάτω την ίδια αναλογία έχουν!!!!
αλήθεια γιατί δεν πήρες καμία επώνυμη;
από ευγένεια σκίζουν ΟΛΟΙ!
να σο πουλήσουν αυτό που θέλουν και τίποτα άλλο!
μην τους ακούς είναι σαν τις μαγικές σειρήνες!:lol:
άποψη μου....ΠΑΣ,ΧΤΥΠΑΣ,ΦΕΥΓΕΙΣ!

TziMmys
28-06-10, 23:24
Καλά τα λες φίλε. Βασικά δεν την πήρα. Του είπα ότι θα το ψάξω λίγο. Ωάχνω να δω αν έχει κανείς εμπειρία από τη συγκεκριμένη εταιρία/ πρωτείνη.

versus
28-06-10, 23:25
πριν άλλη δεν ήταν;
άλλο κουτί δεν είχε;

TziMmys
28-06-10, 23:42
ναι φίλε. Έκανα λάθος εγώ αλλά αναλάβανε οι mods. Ευχαριστώ πολύ.

Αυτό είναι το σωστό.

TziMmys
30-06-10, 19:27
Να σας πω τις εντυπώσεις μου από το δείγμα που μου έδωσαν. Προσοχή, είμαι άσχετος, οπότε φιλτράρετε καλά αυτά που λέω.

Πρώτον η γεύση. Σοκολάτα ήταν το δείγμα, το έκανα με γάλα, πεινόταν. Ούτε ζέστη, ούτε κρύο, αλλά σίγουρα δεν ήταν άσχημο.

Δεύτερον η διαλυτότητα. Με κουτάλι δεν ανακατευόταν σίγουρα. Άφηνε γρουμπουλάκια. Στην φραπεδιέρα έγινε κατευθείαν. Smooth και ευκολόπιοτο.

Επιδόσεις. Εδώ εννοείτε πως δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα από 1 μόνο φορά. Απλά όμως σήμερα ήμουνα πολύ "κομμένος". Δεν είχα την δύναμη που είχα τις άλλες μέρες. Μπορεί να ήταν απλά η μέρα, μπορεί να έτυχε, μπορεί να μην έπρεπε να την πάρω πριν πάω γυμναστήριο, πολλά μπορεί. Καταστάλαξα πάντως να πάρω αυτήν της ON και να ησυχάσω.

Οπότε versus σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο και τις πληροφορίες σου φίλε. Θα τα ξαναπούμε.

versus
30-06-10, 20:27
Να σας πω τις εντυπώσεις μου από το δείγμα που μου έδωσαν. Προσοχή, είμαι άσχετος, οπότε φιλτράρετε καλά αυτά που λέω.

Πρώτον η γεύση. Σοκολάτα ήταν το δείγμα, το έκανα με γάλα, πεινόταν. Ούτε ζέστη, ούτε κρύο, αλλά σίγουρα δεν ήταν άσχημο.

Δεύτερον η διαλυτότητα. Με κουτάλι δεν ανακατευόταν σίγουρα. Άφηνε γρουμπουλάκια. Στην φραπεδιέρα έγινε κατευθείαν. Smooth και ευκολόπιοτο.

Επιδόσεις. Εδώ εννοείτε πως δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα από 1 μόνο φορά. Απλά όμως σήμερα ήμουνα πολύ "κομμένος". Δεν είχα την δύναμη που είχα τις άλλες μέρες. Μπορεί να ήταν απλά η μέρα, μπορεί να έτυχε, μπορεί να μην έπρεπε να την πάρω πριν πάω γυμναστήριο, πολλά μπορεί. Καταστάλαξα πάντως να πάρω αυτήν της ON και να ησυχάσω.

Οπότε versus σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο και τις πληροφορίες σου φίλε. Θα τα ξαναπούμε.
τι να καταλάβεις από επιδώσεις με την 1η;
αλλά και τι επιδώσεις περιμένεις από μία whey;
πάντως μην περιμένεις θαύματα!

TziMmys
30-06-10, 20:36
Κατάλαβα. Προς το παρόν πάντως θα μείνω μόνο με τη whey και θα δω στο forum το τι μπορώ να κάνω με την διατροφή μου.

Να είσαι καλά. :)

noz1989
30-06-10, 20:58
Απο συστατικα/προφιλ αμινοξεων ειναι παρα πολυ καλη για τα λεφτα της!
Good Bargain!!!

TziMmys
30-06-10, 21:08
Σε ποια αναφέρεσε φίλε? Στην ΟΝ ή στην Prostar?

noz1989
30-06-10, 21:26
Σε ποια αναφέρεσε φίλε? Στην ΟΝ ή στην Prostar?
Καλα την Ον εγ την θερω την καλυτερη whey blend στην τιμη της!

Την prostar εννοω!

TziMmys
30-06-10, 21:45
Θα πάρω την ΟΝ τότε, όπως είπα, για να είμαι σίγουρος. Μπορεί κάποια άλλη στιγμή να τη δοκιμάσω και αυτήν.

Panosss
27-07-11, 10:51
Σήμερα μου ήρθε ένα δείγμα απο την συγκεκριμένη, μαζί με την υπόλοιπη παραγγελία.
Δοκίμα σκέτη (με το κουταλάκι) όπως κάνω σε όλες στην αρχή και η γεύση της (chocolate cream) μου άφησε μια ευχάριστη επίγευση.
Μπήκε στα υπ' όψην για το μέλλον.

jGod
27-07-11, 12:22
και γω σε δειγμα την δοκιμασα..3-4 φορες..και φαινοταν πολυ καλη! μιλαω για την Ultimate..προσωπικα θα επερνα αυτη :)

sofos
27-07-11, 12:23
και γω σε δειγμα την δοκιμασα..3-4 φορες..και φαινοταν πολυ καλη! μιλαω για την Ultimate..προσωπικα θα επερνα αυτη :)

γλυκια ειναι σα σοκολατα?γιατι την εχω και γω στη λιστα αυτη χεχε

jGod
27-07-11, 12:28
γλυκια ειναι σα σοκολατα?γιατι την εχω και γω στη λιστα αυτη χεχε

cookies ειχα δοκιμασει..και ηταν πολυ δυνατη!και καλη διαλυτοτητα.

sofos
27-07-11, 12:32
cookies ειχα δοκιμασει..και ηταν πολυ δυνατη!και καλη διαλυτοτητα.

μια χαρα ισως τη χτυπησω εχει κ πολυ καλο προφιλ αμινοξεων και χαμηλη χοληστερινη που μετραει αυτο για μενα χεχε :thumbup:

Panosss
27-07-11, 14:30
Η σοκολάτα που δοκίμασα στο δείγμα ήταν πραγματικά αρκετά καλή. Καμία σχέση με την άγευστη Gold της ON που χρησιμοποιούσα μέχρι πριν λίγο καιρό.

Μάλιστα, σαν γεύση θα την κατέτασα στην κατηγορία Gaspari :thumbup:

tonycub
29-07-11, 23:41
Παιδια τι γνωμη εχετε για αυτη τη πρωτεινη?Λεω να τη δοκιμασω μετα απο την ον..παντως φαινεται πολυ καλη και σε αρκετα καλη τιμη!Αν την εχει καποιος σε σοκολατα η cream&cookies να μου πει την γνωμη του!:thumbup:

tonycub
01-08-11, 23:17
Κανεις ρε παιδια??:unsure:

tonycub
29-08-11, 17:03
Τελικα την παραγγειλα σε cream & cookies.Απο βδομαδα θα κανω και review:thumbup:

tonycub
04-09-11, 18:44
Μολις τωρα την δοκιμασα...
Λοιπον σε γευση cream&cookies,πολυ καλη διαλυτοτητα απλα θελει λιγο παραπανω χτυπημα στο σεικ,σε 100μλ την εβαλα και ηταν αρκετα πηχτη.Επισης εχει μικρα κομματακια απο μπισκοτο (αυτο μπορω να πω μου εκανε εντυπωση γιατι δεν εχω ξαναδοκιμασει σε καμια αλλη πρωτεινη αυτη τη γευση) και πιστεψε με επειδη ειμαι πολυ παραξενος με τις γευσεις αυτη πραγματικα με εκανε να μεινω μακακας!!Απλα φοβερη δεν εχω να πω τιποτα αλλο,ηταν οντως σαν να επινα γαλα με μπισκοτα με γυρισε πολλα χρονια πισω:green:και φυσικα μπηκε σαν την standar πρωτεινη που θα χρησιμοποιω απο δω και περα:thumbup:

Υ.Γ:Ακομα δεν μπορω να ξερω αν ειναι βαρια στο στομαχι η οχι αλλα ως τωρα καμια απολυτως ενοχληση...θα δειξει!
Παντως πιστευω αξιζει να μπει στον ανταγωνισμο με αλλες πρωτεινες οπως την whey shake π.χ

kazabubu
30-12-11, 21:00
XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
Μολισ παραγγειλα 1 πρωτεινη prostar σε γευση σοκολατα για να υπαρχει.....
Θα αναφερω εντυπωσεισ την ερχομενη εβδομαδα.
Παντωσ αρκετα καλα λογια διαβασα απο πολλους που την προτειμουν αντι της ON....

kazabubu
10-01-12, 19:15
Παρελαβα τελικα σημερα την prostar 100% μετα απο 2 φορες που την καταναλωσα η γνωμη μου ειναι η παρακατω...

Γευση CHOCOLATE CREME

Διαλυτοτητα 9/10

Γευση 9/10 με νερο 10/10 με γαλα 2%

Φουσκωμα στο στομαχι καθολου, πραγματι παρα πολυ ελαφρυα πρωτεινη.( με νερο ) με γαλα αναλογα τις αντοχες στην λακτοζη του καθενος.

Γενικα πολυ καλη εντυπωση μου εκανε και Ναι ειναι για μενα ανωτερη της ΟΝ.

sofos
10-01-12, 19:19
Παρελαβα τελικα σημερα την prostar 100% μετα απο 2 φορες που την καταναλωσα η γνωμη μου ειναι η παρακατω...

Διαλυτοτητα 9/10

Γευση 9/10 με νερο 10/10 με γαλα 2%

Φουσκωμα στο στομαχι καθολου, πραγματι παρα πολυ ελαφρυα πρωτεινη.( με νερο ) με γαλα αναλογα τις αντοχες στην λακτοζη του καθενος.

Γενικα πολυ καλη εντυπωση μου εκανε και Ναι ειναι για μενα ανωτερη της ΟΝ.

γευση δε μας ειπες...

kazabubu
10-01-12, 19:22
γευση δε μας ειπες...

Συγγνωμη ξεχαστηκα

Γευση CHOCOLATE CREME

Kostas NK
31-07-12, 23:01
Αυτη η πρωτεινη ειναι καλη για γραμμωση? με την καταλληλη διατροφη παντα....εχετε μηπως να μου προτεινετε καμια καλυτερη?:welcome:

angus young
31-07-12, 23:15
Την ειχα δοκιμασει εγω περσι φιλε,σε γευση σοκολατα.
πολυ καλη γευση και διαλυτοτητα.
ειναι μια whey πρωτεινη,με πολυ καλα συστατικα,ποιοτικη.
σου προτεινω να την παρεις...:thumbup:

vaggos@
01-08-12, 11:26
σαν εταιρια τι λεει? γιατι δεν την εχω και σε ιπολιψι

angus young
01-08-12, 13:53
Θεωρειται αρκετα καλη,με ποιοτικα πραγματα....γιατι δεν την εχεις σε υποληψη??επειδη δεν ειναι πολυδιαφημισμενη?

Kostas NK
02-08-12, 08:01
Φιλε angus σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση...να εισαι καλα αδερφε ;)

magavaTOUT
01-11-12, 00:10
Επειδη την περελαβα ας γραψω κι εγω εντυπωσεις. Γευση chocolate creme.
Με γαλα ειναι απτα ωραιοτερα πραγματα που εχω πιει.
Με νερο εχει καπως περιεργη γευση που μου θυμιζει προφιτερολ :P
Διαλυεται ευκολα.
Για τα μολις 48ε που την τσιμπησα, 10/10.

hondata88
01-11-12, 19:41
Aντιθετως εμενα δεν μου αρεσε καθολου η γευση chocolate creme ουτε με γαλα ουτε με νερο . Η διαλυτοτητα της ειναι αψογη και ειναι ελαφρια ! Την πηρα στα 51 ευρω . Το οτι εχει πολυ καλη ποσοτητα αμινοξεων την ανεβαζει λιγο ...

Γευση 6,5/10
Διαλυτοτητα 10/10
value for money 7/10

just chris
21-12-12, 19:06
την παραγγειλα σε σοκολατα κ ο θεος βοηθος

magavaTOUT
17-01-13, 23:22
Πηρα και την φραουλα! Αν η σοκολατα ηταν μια φορα καλη ή φραουλα ειναι 100! Παρτε φραουλα και θα με ευχαριστειτε :bowdown:

Dragonbreath
18-01-13, 15:51
Πρόσφατα παρέλαβα και εγώ τη φράουλα, συμπαθητική γέυση,σίγουρα έχω δοκιμάσει και καλύτερες. Πάρα πολυ καλή διαλυτότητα έχω να πω, καθώς επίσης και πολύ καλό αμινόγραμμα( νομίζω λιγάκι καλύτερο, από αυτό της gold standard, τουλάχιστον σε κάποια, ουσιώδη αμινοξέα,που συνέκρινα.
Τώρα απο γεύση, υποκειμενικά μιλώντας πάντα, πιστεύω ότι η gold, υπερέχει ξεκάθαρα.

magavaTOUT
18-01-13, 15:57
για φραουλα vs φραουλα μιλας ?? Της ον μου εβγαζε μια φαρμακιλα δεν ξερω. Για μενα καλυτερη γευση της ον ειναι το cream n' cookies και μετα η σοκολατα. Χειροτερη το τροπικαλ :P Παντως η προσταρ μου αρεσε παρα πολυ.

Dragonbreath
18-01-13, 16:01
φραουλα vs φραουλα μιλας ?? Της ον μου εβγαζε μια φαρμακιλα δεν ξερω. Για μενα καλυτερη γευση της ον ειναι το cream n' cookies και μετα η σοκολατα. Χειροτερη το τροπικαλ :P Παντως η προσταρ μου αρεσε παρα πολυ.

ναι, κοίτα συμφωνω ότι της on,φαίρνει λίγο σε φαρμακίλα, αλλά και αυτή, δεν παει πίσω...πιο γλυκιά φαρμακιλα ίσως:green:

Dragonbreath
01-02-13, 01:37
Τελικά αρκετα καλή πρωτεινη, όσο αφορά το αμινόγραμμα και τη γεύση(φράουλα), αλλά συγκριτικά με την gold standard, έχω να πω πως η prostar, λόγω εμφάνισης-υφής, πρέπει να εχει περισσότερο concecrate proteine από την on.
α!! έχει και ένα θεματάκι με την διαλυτότητα...μικρό μεν, αλλά το έχει.(στην αρχή δεν το κατάλαβα,νόμιζα πως ήταν άψογη..αλλά τα πρωτα κομμάτια έκαναν την εμφάνισή τους στα τοιχώματα του shaker μετά τις πρώτες4-5 φορές)
Στην κατηγορία της πάντως..καλύτερη από της περισσότερες σίγουρα(βάσει label).. και εγω θα την ξαναέπαιρνα, αν δεν πάρω isolate τελικά

mazas
25-10-13, 14:53
Την εχει δοκιμασει κανεις σε γευση σμεουρα να μας πει πως ηταν???

just chris
25-10-13, 18:26
δε ξερω για τα σμεουρα αλλα η σοκολατα της σε νερο απλα δε μ'αρεσε.μου'βγαζε μια κατσικιλα να το πω,εντονη γαλατιλα να το πω.δε θα τη ξαναπαιρνα σε σοκολατα τουλαχιστον

totis
25-10-13, 19:03
δε ξερω για τα σμεουρα αλλα η σοκολατα της σε νερο απλα δε μ'αρεσε.μου'βγαζε μια κατσικιλα να το πω,εντονη γαλατιλα να το πω.δε θα τη ξαναπαιρνα σε σοκολατα τουλαχιστον

Και εμενα η σοκολατα δεν μου αρεσε.....

Grigoris Tsiaousis
26-10-13, 19:01
Παιδια ξερετε τι γευση ειναι το ''σμεουρα'';;; Γιατι μονο αυτο υπαρχει στον πορτογαλο...

just chris
26-10-13, 19:05
βατομουρο νομιζω

totis
26-10-13, 19:26
βατομουρο νομιζω

Σωστος βατομουρο ειναι....................

totis
26-10-13, 19:39
Παντος ετσι για την ιστορια η ultimate nutrition ειναι απο τις μεγαλυτερες εταιρειες συμπληρωματων και απο τις παλιοτερες απο το 1979 υπαρχει.....Απλα εδω στην ελλαδα δεν ειναι τοσο γνωστη.......Πολυ δημιφιλες προιον της η πολυ καλη πρωτεινη Iso-Sensation 93 αλλα ειναι ακριβη..........