PDA

Επιστροφή στο Forum : Οι φωτος του sogoku στο πρωτο σταδιο



sogoku
29-06-10, 23:43
http://i781.photobucket.com/albums/yy96/sogoxan/29042010057.jpg
Εδω ειμαι πριν δυο μηνες στα τελειωματα του ογκου

http://i781.photobucket.com/albums/yy96/sogoxan/28062010198.jpg

http://i781.photobucket.com/albums/yy96/sogoxan/28062010192.jpg

http://i781.photobucket.com/albums/yy96/sogoxan/25062010168.jpg
Εδω αγγιζω τελειοτητα το παραδεχομαι:green:

http://i781.photobucket.com/albums/yy96/sogoxan/28062010194.jpg

http://i781.photobucket.com/albums/yy96/sogoxan/25062010171.jpg
Εδω νομιζω φαινεται ξεκαθαρα η εμπειρια μου απο ποζαρισματα

http://i781.photobucket.com/albums/yy96/sogoxan/25062010169.jpg

http://i781.photobucket.com/albums/yy96/sogoxan/25062010164.jpg
Εδω απλα μ'αγαπαω....


Λεγομαι sogoku γυμναζομαι 'σοβαρα' ενα οχταμηνο[παντα εκανα βαρη εστω τα μπασκετικα τα απλα ,απλα τωρα προσεχω την διατροφη μου και τα δινω ολα στο γυμναστηριο].Υψος 1.98 κιλα 107 τωρα.Παιζω χρονια μπασκετ και ειχα την τιμη να βρεθω σε ομαδες μεγαλες.


Η διατροφη μου αυτην την στιγμη ειναι μια κυκλικη ληψη υδατανθρακων.Τρεις μερες ειμαι στα 100 γραμμαρια και την τεταρτη φατανω 400 με 500.Λαμβανω περιπου 200 γραμμαρια πρωτεινης καθημερινα προερχομενα κυριως απο στερεες τροφες[κοτοπουλο ,μοσχαρι αυγα].Καθε σαββατο την μιση μερα σαβουριαζω.Τα συμπληρωματα που παιρνω ειναι πρωτεινη,αμινοξεα,ω3,και τωρα συντομα θα ξαναρχισω κρεατινη.Απο λιποδιαλυτικα συντομα θα χρησιμοποιησω mitropin.

Απο προπονηση 3 αεροβιες πρωινες δυο προπονησεις μπασκετ [καπως σαν χιτ]
Απο βαρη
δευτερα πλατη
τριτη στηθος
πεμπτη χερια
παρασκευη ωμοι ποδια


Ακουω γνωμες παρατηρησεις και συμβουλες.

Στοχος μου ειναι να κατεβω πολυ χαμηλα σε λιπος[10 με 12 αν μπορεσω] και μετα να μπω δυναμικα στον ογκο.

Σας ευχαριστω πολυ....

thanasis reaction
29-06-10, 23:56
απο ογκο εισαι καλα,πρεπει να δουλεψεις πολυ στηθος,πλατη κ κοιλια.αυτο με τους υδατανθρακες θεωρω οτι δεν χρειαζεται να το κανεις,κανε ποιο ισορροπημενα τα γευμα τα σου κ αεροβια στο φουλ.

beefmeup
29-06-10, 23:58
φιλε εισαι τεραστιος..

αν δουλεψεις καλα,βοβαμαι.:bodybuilder1:

αν θες ενα σχολιο απο μενα,θα πρεπει να αυξησεις την προτεινη σου ανα μερα..

sogoku
30-06-10, 00:01
απο ογκο εισαι καλα,πρεπει να δουλεψεις πολυ στηθος,πλατη κ κοιλια.αυτο με τους υδατανθρακες θεωρω οτι δεν χρειαζεται να το κανεις,κανε ποιο ισορροπημενα τα γευμα τα σου κ αεροβια στο φουλ.

Eัυχαριστω για την κριτικη.Τη διατροφη την κανω για λιγο ακομα μετα θα ισορροπησω τον υδατανθρακα.Ξεκινησα να κανω 'ογκο΄΄ηδη παχουλος δηλαδη με 20% λιπος και τωρα εχω πολυ δρομο ακομα για να κατεβω σε λιπος.Πληρωσα το ΄τιμημα' δεν πειραζει.

Xxlakis
30-06-10, 00:03
Το σωμα σου μου θυμιζει υπερβολικα το δικο μου πλακα πλακα!Και γω πανω κατω στα δικα σου "κυβικα" ειμαι (2.05 και 105 κιλα) αν και εσυ εισαι πιο γεματος στους ωμους απο μενα.Επιση οπως ειδα απο συμπληρωματα και διατροφη εισαι σαν και μενα αν και για μενα 100γρ υδατανθρακα σε μια μερα ειναι υπερβολικα χαμηλο(Βασικα δεν ακολουθω την πεπατημενη γραμμωση-ογκος αλλα ακολουθω ενα σταθερο προγραμμα λιγο υποθερμιδικο και απλα προσεχω τους υδατανθρακες μου)...παντως εμας τους ψηλους μας θεωρω αρκετα αδικημενους στο θεμα της μεσης γιατι δυσκολα μαζευουμε τα "παχακια"(ειδικα τα πλαινα)...αλλα στην προπονηση θα "φορτωνεις" καλα φανταζομαι σαν εμενα...εγω απλα θα σου πω οτι ξερεις απο μονος σου φανταζομαι...υπομονη και οτι βλεπεις να δουλευει πανω σου να επιμενεις σε αυτο...αλλωστε και το bbing ειδικα το ερασιτεχνικο ειναι trial and error...

thanasis reaction
30-06-10, 00:03
γι αυτο σου λεω,με τετοιο ογκο αμα δουλεψεις λιγο καλα την διατροφη κ την αεροβια το σωμα σου θα γινει σουπερ.

sogoku
30-06-10, 00:04
φιλε εισαι τεραστιος..

αν δουλεψεις καλα,βοβαμαι.:bodybuilder1:

αν θες ενα σχολιο απο μενα,θα πρεπει να αυξησεις την προτεινη σου ανα μερα..



Περα απο την πλακα τωρα σε γενικες γραμμες ειμαι καλα?Ξερω οτι εχω τρελλο δρομο ακομα....

Απο δοση πρωτεινης τι προτεινεις αγορι?

sogoku
30-06-10, 00:07
Το σωμα σου μου θυμιζει υπερβολικα το δικο μου πλακα πλακα!Και γω πανω κατω στα δικα σου "κυβικα" ειμαι (2.05 και 105 κιλα) αν και εσυ εισαι πιο γεματος στους ωμους απο μενα.Επιση οπως ειδα απο συμπληρωματα και διατροφη εισαι σαν και μενα αν και για μενα 100γρ υδατανθρακα σε μια μερα ειναι υπερβολικα χαμηλο(Βασικα δεν ακολουθω την πεπατημενη γραμμωση-ογκος αλλα ακολουθω ενα σταθερο προγραμμα λιγο υποθερμιδικο και απλα προσεχω τους υδατανθρακες μου)...παντως εμας τους ψηλους μας θεωρω αρκετα αδικημενους στο θεμα της μεσης γιατι δυσκολα μαζευουμε τα "παχακια"(ειδικα τα πλαινα)...αλλα στην προπονηση θα "φορτωνεις" καλα φανταζομαι σαν εμενα...εγω απλα θα σου πω οτι ξερεις απο μονος σου φανταζομαι...υπομονη και οτι βλεπεις να δουλευει πανω σου να επιμενεις σε αυτο...αλλωστε και το bbing ειδικα το ερασιτεχνικο ειναι trial and error...


Οντως αυτο με τα πλαινα που λες το εχω ετσι απο παλια και πιστεψε το εχω βελτιωσει αρκετα.Αν πεσω αρεκετα χαμηλα θα φυγει λες?

thanasis reaction
30-06-10, 00:09
100%!!!θεμα διατροφης ειναι κ πλαγιων κοιλιακων.

Xxlakis
30-06-10, 00:13
Οντως αυτο με τα πλαινα που λες το εχω ετσι απο παλια και πιστεψε το εχω βελτιωσει αρκετα.Αν πεσω αρεκετα χαμηλα θα φυγει λες?

Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα για να φυγει "υποψιαζομαι" πως πρεπει να πεσουμε πααααααρα πολυ σε κιλα που δεν λεει καθολου γιατι ειμαστε ψηλοι και θα φαινομαστε σαν στεκες.Εσυ ακολουθα κανονικα την διατροφη και την προπονηση σου και αν ειναι να πεσει θα πεσει μην αγχωνεσαι...αλλωστε θα εχεις αλλα σημεια στο σωμα σου να γουσταρεις για να κατσει να στην χαλασει αυτο...εγω τα ειχα ριξει μονο καποτε που ειχα ξεκινησει εντατικη διαιτα γιατι ειχα υπερβολικα κιλα ακομα και για το υψος μου και ειχα στεγνωσει εντελως απο λιπος (αλλα και μυς)...αλλα ημουνα σαν ιτια κανονικα!Μεγαλη μλκια αλλα δεν γινοταν αλλως.Τεσπα δουλεψε εσυ και θα δεις αποτελεσματα και τηα γουσταρεις...εγω αυτο κανω παντως.

sogoku
30-06-10, 00:19
Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα για να φυγει "υποψιαζομαι" πως πρεπει να πεσουμε πααααααρα πολυ σε κιλα που δεν λεει καθολου γιατι ειμαστε ψηλοι και θα φαινομαστε σαν στεκες.Εσυ ακολουθα κανονικα την διατροφη και την προπονηση σου και αν ειναι να πεσει θα πεσει μην αγχωνεσαι...αλλωστε θα εχεις αλλα σημεια στο σωμα σου να γουσταρεις για να κατσει να στην χαλασει αυτο...εγω τα ειχα ριξει μονο καποτε που ειχα ξεκινησει εντατικη διαιτα γιατι ειχα υπερβολικα κιλα ακομα και για το υψος μου και ειχα στεγνωσει εντελως απο λιπος (αλλα και μυς)...αλλα ημουνα σαν ιτια κανονικα!Μεγαλη μλκια αλλα δεν γινοταν αλλως.Τεσπα δουλεψε εσυ και θα δεις αποτελεσματα και τηα γουσταρεις...εγω αυτο κανω παντως.


Σε ευχαριστω ρε ψηλε για την παροτρυνση.Βασικα εχω στοχο να κατεβω πολυ σε κιλα αργα βεβαια μεχρι και 10 κατω ακομα ας φαινομαι και ψιλοασχημα που λες για να δω ποιο καλα τις αδυναμιες μου και να ξεκινησω καθαρο ογκο χωρις τυψεις και ας με παει και ως τα χριστουγεννα.....

gmalamos
30-06-10, 00:22
Με υπομονη και προσπαθεια ολα γινονται.Τωρα ως αναφορα το θεμα των πλαγιων κοιλιακων ειναι θεμα καθαρα διατροφης και αεροβιας το λεω απο προσωπικη πειρα αν φτασεις σε χαμηλα επιπεδα λιπους ουτε που θα φαινεται πιστεψε με..:toast:

sogoku
30-06-10, 00:25
Με υπομονη και προσπαθεια ολα γινονται.Τωρα ως αναφορα το θεμα των πλαγιων κοιλιακων ειναι θεμα καθαρα διατροφης και αεροβιας το λεω απο προσωπικη πειρα αν φτασεις σε χαμηλα επιπεδα λιπους ουτε που θα φαινεται πιστεψε με..:toast:



Προσωπικα δεν κανω πλαγιους.Θελω να λεπτυνει η μεση μου και αυτο θα γινει απο την αεροβικη μαλλον.Τωρα υπολογιζω οτι ειμαι 17 με 18 σε λιπος.Τι λετε λιγα λεω?

Devil
30-06-10, 04:11
super saiyan!!!!

tatoo sogoku τα σπαει!!!!

gmalamos
30-06-10, 08:29
Προσωπικα δεν κανω πλαγιους.Θελω να λεπτυνει η μεση μου και αυτο θα γινει απο την αεροβικη μαλλον.Τωρα υπολογιζω οτι ειμαι 17 με 18 σε λιπος.Τι λετε λιγα λεω?

καπου εκει σε κοβω και γω κανε καλη διατοφη με λιγους υδατανθρακες και απο σπτεμβρη μπες ξανα σε ογκο..:thumbup::thumbup:

-beba-
30-06-10, 08:43
Είσαι καταπληκτικός.:clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Μπράβο σου. Καλή επιτυχία στους στόχους σου.:toast:

sogoku
30-06-10, 10:22
super saiyan!!!!

tatoo sogoku τα σπαει!!!!



Thanks φιλος.....Κανε και μια γενικη κριτικη αν θες για τις φωτο-διατροφη-προπονηση.;)

sogoku
30-06-10, 10:57
Είσαι καταπληκτικός.:clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Μπράβο σου. Καλή επιτυχία στους στόχους σου.:toast:



Ευχαριστω πολυ μπεμπα.......

sogoku
30-06-10, 10:58
καπου εκει σε κοβω και γω κανε καλη διατοφη με λιγους υδατανθρακες και απο σπτεμβρη μπες ξανα σε ογκο..:thumbup::thumbup:



Νομιζω οτι μεχρι τοτε δεν θα εχω καθαρισει οπως θελω.....θα δουμε σε ευχαριστω παντως.....

flexakis
30-06-10, 12:42
Προσωπικα δεν κανω πλαγιους.Θελω να λεπτυνει η μεση μου και αυτο θα γινει απο την αεροβικη μαλλον.Τωρα υπολογιζω οτι ειμαι 17 με 18 σε λιπος.Τι λετε λιγα λεω?
Προσθεσε αλλες 5 μοναδες.

sogoku
30-06-10, 13:26
Προσθεσε αλλες 5 μοναδες.


Για την πρωτη φοτο σιγουρα...για τις αλλες εχω πεσει λιγο αλλα δεν ξερω ποσο.....Σε ευχαριστω παντως.....

Devil
30-06-10, 13:54
Thanks φιλος.....Κανε και μια γενικη κριτικη αν θες για τις φωτο-διατροφη-προπονηση.;)

recomp κανεις?

τσεκαρε την ultimate diet v2.0 του lyle mcdonald μπορει να σου δωσει μερικες ιδεες

GEORGEXX1
30-06-10, 14:14
οτι εχεις κανει τα πρωτα σωστα βηματα αυτο φαινεται καθαρα και μπραβο σου.

οτι και αν κανεις στο μονο πραγμα που θα βρεις την λυση στο προβλημα σου ειναι η αεροβια, περπατημα, και τρεξιμο εχεις τρεις μηνες μπροστα σου μεχρι το φθινοπωρο μπορεις να κανεις θαυματα.
Και φυσικα διατροφη.

Jeik
30-06-10, 16:17
soguku ωραίος φίλε μ...θα σου πω όμως και τις παρατηρήσεις μ...στο λίπος είσαι περίπου στο 25 κάπου εκεί ήμουν και εγώ και πίστεψε με είναι δύσκολα τα πράγματα..συνέχισε αερόβιες 4-5 την εβδομάδα και σωστή διατροφή και τα αποτελέσματα θα έρθουν...αλλά θες τουλάχιστον 4-5 μήνες..μην απογοητεύεσαι μέρα μέρα με τη μέρα θα βελτιώνεσαι αλλά θέλει αφοσίωση...και να μικρύνεις δνε τρέχει τίποτα..πίστεψε με...και εγώ μίκρυνα αλλά δνε με νοιάζει..το να βάλεις είναι εύκολο το να χάσεις όμως και να μείνεις σε αυτά τα ποσοστά λίπους είναι το δύσκολο...οπότε χάσε όσο περισσότερα μπορείς και θα δεις και το σώμα σου να καθαρίζει αλλά και τα αποτελέσματα των προπονήσεων και τα μυικά κέρδη να φαίνονται στο σώμα σου ξεκάθαρα;)

sogoku
30-06-10, 16:28
Ευχαριστω ρε μαγκες αυτο θα κανω οσο με παρει.......

devil φιλε μου recomp τι εννοεις?Μια φορα την εβδομαδα κανω υδατανθρακωση[400 γραμμαρια περιπου] και το σαββατο την μιση μερα σαβουριαζω.......αν εννεοις κατι τετοιο....

Σας ευχαριστω....

Devil
30-06-10, 17:02
αυτο που κανεις εσυ πανω κατω
λεγεται body recomposition , δλδ κιλα σταθερα χανοντας λιπος και παιρνοντας μυς

AGGELOS.K
30-06-10, 17:05
sogoku στο έχω πει????
Είσαι τεράστιος ρε φίλε:clap::clap:

sogoku
30-06-10, 17:08
αυτο που κανεις εσυ πανω κατω
λεγεται body recomposition , δλδ κιλα σταθερα χανοντας λιπος και παιρνοντας μυς



Δεν ηταν αυτοσκοπος μου αλλα σε εναν βαθμο πιστευω γινεται και μαλλον οφειλεται στο οτι πρωτη φορα ασχολουμαι καπως σοβαρα.Αν δεν σου αρεσει κατι παντως πες το....

sogoku
30-06-10, 17:09
sogoku στο έχω πει????
Είσαι τεράστιος ρε φίλε:clap::clap:



Τεραστιος και χοντρουλης:turtle:...
Σε ευχαριστω πολυ φιλε.....

Devil
30-06-10, 17:17
Δεν ηταν αυτοσκοπος μου αλλα σε εναν βαθμο πιστευω γινεται και μαλλον οφειλεται στο οτι πρωτη φορα ασχολουμαι καπως σοβαρα.Αν δεν σου αρεσει κατι παντως πες το....

μαλλον ναι

κοιτα σ'εσενα μια χαρα θα σου κατσει

διοτι χανοντας λιγο λιπος και παιρνοντας μερικους μυς θα δειχνεις απλα τεραστιος

τσεκαρε τη διαιτα που σου ειπα , μπορεις να παρεις πολλες ιδεες

κυκλοφωρει ενα pdf τσαμπε στο ιντερνετ

sogoku
30-06-10, 17:25
μαλλον ναι

κοιτα σ'εσενα μια χαρα θα σου κατσει

διοτι χανοντας λιγο λιπος και παιρνοντας μερικους μυς θα δειχνεις απλα τεραστιος

τσεκαρε τη διαιτα που σου ειπα , μπορεις να παρεις πολλες ιδεες

κυκλοφωρει ενα pdf τσαμπε στο ιντερνετ



οκ αγορινα θα το δω....Αν και σκεφτομαι να το συνεχισω για 2 εβδομαδες ακομα και μετα να παω σε μια aπλh low carb.Γνωμες ελευθερα......

savage
01-07-10, 02:34
Sogoku ωραιος,πολυ δεμενος,αν και εχεις πολυ περισσοτερα περιθωρεια βελτιωσης!!!:bbbiceps:
Keep trying!!

sogoku
01-07-10, 08:11
Sogoku ωραιος,πολυ δεμενος,αν και εχεις πολυ περισσοετρα περιθωρεια βελτιωσης!!!:bbbiceps:
Keep trying!!



Αντε ρε Νικο που εισαι?Καλως ηρθες και παλι......ευχαριστω για την κριτικη αν θελεις να σχολιασεις και κατι για την διατροφη αν εχεις κατι να πεις.....

savage
02-07-10, 00:30
Αντε ρε Νικο που εισαι?Καλως ηρθες και παλι......ευχαριστω για την κριτικη αν θελεις να σχολιασεις και κατι για την διατροφη αν εχεις κατι να πεις.....

βασικα δε μου αρεσει το split σου στην προπονηση.αν εχεις 4 μερες διαθεσιμες,εγω θα προτινα να κανεις
στηθος δικεφαλους
ποδια
πλατη
ωμους τριφαλους
με ρεπο ενδιαμεσα ασφαλως.οχι 4 μερες σερι.
οσο για τη διατροφη σου την εχεις καπου?δωσε λινκ αμα θες.
παντως επειδη εχεις ακομα καμποσο λιπος,και ηδη παιδευεσαι καιρο,το σωμα σου εχει κουραστει απο τη διαιτα και σε αντιδραση στο συνεχες χαμηλωμα υδατανθαρακα,εχει μειωσει τους ρυθμους καυσης λιπους.
θα συμφωνουσα με devil να αλλαξεις τη συσταση του σωματος σου,παιζοντας λιγο με τις θερμιδες συντηρηρσης σου.αναγκασε το σωμα να στραφει στο λιπος ως πηγη ενεργειας διχως να κανεις τρελα υποθερμιδικες διαιτες.
αποψη μου παντα,ετσι?μπορει να'μαι και λαθος:toast:

sogoku
02-07-10, 00:41
βασικα δε μου αρεσει το split σου στην προπονηση.αν εχεις 4 μερες διαθεσιμες,εγω θα προτινα να κανεις
στηθος δικεφαλους
ποδια
πλατη
ωμους τριφαλους
με ρεπο ενδιαμεσα ασφαλως.οχι 4 μερες σερι.
οσο για τη διατροφη σου την εχεις καπου?δωσε λινκ αμα θες.
παντως επειδη εχεις ακομα καμποσο λιπος,και ηδη παιδευεσαι καιρο,το σωμα σου εχει κουραστει απο τη διαιτα και σε αντιδραση στο συνεχες χαμηλωμα υδατανθαρακα,εχει μειωσει τους ρυθμους καυσης λιπους.
θα συμφωνουσα με devil να αλλαξεις τη συσταση του σωματος σου,παιζοντας λιγο με τις θερμιδες συντηρηρσης σου.αναγκασε το σωμα να στραφει στο λιπος ως πηγη ενεργειας διχως να κανεις τρελα υποθερμιδικες διαιτες.
αποψη μου παντα,ετσι?μπορει να'μαι και λαθος:toast:



θα τα λαβω υποψιν σοβαρα αυτα που μου λες.Την διατροφη οπου να ναι θα την σταθεροποιησω σε μια low carb σκεφτομαι.Αυτο που κανω τωρα την κυκλικη ληψη υδατανθρακα την εκανα σαν στοχο να ξυπνησει λιγο ο μεταβολισμος μου και πιστευω μου δουλεψε καλα[ο little john μου την εξηγησε].Τρεις μερες ναι μεν εχω πολυ χαμηλα υδατανθρακα αλλα την τεταρτη φορτωνω καλα και σε θερμιδες και το σαββατο κανω κανενα δυνατο τσιτ οποτε δεν με κουρασε αυτο πολυ διατηρησα μυς και χανω λιπος.Σιγουρα κατι αλλο οπως λες και εσυ μπορει να δουλευε ακομα καλυτερα.Σε ευχαριστω παντως για τον χρονο σου μπορει να σε χρειαστω εκ νεου μιας και εισαι και εσυ μπασκετικος....

savage
02-07-10, 00:46
Σε ευχαριστω παντως για τον χρονο σου μπορει να σε χρειαστω εκ νεου μιας και εισαι και εσυ μπασκετικος....

anytime:toast:

sogoku
27-02-11, 10:06
22772227732277422775

steg
27-02-11, 10:25
Φίλε κάτι δεν κάνεις καλά, γιατί το μεν λίπος το κόβω καρφωμένο γύρω στο 23-25%, στις δε μάζες δεν διαφαίνεται ιδιαίτερη πρόοδος από το καλοκαίρι του 2010 που ήταν και το τελευταίο ποστ εδώ, πριν το σημερινό. Γράψε διατροφή και προπόνηση αν θέλεις.

tasos2
27-02-11, 12:10
Φαινεται να εχεις βαλει καποιες μαζες απο τις προηγουμενες χωρις ομως να χεις μεγαλη διαφορα. Στα χερια και στους ωμους/τραπεζιους εισαι κομπλε. Στηθος/πλατη φαινονται καλυτερα απο πριν αλλα ακομα θελουν δουλεια, ειδικα η πλατη θελει ευρος.
Το λιπος σου ειναι πανω κατω ιδιο και συγκεντρωμενο περισσοτερο γυρω απο τη μεση

Eddie
27-02-11, 14:38
Ψηλε πας πολυ καλα,εχεις βαλει μαζα και εχεις ριξει το λιπος σε ικανοποιητικο βαθμο.Φαινεται διαφορα στη μαζα στα χερια,στο στηθος και ειδικα στους ωμους και φαινεται οτι εχεις λιγοτερο λιπος κυριως στο στηθος γιατι στις πρωτες φωτο κρεμαει ενω τωρα ειναι κομπλε!!Η πλατη οντως θελει λιγο ευρος αλλα και πυκνοτητα.

Μη βιαστεις πολυ να κοψεις αν θες τη γνωμη μου..εχεις καιρο μπροστα σου.

sogoku
27-02-11, 15:46
Ευχαριστω για τα σχολια.
Τους τελευταιους μηνες δεν προσεχω πολυ την διατροφη μου δεν εχω πολυ κουραγιο μιας και ειμαι σε τροχια πτυχιου.Στοχος μου ειναι να χασω 10 κιλακια περιπου.

Manos1989
27-02-11, 16:26
Ρε παιδιά έλεος το 25% λίπος που το είδατε δηλαδή?
Πολύ καλά πας ρε Γιάννη,κόψε σιγά σιγά μέχρι το καλοκαιράκι,έχεις πολύ καιρό και θα φανείς ωραία! :thumbup:

gmalamos
27-02-11, 17:46
Δουλεψε το στηθος.Οταν κοψεις θα σαι πολυ καλος.:clap:

AGGELOS.K
28-02-11, 20:37
Για σου αγορίνα έχεις βάλει πολύ κρέας πάνω σου μπράβο σου:clap::clap::clap:
Στα υπόλοιπα με κάλυψε ο Βασίλης

hlias102
02-03-11, 12:32
Sogoku εγώ είμαι 1.97 και ξεκίνησα από τα 122 κιλά(έχω φτάσει μεχρι και 131).Τώρα είμαι 114 μετά από 6 εβδομάδες εντατικής γυμναστικής αερόβια και με βάρη.Λίπος είχα 27% και στις 4 βδομάδες έπεσα στο 25%.
Μια χαρά σε βλέπω πάντως.Ακόμη περιμένω να μου πεις ποιος είσαι και αν έχουμε παίξει μαζί μπάσκετ:)
Keep working

makos13gr
25-08-11, 09:45
καλημερα!
βλεπω τις φωτο σου και αντιλαμβανομαι οτι εχουμε αρκετα κοινα. κατ' αρχην εχουμε την ιδια τοστιερα(:green::green: η οποια τα σπαει)
βλεποντας τις φωτο σου βλεπω πως θα γινω και εγω μετα απο καποιο καιρο. εβαλα την πρωτη σου φωτο διπλα σε μια δικια μου και βλεπω απιστευτες ομοιοτητες!!! βεβαια απο θεμα ''κατασκευης'' εννοω γιατι σε ογκο κτλ εισαι πολυ μπροστα.
keep up the good job για να βλεπω το μελλον!!!!;);)

makos13gr
25-08-11, 11:04
30410


κοταξτε το σχημα απο χερια(ακομα και την διαφορα μεταξυ αριστερου και δεξιου δικεφαλου) ομων ακομα και πλατη και πηχυ!

τα ματια μου κανουν η μοιαζουν πολυ?

sogoku
14-09-11, 17:52
31134

31135

31136

31137

31138

31139

destroyerody94
15-09-11, 17:42
Ωραίος! Mάζα:thumbup: Αλλά και 60 κιλά παραπλήγα να ήσουνα και μόνο που ακούς txc και μάλιστα το αγαπημένο μου thumbs up :green:

sogoku
15-09-11, 19:46
Eυχαριστω φιλε εστω και εμμεσα μεσω των αγαπημενων txc.

steg
16-09-11, 18:16
sogoku, το ίδιο σώμα έχουμε (ειδικά στην πρώτη φωτό). Επίσης, τρομερή διαφορά από το προηγούμενο σετάκι φωτό. Keep trying! :thumbup::thumbup:

Eddie
16-09-11, 20:02
Επίσης, τρομερή διαφορά από το προηγούμενο σετάκι φωτό. Keep trying! :thumbup::thumbup:

Eτσι.. :clap::clap:

Σιγουρα υπαρχει διαφορα,μπορει οχι τρομερη αλλα υπαρχει.. :thumbup:
Ωραιος ρε ψηλε!!!

tasos2
16-09-11, 20:52
Πολυ καλος.

Αυτα που σου ειχαν πει με την ισοθερμιδικη τα ακολουθησες ή συνεχισες υποθερμιδικη? Το χεις ακομα το λιπακι σου παντως

sogoku
17-09-11, 05:15
Eυχαριστω μαγκες για τα σχολια.
Φιλε Τασο δεν μετραω θερμιδες πλεον ειμαι στο περιπου εμπειρικα γιατι δεν τα δινω ολα σε γυμναστικη και φαι ειδικοτερα τωρα με την σχολη και τα τρεχαματα και δεν το λεω για να δικαιολογηθω.Νομιζω οτι μεσο ορο τρωω γυρω στις 2.500 θερμιδες που ειναι που λιγες για μενα μαλλον αλλα υποθερμιδικα δεν πρεπει να χανω σε καθε περιπτωση?.Υπαρχει καμια περιπτωση να εχω ψιλοκολλησει λογω τον χαμηλων θερμιδων?(συντηρηση εχω περιπου 3.500 με 4000).
Στεγκ βαλε μια φωτο ρε να σε δω.
Εντι ευχαριστω ξερω οτι οι αλλαγες ειναι πολυ μικρες αλλα εκτος του οτι δεν δινω ψυχη και σωμα σε αυτο πιστευω οτι με παει πισω αυτη η μικρη περισεια δερματος.Δεν ξερω ξενερωνω ρε συ εμμεσα και δεν τα δινω ολα.

makos13gr
17-09-11, 09:05
περισεια δερματος σε πιο σημειο εννοεις?

tasos2
17-09-11, 11:12
Νομιζω οτι μεσο ορο τρωω γυρω στις 2.500 θερμιδες που ειναι που λιγες για μενα μαλλον αλλα υποθερμιδικα δεν πρεπει να χανω σε καθε περιπτωση?.Υπαρχει καμια περιπτωση να εχω ψιλοκολλησει λογω τον χαμηλων θερμιδων?(συντηρηση εχω περιπου 3.500 με 4000).


Κοιτα οταν εισαι πολυ καιρο υποθερμιδικα το σωμα ριχνει τις καυσεις για να προστατευθει. Αυτο σημαινει οτι δεν εισαι ποια υποθερμιδικα παρολο που παιρνεις τις ιδιες θερμιδες γιατι καις λιγοτερες. Οποτε για να ξαναπας υποθερμιδικα πρεπει να ριξεις κι αλλο μεχρι να ξαναγινει αυτο και να ξαναριξεις και παει λεγοντας. Οποτε ειναι υποχρεωτικο να μην μενεις για πολυ καιρο σε υποθερμιδικη συνεχως για να μην κοιμαται ο μεταβολισμος

sogoku
17-09-11, 13:38
Tασο τι προτεινεις να ανεβασω αρκετα θερμδες να παιζω στις 3000 τουλαχιστον?
Περισεια δερματος εχω λιγο στην κοιλια νομιζω.

tasos2
17-09-11, 15:28
Ναι για λιγο καιρο. Μετα ξαναμειωσε αλλα οχι αποτομα

Eddie
17-09-11, 17:32
Καταρχην ψηλε εγω δε διακρινω περισσεια δερματος.

Τωρα για τις θερμιδες,ανεβασε τες και προσπαθησε να καις περισσοτερες κιολας η μεσω αεροβιων η μεσω αλλων δραστηριοτητων.Απλα οι θερμιδες που θα βαλεις να μην ειναι απο τσητ!Οσο το δυνατον καθαρες,βαλε επιπλεον υδατ και καλα λιπαρα.

sogoku
17-09-11, 21:52
Καπως ετσι θα το κανω απλα εχω πιστευω το συνρομο του πρωην χοντρου.Φοβασαι να φας πολυ γιατι νομιζεις θα ξανακυλησεις ασχετως αν ξερεις οτι εχεις θερμιδες συντηρησης πολυ περισσοτερες.
Τωρα για καποιο καιρο θα κανω βαρη και προπονησεις μπασκετ σχεδον καθημερινα και λεω να ανεβασω αρκετα θερμιδες καπως σταδιακα.
Ευχαριστω για την συμμετοχη αν καποιος εχει μια αλλη γνωμη δεκτη.

hlias102
19-09-11, 10:17
Ωραίος Sogoku:clap: