PDA

Επιστροφή στο Forum : Να πάρω λιποδιαλυτικο???



Cathryn
01-07-10, 16:48
Καλησπέρα παιδιά!

Χρειάζομαι τις απόψεις σας!
Είμαι 25 χρονών, έχω 1,75 ύψος και ζυγίζω 70 κιλά.
Έπαιζα για πολλά χρόνια μπάσκετ αλλά δυστυχώς κάτι η σχολή, κάτι η δουλειά αναγκάστηκα να σταματήσω. Από τότε που σταμάτησα (πριν 3 χρόνια) πήρα αρκετά κιλάκια μιας και δεν γυμναζόμουν καθόλου και δεν πρόσεχα την διατροφή μου ιδιαίτερα.

Εδώ και 2,5 βδομάδες έχω ξεκινήσει διατροφή και γυμναστική. Η γυμναστική περιλαμβάνει αρκετό ποδήλατο και ασκήσεις με βάρη.

Στην διατροφή προσέχω να έχω ελάχιστο ψωμί στο πρωινό ή δεκατιανό, το μεσημεριανό έχει κυρίως κρεάς, ή ψάρι με σαλάτα (ελάχιστο λάδι), απογευματινό κανένα γιαουρτάκι ή λίγα δημητριακά ή φρούτο και το βράδυ κάτι σαν το μεσημεριανό σε μικρότερη ποσότητα. (1 φορά την βδομάδα βάζω ρύζι καστανό ή μακαρόνια μαύρα στο μεσημεριανό και 1 κάποιο όσπριο). Επίσης 2 φορές την εβδομάδα έχω για απογευματινό κάτι γλυκό, του τύπου 1 μπάρα δημητριακών ή φρουτοσαλάτα με λίγο μέλι.


Σε 2,5 βδομάδες έχω χάσει 3 κιλά. Ήθελα να σας ρωτήσω αν χρειάζεται να πάρω κάποιο καλό λιποδιαλυτικό για να αυξηθεί η καύση του λίπους??? Αν ναι ποιο?
Δεν θέλω όμως να χάσω μυική μάζα. Την διατροφή αυτή έχω σκοπό να την διατηρήσω μιας και δεν νιώθω να στερούμε και τώρα πια χορταίνω με πολύ λιγότερη ποσότητα φαγητού. Εννοείται τηγανητά, σάλτσες, παχυντικά γλυκά κομμένα!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!:)

beefmeup
01-07-10, 16:58
βασικα,αν συνεχειζεις να καις καλα,δεν εχεις αναγκη απο κατι παρα πανω.

οταν κολλησεις,τοτε μπορεις να δοκιμασεις ενα ηπιο λιποδιαλυτη,για την παραπνω ωθηση.

versus
01-07-10, 17:19
βασικα,αν συνεχειζεις να καις καλα,δεν εχεις αναγκη απο κατι παρα πανω.

οταν κολλησεις,τοτε μπορεις να δοκιμασεις ενα ηπιο λιποδιαλυτη,για την παραπνω ωθηση.

:thumbup::thumbup:
δεν έχεις λόγο πιστεύω να φτάσεις να πάρεις λιποδιαλύτη!!!!!!
νομίζω δεν έχεις φτάσει στο σημείο που να μην μπορείς να προχωρήσεις χωρίς την χρήση του!
ξανασκέψου το!
ή άμα θες κάνε κάποιες αλλαγές διατροφής!
π.χ. βγάλε το ψωμί κ γαλακτοκομικά,και μην τρως πολλούς υδατάνθρακες το βραδάκι;)

Cathryn
01-07-10, 17:27
Οπότε δηλαδή. συνεχίζω κανονικά και για λιποδιαλύτη βλέπουμε όταν θα κολλήσω και δεν θα χάνω. Θα κοιτάξω και για τους υδατάνθρακες το βράδυ και γαλακτοκομικά (αν και δεν είναι πολλές φορές, 1-2 την βδομάδα!).

Σας ευχαριστώ beefmeup και versus!:thumbup:

versus
01-07-10, 17:35
κοίτα γαλακτοκομικά σου πα να κόψεις,άμα έχεις κολλήσει,και θες την "τέλεια" γράμμωση!
και πάλι κάποιοι λένε πως δεν έχει σχέση άμα τα κόψεις!
ο καθένας την γνώμη του!άμα δεν δοκιμάσεις δεν θα ξέρεις!έτσι;

Για τους υδατάνθρακες όμως...σου λέω να κόψεις τους πολλούς το βράδυ!
να τρως περισσότερο πρωτεΐνη!
δεν θέλουμε πολύ υδατάνθρακα στο βραδινό!

Cathryn
01-07-10, 18:08
Εγινε, σε ευχαριστώ Versus!

deluxe
01-07-10, 18:19
Οταν λεμε βραδυ, ποσες ωρες πριν τον υπνο; Εχθες εφαγα κανονικα ρυζι με αυγα+γιαουρτι στις 1 το βραδυ και κοιμηθηκα στις 4.

versus
01-07-10, 18:35
Οταν λεμε βραδυ, ποσες ωρες πριν τον υπνο; Εχθες εφαγα κανονικα ρυζι με αυγα+γιαουρτι στις 1 το βραδυ και κοιμηθηκα στις 4.

deluxe 4 δεν είναι βράδυ είναι πρωί!:P
και δεν νομίζω να υπήρχε πρόβλημα αφού κοιμήθηκες 3 ώρες μετά το τελευταίο γεύμα!

deluxe
01-07-10, 19:52
Τρελο ωραριο εχω!!

versus
01-07-10, 19:57
και τι ώρα ξυπνάς για το 1ο γεύμα;

Mitsen
01-07-10, 20:18
και στις 4 το πρωί να πέσεις ακόμα και αν απέχει 3 ώρες πριν το γεύμα σου δεν θα πρέπει να έχεις υδατάνθρακα ρε ντελούξ.:doh:

Άφησε το γιαουρτάκι μαζί με καμια χούφτα καρυδια ρε man

beefmeup
01-07-10, 20:33
Οταν λεμε βραδυ, ποσες ωρες πριν τον υπνο; Εχθες εφαγα κανονικα ρυζι με αυγα+γιαουρτι στις 1 το βραδυ και κοιμηθηκα στις 4.

delux,μπαινεις σφηνα οπου ναναι κ ποσταρεις οτι ναναι..

κουραζεις,φιλε,βαστα λιγο τ αλογα.

Mitsen
02-07-10, 01:47
delux,μπαινεις σφηνα οπου ναναι κ ποσταρεις οτι ναναι..

κουραζεις,φιλε,βαστα λιγο τ αλογα.
Αυτός είναι ok...Μπαίνει ρωτα όπου νάναϊ ότι νάναϊ και παίρνει έτοιμες απαντήσεις.

Οι μακάκες είμαστε εμείς που απαντάμε!

Ντελούξ μην το παρεξηγείς για καλο το λέω. Ξέρεις ότι σε πάω:toast:

KATERINI 144
02-07-10, 02:06
delux,μπαινεις σφηνα οπου ναναι κ ποσταρεις οτι ναναι..

κουραζεις,φιλε,βαστα λιγο τ αλογα.+1 μηπως εχει παραγίνει λιγο ρε ντελουξ ? για κοψε λιγο, ανοιξε η κοπελα ενα θεμα να ρωτήσει για λιποδιαλυτικο, τα δικα σου ωράρια που κολλανε εδω?! ....

versus
02-07-10, 10:36
Εγινε, σε ευχαριστώ Versus!

Φάε ένα γιαουρτάκι 2% με κανα 5 αμύγδαλα;)

versus
02-07-10, 10:38
*****************************************************
εντιτ κατερινι144, είπαμε τέλος τα οφ.... κανε κουοτ και γραψτω αλλου.

gmalamos
04-07-10, 21:29
Πιστευω πως δεν χρειαζεσαι λιποδιαλυτες..Κανε καλη διτροφη και βλεπεις!!