PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιά προτείνη γράμμωσης προτείνετε;



SpirosK
03-07-10, 18:50
Καλησπέρα σας και χάρηκα πολύ που έκανα εγγραφή στο forum μετά από πολλά post που διάβασα και με βοήθησαν...:thumbup::clap::clap::clap:

Λοιπόν ας ξεκινήσω λιγάκι την ιστορία μου. Πέρυσι το καλοκαίρι γράφτηκα σε ένα γυμναστήριο με σκοπό να κάνω όμορφα τον όγκο μου για το χειμώνα και με το καλό όταν έρθεί το καλοκαιράκι (που ήρθε) να κάνω και την γράμμωση μου. Αλλά.....είχα ένα ατύχημα με την μηχανή παραμονή Χριστουγέννων και όλα τέλειωσαν για μένα από τότε.... Ήμουν στο κρεβάτι 3 μήνες και πήρα πολλά κιλά λόγο ακινησίας.

Δεν το έβαλα κάτω όμως, τέλος Απριλίου ξεκίνησα μια πολύ καλή διατροφή με έναν διατροφολόγο και κατάφερα να χάσω μέχρι την ώρα άπου σας μιλω 13κιλά από 95 που είχα φτάσει. το ύψος μου είναι 1,85 -1.87 κάπου εκεί. Ξεκίνησα πάλι γυμναστήριο και πήρα λιποδιαλύτες Xenadrine - Αμινοξέα (Whey Amino) & μιά προτείνη (Whey Max) Γράμμωσης.

Θέλω όμως πιό δραστικά μέτρα γι αυτό θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια πραγματάκια για το διαστημα αυτό.. Σας ευχαριστώ πολύ να στε όλοι καλά.

SpirosK
04-07-10, 04:12
Κανένας :unsure:?

flinstone
04-07-10, 10:02
Καλημέρα φίλε μου, καλός όρισες στην παρέα μας. Κατ΄αρχην θέλω να σου πω πως το ώραιο στο ββ είναι ότι όσες φορες κι αν το σταματίσεις και χαλάσει το σόμα σου άλλες τόσες μπωρείς να το ξεκινίσεις και να γίνεις καλίτερος από πρην. Αυτό που θα σου πω εγώ είναι να κάνεις καλή διατροφή να είσαι σινεπης στις προπονίσης σου, να ξεκουράζεσε και πολί σύντομα θα πετίχεις το στόχο σου. Επίσης να στρέψεις την προσοχή σου στο καθαρό φαγίτο, τα συμπλιρόματα έρχοντε μετά. Οσο για την πρωτείνη πρέπη να μάθεις πως δεν υπάρχει γράμμοσης και όγκου. Κακός έχει επικρατίσει αυτό ο όρος. Αυτό το λέω γιατί δεν υπάρχει περίπτοση να πάρει κάπιος πρωτείνη και να τον βοηθισει να γραμμόσει αν δεν κάνει καλή διατροφη και αερόβιο. Οσο αφορά την περιεκτικότιτα κάθε σκεβάσματος σε πρωτείνη-υδατάνθρακα-λίπος, η επιλογή γίνετε ανάλογα με τις αναγκες του κάθα αθλητή, γιατί ο κάθε ένας είναι ξεχοριστός. Και κάτι τελευταίο, κάνε αερόβιο το πρωί μα άδιο στομάχι και πείνε πολί νερό και επίσης υπομονή

Polyneikos
04-07-10, 10:04
Υπάρχουν πολλες επιλογες σε πρωτεινες γραμμωσης όπως αναφερεις και εσυ.Κανεις δεν μπορεί να σου πει απόλυτα είναι μονο αυτη..
Στην ουσια αναζητας ενα συμπλήρωμα με όσο το δυνατον περισσότερη περιεκτικότητα σε πρωτεινη,χαμηλη σε υδατανθρακες και χωρίς πολλες γλυκαντικες ουσίες...
Αν δεις στην Αξιολόγηση προιοντων υπάρχουν αρκετες επιλογες.
100% Gold Standard Whey (Optimum Nutrition), Instant Whey (Reflex Nutrition),Μetapure Zero Carb (QNT) ειναι αρκετα καλές επιλογες....

SpirosK
05-07-10, 13:24
Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας. flinstone η συμβουλές που μου έδωσες είναι αυτές που έχω ήδη ή μάλλον κάνω στο πρόγραμμα μου & γι αυτο βλέπω και γρήγορα διαφορές.....και όπως είπες "το ώραιο στο ββ είναι ότι όσες φορες κι αν το σταματίσεις και χαλάσει το σόμα σου άλλες τόσες μπωρείς να το ξεκινίσεις και να γίνεις καλίτερος από πρην" συμφωνώ απόλυτα.

Polyneikos, πρίν λίγο αγόρασα πρωτείνη (complete 8) και κάθησα να δώ κάποιες διαφορές στα στοιχεία που δίνουν στα κουτιά τους με αυτήν που είχα (Whey Maxx). Αρκετά καλύτερη φαίνεται η Complete 8, αλλά θα δείξει και στην πράξη :weights:. ;) Αλλιώς θα δοκίμαζα την Instant Whey που μου πρότεινες στο post αλλά δεν πρόλαβα να το δώ!!!

dhmhtrhs
05-07-10, 14:14
ελπιζω να εχεις υποψη σου οτι η complete 8 ειναι πολλων πηγων και οχι καθαρη whey...

SpirosK
05-07-10, 16:43
ελπιζω να εχεις υποψη σου οτι η complete 8 ειναι πολλων πηγων και οχι καθαρη whey...

Ναί όντως σε αυτό έχεις δίκιο, λές να μην έχω καλά αποτελέσματα;

kalidor
05-07-10, 17:27
καλή αρχή στο νέο σου χτίσιμο...με υπομονή θα τα πετύχεις όλα..

SpirosK
05-07-10, 17:42
καλή αρχή στο νέο σου χτίσιμο...με υπομονή θα τα πετύχεις όλα..

Σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά.. Μετά το ατύχημα που είχα περίμενα πώς και πώς να ξεκινήσω πάλι :)