PDA

Επιστροφή στο Forum : καλητερη whey protein



thanasis77
04-07-10, 17:34
Παιδια καλησπερα..!!!!θα ηθελα να μου πειτε πια πιστευεται οτι ειναι η καλυτερη whey protein που εχετε δοκιμασει.....και ποια μου προτινετε κιολασ...!!!!θελω λιγη βοηθεια....ειμαι 17 χρονον και ασχολουμε με το bodybuilding 9 μηνες...κανω σχεδον καθε μερα γυμναστικι και σκεφτομαι να παρο μια....ακουω γνωμες...:weights::bbbiceps:

sogoku
04-07-10, 17:46
Mιας και οι πρωτεινες εχουνε διαφορα κυριως στην γευση γιατι ειναι συμπληρωματα διατροφης και απλα υποβοηθανε δες εδω. http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1729

thanasis77
04-07-10, 17:51
δεν με ενδιαφερει ι γευση εμενα....απο αποτελεσματα ενδιαφερομαι....και ποσο καλη ειναι...(ποιοτικα)!!!!

savage
04-07-10, 17:54
αμα δεν εχεις οικονομικο προβλημα,παρε την nectar απο syntrax

sogoku
04-07-10, 17:55
δεν με ενδιαφερει ι γευση εμενα....απο αποτελεσματα ενδιαφερομαι....και ποσο καλη ειναι...(ποιοτικα)!!!!



Αυτο σου εξηγω αλλα δεν ακους.Με το συμπληρωμα δεν βλεπεις διαφορα εμφανη βραχυπροθεσμα ειναι φαι σε σκονη να στο πω χωριατικα.Ειναι σαν να ρωτας απο ποιο κρεοπωλειο να παρω κοτοπουλο να δω αποτελεσματα.Οπως καταλαβαινεις δεν υπαρχει απαντηση.Το ποιοτικες πηγαινει στο αν ειναι σοβαρη η εταιρια και δεν νοθευει την πρωτεινη και εχει το ποσοστο πρωτεινης που αναγραφει.Συμβουλη μου κατσε και μελετησε[οχι διαβασε] τα αρθρα του φορουμ πρωτα.:toast:

savage
04-07-10, 17:58
ενταξει δεν ειναι κι ολες ιδιες sogoku.σε θεμα ποιοτητας/νοθειας γινεται της τρελης.εδω μερικοι σου πουλανε isolate (και καλα) και την χτυπας,και δεν διαλυεται.και αφηνει κατι κομματια ναααα!!! εεε κατι λεει αυτο.
ασε που αμα πας στο χημειο τις μισες και βαλε πρωτεινες,χμ......:chinese:

sogoku
04-07-10, 18:02
ενταξει δεν ειναι κι ολες ιδιες sogoku.σε θεμα ποιοτητας/νοθειας γινεται της τρελης.εδω μερικοι σου πουλανε isolate (και καλα) και την χτυπας,και δεν διαλυεται.και αφηνει κατι κομματια ναααα!!! εεε κατι λεει αυτο.
ασε που αμα πας στο χημειο τις μισες και βαλε πρωτεινες,χμ......:chinese:



Εχεις δικαιο αλλα ειναι οφθαλμοφανες οτι ο φιλος ζηταει πραγματα που δεν μπορεις να περιμενεις απο μια πρωτεινη για αυτον τον καθοδηγω ετσι.

thanasis77
04-07-10, 18:05
μα εγω δεν ειπα οτι θα δω τπτ τρελα αποτελεσμα απο μια whey protein....απλα θελω να μου πειτε πια μου προτινετε και δεν εχει τοσεσ (νοθηες) οποσ ειπε ο φιλοσ savge πιο πανο...!!!

Hercules
04-07-10, 18:06
μα εγω δεν ειπα οτι θα δω τπτ τρελα αποτελεσμα απο μια whey protein....απλα θελω να μου πειτε πια μου προτινετε και δεν εχει τοσεσ (νοθηες) οποσ ειπε ο φιλοσ savge πιο πανο...!!!

σου ειπε ο σαβατζ,παρε την νεκταρ..

thanasis77
04-07-10, 18:08
η gold standrart τισ on δεν ειναι καλη??

sogoku
04-07-10, 18:12
μα εγω δεν ειπα οτι θα δω τπτ τρελα αποτελεσμα απο μια whey protein....απλα θελω να μου πειτε πια μου προτινετε και δεν εχει τοσεσ (νοθηες) οποσ ειπε ο φιλοσ savge πιο πανο...!!!



Ουτε τρελλα ουτε μικρα ουτε μεσαια.Σου επαναλαμβανω φιλε μου καλε ειναι κοτοπουλο σε σκονη[ορος γαλακτος βασικα].Θα ρωτουσες ποτε με κοτοπουλα μιμικος θα δω διαφορα?
Ο μπουσουλας να παρεις μια πρωτεινη ειναι να εμπιστευτεις μια αξιολογη εταιρια[οχι οτι θα δεις καλυτερα αποτελεσματα αλλα λες δεν θα διακινδυνευσει ευκολα μια τετοια σοβαρη και αναγνωρισμενη εταιρια να κλεψει η να βαλει οτι να ναι μεσα]πχ καποιες απο αυτες ειναι on,gaspari,reflex.
Για 100% σιγουρια διαλεγεις μια την πας στο χημειο και σου κανει μια αναλυση με 300 ευρω περιπου αν δεν κανω λαθος.

thanasis77
04-07-10, 18:15
και που εχει χημειο για να εχουμε καλο ερωτημα??? :)

giannis64
04-07-10, 18:19
δεν νομίζω να μπορεί κανείς εκτός από το χημείο να σου πει πια είναι καλή και πια όχι!!
όλοι κρίνουμε βάση γεύσης και διαλυτότητας!!

διάβασε το τοπικ που σου έδωσε ο sogoku

και αυτό!! Συμπληρώματα στο.....χημείο (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3673)
από εκεί και πέρα εσύ αποφασίζεις!!!

NIK900
08-07-10, 16:55
καλο ειναι να δοκιμασειs 2-3 εταιριεs μεσα σε 2-3 μηνεs και θα εχειs μια μικρη αποψη . . για το ποια θα σου ταιριαξει πιο καλα . .
σιγουρα απο τιs γνωστεs μαρκεs
παντωs μην περιμενειs θαυματα . . πρωτεινη ειναι και το κοτοπουλο πρωτεινη ειναι και ο τονοs . . τρωs 4+ φορεs φαγητο πινειs και αλλεs 2 συμπληρωμα = 6-7 και θα εισαι ενταξει . .
(δυσκολο?)

Senereison
08-07-10, 17:11
φιλε έχω δοκιμάσει όλες τις protein από όλες τις εταιρίες η καλύτερη είναι η whey maxx είναι 100% προτείνει στάνταρ...

Ramrod
08-07-10, 17:15
φιλε έχω δοκιμάσει όλες τις protein από όλες τις εταιρίες η καλύτερη είναι η whey maxx είναι 100% προτείνει στάνταρ...

Της PVL εννοείς?

Senereison
08-07-10, 18:51
ναι φιλε μου....;)

Ramrod
09-07-10, 01:26
ναι φιλε μου....;)

Καλά λόγια έχω ακούσει και είναι μια απο τις υποψήφιες επομενές μου...

απλά όταν βλέπω άτομα να είναι τόσο απόλυτα οφείλω να ρωτήσω...ως είσαι τόσο σόγουρος? Την έχεις πάει χημείο?

spek
06-09-10, 12:02
Πολύ καλή είναι και η Pharma Whey της PHD...άριστη διαλυτότητα διαστημική γεύση(προτείνω σοκολάτα-μπισκότο)!!!είναι γύρο στα 70 ευρώ...:turtle: