PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτεινη φορμουλας ογκου-κρεατινη μαζι



Johnn
05-07-10, 16:29
Καλησπέρα,ηθελα να ρωτήσω,διάβαζα οτι η κρεατίνη πρεπει να πέρνεται ξεχωριστα απο την πρωτεινη και οτι για καλύτερα αποτελεσματα να την συνδιάζουμε με υδατάνθρακα.Εμένα απο τι στιγμη που η πρωτεινη μου ειναι φορμουλας ογκου και εχει υδατανθρακα,μπορω να τα βάλα ολα μαζι;η πρεπει ξεχωριστα;

Polyneikos
06-07-10, 11:00
Βαλε σε ενα κουταλακι του γλυκου την κρεατινη και βαλτην κατευθειαν στο στόμα...Για να την καταπιεις πιες το ρόφημα της φόρμουλας όγκου που διαθετεις,,,:thumbup:

hardtraining
06-07-10, 13:54
Βαλε σε ενα κουταλακι του γλυκου την κρεατινη και βαλτην κατευθειαν στο στόμα...Για να την καταπιεις πιες το ρόφημα της φόρμουλας όγκου που διαθετεις,,,:thumbup:

φιλε polyneikos αμα βαλεις του κουταλακι του γλυκου στο στομα και να την πιεις με νερο? λογικα για να απορροφηθει η κρεατινη πρεπει να εχουμε αυξηση της ινσουλινης δλδ καλυετερα πιστευω οτι θα την πινεις με χυμι ,δλδ θα βαζεις το κουταλακι στο στομα σου και θα την καταπινεις με χυμο ο οποιος εχει υψηλο γλυκαιμικο δεικτη! προσωπικα εγω σκεφτομαι να περνω 5 γραμμαρια κρεατινη μετα τη προνονα........!!!

αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος παιδια!!!

Polyneikos
06-07-10, 20:55
Αν η φόρμουλα εχει υδατανθρακα υψηλου γλυκαιμικου δείκτη,που συνηθως έχουν, εχει το ίδιο αποτελεσμα.Φυσικα και με χυμο είναι κατι που ενδύκνειται αλλα καποιους ο χυμος καπακι και whey τους φουσκωνει ή τους αναγουλιαζει..

Johnn
07-07-10, 08:55
Αν η φόρμουλα εχει υδατανθρακα υψηλου γλυκαιμικου δείκτη,που συνηθως έχουν, εχει το ίδιο αποτελεσμα.Φυσικα και με χυμο είναι κατι που ενδύκνειται αλλα καποιους ο χυμος καπακι και whey τους φουσκωνει ή τους αναγουλιαζει..O υδατάνθρακας που έχει ειναι χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη αλλα μεγάλη ποσότητα ~65γρ.Γενικά ξεχωριστά τα πίνω,κρεατίνη-γλουταμινη με χυμο-νερο και μετα πρωτεινη,απλα μεταπροπονητικα μόνο θα με βολεβε πολύ αν τα βαζα ολα μαζι,υπαρχει καπιο πρόβλημα;

hardtraining
10-07-10, 18:01
ποια πρωτεινη εχεις παρει? μηπως μπορεις να πεις μαρκα φιλε? χαμηλου γλυκαιμικου δεικτη?