PDA

Επιστροφή στο Forum : Myoshock (Muscletech)



MuscleBuildingMachine
06-07-10, 04:14
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=13853&stc=1&d=1278395148




http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=13854&stc=1&d=1278395211


Η γνωστή εταιρία MUSCLETECH υποστηρίζει για άλλη μια φορά ότι το παραπάνω προιόν κάνει τα εξείς

<''Αυτό το επαναστατικό ειδικό προιόν μυικής ανάπτυξης προσφέρει άμεση αύξηση δύναμης,
ακραία μυική πληρότητα και φοβερό πρήξιμο !!''>

Είναι όντως αλήθεια και κάνει αυτά που υπόσχεται πραγματικότητα;
Το έχει δοκιμάσει κανείς;
Ποιά είναι η γνώμη σας;
Το εκγρίνεται ΝΑΙ ή ΌΧΙ;

*Όλες οι απόψεις δεκτές, θετικές ή αρνητικές

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

vicodin
06-07-10, 08:03
καλημέρα το χω δοκιμάσει είδα όντως πρηξίματα k μου δώσε δύναμη αλλα δεν ξεπέρασα ποτε τα 4 χάπια ημερησίως.είναι ένα ok προϊόν νομίζω αλλα σίγουρα θα σε διαφωτισει καλύτερα κάποιος που πήρε την ενδεδειγμένη δοσολογία

dhmhtrhs
06-07-10, 09:23
εγω δεν ενιωσα τιποτα παντως...

beefmeup
06-07-10, 12:20
εγω δεν ενιωσα τιποτα παντως...

μια αισθηση "ελαφρυνσης"στην τσεπη,ισως??

:rolf:

dhmhtrhs
06-07-10, 13:52
μια αισθηση "ελαφρυνσης"στην τσεπη,ισως??

:rolf:

χαχα ναι αυτο το ενιωσα καλα...και ενα πιασιμο στον κ..ο:spank:

hardtraining
06-07-10, 14:16
μακρια απο Muschletech παιδια !! πηγαμε με εναν φιλο μου να παρει πρωτεινη σε ενα καταστημα οπου χωρις να το ξερω το 60% των συμπληρωματων που ειχε το συγκεκριμενο καταστημα ηταν της εταιριας muschletech ..............δε μπορειτε να φανταστητε το τι του ελεγε ο πωλητης ...............παρε του ειπε την πρωτεινη της συγκεκριμενης εταιριας και θα τρελαθεις ,θα δωσω και την αντιστοιχη κρεατινη και θα δεις τι διαφορα θα εχεις!!! ΦΟΥΣΚΕΣ ΦΟΥΣΚΕΣ ΦΟΥΣΚΕΣ!!! υποσχεται κατι πραγματα αυτη η εταιρια λες και εαν παρεις ενα συμπληρωμα της θα εχεις τεραστιους μυς και θα γινεις ο arnlond.................αυτα που υποσχεται ουτε με στεροιδη δεν γινονται σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα.........ασε που η εταιρια απο πολλους τρωει κραξιμο!!!

Devil Randime
22-07-10, 20:21
Πολύ καλή κρεατινούλα για ΠΡΙΝ την προπόνηση. Σε μένα πάντως κάνει απίστευτη δουλειά και κάνει (χωρίς υπερβολές) , ακριβώς ότι λέει στο κουτί.
Είναι οντως λίγο τσιμπημένη η τιμή του, αλλά κάνει δουλίτσα πόσο μάλλον εάν το συνδυάσεις με κανα προιον κατα τη διάρκεια της ασκησης..

Πάντως και εγώ πάνω απο 4 δισκία δεν έχω πάρει ποτέ μου. Εχει αρκετη καφείνη μεσα...

Με εκτίμηση,
Παναγιώτης

beefmeup
22-07-10, 20:57
Πολύ καλή κρεατινούλα για ΠΡΙΝ την προπόνηση. Σε μένα πάντως κάνει απίστευτη δουλειά και κάνει (χωρίς υπερβολές) , ακριβώς ότι λέει στο κουτί.
Είναι οντως λίγο τσιμπημένη η τιμή του, αλλά κάνει δουλίτσα πόσο μάλλον εάν το συνδυάσεις με κανα προιον κατα τη διάρκεια της ασκησης..

Πάντως και εγώ πάνω απο 4 δισκία δεν έχω πάρει ποτέ μου. Εχει αρκετη καφείνη μεσα...

Με εκτίμηση,
Παναγιώτης

φιλε,συγνωμη,αλλα αυτο το προιον ΔΕΝ ειναι κρεατινη.

απο που το συμπερανες αυτο δλδ??

Polyneikos
22-07-10, 22:20
Eιναι από τα κλασσικα συμπληρωματα της Muscletech - παρτα ολα,βαλτα όλα μεσα!!
Εχει μεσα και κρεατινη όπως αναγραφει αλλα αυτο δεν λεει κατι,κρεατινη εχουν ακομα και οι πρωτεινες της muscletech,πως αλλιως θα παρεις 8 ΜΥΙΚΑ κιλα σε 27 ημερες;:green:

Eddie
22-07-10, 22:23
Ε,μια ψιλη θα την εχει.

Παντως ειναι οτι να ναι.Καφεινη-κρεατινη-gaba..

Ως ποτε θα τα αλεθει ολα ο καλος ο μυλος?

Polyneikos
22-07-10, 22:38
Aυτο που πρεπει να δουλευει περισσότερο είναι τα 400mg καφεινης ανα δοση..Ειναι αρκετουτσικη,,,,

Devil Randime
27-07-10, 16:07
Ναι δεν είναι κρεατίνη συμφωνώ! Λάθος το έθεσα guys!
Εγώ προσωπικά επειδή έχω ενα θέμα με την καφεϊνη μεχρί 5 έχω πάρει.
Όταν κάνω βάρη παίρνω (4) και πριν παω για μπασκετάκι (2 ή 3). Μια φορά είχα πάρει 5 και ήμουν σα να γινοταν σεισμός απο κάτω μου. Με πειράζει η πολύ καφεϊνη :turtle:

Με εκτίμηση,
Παναγιώτης

Devil Randime
28-07-10, 15:16
Καλησπέρα παιδιά!
Όσον αφορά το MYOSHOCK εχει σε κάθε δόση(7 δισκίων), 4 gr creatine γι'αυτό και το θεωρώ ως pre-work out κρεατίνη εγώ προσωπικά.

Πάντως αν κάποιον τον ενδιαφέρει του δίνω το δικό μου κουτί ( έχει μεσα λίγο πάνω από τα μισά σε δισκία) μιας και εδώ και 3 μερες έχω σταματήσει να το χρησιμοποιώ αυτό όπως και το Intra-volt της ίδιας εταιρίας επίσης.

Όποιος τα θέλει ας στείλει pm, κρίμα είναι να τα πετάξω.

Με εκτίμηση,
Παναγιώτης ;)

deluxe
25-08-10, 16:30
Ισως απο τα λιγα συμπληρωματα της Muscletech που φαινεται να λειτουργουν. Το εχει δοκιμασει κανεις;

http://www.nutritionexpress.com/images/products/C5/C5-60173-X500.gif
http://www.bbclub.gr/files/products/546_MYOSHOCK.gif

beefmeup
25-08-10, 17:35
δεν νομιζω οτι κανει κ τπτ..

απατη ειναι..ενα σωρο φυτικα ματζουνια,με κρεατινη/αμινο/καφεινη.

τζαμπα καιει η λαμπα.

καπου πρεπει να υπαρχει σαν θεμα νομιζω,κατι ειχα ξανασχολειασει γιαυτο.

Devil
25-08-10, 18:19
τι ακριβως υποτιθετε οτι κανει???

πολυ πραμα για το τιποτα νομιζω

deluxe
25-08-10, 19:19
400mg καφεϊνης. Τρελη ποσοτητα.

Η διαφορα με τα αλλα ειναι οτι εχει Heat Shock Proteins (http://en.wikipedia.org/wiki/Heat_shock_protein).

Οποτε κανει και για αεροβια.

Devil Randime
25-08-10, 19:24
Το θεμα προυπαρχει φιλε μου
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9417

Και ναι κανει δουλεια, αλλα ποτε δε πηρα ολοκληρη δοση

Devil
25-08-10, 19:28
400mg καφεϊνης. Τρελη ποσοτητα.

Η διαφορα με τα αλλα ειναι οτι εχει Heat Shock Proteins (http://en.wikipedia.org/wiki/Heat_shock_protein).

Οποτε κανει και για αεροβια.

οχι δεν νομιζω οτι εχει

το HSP που λεει ειναι το blend και τα συστατηκα του τα γραφει απο κατω;)

Devil
25-08-10, 19:33
7cps δεν υπαρχει περιπτωση να εχουν 4γρ κρεατινης

400mg ισως αλλα 4γρ δεν γινετε

Devil Randime
25-08-10, 19:35
7cps δεν υπαρχει περιπτωση να εχουν 4γρ κρεατινης

400mg ισως αλλα 4γρ δεν γινετε

Το λεει και πανω στο κουτι φιλε μου οτι εχει 4γρ κρεατινης, γι'αυτο και το ειπα...
400mg καφεινη
4γρ κρεατινη στα 7 δισκια που ειναι η δόση...

-off topic- σορρυ αν σας γραψω και δεν απαντησω αλλα παω για μπασκετακι!!
cya το βραδυ :welcome:

Devil
25-08-10, 19:43
Το λεει και πανω στο κουτι φιλε μου οτι εχει 4γρ κρεατινης, γι'αυτο και το ειπα...
400mg καφεινη
4γρ κρεατινη στα 7 δισκια που ειναι η δόση...

-off topic- σορρυ αν σας γραψω και δεν απαντησω αλλα παω για μπασκετακι!!
cya το βραδυ :welcome:

και τοτε για πιο λογο ειναι στο τελευταιο blend ?

η σηρα των blends και των συστατικων παει αναλογα με την ποσοτητα;)

deluxe
25-08-10, 19:49
Εχει, το λεει και στο κουτι, αλλα και σε διαφορα sites.

Οντως υπαρχει το θεμα.. Καταραμενη αναζητηση. Ενα κεφαλαιο γραμμα κανει ολη τη διαφορα.. Καντε το merge αν μπορειτε.

Devil
25-08-10, 19:55
Εχει, το λεει και στο κουτι, αλλα και σε διαφορα sites.

Οντως υπαρχει το θεμα.. Καταραμενη αναζητηση. Ενα κεφαλαιο γραμμα κανει ολη τη διαφορα.. Καντε το merge αν μπορειτε.

ασε το κουτι να λεει οτι θελει

καθαρο marketing ειναι αυτο

βρες τες μεσα στα ingrentients

απλα δεν υπαρχουν

deluxe
25-08-10, 20:18
Μεσα στο blend ειναι, απλα δε το γραφει στα συστατικα αναλυτικα.

Devil
25-08-10, 20:31
Μεσα στο blend ειναι, απλα δε το γραφει στα συστατικα αναλυτικα.

:doh::doh::doh::doh::doh:

αυτο ειναι το blend το γραφει

AMP-HSP (Muscle Heat Shock Activator) **
L-Arginine **
Caffeine Anhydrous (Supplying 400 mg of caffeine) **
GABA (Gamma-amino butyric acid) **
Canola Powder (as Brassica nigra) (seed) **
Watercress powder (as Nasturtium officinale) (Whole Plant **
Alfalfa powder (as Medicago sativa) (Leaf and Stem) **
Barley powder (as Hordeum vulgare) ** **
Berberine HCI ** **
Bilberry Extract (as Vaccinium myrtillus) (fruit) (Standardized for 25% anthocyanins)

βλεπεις εσυ τιποτα hsp μεσα?

οχι ,διαφημηση ειναι δεν γινετε να τις βαλουνε μεσα

deluxe
25-08-10, 21:07
Πες μου ενα λογο που να μη γινεται; Ειναι ακριβες;

Υπαρχουν συμπληρωματα με σκετη HS Protein.

beefmeup
25-08-10, 21:35
μαγκες καλο θα ειναι να καταλαβαινουμε τι διαβαζουμε πριν ξεκιναμε κουβεντες..

το μπλεντ που εχει λεει οτι ενεργοποιει τις HSP,οχι οτι τις εχει μεσα..

καλα τα λεει ο ντεβιλ..

κ αυτο για την κρεατινη,αν υποθεσουμε οτι εχει 4 γρ μεσα αφου ειναι τελευταιο συστατικο τοτε ολα τα αλλα πριν απο αυτην,θα πρεπει να ειναι συνολο 4,3 γρ...εκ των οιποιων τα 400μιλι ειναι καφεινη.
σκατα προιον.ανυπαρκτο.

ουτε για ποντικια οι δοσεις που εχει σε ολα τα λοιπα..ουσιαστικα κρεατινη περνεις μαζι με καφεινη,κ νομιζεις οτι ανεβαινεις σε δυναμη.

Devil
25-08-10, 22:53
μαγκες καλο θα ειναι να καταλαβαινουμε τι διαβαζουμε πριν ξεκιναμε κουβεντες..

το μπλεντ που εχει λεει οτι ενεργοποιει τις HSP,οχι οτι τις εχει μεσα..

καλα τα λεει ο ντεβιλ..

κ αυτο για την κρεατινη,αν υποθεσουμε οτι εχει 4 γρ μεσα αφου ειναι τελευταιο συστατικο τοτε ολα τα αλλα πριν απο αυτην,θα πρεπει να ειναι συνολο 4,3 γρ...εκ των οιποιων τα 400μιλι ειναι καφεινη.
σκατα προιον.ανυπαρκτο.

ουτε για ποντικια οι δοσεις που εχει σε ολα τα λοιπα..ουσιαστικα κρεατινη περνεις μαζι με καφεινη,κ νομιζεις οτι ανεβαινεις σε δυναμη.

σιγα μην τις ενεργοποιουνε

:thumbup:

Devil Randime
25-08-10, 22:56
Κανει δουλιτσα αλλα δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο deluxe. Απο ενα σημειο μαλιστα και μετα τιποτα δε θα νιωθεις :P
Προτιμησε κανα αλλο πιο ''καθαρα'' ενεργειακο θα ελεγα εγω...
Το επομενο μου θα ειναι μαλλον το Stacker 2 Extreme...

deluxe
25-08-10, 23:08
Βασικα απλα κουβεντα να γινεται. Εχω κοψει τα νιτρικα. Μονο jack3d απο νιτρικα.

Devil
25-08-10, 23:11
τι δουλεια μπορει να κανει? μαλλον καμια το μονο που δουλευει εκει μεσα ειναι η καφεινη

ειναι τζαμπα τα λεφτα το συγκεκριμενο (τουλαχιστον στα χαρτια)

γιατι το μυοσοκ ενεργειακο ειναι? απο που σου δινει ενεργεια?
και γενικα με το να λες ''ενεργειακο'' τι εννοεις?

Devil Randime
25-08-10, 23:15
ενεργειακο = να δινει ενεργεια. Το MYOSHOCK δεν το πουλανε σαν νιτρικο. Περισσοτερο σαν ενεργειακο και το GAKIC περισσοτερο σαν συμπληρωμα δυναμης. Πολλοι τα συνδυαζουν αυτα τα 2...

Eddie
25-08-10, 23:18
ενεργειακο = να δινει ενεργεια. Το MYOSHOCK δεν το πουλανε σαν νιτρικο. Περισσοτερο σαν ενεργειακο και το GAKIC περισσοτερο σαν συμπληρωμα δυναμης. Πολλοι τα συνδυαζουν αυτα τα 2...

Ασχετο,αλλα οταν ειχε πρωτοβγει το gakic το επαιρνα(ναι με 74 ευρω) και ειχα παθει πλακα!

Ηταν απ τα λιγα συμπληρωματα που με πιανανε.

beefmeup
25-08-10, 23:28
ρε παιδες ουτε ενεργειες,ουτε νιτρικα ουτε τπτ..

πολυ συγκεκριμενη η χρηση του εν λογω που εν τελει (Σαβαλας),ειναι κ αμφισβητισιμη..

λεει οτι ενεργοποιει τα heat shock proteins,στους μυς,που με την σειρα τους οι πρωτεινες αυτες οδηγουν σε μυικη προτεινοσυνθεση,κλπ..(στο πολυ χοντρο,ο μπεην θα ξερει περισοτερα ειμαι σιγουρος).

αυτες οι πρωτεινες ενεργοποιουνται υπο καποιες συνθηκες(στρες,υψηλη θερμοκρασια σωματος κλπ) κ προστατευουν τα κυταρα απο περαιτερω ζημια..

το παραδοξο ειναι οτι αυτες οι πρωτεινες,κανουν ακριβως την ιδια δουλεια κ στα καρκινικα κυταρα.

τωρα πως τα ματζουνια που χει μεσα,βοηθανε στην ενεργοποιηση αυτων των πρωτεινων,αγνωστο.

Devil
25-08-10, 23:31
ενεργειακο = να δινει ενεργεια. Το MYOSHOCK δεν το πουλανε σαν νιτρικο. Περισσοτερο σαν ενεργειακο και το GAKIC περισσοτερο σαν συμπληρωμα δυναμης. Πολλοι τα συνδυαζουν αυτα τα 2...

καλα για το νιτρικο δεν σχολιαζω ειναι εντελως ακυρο

ενεργεια??? ενα πιατο μακαρονια σου δινει ενεργεια, η καφεινη δεν σου δινει ενεργεια, διεγερτικο ειναι

εχουμε μπερδεψει λιγο τα stims με τα prewo και τα ΝΟ boosters




Ασχετο,αλλα οταν ειχε πρωτοβγει το gakic το επαιρνα(ναι με 74 ευρω) και ειχα παθει πλακα!

Ηταν απ τα λιγα συμπληρωματα που με πιανανε.

το gakic και ενα αλλο postwo που ειχε βγαλει παλιοτερα ειναι αυτα που αξιζαν απο την mt.

Devil Randime
25-08-10, 23:43
Αμα δηλαδη Devil πριν παω να παιξω μπαλα ή κανω τη γυμναστικη μου παρω χαπακια καφεινης δε θα μου δωσουν ενεργεια? θα διεγερθω χωρις να παρω ενεργεια εν τελει? πως γινεται αυτο?

edit : Δεν αντιλεγω οτι η καφεινη ειναι διεγερτικο , αλλα ουσιαστικα κατι που σε διεγείρει είναι για να σου δώσει ενέργεια με καποιο τροπο...Εκτος και αν κανω λάθος... Αλλα συγκεκριμενα εγω προσωπικα αν παρω χαπια καφεινης με αδειο στομαχι πριν καποια προπονηση, μια χαρα ενεργεια παιρνω.

Devil
26-08-10, 00:02
Αμα δηλαδη Devil πριν παω να παιξω μπαλα ή κανω τη γυμναστικη μου παρω χαπακια καφεινης δε θα μου δωσουν ενεργεια? θα διεγερθω χωρις να παρω ενεργεια εν τελει? πως γινεται αυτο?


:green:

δεν ειναι ενεργεια αυτο που λες

η καφεινη οπως και αλλα stims διεγηρουν το κετρικο νευρικο συστημα

η ενεργεια ειναι οι θερμιδες που παιρνεις καθημερινα και τις καις

Devil Randime
26-08-10, 00:03
:green:

δεν ειναι ενεργεια αυτο που λες

η καφεινη οπως και αλλα stims διεγηρουν το κετρικο νευρικο συστημα

η ενεργεια ειναι οι θερμιδες που παιρνεις καθημερινα και τις καις

Ε ναι ρε συ ενταξει. Σε αυτο συμφωνω μαζι σου :thumbup: :toast:
Αλλα σιγουρα με καφεινη πριν καποια προπονηση καποια 'ενεργεια' θα εχεις οπως και νά'χει... Διεργετικο είναι..;)

beefmeup
26-08-10, 00:04
Αμα δηλαδη Devil πριν παω να παιξω μπαλα ή κανω τη γυμναστικη μου παρω χαπακια καφεινης δε θα μου δωσουν ενεργεια? θα διεγερθω χωρις να παρω ενεργεια εν τελει? πως γινεται αυτο?

τα διεγερτικα ενεργουν πανω στο κνσ(κ περιφεριακα),ενω οι υδατανθρακες ειναι πηγη αμεσης ενεργειας.

δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο.

εντιτ..σκατα,με προλαβε ο ντεβιλ

Niiick
26-08-10, 00:04
Δε πα να φαω πεντε γουρουνοπουλα αμα δε κουμπωσω καφεινη και αλλα σχετικα πριν τη προπονηση δε σηκωνω ουτε ροζ δικιλο:lift2hand:

Devil Randime
26-08-10, 00:08
Δε πα να φαω πεντε γουρουνοπουλα αμα δε κουμπωσω καφεινη και αλλα σχετικα πριν τη προπονηση δε σηκωνω ουτε ροζ δικιλο:lift2hand:

Και εμενα η καφεινη με ''boostάρει'' αρκετα. Ιδιως πριν το μπασκετ που ειναι και αναερόβιο με εκανε να τρεχω σα πουστης πανω κατω. Χαχαχα. Και στα βαρη σου δινει ασφαλως αρκετή ώθηση..

Devil
26-08-10, 00:14
απο ενα παλιο ποστ μου:

η καφεινη ειναι διεγερτικο
οπως καθε διεγερτικο εχει μια δεσμευτικη ισχυ με τους αδρενεργικους αδενες
αν και σε σχεση με αλλες ουσιες(efedrina,clenbuterol,sambuterol) ειναι πολυ μικροτερη

ενα διεγερτικο για παραδηγμα η καφεινη διεγηρει τα επινεφρίδια να παράγουν κατεχολαμινες (αδρεναλινη και νοραδρεναλινη)

με μια αλογιστη χρηση διεγερτικων εχουμε μια υπερδιεγερση των επινεφριδιων
εως οτου δεν ειναι πλεον σε θεση να παραγουν επαρκη επιπεδα κατεχολαμινων

Devil Randime
26-08-10, 00:17
Η αλογιστη χρηση που λες μεταφράζεται σε καθημερινη ΑΛΟΓΙΣΤΗ χρηση ή σε χρόνια χρηση?... Αυτο το αντιμετωπιζουν και οσοι δηλαδη πινουν καφε καθε πρωι για χρονια ή δεν ειναι το ίδιο?? :unsure:

Devil
26-08-10, 00:23
Η αλογιστη χρηση που λες μεταφράζεται σε καθημερινη ΑΛΟΓΙΣΤΗ χρηση ή σε χρόνια χρηση?... Αυτο το αντιμετωπιζουν και οσοι δηλαδη πινουν καφε καθε πρωι για χρονια ή δεν ειναι το ίδιο?? :unsure:

αλογιστη καθημερινη χρηση

το αλλογιστη μιλαμε για κανα 3-4 καφεδες την ημερα

Devil Randime
26-08-10, 00:26
αλογιστη καθημερινη χρηση

το αλλογιστη μιλαμε για κανα 3-4 καφεδες την ημερα

Αυτοι φιλε μου σε ποσα mg μεταφράζονται?... :unsure:

Devil
26-08-10, 00:32
Αυτοι φιλε μου σε ποσα mg μεταφράζονται?... :unsure:

πλακα μ κανεις που να ξερω???

λες και μετραω ποσα mg εχει ενας καφες!!!

Devil Randime
26-08-10, 00:38
πλακα μ κανεις που να ξερω???

λες και μετραω ποσα mg εχει ενας καφες!!!

Ε ελεγα μηπως ήξερες :P Μη βαράς :green:
Παντως υπολογιζω να ειναι πανω απο 450-550mg λογικά σε συνεχη χρηση που θα ειχαν αυτα τα αποτελεσματα που ανέφερες...

beefmeup
26-08-10, 00:48
μην ξεχαμε οτι αλλες αντοχες εχει ο ενας οργανισμος κ αλλες ο αλλος.

ολα σχετικα ειναι,αλλα η υπερκαταναλωση βλαπτει.

απτην αλλη,επειδη βλεπω διαφορες συζητησεις στο φορουμ,μου φαινεται παραδοξο οτι καποιοι τιγκαρουν ολη μερα σε καφεινες/διεγερτικα/prewo κ το βραδυ κοιτανε να περνουν συμπληρωματα για καλυτερη ποιοτητα υπνου..

κατι δεν παει καλα,γενικοτερα.

βγηκαμε πολυ οφ.