PDA

Επιστροφή στο Forum : Complete After (Warriolab)



versus
06-07-10, 17:07
παιδιά ψάχνω ένα καλό μεταπροπονητικό ρόφημο για περίοδο όγκου!
το συγκεκριμένο είναι καλό;
έχει και αρκετή πρωτεΐνη και υδατάνθρακα και κρεατίνη!


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=13876&stc=1&d=1278436090


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=13877&stc=1&d=1278436096




Υ.Γ. άμα δεν είναι καλό σκέφτομαι να παίρνω το Cell Mass+Protein+Dextroze!
καλύτερα;

Ευχαριστώ!:toast:

-beba-
06-07-10, 17:11
Πολύ καλό φαίνεται.
Επειδή όμως στη δόση έχει μόνο 4γραμμαρια κρεατίνη θα σου έλεγα να πάρεις και μια μονουδρική κρεατίνη και να συμπληρώνεις.....

Eddie
06-07-10, 17:11
Mε μια ματια,καλο φαινεται.

Δεν γραφει ομως,τι ειδους πρωτεινη εχει και τι υδατανθρακα.Αν τα βρεις καπου ανεβασε τα γιατι παιζουν σημαντικο ρολο!



Επειδή όμως στη δόση έχει μόνο 4γραμμαρια κρεατίνη θα σου έλεγα να πάρεις και μια μονουδρική κρεατίνη και να συμπληρώνεις.....

Δε χρειαζεται μπεμπα,απλα δε θα κανει κυκλο.Με 4γρ τη μερα,απ οσο ξερω μπορεις να παιρνεις για καιρο χωρις να κανεις διακοπη.Αν παρει κι αλλη,θα χρειαστει να κοψει και τη φορμουλα.

versus
06-07-10, 19:28
Mε μια ματια,καλο φαινεται.

Δεν γραφει ομως,τι ειδους πρωτεινη εχει και τι υδατανθρακα.Αν τα βρεις καπου ανεβασε τα γιατι παιζουν σημαντικο ρολο!



Δε χρειαζεται μπεμπα,απλα δε θα κανει κυκλο.Με 4γρ τη μερα,απ οσο ξερω μπορεις να παιρνεις για καιρο χωρις να κανεις διακοπη.Αν παρει κι αλλη,θα χρειαστει να κοψει και τη φορμουλα.

οκ θα προσπαθήσω αν και φαίνεται καλό!
όσο για την κρεατίνη,σκέφτηκα αυτό που είπες Eddie!

versus
06-07-10, 19:35
και κάτι άλλο!!
μήπως είναι καλύτερα να παίρνω protein+dextroze και στο καπάκι cell mass;
πάντα σε περίοδο όγκου!δεν έχει πιο καλή μυική αποκατάσταση και πρηξίματα;

beefmeup
06-07-10, 19:38
και κάτι άλλο!!
μήπως είναι καλύτερα να παίρνω protein+dextroze και στο καπάκι cell mass;
πάντα σε περίοδο όγκου!δεν έχει πιο καλή μυική αποκατάσταση και πρηξίματα;



παρε την σελ μας πρωτα με την δεξτροζη,κ μετα 30 λπετα περιπου,την προτεινη σκετη.

το σβησα για τυχον μπερδεματα..πωωπωωω.χνιεχ!

versus
06-07-10, 19:42
γιατι??η σελ μας ειναι τιγκα στην δεξτροζη,δεν θες αλλη.

εντιτ,ακυρο,αλλο ειδα λολ!!

παρε την σελ μας πρωτα με την δεξτροζη,κ μετα 30 λπετα περιπου,την προτεινη σκετη.

τι είναι τίγκα;
πόσο dextroze μπορεί να υπάρχει σε 1 scoop 16γρ;
με total carbohydrates 7γρ;

beefmeup
06-07-10, 19:43
τι είναι τίγκα;
πόσο dextroze μπορεί να υπάρχει σε 1 scoop 16γρ;
με total carbohydrates 7γρ;

εκανα εντιτ ρε..την τελευταια προταση διαβασε:turtle:

versus
06-07-10, 19:43
είπα κι εγώ!σίγουρα;
γιατί άλλοι μου λένε να πάρω protein+dextroze και cell mass σκέτο!
αμέσως μετά την προπόνηση και τα 2!

beefmeup
06-07-10, 19:46
είπα κι εγώ!σίγουρα;
γιατί άλλοι μου λένε να πάρω protein+dextroze και cell mass σκέτο!
αμέσως μετά την προπόνηση και τα 2!

αν επερνες σκετη κρεατινη θα σου ελεγα μαζι,αλλα η σελ μας ειναι φορμουλα,καλυτερα βαλε την δεξτρο εκει,αφου θα την παρεις στα καπακια μετα την προπονα

βγηκαμε οφ,ομως.

versus
06-07-10, 19:47
αν επερνες σκετη κρεατινη θα σου ελεγα μαζι,αλλα η σελ μας ειναι φορμουλα,καλυτερα βαλε την δεξτρο εκει,αφου θα την παρεις στα καπακια μετα την προπονα

βγηκαμε οφ,ομως.

έχω κάνει και την ερώτηση στις διάφορες για συμπληρώματα πάνε και απάντα!:green:

kwstas25
06-07-10, 19:49
να ροτισω...το αφτερ αυτο τι διαφορα εχει απο μια whey ??? αυτο κανει για μετα απο προπόνηση ?

versus
06-07-10, 19:52
να ροτισω...το αφτερ αυτο τι διαφορα εχει απο μια whey ??? αυτο κανει για μετα απο προπόνηση ?

καμία σχέση!
δες τι υδατάνθρακα έχει,τι πρωτεΐνη..έχει και creatine!
καμία σχέση με whey!

kwstas25
06-07-10, 19:55
καμία σχέση!
δες τι υδατάνθρακα έχει,τι πρωτεΐνη..έχει και creatine!
καμία σχέση με whey!

αμα εινε να παω να τιν τσιμπισο και εγω απο το ext.... (1 scoop πρωι και ενα μετα τιν προπονηση ..... ) γινεται αυτο ? η εινε μονο για μετα την προπονηση ?

versus
06-07-10, 19:57
after είναι!για αμέσως μετά την προπόνηση!
η συνιστώμενη δόση 2 scoops!τις αναλογίες τις βλέπεις!

kwstas25
06-07-10, 20:00
after είναι!για αμέσως μετά την προπόνηση!
η συνιστώμενη δόση 2 scoops!τις αναλογίες τις βλέπεις!

95 γρ πρεπει να περνω ???

versus
06-07-10, 20:01
ναι!και εγώ από τα x-stores σκέφτομαι!

kwstas25
06-07-10, 20:02
ναι!και εγώ από τα x-stores σκέφτομαι!

αμα εινε καλητερη απο τιν whey θα παω να τιν παρω για μετα τιν προπονηση και τιν whey Θα τιν αφισο για το πρωι

versus
06-07-10, 20:03
εγώ το θέλω για περίοδο όγκου!
πέφτει πολύ υδατάνθρακας!δεν έχει σχέση με whey!

kwstas25
06-07-10, 20:05
εγώ το θέλω για περίοδο όγκου!
πέφτει πολύ υδατάνθρακας!δεν έχει σχέση με whey!

αι δεν ξερω..¨αμα ειναι καλη πεσ και σε μενα .. .

versus
06-07-10, 20:06
σε περίοδο γράμμωσης δεν λέει να το πάρεις!καλύτερα να πάρεις μόνο whey!

kwstas25
06-07-10, 20:08
σε περίοδο γράμμωσης δεν λέει να το πάρεις!καλύτερα να πάρεις μόνο whey!

ογκο θελω να κανω και εγω (γιατι ο πουστισ ο αδερφοσ μου λεει μια ζωη εΤσι θα εισε δεν θα αλλαξεισ )σωματικα εννοουσε ..

versus
06-07-10, 20:10
ααααααααα!!!ε μια χαρά είναι για όγκο!εγώ θα την πάρω!
πρωί whey και μεταπροπονητικό αυτό!

kwstas25
06-07-10, 20:11
ααααααααα!!!ε μια χαρά είναι για όγκο!εγώ θα την πάρω!
πρωί whey και μεταπροπονητικό αυτό!

και εγω αυτο θα κανω ....

billy87
16-06-12, 17:54
Παιδιά χαιρετώ!

Να ρωτήσω, εγώ αγόρασα αυτό το συμπλήρωμα (την complete after) αλλά δεν ήξερα ότι έχει και κρεατίνη μέσα. Υπάρχει κάποιος κίνδυνος ή έστω κάτι που πρέπει να προσέξω παραπάνω;

Είμαι 25 180 και 71 κιλά, δυστυχώς λίγη μυική μάζα. Ασκούμαι εδώ και κανα 4μηνο με βάρη αλλά 2-3 φορές τη βδομάδα μόνο.
Θεωρείτε πως έκανα σωστή επιλογή συμπληρώματος; Μήπως έπρεπε να πάρω πιο "καθαρή"; Εννοείται πως θέλω να κερδίσω όγκο αλλά δε θέλω και να παχύνω κιόλας, δεδομένου ότι μια κοιλίτσα την έχω παρά τα λίγα κιλά μου.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)

beefmeup
17-06-12, 11:38
οχι φιλε τι κινδυνος να υπαρχει..
μια χαρα θα εισαι..

posotikh
26-03-13, 16:44
Tόσο η εξωτερική συσκευασία όσο και το περιεχόμενο έχουν αλλάξει :

63692
63693

Την χρησιμοποιώ εδώ και 50 μέρες με ορατά αποτελέσματα, σε συνδιασμό με καλό φαγητό και άσκηση έχω πάρει kg-όγκο.

Είμαι 61 kg, ενώ η δοσολογία λέει 2 σκουπ μετά την προπόνηση, εγώ παίρνω 1,5 (έτσι μου πρότειναν, δεν ξέρω γιατί).

Επίσης παίρνω 1 σκουπ μισή ώρα πριν την προπόνηση.

arkiou
20-05-13, 13:41
Τα αποτελεσματα που εχεις δει σε εχουν ικανοποιησει εχεις παρει καθαρα μυικο ογκο?? σε ρωταω γτ εγω τωρα πηρα την after!!

cuntface
20-05-13, 13:44
Τα αποτελεσματα που εχεις δει σε εχουν ικανοποιησει εχεις παρει καθαρα μυικο ογκο?? σε ρωταω γτ εγω τωρα πηρα την after!!

μυικο ογκο περνεις απο την διατροφη σου οχι απο μια πρωτεινει ;)

arkiou
20-05-13, 13:53
μυικο ογκο περνεις απο την διατροφη σου οχι απο μια πρωτεινει ;)

Εννοω και με την διατροφη του, οπως αναφερει και ο ιδιος. το διατύπωσα λαθος

raiden
16-11-13, 19:55
Κορυφη για μετα την προπονηση !! Μεγαλο σαν δοση(95gr) αλλα πολυ περιεκτικο

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

mazas
16-11-13, 20:12
Πανακριβο...υπαρχουν πολλα περισσοτερα συμπληρωματα που κανουν την ιδια και καλυτερη δουλεια και σε πολυ καλυτερη τιμη!!!

raiden
16-11-13, 20:22
Οπως ??

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

EVS
21-11-13, 13:46
Πανακριβο...υπαρχουν πολλα περισσοτερα συμπληρωματα που κανουν την ιδια και καλυτερη δουλεια και σε πολυ καλυτερη τιμη!!!

Μπορεις να μας πεις ποια ακριβως ειναι αυτα;;
Γιατι οντως ειναι πανακριβη :unsure:

raiden
22-11-13, 12:47
Mazas ?? Μπορεις να μας υποδειξεις καποια πιο οικονομικα που κανουν την ιδια δουλεια ??

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

bestblastbeat
27-11-13, 11:58
Mazas ?? Μπορεις να μας υποδειξεις καποια πιο οικονομικα που κανουν την ιδια δουλεια ??

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Πάνω κάτω ίδια είναι η OMNI-MX LEANCORE που είναι σαφέστατα πιο οικονομική αλλά οκ η AFTER νομίζω είναι καλύτερη. Σίγουρα το οικονομικό παίζει σοβαρό ρόλο. Επειδή πάντως η AFTER βγαίνει και σε φακελάκι μπορείς να την δοκιμάσεις (στη γεύση και τη διαλυτότητα δηλαδή) και να δεις...

raiden
27-11-13, 13:59
Φαινεται πολλα υποσχομενη κ η scimx . Σε καμια εβδομαδα τελειωνει η after .. σκεφτομουν να κανω μια διακοπη αλλα θα δοκιμασω και την leancore και θα επανελθω με εντυπωσεις :)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

vaggan
27-11-13, 14:37
με ενα 50 αρικο παντως εγω θα παρω το kit pro της οxygen εχει λιγοτερη πρωτεινη βεβαια περιπου 32 γραμμαρια αν και δεν νομιζω να χρειαζεσαι και παραπανω στα 3 κιλα ειναι μια χαρα

Geotas
28-11-13, 01:00
Παιδιά δεν παίζεται η συγκεκριμένη πρωτεΐνη. Την πήρα με μεγάλη επιφυλακτικότητα, αλλα ειναι φοβερή. Σωστές αναλογίες, πολυ καλη γεύση ( παρόλο που αυτο δεν ειναι σοβαρό κριτήριο επιλογής), ελαφριά στο στομάχι και ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΑΤΗ στην αποκατάσταση. Μακράν το καλύτερο προϊόν της warrior.

Konstantinos5
28-11-13, 12:17
Εγώ παιδιά είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την συγκεκριμένη την οποία την πέρνω μετά από προπονήσεις ποδηλασίας.
Την χρησημοποιώ αρκετό καιρό τώρα και δεν την αλλάζω (η βανίλια είναι άπαιχτη για σοκολάτα δεν ξέρω). Πέρνω ένα σκουπάκι καμία ώρα πρίν και δυο σκούπ μετά και η διαφορά στην απόδοση είναι αισθητή.

Mikekan
28-11-13, 19:55
Πολλοι ευχαριστημένοι ρε παιδί μου με 10< μηνύματα....:P

storm68
29-11-13, 12:33
Προφανώς γιατί είναι ένα πολύ καλό προϊόν!
Οπότε βάλε με κι εμένα στους ευχαριστημένους γιατί την παίρνω κατά διαστήματα από τότε που πρωτοεμφανίστηκε. Όσο για την τιμή της, το κουτί είναι όντως τσιμπημένο. Γι’ αυτό προτιμώ το refill που έχουν στα x-treme που έχει γύρο στα 30€ τα 1400γρ. Επειδή μάλιστα το παίρνω τόσο εγώ όσο και οι δύο γιοί μου, παίρνω ολόκληρη την κούτα που έχει 3 μέσα και μου κάνουν καλύτερη τιμή. Τώρα σίγουρα στην αγορά υπάρχουν κι άλλα καλά προϊόντα. Και μιας και ειπώθηκε, την επόμενη φορά θα δοκιμάσω αυτό της sci-mx.

Όμως παιδιά προσοχή, αυτό είναι μεταεξασκητικό συμπλήρωμα και προσωπικά το παίρνω μόνο μετά την προπόνηση. Σ’ εκείνη τη φάση και ο υδατάνθρακας που περιέχει είναι παραπάνω από χρήσιμος. Μη φοβάσαι ότι θα πιάσεις λίπος γιατί δεν θα συμβεί κάτι τέτοιο.

Konstantinos5
29-11-13, 14:53
Και εγώ το refill παίρνω στο 30άρι τα 1400γρ, καλή μαγκιά αυτό.

G.Badoo
02-12-13, 01:09
την εχω χρησιμοποιησει μια φορα μονο σε γευση σοκολατα..την επερνα μετα την προπονηση..καλη διαλυτοτητα και γευση..γενικα ενα μετριο συμπληρωμα

AIANTAS
02-12-13, 17:44
:rolf:
Στη γευση πιστευω δεν συμφωνουμε ολοι οπως και να'χει ομως απο ξεκουραση τα καταφερνει μια χαρα η συγκεκριμενη ειδικα αμα την συνδυασεις με γλουταμινη η zma...

Mikekan
02-12-13, 17:49
Nάτος και ο άλλος!

Αυξάνονται και οι πληθύνονται οι οπαδοί της Warrior Lab. Πάντα όμως με 10-15 μηνύματα! :green:

RAMBO
02-12-13, 17:51
Mike ο G.BADOO δεν ειναι τρολ,κολλητος μου ειναι και τον περιλαβα χτες οταν μπηκε να κανει αξιολογηση σε οτι εχει παρει

G.Badoo
02-12-13, 17:55
Θελεις να πεις κατι φιλε μου Mike?

G.Badoo
02-12-13, 18:12
Πρωτα απο ολα φιλε μου Mike τα 14 μηνυματα εξηγουνται με το οτι προχθες εγινα μελος..δευτερον αυτο δεν σημαινει πως ειμαι και νεος στον χωρο..πιστεψε με με κατι λεβεντιδες σαν και σενα που το παιζουν ψαγμενοι κλαιω..τριτον πρεπει να μην βλεπεις καλα γιατι ειπα πως ειναι ενα "μετριο συμπληρωμα"..το οτι το δοκιμασα δεν σημαινει οτι το αγορασα κιολας (υπαρχει και η πιθανοτητα να στο δωσει καποιος) και πιστεψε με καθε αλλο παρα οπαδος της warriorlab ειμαι..για δευτερευοντα συμπληρωματα ομως (δεξτροζη κλπ.) μικρη σημασια εχει η εταιρια..αλλο κρεατινες νιτρικα κλπ. Τα φιλια μου

Mikekan
02-12-13, 18:50
Καλα βρε παιδι μου, να σου όμως και κάτι μιας που εισαι καινούργιος στο Forum. Οταν ΔΕΝ κάνουμε quote αναφερόμαστε στον ακριβώς απο πάνω μας και όχι σε κάποιον άλλο! :P

Επίσης εγω ειμαι ο ορισμός του noob, δεν ξερω πως έβγαλες το συμπέρασμα οτι το παίζω ψαγμένος! ;)

Καλώς ήρθες!

sobral
02-12-13, 19:46
http://www.youtube.com/watch?v=N3ZU6l716d8 βρε Αία βρε Αία :green::green::turtle:

sobral
02-12-13, 19:57
G.Badoo κακόμοιρε δεν φταις (αν κ ο Μαικ δεν το είπε για σένα απ ότι κατάλαβα) αλλά πλήρωσες τα σπασμένα των προηγούμενων ημερών...:green: τελευταία τα κρούσματα πληθαίνουν κ πάνε, σαν την λερναία ύδρα ένα πράμα...καλώς ήρθες φιλαράκι του Ράμπο! :welcome:

Mikekan
02-12-13, 20:09
Ναι Sobral, βασικά δεν ειχα δει καν το μήνυμα του, απάντησα στον ακριβώς απο πάνω μου. Πάντα με μια δόση χιούμορ γιατι ποτε δεν μπορείς να εισαι σίγουρος για τιποτα! Όπως λες και εσυ όμως, πολλα τα κρούσματα τελευταία!

sobral
02-12-13, 20:25
Ναι Sobral, βασικά δεν ειχα δει καν το μήνυμα του, απάντησα στον ακριβώς απο πάνω μου. Πάντα με μια δόση χιούμορ γιατι ποτε δεν μπορείς να εισαι σίγουρος για τιποτα! Όπως λες και εσυ όμως, πολλα τα κρούσματα τελευταία!

γι αυτο και το βίντεο μου από πάνω, ας το ρίξουμε στην πλάκα καλύτερα :green:

G.Badoo
02-12-13, 20:26
Φιλε Mike με συγχωρεις..δικο μου λαθος αλλα δεν γνωριζα..απλα μου φανηκε λιγακι επικρητικο..σορρυ και παλι...θα συμφωνησω λοιπον οτι απο οτι κοιταξα αυξανονται πολυ οι φαν της warrior..για τετοιου ειδους συμπληρωματα παντως δεν θα αγοραζα σιγουρα το After..αυτο το "λιγο απ ολα" δεν κανει τιποτα..ελαχιστη κρεατινη στο serving

G.Badoo
02-12-13, 20:27
Sobral καλως σας βρηκα..ο φιλος Rambo με εβαλε στο παιχνιδι για τα καλα

Mikekan
02-12-13, 20:28
Σιγα ρε παίχτη, προς θεού! Να εισαι καλα και καλή συνέχεια στο Forum μας! :)

LEGPRESS
02-12-13, 21:36
Φιλε Mike με συγχωρεις..δικο μου λαθος αλλα δεν γνωριζα..απλα μου φανηκε λιγακι επικρητικο..σορρυ και παλι...θα συμφωνησω λοιπον οτι απο οτι κοιταξα αυξανονται πολυ οι φαν της warrior..για τετοιου ειδους συμπληρωματα παντως δεν θα αγοραζα σιγουρα το After..αυτο το "λιγο απ ολα" δεν κανει τιποτα..ελαχιστη κρεατινη στο serving

Kαλησπερα κι απο μενα...καινουργιος στο φορουμ αλλα να ξεκαθαρισω οτι δεν εχω καμια σχεση με τη warrior και τον Κολιγκιωνη ή τη muscletech και τον Τριουλιδη...:green:...Φιλε badoo απλα να εκφρασω μια διαφορετικη αποψη...θεωρω οτι αυτες οι φορμουλες ειναι πολυ χρησιμες ειδικα αυτες τις εποχες που ειναι πολυ δυσκολο να μπορει καποιος να διαθεσει χρηματα για τοσο προσεγμενη διατροφη σε συνδυασμο με αρκετα συμπληρωματα για να φτιαχνει καποιος τη δικη του φορμουλα...η αφτερ αν και δεν την εχω δοκιμασει(μεχρι τωρα η μονη μου επαφη με τη warrior ειναι μια αρκετα οικονομικη 400αρα γλουταμινη για μετα την προπονηση και πριν τον υπνο,χωρις να αποκλειω ουτε αυτη ουτε καμια αλλη εταιρεια)φαινεται αρκετα καλη απο τα συστατικα της και τα 4γρ κρεατινης δε μου φαινονται λιγα.Γενικα νομιζω οτι οι φορμουλες ειναι παρεξηγημενες σαν προιοντα.Πολλοι νομιζουν ακομα οτι ειναι φορτωμενες με ζαχαρες κατι που πλεον δεν ισχυει ή οτι τα συστατικα που γραφουν πισω ειναι παπατζες...Θεωρω πως αν η εταιρεια ειναι σχετικα αξιοπιστη δεν υπαρχει τετοιο θεμα...καθαρα προσωπικη μου αποψη(και να αναφερω οτι εχω καταπιει κι εγω δοξα τω θεω πολλα συμπληρωματα απο την εποχη του "αθλητη"στην πανεπιστημιου στη στοα-ουτε ξερω αν υπαρχει ακομα!)

AIANTAS
03-12-13, 00:03
Μου φαίνεται πως υπάρχει καποια λογοκρισία και για καποιο λογο δεν γουσταρετε την συγκεκριμένη εταιρεία η μου φαίνεται? ..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

G.Badoo
03-12-13, 01:21
Kαλησπερα κι απο μενα...καινουργιος στο φορουμ αλλα να ξεκαθαρισω οτι δεν εχω καμια σχεση με τη warrior και τον Κολιγκιωνη ή τη muscletech και τον Τριουλιδη...:green:...Φιλε badoo απλα να εκφρασω μια διαφορετικη αποψη...θεωρω οτι αυτες οι φορμουλες ειναι πολυ χρησιμες ειδικα αυτες τις εποχες που ειναι πολυ δυσκολο να μπορει καποιος να διαθεσει χρηματα για τοσο προσεγμενη διατροφη σε συνδυασμο με αρκετα συμπληρωματα για να φτιαχνει καποιος τη δικη του φορμουλα...η αφτερ αν και δεν την εχω δοκιμασει(μεχρι τωρα η μονη μου επαφη με τη warrior ειναι μια αρκετα οικονομικη 400αρα γλουταμινη για μετα την προπονηση και πριν τον υπνο,χωρις να αποκλειω ουτε αυτη ουτε καμια αλλη εταιρεια)φαινεται αρκετα καλη απο τα συστατικα της και τα 4γρ κρεατινης δε μου φαινονται λιγα.Γενικα νομιζω οτι οι φορμουλες ειναι παρεξηγημενες σαν προιοντα.Πολλοι νομιζουν ακομα οτι ειναι φορτωμενες με ζαχαρες κατι που πλεον δεν ισχυει ή οτι τα συστατικα που γραφουν πισω ειναι παπατζες...Θεωρω πως αν η εταιρεια ειναι σχετικα αξιοπιστη δεν υπαρχει τετοιο θεμα...καθαρα προσωπικη μου αποψη(και να αναφερω οτι εχω καταπιει κι εγω δοξα τω θεω πολλα συμπληρωματα απο την εποχη του "αθλητη"στην πανεπιστημιου στη στοα-ουτε ξερω αν υπαρχει ακομα!)

Φιλε LEGPRESS καλησπερα..αρχικα 4 γραμμαρια κρεατινης οχι μονο κατα την γνωμη μου αλλα κατα γενικη ομολογια ειναι πολυ λιγα..απο κει και περα αν προσεξες σε ενα σχολιο μου ανεφερα ακριβως το ιδιο..δηλαδη ειναι οικονομικα προιοντα και σε συμπληρωματα οπως γλουταμινη,δεξτροζη και λοιπα ειναι μια καλη επιλογη γιατι δεν παιζει τοσο μεγαλο ρολο σε αυτα η εταιρεια..οσο να ναι θα υπαρχει καποια αξιοπιστια..αλλα δυστυχως το After ειναι μια φορμουλα, και για κατι τετοιο θα προτιμουσα εγω αρχικα μια πιο αξιοπιστη εταιρεια και δευτερον μια φορμουλα με περισσοτερη κρεατινη..(εγω γενικα επιλεγω να τα περνω ξεχωριστα δηλαδη μια μονουδρικη (ή πολλων πηγων κρεατινη)-μια δεξτροζη-μια μαλτοδεξτρινη και να φτιαχνω τις δικες μου δοσολογιες)

LEGPRESS
03-12-13, 01:43
Φιλε LEGPRESS καλησπερα..αρχικα 4 γραμμαρια κρεατινης οχι μονο κατα την γνωμη μου αλλα κατα γενικη ομολογια ειναι πολυ λιγα..απο κει και περα αν προσεξες σε ενα σχολιο μου ανεφερα ακριβως το ιδιο..δηλαδη ειναι οικονομικα προιοντα και σε συμπληρωματα οπως γλουταμινη,δεξτροζη και λοιπα ειναι μια καλη επιλογη γιατι δεν παιζει τοσο μεγαλο ρολο σε αυτα η εταιρεια..οσο να ναι θα υπαρχει καποια αξιοπιστια..αλλα δυστυχως το After ειναι μια φορμουλα, και για κατι τετοιο θα προτιμουσα εγω αρχικα μια πιο αξιοπιστη εταιρεια και δευτερον μια φορμουλα με περισσοτερη κρεατινη..(εγω γενικα επιλεγω να τα περνω ξεχωριστα δηλαδη μια μονουδρικη (ή πολλων πηγων κρεατινη)-μια δεξτροζη-μια μαλτοδεξτρινη και να φτιαχνω τις δικες μου δοσολογιες)


Θα συμφωνησω απολυτα...αν καποιος εχει τη δυνατοτητα να βαλει τα "υλικα"και να τα φτιαξει ολα μονος του ειναι αρχοντας και ειναι το καλυτερο...για τους υπολοιπους συμφωνουμε οτι τετοιες φορμουλες ειναι ο,τι πρεπει...για την κρεατινη εχει να κανει ποσες φορες μεσα στη μερα βαζει ροφημα δηλ.αν καποιος πινει 2 φορες τη μερα νομιζω οτι τα 8 γραμμαρια ειναι αρκετα καλα...αλλα και τα 4γρ για αποκατασταση και αυξηση ATP καλα μου φαινονται αν γινεται μονιμη χρηση τετοιου συμπληρωματος μια φορα τη μερα...σχετικα με την αξιοπιστια της καθε εταιρειας εγω τα βλεπω διαφορετικα λιγο τα πραγματα...ειχα επηρεαστει αρκετα απο τα φορουμ σχετικα με τις εταιρειες που προωθουν οι 2 μεγαλες αλυσιδες...πλεον το βλεπω λιγο αλλιως...δηλ.μετα το σκανδαλο που χε ξεσπασει με τη gaspari αν δεν κανω λαθος και καποια συμπληρωματα της αλλα και με καποια ειδη απο e shop πλεον προτιμαω αυτα που μου προτινουν οι εταιρειες...και το εξηγω...αν κατι ειναι ποιοτικα κακο ξερω που θα απευθυνθω....επισης οταν καποια προιοντα τα διαφημιζουν διαφοροι μεγαλοι αθλητες και βαζουν το ονομα τους διπλα σε αυτα δε μπορω να φανταστω οτι θα ειναι για πεταμα...και ειδικα αυτες τις εποχες δε μπορω να φανταστω οτι ειναι τοσο ηλιθιοι που σου προωθουν κατι σκαρτο και αναξιοπιστο γιατι θα σε κοροιδεψουν μια φορα αλλα μετα θα σε χασουν για παντα απο πελατη...τελος παντων αυτη ειναι μια δικη μου θεωρηση των πραγματων,ας μην κουραζω αλλο.να σαι καλα...

Geotas
03-12-13, 01:43
Συμφωνώ πως ειναι πολυ καλο να τα παίρνουμε όλα ξεχωριστά, αλλα δυστυχώς λίγοι το κάνουμε, είτε λόγω χρημάτων είτε γιατι ειναι μια διαδικασία... Γι αυτο κι εγω η αλήθεια καταλήγω συνήθως στις φόρμουλες. Η συγκεκριμένη ειναι πολυ καλη. Τουλάχιστον εγω που την δοκίμασα μου φάνηκε αξιόπιστο προϊόν και τα συστατικά του την καθιστούν μια δυνατή φόρμουλα. Τωρα, αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο, οικονομικό, καλο ειναι να το ξέρουμε για να μπω εγω στη διαδικασία να το δοκιμάσω.

sobral
03-12-13, 01:56
Συμφωνώ πως ειναι πολυ καλο να τα παίρνουμε όλα ξεχωριστά, αλλα δυστυχώς λίγοι το κάνουμε, είτε λόγω χρημάτων είτε γιατι ειναι μια διαδικασία... Γι αυτο κι εγω η αλήθεια καταλήγω συνήθως στις φόρμουλες. Η συγκεκριμένη ειναι πολυ καλη. Τουλάχιστον εγω που την δοκίμασα μου φάνηκε αξιόπιστο προϊόν και τα συστατικά του την καθιστούν μια δυνατή φόρμουλα. Τωρα, αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο, οικονομικό, καλο ειναι να το ξέρουμε για να μπω εγω στη διαδικασία να το δοκιμάσω.

το συγκεκριμένο να πω την αλήθεια βάση ετικέτας δείχνει καλό, αλλά μπορεί να μας πει κάποιος τις πηγές του? το θέμα του είναι η τιμή του. Τσουχτερή, ασύμφορο...Στα ίδια λεφτά παίρνω πχ το anabolic window.;)

Geotas
03-12-13, 02:06
το συγκεκριμένο να πω την αλήθεια βάση ετικέτας δείχνει καλό, αλλά μπορεί να μας πει κάποιος τις πηγές του? το θέμα του είναι η τιμή του. Τσουχτερή, ασύμφορο...Στα ίδια λεφτά παίρνω πχ το anabolic window.;)

Όντως ειναι λιγο τσουχτερη η τιμή του. Εγω πήρα 2-3 φορές το refill. Συμφέρει.

LEGPRESS
03-12-13, 02:12
Όντως ειναι λιγο τσουχτερη η τιμή του. Εγω πήρα 2-3 φορές το refill. Συμφέρει.

επειδη αυτο με το refill το ειδα που το γραψαν και καποια αλλα παιδια δεν το εχω πιασει μου εξηγεις τι ειναι σε παρακαλω?

Geotas
03-12-13, 02:16
Ειναι σακούλα (bag) που περιέχει την ίδια ποσότητα του κουτιού. Απλά βγαίνει πιο οικονομική. Αυτη αν δεν κάνω λάθος ειναι μια νέα πολιτική των εταιριών για περιορισμό του πλαστικού (έτσι νομίζουν θα σώσουν τον πλανήτη!!!χαχαχα!!!). Στο εξωτερικό ξερω πως το εφαρμόζουν και πολλές εταιρίες τροφίμων.

LEGPRESS
03-12-13, 02:25
το συγκεκριμένο να πω την αλήθεια βάση ετικέτας δείχνει καλό, αλλά μπορεί να μας πει κάποιος τις πηγές του? το θέμα του είναι η τιμή του. Τσουχτερή, ασύμφορο...Στα ίδια λεφτά παίρνω πχ το anabolic window.;)

κατ αρχας ευχαριστω για τη διευκρινιση geotas...sobral καλη και χρυση η nutrabolics φιλε αλλα στα συστατικα δε ξερεις ποσο παιρνεις τι...το anabolic window π.χ.δεν το πηρα γιατι δεν ηξερα ποση κρεατινη εχει...

sobral
03-12-13, 02:36
κατ αρχας ευχαριστω για τη διευκρινιση geotas...sobral καλη και χρυση η nutrabolics φιλε αλλα στα συστατικα δε ξερεις ποσο παιρνεις τι...το anabolic window π.χ.δεν το πηρα γιατι δεν ηξερα ποση κρεατινη εχει...

δεν έχει κρεατίνη πια. ;) Το παλιό είχε. Φοβερές πηγές στην πρωτείνη κ στον υδατάνθρακα το anabolic window + 12γρ επιπλέον άμινο. Σε αυτό δεν έχει βάλει κανείς πηγές, αλλά δεν πιστεύω να έχει αντίστοιχες του window.

(στα xtr έχουν ξεχάσει να βάλουν τη νέα ετικέτα απλά)

LEGPRESS
04-12-13, 01:42
απ ο,τι ειδα στο site των xtreme whey πρωτεινη ειναι γι αυτο αλλωστε λεγεται και after και εχει 4γρ.κρεατινης στη δoση και καλη ποσοτητα γλουταμινης και bcaa

Alekos_79
10-12-13, 17:42
Πανακριβο...υπαρχουν πολλα περισσοτερα συμπληρωματα που κανουν την ιδια και καλυτερη δουλεια και σε πολυ καλυτερη τιμη!!!

Δε θα συμφωνησω.... αν λαβεις υπόψη σου οτι παιρνοντας την αφτερ, γλιτωνεις bcaa glutamine και κρεατινη...αρα μαλλον φτηνη ειναι και οχι πανακριβη...


Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

sobral
10-12-13, 18:13
Δε θα συμφωνησω.... αν λαβεις υπόψη σου οτι παιρνοντας την αφτερ, γλιτωνεις bcaa glutamine και κρεατινη...αρα μαλλον φτηνη ειναι και οχι πανακριβη...


Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

σου διαφεύγουν μάλλον οι δόσεις....για βάλε να τα πάρεις ξεχωριστά να μας πεις. Ποτέ δεν συμφέρουν οι φόρμουλες απλά σε κάποιους που είτε δεν ξέρουν είτε βαριούνται να αναμιγνύουν 4-5 συστατικά, τους λύνει τα χέρια η έτοιμη επιλογή. ;)

MUSCLE MASTER
10-12-13, 18:15
Αν και η γευση ειναι κατι το υποκειμενικο...εμενα η σοκολατα τουλαχιστον που εχω δοκιμασει μου εκατσε καλα!Γενικα δεν εχω καποιο παραπονο απο το συγκεκριμενο συμπληρωμα!Κανενα θεμα με το στομαχι...και απο πλευρας αποκαταστασης για μετα τη προπονηση εμεινα σχετικα ευχαριστημενος!Απο πλευρας αποτελεσματων στη προπονηση ειδα αυξηση στη δυναμη!

sobral
10-12-13, 18:32
Μιας κ το έχεις, μπορείς να μας πεις ή να ανεβάσεις σε φωτο τις πηγές του? γιατί δεν τις βλέπω πουθενά και έχουν σημασία.

MUSCLE MASTER
10-12-13, 18:46
Ορος γαλακτος (concentrate,isolate,hydrolysate) ;)

sobral
10-12-13, 18:51
Ορος γαλακτος (concentrate,isolate,hydrolysate) ;)

και από υδατάνθρακα, λίπη, πρόσθετα? βάλε μία φωτό ρε τσιφούτη:P

MUSCLE MASTER
10-12-13, 19:23
και από υδατάνθρακα, λίπη, πρόσθετα? βάλε μία φωτό ρε τσιφούτη:P

χαχαχα...δεν ειναι θεμα τσιφουτιας απλα δεν τραβαει φωτο το κιν(εχει θεμα)...θα στα γραψω

μαλτοδεξτρινη απο υδατανθρακα,μονουδρικη κρεατινη,γλουταμινη και πεπτιδια γλουταμινης!Ταυρινη,φωσφορικο καλιο,ασκορβικο οξυ, DL-τοκοφερολη,χλωριουχο νατριο,οξειδιο μαγνησιου και σουκραλοζη ως γλυκαντικο!:thumbup:

MUSCLE MASTER
10-12-13, 19:25
στα 100γρ το λιπος ειναι μολις 2,37 ;)

sobral
10-12-13, 23:13
ναι ρε πλάκα έκανα:green: Καλό είναι οκ, υπάρχουν κ καλύτερα αλλά κακό δεν το λες. Προτιμώ πάντως αυτό που είπα εγώ στην προηγούμενη σελίδα.

Geotas
31-01-14, 23:33
Νομίζω πως είναι Μακράν το καλύτερο προϊόν της warriorlab. Απαραίτητο συμπλήρωμα για κάποιον που γυμνάζεται.

paral
27-02-14, 16:32
μετά από ένα μηνα χρήσης
γεύση 10/10 και με μισό λίτρο νερό η γεύση σοκολάτας είναι πολύ καλή
διαλυτότητα 7/10 ακόμα και με μισό λίτρο και πολύ χτύπημα μένουν κάτι άσπρα κομματάκια
τιμή 7/10 λίγο ακριβή για εμενα
κατά τα αλλα λόγο κρεατίνης και υδατάνθρακα δίνει πιστεύω πολύ καλή αποκατάσταση. καλύτερη από μια απλή whey μεταπροπονιτικα

raiden
14-01-15, 18:39
μετά από ένα μηνα χρήσης
γεύση 10/10 και με μισό λίτρο νερό η γεύση σοκολάτας είναι πολύ καλή
διαλυτότητα 7/10 ακόμα και με μισό λίτρο και πολύ χτύπημα μένουν κάτι άσπρα κομματάκια
τιμή 7/10 λίγο ακριβή για εμενα
κατά τα αλλα λόγο κρεατίνης και υδατάνθρακα δίνει πιστεύω πολύ καλή αποκατάσταση. καλύτερη από μια απλή whey μεταπροπονιτικα

Σαφως καλυτερη απο μια απλη whey ,τοσο σε θεμα αποκαταστασης αλλα και πληροτητας θρεπτικων συστατικων . Ειδικα για καποιον που δεν εχει την πολυτελεια - χρονο - διαθεση να κανει μιξη πολλων διαφορετικων συμπληρωματων .
Δεν θελουν ολοι να κανουν τον αλχημιστη :)

PanosDanis
14-01-15, 19:21
Για να μην ανοιγω καινουριο θεμα θα κανω την ερωτηση εδω. Αξιζει να παρει καποιος μεταπροπονητικο συμπληρωμα σαν αυτο; μιλαω για απλα καποιον που ασχολειται με το ββ τελειως ερασιτεχνικα, για καλη υγεια/εικονα ή την δουλεια του την κανει π.χ και η whey με την μπανανα ή το στερεο φαγητο;

beefmeup
14-01-15, 20:05
αξιζει,το θεμα ειναι αν το σηκωνει η τσεπη σου..
εδω εχεις διαφορα μεσα εκτος απο πρωτεινη/αμινοξεα οπως κρεατινη κ αλλα επιπροσθετα αμινο..βεβαια δεν αλλαζει κατι στο γεγονος οτι κ με μια whey συν ο,τι αλλο θες μεσα στο σεηκ κανεις δουλεια..

ξαναβαζω κιολας το πινακακι γιατι μπορει να εχει αλλαξει κατι απο παλιοτερα..

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=90094&stc=1

sobral
14-01-15, 21:02
Τα συστατικά της είναι μια χαρά, απλά μην την συγκρίνετε με μία απλή whey γιατί είναι ανόμοια πράγματα raiden. Άλλο μία φόρμουλα post-workout κ άλλο ένα μακροθρεπτικό συστατικό stand-alone. Βέβαια όπως είπε κ ο beef κ με ξεχωριστά συστατικά αν ξέρεις τι να βάλεις φτιαχνεις μία τέτοια φόρμουλα. Αλλά για οποιον δεν θέλει να κάνει αλχημείες:green: είναι μια καλή λύση.

PanosDanis
14-01-15, 23:13
Μαλιστα.. Δηλαδη για να καταλαβω καλυτερα να εχω μια εικονα η φόρμουλα post-workout μεχρι τωρα ξερω οτι ωφελει στην ξεκουραση των μυων λογω γλουταμινης. Αλλο οφελος υπαρχει; (ταχυτερη αυξηση μυικης μαζας π,χ καλα οχι τιποτα τρομερο αλλα λεμε τωρα) ή τιποτα τετοιο;

sobral
15-01-15, 02:03
Μαλιστα.. Δηλαδη για να καταλαβω καλυτερα να εχω μια εικονα η φόρμουλα post-workout μεχρι τωρα ξερω οτι ωφελει στην ξεκουραση των μυων λογω γλουταμινης. Αλλο οφελος υπαρχει; (ταχυτερη αυξηση μυικης μαζας π,χ καλα οχι τιποτα τρομερο αλλα λεμε τωρα) ή τιποτα τετοιο;

Από την στιγμή που έχει κρεατίνη κ σε καλή ποσότητα ναι μπορεί να βοηθήσει στην αύξηση της δύναμης. Οι περισσότερες φόρμουλες έχουν κρεατίνη.

raiden
17-01-15, 16:03
Τα συστατικά της είναι μια χαρά, απλά μην την συγκρίνετε με μία απλή whey γιατί είναι ανόμοια πράγματα raiden. Άλλο μία φόρμουλα post-workout κ άλλο ένα μακροθρεπτικό συστατικό stand-alone. Βέβαια όπως είπε κ ο beef κ με ξεχωριστά συστατικά αν ξέρεις τι να βάλεις φτιαχνεις μία τέτοια φόρμουλα. Αλλά για οποιον δεν θέλει να κάνει αλχημείες:green: είναι μια καλή λύση.

Συμφωνώ απόλυτα ! Απλά ειδικά οι νέοι στο χώρο μοιραία μπαίνουν στην σύγκριση και κατά την γνώμη μου θα πρότεινα πιο εύκολα μια φορμουλιτσα για αρχη μεχρι να μαθουν να το φτιαχνουν και μονοι τους αν χρειαστει ! Να σου πω την αλήθεια εγω ακόμα και τωρα μεταπροπονητικα φόρμουλα βάζω .

Hulk_in_Progress
17-01-15, 17:44
Το καλυτερο συμπλήρωμα για το καλάθι των σκουπιδιών!

Μάγκες, εγώ το έδινα καθημερινά στο καλάθι μου, έτσι ακριβώς οπως λέει ο κατασκευαστής και έγινε τούμπανο. Τώρα χωράει περισοτερα προϊόντα της warrior...

Πέρα απο την πλάκα γλουταμινη και κρεατινη συναγωνίζονται τους ίδιους διαβιβαστες.. Οπωτε καταλήγουν και τα δυο στην τυχερουλα λεκάνη της τουαλέτας σας.. Για τα δε ζαχαρα και κορεσμενα λιπαρα.. Προσωπικά θα συνιστουσα την επένδυση σε σουβλάκια και γλυκά να το ευχαριστηθητε κιόλας..

Συμβουλή μου φτιαχτε μόνοι σας το δικό σας post-workout, και χρήματα λιγότερα και πιο σωστή λύψη όλων των ουσιών, και ακόμα περισσότερων. Γουγλαρετε είναι δωρεάν :P

beefmeup
17-01-15, 19:00
Πέρα απο την πλάκα γλουταμινη και κρεατινη συναγωνίζονται τους ίδιους διαβιβαστες.. Οπωτε καταλήγουν και τα δυο στην τυχερουλα λεκάνη της τουαλέτας σας..

περαν των του προιοντος κ της εταιριας που ειναι δικη σου αποψη κ σεβαστη,αυτο εδω που το διαβασες?

Hulk_in_Progress
17-01-15, 22:10
περαν των του προιοντος κ της εταιριας που ειναι δικη σου αποψη κ σεβαστη,αυτο εδω που το διαβασες?

Το χει πάρει το μάτι μου σε διαφορες αναφορές .. απο μια πρόχειρη αναζήτηση να ποσταρω αυτό:

2) Two more supplements that you should not take at the same time are Creatine + L-Glutamine. You should not take Creatine and Glutamine at the same time, because Creatine and Glutamine depend on many of the same substrate carriers and co-transporters. When the two are competing with one another for the same carriers, one wins and one loses.

Solution: Simply take them with 2 hours apart. Most bodybuilders are taking L-Glutamine before they train and before they sleep, and Creatine after they train and first thing in the morning. So this way, they give their bodies plenty of time to absorb each one of these separately. For others that train after their breakfast, if you take Creatine only once per day, take it after your training, and on the days you don't train, simply take your second dosage 2-3 hours after your morning L-Glutamine serving, or 2-3 hours before your last L-Glutamine serving.

Το οποίο αρθρο βρίσκεται εδώ: http://www.bodybuilding.com/fun/johnforb.htm και κατα διαβολική σύμπτωση το παλικάρι που γράφει είναι Έλληνας.

Πέρα απο αυτό και κάποιες άλλες διάσπαρτες πηγές υπάρχουν χιλιάδες αναφορές για το πότε είναι η καταληλη στιγμή να λαμβάνονται κρεατινη και γλουταμινη, που θα μπορούσα να αναλύσω αλλά φοβάμαι ότι ήδη είμαι off-topic.

Παρόλα αυτά άμα γνωρίζει κανείς περισσότερα θα ήθελα και εγώ να μάθω.. Προς θεού δεν είμαι ξερόλας.. διαβάζω και προσπαθώ να σχηματισω άποψη. ;)

beefmeup
17-01-15, 22:27
η αληθεια ειναι οτι εκτος απο το αρθρο που αναφερεις,το οποιο εχω διαβασει,δεν εχω δει κατι αλλο καπου αλλου.
επισης το αρθρο αυτο δεν αναφερει πουθενα που κ πως καταλληγει σε αυτο το συμπερασμα ο αρθρογραφος..πηγη καμια γενικοτερα.

σε >αυτη εδω (http://scholar.google.gr/scholar_url?url=http://www.researchgate.net/publication/10604645_The_effects_of_8_weeks_of_creatine_monohydrate_and_glutamine_supplementation_on_body_composition_and_performance_measures/file/9c96051eb1952ac0fa.pdf&hl=el&sa=X&scisig=AAGBfm2wjbcnmJ6EYdGwxA7ovhBUDYEYIA&nossl=1&oi=scholarr&ei=rLW6VIrMIYP1UorCgcAG&ved=0CB8QgAMoADAA)< (ειναι pdf θελει κατεβασμα) τη μελετη που εγινε ταυτοχρονη ληψη (μεταξυ αλλων) κρεατινης κ γλουταμινης απο αθλουμενους για 8 βδομαδες,δεν παρατηρηθηκε να αντιδρουν αντιθετα η μια με την αλλη..
αλλα εχω κ το συντομο μερος >εδω περα (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12930166)< για μια γρηγορη ματια.

τωρα δεν εισαι κ τοσο σιγουρος,αλλα στο απο πανω σου ποστ φαινοσουν 100% σιγουρος..αν βρεις τις αλλες πηγες που αναφερεις,ποσταρε τες παντως γιατι με ενδιαφερει το θεμα..μην φοβασαι για το οφ τοπικ,θα τα βολεψουμε;)

Hulk_in_Progress
17-01-15, 23:54
Ok θα το ψαξω και αν βρω κάτι πιο τεκμηριωμένο θα το ποσταρω εδώ.
Btw thanks για την έρευνα, την διαβάζω τώρα! Παρόλα αυτά η άποψη μου γι αυτά τα προϊόντα επέτρεψε μου να παραμείνει αυστηρή. :green:

raiden
19-01-15, 13:25
Το καλυτερο συμπλήρωμα για το καλάθι των σκουπιδιών!

Μάγκες, εγώ το έδινα καθημερινά στο καλάθι μου, έτσι ακριβώς οπως λέει ο κατασκευαστής και έγινε τούμπανο. Τώρα χωράει περισοτερα προϊόντα της warrior...

Πέρα απο την πλάκα γλουταμινη και κρεατινη συναγωνίζονται τους ίδιους διαβιβαστες.. Οπωτε καταλήγουν και τα δυο στην τυχερουλα λεκάνη της τουαλέτας σας.. Για τα δε ζαχαρα και κορεσμενα λιπαρα.. Προσωπικά θα συνιστουσα την επένδυση σε σουβλάκια και γλυκά να το ευχαριστηθητε κιόλας..

Συμβουλή μου φτιαχτε μόνοι σας το δικό σας post-workout, και χρήματα λιγότερα και πιο σωστή λύψη όλων των ουσιών, και ακόμα περισσότερων. Γουγλαρετε είναι δωρεάν :P

Τέλεια !! Θα χαρω να δω το καλαθι σου να ποζαρει διπλα σε καποιον αθλητη στους επομενους αγωνες ;) Σιγουρα με τετοιο μεταπροπονητικο μετα την προπονηση θα ειναι τουμπανο !!
Περα απο την πλακα αν εχεις καποια καλυτερη προταση για after workout δωσε και στο λαο την συνταγη !!

Polyneikos
19-01-15, 17:22
Για μένα η μεγαλύτερη προκαταληψη στα προιόντα της Warriorlab , είναι από αυτούς που πραγματικά δεν τα έχουν δοκιμάσει και απλά δεν εμπιστεύονται το brandname.
Στα afterworkouts (all in one) , οι περισσότερες εταιρίες, χρησιμοποιούν τις ίδιες πηγές πάνω-κάτω.
Eίναι διαφορετικό λοιπον (και απόλυτα σεβαστό κατ΄ εμέ) να λες ότι δεν προτιμώ αυτού του είδους τις φόρμουλες γιατί θέλω να αναμιγνύω μόνος μου τις πηγές (πρωτεϊνη, κρεατίνη, σύνθετους- απλούς υδατάνθρακες κτλ) και να ελέγχω από που τις λαμβάνω και διαφορετικό να λες ότι όλες οι εταιρίες έχουν καλά προιοντα στις φόρμουλες πλην της Warriorlab.
Προσωπικά, σε ότι έχω δοκιμάσει απο την εν λόγω εταιρία , δεν μου δίνει την αίσθηση του ευτελούς.

Billys51
19-01-15, 20:28
Εξαιρετικά υψηλή τιμή για αυτά που δίνει!

raiden
21-01-15, 15:37
Εξαιρετικά υψηλή τιμή για αυτά που δίνει!

Καποια Προταση ??

SOLID
21-01-15, 15:49
http://www.fit-blaster.com/read_article.php?pid=akatalliloi-syndyasmoi-sympliromaton-1348466869 Ο ιδιος μαν προφανως στην μητρικη του γλωσσα.

Hulk_in_Progress
22-01-15, 17:44
http://www.fit-blaster.com/read_article.php?pid=akatalliloi-syndyasmoi-sympliromaton-1348466869 Ο ιδιος μαν προφανως στην μητρικη του γλωσσα.

ναι,, το χω δει αυτό. Μπορεί να μας εξηγήσει που στηρίζεται αυτό με την κρεατίνη-γλουταμίνη?
Γιατί όπως λέει κι ο Beef βάσει ερευνών κάτι τέτοιο δεν ισχύει..

SOLID
22-01-15, 18:16
Δεν ξερω φιλε.Δεν εχω βρει και εγω κατι παρομοιο.Τι να σου πω.Στην τελικη αν παιζει οντως μια τετοια πιθανοτητα παρτα σε αποσταση μεταξυ τους και εισαι οκ.

storm68
23-01-15, 15:25
Σ’ αυτήν την άποψη κρύβεται όλη η αλήθεια!
Υπάρχει ένα γνωμικό που λέει «Ουδής προφήτης στον τόπο του!» Ταιριάζει απόλυτα στις απόψεις ορισμένων για την WARRIORLAB.
Επειδή την βρίσκεις μόνο στην Ελλάδα ορισμένοι ακόμα (μειοψηφία πιστεύω) θεωρούν ότι μία Ελληνική εταιρία δεν είναι σε θέση να λανσάρει ποιοτικά προϊόντα.
Και οι ίδιοι πιθανόν να εμπιστεύονται μάρκες από χώρες με ελλιπή έλεγχο απλά και μόνο επειδή είναι «ξένα».
Εγώ προσωπικά, και πολλοί άλλοι που γνωρίζω, την προτιμώ και την θεωρώ πολύ καλή μάρκα. Και στο κάτω-κάτω εάν κάποιο προϊόν της δεν με ικανοποιήσει, ξέρω σε ποιον θα το γυρίσω πίσω.
Για την Complete After, το έχω ξαναγράψει, αγοράζω τα refill και ξαναγεμίζω το κουτί. Το θεωρώ αν όχι οικονομικό, τουλάχιστον «value for money» προϊόν και δεν το αλλάζω.


Για μένα η μεγαλύτερη προκαταληψη στα προιόντα της Warriorlab , είναι από αυτούς που πραγματικά δεν τα έχουν δοκιμάσει και απλά δεν εμπιστεύονται το brandname.
Στα afterworkouts (all in one) , οι περισσότερες εταιρίες, χρησιμοποιούν τις ίδιες πηγές πάνω-κάτω.
Eίναι διαφορετικό λοιπον (και απόλυτα σεβαστό κατ΄ εμέ) να λες ότι δεν προτιμώ αυτού του είδους τις φόρμουλες γιατί θέλω να αναμιγνύω μόνος μου τις πηγές (πρωτεϊνη, κρεατίνη, σύνθετους- απλούς υδατάνθρακες κτλ) και να ελέγχω από που τις λαμβάνω και διαφορετικό να λες ότι όλες οι εταιρίες έχουν καλά προιοντα στις φόρμουλες πλην της Warriorlab.
Προσωπικά, σε ότι έχω δοκιμάσει απο την εν λόγω εταιρία , δεν μου δίνει την αίσθηση του ευτελούς.

sobral
23-01-15, 16:29
Σ’ αυτήν την άποψη κρύβεται όλη η αλήθεια!
Υπάρχει ένα γνωμικό που λέει «Ουδής προφήτης στον τόπο του!» Ταιριάζει απόλυτα στις απόψεις ορισμένων για την WARRIORLAB.
Επειδή την βρίσκεις μόνο στην Ελλάδα ορισμένοι ακόμα (μειοψηφία πιστεύω) θεωρούν ότι μία Ελληνική εταιρία δεν είναι σε θέση να λανσάρει ποιοτικά προϊόντα.
Και οι ίδιοι πιθανόν να εμπιστεύονται μάρκες από χώρες με ελλιπή έλεγχο απλά και μόνο επειδή είναι «ξένα».
Εγώ προσωπικά, και πολλοί άλλοι που γνωρίζω, την προτιμώ και την θεωρώ πολύ καλή μάρκα. Και στο κάτω-κάτω εάν κάποιο προϊόν της δεν με ικανοποιήσει, ξέρω σε ποιον θα το γυρίσω πίσω.
Για την Complete After, το έχω ξαναγράψει, αγοράζω τα refill και ξαναγεμίζω το κουτί. Το θεωρώ αν όχι οικονομικό, τουλάχιστον «value for money» προϊόν και δεν το αλλάζω.

Σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα. Απ το να πάρω biotech hu, κάτι άλλες ουγγαρέζικες κ κάτι ισπανικές που κυκλοφορούν χίλιες φορές να πάρω warriorlab. Γενικά η εταιρία σε ορισμένα προϊόντα δεν είναι καθόλου κακή, αυτό που είχα κατακρίνει εγώ στο παρελθόν ήταν μόνο τον τρόπο που οι πωλητές την προωθούσαν. Σε αυτό βέβαια ίσως έφταιγε κ ο ζήλος τους να προωθήσουν το "δικό" τους προϊόν, σεβαστό, απλά κάποιοι το έκαναν με υπερβολικό τρόπο. Κατά τ'άλλα βγάζει κ μερικά καλά προϊόντα, όπως το παραπάνω.

PanosDanis
23-01-15, 18:04
Απ το να πάρω biotech hu, κάτι άλλες ουγγαρέζικες κ κάτι ισπανικές που κυκλοφορούν χίλιες φορές να πάρω warriorlab.

Δε καταλαβαινω γιατι πεφτει συνεχως τοσο hate για την Biotech. Εγω που εχω χρησιμοποιησει πολλα προιοντα της (Nitro Pure Whey Gold , creatine monohydrate, carbox, biotech - hyper mass 5000 κ αλλα.) εχω μεινει ευχαριστημενος.

sobral
23-01-15, 18:12
Δε καταλαβαινω γιατι πεφτει συνεχως τοσο hate για την Biotech. Εγω που εχω χρησιμοποιησει πολλα προιοντα της (Nitro Pure Whey Gold , creatine monohydrate, carbox, biotech - hyper mass 5000 κ αλλα.) εχω μεινει ευχαριστημενος.

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9482-BioTech-USA εδώ βρίσκεται η απάντηση.:toast:

Polyneikos
02-02-15, 15:54
Την δοκιμάζω εδώ και μια εβδομάδα, σε γευση βανίλια. Η γεύση είναι πολύ καλή , όπως και η διαλυτότητα.
Δίνει πολύ καλή αποκατάσταση και αρκετές φορές αργώ να κάνω στερεό γεύμα λόγω του ότι νιώθω να μην πεινάω.:thumbup:

LEGPRESS
02-02-15, 19:36
οντως,θα συμφωνησω οτι και διαλυτοτητα και γευση πολυ καλη και σε κανει να αισθανεσαι "γεματος"...φανταζομαι οτι λογικα κι η σοκολατα της θα ειναι αρκετα καλη.

raiden
03-02-15, 00:21
Η σοκολατιτσα δεν παιζεται , την εναλλάσσω πολλες φορες με την omni-mx hardcore για να μην μπουχτίζω την γεύση . Πάντως για τοσο περιεκτική η διαλυτότητα και η γεύση ειναι σούπερ !

storm68
03-02-15, 17:16
...Δίνει πολύ καλή αποκατάσταση...
:thumbup: Στην φράση αυτή βρίσκεται όλη η ουσία όχι μόνο της COMPLETE AFTER αλλά και όλων των After workouts.
Δυστυχώς για τους ίδιους, πολλοί αθλούμενοι έχουν «δαιμονοποιήσει» τον υδατάνθρακα και πίνουν μετά την προπόνηση καθαρή πρωτεΐνη.
Μέγα λάθος κατά την άποψή μου. Δεν μπορείς να πετύχεις καλή αποκατάσταση μετά την προπόνηση χωρίς υδατάνθρακα και θα μπλοκάρεις την πρόοδό σου.
Μπορείς να παίρνεις ένα τέτοιο προϊόν ακόμα και όταν θέλεις να χάσεις λίπος, αφού φυσικά συνυπολογίσεις τις θερμίδες του στην ημερήσια πρόσληψη και κάνεις τις απαραίτητες προσαρμογές στα γεύματά σου. Επίσης ο ισχυρισμός «τρώω μια μπανάνα μετά την προπόνηση μαζί με την καθαρή πρωτεΐνη» πάλι δεν στέκει γιατί η μπανάνα θα αργήσει να απορροφηθεί και έτσι χάνεις το «Παράθυρο Ευκαιρίας».
Το θέμα είναι ότι πολλά παιδιά κάνουν τα υπόλοιπα πολύ καλά και μένουν πίσω επειδή φοβούνται τον υδατάνθρακα και δεν κάνουν καλή αποκατάσταση.

PanosDanis
03-02-15, 17:30
Τελικά αυτό το παράθυρο ισχύει ή όχι;

Metalhead|T|
16-03-15, 00:20
Tην έχει δοκιμασει κανεις πρόσφατα/!>..ηρθε στα χερια μου σε γευση βανίλια αλλα δεν την εχω ξεκινησει ακομα...κάνει μονο για μετα την προπόνηση??..ή και για πρίν τον ύπνο πχ ή σε αλλες στιγμές της ημέρας....για γραψτε :welcome:

vaggan
16-03-15, 00:29
ειναι ιδια συνταγη με την αφτερ μαξ της οπτιμουμ βασικα στην προτεινωμενη δωσολογια ειναι ενας αντικαταστατης γευματος οπου θες την χωνεις εγω την εβαζα μετα την προπονηση καπακια και ετρωγα και μια-δυο μπανανες επιπλεον

Metalhead|T|
16-03-15, 00:33
καλη φαση τότε..θα την εχω μαζί και στο σεικερ που παίρνω στη σχολή αλλα θα τη δοκιμασω και μετα την προπό και βλέπουμε!...ή στο 1 ή στα 2 σκουπ

vaggan
16-03-15, 00:41
βαλτη στα δυο και εχε και μια μπανανα και εισαι μπομπα φιλε γενικα μου αρεσουν πολυ αυτα τα σκευασματα που στα 100 γραμμαρια εχουν 50-50 πρωτεινη και υδατανθρακα τωρα που τολες θα την τιμησω την warriorlab:toast:

NASSER
16-03-15, 01:09
Ο τελευταίος πίνακας
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=91694&stc=1

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ
Η COMPLETE AFTER είναι η ιδανική πρωτεϊνική φόρμουλα που βοηθάει το σώμα να αναρρώσει και να αναπτυχθεί αμέσως μετά από μια εξαντλητική προπόνηση. Η χρονική περίοδος των 30-45΄ αμέσως μετά την άσκηση είναι το πιο σημαντικό διάστημα προκειμένου το σώμα να λάβει όλα τα θρεπτικά συστατικά για να αποθεραπευτεί και να πετύχει τη μεγαλύτερη δυνατή μυϊκή ανάπτυξη.
Η φόρμουλα COMPLETE AFTER παρέχει τον ιδανικό συνδυασμό υψηλής βιολογικής αξίας πρωτεΐνη, ένα μείγμα απλών και σύνθετων υδατανθράκων, όλα τα βασικά αμινοξέα, κρεατίνη, γλουταμίνη, BCAA αμινοξέα, βιταμίνες και ηλεκτρολύτες,προσφέροντας με αυτό τον τρόπο ό,τι χρειάζεται το σώμα. Η COMPLETE AFTER είναι το ιδανικό «όλα σε ένα» συμπλήρωμα διατροφής που κάνει τους μυς δυνατότερους και μεγαλύτερους.
Μια τόσο πλήρης μεταεξασκητική φόρμουλα, η οποία περιέχει όλα (κι όταν λέμε όλα εννοούμε ΟΛΑ) όσα χρειάζεται ένας αθλητής αμέσως μετά την προπόνηση, θα ήταν ημιτελής αν προκαλούσε στομαχικές διαταραχές, όπως τα περισσότερα αντίστοιχα προϊόντα που κυκλοφορούν ευρέως στην αγορά. Όμως η COMPLETE AFTER είναι ίσως η μόνη φόρμουλα η οποία περιέχει τα κατάλληλα πεπτικά ένζυμα που θα βοηθήσουν στην εύκολη και ταχεία απορρόφηση όλων των θρεπτικών συστατικών της.
Το μεγαλύτερο πρόβλημα που παρατηρείται στα προϊόντα που περιέχουν πολλά (και ετερόκλητα) συστατικά είναι η δύσκολη και χρονοβόρα διάσπασή τους. Τα πεπτικά ένζυμα είναι εκείνα που θα βοηθήσουν στον διαχωρισμό τους και την καθοδήγησή του καθενός στο σημείο που του αναλογεί. Με τα πεπτικά ένζυμα που περιέχονται στην COMPLETE AFTER είμαστε σίγουροι ότι τίποτε δεν θα πάει χαμένο. Το μυϊκό σύστημα θα απορροφήσει ακόμα και το ελάχιστο θρεπτικό συστατικό που περιέχει.


--Προσωπικά θα την έπαιρνα και πριν την προπόνηση ή για πρωινό καθώς ο υδατάνθρακας της είναι σύνθετος!

beefmeup
30-04-15, 17:13
το ξεκινησα κ εγω αυτη την βδομαδα ,γευση βανιλια..
ο λογος που το αργησα λιγο ,ειναι γιατι επειδη εχει μεσα κρεατινη περιμενα να ξεκινησω κ την ληψη της ,οποτε να τα συνδιαζω αναλογα.

βασικα επειδη η προτεινομενη δοσολογια σου βγαζει καπου 42 γρ πρωτεινη ,εγω παιρνω τοση σκονη ωστε να μου δινει περιπου 25γρ...μου βγαζει κ περισοτερες δοσεις ετσι:green:
διαλυτοτητα πολυ καλη σχεδον 10/10 ,ευπεπτο χωρις να δημιουργει φουσκωματα ,η οτιδηποτε αλλο.
η γευση βανιλια ,ειναι πολυ καλη ,σαν βανιλια παγωτο ,αλλα σε πιο γλυκο φαση..για τις υπογλυκαιμιες μετα την προπονηση ειναι ο,τι πρεπει..

θεωρω οτι ειναι πολυ κομπλε σαν after συμπληρωμα ,κ στα πολυ θετικα ειναι πως σαν πηγες πρωτεινης ειναι με αυτη την σειρα (αν δεν απατωμαι) :concentrate, isolate, hydrolisate ,χωρις μουφες γεμισματα.

vaggan
30-04-15, 18:06
^ με γαλα την δουλευεις?

beefmeup
30-04-15, 18:11
οχι ποτε..ολα με νερο τα πινω ,εκτος αν το γραψω καπου για το γαλα.

vaggan
30-04-15, 18:25
για να λες οτι εχει τετοια γευση με νερο με γαλα πρεπει να τσακιζει:P

beefmeup
30-04-15, 18:27
μαλλον ναι ,αλλα δεν θα το μαθω ποτε μιας κ σαν μεταπροπονητικο δεν πινω ποτε γαλα..:green:
η μονη περιπτωση που θα βαλω σε σκονη γαλα ειναι με την βραδυνη δοση πρωτεινης ,η καμια φορα το πρωι αν δεν εχω στα σχεδια να φαω κατι μετα απο κανα 2ωρο..

σαν παγωτο milk shake βγαινει παντως με νερο ,ουτε που το καταλαβαινεις οτι ειναι νερο..

beefmeup
21-05-15, 00:00
λοιπον η καλυτερη στιγμη της μερας εχει γινει το μεταπροπονητικο σεηκ..μακαρι να μπορουσα να τη περνω κ μεσα στην μερα..αν κ βασικα κ για πρωινο κανει αν δεν πολυ τρως υ/α σε εκεινη την φαση..σαν γλυκο ειναι η βανιλια..πρεπει να παρω κ δειγματακια σοκολατα να δοκιμασω αν ειναι εξ'ισου καλη.

Metalhead|T|
21-05-15, 00:24
Eπειδή τελείωσα όλη τη συσκευασία,σε γευση βανίλια,εμεινα παρα πολυ ευχαριστημένος, αριστα ευπεπτη,τελεια γευση-διαλυτότητα κ.ο.κ

Αυτον τον καιρό εχω πάρει την complete whey της ιδιας εταιρίας,και φίλε,πάλι απο γευση ειναι αριστη...παρότι βανίλια,φερνει λιγο ελαφρια σε μόκα κατι η γευση....

μαζί με τη Synthex milk(που εχω δοκιμασει σε φραουλα μεχρι στιγμης) πιστευω ειναι αψογες στη γευση,σίγουρα για την warriorlab αλλα παίζουν στα ίσα και αλλες εταιρίες !.



(την after την χρησιμοποιούσα ολη μερα) !

beefmeup
26-07-15, 17:00
Eπειδή τελείωσα όλη τη συσκευασία,σε γευση βανίλια,εμεινα παρα πολυ ευχαριστημένος, αριστα ευπεπτη,τελεια γευση-διαλυτότητα κ.ο.κ



τα ιδια κ εδω..
ωστοσο επειδη σκεφτομαι να την ξαναπαρω, εχει δοκιμασει κανεις σοκολατα?
βλεπω πιο πισω εχει κ αυτη καλες κριτικες.

make your dream true
26-07-15, 20:46
τα ιδια κ εδω..
ωστοσο επειδη σκεφτομαι να την ξαναπαρω, εχει δοκιμασει κανεις σοκολατα?
βλεπω πιο πισω εχει κ αυτη καλες κριτικες.

Την έχω δοκιμάσει εγώ σε σοκολάτα..!!
Μια χαρά και απο άποψη γεύσης,όχι κατι το ιδιαίτερο κατι οάου δηλαδή για σοκολάτα ,αλλα μια χαρά..
Διαλυτότητα επίσης καλή,δεν θέλει πολυ πολύ κούνημα...Στο στομάχι εμένα έκατσε μια χαρα,αν και όλες όσες έχω πάρει δν είχα κανένα θέμα με στομάχι !

balth
02-08-15, 19:34
Μετά από 1 χρόνο γυμναστικής,θα αρχισω ξανά περίοδο όγκου αυτές τισ μέρες, ο γυμναστής μου ομως μου πρότεινε αντί για καθαρή whey που έπαιρνα μεταπροπονητικά,να αρχίσω την complete after της warriorlab. Μήπως προκυψουν διαφορες παρενεργειες από τα πολλα που περιέχει,μεταξύ άλλων και λίγη κρεατίνη που δεν έχω πάρει ποτέ? Μήπως να γυρίσω στην καθιερωμένη λύση της whey και υδατανθρακας από τροφή? Είμαι 22 και 78 κιλά.

Polyneikos
02-08-15, 20:10
Καλώς ήρθες στο φορουμ.
Παρενέργειες δεν θα υπάρχουν, καθώς δεν εχει ύποπτα συστατικά. Για την κρεατίνη που λες, ειναι must για μια φόρμουλα αυξησης βάρους\μεταπροπονητικης αποκατάστασης.

Nive
07-08-15, 23:21
Δοκιμασα ενα δειγμα με γευση σοκολατα και το χτυπησα με 400ml νερο.
Επαθα πλακα με την γευση....μου θυμισε απιστευτα yoco choco!!!
Ευπεπτο,ευδιαλυτο και το σημαντικοτερο με κρατησε μετα απο βαρια προπονηση χερια.
Με κλειστα ματια την προτεινω!!!

beefmeup
11-08-15, 01:32
Την έχω δοκιμάσει εγώ σε σοκολάτα..!!
Μια χαρά και απο άποψη γεύσης,όχι κατι το ιδιαίτερο κατι οάου δηλαδή για σοκολάτα ,αλλα μια χαρά..
Διαλυτότητα επίσης καλή,δεν θέλει πολυ πολύ κούνημα...Στο στομάχι εμένα έκατσε μια χαρα,αν και όλες όσες έχω πάρει δν είχα κανένα θέμα με στομάχι !

ωραια, ευχαριστω (αν κ καθυστερημενα λιγο:green:)
η αληθεια ειναι οτι η γευση βανιλια ειναι "ουαου" που λεμε..τουλαχιστον για μενα δλδ..
οποτε αν η σοκολατα δεν ειναι κατι αναλογο, παιζει να ξαναπροτιμησω βανιλια..

Nive
17-08-15, 09:20
Είναι beef...είναι ουάου (φυσικά δεν ξέρω τα στάνταρ σου, έγώ πάντως έπαθα ζημιά) :thumbup:

ΑΘΛΗΤΗΣ
04-10-16, 12:50
Οι συσκευασίες των κουτιών έχουν έρθει με νέο design, όπου αναγράφονται και οι δόσεις που περιέχει κάθε συσκευασία.

Μπορείτε να δείτε εδώ (https://www.xtr.gr/el/complete-after-2724g-warriorlab.html) τη συσκευασία 2724gr καιεδώ (http://athlitis.gr/simpliromata/after-workout/complete-after-1400g-warriorlab/) αυτήν των 1400gr.

Επίσης, η Complete After βγαίνει και σε Refill bag που την προτιμούν οι περισσότεροι γιατί βγαίνει πιο οικονομικά. Με το refill ξαναγεμίζεις τη συσκευασία που έχει αδειάσει. Δείτε το εδώ. (https://www.xtr.gr/el/complete-after-3x1400g-bag-warriorlab.html)

109919109920

ΑΘΛΗΤΗΣ
19-12-17, 15:53
Η καλύτερη στιγμή για να προμηθευτείτε την Complete After 2724g (https://www.xtr.gr/el/complete-after-2724g-warriorlab.html) είναι τώρα, αφού λόγω γιορτινών προσφορών, παίρνετε δώρο την Creatine της NLS!

sobral
30-01-18, 21:41
Βγαίνει νέα γεύση σε αυτήν, σοκολάτα φουντούκι!

Nive
04-02-18, 01:00
Παίζεις βρώμικα Γιώργη...

Nive
27-02-18, 00:09
Αν μου άρεσε πολύ η σοκολάτα τώρα δεν βλέπω την στιγμή να τελειώσει η προπόνηση να πιω το After..Μου θυμίζει ρευστό κρουασάν πραλινας!!!

TripleDH
26-01-22, 22:43
Την πήρα σε γεύση σοκολάτα γιατί ήταν σε προσφορά.
Τίμια φόρμουλα βάσει συστατικών για μετά την προπόνηση, για κάποιον που θέλει να είναι "σιγουρος" και χωρίς να μπλέκει με πολλά κουτιά! :thumbup: