PDA

Επιστροφή στο Forum : Ecdysterone



pikolo
01-04-07, 04:51
απλα σειτε το και πειτε την αποψη σας


Ecdysterone - an insight
I've been asked by many ppl on this forum 'bout Ecdysterone as it was the best thing out there that i've taken as far as natural gains were concerned. So for those that don't know about it, here's a little insight...


Ecdysterone will become the next herbal extract to bring about a revolution in health, fitness and bodybuilding. In a study conducted on a group of well-trained men, it was found that their fat deposits on average declined by 10 % and their muscle volume increased by 7 % in just 10 days! In clinical tests, this product has been shown to result in muscle growth comparable to Dianabol, one of the most powerful steroids on the market.



Ecdysterone is therefore a very powerful substance, and knowledge of it is based on more than 50 independent studies. Ecdysterone is safe and completely free of side-effects. It results in a dramatic increase in muscle mass and enhances stamina, stimulates metabolism, improves nerve function and stimulates the new formation of red blood cells. No side-effects of any kind have been reported. The product thus does not damage the liver or raise blood pressure. No testicular shrinkage has been observed, nor has an effect on the hormonal system including conversion to oestrogen. This makes Ecdysterone the safest muscle-building product of all currently available. As this product does not affect the hormonal system, women too can take Ecdysterone without any risk of androgenic side-effects (such as a husky voice). The product has a very low degree of toxicity (4000 times the recommended dosage is required for poisoning to occur).



Ecdysterone works through greatly increased protein synthesis and creates a positive nitrogen balance in the body. It can be said that Ecdysterone “forces” nutrients into the muscles and thus creates a favourable environment for protein synthesis. This results in better muscle growth and repairs damaged tissue. Studies show that the muscle growth that occurs is evenly divided between the red and white muscle fibres. Protein synthesis in nerve tissue also increases, resulting in improved nerve function, which in itself also has a favourable impact on muscle building. Ecdysterone prevents high levels of blood sugar and insulin, which means that fat production comes to a halt. In addition, Ecdysterone has a cholesterol-lowering effect, anti-inflammatory properties and a positive effect on the skin, ruptures and acne.


It was told that an injectable form of edysterone was made many years ago in russia used for many of their atheletes and bbuilders. It was extracted from some insects, and was a very complicated proceedure. It costed in the regions of $20,000 for this process. Still trying to find out about this though as soon as I do I'll post on it........


__________________
GOOD THINGS COMES TO THOSE WHO WEIGHT

gpol
01-04-07, 04:55
ειχα ψαξει σε καποια forums για αυτη την ουσια, αλλα λεγανε οτι ειναι πατατα. Αν το εχει δοκιμασει καποιος ας πει εμπειρειες

pikolo
01-04-07, 05:00
και αλλοι εχουν αυπνιες βλεπω...εγω το ειδα σε forum επισεις αλλα λενε καλα λογια....τορα δεν ξερω...

gpol
01-04-07, 05:06
μολις γυρισα απο δουλεια :) καλυτερα να πουν τη γνωμη τους παλικαρια απο εδω, για να ειμαστε και σιγουροι :)

pikolo
01-04-07, 05:11
δουλεια?τετοια ωρα?τεσ πα καλη ξεκουραση τοτε...οποιος ξερει κατι ασ πει!

gpol
01-04-07, 05:12
απλα παρολο τα αρνητικα που ειχα διαβασει σε forums, με παραξενεψε αυτο : http://www.sport.gr/sydney2000/athletics/000913/lenis.asp


Εν συντομια:

ειχαν πιασει ελληνα αθλητη στην Αυστραλια που κατειχε ενα σκευασμα εν ενοματι EKDISTEN που περιείχε την ουσία ECDYSTERONE, η οποία δεν ανήκει στις απαγορευμένες της ΔΟΕ και της Διεθνούς Ομοσπονδίας Στίβου, αλλά είναι απαγορευμένη στην Αυστραλία

pikolo
01-04-07, 05:30
λετε να δουλευει?.....καλο gpol!

gpol
01-04-07, 05:35
μπα...... πιστευω ειναι υπερβολες οπως muscletech :). Pikolo μεινε στα βασικα!

billys15
01-04-07, 11:47
Αλλοι λενε οτι δουλευει,αλλοι οχι.Ο μονος τροπος για να μαθει καποιος ειναι να δοκιμασει απο μονος του.

stevengr
01-04-07, 13:20
Εχω την εντυπωση απο μια μικρη ερευνα που εκανα οτι εχει περιπου τις ιδιες επιδοσεις σε δυναμη κλπ με το tribulus, διοτι αυξανει και αυτο τα επιπεδα της Τεστοστερονης.

Ισως να ειναι ενα βημα μπροστα απο το tribulus και αυτα που αναγραφονται παραπανω να ειναι πραγματικοτητα. Βεβαια στην πραξη δεν ξερω αν οντως ισχυουν.. 8)

muaythaispirit
03-04-07, 23:40
το εχω δοκιμασει εγω της mrm (ecdy-20 νομιζω λεγοτανε) και σε μενα ειχε δουλεψει μια χαρα!
το προτεινω οποτε..

ajax
03-08-07, 19:18
ti diafora eides?

Duke-Nukem
04-08-07, 05:30
Από την στιγμή που υποτήθεται ότι ανεβάζει την ελεύθερη τεστ στο σώμα θα έχει και τις αναμενόμενες αλλαγές. Μυική ανάπτυξη, κάψιμο λίπους,δύναμη και λίμπιντο και καλύτερη λειτουργία του εγκεφάλου. Από την στιγμή που όμως βλέπω σε φόρουμ και καταστήματα να λένε το μέλλον των συμπληρωμάτων και επανάσταση και ότι δεν έχει παρενέργειες κάτι μου λέει ότι είναι παραμύθι.
Ecdysterone Highlights
Increases protein synthesis
Improves nearly every bodily function
Stimulates protein synthesis in nervous tissue and increases nerve function
Increases growth anabolicly in vertebrates including humans
Increases total protein and glycogen content in muscles
Increases myofibrilar proteins more efficiently than the anabolic steroids Methandrostenolone, the most potent steroid, Dianabol
Suppresses hypoglycemia while powerfully supporting healthy blood sugar levels
Perfect glycemic regulator leading to constant energy and feeling of well-being
Stimulates incorporation of glycogen into proteinaceous tissue such as liver and muscle
Pushes nutrients into muscle and organ tissue yielding better muscle growth and repair
Stimulates the phospholipids that are linked to enormous health benefits when stimulated
Cell membrane stabilizing properties
Analgestic properties and a potent antioxidative effect
Vastly increases athletic performance by increasing work capacity, body-weight, lung capacity, and VO2 max while also increasing exhalation of CO2.
Increases lean muscle tissue and reduces adipose content
Reduces fatigue and apathy, yet increases speed and strength
Promotes a positive nitrogen balance and maintains a greater rate of protein synthesis
Απλή ερώτηση: Πως γίνεται να έχει ΜΟΝΟ τα θετικά της τεστ και ΚΑΝΕΝΑ αρνητικό απο την στιγμή που δρα με παρεμφερής τρόπους;
Χορταράκι kai τσαγάκι είναι σαν το tribulus.
Lipton Green tea το tribulus
Lipton Red Tea h Ecdysterone

jiujitSu
04-08-07, 14:06
Lipton Green tea το tribulus
Lipton Red Tea h Ecdysterone

Φυτοστερονες και πρασινα αλογα...

Duke που ειχες χαθει ρε θηριο?

billys15
04-08-07, 14:07
Τα ειχα διαβασει τα highlights και μου εκανε εντυπωση αυτο


Increases myofibrilar proteins more efficiently than the anabolic steroids Methandrostenolone, the most potent steroid, Dianabol

Ε οπωσδηποτε!!




Απλή ερώτηση: Πως γίνεται να έχει ΜΟΝΟ τα θετικά της τεστ και ΚΑΝΕΝΑ αρνητικό απο την στιγμή που δρα με παρεμφερής τρόπους;


Ανα μπραβο.Τι κανει ο οργανισμος; Απορροφαει μονο τα θετικα; (duke απεθυνομαι στις εταιρειες συμπληρωματων που βγαζουν τα μαγικα προϊοντα και οχι σε σενα,απλα για να μην υπαρξει καμια παρερμηνεια :) )

Το δικο μου το συμπερασμα ειναι οτι το ecdysterone ειναι αλλο ενα απλο συμπληρωμα που υποσχεται παπαδες και τελικα κανει πολυ λιγα.Αν ηταν τοσο δυνατο χωρις sides τοτε ολοι θα ειχανε σωματα.

Muscleboss
04-08-07, 18:23
Για ακόμα μια φορά ένα "φοβερά υποσχόμενο φυσικό συμπλήρωμα" που κάνει τα πάντα...

Για ****** μας περνάνε;

Από όλα τα ψέματα για νέα συμπληρώματα που έχουν ακουστεί κατα καιρούς, πλέον έχω γίνει φοβερά δύσπιστος... μια παροιμία λέει "όπου ακούς πολλά κεράσια πάρε και μικρό καλάθι"... κάπως έτσι κ εδώ...

:evilno:


MB

Michaelangelo
19-03-10, 12:27
Paides, tha ithela na sas rwtisw ti gnwmi sas, opoios exei xrisimopoiisei afta ta 2 simplirwmata. Kiriws endiaferomai gia to ecdy alla kai to methoxy tha itan efprosdekto. Posotites minimum pou prepei na pernetai k.t.l. Kanoun douleia?

Basika ta exw paiksei kai apo tin timi tou ecdy pou exei ena site (15lires, 16,5e dld, 60 kapsoules me 300mg ecdy/kapsoula) kai tin posotita tou giati sinithws thimamai itan panakrivo. Na min milisw tis MRM pou eixe 90 kapsoule me mono 25mg/kapsoula kai eixe 80e! (palia sto Texas to thimamai afto kai telika den to peira)

To ecdy re paidia to exw xronia kaimo kai an kapoios kserei an kanoun douleia afta tha imoun evgnwmwn.


ps: me sinxwreite gia ta greekglish, alla logw oti vriskomai Finlandia kai den exw elliniko pliktrologio akoma (kapoutare to laptop mou) anagkazomai gia ligo kairo na xrisimopoiw Finlandiko. An o admin/mod pistevei einai protimotero na min grafw, as me eidopoiisei (den tha einai gia poly kairo etsi ki alliws) kai tha to sevastw.

Sas efxaristw,

Michail

flowin_through
19-03-10, 13:06
Η εκδυστερονη κανει δουλεια, τη συστινω ανεπιφυλακτα και για ογκο και για θετικη ισορροπια αζωτου σε γραμμωση. Η δοσολογια παει αναλογα με τα κιλα. Ειναι 300 - 600 mg τη μερα χωρισμενα σε 2-3 δοσεις. (4,4 mg / kg σωματικου βαρους).

The Rock
19-03-10, 13:13
Όντως η συγκεκριμένη ουσία έχει ελάχιστη έρευνα από πίσω αλλά θετική. Από τα λίγα πράγματα πολυ λειτουργούν.

KATERINI 144
19-03-10, 13:17
ps: me sinxwreite gia ta greekglish, alla logw oti vriskomai Finlandia kai den exw elliniko pliktrologio akoma (kapoutare to laptop mou) anagkazomai gia ligo kairo na xrisimopoiw Finlandiko. An o admin/mod pistevei einai protimotero na min grafw, as me eidopoiisei (den tha einai gia poly kairo etsi ki alliws) kai tha to sevastw.

Sas efxaristw,

Michailκανε τα μετατροπή εδω : http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

Bane
19-03-10, 13:21
http://thermolife.com/forum/showthread.php?t=1063

Michaelangelo
19-03-10, 22:05
Flowin Through και The Rock σας ευχαριστώ πολύ! :D

Δεν έχω συναντήσει πολλούς να ξέρουν για την "εκδυστερονι" οποτε η γνώμη σας ήταν χρήσιμη για μένα! :D

Banne σε ευχαριστώ για την πρόταση σου, αλλα από ότι διάβασα Ευρωπαϊκός είναι πολύ ακριβό το E-Bol+ ότι δεν μένω Ελλάδα αλλα Φινλανδία. Καθώς επίσης και το ότι το συμπλήρωμα που πείρα έχει τριπλάσια ποσότητα "εκδυστερονις" ανά κάψουλα από το E-Bol και έχει μόλις 16,5e με 60 κάψουλες (βεβαια είδα το e-bol έχει 150) αλλα και πάλι, έχεις καμια τιμή Ευρωπαϊκός να το ανταγωνιστεί το συμπλήρωμα που λέω?
Αν ναι, ευχαρίστως 16 του Απρίλη που έρχομαι για λίγο Ελλάδα να κάνω μια ομαδική παραγγελια!

Κατερίνη see ευχαριστώ για το link για τα Greekglish, είναι πολύ χρήσιμο!

The Rock
19-03-10, 22:13
Από MYP σωστά ? Και γω ψήνομαι να το δοκιμάσω το συγκεκριμένο.

Haris Pilton
19-03-10, 22:44
Ecdysterone και Methoxy δινουν ώθηση στην πρωτεινοσυνθεση με μεγαλη πρωτεινικη προσληψη;

Πως ακριβως;

Φτηνα ειναι απο MYP,αμα ειναι στην επομενη παραγγελεια να τα δοκιμασω.

The Rock
19-03-10, 22:49
Ecdysterone και Methoxy δινουν ώθηση στην πρωτεινοσυνθεση με μεγαλη πρωτεινικη προσληψη;

Πως ακριβως;

Φτηνα ειναι απο MYP,αμα ειναι στην επομενη παραγγελεια να τα δοκιμασω.
Ναι,από τα λίγα αποδεδειγμένα συμπληρώματα.

Bane
20-03-10, 01:31
Υπόψιν ειδικά στο ecdy κυκλοφορούν πολλές κινέζικες μούφες.

zarras
20-03-10, 16:11
Ειμαι στα 600mg* τη μερα methoxy τωρα κλεινω 1 μηνα, το ειχα δοκιμασει και πριν μια 10ετια περιπου απο την MRM, το χω πει και σε ενα αλλο θρεντ: Τα λιγοτερο πεταμενα λεφτα που εχω δωσει ποτέ για συμπληρωμα (οκ πλην πρωτεινης...).
Το ecdy θα το χωσω σε 2 βδομαδες απο τωρα μαζι με methoxy, δεν το εχω δοκιμασει οποτε δεν εχω και γνωμη.



* 150mg πρωι, 300mg post train, 150mg πριν τον υπνο

Michaelangelo
20-03-10, 16:55
Από MYP σωστά ? Και γω ψήνομαι να το δοκιμάσω το συγκεκριμένο.

Φυσικά και από το ΜYΡ! Είχα διαβάσει καλά σχόλια σχετικά με αυτό το site και πείρα τα συμπληρώματα γύρω στις 6 μέρες (για Ελλάδα νομίζω είναι λίγο παραπάνω).


Ecdysterone και Methoxy δινουν ώθηση στην πρωτεινοσυνθεση με μεγαλη πρωτεινικη προσληψη;

Πως ακριβως;

Φτηνα ειναι απο MYP,αμα ειναι στην επομενη παραγγελεια να τα δοκιμασω.


Έχει διαφορα να παίρνεις συμπλήρωμα από την εταιρεία απευθείας με τους τρίτους.

Τώρα το ποσο καλο είναι θα σας κάνω ανά εβδομάδα feedback αν θέλετε.


Ειμαι στα 600mg* τη μερα methoxy τωρα κλεινω 1 μηνα, το ειχα δοκιμασει και πριν μια 10ετια περιπου απο την MRM, το χω πει και σε ενα αλλο θρεντ: Τα λιγοτερο πεταμενα λεφτα που εχω δωσει ποτέ για συμπληρωμα (οκ πλην πρωτεινης...).
Το ecdy θα το χωσω σε 2 βδομαδες απο τωρα μαζι με methoxy, δεν το εχω δοκιμασει οποτε δεν εχω και γνωμη.



* 150mg πρωι, 300mg post train, 150mg πριν τον υπνο

Έχω stackarei το ecdy με methoxy, αλλα περνώ μονο 300mg methoxy την ημερα. (+600mg ecdy)
Λες να το ανεβάσω το methoxy? Περνώ 150mg το πρωί και αλλα τόσα μετά την προπόνηση. (ecdy 300mg πρωί και 300mg μετά την προπόνηση).




Οποιοσδήποτε ξέρει σχετικά με τις ποσότητες η γνώμη σας ευπρόσδεκτη! :D
(αν και ο Flowin Through ήδη είπε για ecdy)


ps: sorry αν καμια φορα είναι αλλου για αλλου οι τόνοι, αλλα κάνω μετατροπή από greekglish. Παρόλα αυτά θεϊκό το site που μου πρότεινε ο mod γιατί χρειαζόμουνα για μετατροπές! :D

manos_
20-03-10, 18:41
Υποτιθετε το ecdy ειναι insect hormone και αν κρινουμε τι τουμπανα ειναι τα μυρμηγκια αναλογικα σε μικροτερη αναλογια ισως γιαυτο βοηθαει.Εμενα το μ-στακ που εχω παρει μονο με βοηθαει πολυ στην αναρωση τωρα για να κερδισεις μυς κατι γινετε και εκει.Θελω να δοκιμασω με το e-bol του μπειν.

Michaelangelo
20-03-10, 21:02
Υποτιθετε το ecdy ειναι insect hormone και αν κρινουμε τι τουμπανα ειναι τα μυρμηγκια αναλογικα σε μικροτερη αναλογια ισως γιαυτο βοηθαει.Εμενα το μ-στακ που εχω παρει μονο με βοηθαει πολυ στην αναρωση τωρα για να κερδισεις μυς κατι γινετε και εκει.Θελω να δοκιμασω με το e-bol του μπειν.

Είναι όμως και φυτό-ορμόνη! Δεν νομίζω να είναι αυτό που βοηθάει στα μυρμήγκια, είναι πιο πολύ βιολογία το θέμα, αλλα δεν το αποκλείω κιόλας!

Ποσο όμως έχει αυτό το e-bol? Νομίζω είναι λιγουλάκι τσουχτερή η τιμή του για τι δικη μου τσέπη. (γενικά στο θέμα συμπλήρωμα αν δεν είχα Αγγλία με πρωτεΐνη concentrate 80ra με έβλεπα! :P)

Bane
20-03-10, 21:04
Υποτιθετε το ecdy ειναι insect hormone και αν κρινουμε τι τουμπανα ειναι τα μυρμηγκια αναλογικα σε μικροτερη αναλογια ισως γιαυτο βοηθαει.Εμενα το μ-στακ που εχω παρει μονο με βοηθαει πολυ στην αναρωση τωρα για να κερδισεις μυς κατι γινετε και εκει.Θελω να δοκιμασω με το e-bol του μπειν.

Το θέμα με τα ανταπτογώνα(προσαρμογώνα) όπως η εκδυστερόνη είναι πως δουλεύουν αρκετά διαφορετικά από τα ΑΑΣ. Σε αντίθεση με τα ΑΑΣ που αν ακολουθήσεις πάνω κάτω το ίδιο πρόγραμμα προπόνησης διατροφής θα δεις αποτελέσματα με τα ανταπτογώνα κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Θα σε βοηθήσουν να αναρρώνεις γρηγορότερα, να αφωμιώνεις περισσότερη πρωτείνη, να αντέχεις περισσότερο. Για να δεις αύξηση σε δύναμη όγκο κτλ. ΠΡΕΠΕΙ να προπονήσε συχνότερα, πιο σκληρά και να τρως περισσότερο.
Από blueprint+E-bol έχω δει πραγματικά απίστευτα αποτελέσματα χρηστών

Bane
20-03-10, 21:07
Είναι όμως και φυτό-ορμόνη! Δεν νομίζω να είναι αυτό που βοηθάει στα μυρμήγκια, είναι πιο πολύ βιολογία το θέμα, αλλα δεν το αποκλείω κιόλας!

Ποσο όμως έχει αυτό το e-bol? Νομίζω είναι λιγουλάκι τσουχτερή η τιμή του για τι δικη μου τσέπη. (γενικά στο θέμα συμπλήρωμα αν δεν είχα Αγγλία με πρωτεΐνη concentrate 80ra με έβλεπα! :P)

Στα φυτά δεν ε/ιναι ορμόνη αλλά πολλά φυτά παράγουν εκδυστερόνη ως μέσο προστασίας απο τα έντομα(ο εξοσκελετός τους μεγαλώνει υπερβολικά και πεθαίνουν)

hotman
20-03-10, 22:04
ΑΥΤΟ ΤΟ MYP ΕΙΝΑΙ ΤΟ MYPROTEIN?

Michaelangelo
20-03-10, 22:22
Στα φυτά δεν ε/ιναι ορμόνη αλλά πολλά φυτά παράγουν εκδυστερόνη ως μέσο προστασίας απο τα έντομα(ο εξοσκελετός τους μεγαλώνει υπερβολικά και πεθαίνουν)

Νόμιζα θεωρείται ορμόνη από τα φυτά και τα έντομα:

http://en.wikipedia.org/wiki/20-Hydroxyecdysone

Michaelangelo
20-03-10, 22:23
ΑΥΤΟ ΤΟ MYP ΕΙΝΑΙ ΤΟ MYPROTEIN?

Nai!:thumbup:

manos_
20-03-10, 22:35
Το θέμα με τα ανταπτογώνα(προσαρμογώνα) όπως η εκδυστερόνη είναι πως δουλεύουν αρκετά διαφορετικά από τα ΑΑΣ. Σε αντίθεση με τα ΑΑΣ που αν ακολουθήσεις πάνω κάτω το ίδιο πρόγραμμα προπόνησης διατροφής θα δεις αποτελέσματα με τα ανταπτογώνα κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Θα σε βοηθήσουν να αναρρώνεις γρηγορότερα, να αφωμιώνεις περισσότερη πρωτείνη, να αντέχεις περισσότερο. Για να δεις αύξηση σε δύναμη όγκο κτλ. ΠΡΕΠΕΙ να προπονήσε συχνότερα, πιο σκληρά και να τρως περισσότερο.
Από blueprint+E-bol έχω δει πραγματικά απίστευτα αποτελέσματα χρηστών

Δηλαδη στην ιδια κατηγορια με τα rhodolia rosea muira puirama ktl ανηκει?Νομιζα οτι λεγονται φλαβονες αυτα.Κοιτα εμενα απλα με βοηθαει να βγαλω πιο σκληρη προπονηση σε μυικα κερδη δεν εχω δει κατι ιδιαιτερο.Ισως δεν το εχω στηριξει με αρκετη πρωτεινη τι να πω.Η τουρκεστερονη ειχες πει οτι ειναι απουσα απο το μ-στακ?

Haris Pilton
20-03-10, 22:48
Απο εδω και απο κει που εχω διαβασει,πολλοι περνουν πανω απο 1000mg συνολο απο το καθε ενα,και σε καθε δοση μεσα στην μερα,περα απο τα προγραματισμενα γευματα που εχουν ολα πολυ πρωτεινη,παιρνουν και απο ενα shake πρωτεινης σε καθε δοση απο 30 εως και 50g πρωτεινης.

Λενε βλεπουν αρκετα κερδη,και τα συνδιαζουν με τριβολο η και ζμα.πολλοι.

Επησεις αναφερουν οτι και τα κερδη μενουν,αντιθετως με τα "αλλα" συμπληρωματα ......

Michaelangelo
21-03-10, 00:49
Απο εδω και απο κει που εχω διαβασει,πολλοι περνουν πανω απο 1000mg συνολο απο το καθε ενα,και σε καθε δοση μεσα στην μερα,περα απο τα προγραματισμενα γευματα που εχουν ολα πολυ πρωτεινη,παιρνουν και απο ενα shake πρωτεινης σε καθε δοση απο 30 εως και 50g πρωτεινης.

Λενε βλεπουν αρκετα κερδη,και τα συνδιαζουν με τριβολο η και ζμα.πολλοι.

Επησεις αναφερουν οτι και τα κερδη μενουν,αντιθετως με τα "αλλα" συμπληρωματα ......

Το ότι κάποιοι κάνουν κατάχρηση (γιατί 1000mg είναι κατάχρηση εκτος και αν είσαι 150-200kg!) δεν σημαίνει ότι θέλω να κάνω και εγώ. Υπάρχει και ο κίνδυνος τοξικότητας και μαστοπάθειας (στο ecdy έχω διαβάσει σε ένα ιατρικό site, αλλα δεν ξέρω ποσο ισχύει) για υπερβολική ποσότητα.

Τώρα στην πρωτεΐνη δεν θέλω να περνώ πάνω από 30grams ανά δόση, η στη τουαλέτα θα πάει η σε λίπος, εκτος και αν είναι μετά την προπόνηση που περνώ 45!

Στο ecdy είπανε κάποιοι εδώ ποσο παίρνουνε, αλλα θέλω να ξέρω και τι μίνιμουμ ποσότητα του methoxy, γιατί αν παίρνεις λιγότερο ίσως το παίρνεις και τσάμπα!

Γενικά μιας και βλέπω πολλοί τα εμπιστεύονται, θα ήθελα και λίγο και μια συζήτηση και με τις ποσότητες των συμπληρωμάτων αυτών.

zarras
21-03-10, 06:06
Στο ecdy είπανε κάποιοι εδώ ποσο παίρνουνε, αλλα θέλω να ξέρω και τι μίνιμουμ ποσότητα του methoxy, γιατί αν παίρνεις λιγότερο ίσως το παίρνεις και τσάμπα!

600-800mg

Bane
21-03-10, 07:34
Νόμιζα θεωρείται ορμόνη από τα φυτά και τα έντομα:

http://en.wikipedia.org/wiki/20-Hydroxyecdysone

Στα φυτά δεν έχει ορμονική λειτουργία

Bane
21-03-10, 07:41
Nai!:thumbup:

Cyanotis Vaga Chinese worthless crap.

Haris Pilton
21-03-10, 07:57
Aρα θελουμε απο Rhaponticum carthamoides και οχι απο Cyanotis Vaga; και τα δυο φυτα δεν ειναι;


Το Methoxy Isoflavone ειναι εργαστιριακη ουσια;

Υπαρχουν και αλλα ανταπτογώνα;

Βλεπω το e-bol ειναι και σε uk site πλεον.

Michaelangelo
21-03-10, 10:21
Cyanotis Vaga Chinese worthless crap.

Chinese, yes! Crap, no!
my opinion!

Δεν βγάζω όλα τα κινεζικα μάπα! Την εφεδρίνη p.x. την δοκίμασα από Κινέζο (έχουμε αρκετούς εδώ Φινλανδία) χρονια πριν (χρησιμοποιείται για "φαρακεφτικους" λόγους στη χωρα τους) και μονο crap μπορώ να σου πω δεν ήταν! Γενικά δεν βάζω ταφόπλακα σε ότι είναι κινεζικο!

Ειδικά όταν ακούς χειρότερα από αυτά που δεν είναι και θεωρούσες εμπιστοσύνης! Εδώ η Εθνικές ομάδες στίβων k.t.l. ψωνίζουν από Κίνα!

ps: Μιλάω για το φυτό, όχι για το αγγλικό ΜYΡ.

Michaelangelo
21-03-10, 10:29
Στα φυτά δεν έχει ορμονική λειτουργία

Έχει όμως στους ανθρώπους! ;)

''20-Hydroxyecdysone (ecdysterone or 20E) is a naturally occurring ecdysteroid hormone which controls the ecdysis (moulting) and metamorphosis of arthropods. It is therefore one of the most common moulting hormones in insects, crabs, etc. It is also a phytoecdysteroid produced by various plants, including Cyanotis vaga, where its purpose is presumably to disrupt the development and reproduction of insect pests. In arthropods, 20E acts through the ecdysone receptor. Although mammals lack this receptor, 20E does appear to affect mammalian (including human) physiology, ''

Περισσότερα στη "wikipedia"! :D


Aρα θελουμε απο Rhaponticum carthamoides και οχι απο Cyanotis Vaga; και τα δυο φυτα δεν ειναι;


Το Methoxy Isoflavone ειναι εργαστιριακη ουσια;

Υπαρχουν και αλλα ανταπτογώνα;

Βλεπω το e-bol ειναι και σε uk site πλεον.

Τι γνώμη μου για αυτό το φυτό την είπα πιο πάνω. Γενικά πιο πολλές μάπες έχω δει ευρωπαϊκός παρα από κινεζικα φυτά! Που δεν είναι μονο από αυτό το φυτό, απλά είναι ΚΑΙ αυτό ένα από τα φυτά! (το οποιο είναι εκεί)

Σε τι τιμή το βρήκες? Γενικά κάνω μια σύγκριση ποσότητας/κάψουλα, σε συνδυασμό με την ποσότητα σε κάψουλες και την τιμή για να πάρω. Οποτε θα με βοηθούσε αν εγγραφες και την τιμούλα! :)

Bane
21-03-10, 12:07
Aρα θελουμε απο Rhaponticum carthamoides και οχι απο Cyanotis Vaga; και τα δυο φυτα δεν ειναι;


Το Methoxy Isoflavone ειναι εργαστιριακη ουσια;

Υπαρχουν και αλλα ανταπτογώνα;

Βλεπω το e-bol ειναι και σε uk site πλεον.

Όλες οι έρευνες του ecdy σε ανθρώπους και φυτά χρησιμοποίησαν extract από Ρωσικό Rhaponticum Carthamoides ενω ΚΑΜΙΑ έρευνα της διεθνούς βιβλιογραφίας δεν έχει γίνει στο Κινέζικο. Εκτόσ του ότι οι Κινέζοι είναι τελείως ανίκανοι να ξεχωρίσουν 20-hydroxyecdysone από ecdysteroids υπάρχουν και άλλοι λόγοι που καθιστούν το Rhaponticum. Πιστέψτε με λίγοι κατέχουν αυτό το θέμα όσο εμείς στην Thermolife. Στο παρελθόν είχα αμφησβητηθεί σε αυτό από την Legal Gear και:
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=118569331&page=7

Michaelangelo
21-03-10, 12:14
Επιστημονικώς (σύμφωνα με επιστήμονες Ιατρικών Εργαστηρίων) αλλα KAI με "wikipedia" k.t.l. μια χαρά είναι τόσο το "κυανοτις" όσο και τα αλλα φυτά!

Καθώς επίσης δεν θεωρώ και τις εταιρείες που βγάζουν ecdy δεν τις θεωρώ άσχετες και ανίκανες ειδικά όταν πολλοί είναι ευχαριστημένοι.

Πάνω κάτω τα ίδια χρησιμοποιούνται από τις εταιρείες.

Γενικά εγώ συγκρίνω με τιμή/ποσότητα/ποιότητα ποσότητας (ποσο έχει δηλαδή ανά κάψουλα)

Δεν θέλω να πάω κόντρα με κανέναν για αυτό δεν λέω περισσότερα.


ps: Από εδώ ήθελα απλά προσωπικές εμπειρίες με τα συμπληρώματα (κυρίως στο beta-ecdysterone-tukesterone που θεωρείται το top όλων!) γιατί με ενδιαφέρει η πράξη και όχι η θεωρία!

Haris Pilton
21-03-10, 16:24
Michaelangelo,μιλαω για MYP,που ειναι απο Cyanotis vaga ....

Δεν εχω βρει αλλου σκετο παραμονο Thermolife Ecdysten το οποίο ομως εχει μονο 15mg per serving.To οποιο ειναι ομως Rhaponticum carthamoides και οσο να'ναι τον εμπιστεύομαι τον Bane.

Επισης δεν εχω δοκιμασει,δεν εχω εμπειρία να καταθέσω :/

Bane
21-03-10, 16:32
Michaelangelo,μιλαω για MYP,που ειναι απο Cyanotis vaga ....

Δεν εχω βρει αλλου σκετο παραμονο Thermolife Ecdysten το οποίο ομως εχει μονο 15mg per serving.To οποιο ειναι ομως Rhaponticum carthamoides και οσο να'ναι τον εμπιστεύομαι τον Bane.

Επισης δεν εχω δοκιμασει,δεν εχω εμπειρία να καταθέσω :/

Μπορείς να βρεις και εδώ:
http://www.naturalelixir.com/products.html#leuz
Όσο κουλό και αν σου φαίνεται το ecdysten με τα μόλις 15mg του πουλάει μια χαρά εδώ και 6+ χρόνια

flowin_through
21-03-10, 19:45
Εγω να δεχτω οτι τα 15mg του ecdysten ειναι καλης ποιοτητας και αρκετα, αλλα πως μπορει να συγκριθει με το Natural Sterol Complex της Universal, που εχει και β εκδυστερονη και μεθοξυ-ισοφλαβονη, cissus quadrangularis, Milk Thistle και της Παναγιας τα ματια ακομα και ειναι και ελαφρως φτηνοτερο (και ειναι και Universal).

Bane
21-03-10, 20:44
Εγω να δεχτω οτι τα 15mg του ecdysten ειναι καλης ποιοτητας και αρκετα, αλλα πως μπορει να συγκριθει με το Natural Sterol Complex της Universal, που εχει και β εκδυστερονη και μεθοξυ-ισοφλαβονη, cissus quadrangularis, Milk Thistle και της Παναγιας τα ματια ακομα και ειναι και ελαφρως φτηνοτερο (και ειναι και Universal).

To ecdysten είναι outdated, το βασικό μας ecdy product είναι το -ebol, απλά το χρησιμοποίησα ως παράδειγμα για το ότι λίγα mg ποιοτικού ecdy μπορoύν να έχουν αποτέλεσμα σε αντίθεση με το κινεζικο υποτιθέμενο ecdy.
Όσον αφορά το natural sterol complex, πόσα ακριβώς από τα 44 συστατικά του πιστεύεις ότι είναι σε φαρμακολογικά δραστικές ποσότητες;

flowin_through
21-03-10, 21:03
Η αληθεια ειναι οτι δεν αναγραφει για την καθε μια, αλλα ειναι πανω απο 7 gr ανα serving συνολικα.
Στο Anabolic Sterol Complex αντιστοιχουν 2000mg, στο οποιο περιεχεται και Tribulus. Αν υποθεσουμε οτι ειναι 1000mg το Tribulus μενουν 1000mg για
Kudzu,
Μethoxyflavone
Beta Ecdysterone και
5,7-Dihydroxyflavone.
Υποθετω πως ειναι σε αποτελεσματικη ποσοτητα.
Κατα τα αλλα, τα 10mg Milk thistle υποθετω πως δεν ειναι επαρκη, αλλα ειναι ενα ¨συν¨ και επιπλεον, οπως ισχυριζεται η εταιρεια δεν ειναι ενα stand-alone-product. Οποτε παμε στο επομενο αντιστοιχο συμπληρωμα, που ειναι το M-STAK και κοινως αποδεκτο αποτελεσματικο συμπληρωμα με β-εκδυστερονη.

Bane
21-03-10, 21:17
Η αληθεια ειναι οτι δεν αναγραφει για την καθε μια, αλλα ειναι πανω απο 7 gr ανα serving συνολικα.
Στο Anabolic Sterol Complex αντιστοιχουν 2000mg, στο οποιο περιεχεται και Tribulus. Αν υποθεσουμε οτι ειναι 1000mg το Tribulus μενουν 1000mg για
Kudzu,
Μethoxyflavone
Beta Ecdysterone και
5,7-Dihydroxyflavone.
Υποθετω πως ειναι σε αποτελεσματικη ποσοτητα.
Κατα τα αλλα, τα 10mg Milk thistle υποθετω πως δεν ειναι επαρκη, αλλα ειναι ενα ¨συν¨ και επιπλεον, οπως ισχυριζεται η εταιρεια δεν ειναι ενα stand-alone-product. Οποτε παμε στο επομενο αντιστοιχο συμπληρωμα, που ειναι το M-STAK και κοινως αποδεκτο αποτελεσματικο συμπληρωμα με β-εκδυστερονη.

Όπως έχω ξαναπεί πολλές φορές όταν διαβάζετε prop blends to συστατικό που βρίσκεται πρώτο είναι και αυτό στην μεγαλύτερη ποσότητα(επίσης όλως τυχαίος συνήθως είναι και το φτηνότερο)
Στην συγκεκριμένη περίπτωση
Beta Stosterol (Stigmasterol; Fucostetol; Campesterol Mixed Sterols)
Στο Tribulus απομένουν λογικά περι τα 500mg. Tribulus standarized ως προς τι; Είναι τριμμένο φύλο, standarized extract και αν ναι πόσο τις %;
Kudzu πάλι τι, τριμμένο φυτό, πιο μέρος του φυτού, standarized ως προς τι; Οι τυπικές δώσεις kudzu είναι 2+ γραμμάρια, τι υποτίθετε ότι θα κάνουν τα 200mg;
κ.ο.κ.
Δεν λέω ότι είναι υποχρεωτικά κακό προιόν αλλά καλό είναι να μάθετε σιγά σιγά να διαβάζετε ετικέτες και να μην εντυπωσιαζόσαστε απο 100 χύμα συστατικά.
To Animal-M-stack σε εργαστηριακό έλεγχο αποδείχτηκε ότι δεν περιείχε ούτε μικρογραμμάριο turkesterone

Bane
21-03-10, 21:48
Ώσον αφορά το "εκπληκτικό" άρθρο της wikipedia που κάποιος ανέφερε και ως επιστημονική πηγή:
Despite lacking FDA (http://en.wikipedia.org/wiki/Food_and_Drug_Administration) approval, it has proven to be moderately successful as a commercial product in the countries in which it is produced,[citation needed (http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Citation_needed)] likely due to its efficacy in promoting muscle growth and fat loss, and lower frequency of side-effects usually associated with anabolic steroids. Such side effects are still fairly common, however, as a result of increased testosterone (http://en.wikipedia.org/wiki/Testosterone) and DHT (http://en.wikipedia.org/wiki/Dihydrotestosterone) production, and include androgenic (http://en.wikipedia.org/wiki/Androgenic) changes in females such as growth of facial and body hair and deepening of the voice, as well as gastrointestinal (http://en.wikipedia.org/wiki/Gastrointestinal_tract) problems for both sexes, such as nausea (http://en.wikipedia.org/wiki/Nausea), bloating (http://en.wikipedia.org/wiki/Bloating), and diarrhoea (http://en.wikipedia.org/wiki/Diarrhoea).[citation needed (http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Citation_needed)]

Όλες οι έρευνες για τα εκδυστεροειδή έχουν δήξει ότι ενώ έχουν αναβολικά δράση στερούνται οποιασδήποτε ανδρογονικής δράσης, καθότι αν και στεροιηδή ουδεμία συνάφεια έχουν με τους ανδρογώνους υποδοχείς. Βασικό τους μάλιστα πλεονέκτημα θεωρείται η απουσία παρενεργειών. Για να αναφέρω την ποιο πρόσφατη από τις 200+ έρευνες ποε έχω για τα εκδυστεροειδή:


Phytoecdysteroids and anabolic-androgenic steroids--structure and effects on humans.

Báthori M (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=%22B%C3%A1thori%20M%22%5BAuthor%5D), Tóth N (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=%22T%C3%B3th%20N%22%5BAuthor%5D), Hunyadi A (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=%22Hunyadi%20A%22%5BAuthor%5D), Márki A (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=%22M%C3%A1rki%20A%22%5BAuthor%5D), Zádor E (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=%22Z%C3%A1dor%20E%22%5BAuthor%5D).
Department of Pharmacognosy, University of Szeged, H-6720 Szeged, Eötvös utca 6., Hungary. Bathori@pharma.szote.u-szeged.hu
Phytoecdysteroids are structural analogs of the insect molting hormone ecdysone. Plants comprise rich sources of ecdysteroids in high concentration and with broad structural diversity. Ecdysteroids have a number of proven beneficial effects on mammals but the hormonal effects of ecdysteroids have been proven only in arthropods. Their structures are somewhat similar to those of the vertebrate steroid hormones but there are several structural differences between the two steroid groups. Despite of these essential structural differences, ecdysteroids exert numerous effects in vertebrates that are similar to those of vertebrate hormonal steroids, and they may serve as effective anabolic, hepatoprotective, immunoprotective, antioxidant and hypoglycemic agents. Ecdysteroids do not bind to the cytosolic steroid receptors, instead, they are likely to influence signal transduction pathways, like the anabolic steroids, possibly via membrane bound receptors. The application of phytoecdysteroids is a promising alternative to the use of anabolic-androgenic steroids because of the apparent lack of adverse effects. The prospective use of phytoecdysteroids may extend to treatments of pathological conditions where anabolic steroids are routinely applied.



Το wiki είναι ένα site με πολλά άρθρα μεν, τα οποία μπορεί να γράψει ο κάθε κακομοίρης δε και τα οποία σπανίως ελέγχονται για την ακρίβεια τους.

Michaelangelo
21-03-10, 22:18
Michaelangelo,μιλαω για MYP,που ειναι απο Cyanotis vaga ....

Δεν εχω βρει αλλου σκετο παραμονο Thermolife Ecdysten το οποίο ομως εχει μονο 15mg per serving.To οποιο ειναι ομως Rhaponticum carthamoides και οσο να'ναι τον εμπιστεύομαι τον Bane.

Επισης δεν εχω δοκιμασει,δεν εχω εμπειρία να καταθέσω :/

Αρχηγέ, το καλύτερο όλων από τα ecdy (apo epaggelmaties k.t.l.) einai beta-ecdysterone-turkesterone. To cyanotis, μιας και είμαι ''Medical Laboratory Scientist'', μια χαρά είναι και μια χαρά το χρησιμοποιούσαν και οι Ρώσοι!

Επίσης για να κάνει δουλειά το εκδί, βλέπω θέλει 5mg ανά σωματικό βάρος! Οποτε αυτό με το λιγότερο από άλλο δεν ισχύει.

Michaelangelo
21-03-10, 22:23
Εγώ ανέφερα το άρθρο τις wikipedia αλλα όχι σαν επιστημονική πηγή! Η πηγή μου είναι ότι είμαι στα Ιατρικά Εργαστήρια και μπορώ να ξέρω πολλά πίσω από αυτές τις έρευνες. Οποτε δεν έχω απορία αν είναι καλο συγκριτικά με τα αλλα ecdy, αλλα αν afta κάνoun δουλειά!

Πάμε τώρα στα κινεζικα. Μια χαρά προϊόντα βγάζουν οι Κινέζοι και μια χαρά οι Εθνικές ομάδες (όπως η δικη μας του στίβου) περνούν από εκεί! Ποιος θα ξεχάσει p.x. το man-χουάν (πριν απαγορευτεί) και αλλα ωραία πραγματάκια που έχουν βγάλει και δουλέψει ρολοι ενώ άλλοι μας τάζανε λαγούς με πετραχήλια? Μην λέμε ότι θέλουμε!


Όσο για το αν στη wikipedia μπορεί να γράψει ο κάθε κακομοίρης, εγώ ΠΡΟΚΑΛΏ τον οποιονδήποτε να γράψει και να μας βάλει link! Γιατί ανά μιση ώρα η wikipedia elengxetai περί των άρθρων τnς που μπήκαν!

Bane
21-03-10, 22:35
To cyanotis, μιας και είμαι ''Medical Laboratory Scientist'', μια χαρά είναι και μια χαρά το χρησιμοποιούσαν και οι Ρώσοι!


Βρες μου ΜΙΑ πηγή που να το αποδυκνύει αυτό και θα σκίσω τα διπλώματά μου.
Οι Ρώσοι στα πειράματά τους σε αθλητές για ενίσχυση του αναβολισμού by Syrov et al. χρησιμοποίησαν 90mg of Rhaponticum Carthamoides Extracted Ecdysteroid per day.
Μπορεί να μην δουλεύω σε ιατρικά εργαστήρια αλλά έχω την ευτηχία να συνεργάζομε μέσω της εταιρείας μου με το Academy Of Sciences of The Republic Of Uzbekistan όπου δουλεύει μεταξύ άλλων και ο dr Syrov, ο "πατέρας" της έρευνας στα εκδυστεροειδή.

Haris Pilton
21-03-10, 22:38
Λογικο ακουγεται,αλλιως θα εβαζε και ο Bane το κινεζικο στο Ε-bol,μιας και ειναι φτηνοτερο.

Απλα για κανα 2μηνο Ε-bol θελει ισα με 100 ευρα :/

The Rock
21-03-10, 22:49
Βρες μου ΜΙΑ πηγή που να το αποδυκνύει αυτό και θα σκίσω τα διπλώματά μου.
Οι Ρώσοι στα πειράματά τους σε αθλητές για ενίσχυση του αναβολισμού by Syrov et al. χρησιμοποίησαν 90mg of Rhaponticum Carthamoides Extracted Ecdysteroid per day.
Μπορεί να μην δουλεύω σε ιατρικά εργαστήρια αλλά έχω την ευτηχία να συνεργάζομε μέσω της εταιρείας μου με το Academy Of Sciences of The Republic Of Uzbekistan όπου δουλεύει μεταξύ άλλων και ο dr Syrov, ο "πατέρας" της έρευνας στα εκδυστεροειδή.
Εσύ καλά τα λες απλά χωρίς πηγές δεν μπορούμε να διαφωνούμε χωρίς λόγο.
Προσωπικά σε αυτό που λέει ο Bane έχει δίκιο, επειδή καί γω ψάχνομαι πολύ στις έρευνες δεν έχω βρει καμία που να έχει χρησιμοποιηθεί απόσταγμα από cyanotis vaga.

Haris Pilton
21-03-10, 22:53
Για το Methoxy Isoflavone τιθεται παρομοιο θεμα περι αποσταγματος;

Bane
21-03-10, 22:57
Για το Methoxy Isoflavone τιθεται παρομοιο θεμα περι αποσταγματος;

Δεν γνορίζω την απάντηση, θα ροτήσω κάποιους που ξέρουν περισσότερα σε αυτό το θέμα και θα σου πω, πάντως έχω την εντύπωση ότι λαμβάνεται συνθετικά

Michaelangelo
21-03-10, 23:07
Τότε οι Ρώσοι στο Πανεπιστήμιο που είναι PHD στην ερευνα λένε ψέμματα! Θα σου δώσω απάντηση και στα Ρωσικα. Εσύ όμως προσπάθησε παρακαλώ να μου γράψεις στην wikipedia.


Λογικο ακουγεται,αλλιως θα εβαζε και ο Bane το κινεζικο στο Ε-bol,μιας και ειναι φτηνοτερο.

Απλα για κανα 2μηνο Ε-bol θελει ισα με 100 ευρα :/

Το cyanotic έχει χρησιμοποιηθεί όσο και τα αλλα φυτά από τους Ρώσους. Πες μου ένα λόγο που είναι φθηνότερο σε παρακαλώ!

και "σιμασια" έχει η "εκδυστερονι" οποτε όλα τα αλλα xεστa!

Αν δεν ήταν χορηγός και θα έδινα κατάλληλες απαντήσεις να τον βγάλω λάθος, αλλα βλέπεις ένα φόρουμ στηρίζεται από χορηγούς και εγώ το σέβομαι.

Bane
21-03-10, 23:08
Τότε οι Ρώσοι στο Πανεπιστήμιο που είναι PHD στην ερευνα λένε ψέμματα! Θα σου δώσω απάντηση και στα Ρωσικα. Εσύ όμως προσπάθησε παρακαλώ να μου γράψεις στην wikipedia.



Το cyanotic έχει χρησιμοποιηθεί όσο και τα αλλα φυτά από τους Ρώσους. Πες μου ένα λόγο που είναι φθηνότερο σε παρακαλώ!

Αν δεν ήταν χορηγός και θα έδινα κατάλληλες απαντήσεις να τον βγάλω λάθος, αλλα βλέπεις ένα φόρουμ στηρίζεται από χορηγούς και εγώ το σέβομαι.

Μα δεν είμαι χορηγός.

Michaelangelo
21-03-10, 23:11
Να τελειώνει το θέμα, μιας και εγώ από ότι έμαθα ότι το φυτό δεν παίζει τόσο σημασία αλλα η ουσία που έχει (και παράγουν την ΊΔΙΑ, το εκδί ήδη το έχω, θα κάνω feedback ανά 2 εβδομάδες να δούμε αν δουλεύει και αυτοί που έχουν ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΉΣΕΙ ας πουν γνώμες! Δίκαιο αρκετά πιστεύω. Ας μείνουμε λοιπόν στο θέμα ποσότητας ;)

Haris Pilton
21-03-10, 23:13
Να κανω μια παρενθεση.
Περαν της εντασης και της αντιπαράθεσης,πραγματικα για εμας που δεν τα ξερουμε και τοσο καλα τα πραματα,ειναι πολυ εποικοδομητικές αυτες οι συζητησεις.

Αλλιως θα πηγαιναμε τελείως στα κουτουρου.

Michaelangelo
21-03-10, 23:18
Μα δεν είμαι χορηγός.

H Thermolife dιάβασα είναι χορηγός εδώ και εσύ καλά κανεις προσπαθείς να δείξεις τα προϊόντα σου. Εγώ βλέπεις, σου είπα αν κανεις ''compete'' την τιμή με την ποσότητα που περιέχουν κάνω "ομαδικι" 16 Απρίλη παραγγελια.

Από κει και πέρα, θα κάνω feedback στη δουλειά που κάνει το άλλο. Αν δεν κάνει, θα το γράψω και αυτό, καθώς και φυσικά θέλω να ακούσω γνώμες από άλλους αν τους έκανε. Νομίζω από feedback από αυτούς που έχουν ήδη χρησιμοποιήσει πραγματικά μαθαίνεις .Και τέλος πάντων, ας πει κάποιος ποσο έχει αυτό το E-Bol και Ελλάδα και σε U.K. site, να το κάνω μια δοκιμη στον επόμενο κύκλο να δω τι κάνει γιατί το 'χω πολύ απορία πια!

Michaelangelo
21-03-10, 23:20
Να κανω μια παρενθεση.
Περαν της εντασης και της αντιπαράθεσης,πραγματικα για εμας που δεν τα ξερουμε και τοσο καλα τα πραματα,ειναι πολυ εποικοδομητικές αυτες οι συζητησεις.

Αλλιως θα πηγαιναμε τελείως στα κουτουρου.

Να σημειώσω όμως, ότι δεν είμαι expert σε αυτά (αλλιώς δεν ρώταγα). Δεν είμαι σε ημιμάθεια, τυπικά ξέρω τα backgrounds, αλλα μπορεί να έχω και λάθος. Μιας και όμως ο φίλος μας είναι κάποιας εταιρείας, θέλει διπλή προσπάθεια, εμενα τουλάχιστον να με πείσει!

Haris Pilton
21-03-10, 23:21
Περιμενω feedback :thumbup:

Michaelangelo
21-03-10, 23:28
Περιμενω feedback :thumbup:

Καλο είναι ΌΛΟΙ όσοι παίρνουμε διαφορετικά ήδη από το συμπλήρωμα αυτό και από άλλες εταιρείες όμως, να γράψουμε ώστε να συγκρίνουμε! Και επειδή εγώ πάντα συγκρίνω έτσι, δουλειά/τιμή. Γιατί πρέπει να πάρεις κάποια ποσότητα να δουλέψει καλά! ;)

flowin_through
21-03-10, 23:30
Εγω θα εδινα τωρα feedback για 20-Beta-Hydroxyecdysterone 60% απο Cyanotis vaga bulk σκονη, αλλα η παραγγελια κολλησε στο τελωνειο και την εστειλα πισω. @@+*/@%! fuck!

Bane
21-03-10, 23:34
Να τελειώνει το θέμα, μιας και εγώ από ότι έμαθα ότι το φυτό δεν παίζει τόσο σημασία αλλα η ουσία που έχει (και παράγουν την ΊΔΙΑ, το εκδί ήδη το έχω, θα κάνω feedback ανά 2 εβδομάδες να δούμε αν δουλεύει και αυτοί που έχουν ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΉΣΕΙ ας πουν γνώμες! Δίκαιο αρκετά πιστεύω. Ας μείνουμε λοιπόν στο θέμα ποσότητας ;)

Το θέμα είναι:
-Υπάρχουν καμιά 200 διαφορετικά εκδυστεροειδή στην φύση, καποια από τα οποία πιο αποτελεσματικά από την 20-hydroxy ecdysone, αρκετά από αυτά λιγότερο αποτελεσματικα. Οι Κινέζοι χρησιμοποιούν ως analytical standard ecdysone, το οποίο συμπαρασήρει όλα τα εκδυστεροειδή και μετά εσφαλμένα τα αναγράφουν ως εκδυστερόνη αντί για να γράφουν εκδυστεροειδή. Έχω δει 40% turkesterone που σε ανάλυση έπιασε 0,14%. Η απάντηση των Κινέζων:Οι δικές μας μέθοδοι ανάλυσης είναι διαφορετικές από τις δικες σας:turtle:
-Οι Κινέζοι γενικά έχουν σοβαρό πρόβλημα να ξεχωρίζουν τα εκδυστεροειδή μεταξύ τους. Το βασικό εκδυστεροειδές στο cyanotis ΔΕΝ είναι η 20-hydroxy αλλά η beta-ecdysone η οποια είναι 40% λιγότερο αποτελεσματική της 20-hydroxyecdysterone. Βέβαια όπως ξανάπα οι Κινέζοι δεν έχουν κανένα πρόβλημα να τα συγχέουν αυτά όπως π.χ.
http://www.made-in-china.com/showroom/faykingsci/product-detailKosJhpeVCzWA/China-Cyanotis-Vaga-Extract-Beta-Ecdysone-0803-.html
-Το μόριο της εκδυστερόνης έχει 128 πιθανά διαφορετικά στερεοισομερή μπορεί να έχουν διαφορετική βιολογική δράση.

Οπότε όχι, οτι μια ετικέτα λέει 98% ecdysterone from Cyanotis Vaga ΔΕΝ ειναι το ίδιο με Rhaponticum Carthamoides ecdysten
Δεν είναι τυχαίο που οι χρήστες Rhaponticum βλέπουν θετικά αποτελέσματα απο 80-100mg per day ενώ στο Cyanotis Vaga οι δώσεις κυμαίνονται στα 500-1000mg per day

sTeLaKoS
21-03-10, 23:40
H Thermolife dιάβασα είναι χορηγός εδώ και εσύ καλά κανεις προσπαθείς να δείξεις τα προϊόντα σου.

Που ακριβώς το διάβασες αυτό;

Να διευκρινίσω εκ μέρους του site πως η Thermolife δεν είναι χορηγός του φόρουμ.

Bane
21-03-10, 23:45
Που ακριβώς το διάβασες αυτό;

Να διευκρινίσω εκ μέρους του site πως η Thermolife δεν είναι χορηγός του φόρουμ.

Εκεί που διάβασε και τα υπόλοιπα όπως ότι οι Ρώσοι έχουν κάνει έρευνες στο Cyanotis κτλ :turtle:

Michaelangelo
21-03-10, 23:59
Που ακριβώς το διάβασες αυτό;

Να διευκρινίσω εκ μέρους του site πως η Thermolife δεν είναι χορηγός του φόρουμ.

Σε ένα από τα παλιά topics που έλεγε για E-Bol και T-Bol και έκανε προσφορα ο Μπάνε 100 δολάρια κάποια προϊόντα και νομίζω κάποιος είπε ότι επειδή είναι χορηγός κάνατε εξαίρεση. Sorry αν δεν θυμάμαι καλά.


Εκεί που διάβασε και τα υπόλοιπα όπως ότι οι Ρώσοι έχουν κάνει έρευνες στο Cyanotis κτλ :turtle:


Αρχηγέ δεν ήθελα να στη πω, αλλα γραφεις "παπατζες" μονο και μονο να δώσεις τα προϊόντα τις εταιρείας σου! Κανε μου σε παρακαλώ αυτά που είπες και εγώ θα κάνω αυτά που είπα, ok?

(ερευνα από το University of Στ.Petersburg)

Η άλλη βλακεία ξέρεις ποια είναι? Δεν προσπαθείς να πεις το προϊόν σου είναι καλύτερο (σαφώς και όχι gt σε ποιοτική ποσότητα είναι σαφώς κατώτερο και δεν μπορείς να το ανταγωνιστείς) οποτε βγάζεις όλα τα αλλα μάπα! hahaha!

Ας αφήσουμε λοιπόν τις εμπορικότητες και άσε μας να κάνουμε οι χρηστες το feeback!

Michaelangelo
22-03-10, 00:02
Το θέμα είναι:
-Υπάρχουν καμιά 200 διαφορετικά εκδυστεροειδή στην φύση, καποια από τα οποία πιο αποτελεσματικά από την 20-hydroxy ecdysone, αρκετά από αυτά λιγότερο αποτελεσματικα. Οι Κινέζοι χρησιμοποιούν ως analytical standard ecdysone, το οποίο συμπαρασήρει όλα τα εκδυστεροειδή και μετά εσφαλμένα τα αναγράφουν ως εκδυστερόνη αντί για να γράφουν εκδυστεροειδή. Έχω δει 40% turkesterone που σε ανάλυση έπιασε 0,14%. Η απάντηση των Κινέζων:Οι δικές μας μέθοδοι ανάλυσης είναι διαφορετικές από τις δικες σας:turtle:
-Οι Κινέζοι γενικά έχουν σοβαρό πρόβλημα να ξεχωρίζουν τα εκδυστεροειδή μεταξύ τους. Το βασικό εκδυστεροειδές στο cyanotis ΔΕΝ είναι η 20-hydroxy αλλά η beta-ecdysone η οποια είναι 40% λιγότερο αποτελεσματική της 20-hydroxyecdysterone. Βέβαια όπως ξανάπα οι Κινέζοι δεν έχουν κανένα πρόβλημα να τα συγχέουν αυτά όπως π.χ.
http://www.made-in-china.com/showroom/faykingsci/product-detailKosJhpeVCzWA/China-Cyanotis-Vaga-Extract-Beta-Ecdysone-0803-.html
-Το μόριο της εκδυστερόνης έχει 128 πιθανά διαφορετικά στερεοισομερή μπορεί να έχουν διαφορετική βιολογική δράση.

Οπότε όχι, οτι μια ετικέτα λέει 98% ecdysterone from Cyanotis Vaga ΔΕΝ ειναι το ίδιο με Rhaponticum Carthamoides ecdysten
Δεν είναι τυχαίο που οι χρήστες Rhaponticum βλέπουν θετικά αποτελέσματα απο 80-100mg per day ενώ στο Cyanotis Vaga οι δώσεις κυμαίνονται στα 500-1000mg per day

Και εδώ πέφτει το ερώτημα, τι διαφορετικό παράγουν το "κυανοτις" από τα αλλα φυτά??? Και γιατί νομίζω είναι το λιγότερο που παίζει ρολο αυτό? Μιας και είναι ορμόνη στα έντομα?

http://en.wikipedia.org/wiki/20-Hydroxyecdysone

sTeLaKoS
22-03-10, 00:07
Σε ένα από τα παλιά topics που έλεγε για E-Bol και T-Bol και έκανε προσφορα ο Μπάνε και νομίζω κάποιος είπε ότι επειδή είναι χορηγός κάνατε εξαίρεση. Sorry αν δεν θυμάμαι καλά.

Η εξαίρεση στη προσφορά των προιόντων της Thermolife εκ μέρους του Bane έγινε λόγο του ότι ο Bane είναι φίλος του φόρουμ και όχι χορηγός.
Η προσφορά του στο φόρουμ είναι μεγάλη, πολλά από τα άρθρα που διαβάζεις εδώ είναι γραμμένα από εκείνον.
Ας κλείσει όμως εδώ το θέμα της χορηγίας ή μη.

Συνεχίστε on topic. :thumbup:

flowin_through
22-03-10, 00:11
Ρε παιδια, δε μας λετε αν υπαρχουν σε μαγαζια με βιολογικα ή αλλα, αυτα τα φυτα, ωστε να παρουμε και το ενα και το αλλο να φτιαξουμε κανενα τσαγακι για παν ενδεχομενο? Μπας και.

Machiavelli
22-03-10, 00:13
Σωστός ο flowin_through. Πως μπορούμε να τα ζητήσουμε;

Bane
22-03-10, 00:13
Η συμμετοχή μου στα φόρουμ πιστεύω ότι βοηθάει την Thermolife στο 0,001% των πολήσεων της και πραγματικά επουδενί με ενδιαφέρει αν ο X Y Z θα αποφασήσει να αγοράσει E-bol η όχι.
Με ενοχλεί απίστευτα να διαβάζω ανακρίβειες από άτομα που δεν έχουν σχέση με το αντικείμενο συμπληρώματα σε επιστημονικό επίπεδο και νομίζουν ότι τα μάθαν όλα γιατί ανακαλύψαν το google και την φοβερή επιστημονική πηγή wikipedia.

Michaelangelo
22-03-10, 00:14
Η εξαίρεση στη προσφορά των προιόντων της Thermolife εκ μέρους του Bane έγινε λόγο του ότι ο Bane είναι φίλος του φόρουμ και όχι χορηγός.
Η προσφορά του στο φόρουμ είναι μεγάλη, πολλά από τα άρθρα που διαβάζεις εδώ είναι γραμμένα από εκείνον.
Ας κλείσει όμως εδώ το θέμα της χορηγίας ή μη.

Συνεχίστε on topic. :thumbup:

Ok, sorry, ίσως μπερδεύτηκα γιατί την ίδια μέρα έκανα εγγραφη στο φόρουμ και είχα λάβει το μήνυμα ότι απαγορεύονται τα link με εξαίρεση των χορηγών.

Εγώ όμως θα ήθελα να ρωτήσω, για πολλοστή φορα, ΠΟΣΟ έχει ρε παιδιά το E-Bol, Ευρωπαϊκός? Και κάποιος είχε πει το είχε βρει και σε U.K. site.

Πάντως στο παλιό topic διάβασα κάποιοι χρησιμοποιήσανε διαφορα εκδί, ας γράψουνε γνώμες εδώ! (ευχαριστώ ήδη αυτούς που γράψανε)

Εγώ όπως προείπα, σκοπεύω ανά 2 εβδομάδες αν κάποιοι θέλουνε να κάνω feedback και ίσως ανεβάσω καμια φωτό με διαφορες!

Bane
22-03-10, 00:16
Ρε παιδια, δε μας λετε αν υπαρχουν σε μαγαζια με βιολογικα ή αλλα, αυτα τα φυτα, ωστε να παρουμε και το ενα και το αλλο να φτιαξουμε κανενα τσαγακι για παν ενδεχομενο? Μπας και.

Έδωσα πριν link με carthamoides σε bulk, έχε υπόψιν ότι για να "ξεζουμήσεις" την εκδυστερόνη χρηάζεσαι μίγμα ύδατος/αλκοόλης(εγώ για κάτι τέτοια χρησιμοποιώ φτηνή βότκα στο σπίτι)

Michaelangelo
22-03-10, 00:20
Η συμμετοχή μου στα φόρουμ πιστεύω ότι βοηθάει την Thermolife στο 0,001% των πολήσεων της και πραγματικά επουδενί με ενδιαφέρει αν ο X Y Z θα αποφασήσει να αγοράσει E-bol η όχι.
Με ενοχλεί απίστευτα να διαβάζω ανακρίβειες από άτομα που δεν έχουν σχέση με το αντικείμενο συμπληρώματα σε επιστημονικό επίπεδο και νομίζουν ότι τα μάθαν όλα γιατί ανακαλύψαν το google και την φοβερή επιστημονική πηγή wikipedia.

Να σου πω ότι δεν είμαι τόσο ειδικός όσο εσύ με τα συμπληρώματα, αλλα εκτος ότι ασχολούμαι χρονια που σαν χρηστης μπορώ να σου πω είμαι από τους πολύ γνωστες (σαν χρηστης), έχω ασχοληθεί και πιο βαθιά στο θέμα, σαν researcher (είμαι σε άλλο τομέα, αλλα το θέμα αυτό το έχω συζητήσει με αρκετά άτομα του χώρου τις ερευνας οποτε μονο ανακρίβειες δεν είναι.

Και όπως προανέφερα, εκτος του ότι δεν μου αρέσει που κάποιοι πάνε απευθείας να θάψουν προϊόντα, εσύ μιας και είσαι εταιρείας, πρέπει να κανεις διπλή προσπάθεια να πείσεις εμενα ότι αυτά που λες όντως ευσταθούν και δεν ακούω βλακείες! δεν είναι προσωπική η αντιπαράθεση.

Μια ερώτηση τώρα που έμαθες ότι δεν τα ξέρω όλα από το google και την wikipedia, είσαι γυμναστής η researcher στον τομέα sport medicine η κάτι άλλο?
(και αν θες μου λες και την τιμή του E-Bol)

flowin_through
22-03-10, 00:26
Έδωσα πριν link με carthamoides σε bulk, έχε υπόψιν ότι για να "ξεζουμήσεις" την εκδυστερόνη χρηάζεσαι μίγμα ύδατος/αλκοόλης(εγώ για κάτι τέτοια χρησιμοποιώ φτηνή βότκα στο σπίτι)
πολυ χρησιμο, thnx

ps. Ειναι το πιο γρηγορα αναπτυσσομενο topic Που εχω δει.

Bane
22-03-10, 00:29
Είμαι φαρμακοποιός, ασχολούμαι με τα συμπληρώματα περίπου από τότε που ξεκίνησα γυμναστήριο(κάπου 11 χρόνια), πριν αποφασίσω να μπω στην Thermolife έκανα διάφορες δουλειές στο πεδίο της έρευνας για αρκετές άλλες εταιρείες, έχω εκδώσει 5 πατέντες απο τις οποίες η μία αφορά τα εκδυστεροειδή, συμμετέχω σε 3 ενεργές έρευνες σε συμπληρώματα απο τις οποίες η μια θα εκδοθεί στο International Journal of Pharmaceutical Analysis στους επόμενους 2 μήνες. Τα εκδυστεροειδή είναι ιδιαίτερο ενδιαφέρον μου και έχω την ευτηχία να επικοινονώ με τους προτωπόρους σε αυτήν την έρευνα

Bane
22-03-10, 00:30
πολυ χρησιμο, thnx

ps. Ειναι το πιο γρηγορα αναπτυσσομενο topic Που εχω δει.

Everybody Loves Drama . Βαριέμαι απίστευτα αυτήν την στιγμή μάλλον :turtle:

Michaelangelo
22-03-10, 00:35
Μια άλλη ακόμη ερώτηση από την τιμή του E-Bol, όπως είπα κάνω σύγκριση τιμής/ποσότητας/ποιότητας. Το E-Bol έχει 110mg/2κάψουλες (55mg/κάψουλα) "ecdypure" (το οποιο γίνεται extract (wtf?) σε 95% "εκδυστερονε"), ενώ κάποιο άλλο προϊόν που λέω εγώ, έχει 300mg beta-"εκδυστερονε"-"τουρκεστερονε" (Αγγλικό, όχι Κινεζικο προϊόν!) με 16,5e. Αξίζει να πάρω κάτι πολύ ακριβότερο περνώντας απείρως μικρότερη ποσότητα?

Τώρα αν at αλλα ήδη κάνουν δουλειά η όχι, για να μη λέμε μεγάλα λόγια...

Η ΝΕΚΡΟΨΊΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΊΞΕΙ! :D
(feedback)

flowin_through
22-03-10, 00:37
Στο link που εδωσες πριν (http://www.naturalelixir.com/products.html#leuz) δεν εχει βοτανι, αλλα ταμπλετες με 5mg 20-hydroxyecdysone manufactured in Russia (για να ειμαστε και συγκεκριμενοι) η καθε μια...

Haris Pilton
22-03-10, 00:37
Bane,σκετη ριζα;Απο το λινκ;
Μια ριζα Leuzea ποσα mg 20-hydroxyecdysone να βγαλει;
Λεει για 0.12 to 0.20% ανα ριζα,λιγο μου φαινεται.Δεν ξερω...

Μου φαινεται φτηνοτερα βγαινει το E-bol...

ΥΓ
ποπο εχω χασει την μπαλα με τα ποσα εκσυ υπαρχουν και τι κανουν πφφ....
Το bb.com μαλον με μπερδεψε περισοτερο...

Michaelangelo
22-03-10, 00:41
Είμαι φαρμακοποιός, ασχολούμαι με τα συμπληρώματα περίπου από τότε που ξεκίνησα γυμναστήριο(κάπου 11 χρόνια), πριν αποφασίσω να μπω στην Thermolife έκανα διάφορες δουλειές στο πεδίο της έρευνας για αρκετές άλλες εταιρείες, έχω εκδώσει 5 πατέντες απο τις οποίες η μία αφορά τα εκδυστεροειδή, συμμετέχω σε 3 ενεργές έρευνες σε συμπληρώματα απο τις οποίες η μια θα εκδοθεί στο International Journal of Pharmaceutical Analysis στους επόμενους 2 μήνες. Τα εκδυστεροειδή είναι ιδιαίτερο ενδιαφέρον μου και έχω την ευτηχία να επικοινονώ με τους προτωπόρους σε αυτήν την έρευνα

Και μέσα σε όλα αυτά, μπορείς να ψάξεις να βρείς αν στο University of St. Petersburg κάνουν έχει γίνει ερευνα πάνω σε αυτό θέμα? Έτσι, για την ιστορία!

Στο ξαναλέω, τίποτα προσωπικό! Δεν αποκλείω να έχω κάπου λάθος, απλά χρειάζονται αποδείξεις για να vgalou λάθος ότι μου απέδειξαν άλλοι.




Ειναι το πιο γρηγορα αναπτυσσομενο topic Που εχω δει.

1on είναι ενδιαφέρον
2on είναι επειδή έχω μια κακή ικανότητα χωρίς να το θέλω, να γίνεται flame!

Bane
22-03-10, 00:41
Μια άλλη ακόμη ερώτηση από την τιμή του E-Bol, όπως είπα κάνω σύγκριση τιμής/ποσότητας/ποιότητας. Το E-Bol έχει 110mg/2κάψουλες (55mg/κάψουλα) "ecdypure" (το οποιο γίνεται extract (wtf?) σε 95% "εκδυστερονε"), ενώ κάποιο άλλο προϊόν που λέω εγώ, έχει 300mg beta-"εκδυστερονε"-"τουρκεστερονε" (Αγγλικό, όχι Κινεζικο προϊόν!) με 16,5e. Αξίζει να πάρω κάτι πολύ ακριβότερο περνώντας απείρως μικρότερη ποσότητα?

Τώρα αν at αλλα ήδη κάνουν δουλειά η όχι, για να μη λέμε μεγάλα λόγια...

Η ΝΕΚΡΟΨΊΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΊΞΕΙ! :D
(feedback)

Σου υπόσχομαι προσωπικά πως αν θεωρήσεις πως δεν έκαναν δουλειά θα σου επιστρέψω το κόστος τους στο ακέραιο. Ecdypure είναι το trademark name του Ρωσικου Rhaponticum Carthamoides που χρησιμοποιούμε. Και btw το Ε-bol δεν έχει μόνο εκδυστερόνη. Το προιόν που λες μπορεί να είναι αγγλικό αλλά οι πρώτες ύλες είναι κινέζικες. Δεν έχω τίποτα προσωπικό με τους Κινέζους οι μισές απ τις πρώτες ύλες που χρησιμοποιούμε και εμείς από την Κίνα έρχοντε. Απλά στο Κινέζικο κράτος τα quality requirements είναι ανύπαρκτα με αποτέλεσμα να υπάρχουν πάρα μα πάρα πολλες μούφες, με τα εκδυστεροειδή να είναι μια απο αυτές

Bane
22-03-10, 00:43
Στο link που εδωσες πριν (http://www.naturalelixir.com/products.html#leuz) δεν εχει βοτανι, αλλα ταμπλετες με 5mg 20-hydroxyecdysone manufactured in Russia (για να ειμαστε και συγκεκριμενοι) η καθε μια...

Leuzea Carthamoides είναι συνώνημο του Rhaponticum

flowin_through
22-03-10, 00:45
Leuzea Carthamoides είναι συνώνημο του Rhaponticum

Ομολογω οτι τη Συστηματικη Σπερματοφυτων με σκονακια την περασα... :turtle:

Bane
22-03-10, 00:50
Και μέσα σε όλα αυτά, μπορείς να ψάξεις να βρείς αν στο University of St. Petersburg κάνουν έχει γίνει ερευνα πάνω σε αυτό θέμα? Έτσι, για την ιστορία!

Στο ξαναλέω, τίποτα προσωπικό! Δεν αποκλείω να έχω κάπου λάθος, απλά χρειάζονται αποδείξεις για να vgalou λάθος ότι μου απέδειξαν άλλοι.



PMID, όνομα περιοδικού που εκδόθηκε, ονόματα ερευνητών, χρονολογία, τίτλος άρθρου, ISBN;

Michaelangelo
22-03-10, 00:53
Σου υπόσχομαι προσωπικά πως αν θεωρήσεις πως δεν έκαναν δουλειά θα σου επιστρέψω το κόστος τους στο ακέραιο. Ecdypure είναι το trademark name του Ρωσικου Rhaponticum Carthamoides που χρησιμοποιούμε. Και btw το Ε-bol δεν έχει μόνο εκδυστερόνη. Το προιόν που λες μπορεί να είναι αγγλικό αλλά οι πρώτες ύλες είναι κινέζικες. Δεν έχω τίποτα προσωπικό με τους Κινέζους οι μισές απ τις πρώτες ύλες που χρησιμοποιούμε και εμείς από την Κίνα έρχοντε. Απλά στο Κινέζικο κράτος τα quality requirements είναι ανύπαρκτα με αποτέλεσμα να υπάρχουν πάρα μα πάρα πολλες μούφες, με τα εκδυστεροειδή να είναι μια απο αυτές

Ειλικρινά, θα πάρω το E-Bol μόλις έρθω Ελλάδα μονο και μονο να δω τι κάνει και τι διαφορα θα έχει! Γιατί θα πρέπει να έχει μεγάλη για να αξίζει σε σύγκριση με την ποσότητα που είναι πολύ μικρότερη και την τιμή. Ανά μπουκαλάκι υπολογίζω το ένα έχει 18.000mg ενώ το άλλο βγάζει περίπου 7500mg (και δεν ξέρω από τιμή αλλα μάλλον 3-4 φορες επιπλέον. Sύνολο επιπλέον κόστους ψάχνε-γύρευε! Γενικά οι περισσότεροι λένε ότι από όπου και αν προέρχεται, το ίδιο κάνει, είτε Cyanotis είτε από το Rhaponticum).

It happens to exist as a compound in the herbs Rhaponticum/Leuzeae and Cyanotis vaga, and is therefore a naturally occurring phytochemical.

Haris Pilton
22-03-10, 01:22
Το e-bol δεν εχει μονο εκσυ...

Bane
22-03-10, 01:22
Ειλικρινά, θα πάρω το E-Bol μόλις έρθω Ελλάδα μονο και μονο να δω τι κάνει και τι διαφορα θα έχει! Γιατί θα πρέπει να έχει μεγάλη για να αξίζει σε σύγκριση με την ποσότητα που είναι πολύ μικρότερη και την τιμή. Ανά μπουκαλάκι υπολογίζω το ένα έχει 18.000mg ενώ το άλλο βγάζει περίπου 7500mg (και δεν ξέρω από τιμή αλλα μάλλον 3-4 φορες επιπλέον. Sύνολο επιπλέον κόστους ψάχνε-γύρευε! Γενικά οι περισσότεροι λένε ότι από όπου και αν προέρχεται, το ίδιο κάνει, είτε Cyanotis είτε από το Rhaponticum).

Again, η σκδυστερώνη δεν είναι το μόνο συστατικό του E-Bol ;) (Edit:Lol ακριβώς μαζί με τον Haris το πατήσαμε)

Michaelangelo
22-03-10, 01:29
Το e-bol δεν εχει μονο εκσυ...

εμενα μονο αυτό με ενδιαφέρει! ;)

Michaelangelo
22-03-10, 12:06
Bane πόσες κάψουλες τι μέρα θέλει το E-Bol για καλή δουλειά?

Bane
22-03-10, 12:12
2x3

eas2000
22-03-10, 13:02
ή 3x2 ? δε νομίζω να έχει διαφορά, έτσι;

Bane
22-03-10, 15:34
ή 3x2 ? δε νομίζω να έχει διαφορά, έτσι;

Stick to 2x3. Τα εκδυστεροειδή δεν χρειάζονται πολύ μεγάλη συγκέντρωση στο πλάσμα για να δράσουν αλλά έχουν πολύ χαμηλό χρόνο ημιζωής.
Πολλές μικρές δόσεις>λίγες μεγάλες δόσεις

Maxwell Wolfen
30-03-10, 13:41
παιδες!
ειμαι 1,70 υψος και 65 κιλα.παω γυμναστηριο κανα 2 χρονια και περνω συστηματικα πρωτεινη.μπορω να δοκιμασω ecdy??και συγκεκριμενα της mrm??

Michaelangelo
31-03-10, 10:23
παιδες!
ειμαι 1,70 υψος και 65 κιλα.παω γυμναστηριο κανα 2 χρονια και περνω συστηματικα πρωτεινη.μπορω να δοκιμασω ecdy??και συγκεκριμενα της mrm??

Μην πετάξεις τα λεφτά σου σε αυτό το πράγμα tns MRM! Με 25mg ανά κάψουλα δουλειά να κανεις ΔΕΝ! Σε αυτό που περνώ εγώ έχει 16,50e με 60 κάψουλες και 300mg ανά κάψουλα. Σήμερα η αύριο θα κάνω feedback, αν θες ρίξε μια ματια μόλις το κάνω.

Georges
31-03-10, 13:59
Μην πετάξεις τα λεφτά σου σε αυτό το πράγμα tns MRM! Με 25mg ανά κάψουλα δουλειά να κανεις ΔΕΝ! Σε αυτό που περνώ εγώ έχει 16,50e με 60 κάψουλες και 300mg ανά κάψουλα. Σήμερα η αύριο θα κάνω feedback, αν θες ρίξε μια ματια μόλις το κάνω.

Άντε περιμένουμε. Προφανώς για να επιμένεις σ' αυτό σημαίνει ότι δούλεψε πάνω σου

Maxwell Wolfen
31-03-10, 14:36
νομιζω και το m-stak της universal εχει εκδυστερονη αν δεν απατωμαι...

το θεμα ειναι η εκδυστερονη κανει για ατομα τω 21 χρονων οπως εγω?θελει καποια ιατρικη συμβουλη προτου παρεις?συγχωρεστε με αν οι ερωτησεις μ ειναι αφελεις..

The Rock
31-03-10, 14:50
νομιζω και το m-stak της universal εχει εκδυστερονη αν δεν απατωμαι...

το θεμα ειναι η εκδυστερονη κανει για ατομα τω 21 χρονων οπως εγω?θελει καποια ιατρικη συμβουλη προτου παρεις?συγχωρεστε με αν οι ερωτησεις μ ειναι αφελεις..
Ξέρεις να τρως και να προπονείσαι για να το πάρεις αυτό ? Γτ αλλιώς τι ακριβώς περιμένεις ? Ξέρεις πως λειτουργεί η εκδυστερόνη ?

Maxwell Wolfen
31-03-10, 14:57
απο προπονηση και διατροφη ειμαι καλλυμενος..απο συμπληρωματα μονο μια πολυβιταμινη και τη whey εδω και 1,5 χρονο περιπου...πραγματικα δεν γνωριζω και πολλα για την εκδυστερονη μονο απο οτι εχω δει στα σημπληρωματα αυτα mrm και universal.Δλδ Μπορω να παρω?

The Rock
31-03-10, 15:03
παιδες!
ειμαι 1,70 υψος και 65 κιλα.παω γυμναστηριο κανα 2 χρονια και περνω συστηματικα πρωτεινη.μπορω να δοκιμασω ecdy??και συγκεκριμενα της mrm??

Με αυτά τα στατς ? Αμφιβάλλω.
Κοίτα για να μην τα πολυλογούμε δεν θα σου δουλέψει. Ψαγμένα συμπληρώματα είναι για προχωρημένους. Μην περιμένεις θαύματα βασικά τίποτα γαι την ακρίβεια. Δεν θέλω να φανώ κακός αλλά πόσταρε σε κάποιο τόπικ την διατροφή σου και την προπόνησή σου και άσε τους υπόλοιπους να τα κρίνουν, γιατί είναι τζάμπα κόπος και χρήμα να ψάχνεις και να αγοράζεις συμπληρώματα που δεν θα δεις τίποτα γτ απλά δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις.

GEORGEXX1
31-03-10, 15:05
Με αυτά τα στατς ? Αμφιβάλλω.
Κοίτα για να μην τα πολυλογούμε δεν θα σου δουλέψει. Ψαγμένα συμπληρώματα είναι για προχωρημένους. Μην περιμένεις θαύματα βασικά τίποτα γαι την ακρίβεια. Δεν θέλω να φανώ κακός αλλά πόσταρε σε κάποιο τόπικ την διατροφή σου και την προπόνησή σου και άσε τους υπόλοιπους να τα κρίνουν, γιατί είναι τζάμπα κόπος και χρήμα να ψάχνεις και να αγοράζεις συμπληρώματα που δεν θα δεις τίποτα γτ απλά δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις.

:thumbup::thumbup:

Haris Pilton
31-03-10, 15:15
Αυτο απο ΜRM νταξ,πιστευω μια χαρα θα δουλεψει,απλως ειναι λιγο,γιατι ειναι απο Rhaponticum carthamoides,το αλλο απο myp ειναι απο cyanotis vaga και θελει μεγαδοσεις...
Μην λεμε τα ιδια και τα ιδια,παντως θα το τεσταρω και εγω συντομα μαζι με methoxy και πανω απο 300γ πρωτεινης.

gj
31-03-10, 15:30
Ξέρεις να τρως και να προπονείσαι για να το πάρεις αυτό ? Γτ αλλιώς τι ακριβώς περιμένεις ? Ξέρεις πως λειτουργεί η εκδυστερόνη ?

Aδερφέ μπορείς να δωσεις more info για το πως λειτουργεί αυτό το πράγμα??

The Rock
31-03-10, 15:48
Aδερφέ μπορείς να δωσεις more info για το πως λειτουργεί αυτό το πράγμα??
Το info που μπορώ να δώσω είναι ότι η εκδυστερόνη πολύ απλά αυξάνει την κατακράτηση αζώτου και την πρωτεϊνοσύνθεση. Δλδ θα δώσει δύναμη για σκληρές προπονήσεις και θα βοηθήσει στην αύξηση των μυών. Κοίτα τα εκδυστεροϊδή γενικά είναι πολλά υποσχόμενα αλλά δουλεύουν σε προχωρημένους, αλλά δουλεύουν. Θα πρότεινα να χρησιμοποιήσει όποιος θέλει αλλά όταν κολλήσει, πιάσει plateau που λέμε ή έστω σε πολύ σκληρές προπονήσεις. Ψαγμένα και αποτελεσματικά συμπληρώματα κρατείστε σαν άσσο στο μανίκι σας να το πω έτσι.

Υ.Γ. Φίλε Χάρη αν θυμάμαι καλά είσαι ενδόμορφος, εσύ πρέπει αν έχειςσ αρκετά αυξημένη πρωτεϊνη και λιπαρά κα ιχαμηλό υδατάνθρακα σε οποιαδήποτε φάση κα ιαν βρίσκεσαι, αυτό δουλεύει στον σωματότυπο αυτό κατά βάση. Απλά μια συμβούλη, αν θες κράτα την αν θες πέτα την :green:

gj
31-03-10, 15:57
Θα πρότεινα να χρησιμοποιήσει όποιος θέλει αλλά όταν κολλήσει, πιάσει plateau που λέμε ή έστω σε πολύ σκληρές προπονήσεις. Ψαγμένα και αποτελεσματικά συμπληρώματα κρατείστε σαν άσσο στο μανίκι σας να το πω έτσι.

:

Σε αυτό συμφωνώ και επαυξάνω :thumbup:

Απλά ειμαι σε φάση γράμμωσης και παρατηρώ ότι σιγά σιγά πέφτω... Γιαυτό ήθελα κάτι να με bootστάρει... Γενικώς ψάχνομαι γιαυτό ήθελα να μάθω γιαυτό. Είδα ότι είναι από τα λίγα πράγματα που δουλεύει ... Πιστευεις θα ήταν καλή κίνιση γιαυτή τη στιγμή να το πάρω ή να το αφήσω για αργότερα ? (ούτε πολύ προχορημένος είμαι αλλά μετά το πάσχα θέλω να ρίξω ορίσμένες σκληρές προπονήσεις μιας και το φράγμα των 100 πρώτα ο θεός θα σπάσει :P)

The Rock
31-03-10, 16:11
Σε αυτό συμφωνώ και επαυξάνω :thumbup:

Απλά ειμαι σε φάση γράμμωσης και παρατηρώ ότι σιγά σιγά πέφτω... Γιαυτό ήθελα κάτι να με bootστάρει... Γενικώς ψάχνομαι γιαυτό ήθελα να μάθω γιαυτό. Είδα ότι είναι από τα λίγα πράγματα που δουλεύει ... Πιστευεις θα ήταν καλή κίνιση γιαυτή τη στιγμή να το πάρω ή να το αφήσω για αργότερα ? (ούτε πολύ προχορημένος είμαι αλλά μετά το πάσχα θέλω να ρίξω ορίσμένες σκληρές προπονήσεις μιας και το φράγμα των 100 πρώτα ο θεός θα σπάσει :P)
Δεν νομίζω ότι σου χρειάζεται από τώρα. Παίζει με καφεϊνη παίζε με βέτα-αλανίνη,κιτρουλίνη και άλλα pre workout κόλπα αυτό άστο για όταν κολλήσεις και είσαι σε περίοδο να βάλεις μάζα.

Georges
31-03-10, 17:14
Στα προϊόντα με methoxy προσθέστε και το καινούργιο bioforge. Δεν κυκλοφόρησε ακόμα αλλά από τα συστατικά του φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον.

BioForge Pro Max comprises of the following natural ingredients(per 3
capsules):

Coleus Forskohlii (20% forskolin, HPLC tested) - 300mg
Fadogia Agrestis PE(Chromadex certified) - 1500mg
7-methoxyflavone(Indofine Chemicals certified) - 150mg
Cholecalciferol(Vitamin D3) - 1500UI

gj
31-03-10, 18:57
Δεν νομίζω ότι σου χρειάζεται από τώρα. Παίζει με καφεϊνη παίζε με βέτα-αλανίνη,κιτρουλίνη και άλλα pre workout κόλπα αυτό άστο για όταν κολλήσεις και είσαι σε περίοδο να βάλεις μάζα.

Τhx rock... Θα δουλέψω nox τότε και αστο αυτό για του χρόνου (και αν... :P)

Bane
31-03-10, 20:21
Στα προϊόντα με methoxy προσθέστε και το καινούργιο bioforge. Δεν κυκλοφόρησε ακόμα αλλά από τα συστατικά του φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον.

BioForge Pro Max comprises of the following natural ingredients(per 3
capsules):

Coleus Forskohlii (20% forskolin, HPLC tested) - 300mg
Fadogia Agrestis PE(Chromadex certified) - 1500mg
7-methoxyflavone(Indofine Chemicals certified) - 150mg
Cholecalciferol(Vitamin D3) - 1500UI

Το 7-methoxy isoflavone είναι πολύ διαφορετικό πράγμα.
Πάντως το συγκεκριμένο προιον μαμαει ;)

Georges
31-03-10, 21:45
Το 7-methoxy isoflavone είναι πολύ διαφορετικό πράγμα.
Πάντως το συγκεκριμένο προιον μαμαει ;)

Ουπς μαμακία :green: Αυτό εχει αντιοιστρογόνο δράση ε; Για πες τίποτα για το προϊόν. Το δοκίμασες;

Michaelangelo
01-04-10, 08:44
Αυτο απο ΜRM νταξ,πιστευω μια χαρα θα δουλεψει,απλως ειναι λιγο,γιατι ειναι απο Rhaponticum carthamoides,το αλλο απο myp ειναι απο cyanotis vaga και θελει μεγαδοσεις...
Μην λεμε τα ιδια και τα ιδια,παντως θα το τεσταρω και εγω συντομα μαζι με methoxy και πανω απο 300γ πρωτεινης.

Αυτά για τις mega-δόσεις, sorry δηλαδή αλλα είναι επιεικώς βλακείες! Το ίδιο πράγμα είναι εφόσον to ecdy είναι... αγνό!
και τα 2 το ίδιο πράγμα παράγουν! Σαν να λες 2 αγελάδες κάνουν άλλο gala!
ecdy=5mg/kg

Γράφτηκε εδώ για το άλλο θέλει 300mg για να κάνει δουλειά ενώ στου ΜYΡ 400mg!
Ότι να ναι δηλαδή?
Εξάλλου κάθε κάψουλα που έχω εγώ έχει 300mg! Οποτε 2 κάψουλες είσαι GG! ((οι mega-δόσεις=600mg=2κάψουλες))
300gr πρωτεΐνης? Xalarwseeee!!!
Τι παραπάνω πιστεύεις ότι θα κανεις από το να πάρεις 200+grams εκτος από το να το βγάλεις στη τουαλέτα η να αποθηκευτεί σαν λίπος?
(ξέρω, τις γνώμες πολλών περί "περισσιας" πρωτεΐνης αλλα είναι πιο πολύπλοκο το θέμα)
Λεφτά μονο θα πετάξεις! Εξάλλου πάνω από 3gr/kg βάρους τι μέρα, διαφορα δεν θα δεις! Για να πάρεις την ποσότητα που είπες και να δουλέψεις πρέπει και να είσαι 100kg και να κανεις τι μέρα ακριβώς 8 γεύματα! Νομίζω 2,5gr/kg τι μέρα είναι υπεραρκετό. (με 6 γεύματα που μπορείς δηλαδή να έχεις με την "πρωτεινουλα" σου συμπεριλαμβανομένη (είτε φαγητό είτε συμπλήρωμα δηλαδή= 1 γεύμα) και αν θες βάζεις και πρωτεΐνη αργής απορρόφησης για τον ύπνο και παίρνεις πάνω από 30grams)
Γιατί πάνω από 3gr/kg, δεν θα έχει διαφορα, είτε 3 είτε 4 είτε...


Με αυτά τα στατς ? Αμφιβάλλω.
Κοίτα για να μην τα πολυλογούμε δεν θα σου δουλέψει. Ψαγμένα συμπληρώματα είναι για προχωρημένους. Μην περιμένεις θαύματα βασικά τίποτα γαι την ακρίβεια. Δεν θέλω να φανώ κακός αλλά πόσταρε σε κάποιο τόπικ την διατροφή σου και την προπόνησή σου και άσε τους υπόλοιπους να τα κρίνουν, γιατί είναι τζάμπα κόπος και χρήμα να ψάχνεις και να αγοράζεις συμπληρώματα που δεν θα δεις τίποτα γτ απλά δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις.

Και γω που περνώ 80kg+ είμαι (και θέλω να πέσω) με 1.80 ύψος, δεν έχω φοβερα stats... θεωρητικά στα χαρτιά τουλάχιστον!
Ισα-ισα ίσως δουλεύει πιο γρήγορα λιγότερο προχωρημένους και να του κάνει δουλειά. Εξάλλου δεν άρχισε τώρα το γυμναστήριο και τα συμπληρώματα. Αυτός ίσως και να δει θεαματικά για αυτόν αποτελέσματα!


Άντε περιμένουμε. Προφανώς για να επιμένεις σ' αυτό σημαίνει ότι δούλεψε πάνω σου

Kοίτα, θέλω να κάνω μεγάλη ανάλυση αλλα στο σπίτι δεν έχω internet τώρα, για αυτό δεν έχω βάλει ακόμα. Καθώς επίσης θέλω και φωτό να ανεβάσω (που δεν γίνεται αν δεν έχω από το σπίτι). Μην περιμένεις μαγικά, εξάλλου εξαρχής σε προχωρημένο επίπεδο ήμουνα (οποτε δεν φαίνεται και τόσο γρήγορα), αλλα έχω θετικά σχόλια. Φυσικά παραμένω δύσπιστοs γιατί γενικά είμαι κακός, (δηλαδή αν είναι αυτό η κάτι άλλο που το έκανε, νa δω τρανταχτά γενικά να κάνει μπαμ.) σε ότι συμπλήρωμα και αν πάρω! Τώρα να λέω μονο λόγια, βλακεία θα ναι! Οποτε διαχωρίζω το feedback σε φάσεις και περιόδους. Αναλύσεις στο feedback! :D

edit: Ρε George, είχα δει κάπου είχες πάρει και εσύ από το άλλο είδος ecdy. Βάλε και συ κάνα feedback! Με ενδιαφέρει αυτό το θέμα!

Georges
01-04-10, 16:19
edit: Ρε George, είχα δει κάπου είχες πάρει και εσύ από το άλλο είδος ecdy. Βάλε και συ κάνα feedback! Με ενδιαφέρει αυτό το θέμα!

http://forum.bodybuilding.gr/showpost.php?p=152729&postcount=132

Hercules
01-04-10, 17:45
http://forum.bodybuilding.gr/showpost.php?p=152729&postcount=132

george με βαση αυτα που λες,μαλον μηδενικα αποτελεσματα απο b-e-t, γιατι 1.5 συνολο κιλα βαρους ανεβασμα(απ το οποιο οπως λες δεν ξερεις αν ειναι μυικο η νερα) δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.δηλαδη για συνδιασμο 2 testo boosters και 1 ecdy τα αποτελεσματα τα χαρακτηριζω μαλον φτωχα ως προς αυτα που υποσχονται.εκτος αν εκοψες τοσο πολυ-κατεβηκες αρκετα σε λιπος και εβαλες παραλληλα κρεατα πανω σου οποτε παω πασο

Georges
01-04-10, 19:33
george με βαση αυτα που λες,μαλον μηδενικα αποτελεσματα απο b-e-t, γιατι 1.5 συνολο κιλα βαρους ανεβασμα(απ το οποιο οπως λες δεν ξερεις αν ειναι μυικο η νερα) δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.δηλαδη για συνδιασμο 2 testo boosters και 1 ecdy τα αποτελεσματα τα χαρακτηριζω μαλον φτωχα ως προς αυτα που υποσχονται.εκτος αν εκοψες τοσο πολυ-κατεβηκες αρκετα σε λιπος και εβαλες παραλληλα κρεατα πανω σου οποτε παω πασο

Φίλε μου εδώ με δυνατά ds όπως superdrol κ.λ.π. παίρνεις το πολύ 5 κιλά που είναι κυρίως γλυκογόνο που αποθηκεύεται στους μυς. Εσύ τι περιμένεις να καταφέρεις από ένα stack συμπληρωμάτων; Και όπως ανέφερα διατροφικά δεν τα πήγα και καλά. Τα μυικά κιλά δεν είναι στραγάλια :green:

Hercules
01-04-10, 21:12
Φίλε μου εδώ με δυνατά ds όπως superdrol κ.λ.π. παίρνεις το πολύ 5 κιλά που είναι κυρίως γλυκογόνο που αποθηκεύεται στους μυς. Εσύ τι περιμένεις να καταφέρεις από ένα stack συμπληρωμάτων; Και όπως ανέφερα διατροφικά δεν τα πήγα και καλά. Τα μυικά κιλά δεν είναι στραγάλια :green:

φιλε μου ξερουμε πως ειναι δυσκολο να βαλει καποιος μυικα κιλα,αυτο προσπαθω να επισημανω.και με διατροφη καλη να την παλεψει καποιος ισως εχει τα ιδια και καλυτερα αποτελεσματα απ οτι με ευτα τα συμπληρωματα και οποιοθδηποτε ειδους συμπληρωματα(δε μιλω για προορμονες κτλ)

Michaelangelo
01-04-10, 21:24
http://forum.bodybuilding.gr/showpost.php?p=152729&postcount=132

Ποσο καιρό το έπαιρνες? Μέχρι να να τελειώσει η δοσολογία? 1 κουτί? Είσαι σε προχωρημένο στάδιο αθλητής να υποθέσω, έτσι?


george με βαση αυτα που λες,μαλον μηδενικα αποτελεσματα απο b-e-t, γιατι 1.5 συνολο κιλα βαρους ανεβασμα(απ το οποιο οπως λες δεν ξερεις αν ειναι μυικο η νερα) δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.δηλαδη για συνδιασμο 2 testo boosters και 1 ecdy τα αποτελεσματα τα χαρακτηριζω μαλον φτωχα ως προς αυτα που υποσχονται.εκτος αν εκοψες τοσο πολυ-κατεβηκες αρκετα σε λιπος και εβαλες παραλληλα κρεατα πανω σου οποτε παω πασο

αν έχεις πάρει 1,5 κιλό φιλε μου και το ποσοστό του λίπους στο σώμα σου είναι πιο λίγο, είναι πολύ καλο! Εδώ οι επαγγελματίες λένε ότι δεν μπορείς να πάρεις πάνω από 3 μυϊκά κιλά το... χρόνο!!!

Και τα τέστο-boosters δεν παίζουν ρολο στη δουλειά που έκανε το ecdy αν δεν είναι πάνω από 40! Τα ίδια θα έκανε μονο με το ecdy.

Hercules
01-04-10, 21:27
Ποσο καιρό το έπαιρνες? Μέχρι να να τελειώσει η δοσολογία? 1 κουτί? Είσαι σε προχωρημένο στάδιο αθλητής να υποθέσω, έτσι?



αν έχεις πάρει 1,5 κιλό φιλε μου και το ποσοστό του λίπους στο σώμα σου είναι πιο λίγο, είναι πολύ καλο! Εδώ οι επαγγελματίες λένε ότι δεν μπορείς να πάρεις πάνω από 3 μυϊκά κιλά το... χρόνο!!!

Και τα τέστο-boosters δεν παίζουν ρολο στη δουλειά που έκανε το ecdy αν δεν είναι πάνω από 40! Τα ίδια θα έκανε μονο με το ecdy.

το επισημανα στο τελος αν ειδες,αν εχει πεσει σε λιπος και εχει βαλει κρεας τοτε εγινε δουλεια και καλη μαλιστα.ρε george καμια φωτο πριν και μετα παιζει?

Michaelangelo
01-04-10, 21:35
το επισημανα στο τελος αν ειδες,αν εχει πεσει σε λιπος και εχει βαλει κρεας τοτε εγινε δουλεια και καλη μαλιστα.ρε george καμια φωτο πριν και μετα παιζει?

Νομίζω έχει απαντηθεί:



Ποσοστό σωματικού λίπους; Νομίζω ότι μειώθηκε λίγο (δεν ξέρω πόσο)


Φυσικά θα έπρεπε να μετρηθεί κάπου πριν και μετά για να ξέρει (όχι σε μετρητές bodyline και γυμναστηρίων)

Καθώς επίσης επισήμανα αυτό για τα τέστο ότι είναι... περιττά!
Να μην το πω ελευθερα ότι για κάτω των 40 είναι πεταμένα λεφτά!
(για αυτό δεν είδες διαφορα στη λίμπιντο george!:P )

Haris Pilton
02-04-10, 03:41
Kαλα,και η δικη μου λογικη,ετσι λεει.
Το να πεσω πρωτα σε πλατω,φτανοντας στα ορια μου τα γενετικα και μετα να χρησιμοποιησω,ecdy;
Που λεει ο φιλτατος ροκ.

Χμμμ,για να σκευτω....
Μετα απο 6-8 χρονια,εφτασα στα ορια μου,ξοδεψα χιλιαδες ευρω στη μασα,και τονους ιδρωτα!
Ηρθε η ωρα να παρω το υπερτατο ecdy!!!! Μαλον κατι αλλο θα παρω... :P
( παραδηγμα ειναι )
Λες και θα κανει καμια σοβαρη διαφορα που δεν θα την εκανε η σωστη μασα και η σωστη προπονα.
Αντε να επισπευσει ελαχιστα τις διαδικασιες,και την πρωτεινοσυνθεση.


Χρησιμοποιω πρωτο προσωπο για αμεσωτητα!


Μικελ,μην με παρεξηγεις ρε συ,δεν τα λεω επηδη τα ξερω,ουτε τα εχω δοκιμασει πανω μου,τα δυο διαφορετικα εκδυ.
Απλα τι λενε φορουμς και αρθρα απο εδω και απο εκει μεταφερω.
Περι δοσεων και αποτελεσματικοτητας.

Τωρα το τι λενε abstracts ερευνων,που καθε τρεις και λιγο αλλαζουν,μιας και γινονται απο χωρηγειες εταιριων σε ιδιωτικα πανεπιστιμια...Και οχι μονο...
Becel proactive και αριστοτελειο πανεπιστιμιο,τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια;
Οχι η βουγιουκλακη παντως.

Μονο λογια ατομων που τα λενε ξεκαθαρα ακομα και αν τους παιρνει η μπαλα ( Βane ) θα εμπιστευτω,και feedback-αποψεις ατομων.
Περιμενουμε feedback σου :D

Θα εκανα ενα στακ με c-bol e-bol,αλλα no money,no honey....

Michaelangelo
02-04-10, 14:19
Μικελ,μην με παρεξηγεις ρε συ,δεν τα λεω επηδη τα ξερω,ουτε τα εχω δοκιμασει πανω μου,τα δυο διαφορετικα εκδυ.
Απλα τι λενε φορουμς και αρθρα απο εδω και απο εκει μεταφερω.
Περι δοσεων και αποτελεσματικοτητας.

Τωρα το τι λενε abstracts ερευνων,που καθε τρεις και λιγο αλλαζουν,μιας και γινονται απο χωρηγειες εταιριων σε ιδιωτικα πανεπιστιμια...Και οχι μονο...
Becel proactive και αριστοτελειο πανεπιστιμιο,τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια;
Οχι η βουγιουκλακη παντως.

Μονο λογια ατομων που τα λενε ξεκαθαρα ακομα και αν τους παιρνει η μπαλα ( Βane ) θα εμπιστευτω,και feedback-αποψεις ατομων.
Περιμενουμε feedback σου :D

Θα εκανα ενα στακ με c-bol e-bol,αλλα no money,no honey....

Αγορίνα, δεν παρεξηγώ τίποτα. Απλά έχει γίνει πολύ καραμέλα αυτό με τις mega-δόσεις. Στα foroums υπάρχουν βλέπω διχασμένες απόψεις.

Όπως και βλέπω σε ένα site το οποιο έχει και forum και πουλάει συμπληρώματα, στη βαθμολογία των users να έχει πολλά αρνητικά σχόλια ένα συμπλήρωμα από "Rhaponticum" το οποιο έχει μάλιστα 300mg/κάψουλα που συνολικά του έχουν κάνει 350 κόμεντς. (στο ίδιο το e-bol έχει σχετικά θετικά, όχι από όλους αλλα από τους πιο πολλούς αλλα με μονο 13 comments οποτε ακόμα δεν το θεωρώ αξιόπιστο, γενικά δεν θεωρώ το όλο θέμα λόγω multiple accounts αλλα κοιτάω τι λένε.).

Τουλάχιστον σε αυτό που έχω και mega-δόσεις στα 900-1000mg, είναι 3 κάψουλες!

Το c-bol μόλις είδα ότι είναι κρεατίνη, αλλα το θεωρώ ακριβούτσικο για κρεατίνη. Γενικά δεν θα τα "στακαρα" αν ήθελα να δω πιο έκανε δουλειά.

The Rock
02-04-10, 14:48
Kαλα,και η δικη μου λογικη,ετσι λεει.
Το να πεσω πρωτα σε πλατω,φτανοντας στα ορια μου τα γενετικα και μετα να χρησιμοποιησω,ecdy;
Που λεει ο φιλτατος ροκ.

Χμμμ,για να σκευτω....
Μετα απο 6-8 χρονια,εφτασα στα ορια μου,ξοδεψα χιλιαδες ευρω στη μασα,και τονους ιδρωτα!
Ηρθε η ωρα να παρω το υπερτατο ecdy!!!! Μαλον κατι αλλο θα παρω... :P
( παραδηγμα ειναι )
Λες και θα κανει καμια σοβαρη διαφορα που δεν θα την εκανε η σωστη μασα και η σωστη προπονα.
Αντε να επισπευσει ελαχιστα τις διαδικασιες,και την πρωτεινοσυνθεση.


Χρησιμοποιω πρωτο προσωπο για αμεσωτητα!


Μικελ,μην με παρεξηγεις ρε συ,δεν τα λεω επηδη τα ξερω,ουτε τα εχω δοκιμασει πανω μου,τα δυο διαφορετικα εκδυ.
Απλα τι λενε φορουμς και αρθρα απο εδω και απο εκει μεταφερω.
Περι δοσεων και αποτελεσματικοτητας.

Τωρα το τι λενε abstracts ερευνων,που καθε τρεις και λιγο αλλαζουν,μιας και γινονται απο χωρηγειες εταιριων σε ιδιωτικα πανεπιστιμια...Και οχι μονο...
Becel proactive και αριστοτελειο πανεπιστιμιο,τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια;
Οχι η βουγιουκλακη παντως.

Μονο λογια ατομων που τα λενε ξεκαθαρα ακομα και αν τους παιρνει η μπαλα ( Βane ) θα εμπιστευτω,και feedback-αποψεις ατομων.
Περιμενουμε feedback σου :D

Θα εκανα ενα στακ με c-bol e-bol,αλλα no money,no honey....
Ώπα παρεξήγηση, δεν μίλησα για γενετικό plateau ....
Απλά σε δύσκολες φάσεις που παίζεις πολλά κιλά δύσκολες προπονήσεις κα ιπραγματικά το χεις ανάγκη.

Bane
03-04-10, 22:12
Το c-bol μόλις είδα ότι είναι κρεατίνη, αλλα το θεωρώ ακριβούτσικο για κρεατίνη. Γενικά δεν θα τα "στακαρα" αν ήθελα να δω πιο έκανε δουλειά.

Reminder:
a)Είναι κρεατίνη και νιτρικό μαζί
b)Με το προτινόμενο δοσολογικό σχήμα (καμία ή μια δόση της μέρες χωρίς προπόνηση) βαστάει 6-8 βδομάδες
c)Γαμάει αλλά είμαι προκατηλλημένος :p

Bane
03-04-10, 22:20
Τωρα το τι λενε abstracts ερευνων,που καθε τρεις και λιγο αλλαζουν,μιας και γινονται απο χωρηγειες εταιριων σε ιδιωτικα πανεπιστιμια...Και οχι μονο...
Becel proactive και αριστοτελειο πανεπιστιμιο,τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια;



Btw το Αριστοτέλειο είναι δημόσιο πανεπηστήμιο :P
Anyway να ηταν μόνο τα "λαδόματα" το πρόβλημα στις έρευνες καλα θα ήτανε, είναι μύλος για να βγάλεις άκρη.
Πάντως υπάρχουν και πανεπιστήμια τίμια που δεν κάνουν βλακείες, αυτό συνήθως το παρατηρείς από το ότι εχουν διεξάγει έρευνες για ιδιοτικές εταιρείες με όχι και τόσο ευνοικά αποτελέσματα(στο μυαλό μου μου έρχονται οι έρευνες για το Novedex και το X Factor)
Και συμφονώ το Becel είναι μια μα***ια και μισή.

Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση με αγάπη σε όλους.

Haris Pilton
03-04-10, 22:31
Μα γιαυτο το ειπα,για να πευτει λαδωμα στα δημοσεια φανταστητε τι γινετε στα ιδιωτικα...
Τελοσπαντων,δεν τα ξερω και καλα αυτα,αλλα σαν καταναλωτης και μονο,με ελαχιστη ερευνα αγορας και γνωση,δεν ξερω,αλλα στα αυτια μου το νιαου νιου το κανει η γατουλα,και οχι η Βουγιουκλακη στην εκαστοτε διαφημηση και υποτιθεμενη ερευνα....

Καλο πασχα καλη ανασταση! :green:

Michaelangelo
05-04-10, 13:08
Ρε παιδιά, μην τα ισοπεδώνεται όλα! Δεν είναι και πολύ δυνατόν τα δημοσια Πανεπιστήμια να moizaronte για έρευνες! Μην το ξεφτιλίζουμε! Ούτε καν ξέρουν αυτοί για τους οποιους γίνονται έρευνες τι γίνεται και πως. Απλά σε κάποια φάση βγάζουν αποτελέσματα!

Χρονια Πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλους!

flowin_through
05-04-10, 13:11
¨Εξω οι εταιρειες απο τις σχολες¨ λεγαμε. Και ηταν δημοσια πανεπιστημια.

manos_
05-04-10, 13:27
Ρε παιδια σιγα τα συστατικα ενα μπουστ θα σας δωσουνε ουτε στεροιδη ουτε προορμονες ειναι.Οταν διαβαζω αυτο το για προχωρημενους αθλητες με πιανουν τα γελια.Παιρνει ο αλλος το μ-στακ και λεει δεν μου δουλεψε γιατι περιμενε να βαλει 5 μυικα κιλα να πεταξει φλεβες παντου και να γινει ο he man.Παρτε το χαμπαρι και το λεω εγω που εχω γινει πειραματοζωο με τα συμπληρωματα, τα συμπληρωματα απλα συμπληρωνουν την δικη σας προσπαθεια δηλαδη τροπο ζωης προπονηση και διατροφη αν θελετε κατι που θα θα σας εκτοξευσει αλλα θα αντικαταστησει την δικη σας προσπαθεια(και εχετε λαβει σοβαρα υποψη τις παρενεργειες και οτι συνεπαγετε η χρηση τους) παρτε φαρμακα η designer steroids.Αυτα.(δεν συμβουλευω κανεναν να παρει φαρμακα απλα λεω τα συμπερασματα μου.Εγω δεν νομιζω να παρω ποτε για ιδεολογικους λογους δεν γουσταρω να αντικατασταθουν οι δικες μου ορμονες)

manos_
05-04-10, 13:30
george με βαση αυτα που λες,μαλον μηδενικα αποτελεσματα απο b-e-t, γιατι 1.5 συνολο κιλα βαρους ανεβασμα(απ το οποιο οπως λες δεν ξερεις αν ειναι μυικο η νερα) δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.δηλαδη για συνδιασμο 2 testo boosters και 1 ecdy τα αποτελεσματα τα χαρακτηριζω μαλον φτωχα ως προς αυτα που υποσχονται.εκτος αν εκοψες τοσο πολυ-κατεβηκες αρκετα σε λιπος και εβαλες παραλληλα κρεατα πανω σου οποτε παω πασο

1.5 κιλο δεν ειναι κερδος???????αχαχαχαχαχαχ:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Bane
05-04-10, 18:54
Ρε παιδιά, μην τα ισοπεδώνεται όλα! Δεν είναι και πολύ δυνατόν τα δημοσια Πανεπιστήμια να moizaronte για έρευνες! Μην το ξεφτιλίζουμε! Ούτε καν ξέρουν αυτοί για τους οποιους γίνονται έρευνες τι γίνεται και πως. Απλά σε κάποια φάση βγάζουν αποτελέσματα!


Δεν

Hercules
05-04-10, 21:17
1.5 κιλο δεν ειναι κερδος???????αχαχαχαχαχαχ:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

ρε μεγαλε και εσυ bane μην ειστε τρομπες πασχαλιατικα...αν διαβασατε αυτα που ειπε ο γιωργος,το 1.5 κιλο δεν ειναι μυικο,και εγω μπορω να βαλω 5 κιλα σε 4 βδομαδες.το θεμα ειναι τι ειδους κιλα θα ειναι....


***Πρόσεχε τις εκφράσεις σου*** Mods Team***

manos_
05-04-10, 21:21
ρε μεγαλε και εσυ bane μην ειστε τρομπες πασχαλιατικα...αν διαβασατε αυτα που ειπε ο γιωργος,το 1.5 κιλο δεν ειναι μυικο,και εγω μπορω να βαλω 5 κιλα σε 4 βδομαδες.το θεμα ειναι τι ειδους κιλα θα ειναι....
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown: Δεν ειπες αυτο ειπες οτι το 1.5 μυικο κιλο δεν ειναι και τιποτα.Ο μπειν ξερεις ειναι μεσα στην βιομηχανια οποτε λιγο δυσκολο να ειναι τρομπας στο θεμα:turtle::turtle::turtle::turtle:

Hercules
05-04-10, 22:58
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown: Δεν ειπες αυτο ειπες οτι το 1.5 μυικο κιλο δεν ειναι και τιποτα.Ο μπειν ξερεις ειναι μεσα στην βιομηχανια οποτε λιγο δυσκολο να ειναι τρομπας στο θεμα:turtle::turtle::turtle::turtle:

ορισμενες φορες νομιζω οτι λετε πραγματα ετσι απλα για να τρωγεστε με τα ρουχα σας.φιλτατε μανο που ακριβως ειπα οτι 1.5 μυικο κιλο δεν ειναι κερδος??εγω μιλησα για 1.5 κιλο συνολικου βαρους...λιγο πιο πανω το γραφω,δεν ειναι δυσκολο να κοιταξεις

Michaelangelo
05-04-10, 23:50
Reminder:
a)Είναι κρεατίνη και νιτρικό μαζί
b)Με το προτινόμενο δοσολογικό σχήμα (καμία ή μια δόση της μέρες χωρίς προπόνηση) βαστάει 6-8 βδομάδες
c)Γαμάει αλλά είμαι προκατηλλημένος :p

a) ok, thanks!
b) αρχίζει να "ψιλοκερδιζει" πόντους, αλλα και πάλι...
anyway, ότι πληρώνεις παίρνεις! Απλά είμαι τις άποψης (συνήθως) ποσότητα>ποιότητα.
c) για να το λες κάτι ξέρεις! Αν και εγώ έχω προκατάληψη με ότι έχει κρεατίνη! :P


ρε μεγαλε και εσυ bane μην ειστε τρομπες πασχαλιατικα...αν διαβασατε αυτα που ειπε ο γιωργος,το 1.5 κιλο δεν ειναι μυικο,και εγω μπορω να βαλω 5 κιλα σε 4 βδομαδες.το θεμα ειναι τι ειδους κιλα θα ειναι....


***Πρόσεχε τις εκφράσεις σου*** Mods Team***

Δεν ξέρω ποιος είναι ο μεγάλος, αλλα ούτε άλλον ούτε ο Bane πιστεύω είναι τρόμπες. Ο δεύτερος ίσως στηρίζει κάτι παραπάνω την εταιρεία του, αλλα νομίζω έχει και κάποιες γνώσεις που δεν τον καθιστούν τρόμπα. Και στο λέω εγώ που έρχομαι συνήθως σε αντιπαράθεση (λόγους κακιας και καχυποψίας!).

Όσο για το 1,5 κιλό, όταν σου λέει ποσοστό σε λίπος μάλλον έχασε (δεν είναι ίδιο η περισσότερο), κανε μαθηματικούς υπολογισμούς και υπολόγισε poses πιθανότητες έχεις να το έχεις βάλει σε μυϊκά κιλά. Φυσικά και κάποια είναι νερά, αλλα και πάλι, δουλειά έχει γίνει!

Hercules
06-04-10, 01:32
a) ok, thanks!
b) αρχίζει να "ψιλοκερδιζει" πόντους, αλλα και πάλι...
anyway, ότι πληρώνεις παίρνεις! Απλά είμαι τις άποψης (συνήθως) ποσότητα>ποιότητα.
c) για να το λες κάτι ξέρεις! Αν και εγώ έχω προκατάληψη με ότι έχει κρεατίνη! :P



Δεν ξέρω ποιος είναι ο μεγάλος, αλλα ούτε άλλον ούτε ο Bane πιστεύω είναι τρόμπες. Ο δεύτερος ίσως στηρίζει κάτι παραπάνω την εταιρεία του, αλλα νομίζω έχει και κάποιες γνώσεις που δεν τον καθιστούν τρόμπα. Και στο λέω εγώ που έρχομαι συνήθως σε αντιπαράθεση (λόγους κακιας και καχυποψίας!).

Όσο για το 1,5 κιλό, όταν σου λέει ποσοστό σε λίπος μάλλον έχασε (δεν είναι ίδιο η περισσότερο), κανε μαθηματικούς υπολογισμούς και υπολόγισε poses πιθανότητες έχεις να το έχεις βάλει σε μυϊκά κιλά. Φυσικά και κάποια είναι νερά, αλλα και πάλι, δουλειά έχει γίνει!

ρε μικελατζελο εχεις μια ταση να σχολιαζεις ολα τα τοπικ σαν πολυβολο.χαλαρωσε λιγο,στο μανο και στον bane αναφερθηκα με την λεξη τρομπες οχι σε εσενα,οποτε δεν ειναι αναγκη να παιζεις τον ρολο του δικηγορου.οσο για τη λεξη τρομπες το ειπα χαριτωλογοντας τελειως γιατι δεν διαβασαν τι ακριβως εγραψα παραπανω με το 1,5 κιλο.anyway αμα προβλησθηκαν τα παιδια την παιρνω πισω.σαφως και o bane εχεις τις περισσοτερες γνωσεις απο εδω μεσα,δεν τιθεται τετοιο θεμα..

Michaelangelo
06-04-10, 13:53
ρε μικελατζελο εχεις μια ταση να σχολιαζεις ολα τα τοπικ σαν πολυβολο.

Εγώ άνοιξα το topic αλλα μάλλον δεν το πρόσεξες. Ποιος είναι το πολυβόλο τώρα? :ο

Καθώς επίσης δεν είμαι και ο μονος που στο είπα περί θέμα... τρόμπας!!!!

Δικηγόρος κανενός λοιπόν, απλά σχολίασες άκυρα σαν... ''πολυβόλο' όπως λες και εσύ στο topic που άνοιξα και με ενδιαφέρει!

The Rock
06-04-10, 20:57
ρε μικελατζελο εχεις μια ταση να σχολιαζεις ολα τα τοπικ σαν πολυβολο.χαλαρωσε λιγο,στο μανο και στον bane αναφερθηκα με την λεξη τρομπες οχι σε εσενα,οποτε δεν ειναι αναγκη να παιζεις τον ρολο του δικηγορου.οσο για τη λεξη τρομπες το ειπα χαριτωλογοντας τελειως γιατι δεν διαβασαν τι ακριβως εγραψα παραπανω με το 1,5 κιλο.anyway αμα προβλησθηκαν τα παιδια την παιρνω πισω.σαφως και o bane εχεις τις περισσοτερες γνωσεις απο εδω μεσα,δεν τιθεται τετοιο θεμα..
Χωρίς να το παίξω δικηγόρος του Bane απλά να αναφέρω Hercules ότι δεν έχεις τις περισσότερες γνώσεις εδώ μέσα απλά σε supps αλλά ίσως από τους μεγαλύτερους γνώστες παγκοσμίως σε αυτό τον κλάδο. Αν διαβάσεις τα ποστς σε μεγάλα φόρουμς όπως bb.com χρηστών για τον Βane θα καταλάβεις τι σεβασμό έχει από όλους, όμως:green:

Bane
06-04-10, 21:50
Χωρίς να το παίξω δικηγόρος του Bane απλά να αναφέρω Hercules ότι δεν έχεις τις περισσότερες γνώσεις εδώ μέσα απλά σε supps αλλά ίσως από τους μεγαλύτερους γνώστες παγκοσμίως σε αυτό τον κλάδο. Αν διαβάσεις τα ποστς σε μεγάλα φόρουμς όπως bb.com χρηστών για τον Βane θα καταλάβεις τι σεβασμό έχει από όλους, όμως:green:

Όπως είχα πει κάποτε στον Matt Bolt (ιδιοκτίτη της SAN) "It is not that I am THAT smart, it is that 99% of the people in this industry are total idiots" :P

Haris Pilton
06-04-10, 21:53
Α οχι,το αλλο μαρεσε.

Ε,εχουμε και ενα e-name. :green:

Michaelangelo
07-04-10, 00:39
Χωρίς να το παίξω δικηγόρος του Bane απλά να αναφέρω Hercules ότι δεν έχεις τις περισσότερες γνώσεις εδώ μέσα απλά σε supps αλλά ίσως από τους μεγαλύτερους γνώστες παγκοσμίως σε αυτό τον κλάδο. Αν διαβάσεις τα ποστς σε μεγάλα φόρουμς όπως bb.com χρηστών για τον Βane θα καταλάβεις τι σεβασμό έχει από όλους, όμως:green:

Χωρίς να θέλω να γίνω κακός πάλι, δεν το έχω δει, πιθανώς επειδή ανήκει σε μια ομάδα (εταιρεία) οποτε 100% ειλικρίνεια να μη δούμε ποτε! Φυσικά είμαι πολύ νέο στο φόρουμ για να ξέρω, μην τα ισοπεδώνω κιόλας, αλλα περιμένω να δω πριν αποδεχτώ κάτι. Ένας άλλος λόγος, ότι για να αποδεχτώ κάποιον γνωστη συνήθως, πρέπει να ανήκει και στο κλάδο! (p.x. γυμναστής από "ΤΕΦΑA")

Επιτρέψτε μου λοιπόν για τους παραπάνω λόγους να είμαι καχύποπτος! Με τον καιρό κρίνω και ο καθένας έχει την κρίση του!

The Rock
07-04-10, 01:06
Όπως είχα πει κάποτε στον Matt Bolt (ιδιοκτίτη της SAN) "It is not that I am THAT smart, it is that 99% of the people in this industry are total idiots" :P
Χαχα πολύ ωραίο αυτό :green::green::green::green::green:
Βασικά πέρα από την πλάκα συμφωνώ.

Φίλτατε Michaelangelo, επειδή είμαστε λίγο off topic απλά να σου πω ότι έχει ξαναζητηθεί το θέμα και ο Bane ψιλοχέστηκε αν θα πουλήσει 5-10 μπουκάλια μέσω το φόρουμ, δόξα το θεό το φαρμακείο του μια φορά βγάζει χοντρά η Thermolife του τα ακουμπάει επίσης άρα δεκάρα δεν δίνει.
Απλά συμβουλή, είναι 101% αξιόπιστος, μην τον συγκρίνεις με κανένα καραγκιοζοπαίχτη της βιομηχανίας των supps.Φαρμακοποιός είναι με 1 μεταπτυχιακό, είναι και στο 2ο,συμμετέχει σε διάφορες έρευνες ειδικά τώρα τελευταία στα εκδυστεροϊδή και μια 10ετή παρουσία στον κλάδο, δεν ανήκει απλά παρα-ανήκει:green:
Τέσπα με τον καιρό όπως είπες θα τα διαπιστώσεις αυτά που σου λέω.

manos_
07-04-10, 02:10
Χωρίς να θέλω να γίνω κακός πάλι, δεν το έχω δει, πιθανώς επειδή ανήκει σε μια ομάδα (εταιρεία) οποτε 100% ειλικρίνεια να μη δούμε ποτε! Φυσικά είμαι πολύ νέο στο φόρουμ για να ξέρω, μην τα ισοπεδώνω κιόλας, αλλα περιμένω να δω πριν αποδεχτώ κάτι. Ένας άλλος λόγος, ότι για να αποδεχτώ κάποιον γνωστη συνήθως, πρέπει να ανήκει και στο κλάδο! (p.x. γυμναστής από "ΤΕΦΑA")

Επιτρέψτε μου λοιπόν για τους παραπάνω λόγους να είμαι καχύποπτος! Με τον καιρό κρίνω και ο καθένας έχει την κρίση του!

Ο μπειν ειναι οκ ατομο και προσφερει τις γνωσεις του και εγω τον αντιμετωπιζα ετσι στην αρχη επειδη εχω καλο στο κεφαλι αλλα μετα καταλαβα.

Michaelangelo
08-04-10, 11:39
Χαχα πολύ ωραίο αυτό :green::green::green::green::green:
Βασικά πέρα από την πλάκα συμφωνώ.

Φίλτατε Michaelangelo, επειδή είμαστε λίγο off topic απλά να σου πω ότι έχει ξαναζητηθεί το θέμα και ο Bane ψιλοχέστηκε αν θα πουλήσει 5-10 μπουκάλια μέσω το φόρουμ, δόξα το θεό το φαρμακείο του μια φορά βγάζει χοντρά η Thermolife του τα ακουμπάει επίσης άρα δεκάρα δεν δίνει.
Απλά συμβουλή, είναι 101% αξιόπιστος, μην τον συγκρίνεις με κανένα καραγκιοζοπαίχτη της βιομηχανίας των supps.Φαρμακοποιός είναι με 1 μεταπτυχιακό, είναι και στο 2ο,συμμετέχει σε διάφορες έρευνες ειδικά τώρα τελευταία στα εκδυστεροϊδή και μια 10ετή παρουσία στον κλάδο, δεν ανήκει απλά παρα-ανήκει:green:
Τέσπα με τον καιρό όπως είπες θα τα διαπιστώσεις αυτά που σου λέω.




Ο μπειν ειναι οκ ατομο και προσφερει τις γνωσεις του και εγω τον αντιμετωπιζα ετσι στην αρχη επειδη εχω καλο στο κεφαλι αλλα μετα καταλαβα.

Ok, όσα χοντρά δηλαδή μπορεί να βγάλει ένα φαρμακείο!

Δεν τον έχω δει όμως ποτε να πει κάτι θετικό για συμπλήρωμα άλλης εταιρείας!

Δεν αντιλέγω σε αυτά που λέτε, ούτε ότι έχει κάποιες γνώσεις, απλά στην πλειοψηφία όσων μου λέτε εγώ δεν τα έχω δει ακόμα!

Γενικά αν μου πεις εσύ το συμπλήρωμα αυτό είναι καλο και μου πει και ο Bane που είναι τις εταιρείας του, πρέπει να μου βρει πολύ καλύτερα στοιχεια από ότι εσύ σαν χρηστης για να με πείσει!

Maxwell Wolfen
08-04-10, 13:09
ρε παιδια το θεμα εδω ειναι ο bane η τα ecdy?

Niiick
08-04-10, 13:58
τα ecdy ειναι το θεμα αλλα και εμενα με εχει βοηθησει ο μπανε και να πω οτι ειναι πολυ ενταξει και δεν εχει κομπλεξ με αλλες εταιριες εμενα μου εχει προτινει και προιοντα απο αλλες εταιριες.

sTeLaKoS
08-04-10, 14:07
Ας μείνουμε on topic παιδιά. :moderator:

Albion
09-04-10, 01:54
Ενδιαφερομαι να δοκιμασω το ΣΤΑΚ, αυτο, που λεει ο ΒΑΝΕ, αλλα θελω να μαθω για Methoxy.. Τι?

Michaelangelo
09-04-10, 19:23
ρε παιδια το θεμα εδω ειναι ο bane η τα ecdy?

Πρέπει να μάθεις ότι σε ένα φόρουμ κανεις συζήτηση και αν θες μπορείς να βγείς και λίγο off topic εκτος και αν στη πει ο author που ενδιαφέρεται! Στο φόρουμ συζητάς πάνω από όλα!


τα ecdy ειναι το θεμα αλλα και εμενα με εχει βοηθησει ο μπανε και να πω οτι ειναι πολυ ενταξει και δεν εχει κομπλεξ με αλλες εταιριες εμενα μου εχει προτινει και προιοντα απο αλλες εταιριες.

Είσαι περισσότερο καιρό από μένα οποτε μάλλον κάτι παραπάνω θα ξέρεις! Ίσως έτυχε να μην δω ακόμα.


Ενδιαφερομαι να δοκιμασω το ΣΤΑΚ, αυτο, που λεει ο ΒΑΝΕ, αλλα θελω να μαθω για Methoxy.. Τι?

Και εγώ φιλε μου, αλλα πέραν του Zara που το συνιστά ανεπιφύλακτα από ότι κατάλαβα, δεν έλαβα άλλες απαντήσεις!

Haris Pilton
09-04-10, 22:02
Απ'αυτα που διαβαζω,μαπα το καρπουζι. 5-Methyl-7-Methoxy-Isoflavone συγκεκριμενα συγκεκριμενα.

sTeLaKoS
09-04-10, 22:22
Πρέπει να μάθεις ότι σε ένα φόρουμ κανεις συζήτηση και αν θες μπορείς να βγείς και λίγο off topic εκτος και αν στη πει ο author που ενδιαφέρεται! Στο φόρουμ συζητάς πάνω από όλα!

Εδώ Michaelangelo κάνεις λάθος. Αν θες να βγεις off topic υπάρχει κατάλληλη ενότητα.
Τα τόπικ των συμπληρωμάτων πρέπει να τα κρατάμε "καθαρά" για να μπορεί το κάθε μέλος με μια γρήγορη ανάγνωση να πάρει μια ιδέα για το εκάστοτε συμπλήρωμα.

Τέλος το off topic παιδιά, μη μας αναγκάσετε να διαγράφουμε μηνύματα.

Michaelangelo
09-04-10, 22:41
Εδώ Michaelangelo κάνεις λάθος. Αν θες να βγεις off topic υπάρχει κατάλληλη ενότητα.
Τα τόπικ των συμπληρωμάτων πρέπει να τα κρατάμε "καθαρά" για να μπορεί το κάθε μέλος με μια γρήγορη ανάγνωση να πάρει μια ιδέα για το εκάστοτε συμπλήρωμα.

Τέλος το off topic παιδιά, μη μας αναγκάσετε να διαγράφουμε μηνύματα.

Δεν νομίζω τι στιγμή που μιλάς σε ένα φόρουμ να είναι και τόσο κακό δηλαδή, να μιλάς για κάτι στο αν πρέπει p.x. καλή μας ώρα να εμπιστευτείς κάποιον σε αυτά που λέει!


Απ'αυτα που διαβαζω,μαπα το καρπουζι. 5-Methyl-7-Methoxy-Isoflavone συγκεκριμενα συγκεκριμενα.

Το 90% των συμπληρωμάτων πέραν τις πρωτεΐνης μάπα είναι! Γιατί η "εκδυστερονι" που θέλει 3gr/kg, δηλαδή αν απλά πήγαινες τόσο την πρωτεΐνη δεν έκανες δουλειά? για μαγικά αποτελέσματα σε 10 μέρες δεν λέει? καλά στοιχεια ίσως αφήνει, δεν ξέρω ακόμα 100% (είχα την εβδομάδα αυτή off) αλλα μαγικά σίγουρα όχι! Από εκεί και πέρα η "λεπτρομερια" είναι. Ο Ζάρας λέει το methoxy αξίζει, αλλα δεν έχω δει κάποιον άλλον να το δοκίμασε. Αναμένω από προσωπικές εμπειρίες!

hunteranimator
12-08-10, 15:10
Μα ουτε ενας δεν λεει οτι εχει παρει ? Εγω εδω θα κανω τη διαφορα.Εχω παρει & θα ξαναπαρω (ετσι για να σπαει ο παγος)
φιλε alextg το ecdy 20 δουλευει οχι οτι θα ηθελα να το παρω απλα το πλασαρουν σαν κατι το ουαου οτι σου 20πλασιαζει την πρωτειηνοσυνθεση και οτι ειναι φυτικο-ακυνδυνο μπλα μπλα.Απο περιεργια και μονο ξερεις αν ισχυει ???oeo? μου το εχουν προτεινει αλλα δεν το εχουνε δοκιμασει οταν τους ρωταω αχαχαχα http://xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3052&category=708 και http://www.xtr.gr/216/article_2252.aspx

^^^ *** Mεταφερθηκε από τα Δημοψηφίσματα καθως ήταν τελειως οφ τόπικ.Mods Team***

Andrikos
12-08-10, 15:55
φιλε alextg το ecdy 20 δουλευει οχι οτι θα ηθελα να το παρω απλα το πλασαρουν σαν κατι το ουαου οτι σου 20πλασιαζει την πρωτειηνοσυνθεση και οτι ειναι φυτικο-ακυνδυνο μπλα μπλα.Απο περιεργια και μονο ξερεις αν ισχυει ???oeo? μου το εχουν προτεινει αλλα δεν το εχουνε δοκιμασει οταν τους ρωταω αχαχαχα http://xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3052&category=708 και http://www.xtr.gr/216/article_2252.aspx

Αυτά που γράφονται στο λινκ είναι παραπληροφόρηση

Surfer
12-08-10, 18:02
Δουλεύει και μάλιστα αρκετά καλά. Και σε μυική μάζα και σε μείωση λίπους. Όχι όμως στο επίπεδο που αναφέρουν στις διαφημίσεις..

Bane
12-08-10, 18:24
Δουλεύει και μάλιστα αρκετά καλά. Και σε μυική μάζα και σε μείωση λίπους. Όχι όμως στο επίπεδο που αναφέρουν στις διαφημίσεις..

Marketing my friend, marketing. Πλέον φτάσαμε στο σημείο που όλα τα συμπληρώματα δουλεύουν καλύτερα απ τα ΑΑΣ :rolf:

Surfer
12-08-10, 19:30
Marketing my friend, marketing. Πλέον φτάσαμε στο σημείο που όλα τα συμπληρώματα δουλεύουν καλύτερα απ τα ΑΑΣ :rolf:



Συμφωνώ και επαυξάνω σε αυτό...:thumbup:

Andrikos
12-08-10, 19:56
Marketing my friend, marketing. Πλέον φτάσαμε στο σημείο που όλα τα συμπληρώματα δουλεύουν καλύτερα απ τα ΑΑΣ :rolf:

+1

jsone
13-08-10, 19:27
απλα παρολο τα αρνητικα που ειχα διαβασει σε forums, με παραξενεψε αυτο : http://www.sport.gr/sydney2000/athletics/000913/lenis.asp


Εν συντομια:

ειχαν πιασει ελληνα αθλητη στην Αυστραλια που κατειχε ενα σκευασμα εν ενοματι EKDISTEN που περιείχε την ουσία ECDYSTERONE, η οποία δεν ανήκει στις απαγορευμένες της ΔΟΕ και της Διεθνούς Ομοσπονδίας Στίβου, αλλά είναι απαγορευμένη στην Αυστραλία

το εχω δοκιμασει αυτο σαφως και κανει δουλεια,βεβαια δε θα κατσω να πω ουαου και αλλα φανταζι αλλα οτι ειναι πολυ καλο στη πρωτεινοσυνθεση ισχυει και κυριως εχει μια ιδιοτητα να διατηρει τα οποια επιπεδα εχουμε φτασει το σωμα μας σε δυναμη κτλ για παραπανω διαστημα,αρα κανει και για σβησιμο....,απο εμπορικα εχω δοκιμασει mrm ecdy 20 μια χαρα δουλεψε δε το συγκρινω βεβαια με το φαρμακευτικο αλλα δουλεψε καλα

hunteranimator
14-08-10, 00:24
το εχω δοκιμασει αυτο σαφως και κανει δουλεια,βεβαια δε θα κατσω να πω ουαου και αλλα φανταζι αλλα οτι ειναι πολυ καλο στη πρωτεινοσυνθεση ισχυει και κυριως εχει μια ιδιοτητα να διατηρει τα οποια επιπεδα εχουμε φτασει το σωμα μας σε δυναμη κτλ για παραπανω διαστημα,αρα κανει και για σβησιμο....,απο εμπορικα εχω δοκιμασει mrm ecdy 20 μια χαρα δουλεψε δε το συγκρινω βεβαια με το φαρμακευτικο αλλα δουλεψε καλα
θα τολμουσες να πεις πως ειναι το ποιο δυνατο συμπληρωμα[για μυηκο ογκο]εστω για εσενα

SPY
14-08-10, 00:45
Marketing my friend, marketing. Πλέον φτάσαμε στο σημείο που όλα τα συμπληρώματα δουλεύουν καλύτερα απ τα ΑΑΣ :rolf:


" τρομακτικη " η ειλικρινεια σου bane ... αλλα εχεις δικιο...

jsone
16-08-10, 10:30
θα τολμουσες να πεις πως ειναι το ποιο δυνατο συμπληρωμα[για μυηκο ογκο]εστω για εσενα

δεν θα το λεγα αυτο φιλε μου για κανενα συμπληρωμα

roni
24-04-13, 05:50
μολις γυρισα απο δουλεια :) καλυτερα να πουν τη γνωμη τους παλικαρια απο εδω, για να ειμαστε και σιγουροι :)

Γεια σου φιλε,εχω δοκιμασει το natural sterol complex που εχει εκδεστερονη κ το myometh της scitec,το natural το ειχα δοκιμασει κ στο παρελθον,το myometh φετος πρωτη φορα κ τα 2 δουλεψαν,μπορω να πω ειναι καλα.Το myometh τωρα που δεν ειναι φορμουλα,ειδα αυξηση δυναμης αντοχης κ μυικο ογκο στα ποδια,που παιρνουν δυσκολα εμενα.Τωρα θαυματα μην περιμενεις την ιδια δυναμη θα εχεις δει κ απο κρεατινη σιγουρα.Τωρα θα μπω κ με το Μ-STACK της universial ειναι φορμουλα κ πιο ολοκληρωμενο...κ βλεπουμε

sTeLaKoS
24-04-13, 10:45
Απάντησες σε ερώτημα 7ετίας, οπότε μη περιμένεις να σου απαντήσει ο gpol αλλά όπως και να 'χει καλώς ήλθες στο :bodybuildinggr: :welcome:

monster energy
24-04-13, 14:13
δουλευει πραγματικα...πολυ σκληραδα δυναμη γενικα σε αγριευει αρκετα...η τουρκοστεορνη ειναι 5 φορες πιο δυνατη απο την εκδιστερονη....πολυ καλα προιοντα....

65479

αυτο το ματζουνι ειχα παρει εγω...

monster energy
24-04-13, 14:24
http://supplementreviews.com/forum/index.php?topic=8716.0 οποιος δεν βαριεται και ενδιαφερεται ας τσεκαρει....

sofos
26-04-13, 18:13
δουλευει πραγματικα...πολυ σκληραδα δυναμη γενικα σε αγριευει αρκετα...η τουρκοστεορνη ειναι 5 φορες πιο δυνατη απο την εκδιστερονη....πολυ καλα προιοντα....

65479

αυτο το ματζουνι ειχα παρει εγω...

ναι αλλα αυτο που προτεινεις ειναι εκδιστερονη απ οτι βλεπω...εχεις δοκιμασει κ αλλα προιονται με εκδιστερονη-τουρκεστερονη?καπου ειχα διαβασει οτι αυτες οι ουσιες λειτουργουν αρκει να ειναι ας το πουμε ''ποιοτικα καλες''

tsoumi7
27-04-13, 14:19
Παίδες μπορεί να μ στείλει κάποιος πμ π μπορώ ν βρω γτ ψάχνω και δν βρίσκω τπτ

COBRA_STYLE
28-04-13, 23:34
Σταματα να spammareis...αν ειναι να σου απαντησει καποιος θα σου απαντησει,με το να γραφεις συνεχως δεν καταφερνεις τπτ παραπανω.Προφανως δεν ξερει καποιος.

ελμερ
28-04-13, 23:38
Καποια μηνυματα σβηστηκαν ,η ερωτηση υπαρχει αν ξερει καποιος θα απαντησει.....μη ρωταμε συνεχεια τα ιδια......:welcome:

GodSlayer
29-04-13, 11:27
ecdy περχιεχουν αρκετα γνωστα προιοντα οπως ΑΝΙΜΑL M-STAK, Natural Sterol COmplex, E-bol κλπ κλπ, υπαρχει και σε χαπακια 300μγ απο την scifit αν σε βοηθα. παντως κατα την γνωμη μου ειναι υπερεκτιμημενο και δεν προκειται να δεις θαυματα φιλε μου.

tsoumi7
08-05-13, 00:14
Μπορούμε να το συνδυάσουμε με daa?

crab
08-11-13, 10:39
είναι λίγο παραξηγημένο και βέβαια θα λειτουργήσει πολύ καλά σε μερικά άτομα και σε μερικούς δεν θα δούνε τίποτα,έχει να κάνει βέβαια και τι περιμένει κανείς.
παλιά το έκανα με methoxy και isoflavones.!
αποτέλεσμα σκληράδα στους μύς.

leonman
07-10-16, 18:51
Ανανεώνω λίγο το thread , αν και παλιό , είχα ψάξει πάρα πολύ το θέμα με την εκδηστερόνη και όντως έχει λίγες μελέτες επάνω της ψήθηκα όμως να το δοκιμάσω επειδή είχα δοκιμάσει το m-stack το οποίο δούλεψε αλλά τα αποτελέσματα άρχιζαν να φαίνονται προς το τέλος 18μερες+ και για δεύτερο κύκλο είναι απλά πανάκριβο και υπερβολικά κουραστικό με τα χάπια. Πρόσεξα να πάρω την ρωσική πηγή rhaponticum carthamoides καθώς είναι η πιο μελετημένη και θεωρείται η καλύτερη πηγή , κατέληξα να πάρω της Nutrend Compress Ecdysterone 60 caps η οποία δόση ήταν 1000mg (υπερβολική για εμένα) εκδηστερόνης για 20 μέρες και μείωσα την δόση στις δύο κάψουλες δηλαδή 740mg εκδυστερόνης την μέρα σπαστά. Την πρώτες 10 μέρες δεν είχα διαπιστώσει τίποτα όμως τότε άρχισε η ζυγαριά να ανεβάζει γρήγορα στις 15 μέρες είχα πάρει κοντά στα 2 κιλά και μέχρι τέλος του μήνα άλλο 1 δλδ συνολικά 3 κιλά σχεδόν +1 εκατοστό στο μπράτσο και σε λίγες μέρες έχω μέτρηση ώστε να δω την καθαρότητα αυτών των κιλών(δεν φαίνεται να έχω πάρει λίπος). Προσωπικά βρήκα την ανταπόκριση της εκδυστερόνης στο σώμα μου πολύ καλύτερη από το αναμενόμενο και μόλις ξεκίνησα το 2ο κουτί για άλλον 1 μήνα ακόμη.

***Το μόνο που χρησιμοποιούσα και πριν την εκδηστερόνη ήταν απλώς πρωτεΐνη whey μισό σκουπ , η προπόνηση παρέμεινε ίδια , στο φαγητό αυξησα 50 γραμμάρια κρέατος σπαστά στο μεσημεριανό και στο βραδινό 25+25 και δεν είχα αύξηση κιλών εδώ και αρκετούς μήνες καθώς είμαι σε πρόγραμμα απώλειας λίπους. Το καλύτερο συμπλήρωμα που έχω χρησιμοποιήσει μέχρι στιγμής , αλλά σίγουρα θα υπάρχει και κάτι καλύτερο! :thumbup: