PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρηξιμο και νιτρικο οξειδιο



lathouras
08-07-10, 06:49
καλημερα παιδια...θα ηθελα να παρω ενα συμπληρωμα το οποιο θα με κανει πιο δυνατο και να διχνω πιο ογκοδης...περνω εδω και 3 μερες κρεατινη...θα μπορουσα να παρω νιτρικο οξειδιο??και τι ακριβως 8α βοηθησει???θα δω αποτελεσματα που θα μεινουν ή τσαμπα λεφτα??και τελος εχετε να προτεινετε κανενα συμπληρωμα νιτρικου οξειδιου σχετικα φθηνο??
ευχαριστω προκαταβολικα και σορρυ για τν κατεγισμο ερωτησεων!!:)

alien.carmania
08-07-10, 08:58
καλημερα παιδια...θα ηθελα να παρω ενα συμπληρωμα το οποιο θα με κανει πιο δυνατο και να διχνω πιο ογκοδης...περνω εδω και 3 μερες κρεατινη...θα μπορουσα να παρω νιτρικο οξειδιο??και τι ακριβως 8α βοηθησει???θα δω αποτελεσματα που θα μεινουν ή τσαμπα λεφτα??και τελος εχετε να προτεινετε κανενα συμπληρωμα νιτρικου οξειδιου σχετικα φθηνο??
ευχαριστω προκαταβολικα και σορρυ για τν κατεγισμο ερωτησεων!!:)

1 θα σου δωσει δυναμη σιγουρα φλεβικοτητα και λογικα ποιο ογκοδη....!
2...μπορεις να παρεις και κρεατινη και νιτρικο αν εισαι πανω απο 18...! πες μας ηλικια υψος...!
3....θα βγαζεις καλυτερες προπονησεις...!
4....το αν θα μεινουν εξαρταται απο το τι διατροφη κανεις κατα κυριο λογο...!
5....για συμπληρωματα νιτρικου δες στην Αξιολόγηση Συμπληρωμάτων αυτα απο μενα...!

versus
08-07-10, 11:43
1 θα σου δωσει δυναμη σιγουρα φλεβικοτητα και λογικα ποιο ογκοδη....!
2...μπορεις να παρεις και κρεατινη και νιτρικο αν εισαι πανω απο 18...! πες μας ηλικια υψος...!
3....θα βγαζεις καλυτερες προπονησεις...!
4....το αν θα μεινουν εξαρταται απο το τι διατροφη κανεις κατα κυριο λογο...!
5....για συμπληρωματα νιτρικου δες στην Αξιολόγηση Συμπληρωμάτων αυτα απο μενα...!

Γιατί;

beefmeup
08-07-10, 12:10
καλημερα παιδια...θα ηθελα να παρω ενα συμπληρωμα το οποιο θα με κανει πιο δυνατο και να διχνω πιο ογκοδης...περνω εδω και 3 μερες κρεατινη...θα μπορουσα να παρω νιτρικο οξειδιο??και τι ακριβως 8α βοηθησει???θα δω αποτελεσματα που θα μεινουν ή τσαμπα λεφτα??και τελος εχετε να προτεινετε κανενα συμπληρωμα νιτρικου οξειδιου σχετικα φθηνο??
ευχαριστω προκαταβολικα και σορρυ για τν κατεγισμο ερωτησεων!!:)

λαθουρα,κατ αρχας την κρεατινη παρτη για κανα 2μηνο.

αν θες κατι απο νιτρικα,δοκιμασε

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=3858&highlight=nitrix

h αυτο(αλλα μονο απεξω).

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=8933&highlight=nitrix

δεν ξερω τιμη για ελλαδα για το πρωτο,αλλα ουτε ξερω πως το εννοεις το σχετικα φτηνο.

θα δεις διαφορα,στις προπονησεις.τα αποτελεσματα(κ απτην κρεατινη) μενουν αν κανεις ολα τα αλλα καλα.

lathouras
08-07-10, 13:55
ειμαι 18 χρονων και υψος 180...65 κοιλα και 7.5% λιπος..για την κρεατινη το ξερω...βασικα κανω το εξης 5 μερες loading και μετα 2 μερες δεν περνω τπτ..και την επομενη βδομαδα μονο 5 γρ την ημερα...τιμη εννοω να μην ειναι κατι τρελο...και τελος εχω ξεκινησει διατροφη,....το μονο προβλημα μου ειναι οτι δεν παιρνω ευκολα κοιλα...εχω καλο μεταβολισμο...και επιπλεον...δεν μπορω να καταπιω χαπια:P

beefmeup
08-07-10, 14:18
ειμαι 18 χρονων και υψος 180...65 κοιλα και 7.5% λιπος..για την κρεατινη το ξερω...βασικα κανω το εξης 5 μερες loading και μετα 2 μερες δεν περνω τπτ..και την επομενη βδομαδα μονο 5 γρ την ημερα...τιμη εννοω να μην ειναι κατι τρελο...και τελος εχω ξεκινησει διατροφη,....το μονο προβλημα μου ειναι οτι δεν παιρνω ευκολα κοιλα...εχω καλο μεταβολισμο...και επιπλεον...δεν μπορω να καταπιω χαπια:P

αυτο ξεχνα το ,ειναι λαθος,που το ακουσες?

περνε 10 για φορτομα,κ 5 μετα καθε μερα.

φιλε αυτο για τα κιλα ξαναπεςτο.κ γω ετσι ειμαι,αλλα θελει υπομονη κ επιμονη.δεν ειναι στο χερι του.

αν εχεις προβλημα με τα χαπια αστο,μην παρεις τπτ απτα 2,θα δυσκολευτεις.

δες για κατι σε σκονη,καλυτερα.

lathouras
08-07-10, 15:21
αστα μεγαλο προβλημα τελικα να μην βαζεις κιλα....σε σκονη θα ψαξω κατι αλλα εχω απογοητευτει λιγο γιατι πηρα τηλεφωνο να ρωτισω τιμες και κατω απο 50 ευρο δεν βρηκα κατι...τωρα θα δω τι θα κανω...ευχαριστω πολυ παντως...ααα εσυ περνεις κανενα καλο συμπληρωμα για αυξηση ογκου??

alien.carmania
08-07-10, 15:45
[QUOTE=versus;206315][COLOR="Red"]Γιατί;[/COLO

γιατι τα συμπληρωματα ειναι για ανω τον 18 θεωρητικα και οπως λενε οι εταιριες αλλα ειναι στο χερι του καθενος αν θελει να παρει...! αν αρχησει απο τωρα τα νιτρικα οταν θα ειναι στην ηλικια μου τι θα παρει ;) και να παρει δεν ειναι κακο ας δοκιμασει...! φιλικα παντα :toast:

COBRA_STYLE
08-07-10, 15:49
αστα μεγαλο προβλημα τελικα να μην βαζεις κιλα....σε σκονη θα ψαξω κατι αλλα εχω απογοητευτει λιγο γιατι πηρα τηλεφωνο να ρωτισω τιμες και κατω απο 50 ευρο δεν βρηκα κατι...τωρα θα δω τι θα κανω...ευχαριστω πολυ παντως...ααα εσυ περνεις κανενα καλο συμπληρωμα για αυξηση ογκου??

φιλε εγω θα σου προτεινα το size on σε σκονη..το θεωρω καλο!!!λενε ενδιαμεσα στην προπονηση και καλα...εγω οταν το δοκιμασα ετσι δεν μ εκανε τπτ σημαντικο σε δυναμη..μονο τα αποτελεσματα του,ενω οταν το δοκιμασα 30 λεπτα πριν εβγαζα κατι σουπερ σετ στηθος αεραααα:green:

COBRA_STYLE
08-07-10, 15:50
[QUOTE=versus;206315][COLOR="Red"]Γιατί;[/COLO

γιατι τα συμπληρωματα ειναι για ανω τον 18 θεωρητικα και οπως λενε οι εταιριες αλλα ειναι στο χερι του καθενος αν θελει να παρει...! αν αρχησει απο τωρα τα νιτρικα οταν θα ειναι στην ηλικια μου τι θα παρει ;) και να παρει δεν ειναι κακο ας δοκιμασει...! φιλικα παντα :toast:
Sustanon:toast:φιλικα παντα:rolf:

beefmeup
08-07-10, 15:59
αστα μεγαλο προβλημα τελικα να μην βαζεις κιλα....σε σκονη θα ψαξω κατι αλλα εχω απογοητευτει λιγο γιατι πηρα τηλεφωνο να ρωτισω τιμες και κατω απο 50 ευρο δεν βρηκα κατι...τωρα θα δω τι θα κανω...ευχαριστω πολυ παντως...ααα εσυ περνεις κανενα καλο συμπληρωμα για αυξηση ογκου??

η αυξηση ογκου εχει να κανει με τις συνολικες σου θερμιδες,οι οποιες πρεπει να ερχονται απο ποιοτικες πηγες(οσο το δυνατον).
τα βασικα γιαυτο ειναι προτεινη,κ ισως ενας υδατανθρακας,οπως αυτος..

http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=2739&category=563

για μετα την προπο.

οτι αλλο παρεις απο αμινο,σε βοηθαει σε καλυτερη μυικη αναρωση.

η κρεατινη θα σου δωσει δυναμη την αρχη κ λγιγο ογκο,μετα απο λιγο καιρο χρησης της.

οντας στη δικη σου θεση,μην φοβασαι 2-3 φορες τη βδομαδα,να τρως σαβουριτσα.
αρκει να εισαι σιγουρος οτι καλυπτεις τις αναγκες σου σε πρωτεινη μαζι.
μακροπροθεσμα,θα σε βοηθησει να βαλεις κιλα,χωρις λιπος λογω μεταβολισμου.καποια υγρα παραπανω ισως,αλλα αυτα με λιγη αεροβια χανονται.

αν κανεις αεροβια,μην κανεις πανω απο 2(βαρια 3) φορες την βδομαδα,20 λεπτα τη φορα,μετα τα βαρη σου.εγω την κοβω εντελως για μεγαλα διαστηματα.
η πολυ αεροβια ειναι σαμποταζ για μας που δεν βαζουμε ευκολα κιλα.θες λιγη,για να δουλευει το "συστημα" γενικοτερα.

αν καταφερεις να βαζεις 2-3 κιλα το χρονο,κ να μενεις χαμηλα σε λιπος,(που γινεται λογω σωματοτυπου),σε 10 χρονια θα εισαι τουμπανο.

μην τα παρατησεις.

versus
08-07-10, 16:01
[QUOTE=alien.carmania;206503]
Sustanon:toast:φιλικα παντα:rolf:

?

beefmeup
08-07-10, 16:03
Sustanon:toast:φιλικα παντα:rolf:

ειναι μαρκα για αναρτησεις αυτοκινητου.μην ασχολεισαι versus,αστο.

κομπρα,σε αυτους τους τομεις,μην πετατε "σπιρταδες".

φιλικα παντα.

dhmhtrhs
08-07-10, 16:06
[QUOTE=alien.carmania;206503]
Sustanon:toast:φιλικα παντα:rolf:

ελεος.............τωρα πεταξες μια λεξη κ ο,τι γινει..

COBRA_STYLE
08-07-10, 16:20
[QUOTE=COBRA_STYLE;206514]

ελεος.............τωρα πεταξες μια λεξη κ ο,τι γινει..
^^ σιγα τα αυγα ρε φιλε...δε το ειπα στα σοβαρα.γιαυτο εβαλα και τα εμοτικον..ολοι τωρα θα πανε να ψαξουν..πφφ

dhmhtrhs
08-07-10, 16:30
το ειδα οτι το ειπες για πλακα..αλλα ακομα και ετσι αυτην την ενοτητα την διαβαζουν ακομα 15χρονα..που ναι καποια απ αυτα θα ψαχτουν..καλο ειναι να ειμαστε προσεχτικοι σε τετοια θεματα..δεν εχουν ολη την ιδια ωριμοτητα...

lathouras
08-07-10, 16:34
ευχαριστω πολυ φιλε beefmeup κοιτα το προγραμμα διατροφης μου ειναι 4500 θερμιδες περιπου και καθε μηνα το ανεβαζω κατα 200-300....οσο για σαβουρα τρωω...βασικα τρωω τα παντα γλυκα παγωτα...κιλα τιποτα...αλλα τα περνω καλα...δηλαδη σιγα σιγα και παντου...οσο για το συμπληρωμα θα το ψαξω...αλλα βασικο ειναι η καλη διατροφη και η ξεκουραση!!!ευχαριστω τους παντες..οταν θα αποφασισω και δοκιμασω κατι θα σας πω...

dhmhtrhs
08-07-10, 16:36
ευχαριστω πολυ φιλε beefmeup κοιτα το προγραμμα διατροφης μου ειναι 4500 θερμιδες περιπου και καθε μηνα το ανεβαζω κατα 200-300....οσο για σαβουρα τρωω...βασικα τρωω τα παντα γλυκα παγωτα...κιλα τιποτα...αλλα τα περνω καλα...δηλαδη σιγα σιγα και παντου...οσο για το συμπληρωμα θα το ψαξω...αλλα βασικο ειναι η καλη διατροφη και η ξεκουραση!!!ευχαριστω τους παντες..οταν θα αποφασισω και δοκιμασω κατι θα σας πω...

65 κιλα και 4500 θερμιδες το θεωρω υπερβολη ακομα και για το υψος σου...ξεκινα με πιο λιγες και ανεβαζε σιγα σιγα.

lathouras
08-07-10, 16:41
65 κιλα και 4500 θερμιδες το θεωρω υπερβολη ακομα και για το υψος σου...ξεκινα με πιο λιγες και ανεβαζε σιγα σιγα.

μα σκεψου οτι δεν περνω κιλα...δηλαδη ενα χρονο τωρα εχω παρει 3 κιλα και αυτο γιατι εδινα πανελλαδικες και ετρωγα ολη την ωρα!!!!τωρα που σταματησα τρωω 4500 και δεν εχω δει ουτε γραμμαριο!!!

beefmeup
08-07-10, 16:44
.αλλα τα περνω καλα...δηλαδη σιγα σιγα και παντου...

αυτο ειναι το καλο με ατομα που εχουν το δικο μας σωματοτυπο..τα περνεις καλα,κ ελεγχομενα.δεν παιζει να ξεφυγεις με μπακες κλπ.

απλα θελει πολυ ζορι κ υπομονη,αλλιως δεν κανεις τπτ.

ρε συ σιγουρα περνεις 4500 την μερα??μου φαινονται υπερβολικες κ να μην περνεις,μηπως κανεις λαθος στους υπολογισμους σου?

3 κιλα τον χρονο,ειναι υπερκαλα.μην βιαζεσαι.

εχε υποψιν σου οτι οσο μεγαλωνεις κ "πεφτει"ο μεταβολισμος θα περνεις πιο ευκολα κ με λιγοτερες.στανταρ.

lathouras
08-07-10, 16:47
αυτο ειναι το καλο με ατομα που εχουν το δικο μας σωματοτυπο..τα περνεις καλα,κ ελεγχομενα.δεν παιζει να ξεφυγεις με μπακες κλπ.

απλα θελει πολυ ζορι κ υπομονη,αλλιως δεν κανεις τπτ.

ρε συ σιγουρα περνεις 4500 την μερα??μου φαινονται υπερβολικες κ να μην περνεις,μηπως κανεις λαθος στους υπολογισμους σου?

3 κιλα τον χρονο,ειναι υπερκαλα.μην βιαζεσαι.

εχε υποψιν σου οτι οσο μεγαλωνεις κ "πεφτει"ο μεταβολισμος θα περνεις πιο ευκολα κ με λιγοτερες.στανταρ.

οχι ρε τοσες ειναι οι θερμιδες...απλα επειδη παιζω και μπαλα σε ομαδα και τρεχω καιω πολλα...
3 κιλα καλα ειναι αλλα εγινε λογω εξετασεων....τωρα τελευταια δεν εχω παρει τιποτα...

beefmeup
08-07-10, 16:48
οχι ρε τοσες ειναι οι θερμιδες...απλα επειδη παιζω και μπαλα σε ομαδα και τρεχω καιω πολλα...


α,καλα νταξ..

για τις αλλες αθλητικες δραστηριοτητες οπως αεροβια(μπαλα κλπ)σου εγραψα.

αν δεν τις κοψεις μην περιμενεις να δεις αυξηση σε ογκο(κιλα).

ουτε για πλακα.

COBRA_STYLE
08-07-10, 16:50
α,καλα νταξ..

για τις αλλες αθλητικες δραστηριοτητες οπως αεροβια(μπαλα κλπ)σου εγραψα.

αν δεν τις κοψεις μην περιμενεις να δεις αυξηση σε ογκο(κιλα).

ουτε για πλακα.
:clap:

lathouras
08-07-10, 16:51
α,καλα νταξ..

για τις αλλες αθλητικες δραστηριοτητες οπως αεροβια(μπαλα κλπ)σου εγραψα.

αν δεν τις κοψεις μην περιμενεις να δεις αυξηση σε ογκο(κιλα).

ουτε για πλακα.

αεροβιες πλεον δεν κανω μονος σπιτι..αλλα να σταματησω την μπαλα δεν παιζει γιατι μολις πριν λιγες μερες μου εγινε προταση για δ' εθνικη...απλα ισως αυξησω και αλλο τισ θερμιδες μου και παρω και καμια whey!!θα δω τι θα κανω

beefmeup
08-07-10, 16:54
.απλα ισως αυξησω και αλλο τισ θερμιδες μου και παρω και καμια whey!!

αυτο.

απλα εχε υποψιν σου οτι δεν γινονται ολα ταυτοχρονα.η το ενα,η το αλλο.

αυτο το γραφω για να μην εχεις απορειες γιατι δεν βαζεις κιλα,οσο κ να χτυπιεσαι.

αν ειχες αλλο σωματοτυπο,οκ.αλλα με αυτον που χεις θα δυσκολευτεις πολυ,ετσι,αν τα κανεις ολα μαζι.

versus
08-07-10, 17:44
ειναι μαρκα για αναρτησεις αυτοκινητου.μην ασχολεισαι versus,αστο.

κομπρα,σε αυτους τους τομεις,μην πετατε "σπιρταδες".

φιλικα παντα.

μάλλον δεν είναι μάρκα για αναρτήσεις!
:P

COBRA_STYLE
08-07-10, 19:11
μάλλον δεν είναι μάρκα για αναρτήσεις!
:P
τι να πεις ρε φιλε...αυτος o beefmeup προσβαλλει την νοημοσυνη σας..τσ τσ τσ :rolf::P

versus
08-07-10, 19:22
τι να πεις ρε φιλε...αυτος o beefmeup προσβαλλει την νοημοσυνη σας..τσ τσ τσ :rolf::P

:roll::roll::roll:
:sneaky::sneaky::sneaky:

Lazatg
10-01-14, 02:51
ειμαι 18 χρονων και υψος 180...65 κοιλα και 7.5% λιπος..για την κρεατινη το ξερω...βασικα κανω το εξης 5 μερες loading και μετα 2 μερες δεν περνω τπτ..και την επομενη βδομαδα μονο 5 γρ την ημερα...τιμη εννοω να μην ειναι κατι τρελο...και τελος εχω ξεκινησει διατροφη,....το μονο προβλημα μου ειναι οτι δεν παιρνω ευκολα κοιλα...εχω καλο μεταβολισμο...και επιπλεον...δεν μπορω να καταπιω χαπια:P

Αυτο το εχω ακουσει απο πολλους οτι εχουν γρηγορο μεταβολισμο και δεν παιρνουν ευκολα κιλα αλλα πιστευω οτι ειναι απλα δικαιολογια χωρις παρεξηγηση :thumbup: Αν δεν παιρνεις ευκολα κιλα οπως λες απλα τρωγε περισσοτερο (εννοειται οτι θα τρως κυριως "καθαρες" τροφες ) Και εγω ετσι ημουν περιπου σαν και εσενα 64 κιλα και1.82εκ. και τωρα μετα απο δυο χρονια περιπου ειμαι στα 79-80 κιλα με 12% λίπος και συνεχιζω. προφανως δεν χρειαζεται ουτε ειναι καλο να βαλεις 5 κιλα σε ενα μηνα γι αυτο θα πρεπει να εχεις υπομονη. Στην αρχη εχεις την ελευθερια να τα βαζεις πιο ευκολα αλλα οσο προχωρας καλυτερα να μην βιαζεσαι και τοσο. Όσο αφορα τα συμπληρώματα νιτρικο οξείδιο δεν εχω δοκιμάσει αλλα ξεκίνησα την λήψη μονουδρικης κρεατινης πριν 2 μηνες περιπου και ειμαι περα απο ευχαριστημενος απο τα αποτελεσματα της μεχρι τωρα.