PDA

Επιστροφή στο Forum : Πονος στους κοιλιακους



alexmafia2
01-04-07, 17:07
παιδια εχω παρατηρησει οτι οταν καθομαι σε καρεκλα-καθισμα και γενικα σε αυτην την σταση για πολυ ωρα με πιανει ενας πονος σαν κραμπα στον αριστερο πανω κοιλιακο τον πιανω και εχει μια διαφορα απο τον αλλον δλδ ειναι καπως πιο πεταχτος αλλα εξωτερικα δεν εχουν καμια διαφορα!

Billy
01-04-07, 18:59
αυτο συμβαίνει και σε μενα, ο αριστερος ανω κοιλιακός (εκει που τελειώνουν τα πλευρά μπροστα) ειναι πιο ανεπτυγμενος αλλά δεν ποναει.
εγω το αποδιδω οτι οφείλεται στο οτι ειμαι σε φάση αναρωσεις και η δεξια πλευρα ειχε επηρεασθει από τον τραυματισμό.

Gasturb
01-04-07, 19:09
δλδ ειναι καπως πιο πεταχτος αλλα εξωτερικα δεν εχουν καμια διαφορα!

Μου φάινεται σαν πρισμένος, για ξεκουρασέ τους κοιλιακούς σου για 2 εβδομάδες να δεις αν υπάρχει βελτίωση διαφορετικά αν κ με την απουσία εκγύμανσης αυτό το 'φούσκωμα' παραμείνει κάνε μια επίσκεψη στον γιατρό.

Gt

stevengr
01-04-07, 19:26
Ξεκουρασε σιγουρα τους κοιλιακους σου για τουλαχιστον ενα 10ημερο.

Την ειχα πατησει κ' εγω ετσι με το ιδιο συμπτωμα με αποτελεσμα απο τον πονο να παω στο νοσοκομειο με τρομερους πονους. Αποτελεσμα φυσικα ηταν να φαω μια παυσιπονη... πισω..

Φαντασου να παθεις κραμπα π.χ στην γαμπα που ειναι και το πιο συχνο. Ο πονος ειναι αφορητος. Εαν παθεις κραμπα στους κοιλιακους μυες ο πονος ειναι 2 φορες πιο εντονος και επιπονος.

alexmafia2
01-04-07, 19:47
θα τους ξεκουρασω και εαν συνεχιστει θα παω doctor ευχαριστω για της γρηγορες απαντησεις σας ρε παιδια.