PDA

Επιστροφή στο Forum : Αεροβια μετα το τελευταιο γευμα;



deluxe
11-07-10, 23:42
Ποια ειναι η αποψη σας για την αεροβια μετα το τελευταιο γευμα; Καπου ειχα ακουσει οτι ειναι εξισου αποτελεσματικη με την αεροβια το πρωι. Και αυτο γιατι καιμε ολο το λιπος και τον υδατανθρακα απο το τελευταιο γευμα. Αν θυμαμαι καλα δηλαδη. Το θεμα ειναι οτι δε ξερω αν πιανει για τελευταιο γευμα αυτο με την καζεινη, αλλα δε νομιζω.

deluxe
12-07-10, 21:09
Καποια γνωμη επι του θεματος;

sogoku
12-07-10, 21:12
Αφου η λογικη της πρωινης ειναι οτι ειμαστε νηστικοι ,τα επιπεδα γλυκογονου ειναι χαμηλα και ο οργανισμος στρεφεται συντομα στο λιπος για ενεργεια μαλλον δεν εχει ιδια επιδραση με την πρωινη.
Βαση λογικης μιλωντας.
Καλα πρακτικα ουτε να το συζητας.

Tasos Green
12-07-10, 21:12
πρωτη φορα το ακουω αυτο... μην τρως υδατανθρακες στο τελεταιο σου γευμα να γλητωσεις και το τρεξημο...:) και πρωι πρωι με την αυγουλα που θα εισαι και στεγνος ριχτω στο τρεξημο να καψεις...

Tasos Green
12-07-10, 21:14
Αφου η λογικη της πρωινης ειναι οτι ειμαστε νηστικοι ,τα επιπεδα γλυκογονου ειναι χαμηλα και ο οργανισμος στρεφεται συντομα στο λιπος για ενεργεια μαλλον δεν εχει ιδια επιδραση με την πρωινη.
Βαση λογικης μιλωντας.
Καλα πρακτικα ουτε να το συζητας.

με προλαβες sogoku!:thumbup:

flinstone
12-07-10, 21:54
Από αυτα που ξέρω αερόβιο μετά το τελευτέο γευμα κάνουμε την περιοδο γράμμοσης όταν είμαστε στο τελευτέο στάδιο για να γραμμόσουμε τελίος. αυτό γίνετε γιατί κάνοντας αερόβιο μετά το τελευτέο γεύμα δεν καίμε τόσο λίπος απλά μιόνουμε στο ελάχιστο τα αποθέματα γλυκογώνου που εχει σαν αποτέλεσμα κατά την διάρκια του ύπνου ο οργανισμός μας να στραφεί στα αποθέματα λίπους για να επιβιώσει και σε συνδιασμό με το πρωίνο αερόβιο είναι ο τέλιος τρόπος να πετίχουμε μία παρα πολή καλή γράμμωση σε μικρό χρονικό διάστιμα. Βέβαια χρειάζεται να είμαστε πολή συνεποις με την διατροφή μας. Επίσης δεν είναι τόσο ευκολο όσο ακούγετε γιατί αφού τα αποθέματα γλυκογώνου θα είναι χαμιλά η ενεργεια θα είναι και αυτή σε χαμιλά επίπεδα.

thegravijia
12-07-10, 21:56
το κανει ο kai greene την προετοιμασια του για το ολυμπια

flinstone
12-07-10, 22:07
Αααα τερα δεν ξέρω για τον Kai, αυτό που ξέρω είναι ότι με την απλή λογική αυτό το κόλπο έχει αποτέλεσμα.

thegravijia
12-07-10, 22:09
Αααα τερα δεν ξέρω για τον Kai, αυτό που ξέρω είναι ότι με την απλή λογική αυτό το κόλπο έχει αποτέλεσμα.
για natural καταστασεις δεν νομιζω πως ειναι καλο
το αντιθετο
θα χαθει πολυ μιυκη μαζα πιστευω
γνωμη μου

deluxe
12-07-10, 22:20
Εμενα παντως μου αρεσε. Θα το τηρησω για οσο διαστημα ειμαι στο πατρικο μου. Με μετρια ενταση για 30 λεπτα. Σκεφτομαι να αγορασω και ποδηλατο στο σπιτι στην Αθηνα. Ειναι πολυ βολικο.

deluxe
27-07-10, 02:44
Για την αεροβια τη νυχτα, τελευταιο γευμα εννοουμε την καζεινη ή το αμεσως προηγουμενο;

Εγω που πινω μονο καζεινη με νερο, το λιπος που παιρνω ειναι ελαχιστο, οποτε θα καψω και μυες;

KATERINI 144
27-07-10, 19:33
τελευταιο γευμα ειναι αυτο που τρως τελευταιο.

ioannis1
28-07-10, 00:26
αυτο το κανουν αρκετοι πρωταθλητες,τρωνε ενα γευμα μετα την προπονηση μευδατανθρακες περνανε 3 ωρες κανουν αεροβια τουλ 40 λεπτα και μετα τρωνε ενα γευμα μονο με πρωτεινηπχ ασπραδια η κασεινη .