PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποτά



Amador
04-04-07, 00:52
Γεια σας σε ολους.Θα θιξω ενα αρκετα αξιολογο θεμα που πρεπει να το ψαξουμε ολοι διοτι πανω απ'ολα ειμστε ανθρωποι και θέλουμε να ζούμε και καπου καπου..ειδικα τωρα που ερχεται καλοκαιρακι παραλιές παρτακια γκομενακια κτλ...Ειναι το θέμα του ποτου
Τι εννοω με αυτο?
Ολοι μας θελουμε σε αυτες τις καταστασεις να κανουμε την κινηση και οχι γιαενα ποτακι αλλα και για 2 και 3.Ας παρουμε ομως τη φυσιολογικη περιπτωση του ενος ποτου.
Εγω ψαχνω να βρω ειδανικα ποτακια δυνατα μεν για να σε βαρανε αλλα οχι δυνατα σε θερμιδες.
Ακουω γνωμες με αναλυση των ποτων..Παμε να φτιαξουμε αρκετες επιλογες για ολα τα γουστα.
Ξερω ουισκυ και σαπουκα μακρια......

Gasturb
04-04-07, 01:04
Εγω ψαχνω να βρω ειδανικα ποτακια δυνατα μεν για να σε βαρανε αλλα οχι δυνατα σε θερμιδες.

Δεν θα βρεις ποτέ γιατί απλά...

1 γρ πρωτεϊνη = 4 kcal
1 γρ υδατανθ = 3.75 γρ
1 γρ λίπος = 9 kcal

1 γρ alcohol = 7 kcal

οπότε τα 2 3 ΄ποτάκια΄ έχουν τις θερμίδες ενός γλυκού που αν συνδιαστούν κ με ξηρούς καρπούς τότε γίνεται το 'έλα να δεις χαράλαμπε' στις θερμίδες :fresse:

Τώρα όχι ότι το μόριο της μαλτόζης στην μπύρα πάει πίσω...

Οπότε το πιο ασφαλές είναι το κρασί =)

Gt

asdf
04-04-07, 01:32
Να γιατι μερικες φορες λεω να ειμασταν Ολλανδια...ουτε κεφαλι δεν μπορουμε να κανουμε... :lol:

gpol
04-04-07, 01:34
και η ελλαδα, μια μικρη ολλανδια ειναι ;)

Antonio
04-04-07, 01:39
Amador μην την ψάχνεις ρε φίλε.
Αν δεν είναι να κατέβεις σε αγώνες ή κάτι παρόμοιο κάνε την ζωή σου και άσε τις θυσίες πάνω σε αυτά τα θέματα.

Κάνε όλα τα υπόλοιπα γέυματα όπως πρέπει μέσα στην μέρα και 1-2 φορές την βδομάδα που θα βγείς φάε και πιές σαν νορμάλ άνθρωπος. Δεν τρέχει nothing. Μην τρελλένεσαι.
Και στην τελική άν δεν έκανες γυμανστική θα έλεγες να μην φάω γιατι θα παχύνω. Τώρα που λίωνεις στην γυμναστικη λές να μην φάω να μην χαλάσω το optimum.
Νομίζω οτι παραπάει αν τη δείς απο λογική και λίγο φιλοσοφική πλεύρα.

Όλα αυτά βέβαιa έιναι συνάρτηση των στόχων σου. Αν θές να κατέβεις σε αγώνες δεν υπάρχουν περιθώρια. Οχι μόνο θα βγένεις έξω και θα πίνεις πορτοκαλαδα... Δεν θα βγαίνεις κιόλας για να μην χάσεις ύπνο-ξεκούραση. Διαλέγεις και πέρνεις...

Εγώ πάντως μόλις γύρισα από τσίπουρα...και δεν έχω αρχίσει προπόνηση ακόμα... :bounce:

v@g
04-04-07, 01:42
Ποτό; Τι είναι αυτό; :lol:

Πάνε 2 χρόνια από την τελευταία φορά που ήπια αλκοόλ και δε μου λείπει καθόλου!

Νομίζω το κρασί είναι συγκριτικά καλύτερη επιλογή...

Gasturb
04-04-07, 01:43
Εγώ πάντως μόλις γύρισα από τσίπουρα...

Κατάλαβα.. http://yelims1.free.fr/Alcooliques/Alcooliques22.gif

Gt

asdf
04-04-07, 01:47
Eιστε υπερβολικοι...

gpol
04-04-07, 01:48
και γω μολις γυρισα απο κρασι, αλλα δεν το μετανιωνω καθολου. Ενα κρασακι (καλο) που κ που νομιζω μονο καλο κανει

asdf
04-04-07, 01:52
Θα ειμαι με το μωρο μου εξω και θα της πω ξερεις αμιτα σημερα...μετα ξερετε 2 σκεψεις του γυναικιου μυαλου
1ος) Μα καλα τι τσιπης.....
2ος) Μα καλα τοσο πολυ τον εχω ξενερωσει?
3ον)......
Για αυτο πρεπει να χαιρομαστε την ζωη :wink: αλλα παντα με μετρο

Antonio
04-04-07, 01:56
Κατάλαβα..


όχι ρε συ εντάξει...Το πάω σιγά σιγά γιατί έχω να πιώ καιρο λόγο του ατυχήματος που είχα... Τίποτα 3 25άρια μόνο. Λίγο χταποδάκι, σουπία...Ξέρεις νυστία!:D

Εγώ πάντως είμαι της άποψης όλα με μέτρο. Βέβαια οι στόχοι μου ειναι απλοί. Δεν θέλω να είμαι κομμάτια.
Αλλά αυτό που είπα και παραπάνω πιστέυω οτι είναι όλη η ουσία. Κάνε όλη την βδομάδα και όλα τα γεύματα όπως πρέπει και μην τρελλένεσαι για 1-2 άντε 3 φορές την βδομάδα που θα βγείς και θα πείς και 2 ξύδια παραπάνω.
Για μενα η ζωή έχει αξία όταν δοκιμάζεις τα παντα..
Δεν λέω άλλες φιλοσοφίες! Παέι 2:00...

Gasturb
04-04-07, 01:57
Όταν όμως έχεις asdf μια εγκράτεια κ δεν το παρακάνεις στα ποτά κ γινεις κορμί τότε κ σόδα να παίρνεις όχι μόνο δεν θα έχει αυτές τις σκέψεις αλλα θα γίνει tatoo πάνω σου trust me

Gt

asdf
04-04-07, 01:59
Όταν όμως έχεις asdf μια εγκράτεια κ δεν το παρακάνεις στα ποτά κ γινεις κορμί τότε κ σόδα να παίρνεις όχι μόνο δεν θα έχει αυτές τις σκέψεις αλλα θα γίνει tatoo πάνω σου trust me

Gt

LOOOOOOOOOOOOOOOL σωστος ο προφεσορας :wink:

muaythaispirit
04-04-07, 03:27
και η ελλαδα, μια μικρη ολλανδια ειναι ;)

μια μικρη αλβανια ισως! :green:

muaythaispirit
04-04-07, 03:27
Εγώ πάντως μόλις γύρισα από τσίπουρα...

Κατάλαβα.. http://yelims1.free.fr/Alcooliques/Alcooliques22.gif

Gt

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα :lol:

muaythaispirit
04-04-07, 03:30
εγω το εχω ξαναπει τζιν και ευθειες!
αμα το συνδιασεις κ με σοδα ειναι λιγο φαρμακιλα (αντιβιωση οχι τα αλλα :green: ) αλλα γινεται πολυ καλη επιλογη και απο αποψη θερμιδων

gpol
04-04-07, 03:32
εγω το εχω ξαναπει τζιν και ευθειες!


:roll: :shock:

Nick3
04-04-07, 11:20
Ούτε και εγώ πλέον πίνω,μετά κι από ένα μεθύσι βαρβάτο με τους κολλητούς πριν 3 χρόνια όπου πρέπει να είχα γίνει λιώμα απ ότι μου παν,δεν αγγίζω τίποτα παρά μόνο κρασί.
Βέβαια το κρασί με βαράει άσχημα οπότε μ ένα σμπάρο δύο τριγώνια!

v@g
04-04-07, 12:48
Θα ειμαι με το μωρο μου εξω και θα της πω ξερεις αμιτα σημερα...μετα ξερετε 2 σκεψεις του γυναικιου μυαλου
1ος) Μα καλα τι τσιπης.....
2ος) Μα καλα τοσο πολυ τον εχω ξενερωσει?
3ον)......
Για αυτο πρεπει να χαιρομαστε την ζωη :wink: αλλα παντα με μετρο

Όποιος πίνει αλκοόλ χαίρεται τη ζωή του; Δε νομίζω. Όσο για το τι θα πουν οι γυναίκες, άστο καλύτερα. Μάλλον δεν το έχεις "ψάξει" καλά το πράμα!! :lol: (no offense)

Σε clubs πάω σχεδόν κάθε βδομάδα κια το καλοκαίρι σχεδόν κάθε μέρα. Επειδή δεν πίνω σημαίνει ότι δεν περνάω καλά;

Ίσα ίσα... Την πέφτω σε μεθυσμένες... (πλακίτσα) :D

Teo70
04-04-07, 14:48
Κατά τη γνώμη μου το να πας σε club το καλοκαίρι και να μη μπείς στον πειρασμό για κανά ξυδάκι είναι μεγάλη υπόθεση και όποιος το καταφέρνει του βγάζω το καπέλο.
Προσωπικά πιστεύω ότι άμα έχεις μέτρο δεν τρέχει και τίποτα,άλλο να πίνεις τον αγλέορα κάθε βράδυ και μετά πεινασμένος και ψιλολυώμα να πηγαίνεις για "σαβούρωμα" και άλλο να ακολουθείς τη διατροφή σου κανονικά και να πίνεις 1-2 ξυδάκια μία ή δυο μέρες τη βδομάδα. Μιλάω πάντα για καλοκαίρι και διακοπές που όπως και να το κάνουμε υπάρχει και κάποια χαλάρωση αλλά και αυξημένη δραστηριότητα (κολύμπι,περίπατοι) οπότε χάνεις αρκετές θερμίδες από τύχον ξύδια το βράδυ.
Φυσικά μακρυά από μπύρα γιατί η μπάκα είναι αναπόφευκτη. Καλύτερα "καθαρά" ποτά Τζιν ή τεκίλα ή βότκα. 8)

Nick3
04-04-07, 16:24
τεκίλα ή βότκα. 8)


Ααααχ.... :love:

muaythaispirit
04-04-07, 17:14
εγω πιστευω οτι ολα χρειαζονται!
και την διατροφη μας να κανουμε και την γυμναστικη μας να πινουμε και τπτ ξυδια με κανα γκομενακι!απλα την επομενη λιγο περισοτερρο διαδρομο να τα καψουμε!
v@g πιστεψε με οι γκομενες ενθουσιαζονται με το να εχεις φετες κοιλια τρομερο σωμα κτλ αλλα αν παρακολουθησουν απο κοντα την διαδικασια του πως γινεται αυτο και δουν καποιον να αφιερωνει ολη του μα ολη τη ζωη για το σωμα του(που σημαινει να κανει σαν τρελος αν δεν φαει σε 2 ωρες να μην την πηγαινει που και που σε κανα ταβερνακι,να μην μεθυσουνε καμια φορα μαζι για να μην χαλασει την διαιτα, να μην την απαυτοσει για να εχει τεστοστερονη χαχαχαχαχα κτλ) απλα ........ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΝ!!!

BRaWNy
04-04-07, 17:19
εγω πιστευω οτι ολα χρειαζονται!
και την διατροφη μας να κανουμε και την γυμναστικη μας να πινουμε και τπτ ξυδια με κανα γκομενακι!
Σωστό και σεβαστό

...απλα την επομενη λιγο περισοτερρο διαδρομο να τα καψουμε!
Αυτό άστοχο, δεν ισχύει και δεν είναι δικαιολογία

Aς μεινουμε λοιπόν στο πρωτο που είπες.

muaythaispirit
04-04-07, 17:40
δεν ειπα οτι ειναι δικαιολογια για να πινουμε ολο και περισοτερο απλα αν κανουμε την αμαρτια δεν ειναι καλυτερα να κανουμε λιγο παραπανω διαδρομο την επομενη?
εγω παντα ετσι κανω παντως γιατι δεν ισχυει?

Nick3
04-04-07, 17:46
muaythaispirit εξαρτάται και σε τι κοπέλες αναφέρεσαι.
Αν δεν καταλαβαίνουν το πάθος σου... :roll:
Όλα χρειάζονται imo,απλά υπάρχουν περίοδοι όπου δεν "μπορείς" να τα κάνεις αυτά.
Εκεί πρέπει να σε στηρίξει.

BRaWNy
04-04-07, 18:36
δεν ειπα οτι ειναι δικαιολογια για να πινουμε ολο και περισοτερο απλα αν κανουμε την αμαρτια δεν ειναι καλυτερα να κανουμε λιγο παραπανω διαδρομο την επομενη?
εγω παντα ετσι κανω παντως γιατι δεν ισχυει?Βρε συ αν θες κάνε διάδρομο, δεν είπα αυτό.
Είπα ότι δεν ισχύει αυτό που είπες, ότι ενταξει θα κάνεις διάδρομο και θα κάψεις τις θερμίδες του ποτού, δεν είναι εκει το θέμα, το θέμα είναι περι ποιότητας θερμίδων.
Όσο για την δικαιολογία, ήθελα να πω ότι δεν είναι δικαιολογία με γνώμονα ότι θα καψεις θερμίδες με τον διάδρομο, σημαίνει ότι μπορεις να πιέις και δεν τρέχει τίποτε.
Να πιεί κανείς για τους λόγους που ανέφερες στο πρωτο για το καλοκαιρι κ.λ.π. που είπες και ας δεν συνιστάται, και συμφωνω με αυτη τη οπτική.
Απλά δεν συμφωνώ να πει κανείς ότι κάνει τα πάντα όπως πρέπει και έχει στόχους για κάτι ή ότι ετοιμάζεται για αγωνες ή κάνει γράμμωση, και παρόλα αυτά μπορει να πιεί, αφου υπάρχει ο διάδρομος και δεν τρέχει τίποτε, όλα εντάξει.
Με πιάνεις τωρα?

v@g
04-04-07, 20:29
εγω πιστευω οτι ολα χρειαζονται!
και την διατροφη μας να κανουμε και την γυμναστικη μας να πινουμε και τπτ ξυδια με κανα γκομενακι!απλα την επομενη λιγο περισοτερρο διαδρομο να τα καψουμε!
v@g πιστεψε με οι γκομενες ενθουσιαζονται με το να εχεις φετες κοιλια τρομερο σωμα κτλ αλλα αν παρακολουθησουν απο κοντα την διαδικασια του πως γινεται αυτο και δουν καποιον να αφιερωνει ολη του μα ολη τη ζωη για το σωμα του(που σημαινει να κανει σαν τρελος αν δεν φαει σε 2 ωρες να μην την πηγαινει που και που σε κανα ταβερνακι,να μην μεθυσουνε καμια φορα μαζι για να μην χαλασει την διαιτα, να μην την απαυτοσει για να εχει τεστοστερονη χαχαχαχαχα κτλ) απλα ........ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΝ!!!

LOL!!!!!

Εντάξει, σε κάποια υπερβάλεις!! :lol:

Πάντως η πρώην κοπέλα μου, που ήμασταν μαζί 3 χρόνια δεν ειχε πρόβλημα με τον τρόπο ζωής μου, ίσα ίσα προσπαθούσε να ακολουθήσει κι αυτή. Είναι και ανάλογα τη γυναίκα. Και ο λόγος που χωρίσαμε, φυσικά και δεν έχει να κάνει με το bb!! :lol:

Σίγουρα δεν έγινε και τίποτα τραγικό αν πίνει κανείς ένα ποτηράκι πού και πού, αλλά αν μπορεί να μην το πιει, καλό θα του κάνει! Επιλογές είναι αυτές!

Άλλωστε, τι το όμορφο προσφέρει το αλκοόλ; Αν δεν πίνεις δηλαδή η γκόμενα θα σε πει ξενέρωτο; Ξενέρωτη είναι αυτή που αν δεν κατεβασει 3 ποτήρια δε χορεύει... :wink:

Teo70
04-04-07, 20:58
Αυτό πάντως που ειπώθηκε ότι δηλ.ναι οι γκόμενες ενθουσιάζονται με ένα καλλίγραμο σώμα αλλά μόλις καταλάβουν τι χρειάζεται για να διαμορφωθεί αυτό το σώμα ξενερώνουν,είναι μία μεγάλη αλήθεια δυστυχώς. Εκτός αν πέσεις στην περίπτωση κάποιας αθλήτριας ή μπιλντέρισας (σπανιότατο) που θα σε καταλαβαίνει.

Nick3
04-04-07, 21:05
Αυτό πάντως που ειπώθηκε ότι δηλ.ναι οι γκόμενες ενθουσιάζονται με ένα καλλίγραμο σώμα αλλά μόλις καταλάβουν τι χρειάζεται για να διαμορφωθεί αυτό το σώμα ξενερώνουν,είναι μία μεγάλη αλήθεια δυστυχώς. Εκτός αν πέσεις στην περίπτωση κάποιας αθλήτριας ή μπιλντέρισας (σπανιότατο) που θα σε καταλαβαίνει.

Δεν πρέπει απαραίτητα να είναι αθλήτρια ή "μπιλντέρισα".Απλά φυσιολογικό δείκτη νοημοσύνης πρέπει να έχει.

v@g
04-04-07, 21:12
Αυτό πάντως που ειπώθηκε ότι δηλ.ναι οι γκόμενες ενθουσιάζονται με ένα καλλίγραμο σώμα αλλά μόλις καταλάβουν τι χρειάζεται για να διαμορφωθεί αυτό το σώμα ξενερώνουν,είναι μία μεγάλη αλήθεια δυστυχώς. Εκτός αν πέσεις στην περίπτωση κάποιας αθλήτριας ή μπιλντέρισας (σπανιότατο) που θα σε καταλαβαίνει.

Δεν πρέπει απαραίτητα να είναι αθλήτρια ή "μπιλντέρισα".Απλά φυσιολογικό δείκτη νοημοσύνης πρέπει να έχει.

Πώς φαίνεται ο bizzer!!! Κάνει bam από τις απαντήσεις του!!!! :army2:

Teo70
04-04-07, 21:20
Δεν πρέπει απαραίτητα να είναι αθλήτρια ή "μπιλντέρισα".Απλά φυσιολογικό δείκτη νοημοσύνης πρέπει να έχει.

Στο "καμάκι" με ένα τέστ νοημοσύνης παραμάσχαλα :geek:

muaythaispirit
04-04-07, 22:25
δεν ειπα οτι ειναι δικαιολογια για να πινουμε ολο και περισοτερο απλα αν κανουμε την αμαρτια δεν ειναι καλυτερα να κανουμε λιγο παραπανω διαδρομο την επομενη?
εγω παντα ετσι κανω παντως γιατι δεν ισχυει?Βρε συ αν θες κάνε διάδρομο, δεν είπα αυτό.
Είπα ότι δεν ισχύει αυτό που είπες, ότι ενταξει θα κάνεις διάδρομο και θα κάψεις τις θερμίδες του ποτού, δεν είναι εκει το θέμα, το θέμα είναι περι ποιότητας θερμίδων.
Όσο για την δικαιολογία, ήθελα να πω ότι δεν είναι δικαιολογία με γνώμονα ότι θα καψεις θερμίδες με τον διάδρομο, σημαίνει ότι μπορεις να πιέις και δεν τρέχει τίποτε.
Να πιεί κανείς για τους λόγους που ανέφερες στο πρωτο για το καλοκαιρι κ.λ.π. που είπες και ας δεν συνιστάται, και συμφωνω με αυτη τη οπτική.
Απλά δεν συμφωνώ να πει κανείς ότι κάνει τα πάντα όπως πρέπει και έχει στόχους για κάτι ή ότι ετοιμάζεται για αγωνες ή κάνει γράμμωση, και παρόλα αυτά μπορει να πιεί, αφου υπάρχει ο διάδρομος και δεν τρέχει τίποτε, όλα εντάξει.
Με πιάνεις τωρα?

συμφωνω και εγω σε αυτα που λες! :wink:

Amador
05-04-07, 00:56
Παρακολουθω τις συζητησεις και βγάζω τα συμπεραράσματα μου.Να πω την αληθεια σε αγωνες δεν κατεβαινω αλλα επειδη εχω χτίσει ενα καλο σωμα με πολλους κοπους που ενω πηγαιναν οι αλλοι για καφεδακια εγω ειμουν γυμναστηριο δεν θελω συμβιβασμους και με τιποτα να χασω αυτο που εχω.
Ρε παιδια ομως τοσα χρονια με εχει ψιλοκουρασει αυτη η ιστορια του να μην μπορεις να ακολουθησεις συχνα καποια παραγματα.
Και ξερετε κατι!Το τραγικο της υποθεσης ειναι οτι επειδη τα παρακολουθω ολα στο σωμα μου με μετρησεις εσωτερικες οσο και εξωτερικες εαν περιπεσεις σε μια χαλαρωση αλλαζουν ολα απιστευτα γρηγορα...
Δε μιλαω για ακροτητες αλλα π.χ να πας να λιωσεις 2 φορες το μηνα στο ποτο και μια φορα την εβδομαδα για ποτακι..

pikolo
05-04-07, 01:10
αυτο ισχυει.....αλλα δεν νομιζω οτι θα χασεις το σωμα σου.....ε και λιγο λιπος να βαλεις τι εγινε?θα το ξαναχασεις αν εχεις μυες ειδη....δεν γινεται ολο στερησεις....και εγω στερουμαι αλλα θα αρχισω να το βλεπω πιο ηρεμα...και εφ οσον το εχεις ειδη το σωμα που θες απλα συντηρησε το....νομιζω οτι ειναι πολυ πιο ευκολο...

Gasturb
05-04-07, 01:15
....δεν γινεται ολο στερησεις....

Στην αρχή τις νιώθεις ως στερήσεις, μετά γίνοντε συνήθεια οπότε κάτι το φυσιολογικό κ καθόλου επίπονο.

Gt

Amador
05-04-07, 01:29
RE gasturb πια αρχη μιλαμε τωρα πανω απο 6 χρονια....ειναι κουραστικο.
Δεν ειπα οτι θα το παρατησω αλλα θα αρχισω να το βλέπω πιο χαλαρα μαλλον.

capslock_27
05-04-07, 03:18
και εγω παιδα αυτο λεω χαλαρα!!ειδικα τωρα που γυρσα απο εξω και εχω κοπανισει 2 καραφακια ρακι ακομα πιο χαλαρα :drunken: :drunken: :drunken:

pikolo
05-04-07, 03:25
τι κι αν εχεισ μια φετα λιγοτερο?αρκει να εχεισ!!κανενας δεν μπορει να ειναι προσκολημενος...κανεις οσο καλυτερα μπορεις..παν μετρον αριστον!σοφοι οι αρχαιοι...θυμηθειτε τους σπαρτιατες.τα αγαλματα φετες!και σιγα μην εκαναν 6 γευματα την μερα και επερναν πρωτεινες...δεν λεω οτι δεν κανουμε καλα!καλα κανουμε!αλλα οχι υπερβολες!(και εγω προσωπικα της υπερβολης ειμαι!)δεν μπορει ομως να αποκοπεις και απο ολα γι αυτο...θυσιαζεις καποια πραγματα..(αν θεωρειται θυσια) κια κερδιζεις καποια αλλα.Προσοχη ομως μηπος αυτα που θυσιασεις ειναι περισσοτερο σημαντικα σε σχεση με αυτα που θα παρεις!

ouzo
05-04-07, 09:35
Πολύ το ξεψαχνίζουμε και δεν πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο.
Προσωπικά αν κάτσει η φάση, και καφάσι με μπύρες θα χτυπήσουμε με φιλαράκια για να δούμε έναν αγώνα στην Tv. Αρκεί να μη σου γίνεται συνήθεια αυτό σε τακτική βάση και να παραμένεις σταθερός στις διατροφικές σου συνήθειες.
Δεν πιστεύω ότι θα κάνεις τόσο μεγάλη ζημιά στο σώμα σου με τέτοια παρεκτραπήματα αραιά και που.

Amador
05-04-07, 12:40
Συμφωνω με τον <ουζο>!!Ετσι ειναι αρκει να μην γινεται συχνα!
Και ετσι το αποτελεσμα της κουβεντα για ποτα ειναι το ΚΡΑΣΙ!!

Gasturb
05-04-07, 14:15
RE gasturb πια αρχη μιλαμε τωρα πανω απο 6 χρονια....ειναι κουραστικο.
Δεν ειπα οτι θα το παρατησω αλλα θα αρχισω να το βλέπω πιο χαλαρα μαλλον.

Amandor 1 χαμήλωσε τον τόνο της εκφρασής σου, 2 δεν αναφερόμουν σε εσένα απλα 'πιάστηκα' από μία κουβέντα του αγαπητού pikolou, 3 κατάλαβε τι εννοω κ μετά απάντησε μου.

Δεν είπα ότι δεν πίνω, ούτε είπα κομμένα όλα, το μόνο που είπα κ δεν με κατανόησες είναι ότι αν βάλουμε κάποιον στόχο, στην αρχή τα 'κομμένα΄γλυκά κ ποτά τα θεωρούμε στέρηση κ καταπίεση, μετά από κάποιο καιρό ομως αφού μάθουμε σε έναν τρόπο ζωης τέτοιών '''στερήσεων''' μας γίνεται πια συνήθεια κ ξεφεύγουμε από τον στενό όρο της στέρησης που φυσικά λειτουργεί αρνητικό στην ψύχολογία μας.

Εγώ όποτε πίνω το βάζω μέσα στο cheat meal μου γιατί στην τελική είναι κ αυτό cheat meal. Τώρα αφού μετά από 'πανω απο 6 χρονια.... ' όπως μας λες ότι κάνεις gym, θα αρχίσεις να το βλέπεις χαλαρά το θέμα, sorry αλλά ή κάτι λάθος έκανες στην διατροφή σου ή δεν ήταν τόσα χρονια που έκανες σοβαρό gym. Γιάτι από οτι θυμαμαί εμένα maximum 6 μήνες με πήρε να προσαρμοστώ στα νέα δεδομένα του fitness τρόπου ζωής/διατροφής μου.

Gt

muaythaispirit
05-04-07, 14:29
εγω παντως εχω συμβιβαστει αντι να κανω 1-2 cheat meal την εβδομαδα να το πινω σε ξυδι!
τουλαχιστον περναω καλυτερα σε κλαμπ με γκομενακια και τιποτα ποτακια απο οτι σε μια ταβερνα με κοψιδια και σκασμενος στο φαι! :green:

Gasturb
05-04-07, 14:32
σε κλαμπ με γκομενακια

To κουράσαμε mt...

Gt

muaythaispirit
05-04-07, 14:43
:rabbit: :rabbit: :rabbit: :green: