PDA

Επιστροφή στο Forum : ειναι δυνατον?



pikolo
04-04-07, 16:33
ειναι δυνατον πριν εναμιση+ μηνα να ημουν 78 κγ και τορα με την διατροφη και με χρηση κρεατινης να ειμαι 83,5?λιπος παντως δεν πηρα...ολα υγρα να ειναι η μπορει να ειναι και τιποτα σε μυες?

ouzo
04-04-07, 16:50
5.5kg μυική μάζα είναι κάπως αδύνατον. Δεν ξέρω βέβαια με τη διατροφή σου πως τα πας (αν την έχεις ποστάρει κάπου sorry, νέος είμαι σχετικά στο φόρουμ), αλλά αφού ανέφερες για κρεατίνη, κατά ένα μεγάλο ποσοστό είναι νερό αυτά τα κιλά.

Antonio
04-04-07, 16:57
Τι κρεατίνη παίρνεις. Σκέτη ή μαζί με δεξτρόζη?

pikolo
04-04-07, 17:03
σκετη περνω....και δεξτροζη περνω σιροπι γλυκοζης...δεν ειπα ολα...αλλα ποσα μπορει να ειναι?

BRaWNy
04-04-07, 17:06
Η κρεατίνη βάζει νερά, ασχετα αν την παίρνεις με δεξτρόζη ή σκέτη.

pikolo
04-04-07, 17:41
μπορω να τα κρατησω?αν οχι ποσα μπορει να ειναι μυικα?η ολα ειναι υγρα?

ouzo
04-04-07, 17:49
μπορω να τα κρατησω?αν οχι ποσα μπορει να ειναι μυικα?η ολα ειναι υγρα?

Μετά τον τερματισμό της λήψης κρεατίνης, τα όσα κέρδη (αν) απέκτησες χάνονται.
Το 2ο σκέλος της ερώτησης δεν το πολυκατάλαβα. Τα μυικά κιλά που τυχόν απέκτησες θα είναι ανάλογα της διατροφής και της προπόνησης σου.

Antonio
04-04-07, 17:50
Η κρεατίνη βάζει ούτως η άλλως νερό αλλά εγώ οταν είχα πάρει σκέτη δεν είχα πάρει τόσα πολλά κιλά όπως όταν έπερνα τις φόρμουλες με δεξτρόζη και ala

Υπολόγισε οτι τα μισά κιλά θα φύγουν όταν σταματήσεις την κρεατίνη.

pikolo
04-04-07, 17:51
αρα τα αλλα μισα κιλα θα ειναι μυες?περιπου παντα...ε δεν μπορει να ειναι πεντε κιλα νερο!!!!!

Antonio
04-04-07, 17:55
Δεν νομίζω να είναι μόνο μύες. Είναι 2.750 kg γενικά...

Nick3
04-04-07, 17:56
Μύες...δε μας έχεις πει και πέντε πράματα για την πρόοδο σου στο gym να ξέρουμε κι εμείς.

pikolo
04-04-07, 17:56
ε ναι το ξερω απλα λεω αν εστω τα μισα απο οτι πηρα μπορει να ειναι μυεσ...η αν ολα ειναι νερο...?

anastasisk
04-04-07, 18:07
H μεγαλη αυξηση αποτελειται απο την κατακρατηση υγρων που σου εχει προκαλεσει η κρεατινη.Μολις την σταματησεις οι μυς σου δεν θα φαινονται τοσο πρησμενοι οσο τωρα.Αν τα κιλα που παιζεις ομως στις ασκησεις σου εχουν παραμεινει στο ιδιο επιπεδο και δεν εχουν μειωθει τοτε εισαι καλα.Υπαρχει ενα βασικο κριτιριο με το οποιο καταλαβαινεις αν εχεις παρει μυικα κιλα.Αν τα βαρη που σηκωνεις αυξανονται τοτε κερδιζεις σε μυς,αν οχι τοτε εχεις παρει λιπος.Αν θες να μαθεις περισσοτερα για την κρεατινη κανε ενα search στο forum και θα βρεις αρκετα posts.

BRaWNy
04-04-07, 18:20
Η κρεατίνη βάζει ούτως η άλλως νερό αλλά εγώ οταν είχα πάρει σκέτη δεν είχα πάρει τόσα πολλά κιλά όπως όταν έπερνα τις φόρμουλες με δεξτρόζη και ala

Υπολόγισε οτι τα μισά κιλά θα φύγουν όταν σταματήσεις την κρεατίνη.Φίλε, άλλο νερά και άλλο κιλά.
Στην προκειμένη περίπτωση τα νερά προήλθαν απο την κρεατίνη (η κατακράτηση νερων στους μυς) και συνεπώς και κιλά αφου εχουν βάρος τα νερά, και τα επιπλέον κιλά που λες όταν πηρες κρεατινη με δεξτρόζη απο τις περισσότερες θερμίδες.
Στην τελευταια περίπτωση πιθανότατα και κιλά απο λίπος και όχι μόνο απο εξτρα νερά.

Οπότε με ο θέμα των νερων μεσα στους μυες απο την κρεατίνη δεν έχει σχέση αν υπήρχε ή όχι δεξτρόζη μαζί με την κρεατίνη.

pikolo
04-04-07, 19:03
τα κιλα ανεβηκαν αλλα οχι παρα πολυ..ανεβηκαν ομως...

BRaWNy
04-04-07, 21:18
Παντως μπορουν να ανέβουν και χωρις κρεατίνη και στο ίδιο χρονικό διάστημα, μόνο με σωστή προπόνηση και διατροφή και μάλιστα αυτά θα μείνουν κιόλλας.
Την κρεατίνη δεν την παίρνετε πάντα και συνέχεια, όμως προπόνηση και διατροφή κάνετε συνέχεια.