PDA

Επιστροφή στο Forum : Oγκος χωρίς λίπος



kwstas25
16-07-10, 20:39
θελω να παρω λιγα κιλα ειμαι 66 και θελω να παω 70-71 και δεν θελω να παρω πολυ λιπος ..... και σκεφτομαι να παρο whey mal+dex ή να παρω προτεινη ογκου ???

16 χρονον ειμαι 66 κιλα και 1,78-1,79 θελω να παρω 4-5 κιλα να μην με περνη ο αερας

beefmeup
16-07-10, 21:08
θελω να παρω λιγα κιλα ειμαι 66 και θελω να παω 70-71 και δεν θελω να παρω πολυ λιπος ..... και σκεφτομαι να παρο whey mal+dex ή να παρω προτεινη ογκου ???

16 χρονον ειμαι 66 κιλα και 1,78-1,79 θελω να παρω 4-5 κιλα να μην με περνη ο αερας

χαχα,ωραιος:awesome:

παρε προτεινη,κ προσθεσε εσυ υδατανθρακα σε σκονη.

το αλλο για ογκου ξεχνα το.κ να χεις υποψιν σου,οτι ο ογκος εχει να κανει με συνολικη ποσοτητα θερμιδων,δεν εχει να κανει με το μιγμα προτεινης που θα παρεις.

δλδ,ΦΑΙ!!!!!!!

kwstas25
16-07-10, 21:14
χαχα,ωραιος:awesome:

παρε προτεινη,κ προσθεσε εσυ υδατανθρακα σε σκονη.

το αλλο για ογκου ξεχνα το.κ να χεις υποψιν σου,οτι ο ογκος εχει να κανει με συνολικη ποσοτητα θερμιδων,δεν εχει να κανει με το μιγμα προτεινης που θα παρεις.

δλδ,ΦΑΙ!!!!!!!

θα τροω πολυ ... να παρω μια whey και να βαλω εγω υδαταθρακα ...

δεχ-μαλ- η βρομη να βαζο ???

giwrgaras8
16-07-10, 21:46
δεξτροζη ή μαλτοδεξτρινη να βαζεις ..ειναι καλυτερα απο οσο ξερω..και καλο ειναι να παιρνεις 2 φορες την ημερα για πιο γρηγορα αποτελεσματα..το μονο που χεις να κανεις ειναι να διαλεξεις μια καθαρη πρωτεινη..

Micha3L_Myers
16-07-10, 21:50
δεξτροζη+μαλτο μονο μετα την προπονηση, τις αλλες ωρες μπορεις να φας υδατανθρακα ποιος ο λογος να παρεις?

giannis64
16-07-10, 21:51
θελω να παρω λιγα κιλα ειμαι 66 και θελω να παω 70-71 και δεν θελω να παρω πολυ λιπος ..... και σκεφτομαι να παρο whey mal+dex ή να παρω προτεινη ογκου ???

16 χρονον ειμαι 66 κιλα και 1,78-1,79 θελω να παρω 4-5 κιλα να μην με περνη ο αερας


Κώστα σε όλα τα τοπικ στα οποία αναφέρονται οι απαντήσεις στης ερωτήσεις σου έχεις κάνει ποστ.
νομίζω ότι ήδη θα έπρεπε να γνωρίζεις!!!

kwstas25
16-07-10, 22:21
Κώστα σε όλα τα τοπικ στα οποία αναφέρονται οι απαντήσεις στης ερωτήσεις σου έχεις κάνει ποστ.
νομίζω ότι ήδη θα έπρεπε να γνωρίζεις!!!

ναι αλλα μπεδευτικα τωρα γιατι ακουγονται πολλα.... οκ μαλλον Θα παρω παλι whey ,mal+dex, caisen και βcca .... τα Βcca κανουν για τιν ηλικια μου ???

εχω κανει μια πολυ καλη αρχη παντος και με το μελι μετα τιν προπονιση με βοιθησε αλλα κανει ακρηβα .και η βρομη το προι με την whey ηταν ολα τα λευτα μου εδινε πολυ δυναμη για ολη την μερα ...Εχω γινη αλλος ανθροπος δεν ξερω τι με εχει κανει ετσι ,διατροφη ,προτεινη,σκληρη προπονιση ,ξεκουραση,υπνος... πρεπει να βοιθισαν ολα .

giannis64
16-07-10, 22:23
ναι αλλα μπεδευτικα τωρα γιατι ακουγονται πολλα.... οκ μαλλον Θα παρω παλι whey ,mal+dex, caisen και βcca .... τα Βcca κανουν για τιν ηλικια μου ???

εχω κανει μια πολυ καλη αρχη παντος και με το μελι μετα τιν προπονιση με βοιθησε αλλα κανει ακρηβα .και η βρομη το προι με την whey ηταν ολα τα λευτα μου εδινε πολυ δυναμη για ολη την μερα ...Εχω γινη αλλος ανθροπος δεν ξερω τι με εχει κανει ετσι ,διατροφη ,προτεινη,σκληρη προπονιση ,ξεκουραση,υπνος... πρεπει να βοιθισαν ολα .


:thumbup:

giorgospet
16-07-10, 22:30
θελω να παρω λιγα κιλα ειμαι 66 και θελω να παω 70-71 και δεν θελω να παρω πολυ λιπος ..... και σκεφτομαι να παρο whey mal+dex ή να παρω προτεινη ογκου ???

16 χρονον ειμαι 66 κιλα και 1,78-1,79 θελω να παρω 4-5 κιλα να μην με περνη ο αερας

Δεν θα πάρεις τίποτα, απλά φθιάξε την διατροφή σου, να τρώς κάθε 2,5 ώρες και σε συνδιασμό με πρόπόνηση θα δεις αποτελέσματα. Είσαι μόνο 16 μην βιαζεσε να γίνεις 100 κιλά . Όλα θα έρθουν με τον καιρό, υπομονή και επιμονή.
Καλή συνέχεια.

kwstas25
16-07-10, 22:32
Δεν θα πάρεις τίποτα, απλά φθιάξε την διατροφή σου, να τρώς κάθε 2,5 ώρες και σε συνδιασμό με πρόπόνηση θα δεις αποτελέσματα. Είσαι μόνο 16 μην βιαζεσε να γίνεις 100 κιλά . Όλα θα έρθουν με τον καιρό, υπομονή και επιμονή.
Καλή συνέχεια.

4 Κιλακια θελω να παρω... αμα παρω παραπανω παει χαθηκα... θα με πλακονουνε ολοι στο Παγκρατιον .... whey dex+mal Θα παρο και caisen για το βραδι ...αντε μπορει και bcca να υπαρχουνε 1 κουαλιτσα πριν τιν προπονιση

giorgospet
16-07-10, 22:39
Διαφωνώ , τώρα κάνε ότι θέλεις.

kwstas25
16-07-10, 22:47
Διαφωνώ , τώρα κάνε ότι θέλεις.

θελω να ακουσο που διαφονης και γιατι ??

thegravijia
16-07-10, 22:54
θελω να ακουσο που διαφονης και γιατι ??
γιατι για να παρεις 4 κιλακια μπορεις μονο απο το φαι

η whey δεν προκειται να σου βαλει κιλα

Ramrod
16-07-10, 23:10
Να σου πω εγώ τι χρειάζεσαι? Το placebo! Απο όλα όσα αναφέρεις, στην ηλικία και στο επίπεδο που είσαι τίποτα δε χρειάζεσαι. Απλά περνοντας τα πιστευεις πως κάνεις δουλειά και αυτό σου δίνει ώθηση. Και τίποτα να μην έπερνες το ίδιο είναι. Επειδή παίρνουν οι άλλοι παίρνεις και εσύ, χωρίς να βλέπεις καποια αδυναμία σε κάποιο τομέα της διατροφής σου, ούτε κοιτάς να διορθώσεις τις αδυναμίες σου και να καλύψεις τα κενά σου σε θέματα διατροφής. Και σε ότι αφορά τη μαλτο+δεξτρο, είτε φας μπανάνες, είτε φας μέλι, είτε φας σοκολάτα, είτε φας μαλτο+δεξτρο, είτε φας στέρεο γευμα αντί για "μαγικές" σκόνες πάλι την ίδια διαφορά θα δεις.
Επίσης όπως σου είπαν και τα παιδιά, κανένα απο αυτά τα συμπληρώματα δε θα σου δώσει κιλά. Κιλά θα πάρεις απο το φαϊ. Και τέλος, τα κιλά δε μπαίνουν σε 1 εβδομάδα, ούτε σε ένα μήνα, θέλουν χρόνο.

kwstas25
17-07-10, 00:28
οκ σιγα σιγα θα βαλω... δεν θελω αμεσος λολ ..... δλδ απο σημπλιροματα να μην παρω τπτ ???? ουτε προιτεν whey ουτε μια caisen ?

Ramrod
17-07-10, 02:20
Γιατί να πάρεις casein και να μη φας γιαούρτι? Ούτως η άλλως όγκο κάνεις, τι φοβάσαι?
Και η whey μόνο για μεταπροπονητικά αμα δουλευεις και δε μπορείς να φας.

manos_
17-07-10, 02:24
Καθαρο φαι

kwstas25
17-07-10, 19:28
Γιατί να πάρεις casein και να μη φας γιαούρτι? Ούτως η άλλως όγκο κάνεις, τι φοβάσαι?
Και η whey μόνο για μεταπροπονητικά αμα δουλευεις και δε μπορείς να φας.

το γιαουρτακι κανει ακριβα ... 4 ευρο το κιλο το ολυμπος 2% ... ασε ακριβιαναν ολα

whey πενρω και το προι ....δλδ 2 φορεσ τιν μερα

kwstas25
17-07-10, 19:31
Καθαρο φαι

ναι αυτο αρχιζο να κανω 200-300 θερμιδεσ πανω ...

σε λιγο καιρο αρχιζει το σχολειο εγω θα τροω τησ μ@λακιες απο το κιλικιο ???

δν ξερω τι να κανω :SSS

Ramrod
17-07-10, 20:38
το γιαουρτακι κανει ακριβα ... 4 ευρο το κιλο το ολυμπος 2% ... ασε ακριβιαναν ολα

whey πενρω και το προι ....δλδ 2 φορεσ τιν μερα

Και εγώ αυτό παίρνω...πάνω κάτω το ίδιο βγαίνει...

manos_
17-07-10, 21:35
ναι αυτο αρχιζο να κανω 200-300 θερμιδεσ πανω ...

σε λιγο καιρο αρχιζει το σχολειο εγω θα τροω τησ μ@λακιες απο το κιλικιο ???

δν ξερω τι να κανω :SSS

Παρε φαι απο το σπιτι σου φτιαξε δυο τρια μεγαλα σαντουιτς με τονους ντοματες και τυρι βαλε και κοτοπουλο.

kwstas25
17-07-10, 21:54
Παρε φαι απο το σπιτι σου φτιαξε δυο τρια μεγαλα σαντουιτς με τονους ντοματες και τυρι βαλε και κοτοπουλο.

θα με κοροιδευουνε ...:SS

Ramrod
17-07-10, 23:45
θα με κοροιδευουνε ...:SS

Θα σε κοροϊδεύουν αν πάρεις σπιτικό σαντουιτς στο σχολείο? Τι σοι σχολείο είναι αυτό? Εγώ πολύ συχνάέπερνα απο το σπίτι στο και ποτέ κανείς δε μου είχε πει το παραμικρό. Απόλυτα φυσιολογικό μου φαίνεται. Εδώ άλλοι πάνε με τα ταπερ στη δουλειά ή στη σχολή, στο σχολείο κολλάς? Υπάρχει κανένας άγραφος νόμος που να λέει πως το σπιτικό σαντουιτς είναι uncool? :unsure:

Senereison
17-07-10, 23:54
αν αρχισουνε να σε κοροιδεβουνε αρχισετουϛ στιϛ γρηγορεϛ

kwstas25
17-07-10, 23:54
Θα σε κοροϊδεύουν αν πάρεις σπιτικό σαντουιτς στο σχολείο? Τι σοι σχολείο είναι αυτό? Εγώ πολύ συχνάέπερνα απο το σπίτι στο και ποτέ κανείς δε μου είχε πει το παραμικρό. Απόλυτα φυσιολογικό μου φαίνεται. Εδώ άλλοι πάνε με τα ταπερ στη δουλειά ή στη σχολή, στο σχολείο κολλάς? Υπάρχει κανένας άγραφος νόμος που να λέει πως το σπιτικό σαντουιτς είναι uncool? :unsure:

ε νταξ οκ θα δοκιμασο

Mitsen
19-07-10, 14:24
Έχει δικιο ο κώστας, θα κάνω το δικηγόρο του διαβόλου λέγοντας ότι στα σχολεια κοροϊδεύουν άμα πάρεις φαγητό από το σπίτι όντως!
και το παιδί μπορεί να αισθάνεται άβολα. Άλλο στην δουλειά, άλλη λικία, αλλα μυαλά.
Εγώ στα τελειώματα της σχολης άρχισα να παίρνω ταπεράκια ουδέποτε έπαιρνα φαγητό από το σπίτι!
Κώστα στο νου σου ότι όσο και να σε χλευάσουν, με το να παίρνεις φαγητό από το σπίτι καλο στον εαυτό σου κανεις, μετά από λίγα χρονια δεν θα τους ξαναδείς.
Ακόμα και να τους ξαναδείς στο μέλλον τότε θα δείξεις και τη μαγκια σου!;)

Y.Γ. μην φοβάσαι να πάρεις κιλά!

Titanium
19-07-10, 14:49
ναι αλλα μπεδευτικα τωρα γιατι ακουγονται πολλα.... οκ μαλλον Θα παρω παλι whey ,mal+dex, caisen και βcca .... τα Βcca κανουν για τιν ηλικια μου ???

εχω κανει μια πολυ καλη αρχη παντος και με το μελι μετα τιν προπονιση με βοιθησε αλλα κανει ακρηβα .και η βρομη το προι με την whey ηταν ολα τα λευτα μου εδινε πολυ δυναμη για ολη την μερα ...Εχω γινη αλλος ανθροπος δεν ξερω τι με εχει κανει ετσι ,διατροφη ,προτεινη,σκληρη προπονιση ,ξεκουραση,υπνος... πρεπει να βοιθισαν ολα .

παρε γλικοζη ρεσυ αφου σου ειπα ειναι 4 φορες πιο φτινη και ειναι ακριβος το ιδιο...:toast::toast::toast::toast:

Titanium
19-07-10, 14:54
Έχει δικιο ο κώστας, θα κάνω το δικηγόρο του διαβόλου λέγοντας ότι στα σχολεια κοροϊδεύουν άμα πάρεις φαγητό από το σπίτι όντως!
και το παιδί μπορεί να αισθάνεται άβολα. Άλλο στην δουλειά, άλλη λικία, αλλα μυαλά.
Εγώ στα τελειώματα της σχολης άρχισα να παίρνω ταπεράκια ουδέποτε έπαιρνα φαγητό από το σπίτι!
Κώστα στο νου σου ότι όσο και να σε χλευάσουν, με το να παίρνεις φαγητό από το σπίτι καλο στον εαυτό σου κανεις, μετά από λίγα χρονια δεν θα τους ξαναδείς.
Ακόμα και να τους ξαναδείς στο μέλλον τότε θα δείξεις και τη μαγκια σου!;)

Y.Γ. μην φοβάσαι να πάρεις κιλά!

μου φενετε θα αρχισω να περνω στο σχολειο pancakes μεσα σε ταπερ...ενοητε πως θα με κοροηδεβουν αλλα τα αποτελεσματα κλινουν στωματα :bodybuilder2::bodybuilder2::bodybuilder2::bodybuilder2:

Mitsen
19-07-10, 15:25
μου φενετε θα αρχισω να περνω στο σχολειο pancakes μεσα σε ταπερ...ενοητε πως θα με κοροηδεβουν αλλα τα αποτελεσματα κλινουν στωματα :bodybuilder2::bodybuilder2::bodybuilder2::bodybuilder2:
Τι είναι αυτά ρε bro?
Σαν πιτάκια βρώμης με μέλι μοιάζουν από ότι είδα στο google:unsure:

Ramrod
19-07-10, 16:09
Τι είναι αυτά ρε bro?
Σαν πιτάκια βρώμης με μέλι μοιάζουν από ότι είδα στο google:unsure:

Τηγανήτες είναι...

Αν έβλεπες scooby doo πιο μικρός είναι αυτά που κοπανάνε συνέχεια με τον Σάγκη. :green:
Γενικά δεν είναι και ότι καλυτερο για διατροφή.

Εγώ διαφωνώ. Δεν είπα να πάρεις στιφάδο μαζί, αλλά μια μπαγκετούλα με τόνο ή γαλοπούλα μπορείς άνετα να την έχεις απο το σπίτι. Τυλιξέ τη και σε σελοφάν και πες ότι την αγόρασες άμα ντρέπεσαι...σιγά.

Jumaru
19-07-10, 20:31
θα με κοροιδευουνε ...:SS

Πες κανένα λευκό ψέμα του τύπου έπαθα δηλητηρίαση το καλοκαίρι και πρέπει να προσέχω τι τρώω μέχρι να στρώσει κάτι που έπαθε το στομάχι μου (με παρακολουθεί γιατρός) κτλ κτλ :P
Την πρωτείνη μπορείς να τη βάζεις επίσης σε ένα μιλκομπούκαλο :lol:

arisfwtis
19-07-10, 20:37
φιλε γραψτους ολους και κανε αυτο που χρειαζεται
ας σε δουλευουν ασε αυτους να τρωνε τις μπουγατσες και τα κρουασαν

και ταπερακι μην σου πω παρε μαζι σου

kwstas25
19-07-10, 20:39
Πες κανένα λευκό ψέμα του τύπου έπαθα δηλητηρίαση το καλοκαίρι και πρέπει να προσέχω τι τρώω μέχρι να στρώσει κάτι που έπαθε το στομάχι μου (με παρακολουθεί γιατρός) κτλ κτλ :P
Την πρωτείνη μπορείς να τη βάζεις επίσης σε ένα μιλκομπούκαλο :lol:

1o/γευμα 7:30........ 8:00 θα πιγαινω σχολειο.... 2:30 τελιωνω.......2:35 θα εχω φαει σπιτι ... πρεπει να κανω 1 γευμα στο σχολειο 11:30 καπου εκει ?

Titanium
19-07-10, 20:48
Τι είναι αυτά ρε bro?
Σαν πιτάκια βρώμης με μέλι μοιάζουν από ότι είδα στο google:unsure:

ειναι τηγανητες οπως ειπε και ο ramrod απλα βαζω 5 ασπραδια και 1 scoop πρωτεινη και βγαζει περιπου 60 γρ πρωτ. και τρωγετε ανετα και σκετο:toast::toast::toast:
sorry για το off topic....

kwstas25
19-07-10, 20:51
ειναι τηγανητες οπως ειπε και ο ramrod απλα βαζω 5 ασπραδια και 1 scoop πρωτεινη και βγαζει περιπου 60 γρ πρωτ. και τρωγετε ανετα και σκετο:toast::toast::toast:
sorry για το off topic....

βραζμενα τα αυγα ?

Jumaru
19-07-10, 20:58
11 ένα τοστάκι με γαλοπούλα (η κότα) , κασέρι άπαχο , ντομάτα κτλ

thegravijia
19-07-10, 21:01
φιλε ενα τοστ με κοτοπουλο να περνεις και ολα οκ
κανεις δν προκειται να σου πει κατι

giorgospet
19-07-10, 21:58
θα με κοροιδευουνε ...:SS

Φίλε πάρε τα σαντουιτσάκια σου, κάνε σωστή διατροφή και προπό και όταν γίνεις τεράστιος πίστεψέ με , δεν θα σε κοροιδεύει κανένας .

ΥΓ. Πρώτα τα μαθηματά σου και μετά η προπόνηση.

giorgospet
19-07-10, 22:00
Εγώ στη δουλειά μου πέρνω 3 σαντουιτς με τυρί και πολύ γαλοπούλα και ένα σέικερ πρωτεΐνη, εννοείτε ότι δεν μου μιλάει κανένας , αλλά αρχίσαν να κάνουν το ίδιο. Μη μασάς. Άστους να τρώνε τα σκατά.

Ramrod
20-07-10, 02:26
Τι λέμε τώρα ρε σεις, αυτά είναι μπούρδες, να κοροϊδεύεις κάποιον επειδή τρώει αυτό που του αρέσει...Μην έχεις τέτοια ταμπού Κώστα. Εκτός απο το ότι δε πιστεύω πως θα σε κοροϊδεύουν αν φας ένα σπιτικό σαντουιτσάκι μάθε να κάνεις αυτό που αρέσει σε εσένα και όχι αυτό που θα σε κάνει αποδεκτό στους υπόλοιπους. Και ότι κάνεις να το κάνεις για πάρτη σου.

kwstas25
20-07-10, 15:23
Τι λέμε τώρα ρε σεις, αυτά είναι μπούρδες, να κοροϊδεύεις κάποιον επειδή τρώει αυτό που του αρέσει...Μην έχεις τέτοια ταμπού Κώστα. Εκτός απο το ότι δε πιστεύω πως θα σε κοροϊδεύουν αν φας ένα σπιτικό σαντουιτσάκι μάθε να κάνεις αυτό που αρέσει σε εσένα και όχι αυτό που θα σε κάνει αποδεκτό στους υπόλοιπους. Και ότι κάνεις να το κάνεις για πάρτη σου.

ναι .... ευχαριστω,,, αυτο θα κανω.

ravi
23-07-10, 15:42
[QUOTE=kwstas25;211082]οκ σιγα σιγα θα βαλω... δεν θελω αμεσος λολ ..... δλδ απο σημπλιροματα να μην παρω τπτ ???? ουτε προιτεν whey ουτε μια caisen ?[/QUOTE


Αμα θεσ τοσο πολλυ να βαλεις ογκο μπορεισ να χρησιμοποιησεισ την Mass Tech τησ MUSCLETECH κανει δουλεια .Βεβαια δεν ειναι τελειως καθαρη περιεχει μεσα κ λιγο κρεατινουλα αλλα οπωσ ειπαν και τα παιδια το πιο σημαντικο ειναι η διατροφη σου!

Ramrod
23-07-10, 15:48
Αμα θεσ τοσο πολλυ να βαλεις ογκο μπορεισ να χρησιμοποιησεισ την Mass Tech τησ MUSCLETECH κανει δουλεια .Βεβαια δεν ειναι τελειως καθαρη περιεχει μεσα κ λιγο κρεατινουλα αλλα οπωσ ειπαν και τα παιδια το πιο σημαντικο ειναι η διατροφη σου!

Αυτού του είδους τα συμπληρώματα δεν δίνουν καθαρή μυϊκή μάζα αλλά όγκο απο σαβούρα και πρηξίματα απο την κρεατίνη (κατακράτηση νερών).
Καλό θα ήταν να μη τα προτείνουμε σε αρχάριους και μάλιστα σε ανήλικους...

Titanium
23-07-10, 16:42
βραζμενα τα αυγα ?

οχι ρε συ στο τιγανι τα ριχνεις ολα 5 ασπραδια, 1 φλιτζανι βρομη και 1 scoop.:toast: