PDA

Επιστροφή στο Forum : αποτομο θαμπωμα και φουσκωμα σε γραμμωση



gspyropo
17-07-10, 03:26
που μπορει να οφειλετε ρε παιδια....?στις πολλες ωρες στον ηλιο??στην καταναλωση φρουτων και συγκεκριμενα 2 πορτοκαλια ΜΟΝΟ στο πρωινο??? στη μειωση του υδατανθρακα στο ελαχιστο,,,,,,,,??????

sogoku
17-07-10, 04:08
Tι να πω....Και εγω σαν τελευταια να εχω κολλησει και δεν χανω και παιρνω και μιτο.
Τα πρωτα ΄τιπς' που μου ερχονται στο μυαλο για ξεκκολημα απο αυτα που ξερω τα λιγα ειναι
1.Αυξηση υδατανθρακα για να ξαναπαρεις μπρος
2.Μειωση προπονησης διοτι μπορει να υπερπροπονησαι[κορτιζολη]
3.Περεταιρω μειωση θερμιδων και υδατανθρακα?

Διορθωστε με αν εχω λαθος καπου και αναφερετε καποια ΄τιπς' να βοηθηθει ο φιλος μας και εμεις.

Qlim4X
17-07-10, 09:42
1.Αυξηση υδατανθρακα για να ξαναπαρεις μπρος


αυτο πανο μου δουλεψε σουπερ :thumbup:

μπορει να μην ξεκολησα στην σιγαρια αλλα οι κοιλιακοι ειναι:bodybuilder2:

Surfer
17-07-10, 09:49
Εαν η δίαιτα είναι πολύ χαμηλή σε υδατάνθρακα είναι πολύ πιθανό να συμβεί κάτι τέτοιο...Αν και η έλλειψη υδατάνθρακα επηρεάζει πρωτίστος την ποιότητα των μυικών ινών. Σίγουρα δε παίρνεις πρωτείνη με καμμιά ποσότητα κρεατίνης μέσα; Πες μας από συμπληρώματα, τι παίρνεις;

just
17-07-10, 10:14
οταν λεμε αυξηση υδατανθρακα ενοειτε σαλατα πρασινη ή ρυζι καστανο+μακαρονια καστανα?

sogoku
17-07-10, 12:03
αυτο πανο μου δουλεψε σουπερ :thumbup:

μπορει να μην ξεκολησα στην σιγαρια αλλα οι κοιλιακοι ειναι:bodybuilder2:

Φιλε Qlim4X οταν λες αυξηση για ποσο μιλας?Αν δεν κανω λαθος θυμαμαι ετρωγες στο πρωινο μονο βρωμη και στο μεσημεριανο λιγο δηλαδη να ησουνα γυρω στα 100 γραμμαρια σωστα?Στα ποσο τον ανεβασες?Κατεβηκες σε κιλα και λιπος?

silk
17-07-10, 12:36
ημουν στα 180 περιπου γραμαρια και εκτος οτι ειχα το φουσκωμα δεν ηταν πολυ πεταχτοι οι μυες.τ ανεβασα 400 και ξανανιωσα

beefmeup
17-07-10, 12:39
που μπορει να οφειλετε ρε παιδια....?στις πολλες ωρες στον ηλιο??στην καταναλωση φρουτων και συγκεκριμενα 2 πορτοκαλια ΜΟΝΟ στο πρωινο??? στη μειωση του υδατανθρακα στο ελαχιστο,,,,,,,,??????

μιλας για "φουσκωμα"κ "θαμπωμα".

αν οι υ/ες σου ειναι ελαχιστοι,κ δεν τρως (πολλα) φρουτα οπως λες,ντου γιου νοου,κορτιζολη??

sogoku
17-07-10, 12:48
beefmeup πες μας κανενα τιπ ρε συ μαγκα?Πως μπορεις να καταλαβεις αν πρεπει να αυξησεις η να μειωσεις υδατανθρακα πχ.Δοκιμαζεις και βλεπεις?

sogoku
17-07-10, 12:51
ημουν στα 180 περιπου γραμαρια και εκτος οτι ειχα το φουσκωμα δεν ηταν πολυ πεταχτοι οι μυες.τ ανεβασα 400 και ξανανιωσα



Για ποσο καιρο εμεινες εκει στα 400?

beefmeup
17-07-10, 12:52
beefmeup πες μας κανενα τιπ ρε συ μαγκα?Πως μπορεις να καταλαβεις αν πρεπει να αυξησεις η να μειωσεις υδατανθρακα πχ.Δοκιμαζεις και βλεπεις?

αυτο με τον υδατανθρακα δεν εχει να κανει απαραιτητα με την περιπτωση αυτη..

εδω απλα αφου ειναι ελαχιστος,το σωμα μπορει να εννιωσε οτι στρεσαρεται κ να αυξηθικε η κορτιζολη(κατακρατηση υγρων κλπ),οποτε γιαυτο εχει φουκωμα,κ θαμπωμα.

τωρα οτι γενικοτερα ισχυει οτι ανεβοκατεβαζεις υδτνθρκα οταν κολλας,ναι αλλα αυτο ειναι διαφορετικο απο σωμα σε σωμα..τσιμπας λιγο,κ βλεπεις πως αντιδρα το σωμα σου.
αυτο το καταλαβαινεις οταν αντι να χασεις(ενω εχει περιθωρια)κολλας,η δεν εχεις δυναμη/ενεργεια κλπ.

sogoku
17-07-10, 12:55
Τα τσιτ γερο beefmeup βοηθανε στην περιπτωση του ξεκκοληματος?[πες ναι]

beefmeup
17-07-10, 12:59
Τα τσιτ γερο beefmeup βοηθανε στην περιπτωση του ξεκκοληματος?[πες ναι]

εννοειτε.:green:

giannis64
17-07-10, 13:03
που μπορει να οφειλετε ρε παιδια....?στις πολλες ωρες στον ηλιο??στην καταναλωση φρουτων και συγκεκριμενα 2 πορτοκαλια ΜΟΝΟ στο πρωινο??? στη μειωση του υδατανθρακα στο ελαχιστο,,,,,,,,??????




ένα άλλο στοιχείο όταν λαμβάνουμε μηδαμινούς υδατάνθρακες είναι ότι η μυς φαίνονται και είναι άδειοι!!
αλλά όταν λάβουμε υδατάνθρακες αυτοί θα πρέπει αμέσως να φαίνονται και πάλι γεμάτοι.

και η έκθεση μας στον ήλιο δημιουργεί κατακράτηση υγρών!!

δεν ξέρω αν συμβάλουν αυτά τα 2 για να έχεις θολώσει έτσι ξαφνικά!!!

just
17-07-10, 13:03
μιλας για "φουσκωμα"κ "θαμπωμα".

αν οι υ/ες σου ειναι ελαχιστοι,κ δεν τρως (πολλα) φρουτα οπως λες,ντου γιου νοου,κορτιζολη??

ενοεις οτι πρεπει να τρωμε και φρουτα?3 μηνες εχω να φαω

Manos1989
17-07-10, 13:06
Αμα διαβάσεις στο φόρουμ θα δεις ότι ο καθένας επιλέγει και πράττει αναλόγως όσον αφορά τα φρούτα.Εγώ προσωπικά τρώω 4 την εβδομάδα,2 σε κάθε highcarb day.Κατά τα άλλα δεν βλέπω το λόγο να παίρνω extra φρουκτόζη+σάκχαρα εφόσον λαμβάνω μια καλή πολυβιταμίνη.
Αλλοι πάλι τρώνε καθημερινά,εμένα δεν με παίρνει να φάω λόγω χαμηλού υ/α.

beefmeup
17-07-10, 13:11
ενοεις οτι πρεπει να τρωμε και φρουτα?3 μηνες εχω να φαω

εννοειτε ρε,σου εγραψε κ ο γιαννης64 πιο πανω..

γενικα,η λογικη του τσιτ,η του γεμισματος με υ/α ειναι πανω κατω αυτο που εγραψε ο γιαννης..οτι γεμιζουν οι μυς,λογω κατακρατησης υγρων που κανει ο υ/ας,αλλα κ δινεις ενα "πουστ":green:,στο μεταβολισμος σου να καψει αυτους τους παραπανω που θα του δωσεις,ενω τοσο καιρο τον εχεις στο ρελαντι(ελαχιστους)..

τον σοκαρεις δλδ,κ προσπαθει να ανταπεξελθει.

ioannis1
17-07-10, 13:50
ένα άλλο στοιχείο όταν λαμβάνουμε μηδαμινούς υδατάνθρακες είναι ότι η μυς φαίνονται και είναι άδειοι!!
αλλά όταν λάβουμε υδατάνθρακες αυτοί θα πρέπει αμέσως να φαίνονται και πάλι γεμάτοι.

και η έκθεση μας στον ήλιο δημιουργεί κατακράτηση υγρών!!

δεν ξέρω αν συμβάλουν αυτά τα 2 για να έχεις θολώσει έτσι ξαφνικά!!!
αυτο ειναι παιδια.

savage
17-07-10, 14:10
συμφωνω με τους Γιαννηδες και επισης θα ηθελα να πω πως το σωμα καποια στιγμη κουραζεται παρα πολυ απο την παρατεταμενη διαιτα και το πολυ μικρο ποσοστο υδατανθρακων για μεγαλο διαστημα,και ειναι λογικο να "πεταξει" νερα και να μαλακωσει ο μυς ως αντιδραση σε αυτο.

ioannis1
17-07-10, 15:16
+1:thumbup:

Manos1989
17-07-10, 15:21
συμφωνω με τους Γιαννηδες και επισης θα ηθελα να πω πως το σωμα καποια στιγμη κουραζεται παρα πολυ απο την παρατεταμενη διαιτα και το πολυ μικρο ποσοστο υδατανθρακων για μεγαλο διαστημα,και ειναι λογικο να "πεταξει" νερα και να μαλακωσει ο μυς ως αντιδραση σε αυτο.

χμμμ το εξηγείς λίγο αυτό σε παρακαλώ?

savage
17-07-10, 20:27
κοιτα δεν ειμαι και επιστημονας αλλα θα προσπαθησω να στο εξηγησω οσο καλυτερα μπορω.υπαρχουν τα ενδομυικα και τα υποδερια νερα στο σωμα.οταν ανεβει η κορτιζολη σου(ειτε λογω κουρασης/στεναχωριας/αγχους κτλ) το σωμα "πεταει" νερα(απο τα ενδομυικα και σε κανει να φαινεσαι πιο θολος.
Απο τα λιγα που ξερω,καπως ετσι γινεται η ολη διαδικασια