PDA

Επιστροφή στο Forum : επιλογη προτεινης 90 +



zatoich
18-07-10, 15:38
καλησπερα ειμαι νεος στο site τις 2 αυτες μερες μου εχουν βγει τα ματια να διαβαζω...
ενδιαφερομαι για προτεινη 90 + δεν με ενδιαφερει να εχει καλη γευση αρκει να αξιζει τα λευτα της.
εχω βρει αυτες καμια αλη προταση ?

OPTIMUM WHEY GOLD STANDARD
NUTRISPORT 90

arisfwtis
18-07-10, 15:42
καλησπερα ειμαι νεος στο site τις 2 αυτες μερες μου εχουν βγει τα ματια να διαβαζω...
ενδιαφερομαι για προτεινη 90 + δεν με ενδιαφερει να εχει καλη γευση αρκει να αξιζει τα λευτα της.
εχω βρει αυτες καμια αλη προταση ?

OPTIMUM WHEY GOLD STANDARD
NUTRISPORT 90


της ον που γραφεις δν ειναι 90αρα
εχω δοκιμασει την protein95 της mw αγευστη

γιατι θελεις 90αρα ομως ?

zatoich
18-07-10, 16:33
κανω μονο αεροβια γυμναστικη κ ορθοσωματική γυμναστικι(ολες οι ασκησεις μου ειναι ισομετρικες)
γραμμωση θελω κ απο οσα διαβαζω κ καταλαβα καλυτερα να παρω μια καθαρη τα γευματα μου ειναι 5 την μερα ...απλα δεν ειναι σωστα θα τα φτιαξω ομως δεν ηξερα τωρα που διαβασα 2 μερες καταλαβα πολλα...δεν ξερω εχεις να προτινεις κατι αλο ??? κ ποτε ειναι καλυτερα να παιρνω την προτεινη ....ποιες ωρες...μετα πριν την γυμναστικη ,πριν τον υπνο ?

Jääskeläinen
18-07-10, 16:42
δε χρειαζεσαι συμπληρωμα πρωτεινης απο τη στιγμη που δεν κανεις εντονη προπονηση, φαε φαι.

zatoich
18-07-10, 16:54
3 φορες την βδομαδα :κανω το πρωι 40 λεπτα μονοζυγο κ push ups το βραδυ 40 λεπτα κολυμβητηριο.
2 φορες την βδομαδα 1-2 ωρες kung fu(τερμα αιροβιο)
1 φορα την βδομαδα 3 ωρες kung fu (με ισοτονικες ασκησεις 1000 γροθιες -100 push ups,καθισματα κ.α)

δεν εχω χρονο να τρωω συνεχεια ...δεν ειμαι σπιτι ...

Eddie
18-07-10, 17:03
H on ειναι 80αρα whey,η 90+ της nutrisport δεν ειναι whey αλλα isolate με casein η οποια ειναι καλη λυση για αναμεσα απο τα γευματα και πριν τον υπνο.Για πριν την προπονηση δε κανει.



δε χρειαζεσαι συμπληρωμα πρωτεινης απο τη στιγμη που δεν κανεις εντονη προπονηση, φαε φαι.

+1

Και εκτος αυτου,εαν δε φτασεις τα γευματα σου σε ενα πολυ καλο βαθμο οσον αφορα την ποιοτητα,δεν υπαρχει λογος να δωσεις παραπανω χρηματα για να παρεις 90αρα,και η απλη whey μια χαρα την κανει τη δουλεια της.

zatoich
18-07-10, 17:19
η 90αρα βγαινουν τα λευτα στα 5kg 80euros ... τα γευματα θα τα φτασω ακομα δοιαβαζω να βγαλω ακρη τρωω 5 -6 γευματα απλα πρπει τωρα να φτιαξω ωστε να παιρνω 50% υδατανθρακα 35%πρωτεινη 15% λιπος. σωστα ?
140 gr προτεινη ημερησιως 27-30 σε καθε γευμα κ δεν θα ξαιπερνα ανα γευμα τα 40 gr πρωτεινη ... αν εχω καταλαβει καλα

giannis64
18-07-10, 17:27
η 90αρα βγαινουν τα λευτα στα 5kg 80euros ... τα γευματα θα τα φτασω ακομα δοιαβαζω να βγαλω ακρη τρωω 5 -6 γευματα απλα πρπει τωρα να φτιαξω ωστε να παιρνω 50% υδατανθρακα 35%πρωτεινη 15% λιπος. σωστα ?
140 gr προτεινη ημερησιως 27-30 σε καθε γευμα κ δεν θα ξαιπερνα ανα γευμα τα 40 gr πρωτεινη ... αν εχω καταλαβει καλα



αυτό δεν είναι απόλυτο! άλλες δώσεις αν γεύμα θέλει ένας 100 κιλά και άλλες ένας 70!!

φτάνει τα 2 γρ ανά κιλό σωματικού βάρους της πρωτεΐνης που θα πάρεις να είναι καλά μοιρασμένες στα γεύματα της μέρας!!
εσύ είσαι 78 κιλά άρα θες 158 γρ πρωτεΐνης την μέρα!

το καλύτερο είναι να μπορείς να παίρνεις όλα τα διατροφικά στοιχεία ανά γεύμα από στέρεα τροφή!!

Ramrod
19-07-10, 04:09
Από τη στιγμή που δεν κάνεις προπόνση με βάρη δε νομίζω πως υπάρχει λόγος να πάρεις συμπλήρωμα πρωτεϊνης. Με στερεά γευματα θα κάνεις καλύτερη δουλειά. Επίσης όπως σου είπαν και τα παιδιά, αν πάρεις δεν υπάρχει κανείς απολύτως λόγος να πάρεις 90άρα...και με 80άρα ή και 70άρα μη σου πω.