PDA

Επιστροφή στο Forum : Ογκος και γραμμωση



muaythaispirit
05-04-07, 14:15
ανοιγω το αιωνιο ερωτημα μια και με ενδιαφερει αυτην την περιοδο..!
εχω αρκετα καλη γραμμωση και θελω τωρα για καλοκαιρι να βαλω 3-4 κιλα μυικα με περισοτερη γυμναστικη με βαρη και ελατωση του μουαι ται!
μπορω να διατηρησω το σωματικο μου λιπος περνοντας αυτα τα κιλα ή θα πρεπει να περιμενω αυξηση κ εκει οπωσδηποτε?
να τονισω οτι κανω διατροφη εννοητε και χρηση συμπληρωματων

Gasturb
05-04-07, 14:28
θελω τωρα για καλοκαιρι να βαλω 3-4 κιλα μυικα με περισοτερη γυμναστικη με βαρη
Bιάζεσαι για την παραλία... Για 3 4 καθαρά μυικά κιλά σου βάζω από 6 μήνες κ πάνω



μπορω να διατηρησω το σωματικο μου λιπος περνοντας αυτα τα κιλα ή θα πρεπει να περιμενω αυξηση κ εκει οπωσδηποτε?
Όχι... όταν πας σε όγκο θα βάλεις δυστυχως κ λίπος γιαυτό πρέπει να πάς για γράμμωση μετά ξανά για να το χάσεις κ να να σου μείνει το μυικό σου κέρδος όσο γίνεται.

Gt

muaythaispirit
05-04-07, 14:40
τα 3-4 μυικα πιστευω τα εχω μεχρι καλοκαιρι ..
μην ξεχνας οτι κανω 3 ωρες μουαιται την μερα λιωσιμο στον ιδρωτα ..
αν τις ελλατωσω σε μια ωρα και πλακωθω στα βαρη παιρνοντας τα σωστα συμπληρωματα πιστευω θα υπαρξει αισθητη διαφορα το ιδιο ειχα κανει και περσυ!
δηλαδη γινεται μεγαλη διαφορα στον αριθμο θερμιδων που καιω στο ποσο κουραζομαι κτλ και ολα αυτα πιστευω συντελουν στο να πετυχω πιο ευκολα τον στοχο μου!πω πω αγαλμα θα γινω ρε πουστη μου!χαχαχαχα :green: !!
ελπιζω οτι λιπος παρω παντως να προλαβω να το χασω!

α και κατι αλλο εχω ακουσει κ για μια αλλη αντιμετωπιση στο θεμα αυτο του να εισαι ολη την χρονια σε φορμα και να βαζεις λιγο λιγο μυικα κιλα χωρις περιοδους ογκου γραμμωσης!
τα κερδη ετσι λενε οτι ερχονται πιο αργα αλλα ειναι πιο μονιμα!
ακομα δεν ταλαιπωρειται ο οργανισμος απο μεγαλες αυξομειωσεις βαρους!
τι λετε για αυτο ισχυει?

Gasturb
05-04-07, 14:42
τα 3-4 μυικα πιστευω τα εχω μεχρι καλοκαιρι ..

Aφου το λές εσύ κανένα πρόβλημα, αλλα φοβάμαι ότι θα απογοητευτείς γιατί η άυξηση μυικών κιλών ειναι πολύ πιο δύσκολη από το χάσιμο λίπους/ σωστής γράμμωσης

Gt

BRaWNy
05-04-07, 14:43
......τα 3-4 μυικα πιστευω τα εχω μεχρι καλοκαιρι ..
μην ξεχνας οτι κανω 3 ωρες μουαιται την μερα λιωσιμο στον ιδρωτα ..
αν τις ελλατωσω σε μια ωρα και πλακωθω στα βαρη παιρνοντας τα σωστα συμπληρωματα πιστευω θα υπαρξει αισθητη διαφορα το ιδιο ειχα κανει και περσυ!


>>>Αυτό θα ήθελα να το δω!
Αν θες βάλε φωτό απο τωρα και μετα ξανά το καλοκαίρι για να δούμε.

muaythaispirit
05-04-07, 14:45
χαχαχαχ ενταξει ρε παιδια αν παρω δηλ ενα λιγοτερο δεν τρεχει και τπτ!
παντως ακομα και 2 κιλα πανω μου φαινονται αρκετα λογο του οτι δεν εχω λιπος!
θα βαλω φοτο με πριν και μετα με ψησατε χεχε

Gasturb
05-04-07, 14:47
παντως ακομα και 2 κιλα πανω μου

1 κιλό με το ζόρι..

Gt

muaythaispirit
05-04-07, 14:49
τετοια λεγε μου να παω γυμναστηριο ΤΩΡΑ :green:

για το δευτερο σκελος καμια απαντηση?

Gasturb
05-04-07, 14:52
α και κατι αλλο εχω ακουσει κ για μια αλλη αντιμετωπιση στο θεμα αυτο του να εισαι ολη την χρονια σε φορμα και να βαζεις λιγο λιγο μυικα κιλα χωρις περιοδους ογκου γραμμωσης!
τα κερδη ετσι λενε οτι ερχονται πιο αργα αλλα ειναι πιο μονιμα!
ακομα δεν ταλαιπωρειται ο οργανισμος απο μεγαλες αυξομειωσεις βαρους!
τι λετε για αυτο ισχυει?

To εφάρμοσα κ εγώ παλιά.. αποτυχημένο - τουλάχιστον πάνω μου - future project plan ..

Gt

theodore_tsi
05-04-07, 17:33
3-4 κιλά μυικά κιλά εγώ θα έλεγα στο χρόνο......

Θα συμφωνήσω με gast στο θέμα περιόδων όγκου-γράμμωσης......

Αργά και σταθερά (για να μην βάλεις πολύ λίπος) δεν παίζει αν θες να δεις σημαντικές αλλαγές!

Gasturb
05-04-07, 18:48
τετοια λεγε μου να παω γυμναστηριο ΤΩΡΑ :green:

Mε την γυμναστική δεν βάζουμε κιλά αλλά μόνο με την υπερθερμιδική διατροφή, οπότε γύρνα καλύτερα πίσω κ ξεκίνα το φαγητό!

Gt

muaythaispirit
05-04-07, 18:53
στο τσακ με προλαβες! :lol:
οσο για τα μυικα κιλα σιγουρα 4 ειναι πολλα και δεν το εθεσα σωστα εξ αρχης ισως!
σιγουρα σε αυτα τα κιλα θα ειναι μεσα και υγρα κτλ
ελπιζω μονο να μην παρω πολυ λιπος!

Gasturb
05-04-07, 18:56
Πάλι καλά, γλίτωσες θερμίδες τυχερέ :geek:

Gt

Teo70
05-04-07, 20:03
Nα πω και την εμπειρία μου για τα μυικά κιλά. Ξεκίνησα ΒΒ πριν περίπου 6 χρόνια με βάρος 65 κιλά εντελώς αδύνατος. Στα πρώτα 3-4 χρόνια είχα γίνει περίπου 75 κιλά αλλά μετά από `κει μέχρι και σήμερα εχώ πάρει μετά βίας 2 κιλά "καθαρά". Οταν φτάσει το σώμα σε ένα σημείο και έπειτα είναι τρομερά δύσκολο να πάρει μυικά κιλά. Μέχρι το καλοκαίρι 2 κιλά σε ένα ήδη γυμνασμένο σώμα μάλλον είναι αδύνατον, εκτός κι αν τα πάρεις από κρεατίνη.

Gasturb
05-04-07, 20:06
, εκτός κι αν τα πάρεις από κρεατίνη.

Μάλλον εννοείς να πάρει 2 κιλά σωματικό βάρος κ όχι 2 κιλά μυικό.

Gt

Teo70
05-04-07, 20:14
Εννοείται αυτό. Απλώς με τη κρεατίνη τα κιλά απ`την κατακράτηση νερού κατανέμονται ομοιόμορφα στο σώμα, όχι όπως τα κιλά από το λίπος που μαζεύεται σε συγκεκριμένα μέρη πρώτα.

winny
05-04-07, 23:13
αν εισαι αρκετα "δουλεμενος" στα βαρη, θα πρεπει να μειωσεις κατα πολυ περισσοτερο την πολεμικη τεχνη για να παρεις 1 το πολυ 2 καθαρα κιλα μεχρι το καλοκαιρι

muaythaispirit
06-04-07, 00:24
αυτο εχω σκοπο να κανω!
αλλιως δεν γινεται ..
βαρη εκανα πολλα χρονια πριν αρκετα προτου ξεκινισω το μουαι ται και εχω παρατηρισει οτι το σωμα δεν "ξεχναει"! ετσι περνω σχετικα ευκολα ογκο καθε καλοκαιρι αφου και ολο τον χειμωνα δεν τα παραταω απλα κανω σε μικροτερο βαθμο!
ετσι με αποτομη αυξηση των μερων που κανω γυμναστηριο μειωση της αεροβιας κτλ βλεπω διαφορα!λιγο για το λιπος φοβαμαι τωρα με την αυξηση ογκου κ με τις κρεατινες κτλ

Gasturb
06-04-07, 03:52
Επείδη είμαι σίγουρος ότι δεν πείσθηκες για το τι έχουμε πει για το πόσο δύσκολα θα βάλεις τα κιλά που θες (2 3) σε διάστημα μέχρι το καλοκαίρι, κάνε τις μετρήσεις σου πριν κ μετά κ ενημερωσέ μας για τα απολέσματα αν γίνεται.

Gt

muaythaispirit
06-04-07, 11:34
ρε συ πιστηκα και παραπιστηκα το αλλαξα αυτο με τα μυικα γιατι οντως δεν μπορω να το υπολογισω ποσα περνω!
ειμαι 68 αγωνιστικο βαρος και παω καλοκαιρι γυρω στα 73 χωρις να χανω πολυ γραμμωση!!
τωρα δεν ξερω ποσα απο αυτα ειναι μυικα κ ποσα οχι για να σου πω και μετα απο 3 μηνες