PDA

Επιστροφή στο Forum : Η αγαπημενη σας Big



loukiss
24-07-10, 19:14
Ποια ειναι η αγαπημενη σας Big??προσωπικα με πορωνει πιο πολυ full squat...πεταγεται και η φλεβα κατω απο τ ματι μου χαχα :P

-beba-
24-07-10, 19:54
Ολα μου αρέσουν πολύ, αλλά η deadlift είναι η αγαπημενη μου άσκηση....:banana::banana::banana:

Eddie
24-07-10, 19:59
Παγκος!!!

All time classic!!

Και τα σκουοτ μου αρεσουν πολυ απλως τη θεωρω ως την πιο δυσκολη ασκηση.Αυτοι που εχουν μεινει κατω με πολλα κιλα καταλαβαινουν.Δε ξερω αλλα με στρεσσαρει πολυ ψυχολογικα,ιδρωνω πολυ ζαλιζομαι και ανεβαζω παλμους.

arisfwtis
24-07-10, 20:01
Παγκος!!!

All time classic!!

Και τα σκουοτ μου αρεσουν πολυ απλως τη θεωρω ως την πιο δυσκολη ασκηση.Αυτοι που εχουν μεινει κατω με πολλα κιλα καταλαβαινουν.Δε ξερω αλλα με στρεσσαρει πολυ ψυχολογικα,ιδρωνω πολυ ζαλιζομαι και ανεβαζω παλμους.

+1
:clap::clap:

giannis64
24-07-10, 20:14
έχω την εντύπωση πως θα έπρεπε να έχει περισσότερες επιλογές!!

αλά και την δυνατότητα τις διπλής επιλογής!!

Polyneikos
24-07-10, 21:11
Shut up and squat babe !!:squat::squat:

savage
24-07-10, 21:18
και γω full squat ψηφισα,αν και η αγαπημενη μου ασκηση ειναι οι προβολες περπατωντως.τη θεωρω την πιο κουραστικη ασκηση που υπαρχει:shock::shock:

loukiss
24-07-10, 23:24
Shut up and squat babe !!:squat::squat:
:thumbup::thumbup:

@γιαννη απλα ηθελα μια στατιστικη για τις βασικες - βασικες...lunges,στρατιωτικες κλπ τις θεωρω δευτερευοντες βασικες...

thegravijia
24-07-10, 23:26
σκουντ
και front και back

παγκο δεν μπορω να κανω και ουτε προκειται ξανα .μονο σε σμιθ

αρσεις δεν πολυκανω μονο αμα νιωθω πολυ καλα .αλλα απο σεπτεμβρη θα την ενταξω συχνα

loukiss
24-07-10, 23:30
παγκο δεν μπορω να κανω και ουτε προκειται ξανα .μονο σε σμιθ



τραυματισμος ?

Devil
26-07-10, 14:03
διαλεγω full squat αν και τα dls μ αρεσουν
παγκο δεν τον συμπαθω ιδιαιτερα

επρεπε να χει και αλλες επιλογες οπως military,chins,pulls,cleans ecc ecc

ωραιο δημοψηφισμα :)

Eddie
26-07-10, 14:05
διαλεγω full squat αν και τα dls μ αρεσουν
παγκο δεν τον συμπαθω ιδιαιτερα

επρεπε να χει και αλλες επιλογες οπως military,chins,pulls,cleans ecc ecc

ωραιο δημοψηφισμα :)

Αφου λεει Βig,λογικα εννοει τις τρεις βασικοτερες!

P.S που χαθηκες εσυ βρε διαολε?:P

loukiss
26-07-10, 14:52
διαλεγω full squat αν και τα dls μ αρεσουν
παγκο δεν τον συμπαθω ιδιαιτερα

επρεπε να χει και αλλες επιλογες οπως military,chins,pulls,cleans ecc ecc

ωραιο δημοψηφισμα :)

ναι ρε αυτο ειναι για του λατρες του παουερ λιφτινγκ :Ρ .... συμφωνω απολυτα σ αυτα που λες και μενα ο παγκο λιγοτερο μ αρεσει...

silk
26-07-10, 15:33
διαλεξα αρσεις θανατου γιατι δεν τη κανω πλεον συχνα(ειχα προβ με τν χορο αν εκανα αρσεις με τα σηκωματα την ακουγα κανονικα)
αλλα ειναι η ασκηση που με τσιτωνει απιστευτα.ασε που ο σποτερ αν βαλεις λειτουργει μονο για ενθαριτικο.και ο παγκος καλο αλλα να χω τσιτωσει συνολικα 10 φορες τοσο πολυ ζητημα ειναι.σκουοτ νταξ..σαν τις αρσεις δεν ειναι:thumbup:

beefmeup
26-07-10, 15:43
καμια δεν μ αρεσει..κ βασικα,πλην των σκουοτ,δεν κανω κ καμια απτις αλλες 2 εδω κ χρονια.

αλλα κ τα σκουοτ,για τους ιδιους λογους που δεν τα γουσταρει ο βασιλης,δεν τα γουσταρω ουτε γω.

sogoku
26-07-10, 15:54
Σκουωτ και παγκος.

loukiss
26-07-10, 16:05
και γω beef και βασιλη ετσι ενιωθα στην αρχη για το σκουωτ αλλα πιστευω πως αν γινεται σωστα ειναι η πιο συμφερουσα ασκηση απο αποψη δυναμης και μυικης αναπτυξης...αν δειτε και λιγο rippetoe νομιζω θα σας φυγουν αυτες οι φοβιες..

Eddie
26-07-10, 16:09
και γω beef και βασιλη ετσι ενιωθα στην αρχη για το σκουωτ αλλα πιστευω πως αν γινεται σωστα ειναι η πιο συμφερουσα ασκηση απο αποψη δυναμης και μυικης αναπτυξης...αν δειτε και λιγο rippetoe νομιζω θα σας φυγουν αυτες οι φοβιες..

:???::???::???:

loukiss
26-07-10, 16:18
:???::???::???:

mark rippetoe...απο τους καλυτερους προπονητες ,τσεκαρε στο youtube φιλε μου...αν αισθανεσαι ετσι για το σκουωτ θα σε βοηθησει στανταρ....εμενα με βοηθησε τουλαχιστον γι αυτο το προτεινω...

Eddie
26-07-10, 16:23
mark rippetoe...απο τους καλυτερους προπονητες ,τσεκαρε στο youtube φιλε μου...αν αισθανεσαι ετσι για το σκουωτ θα σε βοηθησει στανταρ....εμενα με βοηθησε τουλαχιστον γι αυτο το προτεινω...

Nαι τον ειδα.Οτι τεχνικη και να κανεις,αν βαζεις πολλα κιλα (που ειναι και το νοημα) σου βγαινει η γλωσσα.Τεσπα,μου αρεσουν τα αποτελεσματα που δινουν τα σκουοτ αλλα οχι η ασκηση και το στρες την ωρα της προπονσησης.

manos_
26-07-10, 17:47
Ο παγκος γιατι τσιτωνω στην ιδεα οτι μπορει να πεσουν και να με πλακωσουν αυτο το μουδιιασμα στο στομαχι.

No Cash
26-07-10, 18:05
παγκος.... και δευτερη.. squat

PMalamas
10-02-11, 00:19
Squat

gymι
09-01-17, 00:23
καθισματα βεβαια
κανω σε καθε προπονηση:thumbup: