PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφη και Ασκηση!



Geokid
27-07-10, 11:20
Ειμαι 32 ετων γυρω στα 85 κιλα και 1.87 υψος.Πριν μερικα χρονια ασχολιομουν πολυ με τον αθλητισμο κυριως με το χαντμπολ και γενικα ημουν μεσα στα γηπεδα.Η ιδεα του γυμναστηριου και η απομονωση αυτη ποτε δεν με συγκινουσε αλλα πλεον λογω χρονου δεν γινεται κατι αλλο.Μετα τον στρατο ειχα παρει αρκετα κιλα και προσπαθησα να τα χασω με λαθος τροπο οπως αργοτερα φανηκε και οσο πιο γρηγορα γινοταν.Τα αποτελεσματα ηταν να μεινω ο μισος απο ογκο και γυρω απο την κοιλια να εχει μεινει ενα μικρο σωσιβιακι.Τα πραγματα ειναι απλα,θελω να παρω λιγο ογκο κυριως στα χερια και στους ωμους και να φτιαξω ενα ωραιο six pack στους κοιλιακους μου.Οχι υπερβολες,,εχω και την δισκοπαθεια και θα με βοηθησει και αρκετα και σε αυτο.Προτεινετε μου λυσεις.Σκεφτομουν και συμπληρωμα πρωτεινων Whey,το εχω αναγκη απο τωρα?Ευχαριστω απο τωρα για τις απαντησεις σας,περιμενω με αγωνια να διαβασω τις λυσεις των εμπειρων μελων αυτου του φορουμ.

KATERINI 144
27-07-10, 11:28
σωστη διατροφη, ασκηση και υπομονη χρειάζεται, συμπλήρωμα θα παρεις αφου κανεις ολα τα αλλα σωστα.

Kyrillos
27-07-10, 11:36
Τα πραγματα ειναι απλα,θελω να παρω λιγο ογκο κυριως στα χερια και στους ωμους και να φτιαξω ενα ωραιο six pack στους κοιλιακους μου.Οχι υπερβολες,,εχω και την δισκοπαθεια και θα με βοηθησει και αρκετα και σε αυτο.Προτεινετε μου λυσεις.Σκεφτομουν και συμπληρωμα πρωτεινων Whey,το εχω αναγκη απο τωρα?Ευχαριστω απο τωρα για τις απαντησεις σας,περιμενω με αγωνια να διαβασω τις λυσεις των εμπειρων μελων αυτου του φορουμ.

Το συμπλήρωμα ούτε όγκο θα σου δώσει,ούτε θα κάνει το six-pack σου να εμφανιστεί.Το ότι τα συμπληρώματα κάνουν δουλειά,κάνουν,αλλά μην περιμένεις απο την χρήση μιας whey ή οτιδήποτε άλλο να δεις αποτελέσματα,δεν είναι μαγικές σκόνες όπως εχει ξαναειπωθεί στο φόρουμ.Αυτό που χρειάζεται είναι μια ισορροπημένη διατροφή μαζί με άσκηση,την οποία θα μπορείς να τηρείς.Ετσι,φυσικά και δεν ειναι ανάγκη να χρησιμοποιήσεις απο τώρα συμπλήρωμα πρωτεινών.Αρχικά δες τα προγράμματα γυμναστικής και διατροφής στο φόρουμ,προσάρμοσε τα στις δυνατότητες σου και πόσταρε ενα ολοκληρωμένο πρόγραμμα ώστε να το βάλεις στην καθημερινή σου ζωή.Τώρα οσο αναφορα τον όγκο σε συγκεκριμένα σημεία....εφόσον θες να αρχίσεις γυμναστική θα πρέπει να το κάνεις σοβαρά και να γυμνάζεις όλα τα μέρη του σώματος.Το δύσκολο δεν ειναι να αρχίσεις,αλλα να έχεις διάρκεια..τότε σίγουρα θα δεις αποτελέσματα.Φιλικά:toast: . Οτιδήποτε άλλη απορία έχεις ψάξε στο φόρουμ και αν δεν βρεις ακρη ρώτα