PDA

Επιστροφή στο Forum : Pro V60 (Labrada)



Devil Randime
28-07-10, 16:07
Καλησπέρα παιδιά!!
Αγόρασα σήμερα την πρωτείνη Prov 60® του Labrada (ήταν λίγο ακριβούτσικη για τα κιλά της -1589gr) αλλά στην Αμερική θεωρείται από τις καλύτερες και ανερχόμενες εταιρίες στα συμπληρώματα και είπα να ρίξω μια προσπάθεια και σε αυτό το προιόν της μετά και την κρεατίνη της που δοκιμάζω.
Οποιαδήποτε άποψη σεβαστή!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14481&stc=1&d=1280322673


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14482&stc=1&d=1280322673

Ευχαριστώ:thumbup:
Με εκτίμηση,
Παναγιώτης

Typical Amino Acid Profile/ BCAA's (Per Serving/ 2 Scoops)
Alanine (2944mg)
Arginine (1364mg)
Aspartate (6318mg)
Cystine (4136mg)
Glutamate (7250mg)
Glycine (2800mg)
Histidine (1076mg)
Isoleucine (1148mg)
Leucine (6462mg)
Lysine (5384mg)
Methionine (1220mg)
Phenylalanine (2010mg)
Proline (3302mg)
Serine (2800mg)
Threonine (3804mg)
Tryptophan (1006mg)
Tyrosine (1794mg)
Valine (3446mg)

KATERINI 144
28-07-10, 16:11
για πεταμα ειναι..... τσαμπα τα λεφτα που εδωσες!!











πλακα κανω φυσικα, γιατι πρωτα αγοραζεται κατι και μετα ρωτατε?....

για ποια χρηση θελεις το εν λογο συμπληρωμα Devil Randime?!

Lao
28-07-10, 17:26
Έχω ακούσει την άποψη που λέει ότι ένας μέσος άνθρωπος μπορεί να απορροφήσει 25-30 gr πρωτεΐνη ανά γεύμα.

Ισχύει κάτι τέτοιο; Εάν ναι, δεν αντιλαμβάνομαι γιατί η συγκεκριμένη θα έπρεπε να έχει ως «κράχτη» το ότι στο ένα scoop βγάζει 60 gr...

salpas18
28-07-10, 17:30
Έχω ακούσει την άποψη που λέει ότι ένας μέσος άνθρωπος μπορεί να απορροφήσει 25-30 gr πρωτεΐνη ανά γεύμα.

Ισχύει κάτι τέτοιο; Εάν ναι, δεν αντιλαμβάνομαι γιατί η συγκεκριμένη θα έπρεπε να έχει ως «κράχτη» το ότι στο ένα scoop βγάζει 60 gr...

τα δυο σκουπ βγαζουν 60 που ειναι το κα8ε σκουπ 40g skonis εκτος αν το σκουπ σου ειναι 80γρ και εχει 60γρ πρ παντος και με μια whey με αυτες της αναλογιες την ιδια σχεδον προτ. θα επερνες:toast:

Devil Randime
28-07-10, 18:02
Καλησπέρα και πάλι!
Να απαντήσω στον KATERINI 144 καταρχήν πως σκοπός μου δεν ειναι να κάνω σώμα αντάξιο ενός bodybuilder αλλά επιτέλους (εδώ και 1.5 μηνα που προπονουμαι δηλαδή) να φτιάξω το σώμα μου(είμαι 24 στα 25). Μερα παρα μέρα βάρη και 2 ή 3 φορές τη βδομάδα μπάσκετ αυτό ειναι το προγραμμά μου. Ογκο δε θέλω να πάρω (τουλάχιστον όχι με πρωτείνες όγκου οι οποίες είναι τίγκα σε ζάχαρες και τέτοιες μαλακίες) και προτίμησα αυτή η οποία έχει 12 υδατάνθρακες (δεν ήθελα να έχει κάτω απο 10 όπως π.χ. η της ΟΝ, για να μου δίνει κατι σε υδατάνθρακες καθως δε με ενδιαφέρει καθαρα και μονο η γράμμωση) και σε θερμίδες κινείται στα 315. Βασικά ήθελα κατι χαμηλότερο σε υδατάνθρακες απο τη MESO-TECH που έπερνα, αλλα με λίγο περισσότερες θερμίδες και αν γινοταν παραπάνω πρωτείνη ανα δόση.
Γι'αυτό και προτίμησα της Labrada , καθώς σε αυτα που ζητούσα ήταν η μόνη που με ικανοποιούσε. Μένει τώρα να δω απο διαλυτότητα και γέυση να δω τι λέει , αν και απο γεύση διάβασα πως είναι η καλύτερη. Να δούμε..

Όσον αφορά στα άλλα δύο post που προηγούνται του δικού μου, απλά να πω πως όντως per meal ο οργανισμός δεν αφομειώνει πάνω από 30gr. Άλλωστε η σωστή δοσολογία του PROV 60 είναι 2 scoop την ημέρα απο μισό κάθε φορά.

Πάντως επιτρέψτε μου -με όλο το σεβασμό- να πω πως είμαι λίγο κολλημένος με την Labrada και ελπίζω το PROV 60 να δουλέψει πάνω μου και αγωνιώ πότε θα ερθουν και άλλα προιόντα της στην Ελλάδα..

Με εκτίμηση,
Παναγιώτης :thumbup:

savage
28-07-10, 18:09
Δε την εχω δοκιμασει φιλε Παναγιωτη,αλλα θυμαμαι την προπονητρια μου να μιλαει με πολυ καλα λογια για τη labrada,και μαλιστα οταν εψαχνα να παρω μια πρωτεινη πολλων πηγων(σαν αυτην που πηρες),μου ειχε πει οτι η labrada ειχε μια καλη τετοια πρωτεινη αν θυμαμαι καλα.
Προφανως εννοουσε αυτη.Τετοιες πρωτεινες ειναι πολυ καλες για πριν τον υπνο η για αναπληρωση γευματος,οχι ομως για μετα απο προπονηση.
Ταπεινη μου αποψη

beefmeup
28-07-10, 18:29
Έχω ακούσει την άποψη που λέει ότι ένας μέσος άνθρωπος μπορεί να απορροφήσει 25-30 gr πρωτεΐνη ανά γεύμα.

Ισχύει κάτι τέτοιο;


οχι.

ο αθλουμενος δεν ειναι μεσος ανθρωπος.

Devil Randime
28-07-10, 21:54
Πάντως σε κάθε περίπτωση τα 60 είναι καλύτερα να τα πάρεις μετά την προπόνηση, παρά κατεβατά στο φλου. Σίγουρα μετά την προπόνηση πιο εύκολα τα αφομοιώνει τα 60γρ...

Εγώ λέω ημέρες σκληρής προπόνησεις 30γρ το πρωϊ και 60γρ μετά την προπόνηση.
Τις ημέρες οff 30γρ πρωϊ και πριν τον ύπνο.

Με εκτίμηση,
Παναγιώτης

Devil Randime
30-07-10, 17:05
Λοιπόν παιδιά. Χαρακτηριστικά προιόντος μετα από 2 μέρες που το δοκιμάζω:

Διαλυτότητα : 10/10 (διαλύεται απίστευτα ακόμα και με κουτάλι)
Γεύση : 8.5-9.5/10 (αν και δεν έχω δοκιμάσει και άλλης εταιρίας βανίλια για να μιλήσω εκτενέστερα, γι'αυτο και βάζω αυτό τον βαθμό)
Χρηστικότητα : 10/10 (με τον όρο χρηστικότητα εννοώ οτί μπορείς να την μεταφέρεις εύκολα στο shacker σου και αμα χρειαστείς να τη πιεις να μην την χτυπάς ''μισή ώρα'' αν είσαι κάπου έξω, π.χ βλέπε Mesotech).

Μέχρι στιγμής ευχαριστημένος. Μένει τώρα να δούμε και τα αποτελέσματα εν καιρώ...
--και κάτι άσχετο. Η μυρωδιά της είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!--

Με εκτίμηση,
Παναγιώτης :thumbup:

TEFAAtzis
30-07-10, 17:36
κατι μου λεει οτι βρηκα την επομενη πρωτεινη πολλων πηγων που θα παρω

deluxe
31-07-10, 02:27
Και ενα scoop να παρεις, καλα ειναι. 30γρ πρωτεϊνης εχει, οχι και λιγα.

Το καλο ειναι οτι εχει πρωτεϊνες διαφορων πηγων και δεν εχει ασπαρταμη!

TEFAAtzis
31-07-10, 02:30
Και ενα scoop να παρεις, καλα ειναι. 30γρ πρωτεϊνης εχει, οχι και λιγα.

Το καλο ειναι οτι εχει πρωτεϊνες διαφορων πηγων και δεν εχει ασπαρταμη!

θα με βολεψει πολυ ως αναπληρωση γευματος στην δουλεια για αυτο,επειδη δλδ ειναι πολλων πηγων και δεν εχει και πολλα γλυκαντικα

Devil Randime
31-07-10, 21:08
Βασικά εγώ ένα παίρνω (30 γρ) το πρωί και πριν κοιμηθώ. Δε παίρνω 60γρ ανα δόση σε καμία περίπτωση. Βασικα εμένα αυτη μου έρχεται γάντι η πρωτείνη. Γυμναστική κάνω σπίτι μου (με βάρη) το βραδυ, οποτε με το που τελειωσω την πίνω και κοιμάμαι.
Τωρα για μετα το μπάσκετ που πάω σχεδόν μέρα παρά μέρα( πηγαίνω το απόγευμα), πίνω αμινοξέα και συγκεκριμένα αυτά εδώ (AMINO PROFESSIONAL LIQUID). Τα πήρα προχτές να τα δοκιμάζω μονο για μετά το μπάσκετ...

Αν και προσωπικά πιστεύω πως η PROV 60 είναι ΟΚ και για μετα προπόνηση, καθώς θεωρείται food replacement (ασχέτως αν δεν έχει τα στοιχεια βέβαια μιας mesotech που είναι σαφώς πιο πλήρης). Πάντως στο εξωτερικό διάβασα πως είναι πολύ πιο ωραία με γάλα αντί για νερό που βάζω εγώ. Όποιος τη δοκιμάσει με γάλα περιμένω απόψεις.

Γενικά παρατηρώ και στο ίντερνετ που ψάχνομαι πολύ και στο site του Labrada που μπαίνω συχνα για να δω τυχόν νέα προιόντα, η μόνη βλακεία με αυτά , είναι πως πλέον τα ακρίβυναν γαμώτο αισθητά. Μόνο η εστερική κρεατίνη παρέμεινε στα ίδια περίπου λεφτά...

ka2sel
30-06-11, 03:50
την εχω δουλεψει σε συνδυασμο με την isolate της muscletech...με ικανοποιησε πληρως...το μονο αρνητικο ηταν η τιμη...

wonderboy
24-08-12, 21:36
Αρκετα ευπεπτη χωρις προβλημα (φουσκωμα) , η γευση σοκολατα καλη χωρις να τρελαθω ιδιαιτερα χορταστικη ,κορεσμος για αρκετη ωρα

Kostas NK
24-08-12, 22:22
ηταν η πτωτη προτεινη που ειχα παρει εμεινα πολυ ικανοποιημενοσ και σκεθτομαι να τιν ξαναπαρω καποια στιγμη.....