PDA

Επιστροφή στο Forum : Nitro Isolate65 Pro Series (Muscletech)



beefmeup
28-07-10, 23:09
κ μια κ τα ναφεραμε κ αρχι(δια)λογου καναμε για την εταιρια,να κ η νεα(κ μοναδικη,βασικα)isolate πρωτεινη της.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14493&stc=1&d=1280349718


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14497&stc=1&d=1280349932
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14496&stc=1&d=1280349862



2.1 Lbs. Triple Chocolate
Supplement Facts

Serving Size2Scoops(81g)

Servings Per Container12

Amount Per Serving % Daily Value
Calories 310
Calories From Fat 10
Total Fat 1g 2%*
Trans Fat 0g †
Cholesterol <5mg 1%
Total Carbohydrates 9g 3%*
Dietary Fiber 1g 4%*
Sugars 2g †
Protein 65g 130%*
Vitamin A 100IU 2%
Vitamin C 1mg 2%
Calcium 320mg 32%
Iron 0.3mg 2%
Sodium 140mg 6%
Nitro Isolate65™ Blend 4,228mg †
Essential Amino Acid Blend †
L-Leucine †
L-Isoleucine †
L-Valine †
L-Glutamine †
L-Arginine †
Enzyme Blend †
Papain †
Amylase †
* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet
† Daily Value not established
Other Ingredients:
Protein Blend (Hyper-Pure Whey Protein Isolate [90% Purity], Hydrolyzed Whey Protein Isolate), Cocoa Powder, Natural And Artificial Flavors, Soy Lecithin, Antifoam (Canola Oil, Exthoxylated Sorbitan Monostearate, Sorbitan Monopalmitate, Exthoxylated Fatty Acid, Water, Sorbitan Monostearate, Hydrophobic Silica, Fatty Acids, Butylated Hydroxytoluene), Guar Gum, Sucralose, Acesulfame Potassium

Contains Soy And Milk Ingredients.

TEFAAtzis
28-07-10, 23:11
τωρα την βλεπω αυτην.Για παμε.......
Αποψεις

beefmeup
28-07-10, 23:15
βασκα δεν εχει κρεατινη.το μονο προιον τους που δεν εχει τελικα μου φενεται.:turtle:

κατα τα λοιπα,καλη δειχνει,αν κ εχει πολλα πραματα για ισο..μιλαμε ενα σωρο filler,k σταθεροποιητες σκονης.τι σκατα.
τα επιπρσθετα αμινο ειναι οκ.

αλλα σχεση τιμης κ δοσεων που εχει,χεστα.αν κ δεν ξερω αν εχει ερθει ελλαδα ακομα.

Adinamos
29-07-10, 10:14
Οχι κ ασχημα συστατικα... Τωρα γιατι βαλανε τη δοση 2 σκουπς? Δεν ειναι πολλα τα 65γρ πρωτεινης ??

TEFAAtzis
29-07-10, 11:00
για να σου τελειωσει γρηγορα και να πας να ξαναπαρεις

silk
30-07-10, 13:48
βασικα καντο στα μετρα σου.συγκεκριμενα εγω θελω μονο αυτα τα δυο σκουπ η αντε τρια.υπαρχει και το φαι γκαιζ.
αλλα σορυ εχει μεσα μονο 24 σκουπ?ουσιαστικα μια βδομαδα βγαζει και αν.και αν κοστ του ματς δεν λεει.

Devil Randime
30-07-10, 15:49
καλα αμά ακολουθούσαμε τα dosages της Muscletech ,θα έπρεπε να είχαμε καθε βδομάδα και μία κινητή τράπεζα μαζί μας να μας ακολουθει... Τα προιόντα της Muscletech συμφέρουν μόνο αν τα παίρνεις με μέτρο και όπως πραγματικά πρέπει. Αλλά για να δεις γρήγορα αποτελέσματα (σύμφωνα με τα λεγόμενα της εταιρίας δλδ), πρέπει να ακολουθήσεις την προτεινόμενη δοσολογία (αν και ποτέ κανείς δεν την ακολουθεί).

Εμενά προσωπικά τα προιόντα της Muscle tech με βγάζουν για αρκετό καιρό.
Το MYO-SHOCK (με βγάζει 1.5+ μήνα) και το INTRA-VOL (2.5+). Οπότε όσον αφορά εμένα τουλάχιστον με συμφέρουν..

Με εκτίμηση,
Παναγιώτης

Devil
14-08-10, 19:43
απλη 80% μαζι με 5γρ bcaa κ 2 αλλα αμινοξεα

προσσωπικα δεν μου λεει τιποτα

προτιμω μια 90% και τα bcaa τα βαζω εγω

αν και δεν περιμενα τοσο ''απλο'' προιον ποτε απο τη muscletech
επρεπε να ειχε ακομα κανα 50 ουσιες ετσι για το εφε!

Devil Randime
27-08-10, 23:54
απλη 80% μαζι με 5γρ bcaa κ 2 αλλα αμινοξεα

προσσωπικα δεν μου λεει τιποτα

προτιμω μια 90% και τα bcaa τα βαζω εγω

αν και δεν περιμενα τοσο ''απλο'' προιον ποτε απο τη muscletech
επρεπε να ειχε ακομα κανα 50 ουσιες ετσι για το εφε!

Δε νομιζω πως ειναι 80%, αλλα 90% το λέει αλλωστε και πάνω στη συσκευασια.
Ξεθαψα το thread μιας και η συγκεκριμενη ήρθε στην Ελλάδα και το πηρε το μάτι μου. Τιμη δεν εχει ανακοινωθει ακομα παντως... Αλλα την υπολογιζω καπου απο 31 εως 40 ευρώ...

Δειχνει καλη απο πρωτη ματια και με αρκετα καλη δοση νομιζω αμινοξεων...Να δουμε και τιμη βεβαια...

Devil
28-08-10, 04:15
Δε νομιζω πως ειναι 80%, αλλα 90% το λέει αλλωστε και πάνω στη συσκευασια.
Ξεθαψα το thread μιας και η συγκεκριμενη ήρθε στην Ελλάδα και το πηρε το μάτι μου. Τιμη δεν εχει ανακοινωθει ακομα παντως... Αλλα την υπολογιζω καπου απο 31 εως 40 ευρώ...

Δειχνει καλη απο πρωτη ματια και με αρκετα καλη δοση νομιζω αμινοξεων...Να δουμε και τιμη βεβαια...

κανοντας 2 πραξεις.....

στα 81γρ εχει 65γρ πρωτεινες

αρα στα 100γρ ποσες?

100 x 65 / 81 = 80....

αρα ειναι 80%

Devil Randime
28-08-10, 04:20
Παντως αν η συγκεκριμενη κυμανθει η τιμη της κοντα στα 30 ευρά, λεω να της δωσω μια try. Στο μισο scoop απ'ότι προτεινει βγαζει 32,5γρ πρωτεινης και 10γρ BCAA. Αρκετα καλη τη βρισκω για μεταπροπό...

Devil
28-08-10, 04:23
Παντως αν η συγκεκριμενη κυμανθει η τιμη της κοντα στα 30 ευρά, λεω να της δωσω μια try. Στο μισο scoop απ'ότι προτεινει βγαζει 32,5γρ πρωτεινης και 10γρ BCAA. Αρκετα καλη τη βρισκω για μεταπροπό...

στο 1 scoop βγαζει 32,5γρ πρωτεινης και 2,2..γρ απο ''καθαρα'' bcaa τα αλλα που γραφει ειναι απο τις πρωτεινες

αν ειναι κοντα στα 30 οκ , αλλα δεν νομιζω..

Devil Randime
28-08-10, 04:28
στο 1 scoop βγαζει 32,5γρ πρωτεινης και 2,2..γρ απο ''καθαρα'' bcaa τα αλλα που γραφει ειναι απο τις πρωτεινες

αν ειναι κοντα στα 30 οκ , αλλα δεν νομιζω..

καπου εκει το υπολογιζα βαση των τιμων που ειδα σε ξενα site... Αν και σε ξενα reviews που διαβαζω τωρα, μερικοι λενε πως ειναι σκα@ά η γευση της... (τι παραξενο λεω γω!!! :green:)

ΤοΣώμα:-)
11-05-13, 13:46
παίδες μόλις την αγορασα.
για πείτε τι λέει??
εμένα με νοιάζει να είναι υγιεινή διοτι γενικά είμαι χέστης!
ενώ είναι 100% whey λέει οτι περιέχει προιόντα σόγιας!να την πάρω ή όχι??
για πείτε γιατι φοβαμαι(πρωτη φορά παίρνω συμπλήρωμα!)

επίσης δοδολογία??ειμαι 81kg..

wonderboy
11-05-13, 20:44
Αφου την αγορασες πιες την,φαγητο ειναι δεν παθαινεις τιποτα.

ΤοΣώμα:-)
13-05-13, 01:08
Αφου την αγορασες πιες την,φαγητο ειναι δεν παθαινεις τιποτα.
ευχαριστώ!
η αλήθεια είναι ότι στην αρχη φοβόμουν πολυ να πάρω το οποιδήποτε συμπλήρωμα(ακομα λιγο) διοτι ειμαι ασχετος και προκατηλημένος.
αυτο για την σογια το εγραφε στο αυτοκολητο του ΕΟΦ(προιόντα σογιας) αλλα υποθέτω ότι έχει να κάνει με την λεκιθίνη αν και εκεί που την πήρα μούπαν ότι είναι ίχνη σόγιας λόγο του ότι το σκεύασμα παρασκευάζεται σε εργοστάσιο που
επεξεργαζονται και σόγια.

τεσπα αν καταλαβα καλα η whey ειναι απο γάλα αγελάδας οπότε φαντάζομαι είναι υγιεινη.
τωρα ένα scoop μετά την προπόνηση και άλλο ένα μετά το πρωί ειναι καλά για συμπλήρωμα??(81 kg)
ευχαριστώ!

Polyneikos
15-05-13, 21:32
τεσπα αν καταλαβα καλα η whey ειναι απο γάλα αγελάδας οπότε φαντάζομαι είναι υγιεινη.
τωρα ένα scoop μετά την προπόνηση και άλλο ένα μετά το πρωί ειναι καλά για συμπλήρωμα??(81 kg)
ευχαριστώ!

2 scoops ειναι μια νορμαλ δοσολογία,δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα...

ΤοΣώμα:-)
16-05-13, 01:12
2 scoops ειναι μια νορμαλ δοσολογία,δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα...
Ευχαριστώ
φαντάζομαι εννοείς την μέρα.
να σε ρωτήσω και κάτι άλλο επειδή έχει 150 θερμίδες καιγω αυτην την περίοδο θέλω να κάψω λίπος μήπως μετά την προπο με βάρη είναι πολύ να την πιω με μπανανα?
επίσης άμα πιω ενα scoop το πρωί και μετα κάνω διάδρομο(μόνο) το βράδυ υπάρχει λόγος να πιω και whey μετά δεν ειμαι οκ αμα φάω ένα γιαουρτάκι 2%??
αυτα τα ρωτάω γιατι όπως κατάλαβες θέλω να χάσω λίπος
(το ξερω ότι αερόβια είναι καλύτερη το πρωί αλλα έχω σχολη..)

ευχαριστώ για τις απαντήσεις! :);)

Greg1997
17-05-13, 10:29
Ευχαριστώ
φαντάζομαι εννοείς την μέρα.
να σε ρωτήσω και κάτι άλλο επειδή έχει 150 θερμίδες καιγω αυτην την περίοδο θέλω να κάψω λίπος μήπως μετά την προπο με βάρη είναι πολύ να την πιω με μπανανα?
επίσης άμα πιω ενα scoop το πρωί και μετα κάνω διάδρομο(μόνο) το βράδυ υπάρχει λόγος να πιω και whey μετά δεν ειμαι οκ αμα φάω ένα γιαουρτάκι 2%??
αυτα τα ρωτάω γιατι όπως κατάλαβες θέλω να χάσω λίπος
(το ξερω ότι αερόβια είναι καλύτερη το πρωί αλλα έχω σχολη..)

ευχαριστώ για τις απαντήσεις! :);)

Αυτο εσυ θα το κρινεις αναλογα με την διατροφη σου με τις θερμιδες που πρεπει να τρως καθε μερα αν εχεις περισσοτερες αποριες για την διατροφη σου καλυτερο ειναι να ανοιξεις ενα θεμα στην κατηγορια διατροφη :toast:

ΤοΣώμα:-)
20-05-13, 15:49
Αυτο εσυ θα το κρινεις αναλογα με την διατροφη σου με τις θερμιδες που πρεπει να τρως καθε μερα αν εχεις περισσοτερες αποριες για την διατροφη σου καλυτερο ειναι να ανοιξεις ενα θεμα στην κατηγορια διατροφη :toast:
Σ'ευχαριστώ! :toast::)