PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με L-glutamine Warriorlab



Devil Randime
29-07-10, 21:22
Καλησπέρα παιδιά!!
Αγόρασα την glutamine της warriorlab. Την βρήκα σε καλή τιμή και είπα να give a try to it.
Μόλις την άνοιξα έπαθα (δεν έχω ξαναπάρει γλουταμίνη) η σκόνη σχημάτιζε κόκους και μύριζε κάπως (μάλλον θεμά υγρασίας σκέφτομαι). Μου κίνησε την περιέργεια. Έπειτα ήπια μία δόση(σε 100ml νερό) και ακόμα νιώθω την αηδία στον λαιμό μου(σαν ήπιο κάψιμο θα το έλεγα).

Δε ξέρω αν κάποιος άλλος είχε ανάλογο πρόβλημα με το συγκεκριμένο προϊον, αλλά θα ήθελα να μου πει κάποιος αν είχε το ανάλογο και αν ήταν ΟΚ με αυτό.

Πάντως όπως και νά'χει θα το πάω πίσω αύριο και θα του πω αν όχι τα λεφτά μου πίσω ,τουλάχιστον μια γλουταμίνη άλλης εταιρίας γιατί Warriorlab δε πρόκειται να ξαναπάρω στάνταρ..

Με εκτίμηση,
Παναγιώτης :thumbup:

Levrone
29-07-10, 21:24
Γεια σου Παναγιωτη,

γλουταμινη εχεις ξαναπαρει?

σε ρωταω γιατι παω κατω τα κανουν αυτα οι γλουταμινες..

αγευστες και χαλια..και οχι και φοβερη διαλυτοτητα..

δε με παραξενευει και πολυ , θελω να πω, η περιγραφη σου:thumbup:

Devil Randime
29-07-10, 21:48
Καλησπερα!
Εγώ φίλε μου είδα σ'ένα άλλο μαγαζί άλλες γλουταμίνες (είχαν διαφανή δοχείο) και μέσα τόσους κόκους δεν έκανε. Μήπως είναι θέμα υγρασίας?

Οχι γλουταμίνη δεν έχω ξαναπάρει και γι'αυτό φοβάμαι λίγο με αυτήν εδώ..

Levrone
29-07-10, 21:57
ναι φιλε αλλα τι θα πει "ειδες" ?

αν δεν τις δοκιμασεις, και σου ξαναλεω, τα χαρακτηριστικα που περιγραφεις πανω κατω τα κανουν οι γλουταμινες.

εγω θα σου λεγα να την πιεις.
υγρασια δεν παιζει.

Devil Randime
29-07-10, 22:00
να την βάζω στην πρωτείνη μου, όχι σκετη σε νερό?
Και αυτοί οι κόκοι (μπαλάκια) που σχηματίζει ειναι φυσιολογικό??

Levrone
29-07-10, 22:02
να την βάζω στην πρωτείνη μου, όχι σκετη σε νερό?

αν 8ες βαλε τη.

Και αυτοί οι κόκοι (μπαλάκια) που σχηματίζει ειναι φυσιολογικό??

δεν ξερω ακριβως τι εννοεις αλλα πανω κατω το κανουν οι γλουταμινες.



.

Devil Randime
29-07-10, 22:14
σαν κόκους εννοώ πως δειχνει παχύρευστη και στην άκρη σχηματίζει μικρούς κόκους οι οποίοι διαλύονται μόνο αν τους ακουμπήσεις.
Αλλά αφού μου λες οτί ετσί ειναι οι γλουταμίνες τότε πάω πάσο.. ;)

ioannis1
29-07-10, 22:22
εγω λεωπηγενετην πισω και παρεμιατης ον η αλλη μαρκα.αποκλειται να ειναι σαν δηλητηριο η να εχει σβολους.

Qlim4X
29-07-10, 22:29
επειδη την εχω δει και εγω τις wariolab σβολους δεν εχει. οσο για την περιγραφη τηες γευσης ετσι ειναι ολες ου γλουταμινες μην περιμενεις κατι ιδιετερο.

Devil Randime
29-07-10, 22:31
Πάντως ότι και νά'ναι ρε παιδιά να κάνει σβώλους η σκόνη δε νομίζω πως είναι φυσιολογικό. Θα την πάω απο τα xtreme αυριο να δω τι παίζει..

ioannis1
29-07-10, 22:32
ρε παιδια εγω της phd kai ths on την τρωω χωρις να την διαλυσω και εχουν ωραια γευση και ουτε σβολους.τεσπα ισωσ ξερετε καλυτερα.

Devil Randime
29-07-10, 22:36
αυτό λέω και γω. Αυριο θα πάω και θα του πω αυτο δε το πίνω και θα πάρω καμιά άλλη μάρκα γλουταμίνης...
3 ώρες που την έχω πιει και ακόμα νιώθω αηδία πάντως στο λαιμό μου (και ένα μικρο κάψιμο)... Τέσπα

beefmeup
30-07-10, 03:03
εχω παρει γλουταμινη της EAS,NUTRISPORT,MHP,κ κανα 2 μαρκες ακομα που δεν θυμαμαι.

ολες διαλυονταν τελεια,δεν ειχαν σβολους,(ηταν σαν αχνη ζαχαρη δλδ),κ ολες ειχαν μια γλυφη γευση.

τα ιδια πραγματα για την γλουταμινη δλδ,σε ολες της εταιριες που χω παρει.

ουτε καψιματα,ουτε σβολους.

giorgospet
30-07-10, 08:38
Εγώ την έχω πάρει την εν λόγω γλουταμίνη, μια χαρά είναι η γεύση σαν πορτοκάλι (λιγο πικρό) , για το θέμα των σβόλων μάλλον έχει τραβίξει υγρασία.

Surfer
30-07-10, 12:52
Αν και έχω χρόνια να πάρω γλουταμίνη θυμάμαι καλά ότι η καθαρή γλουταμίνη έχει απαίσια γεύση και όχι καλή διαλυτότητα. Συνήθως "κάθονται" στο νερό σαν μια μικρή μάζα. Καλό είναι λοιπόν να την ανακατέψουμε με πρωτεϊνη.
Οι σβώλοι είναι υγρασία. Δε σημαίνει κάτι για το προϊον όμως.

Levrone
30-07-10, 13:29
αγευστες και χαλια..και οχι και φοβερη διαλυτοτητα..

δε με παραξενευει και πολυ , θελω να πω, η περιγραφη σου:thumbup:

μαλακια εγραψα.

μπερδεψα τη γλουταμινη με τα bcaa.

η γλουταμινη δεν ειναι τοσο αγευστη.

metz
30-07-10, 14:31
εχω παρει γλουταμινη της EAS,NUTRISPORT,MHP,κ κανα 2 μαρκες ακομα που δεν θυμαμαι.

ολες διαλυονταν τελεια,δεν ειχαν σβολους,(ηταν σαν αχνη ζαχαρη δλδ),κ ολες ειχαν μια γλυφη γευση.

τα ιδια πραγματα για την γλουταμινη δλδ,σε ολες της εταιριες που χω παρει.

ουτε καψιματα,ουτε σβολους.

Ακριβώς τα ίδια έχω να πω κι εγω, σαν άχνη με αδιάφορη γλυφή γεύση όσες δοκίμασα μέχρι στιγμής...

Αυτό τον καιρό χρησιμοποιώ L-glutamine της IDS

Διαλύεται πολύ εύκολα και γρήγορα. Μερικές φορές την πέρνω κατ' ευθείαν από το στόμα με λίγο νεράκι.

Devil Randime
30-07-10, 14:55
Βασικά επειδή το xtreme δε το πρόλαβα ανοιχτό, πήγα τη warriorlab να την δουν στο bbclub που είναι και αυτο κοντά στο σπίτι μου και απο κει αγοράζω σχεδον πάντα. Τέσπα..
Το είδαν και μου λέει: ''πολλούς κόκκους κάνει και μυρίζει απαίσια''.
Να φανταστείτε ρε παιδιά (για να καταλάβετε για τι πράμα μιλάω), όταν την κουνουσες ξεκολλούσε απο τις άκρες σαν τσιμέντο, δεν καθόταν όπως μια κανονική σκόνη, ήταν δηλαδή πολύ παχύρευστη.

Φανταστείτε για πόσο μαλάκες μας περνάει το xtreme. Ποιος ξέρει πόσο καιρό ήταν στη βιτρίνα στον ήλιο αυτό το συμπλήρωμα και μετα το έβαλε στο ράφι και μου το πούλησε...

Γιατί είναι και μαλάκες στο xtreme. Αρκετα συμπληρώματα τα έχουν για δειγματισμό στην βιτρίνα, μες στον ήλιο. Και άντε εσύ μετά να μυρίσεις τον κώλο σου, αν στα πουλάνε για υγιή συμπληρώματα..
Warriorlab και πρασινα άλογα...

metz
30-07-10, 15:01
Βασικά επειδή το xtreme δε το πρόλαβα ανοιχτό, πήγα τη warriorlab να την δουν στο bbclub που είναι και αυτο κοντά στο σπίτι μου και απο κει αγοράζω σχεδον πάντα. Τέσπα..
Το είδαν και μου λέει: ''πολλούς κόκκους κάνει και μυρίζει απαίσια''.
Να φανταστείτε ρε παιδιά (για να καταλάβετε για τι πράμα μιλάω), όταν την κουνουσες ξεκολλούσε απο τις άκρες σαν τσιμέντο, δεν καθόταν όπως μια κανονική σκόνη, ήταν δηλαδή πολύ παχύρευστη.

Φανταστείτε για πόσο μαλάκες μας περνάει το xtreme. Ποιος ξέρει πόσο καιρό ήταν στη βιτρίνα στον ήλιο αυτό το συμπλήρωμα και μετα το έβαλε στο ράφι και μου το πούλησε...

Γιατί είναι και μαλάκες στο xtreme. Αρκετα συμπληρώματα τα έχουν για δειγματισμό στην βιτρίνα, μες στον ήλιο. Και άντε εσύ μετά να μυρίσεις τον κώλο σου, αν στα πουλάνε για υγιή συμπληρώματα..
Warriorlab και πρασινα άλογα...

Γύρνα την πίσω φίλε και μή δεχτείς πρόλογο του τύπου ''όλα έτσι είναι και τα σχετικά''! Πες τους ότι πέρνεις καιρό γλουταμίνη και είναι η πρώτη φορά που τη βλέπεις έτσι και μυρίζει περίεργα. Να σου δώσουν κάποια άλλη!
Good Luck :thumbup:

Devil Randime
30-07-10, 15:23
Βασικά επειδή τα λεφτά μου δε παίζει να τα πάρω πίσω , θα πάρω κάτι άλλο σε γλουταμίνη από τα xtreme και σκέφτομαι να πάρω αυτή εδώ: (την παραθέτω στα συννημένα αρχεία), την οποία έχει και είναι στα ίδια λεφτά. Νομίζω πως η MDY είναι κατά πολύ καλύτερη εταιρία από την Warriorlab αν και στα xtreme μαγαζιά νομίζω πως στα συμπληρώματα φέρονται λες και είναι πυρηνικά απόβλητα, αλλά whatever..

Bane
30-07-10, 20:58
Α) Μην παίρνετε Γλουταμίνη είναι πεταμένα λεφτά
Β)Η γλουταμίνη γενικά έχει αηδία γεύση, η μυρωδιά παλεύεται

-beba-
30-07-10, 21:00
Α) Μην παίρνετε Γλουταμίνη είναι πεταμένα λεφτά
Β)Η γλουταμίνη γενικά έχει αηδία γεύση, η μυρωδιά παλεύεται

Εγώ έχω πάρει γλουταμίνη+κρεατίνη+ταυρίνη...............τρία σε ένα. Εχουν και λίγους υδατάνθρακες και έτσι έχουν ωραία γευση.

Surfer
31-07-10, 09:55
Η γλουταμίνη αμινοξύ είναι όπως ξέρετε, άρα δε μπορεί να έχει "γεύση" ούτε καμιά φοβερή διαλυτότητα. Εαν πίνεται ευχάριστα και διαλύεται "εύκολα" τότε δεν είναι καθαρή αλλά περιέχει το πιθανότερο λίγο φρουκτόζη μέσα. Για γεύση και διαλυτότητα.
Της MDY επίσης δεν έχει καλή γεύση και διαλυτότητα, διότι είναι 100% καθαρή γλουταμίνη (αν και εγώ την είχα δοκιμάσει στη σκούρα συσκευασία).
Από το φιλαράκι που είναι στα xtreme stores στη πόλη μου, ξέρω ότι οι συσκευασίες που βάζουν στη βιτρίνα είναι άδειες (όποτε ψωνίζω μου ζητά εαν γίνεται και δε χρειάζομαι τις συσκευασίες για τη βιτρίνα).

jsone
31-07-10, 10:46
ΛΟΙΠΟΝ,πρωτον τραβα στο καταστημα που το πηρες και ζητα ενα απο τα προιοντα της βιτρινας να δεις αν ειναι γεματα η αδεια,και μετα πες μας,στο λεω αυτο γιατι εγω σε extreme πουχα ζητησει ενα αδειο κουτι να βαλω τo τσουβαλι της ON μουδωσε ενα κουτι που το πηρε απο βιτρινα αδειο και σφραγισμενο οποτε μη λεμε οτι ναναι.
Επισης ολες οι γλουταμινες αγευστες ειναι και πικρες.Ειχα παρει μια γλουταμινη και απο αθλιατρο καποτε και το ενα κουτι ηταν κρυσταλλικη ενω το αλλο σα ζαχαρη αχνη αλλα δεν υπηρχε κανενα προβλημα τυχαινουν αυτα.
κιεσυ ρε φιλε πηρες γλουταμινη και θες να κορεσεις και τις γαστρονομικες σου απαιτησεις?Ενα αγευστο πραγμα ειναι,πολυ κακο για το τιποτα,την επομενη φορα παρε αλλης εταιρειας και συγκρινε μεταξυ 2 αγευστων πιο σου καθεται καλυτερα εσενα και σε βολευει απο αποψη τιμης..ξερεις ποσο εχουνε πειραματιστοι οι πιο πολλοι απο δω περα..?τεσπα,και τα bbc εχουν μια καλη γλουταμινη κ φτηνη σε μπλε κουτι δε θυμαμαι μαρκα.

Devil Randime
31-07-10, 15:52
Τελικά μαλακία που πήρα γενικά γλουταμίνη. Τώρα την έχω και κάθεται σε μια γωνιά στο σπίτι μου! Όσον αφορα την γλουταμίνη που είπε ο προηγούμενος φίλος απο τα bbc σε ένα μπλε κουτί, είναι 700 γραμμάρια και ειναι σίγουρα πιο ακριβή από της Warriorlab.

Πάντως έχουν ακριβύνει κάποια προιόντα του bbc τώρα τελευταία...