PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτεινες Ογκου help



tonycub
30-07-10, 17:04
Καλησπερα σε ολους,ειμαι νεος εδω και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια.Ειμαι 17 ετων 1.78 και 80 κιλα.Εχω ξεκινησει γυμναστηριο εδω και 2 μηνες και κανω ασκησεις με βαρη.Σκεφτηκα να ξεκινησω να περνω με μια προτεινη ογκου (ποσα γρ να περνω την μερα και για ποσο καιρο σε συνδυασμο με καλη διατροφη και προπονηση?) αφου χασω λιγα κιλα πρωτα και μετα με πρωτεινες για να βαλω καθαρη μυικη μαζα απλως θελω να μου προτεινετε καποιες καλες whey και σχετικα οικομικες.Επισης μαζι με την πρωτεινη ογκου μου εστειλαν και ενα φακελακι nitro-tech hardcore της muscletech των 28.5 γρ.Να το χρησιμοποιησω για λιγο καιρο?Ευχαριστωωω:thumbup:

Toumpan0s
30-07-10, 17:24
Καλησπερα σε ολους,ειμαι νεος εδω και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια.Ειμαι 17 ετων 1.78 και 80 κιλα.Εχω ξεκινησει γυμναστηριο εδω και 2 μηνες και κανω ασκησεις με βαρη.Σκεφτηκα να ξεκινησω να περνω με μια προτεινη ογκου (ποσα γρ να περνω την μερα και για ποσο καιρο σε συνδυασμο με καλη διατροφη και προπονηση?) αφου χασω λιγα κιλα πρωτα και μετα με πρωτεινες για να βαλω καθαρη μυικη μαζα απλως θελω να μου προτεινετε καποιες καλες whey και σχετικα οικομικες.Επισης μαζι με την πρωτεινη ογκου μου εστειλαν και ενα φακελακι nitro-tech hardcore της muscletech των 28.5 γρ.Να το χρησιμοποιησω για λιγο καιρο?Ευχαριστωωω:thumbup:

καλή πρωτείνη όγκου είναι η Pro Complex Gainer. Εγώ έπερνα αυτή μεταπροπονητικά και το πρωί μια isolate (SAN 100% Pure Platinum Whey Strawberry).Δεν θα δείς τρομερά αποτελέσματα στό μέγεθος αλλά είναι άλιπη μάζα που πέρνεις.Απο κάτι άλλες φόρμουλες όγκου που σε γεμίζουν νερό καλύτερη λύση είναι κατά την άποψη μου.

Fiesta S 09
30-07-10, 17:44
Καλησπερα σε ολους,ειμαι νεος εδω και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια.Ειμαι 17 ετων 1.78 και 80 κιλα.Εχω ξεκινησει γυμναστηριο εδω και 2 μηνες και κανω ασκησεις με βαρη.Σκεφτηκα να ξεκινησω να περνω με μια προτεινη ογκου (ποσα γρ να περνω την μερα και για ποσο καιρο σε συνδυασμο με καλη διατροφη και προπονηση?) αφου χασω λιγα κιλα πρωτα και μετα με πρωτεινες για να βαλω καθαρη μυικη μαζα απλως θελω να μου προτεινετε καποιες καλες whey και σχετικα οικομικες.Επισης μαζι με την πρωτεινη ογκου μου εστειλαν και ενα φακελακι nitro-tech hardcore της muscletech των 28.5 γρ.Να το χρησιμοποιησω για λιγο καιρο?Ευχαριστωωω:thumbup:

Αυτό που αγόρασες δεν θα σε βοηθήσει να χάσεις κιλά...απεναντίας θα βάλεις μάζα με πολύ λίπος.Κράτα τη <<πρωτείνη όγκου>> μόνο για μεταπροπονητικό γεύμα αφού την πήρες,και κατα την γνώμη μου μην πάρεις ακόμη αλλα συμπληρωματα.Φτιάξε μια σωστή και ισορροπημένη διατροφή και δουλεψέ την μαζί με σωστή προπόνηση να μπείς στο κλίμα και να συνηθίσεις,και αργότερα πέρνεις κάποιο συμπλήρωμα όσο ανεβαίνουν οι απαιτήσεις.Άμα τα τηρείς αυτά θα δείς αποτέλεσμα σίγουρα.:weights:

giannis64
30-07-10, 17:47
φίλε μου νομίζω πως έχεις μπερδέψει λίγο τα πράγματα!!

θέλεις να πάρεις πρωτεΐνη όγκου για να χάσεις κάποια κιλά και μετά να πάρεις μια καθαρή για να βάλεις καθαρό μυϊκό ιστό?

δεν γίνονται έτσι τα πράγματα!!
σταθεροποιήσου σε μια καθαρή πρωτεΐνη η όγκο κάνεις η γράμμωση.

καλύτερα είναι πρώτα να τα ξεκαθαρίσεις στο μυαλό σου και πάνω από όλα να ξέρεις να τρως σωστά!!

tonycub
30-07-10, 19:51
Προσπαθω αλλα οσα περισσοτερα διαβαζω τοσο πιο πολυ μπερδευομαι.Τεσπα λεω να κανω αυτο μου ειπε ο fiesta δλδ να χρησιμοποιω την πρωτεινη ογκου μεταπροπονητικα μονο και με μια σωστη διατροφη και προπονηση και αργοτερα ισως μια whey??

giannis64
30-07-10, 19:53
εγω λεω να δουλεψεις μια καθαρη πρωτεινη και να βαζεις εσυ οποτε θες υδατανθρακα και δεξτροζη η οτι αλλο θελεις!

ακομα και μεταπροπονητικα δεν θα το συνηστουσα πρωτεινη ογκου!!!

tonycub
30-07-10, 20:07
Το θεμα ειναι οτι την εχω ηδη και δεν ξερω τωρα τι να την κανω.Οταν λες καθαρη πρωτεινη τι εννοεις?Εχεις να μου προτινεις καποια?

giannis64
30-07-10, 20:13
αφου τη πηρες καταναλωσε την οπως ειπες!

οποια whey και να παρεις καλη ειναι!!
η διαφορες στις περισοτερες ειναι τιμη, γευση!!!

tonycub
30-07-10, 20:15
δηλδη να καταναλωσω αυτη που εχω ηδη και μετα να παρω μια whey?

giannis64
30-07-10, 20:16
+1:thumbup:

edit: θα σου ελεγα μονο στο πρωινο σου και στο μεταπροπονητικο σου!!

tonycub
30-07-10, 20:17
Ναι αλλα αυτην τρ να την χρησιμοποιω μεταπροπονητικα ε?
Ωραια ποσα γρ να περνω στο πρωινο και μεταπτοπονητικα.Ηδοση λεει 240 σε 1000 ml γαλα αλλα μου φαινονται πολλα...Τι λες και εσυ?

giannis64
30-07-10, 20:44
240 σε 1000 με τιποτα!!:green:

πια πρωτεινη εχεις?

tonycub
30-07-10, 20:54
monster maxx:unsure:

giannis64
30-07-10, 22:06
η δοσολογια ειναι 2 σκουπ!!!

tonycub
31-07-10, 00:57
Σε 1000 ml?

giannis64
31-07-10, 11:09
σιγα μην την πιεις και σε κανεναν κουβα!:green:

σε 250-300 μλ καλα ειναι!!!

tonycub
31-07-10, 15:22
Εεεε καλα τα λες....και εγω για τοσα ελεγα.τσπ thnx!!!