PDA

Επιστροφή στο Forum : Την βοηθεια σας παρακαλω!



deadwar
01-08-10, 02:49
Καλησπέρα σας. Τον μάϊο είχα χτυπήσει σε αγώνα (χαντμπολ παίζω) στο αριστερό πόδι και βρέθηκε ότι είχα αποκόλληση χιαστού και ρήξη έσω μηνίσκου :( ! έκανα την επέμβαση για αυτά στις 12 ιουλίου (έσω μηνίσκος) και 14 (χιαστό). Θα ξαναμπώ στα γήπεδα ξανά στα μέσα ιανουαρίου και η απορία μου είναι η εξής. Από αύριο και μέχρι τον ιανουάριο θα μπορώ να ξανακάνω βάρη.τώρα στις αρχές όλο το σώμα εκτός του αριστερού ποδιού. Κάνω διατροφή με 6 γεύματα την ημέρα και θέλω απο εσάς να μου πείτε ποια συμπληρώματα θα ''απογειώσουν'' την δύναμη μου και ποι'α θα με βοηθήσουν να κερδίσω όγκο. Στο χαντμπολ παίζει καθοριστικό ρόλο ο όγκος και η δύναμη και αφού έχω την ευκαιρία να κάνω βάρη μέχρι να ξαναπαίξω δεν θέλω να χάνω χρόνο.

Είχα πάρει το νιτρικό της Gaspari το plasmajet και με βοήθησε κάπως. εγώ όμως θέλω μια αλυσίδα απο 3-4 συμπληρώματα που θα μου δώσουν δύναμη και όγκο όπως εγραψα παραπάνω.

Ξέρω οτι σας κούρασα αλλά είναι πολύ σημαντικό για εμένα! Να είστε καλά και ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

beefmeup
01-08-10, 22:00
εκτος απο πρωτεινη κ μια βιταμινη,περνε κρεατινη,β-αλανινη,για δυναμη.

αντε κ κανα νιτρικο,η prewo φορμουλα,πριν τις προπονισεις σου για ενεργεια κ τσιτες.

για ογκο,περνε θερμιδες καλες,(κ μη) απο οπου τις βρισκεις κ οσο αντεχει το σωμα σου ετσι ωστε να μην ξεφυγεις με το λιπος σου(πολυ).