PDA

Επιστροφή στο Forum : GLUTABOLIC η L-Gloutamine



alien.carmania
01-08-10, 11:54
το glutabolic της (Nutrabolics) ειναι γλουταμινη τριων ειδων και περιεχει πεπτιδια γλουταμινης που λενε οτι ειναι καλυτερα απο την L-Gloutamine την γνωστη...! ποιο απο τα δυο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο?

Devil Randime
01-08-10, 12:52
Ακριβώς το ίδιο θα πόσταρα και γω. Σκέφτομαι να πάρω Glutabolic και θα ήθελα γνώμες απο κάποιους που ήδη έχουν πάρει. Αν και έχω διαβάσει τα καλύτερα για τη συγκεκριμένη γλουταμίνη (Glutabolic [Nutrabolics]).
Αναμένω απαντήσεις και γω...
:thumbup:

Georges
01-08-10, 12:58
Tσάμπα λεφτά μάγκες μην την παίρνετε. Επενδύστε σε καμιά πρωτεΐνη, πoλυβιταμίνη, κρεατίνη

Devil Randime
01-08-10, 16:46
Βασικά ανάλογα και με τα συμπληρώματα που πάιρνεις, η γλουταμίνη ίσως και να μη σου χρειαστεί και καθόλου... Πολλοί είναι που δε παίρνουν γλουταμίνη...

alien.carmania
02-08-10, 16:01
πολλοι δεν περνουν γλουταμινη, αναλογος τον καθενα...!

Anithos
02-08-10, 20:06
το glutabolic της (Nutrabolics) ειναι γλουταμινη τριων ειδων και περιεχει πεπτιδια γλουταμινης που λενε οτι ειναι καλυτερα απο την L-Gloutamine την γνωστη...! ποιο απο τα δυο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο?

τωρα για το συγκεκριμενο που ρωτας σαν συστατικά το glutabolic της (Nutrabolics θεωρειται πολύ καλύτερο ως βιοθεσιμοτητα της γλουταμινης και πολλών μορφων αλλα απο γευση χαλια ,θυμιζει κατι σαν αλευρι και δεν διαλύεται καλα οπως η απλή γλουταμινη..αυτα απο μενα ...που την γλουταμινη την θεωρω βασικό συμπληρωμα για καποιον που αθλείται συστηματικά και σοβαρα.

manos_
02-08-10, 20:09
την ποιο φτηνη γλουταμινη που μπορεις να βρεις.Οταν την επαιρνα μου γεμιζε πολυ καλα το κυταρο του μυως και ρυθμιζει το γαλακτικο οξυ αν δεν καν λαθος.

Devil Randime
03-08-10, 02:45
Βασικά αν δε προπονείσαι και τόσο σκληρά γλουταμίνη μη πάρεις.
Εγω μόνο μια πρωτείνη παίρνω και εστερική κρεατίνη και πιασίματα ή κούραση δεν έχω νιώσει καθόλου εδώ και 2 μήνες. Βασικά ίσως σε αυτό παίζει ρόλο και η αργινίνη που παίρνω μαζί με την εστερική. Ίσως υποβοηθάει κάπως αυτο, τι να πω.

Πάντως δες πως σου πάει εσένα και αν θες πάρε. Δεν είναι και τόσο must να πάρεις.
Ανάλογα τις ανάγκες σου mate! εγώ απλά το σκεφτόμουν να δοκίμαζα γλουταμίνη να δω αν θα μου κάνει κάτι, αλλά τελικά δε νομίζω πως την χρειάζομαι και τόσο...

Με εκτίμηση,
Παναγιώτης

alien.carmania
03-08-10, 19:21
ουτο συ αλλος ολλες οι πρωτεινες εχουν μεσα, εγω την θελω κυριως για μετα την προ...! θα κανω αυτο που ειπε ο μανος, θα παρω μια φτηνη πχ την reflex για να ενισχύσουμε και το e.shop..! σας ευχαριστω ολους :thumbup: :thumbup: :thumbup: