PDA

Επιστροφή στο Forum : Power-lifting στις αμερικανικές φυλακές....



Muscleboss
07-04-07, 20:25
Κάτι που δεν έχετε ξαναδεί... είναι πράγματι εντυπωσιακοί τόσο από άποψη δύναμης, όσο θέλησης και πίστης στο Θεό...

http://www.dailymotion.com/related/2239879/video/x14lm9_lifting-in-prison/1

ΜΒ

asdf
07-04-07, 21:39
N1 boss... Με τη θεληση ολα γινονται

1o σχολιο) Αυτος με τα ραστα πρεπει να ειναι ενα απο τα μεγαλα μουτρα της φυλακης (και αμα προσεξετε οταν ο λευκος παει και τα σηκωσει ουτε καν να τον συγχαρει...)
2ο σχολιο) Ο αλλος εχει 6 αδερφια και οι 6 ειναι σφιχτιδες και το εχουν οικογενειακη παραδοση το σπορ
3ο σχολιο) Το 90% μαυροι... για ακομα μια φορα οι ΑΜΕΡΙΚΛΑΝΟΙ διχνουν ποσο ρατσιστες ειναι....αμα ηταν ολοι ισοι μπορει και ενα 40% αυτων των μαυρων να μην ηταν μεσα γιατι αμα ειχε ορεξη το κρατος θα τους εδειχνε το σωστο δρομο (μορφωση, αξια της δουλειας..)
4ο σχολιο) Μεχρι τερμα κατω βυθιζονται (αυτο πρεπει να ποναει...)
5ο σχολιο) Το ρατσιστακι με το ασπρο-μπλε καπελο και το μουστακι ειρωνευεται και μωλις καταλαβενει οτι τον παιρνει η καμερα...good lift....
6ο σχολιο) Ολοι τους εχουν καλα σωματα σε θεματα ογκου, λετε να το καταφερνουν μονο με το φαγητο της φυλακης? αν ισχυει κατι τετοιο τσαμπα χρονο χανουμε με τα συμπληρωματα και αυτα ...

ouzo
07-04-07, 23:16
Αυτό είναι!!! Όσο το βλέπω παρατηρώ την αντίθεση με τα δικά μας "Fitness-center" με τα ροζ αλτηράκια, τους gay γυμναστές και τις αφίσες του Ρουβά στους τοίχους!

Crimson
07-04-07, 23:29
Πέστα Παύλε!

Απίστευτο βίντεο! Φοβεροί οι τύποι!

Να μη ρωτήσω πόσα κιλά σηκώνουν....

Α, και συμφωνώ με τον προβληματισμό του Κου Asdf:


6ο σχολιο) Ολοι τους εχουν καλα σωματα σε θεματα ογκου, λετε να το καταφερνουν μονο με το φαγητο της φυλακης? αν ισχυει κατι τετοιο τσαμπα χρονο χανουμε με τα συμπληρωματα και αυτα ...

Βέβαια, από την άλλη, ας μην ξεχνάμε ότι είναι powerlifters & όχι bodybuilders!...

Gasturb
08-04-07, 01:17
με τα ροζ αλτηράκια, τους gay γυμναστές και τις αφίσες του Ρουβά στους τοίχους!

:lol:

Στο βίντεο όλα τα καλά παιδιά μαζεμένα :fresse:

Gt

billys15
08-04-07, 12:42
Πολυ καλο video.Πολυ δυναμη και αποφασιστηκοτητα.

asdf
08-04-07, 16:44
Βέβαια, από την άλλη, ας μην ξεχνάμε ότι είναι powerlifters & όχι bodybuilders!...

Mαριανα μην ξεχνας ομως οτι για να σηκωνεις τετοια κιλα πρεπει να εχεισ ΜΥΣ και αυτοι οι μυς δεν χτιζονται χωρις φαγητο κτλ... αμα ομως εχουν καταφερει και εχουν φτασει σε αυτο το επιπεδο χωρις μια ON κτλ αλλα με μια διατροφη φυλακης(που ξερετε ποσο λιτη, χάλια και ανισοροπη ειναι) δυστυχως εμεις τσαμπα χανουμε τον χρονο μας περι συμπληρωματων κτλ.

Theristis
08-04-07, 17:35
Και όμως φίλε αυτό που λες περι φυλακής δεν ισχύει πια μέχρι και στην ελλάδα ένας κρατούμενος κοστίζει το λιγότερο 200 ευρώ την ημέρα στο κράτος λες με τόσα λεφτά να μην έχουνε καλή διατροφή?

Gasturb
08-04-07, 18:30
Eμένα πάντως αφήστε με να έχω μια αμφιβολία για την γνησιότητα αυτου του βίντεο γιατι μιλάμε για μια χώρα που πέφτει πολύ προπαγάνδα στα media και όλοι οι 'κρατούμενοι' είναι πολύ γομάρια κ δεν μου φαίνονται κ τόσο natural μερικοί.. οπότε εγίναν κ διατήρησαν τέτοιους μυς μέσα στην φυλακή κ με 3 γεύματα μόνο την ήμερα?? Δεν νομίζω.

Απλά περνάνε το μήνυμα ότι στις αμερικανικές φυλακές οι συνθήκες διαβίωσης (διατροφή, ψυχαγωγία κρατουμένουν, συμπεριφορά προσωπικού ασφαλείας) είναι άριστες (σαν άλλοθι για τις κατηγορίες άθλιων συνθηκων στις άλλες φυλακές εκείνες του Γκουαντανάμο..)

Gt

Theristis
08-04-07, 18:33
Συμφωνώ απολύτως με τον Gasturb.

jiujitSu
08-04-07, 19:21
Eμένα πάντως αφήστε με να έχω μια αμφιβολία για την γνησιότητα αυτου του βίντεο γιατι μιλάμε για μια χώρα που πέφτει πολύ προπαγάνδα στα media και όλοι οι 'κρατούμενοι' είναι πολύ γομάρια κ δεν μου φαίνονται κ τόσο natural μερικοί.. οπότε εγίναν κ διατήρησαν τέτοιους μυς μέσα στην φυλακή κ με 3 γεύματα μόνο την ήμερα?? Δεν νομίζω.

Απλά περνάνε το μήνυμα ότι στις αμερικανικές φυλακές οι συνθήκες διαβίωσης (διατροφή, ψυχαγωγία κρατουμένουν, συμπεριφορά προσωπικού ασφαλείας) είναι άριστες (σαν άλλοθι για τις κατηγορίες άθλιων συνθηκων στις άλλες φυλακές εκείνες του Γκουαντανάμο..)

Gt

Gas μην ξεχνας οτι οι φυλακες ειναι τα καλυτερα testing grounds για φαρμακα αναβολικα η και κανονικα. Οτι θες μπαζεις μεσα στις φυλακες μην ανησυχεις.

BRaWNy
08-04-07, 19:40
Απο την άλλη....ποιός σας λέει ότι γίνανε έτσι μέσα στη φυλακή, μάλλον το πιθανότερο, είχαν "χτίσει" (και ότι άλλο) τις βάσεις ήδη απο έξω.
Και μάλλον όσοι είχαν τα "προσόντα" έλαβαν μέρος, σίγουρα υπάρχουυν κι άλλοι μέσα χωρις "προσόντα", δεν μπορει να είναι μόνο αυτοί όλοι οι φυλακισμένοι εκει μέσα.

asdf
09-04-07, 01:34
Eμένα πάντως αφήστε με να έχω μια αμφιβολία για την γνησιότητα αυτου του βίντεο γιατι μιλάμε για μια χώρα που πέφτει πολύ προπαγάνδα στα media και όλοι οι 'κρατούμενοι' είναι πολύ γομάρια κ δεν μου φαίνονται κ τόσο natural μερικοί.. οπότε εγίναν κ διατήρησαν τέτοιους μυς μέσα στην φυλακή κ με 3 γεύματα μόνο την ήμερα?? Δεν νομίζω.

Απλά περνάνε το μήνυμα ότι στις αμερικανικές φυλακές οι συνθήκες διαβίωσης (διατροφή, ψυχαγωγία κρατουμένουν, συμπεριφορά προσωπικού ασφαλείας) είναι άριστες (σαν άλλοθι για τις κατηγορίες άθλιων συνθηκων στις άλλες φυλακές εκείνες του Γκουαντανάμο..)

Gt

Λιακοπουλικο σεναριο...δεν το ειχα σκεφτει (εχει καποια βαση δεν ειναι απιθανο) :) ¨..... ΚΑΛΑ ρε Θεριστη μαζι μου δλδ δεν συμφωνεις :roll: ?

Crimson
09-04-07, 02:09
Εγώ πάλι θα συμφωνήσω με το Μιχάλη....

Απλά για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα, δεν είπα ότι έγιναν έτσι στην φυλακή! Απλά, ότι τρώγοντας τεράστιες ποσότητες κατόρθωσαν να διατηρηθούν....

Δεν μου φαίνεται καθόλου παράλογο το concept του testing ground που ανέφερε κάποιο μέλος....

Gasturb
09-04-07, 02:37
Λιακοπουλικο σεναριο...

Καμμία σχέση απλά μια κριτική σκέψη

Gt

Gasturb
09-04-07, 03:20
Απο την άλλη....ποιός σας λέει ότι γίνανε έτσι μέσα στη φυλακή, μάλλον το πιθανότερο, είχαν "χτίσει" (και ότι άλλο) τις βάσεις ήδη απο έξω.


Βασικα Μιχάλη πιστεύω ότι πλέον ψάχνουμε περιπτώσεις πολύ ψαγμένες για να δικαιολογήσουε το βίντεο. Γιατί αν πάρουμε την περίπτωση αυτή σε ρωτάω πως τυγχάνει τόσο μεγαλό ποσοστό φουσκωτών μόνο σε μία φυλακή, γιατι δεν μας δείχνουν κ άλλες περίπτωσεις από τις εκατοντάδες φυλακές που υπάρχουν ή μήπως αύτη είναι τόσο προνομιακή κ τύχερη, πως μπορούν αν διατηρούν τα σώματα τους από πριν, με την διατροφή των 3 γευμάτων κ όχι τόσο πλούσια σε πρωτεϊνη, δέχομαι την άποψη του Jiu οτι υπάρχουν AAS αλλα αυτά θέλουν ποιοτικό πολύ food (τουλάχιστον 5000 Kcal), τις παρέχει αυτές η φυλακή??!!

Sorry αλλα παραμένω στο να βλέπω αυτό το βίντεο κ τα αμερικάνικα media γενικότερα με κάποια καχυποψία γιατί οι αντιθέσεις τους είναι μερικές φορές εξώφθάλμες.

Gt

Theristis
09-04-07, 12:21
asdf σε μερικά πράγματα συμφωνώ και μαζί σου πάντως αυτό που είπα για το πόσο στοιχίσει η ζωή ενός κρατουμένου την ημέρα είναι αλήθεια οπότε υπάρχουν απειροελάχιστες πιθανότητες να γίναν έτσι εκεί μέσα.

jiujitSu
09-04-07, 12:35
Να πω και εγω κατι...
Ας πουμε οτι ολοι αυτοι ειχαν κτισει τα σωμματα εξω απο εκει. Τοτε πρεπει να ηταν ολοι φρεσκοι κρατουμενοι γιατι ολοι αυτοι θα ειχαν μεινει οι μισοι 2-3 μηνες αφοτου μπηκαν στην φυλακη και κοψαν τα ΑΑΣ.
Δεν ξερω τι τρωνε αλλα ετσι δεν γινεσαι με φαγητο και συμπληρωματα and thats a fact.

Οι αποψεις μου δεν προωθουν την χρηση φαρμακευτικων και μη ουσιων αλλα δεν θελω να πω ψεμματα μονο και μονο για να μην κατηγορηθω για το αντιθετο.

billys15
09-04-07, 15:07
Εμενα μου ερχεται στο μυαλο μια αλλη,ακραια περιπτωση.Οσοι εχουν ωραια σωματα μπορει να σημαινει οτι εχουν "κονε" με τον διευθυντη της φυλακης,λαδωματα και τετοια,και αυτος να τους φαιρεται ΟΚ,κι ετσι να εφτιαξαν αυτο το σωμα.Δηλαδη λεω μηπως τους προσφερει καταλληλο φαγητο,προπονηση,αλλα και καταλληλα φαρμακα.

Υ.Γ. ξερω βλεπω πολλα εργα περι φυλακων :geek:
Ισως ομως υπαρχει και μια τετοια περιπτωση.1 στο εκατομμυριο

Gasturb
09-04-07, 15:35
Υ.Γ. ξερω βλεπω πολλα εργα περι φυλακων :geek:

Το Hollywood βλάπτει σοβαρή την κριτική μας σκέψη, σταματήστε το.

Gt

Gasturb
09-04-07, 15:37
μπορει να σημαινει οτι εχουν "κονε" με τον διευθυντη της φυλακης,λαδωματα και τετοια,και αυτος να τους φαιρεται ΟΚ,

Αυτό που λες ισχύει παντού για μερικούς κρατούμενους, αλλά στην περίπτωση των ναρκωτικών όχι να τους φέρνουν extra 3 4 γεύματα στο κελί τους κάθε μέρα για να παραμένουν γομάρια..

Tώρα που το ξαναβλέπω πολύ α κ ού από τους ΄κρατούμενους΄, υποκριτική τρελλή.

Gt

alexmafia2
09-04-07, 16:10
συμφωνο με jiu

Gasturb
09-04-07, 16:20
αλλα ετσι δεν γινεσαι με φαγητο

Διόρθωση: αλλα ετσι δεν γινεσαι μόνο με φαγητο

Γιατί κ τα πιο δυνατά ΑΑΣ να παίρνεις αν δεν τρως πολύ κ καλά το αποτέλεσμα θα είναι πολύ φτωχό.

Gt

winny
09-04-07, 23:16
εμενα μου θυμισε κατι ταινιες σε στυλ Σταλονε, που κρατουμενος μεν, και καλα νυστικος, ταλαιπωρημενος, ΑΛΛΑ Η ΚΟΡΜΑΡΑ δε χαλα με τιποτα ε?...χα χα βρωμαει η δουλεια...

muaythaispirit
10-04-07, 02:54
ειχα διαφασει σε περιοδικο οτι η κυβερνηση σκεφτεται να αποσυρει τα βαρη απο τις αμερικανικες φυλακες! η αιτιολογια ηταν οτι ασχολουνται μονο με αυτα κ δεν κανουν τπτ για το πνευμα τους και για να γινουν καλυτεροι ανθρωποι!
τωρα βεβαια η αληθεια ειναι οτι το ειχα διαβασει στο μασλμαγκ και μπορει να ηταν κανα διαφιμιστικο τρυκ της μασλ-τεκ που δεν το επιασα! :lol: :lol:
εχει τρομαξει τον κοσμο αυτο το περιοδικο πια!

mantus3
06-11-08, 03:14
ε παιδια σορυ κιολας αλλα μην τρελαθουμε. κ εσεις αν ολη μερα δεν κανατε τιποτα αλλο παρα να κοιμαστε κ να γυμναζεστε κ με 3 γευματα ετσι θα γινοσασταν. επισεις ολοι μιλατε για ογκο. ναι ογκος, αλλα κ η κοιλιτσα κοιλιτσα...

κ μην ξεχναμε κ το ριτο που λεει " κ γω αμα ημουν 150kg παγκο θα επερνα 400...."