PDA

Επιστροφή στο Forum : Multi Pro 32X (AST Sports Science)



TEFAAtzis
03-08-10, 21:59
Ξαναεφτιαξα το τοπικ ελπιζω αυτη τη φορα σωστα.Τι γνωμη εχετε για τις παρακατω βιταμινες???

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14691&stc=1&d=1280863323


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14692&stc=1&d=1280863339

TEFAAtzis
04-08-10, 13:08
κανεις ορε???

Lao
04-08-10, 13:57
Φαίνεται πολύ καλή πολυβιταμίνη.

Πόσο κοστίζει και τα caplets τί είναι;

Georges
04-08-10, 13:59
κανεις ορε???


Την δοκίμασα παλιά. Ντάξει μια κοινή multi είναι δεν θα καταλάβεις κάτι. Αν θες κάτι που αν σου κάνει διαφορά animal pak με τα χίλια. Μετά orange triad και μετά οptimen, now adam κ.λ.π. Αυτή είναι τουλάχιστον η κατάταξη για μένα

TEFAAtzis
04-08-10, 14:12
την πηρα γυρω στα 40 ευρο.Μαλλον ταμπλετς θα ηθελε να γραψει και εγινε λαθος

Georges
04-08-10, 14:40
την πηρα γυρω στα 40 ευρο.Μαλλον ταμπλετς θα ηθελε να γραψει και εγινε λαθος

Από που ρε φίλε τόσο ακριβά;

Eddie
04-08-10, 23:33
Από που ρε φίλε τόσο ακριβά;

Οντως ρε!!22 Ευρω απο Αγγλια.

TEFAAtzis
04-08-10, 23:47
ενα φιλαρακι μου τις παρηγγειλε απο το ιντερνετ.Δεν θυμαμαι καταστημα.Αυτες 40 και το Jack3d 45

Bane
04-08-10, 23:57
Όπως και κάθε βιταμίνη που περιέχει Vitamin A ως Acetate μου προξενούσαν πονοκέφαλο. Κατα τα άλλα συμπαθητικές είναι, με 1 την μέρα κάνεισ την δουλειά σου φτηνά.

metz
05-08-10, 00:28
Καλές φαίνονται, έχω πάρει κι εγώ 2 δοχεία και θα τις αρχίσω μόλις τελειώσω τις Anavite (Gaspari). Στην τιμή όμως λυπάμαι αλλά σε σκίσανε.... 12 ευρώ τη μία τις αγόρασα!
Το μόνο που με παραξένεψε είναι πως το μέγεθός τους είναι μικρό σε σχέση με τα συστατικά που αναγράφουν.

Lao
02-10-10, 17:51
http://ast-ss.com/store/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/m/u/multi-pro-100-lrg.jpg



100 Caplets

Supplement Facts
Serving Size:1Caplet
Servings Per Container:100

Amount Per Serving % Daily Value

Vitamin A(as Beta Carotene) &(as Acetate, Incl) 10,000IU 200%
Vitamin C(as Ascorbic Acid) 200mg 333%
Vitamin D3(as Cholecalciferol) 400IU 100%
Vitamin E(as DL-Alpha Tocopheryls Acetate) 60IU 200%
Vitamin K(as Phytonadione) 75mcg 93%
Vitamin B1(as Thiamin Hydrochloride) 30mg 2000%
Vitamin B2(as Riboflavin) 30mg 1765%
Vitamin B3(as Niacinamide) 30mg 150%
Vitamin B6(as Pyridoxine HCL) 30mg 1500%
Folic Acid 400mcg 100%
Vitamin B12(as Cyanocobalamin) 30mcg 500%
Biotin 300mcg 100%
Vitamin B5(as Pantothenic Acid) 30mg 300%

Di-Calcium Phosphate -Calcium75mg 8%
-Phosphorus45mg 6%
Iron(as Ferrous Fumarate) 6mg 33%
Iodine(as Potassium Iodide) 150mcg 100%
Magnesium(as Magnesium Oxide) 100mg 25%
Zinc(as Zinc Chelate) 30mg 200%
Selenium(as Selenium Amino Acid Chelate) 75mcg 108%
Copper(as Copper Chelate) 2mg 100%
Manganese(as Manganese Sulfate) 10mg 500%
Chromium(as Chromium Chelate) 100mcg 84%
Molybdenum(as Molybdenum Chelate) 80mcg 106%
Potassium Chloride -Chloride36mg <2%
-Potassium40mg <2%
Silicon 30mg *
Tin(as Tin Chelate) 10mcg *
Vanadium(as Vanadium Chelate) 10mcg *
Boron(as Boron Amino Acid Chelate) 150mcg *
Nickel(as Nickel Protein Chelate) 25mcg *

* Daily Value not established

Other Ingredients

Croscarmellose Sodium, Microcrystalline Cellulose, Magnesium Stearate

Παιδιά τι λέτε; Μου φαίνεται αρκετά καλή.

Polyneikos
02-10-10, 17:54
Αναζητηση στην Αξιολογηση Συμπληρωματων

Πατηστε ΕΔΩ (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=25&daysprune=-1&order=asc&sort=title)για να δείτε αν το προιον που θελετε να ανοίξετε τόπικ υπαρχει ήδη.
Η λίστα ειναι αλφαβητικη

Lao
02-10-10, 17:57
Αναζητηση στην Αξιολογηση Συμπληρωματων

Πατηστε ΕΔΩ (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=25&daysprune=-1&order=asc&sort=title)για να δείτε αν το προιον που θελετε να ανοίξετε τόπικ υπαρχει ήδη.
Η λίστα ειναι αλφαβητικη

Και όμως, έκανα αναζήτηση πριν ανοίξω θέμα... Anyway.

Edit: Χαχαχα είχα ποσταρει κιόλας. :p

Polyneikos
02-10-10, 18:30
Δυστυχως η αναζητηση στο Forum δεν λειτουργεί σωστα,ειναι θεμα του vbulletin και δεν διορθώνεται,ο τρόπος που υποδυκνυείω από πανω είναι αλανθαστος καθως τα ταξινομεί αλφαβητικα,anyway,απλα πολλες φορες το υπενθυμιζω για να το μαθαινει ο κόσμος :green:

metz
08-11-10, 15:05
Τελειώνω το 1ο κουτί μέχρι το τέλος της εβδομάδας.

Έμεινα πολύ ευχαριστημένος - ανεβασμένη ενέργεια και σε ένα βαθμό επιτάχυνση αποκατάστασης μετά από προπόνηση.

Πολύ καλό value for money, οπότε σίγουρα θα ξαναπάρω στο μέλλον. :thumbup:

giannis_s
09-11-10, 15:17
Ευχαριστημένος και εγώ, έχω ανοίξει το 2ο κουτί..Επειδή όμως τελευταία έχω πονοκεφάλους για άλλο λόγο, αν συνειδητοποιήσω πως διακόπτωντάς την ανακουφίζομαι, θα φύγει άκλαφτη......

Lao
29-01-11, 15:26
Επαναφέρω το θέμα.

Έψαχνα μια «καλή και φτηνή» πολυβιταμίνη που να έχει την λογική «one per day» για έναν φίλο μου και σκέφτηκα την συγκεκριμένη.

Διαβάζοντας όμως reviews σε γνωστά sites του εξωτερικού, διαπίστωσα ότι πέφτει θάψιμο από αρκετούς και μιλάνε για χαμηλή απορρόφηση, κάτι που διαπιστώνουν από την απουσία του χαρακτηριστικού κίτρινου χρώματος των ούρων.

Γνώμες;

COBRA_STYLE
29-01-11, 15:43
Επαναφέρω το θέμα.

Έψαχνα μια «καλή και φτηνή» πολυβιταμίνη που να έχει την λογική «one per day» για έναν φίλο μου και σκέφτηκα την συγκεκριμένη.

Διαβάζοντας όμως reviews σε γνωστά sites του εξωτερικού, διαπίστωσα ότι πέφτει θάψιμο από αρκετούς και μιλάνε για χαμηλή απορρόφηση, κάτι που διαπιστώνουν από την απουσία του χαρακτηριστικού κίτρινου χρώματος των ούρων.

Γνώμες;
δλδ οταν βλεπουμε το εντονο κιτρινο χρωμα στα ουρα σημαινει οτι εχει απορροφηθει αρκετο μερος??

Lao
29-01-11, 15:52
δλδ οταν βλεπουμε το εντονο κιτρινο χρωμα στα ουρα σημαινει οτι εχει απορροφηθει αρκετο μερος??

Εφόσον μιλάμε πάντα για πολυβιταμίνες με υψηλές δόσεις βιταμινών Β και όχι καραμελίτσες τύπου Centrum :green:... ναι.

Το κίτρινο χρώμα είναι ένδειξη ότι το σώμα πήρε ό,τι χρειαζόταν από αυτές και αποβάλλει τις πλεονάζουσες ποσότητες. Προσωπικά κίτρινο χρώμα έχω δει με το Animal Pak, την Adam, την Opti-Men και την Solgar VM2000. Δεν έχω δει με την Daily Vits της Now, κάτι λογικό μιας και εκεί οι δοσολογίες είναι χαμηλές.

exkaliber
29-01-11, 15:53
δε μου λεει κατι,
επισης προσεξα οτι βιταμινη Ε και μαγνησιο εχει τις φθηνοτερες και χειροτερες μορφες αφομειωσης

exkaliber
29-01-11, 15:55
Δεν έχω δει με την Daily Vits της Now, κάτι λογικό μιας και εκεί οι δοσολογίες είναι χαμηλές.

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
επισης για το οφ τοπικ να πω οτι το κιτρινο χρωμα στα ουρα προκαλειται
και απο μη επαρκη προσληψη νερου,και ειναι τελειως προσκαιρο φυσικα

Lao
29-01-11, 15:57
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
επισης για το οφ τοπικ να πω οτι το κιτρινο χρωμα στα ουρα προκαλειται
και απο μη επαρκη προσληψη νερου,και ειναι τελειως προσκαιρο φυσικα

Δεν είναι από μη επαρκή πρόσληψη νερού, εκτός και αν εννοείς ότι όλη μέρα τα ούρα είναι κίτρινα. Σε μια τυπική μου ημέρα, τα πρώτα «σκάγια» μετά την λήψη είναι κίτρινα, μετά είναι ΟΚ.

beefmeup
29-01-11, 16:49
αυτο εχει να κανει κ με τυχων χρωστικες που χρησιμοποιουνται σαν επικαλυψη στα δισκια καμια φορα..
οπως η χλωροφυλη στις ανταμ.

Eddie
29-01-11, 18:32
Eγω παντως με τις ΜDY ειχα αυτα τα καναρινι τσισα,αλλα μολις πηρα τις adam εξαφανηστικαν.Κριμα βεβαια γιατι καθε φορα που πηγαινα τουαλετα με πιαναν τα γελια:turtle:

Να πω πως οι adam που παιρνω ειναι softgels.

metz
29-01-11, 19:06
δε μου λεει κατι,
επισης προσεξα οτι βιταμινη Ε και μαγνησιο εχει τις φθηνοτερες και χειροτερες μορφες αφομειωσης

Το ότι τα περισσότερα συστατικά είναι σε ''chelated form'' δεν σου λέει τίποτα ε;

Γι αυτό που λες για την Ε δεν είμαι σίγουρος.

Για το μαγνήσιο ΟΚ αλλά από την άλλη, πολλές από τις ακριβές/γνωστές mutli (βλέπε animal pack), magnesium oxide έχουν...

Judge
29-01-11, 19:48
Το ότι τα περισσότερα συστατικά είναι σε ''chelated form'' δεν σου λέει τίποτα ε;

Γι αυτό που λες για την Ε δεν είμαι σίγουρος.

Για το μαγνήσιο ΟΚ αλλά από την άλλη, πολλές από τις ακριβές/γνωστές mutli (βλέπε animal pack), magnesium oxide έχουν...

συμφωνα με τα λεγομενα του Poliquin μια καλη πολυβιταμινη δεν πρεπει να εχει magnesium oxide αλλα οτιδηποτε αλλο (καλυτερα ακομα aspartate)
Eπισης να μην εχει Manganese πανω απο 5-7mg, να μην εχει Σιδηρο αν προκειται για αντρες καταναλωτες και να εχει 1:1 αναλογια στις γαμα τοκοφερολες.
Αυτο πρακτικα σημαινει πως σχεδον το 80% των βιταμινουχων σκευασματων δεν κανουν μια!
Και ναι και οι δημοφιλεις Animal pak ειναι off!

metz
29-01-11, 20:23
συμφωνα με τα λεγομενα του Poliquin μια καλη πολυβιταμινη δεν πρεπει να εχει magnesium oxide αλλα οτιδηποτε αλλο (καλυτερα ακομα aspartate)
Eπισης να μην εχει Manganese πανω απο 5-7mg, να μην εχει Σιδηρο αν προκειται για αντρες καταναλωτες και να εχει 1:1 αναλογια στις γαμα τοκοφερολες.
Αυτο πρακτικα σημαινει πως σχεδον το 80% των βιταμινουχων σκευασματων δεν κανουν μια!
Και ναι και οι δημοφιλεις Animal pak ειναι off!

Δώσε και κανένα link να τα δούμε όλα αυτά που λες...

Για το σίδηρο ξέρω πως οι μεγάλες ποσότητες βλάπτουν τους ενήλικες άνδρες, ειδικά τους άνω των 30 - όχι πως δεν χρειαζόμαστε καθόλου σίδηρο!

Επιπλέον, μια πολυβιταμίνη έχει ένα κάρο συστατικά. Δεν μπορείς να τη χαρακτηρίζεις άχρηστη επειδή έχει magnesium oxide, ή επειδή δεν έχει γ-τοκοφερόλες μόνο!

Επίσης, έχεις να προτείνεις κάποια που να πληροί αυτές τις προϋποθέσεις;

Judge
29-01-11, 22:31
Δώσε και κανένα link να τα δούμε όλα αυτά που λες...

Για το σίδηρο ξέρω πως οι μεγάλες ποσότητες βλάπτουν τους ενήλικες άνδρες, ειδικά τους άνω των 30 - όχι πως δεν χρειαζόμαστε καθόλου σίδηρο!

Επιπλέον, μια πολυβιταμίνη έχει ένα κάρο συστατικά. Δεν μπορείς να τη χαρακτηρίζεις άχρηστη επειδή έχει magnesium oxide, ή επειδή δεν έχει γ-τοκοφερόλες μόνο!

Επίσης, έχεις να προτείνεις κάποια που να πληροί αυτές τις προϋποθέσεις;

Πρωτα απο ολα δεν χαρακτηριζω εγω αχρηστη καμμια αλλα ο Κος Poliquin! ψαχνω τα λινκς μολις το βρω θα ποσταρω , googlαρε και συ κατι θα βρεθει.
Nομιζω πχ οτι η NOW με τις Adam ειναι μεσα

Υ.Γ επισης οι Orange Triad ειναι top ;)

metz
30-01-11, 01:10
Πρωτα απο ολα δεν χαρακτηριζω εγω αχρηστη καμμια αλλα ο Κος Poliquin! ψαχνω τα λινκς μολις το βρω θα ποσταρω , googlαρε και συ κατι θα βρεθει.
Nομιζω πχ οτι η NOW με τις Adam ειναι μεσα

Υ.Γ επισης οι Orange Triad ειναι top ;)

αν και βγαίνουμε off συμφωνώ για τις δύο που ανέφερες :thumbup:

exkaliber
30-01-11, 14:38
Το ότι τα περισσότερα συστατικά είναι σε ''chelated form'' δεν σου λέει τίποτα ε;

Γι αυτό που λες για την Ε δεν είμαι σίγουρος.

Για το μαγνήσιο ΟΚ αλλά από την άλλη, πολλές από τις ακριβές/γνωστές mutli (βλέπε animal pack), magnesium oxide έχουν...

ναι,οντως εχει καλης μορφης μεταλα
η βιτ Ε ειναι συμπλεγμα,οπως η Β,αποτελειται απο 4 τοκοφερολες και 4 τοκοριεντολες, η δ τοκοφερολη που εχουν η περισσοτερες πολυβιταμινες ειναι
gtp,
οπως επισης και μαγνησιο oxide βαζουν εχουν πολλες πολυβιταμινες που ειναι επισης gtp,ασς που υπαρχει και σε σκονη,225γρ,εγω αυτο πηρα,παλια που δεν ηξερα.

γενικα ειναι μια μετρια πολυβιταμινη,απλα για αυτα που εχει ειναι ακριβη και γι αυτο δεν θα την προτιμουσα
προσωπικα παιρνω μια ακομη χειροτερη:green: την daily vits της Now

metz
30-01-11, 15:55
Εγώ πάντως την πήρα σε προσφορά 2 gia 13 δολάρια και μου βγήκε μαζί με τα έξοδα αποστολής 16 δολάρια :thumbup:

Για την τιμή αυτή νομίζω μια χαρά είναι!

sobral
30-01-11, 19:03
Μιας και έχετε πιάσει το θέμα βαθύτερα με τις πολυβιταμίνες δεν μου λέτε κ εμένα την γνώμη σας για την catalyst της PhD? sorry για το οφφ-τοπικ. Έχω βάλει συστατικα κτλ στην αξιολόγιση. :)

exkaliber
30-01-11, 19:12
Εγώ πάντως την πήρα σε προσφορά 2 gia 13 δολάρια και μου βγήκε μαζί με τα έξοδα αποστολής 16 δολάρια :thumbup:

Για την τιμή αυτή νομίζω μια χαρά είναι!

τις κατοσταρες λες ε?
αφου ηταν προσφορα νταξει,κι εγω θα της επαιρνα :green:

αν δεν ηταν ομως,θα ποτιμουσα να δωσω 3-4$ επιπλον και να παρω την Adams:toast:

metz
30-01-11, 19:58
τις κατοσταρες λες ε?
αφου ηταν προσφορα νταξει,κι εγω θα της επαιρνα :green:

αν δεν ηταν ομως,θα ποτιμουσα να δωσω 3-4$ επιπλον και να παρω την Adams:toast:

Καλά, κι εγώ από το Μάιο τις παιδεύω... ευτυχώς λήγουν το 2014!

Δεν μου γεμίζουν το μάτι - καθαρά ψυχολογία - και όλο καταλήγω να παίρνω κάποια άλλη και να μην τελειώνω το μπουκαλάκι.

dinoscar
31-01-11, 14:52
Εγώ της παιδεύω εδώ και έναν χρόνο

Καλό παντός είναι να παίρνεις βιταμίνες...

Αν κάνουν δουλεία η όχι....πραγματικά δεν ξέρουμε γενικά οι βιταμίνες....

Παντός εγώ παίρνω......μια κάθε μέρα ( όποτε θυμάμαι....)

exkaliber
22-04-12, 20:19
λοιπον τις δοκιμασα προσφατα αυτες

καλη λυση για οποιον θελει μια την ημερα

μου εκανε εντυπωση που με δυσκολεψαν στην καταπωση

Lao
23-04-12, 12:45
Φαίνεται πολύ καλή πολυβιταμίνη.

Πόσο κοστίζει και τα caplets τί είναι;



Παιδιά τι λέτε; Μου φαίνεται αρκετά καλή.

Wrong Lao, wrong...

Ξανακοίταξα την φόρμουλα, και το dl στην Ε, υποδηλώνει συνθετική.

Για μένα, αυτό αρκεί για να κατατάξω την παρούσα multi στην κατηγορία εκείνων που δεν θα έπαιρνα ποτέ.

Mcstefan7
23-04-12, 17:06
Εμένα μια χαρά μου φένεται και πολυ φτηνή.Σήμερα την ξεκίνησα!

sTeLaKoS
03-08-12, 22:45
Συγκριτικά με τη Men's One της Rainbow Light (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20097-Men-s-One-Multivitamin-(Rainbow-Light)&highlight=Rainbow+Light) τι λέει; Ψάχνω για κάποια once per day, έχετε να προτείνετε κάποια άλλη;

TEFAAtzis
03-08-12, 23:11
Συγκριτικά με τη Men's One της Rainbow Light (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20097-Men-s-One-Multivitamin-(Rainbow-Light)&highlight=Rainbow+Light) τι λέει; Ψάχνω για κάποια once per day, έχετε να προτείνετε κάποια άλλη;

για τα λεφτα της τη θεωρω καλη προσωπικα.Απο κει και περα μπορει να πει τη γνωμη του και ο Lao ως ο ειδικος του φορουμ στις βιταμινες;)

Lao
04-08-12, 13:24
Συγκριτικά με τη Men's One της Rainbow Light (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20097-Men-s-One-Multivitamin-(Rainbow-Light)&highlight=Rainbow+Light) τι λέει; Ψάχνω για κάποια once per day, έχετε να προτείνετε κάποια άλλη;


για τα λεφτα της τη θεωρω καλη προσωπικα.Απο κει και περα μπορει να πει τη γνωμη του και ο Lao ως ο ειδικος του φορουμ στις βιταμινες;)

Γκουχ γκουχ... με καλέσατε;:green:

@sTeLaKoS ποια είναι τα κριτήρια επιλογής;

Πριν πεις, να σημειώσω ότι το θέμα με τις «μία την μέρα», είναι ότι εκτός του ότι είναι σαν να τρως μια φορά την μέρα, είναι επίσης ότι λόγω του ότι δεν μπορείς να χωρέσεις άπειρα πράγματα σε μια ταμπλέτα/κάψουλα/softgel, όλο και κάτι θα είναι ελλειπές.

sTeLaKoS
04-08-12, 13:50
Να σου πω.. με ενδιαφέρουν οι κύριες βιταμίνες και όχι τα ματζούνια που συνήθως βάζουνε μέσα για να γεμίζουν τα μπλεντ.
Δε σκοπεύω να πάρω κάτι εξτρά από μέταλλα οπότε καλό θα ήταν να περιέχει. Το μόνο που θα παίρνω εξτρά είναι C.
Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα μουλτι τύπου optimen/adam αλλά εφόσον είναι κάτι που είτε το παίρνω είτε όχι δε βλέπω διαφορά και ακούγονται και τόσα για τη μη απορρόφηση των βιτ, αποφάσισα να πάρω κάποια 1 τη μέρα για να λέω απλά ότι κάτι παίρνω..

Lao
04-08-12, 14:27
Να σου πω.. με ενδιαφέρουν οι κύριες βιταμίνες και όχι τα ματζούνια που συνήθως βάζουνε μέσα για να γεμίζουν τα μπλεντ.
Δε σκοπεύω να πάρω κάτι εξτρά από μέταλλα οπότε καλό θα ήταν να περιέχει. Το μόνο που θα παίρνω εξτρά είναι C.
Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα μουλτι τύπου optimen/adam αλλά εφόσον είναι κάτι που είτε το παίρνω είτε όχι δε βλέπω διαφορά και ακούγονται και τόσα για τη μη απορρόφηση των βιτ, αποφάσισα να πάρω κάποια 1 τη μέρα για να λέω απλά ότι κάτι παίρνω..

Καταρχήν, είναι λίγο δύσκολο να δεις κάποια διαφορά (όπως και αν την εννοείς) με Adam και Opti-Men, γιατί και οι δύο είναι απλές, αξιοπρεπείς multies γενικής χρήσης. Με άλλα λόγια, δεν είναι ο ρόλος τους να σηκώσεις π.χ. 30 κιλά παραπάνω ή να τρέξεις 5 km περισσότερα ή οτιδήποτε άλλο.

Πρόσεξε όμως το εξής: το ότι δεν βλέπεις διαφορά, δεν σημαίνει ότι δεν κάνουν κάποια δουλειά. Πολλές από τις διεργασίες που γίνονται μέσα μας, είναι τόσο αργές και τόσο μη-αντιληπτές που τελικά είναι πολύ δύσκολο να καταλάβεις τις διαφορές.

Μπορείς να κάνεις το εξής πείραμα, αν θες: μην παίρνεις καμιά multi για π.χ. μισό χρόνο.

Αν μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα δεις ότι π.χ. νοιώθεις κακουχία πιο συχνά, είσαι πιο επιρρεπής στις φλεγμονές, στα κρυολογήματα κτλ, νοιώθεις γενικά πιο άκεφος και κουρασμένος, τότε είναι η κατάλληλη στιγμή για να συγκρίνεις την κατάστασή σου σε σχέση με όταν έπαιρνες κάποια multi. Αν, λοιπόν, υπάρχει μια διαφορά, τότε εσύ ο ίδιος μπορείς να συμπεράνεις αν τελικά χρειάζεται να παίρνεις μία ή όχι.

Τώρα, για να μην σε ζαλίζω και να απαντηθεί και το ερώτημά σου, αν θες οπωσδήποτε μια multi «μία την μέρα» μία συμπαθητική επιλογή είναι η εξής:


http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17886-Fish-Oil-Multi-(Carlson-Labs)

η οποία θα σε βγάλει και για 4 μήνες, είναι και σε softgel, είναι ελαφριά, όπως ακριβώς την θες, αν κατάλαβα καλά.:toast:

sTeLaKoS
04-08-12, 14:37
Να σου εξηγήσω... παίρνω μουλτις ανελλιπώς 3 χρόνια τώρα, αρχικά τις πεταμένες :green: του MyProtein (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18681-Alpha-Men-(MyProtein)&highlight=myprotein)και έπειτα Adam/optimen. Ε πέρσι το χειμώνα αρρώστησα ίσα με 3-4 φορές, ενώ γενικά προσέξω. Και σκέψου πως έπαιρνα και 2γρ C εξτρά.
Έπειτα τώρα έχει 1-2 μήνες που δε παίρνω καθόλου και διαφορά δεν είδα καμία. Εννοείται πως δε περίμενα να δω διαφορά στην απόδοση στο γυμ, αλλά δε καταλαβαίνω τίποτα ούτε στη καθημερινότητα μου.
Κάπως έτσι κατέληξα σε κάτι λάιτ. Δοκιμαστικά τουλάχιστον..

Θενκς για τη πρόταση, θα τη κοιτάξω :toast:

average_joe
04-08-12, 14:47
@sTeLaKoS
τσεκ κι αυτη εχει ποσταρει τη νεα της φορμουλα στο #10 o @Lao, συμπαθητικη φαινεται

Super 1 Daily (Carlson Labs) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17894-Super-1-Daily-(...)

sTeLaKoS
04-08-12, 20:03
Thank's bro, θα τις συγκρίνω και αποφασίζω :toast:

average_joe
05-08-12, 00:46
ξεχασα και αυτη, κανε συγκρισεις και δες :welcome:

Once Daily Multivitamin [iron free] (Natrol) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18084-Once-Daily-Multivitamin-iron-free-(Natrol)&highlight=n...)