PDA

Επιστροφή στο Forum : Strongman series



tasos2
05-08-10, 00:17
Χωρις αμφιβολια το πιο εντυπωσιακο αθλημα!

tCpE8-WN0Lc

Eddie
05-08-10, 00:25
Εχω μερικες ταινιες,πραγματικα ειναι απιστευτοι!!!!

MusclesOfShadow
05-08-10, 11:28
Γιατι ολοι αυτοι ειναι τοσο ψηλοι? Παιζει ρολο το υψος στη δυναμη?

tasos2
05-08-10, 20:37
Γιατι ολοι αυτοι ειναι τοσο ψηλοι? Παιζει ρολο το υψος στη δυναμη?

Γιατι σηκωνουν πολλα κιλα ορθιοι. Ενας κοντος θα εχει και πιο ελαφρυ σκελετο. Ακομα και αν εχει δυναμη στους μυς του για να τα σηκωσει η σπονδυλικη του στηλη μπορει να μην τα αντεχει.

pan0z
05-08-10, 20:54
Γιατι σηκωνουν πολλα κιλα ορθιοι. Ενας κοντος θα εχει και πιο ελαφρυ σκελετο. Ακομα και αν εχει δυναμη στους μυς του για να τα σηκωσει η σπονδυλικη του στηλη μπορει να μην τα αντεχει.

Ισα ισα αν εισαι ψηλος ειναι πολυ πιο δυσκολο απο εναν κοντο.Οι κοντοι εχουν χαμηλο κεντρο βαρους και σαφως σηκωνουν τα βαρη πιο χαμηλα απο εναν ψηλο.

CROCOJET
07-08-10, 02:28
Ισα ισα αν εισαι ψηλος ειναι πολυ πιο δυσκολο απο εναν κοντο.Οι κοντοι εχουν χαμηλο κεντρο βαρους και σαφως σηκωνουν τα βαρη πιο χαμηλα απο εναν ψηλο.

Ακριβώς. Ένας κοντός χρειάζεται να μετακινήσει τα βάρη σε μικρότερη απόσταση από ότι ένας ψηλός και νομίζω ότι σ αυτή την περίπτωση έχει το αβανταζ.

Ramrod
07-08-10, 13:09
Ακριβώς. Ένας κοντός χρειάζεται να μετακινήσει τα βάρη σε μικρότερη απόσταση από ότι ένας ψηλός και νομίζω ότι σ αυτή την περίπτωση έχει το αβανταζ.

+1 :thumbup:

MusclesOfShadow
08-08-10, 11:21
Τοτε ειναι περιεργο... Ισως απλα οι κοντοι δεν μπορουν να παρουν πολλα κιλα μυικης μαζας, η ισως απλα δεν μπορουν να εχουν μεγαλο ευρος κινησης.....(ασχετο:P)

Hellenic_Torque
26-08-10, 19:46
Νομίζω πως ένα ψηλό "σκαρί" έχει και μεγαλύτερο και βαρύτερο σκελετό...Επίσης ένας με ύψος 1.70, εάν ζυγίζει 150 kg όπως λ.χ. ο Poundstone τότε θα είναι σαν μπάλα...Άρα?? Οι μικρόσωμοι έχουν τεράστιο μειονέκτημα σε σχέση με τους ψηλούς...Εάν κάποιοι έχουν ασχοληθεί με σφαίρα, καταλαβαίνουν τι εννοώ...

Eddie
26-08-10, 21:25
Νομίζω πως ένα ψηλό "σκαρί" έχει και μεγαλύτερο και βαρύτερο σκελετό...Επίσης ένας με ύψος 1.70, εάν ζυγίζει 150 kg όπως λ.χ. ο Poundstone τότε θα είναι σαν μπάλα...Άρα?? Οι μικρόσωμοι έχουν τεράστιο μειονέκτημα σε σχέση με τους ψηλούς...Εάν κάποιοι έχουν ασχοληθεί με σφαίρα, καταλαβαίνουν τι εννοώ...

Οh yeah baby!!!2α και 3η γυμνασιου με 1.78-1.80 υψος και 102 κιλα τα πηγαινα πολυ καλα!!

Βεβαια οταν ειδα την πραγματικοτητα και τι χρειαζοταν για να συνεχισω την εκανα με ελαφρα.

Hellenic_Torque
27-08-10, 20:39
Μπαρίσνικοφ?? Τελευταία φορά έριξα με μια παρέα 16.9 m....Ασχολούμαι με άλλα αθλήματα τα τελευταία χρόνια και την είχα παραμελήσει, την σφαίρα.....

Eddie
27-08-10, 20:45
Μπαρίσνικοφ?? Τελευταία φορά έριξα με μια παρέα 16.9 m....Ασχολούμαι με άλλα αθλήματα τα τελευταία χρόνια και την είχα παραμελήσει, την σφαίρα.....

Για θυμισε μου γιατι εχουν περασει και χρονια,αυτη ειναι με τη στροφη?

Εγω με διπλο λακτισμα εκανα,ειχα καλυτερη εκρηξη και εκτος αυτου με στροφη εμενα με το ζορι στη βαλβιδα.

16.9 με την 7.257???

Hellenic_Torque
27-08-10, 20:56
H Μπαρίσνικοφ είναι με την διπλή περιστροφή στην βαλβίδα.....Όντως είναι τεχνικά δύσκολη και σχεδόν έχει εγκαταληφθεί από ότι μαθαίνω....Ναι....Τόσο....Κάνω άρση βαρών και powerlifting και κρατιέμαι καλούτσικα....

Eddie
27-08-10, 20:58
H Μπαρίσνικοφ είναι με την διπλή περιστροφή στην βαλβίδα.....Όντως είναι τεχνικά δύσκολη και σχεδόν έχει εγκαταληφθεί από ότι μαθαίνω....Ναι....Τόσο....Κάνω άρση βαρών και powerlifting και κρατιέμαι καλούτσικα....

Καλα θυμαμαι,οχι δεν εκανα αυτη.Και γενικα απ οτι μου λεγε και ο προπονητης μου τα τελευταια χρονια δε χρησιμοποιειται.

Εισαι δυνατος εσυ!!!!:thumbup: