PDA

Επιστροφή στο Forum : καλυτερο συμπληρωμα για μενα???



JustOneCrazy
05-08-10, 20:12
καλησπερα σας,ξεκιναει η περιοδος ογκου και θα ηθελα να μου πρωτεινετε τ καλυτερο σηπμληρωμα ωστε να με βοηθησει να πετυχω το στοχο μου,που ειναι να βαλω περιπου 7-8 κιλα με οσο το δυνατον περισσοτερη μυικη μαζα και αργοτερα φουλ για γραμμωση......

επειδη ξερω οτι τ σημπληρωμα μονο του δουλεια δεν προκειτε να κανει θα βοηθαω οσο μπορω τ σωμα μου τρωγοντας καμια 10αρια ασπαρδια καθε μερα,200 γρ βρωμης με κομματακια μπανανας η καμια κουταλια μελι χωρισμενα σε 3 γευματα μαζι με γαλα, κανα 2 πατατες απο τ φουρνο μικροκιματων καμια κονσερβα τονο....και κατα την διαρκεια του σχολειου κανα 2-3 χουφτες αμυγδαλα κ 1-2 τυροπιτες....και φυσικα οτι φαγητο εχει στο σπιτι

σας εγραψα πανω κατω τι θα τρωω για να υπολογισετε ποσα γρ πρωτεινης κ ποσα υδατανθρακων θα παιρνω ημερησιως για να καταληξετε στο καλυτερο σημπληρωμα

στο μυαλο μ εχω 1-πρωτεινες ογκου απο τν muscletech tis mass-tech π εχουν κ αρκετες θερμιδες και πρωτεινες κ υδατανθρακες....2-κρεατινη cell-tech και 3-κρεατινη (ΟΝ) size on....

Ηλικια 17 ετων υψως 1.90 βαρος 80κιλα γυμναζομουν περιπου 10-11 μηνες ημουν περιπου 85-86 κιλα ειχα τα φουσκοματα μου με ρωτουσανε αρκετοι αν γυμναζομαι πως εγινα ετσ και ενιωθα πολυ ωραια και ηταν ο λογος για να συνεχισω αλλα εγινε κατι τν μαρτιο και δεν μπορουσα να συνεχισω τ γυμναστικη τ προβλημα μου ηταν ψυχολογικο και ετσι επεσα αρκετα στα κιλα....

στοχος μου ειναι να γυρισω στο παλιο μ εαυτο και οσο τ δυνατον να γινω καλυτερος.....

θα χαρω πολυ αν με βοηθεσετε και οπου εκανα κατι λαθος (γτ στανταρ καπου θα εκανα δεν ξερω τα παντα κ γιαυτο ειμαι εδω για να μαθω) σας παρακαλω διωρθοστε με να μαθω θελω οσο τ δυνατον περισσοτερο για να κανω καλυτερη δουλεια

ευχαριστω πολυ

TEFAAtzis
05-08-10, 20:16
η διατροφη σου οπως τα πες δεν ειναι καλη.Ειδικα αυτο το 2 τυροπιτες στο σχολειο ειναι θανατος.Φτιαξε καλυτερα την διατροφη σου και μετα πιασε τα συμπληρωματα

JustOneCrazy
05-08-10, 20:29
κατα τ διαρκεια του σχολειου τι να τρωω ομως?

thegravijia
05-08-10, 20:50
κατα τ διαρκεια του σχολειου τι να τρωω ομως?
tost με κοτοπουλο ντοματα κτλ

δεν νομιζω να σου πει κανενας τιποτα αμα τρωως τοστ

xstreeme
06-08-10, 01:06
+ 1000 στα παιδια..Φτιαξε αδερφε πρωτα την διατροφη σου και μετα ψαχνεσε για συμπληρωμα..Το Α και το Ω ειναι η διατροφη..Και μια συμβουλη..Μακρια απο τις πρωτεινες ογκου..ειναι μεσα στην ζαχαρη και ο υδατανθρακας που περιεχουν ειναι σαβουρα..

Ramrod
06-08-10, 01:18
κατα τ διαρκεια του σχολειου τι να τρωω ομως?

μαυρη μπαγκέτα τυρί-γαλοπούλα ή τόνο-μαρούλι-ντομάτα, ποσότητες ανάλογα με τις ανάγκες σου φυσικά!

JustOneCrazy
06-08-10, 01:18
ναι ρε παιδια τ ξερω οτι η διατροφη δεν ειναι για να σε κανει κολεμαν η κατλερ αλλα τοσα μπορω φραγκα δν υπαρχουν τ να πω μανα εκτος απο τ μεσημεριανο φτιαξε ενα κοτοπουλο για τ παρτυ μ???

γιαυτο ζηταω ενα καλο σημπληρωμα για να δωσω στν οργανισμο μ οσο τ δυνατον μπορω περισσοτερα

Ramrod
06-08-10, 01:25
ναι ρε παιδια τ ξερω οτι η διατροφη δεν ειναι για να σε κανει κολεμαν η κατλερ αλλα τοσα μπορω φραγκα δν υπαρχουν τ να πω μανα εκτος απο τ μεσημεριανο φτιαξε ενα κοτοπουλο για τ παρτυ μ???

γιαυτο ζηταω ενα καλο σημπληρωμα για να δωσω στν οργανισμο μ οσο τ δυνατον μπορω περισσοτερα

Φίλε μου η διατροφή είναι το πρώτο σκαλοπάτι! Δεν είναι το τελευταίο...με άλλα λόγια δεν είναι η λεπτομέρεια που χωρίζει τους αγωνιστικούς απο τους ερασιτέχνες. Το συμπλήρωμα είναι...

Η διατροφή είναι απαραίτητη για όλους και χωρίς διατροφή αποτέλεσμα δε θα δεις κατά πάσα πιθανότητα.

Όσο γι αυτό που λες, δε χρειάζεσαι πολλά φράγκα για να τρως ένα 4-5 σωστά γευματα. Αντί να τα δώσεις στα συμπληρώματα, που κατά πάσα πιθανότητα δε θα σου δουλέψουν δώσε τα στο φαϊ. Αν έχεις φραγκα να πάρεις συμπλήρωμα έχεις και για να φας.

Α! και ξέχνα τη μάνα σου....ότι τρως θα μάθεις να το φτιάχνεις μόνος σου. Γενικά μόνος σου φροντίζεις για τη διατροφή σου και να καλύπτεις τις ανάγκες σου.

arisfwtis
06-08-10, 01:33
ετσι μονο τον εαυτο σου να εμπιστευεσαι
το να τρως κατι χωρις να ξερεις τι εχει μεσα ειναι οτι χειροτερο

ετρωγα φασολια απο την μανα μου που τα κανει μεσα στο λαδι
μιλαμε για πολυ λαδι

μαθε απο τωρα που εισαι μικρος να τα φτιαχνεις μονος σου και θα δεις οτι δν ειναι κατι το δυσκολο

JustOneCrazy
06-08-10, 02:44
για αλλο πηγαινα αλλο εμαθα χαχαχαχααχαχα θενξ παιδια φετος με κοβω πολυ αλλιως

deluxe
06-08-10, 06:24
Ενταξει δε θα τρελαθουμε κιολας. Για τη πλακα μας γυμναζομαστε, ερασιτεχνες ειμαστε. Και τυροπιτα να τρως δε χαλασε ο κοσμος. Εχει πολυ χειροτερα..

Αν κανεις σωστες και γερες προπονησεις δε πιστευω να υπαρχει προβλημα. Απλα θα καθυστερησεις να δεις αποτελεσματα.

Ramrod
06-08-10, 11:40
Ενταξει δε θα τρελαθουμε κιολας. Για τη πλακα μας γυμναζομαστε, ερασιτεχνες ειμαστε. Και τυροπιτα να τρως δε χαλασε ο κοσμος. Εχει πολυ χειροτερα..

Αν κανεις σωστες και γερες προπονησεις δε πιστευω να υπαρχει προβλημα. Απλα θα καθυστερησεις να δεις αποτελεσματα.

Αν φάει 1 τυρόπιτα δεν τρέχει τίποτα. Αν τρέφεται συνέχεια με τυρόπιτες όμως δε νομίζω πως θα δει αποτέλεσμα. Όσο πιο σκληρές οι προπονήσεις τόσο δυνατότερη διατροφή χρειάζονται...

deluxe
06-08-10, 15:43
Και μονο με το γυμναστηριο μπορει καποιος να δει αποτελεσματα. Δε μιλαμε για τρελα πραματα, αλλα λιγο στηθος θα πεταξει και λιγο το χερακι θα φουσκωσει. Αρκει να παιρνει οσες θερμιδες χρειαζεται και ας μην ειναι ολες ποιοτικες.

giannis64
06-08-10, 15:53
τιτλος θεματος

καλυτερο συμπληρωμα για μενα???

παραμεινετε ον τοπικ!!!;)

deluxe
07-08-10, 23:49
Μονοϋδρικη κρεατινη και ενα νιτρικο καλο.

Devil Randime
08-08-10, 00:16
Αμα τρως συνεχεια τυροπιτες , τυροπιτας θα γινεις. Αν θες να τρως υγιεινα παιρνε μαζι σου το σακιδιο σου, φτιαχνε ενα σαντουιτσακι απο το σπίτι σου υγιεινό και το τρως όποτε θες.
Τα καλύτερα συμπληρώματα και τα ΒΑΣΙΚΑ για ερασιτέχνες και μη, ειναι ΠΡΩΤΕΙΝΗ + ΚΡΕΑΤΙΝΗ και είστε Ο-Κ. Όλα τα υπολοιπα θελουν ψαξιμο και ειναι ουτοπικα σε θεμα σπαταλης χρημάτων. Με μια καλη πρωτείνη έχει καποιος μέσα και τα αμινοξεα του και την πρωτείνη του και καποιες βιταμινούλες. Με μια κρεατινουλα επισης κομπλέ.
Αμα κάποιος θέλει και υδατανθρακα για όγκο, παιρνει μια φυσικη γλυκαντική ουσία απο το σουπερ μαρκετ και έχει και την όγκου του. Αμα θέλει και υδατάνθρακα να πιει, παίρνει ενα Ribena.

Θες ενεργεια πριν τη γυμναστικη?? Πιες 200-300mg καφείνη(εννοώντας καφεδες) να δεις τι θα παθεις από ενέργεια. Λιγα πραματα και καλά παιδιά...

*Συγνωμη για το off topic απλά θελησα να διευκρινήσω κάποια πράματα παντα με σεβασμό :D

GEORGEXX1
08-08-10, 00:34
ρε παιδια ολα καλα, αλα τη κωλυμα ειναι αυτο ξαφνικα με τον χυμο ribena???
ποσο της εκατο αληθινο χυμο φρουτου εχει;;ποσες θερμιδες το ποτηρι;;;
Καλυτερα ενα φρουτο σκετο, παρα χυμο.

Devil Randime
08-08-10, 00:36
Εγω απλά το λεω πως αν καποιος θελει εύκολους υδατανθρακες μπορει να τους βρει απο κει. Αν δεν έχει μαζί του ενα φρούτο. Εννοείται πως το φρούτο σκετο δε συγκρίνεται με κανεναν χυμό παραγωγής

deluxe
08-08-10, 06:22
Αμα θέλει και υδατάνθρακα να πιει, παίρνει ενα Ribena.Γιατι αυτον τον χυμο;

JustOneCrazy
10-08-10, 19:41
συμφωνο με deluxe σταματηστε ποια να εισται τοσο κομπλεξικοι με την διατροφη κ να νομιζετε οτι αν φατε ενα σαντουιτς θα σας κρεμασει τ βυζι κ ο δικεφαλος θα γυρισει αναποδα και να κανετε σαν υστερικοι ξεκοληστε επιτελους ειναι αρρωστεια αυτο......επισης δν ειπα εγω να τρωω 15 τυροπιτες...1-2 στν ωρα του σχολειου......

τελως παντων εγω πηρα τ mass-tech γτ εχει λιγο απο ολα π χρειαζομαι αυτη τ στιγμη

οσο για την διατροφη εκτος απο βρωμη ασπραδια αμυγδαλα θα προσθεσω ρυζι κ βραστες πατατες απο τ φουρνο μικρωκυματον

GEORGEXX1
10-08-10, 20:01
Σύσταση ενός κομματιού ΣΠΙΤΙΚΗΣ τυροπιτας.
Θερμίδες 330
Πρωτεΐνες 10,4gr
Λίπος 14,1gr
Υδατάνθρακες 40,5gr
Χοληστερίνη 52mg

JustOneCrazy
10-08-10, 20:22
με λιγα λογια ?

GEORGEXX1
10-08-10, 20:26
με λιγα λογια ?

σου κανει για διατροφη;; της τρως,απλα πραγματα.

JustOneCrazy
10-08-10, 20:48
να τα μας παλυ....δεν μπορειται να καταλαβετε οτι δεν θελουμε να γινουμε ολοι σαν τον ντεξτερ απλα θελουμε να 3αναφτιαξουμε ενα αξιολογο σωμα??????με μια-δυο τυροπιτες τι θα γινει θα κρεμασουμε η θα χαλασει ο κοσμος ολος????

KATERINI 144
10-08-10, 20:53
να τα μας παλυ....δεν μπορειται να καταλαβετε οτι δεν θελουμε να γινουμε ολοι σαν τον ντεξτερ απλα θελουμε να 3αναφτιαξουμε ενα αξιολογο σωμα??????με μια-δυο τυροπιτες τι θα γινει θα κρεμασουμε η θα χαλασει ο κοσμος ολος????τα συμπληρώματα τοτε τη τα θελεις?

JustOneCrazy
10-08-10, 20:54
για να με βοηθησουν ισως να κανω σ 5 μηνες αυτο π ηταν να κανω σ 7-8?

giannis64
10-08-10, 20:56
ναι ρε παιδια τ ξερω οτι η διατροφη δεν ειναι για να σε κανει κολεμαν η κατλερ αλλα τοσα μπορω φραγκα δν υπαρχουν τ να πω μανα εκτος απο τ μεσημεριανο φτιαξε ενα κοτοπουλο για τ παρτυ μ???

γιαυτο ζηταω ενα καλο σημπληρωμα για να δωσω στν οργανισμο μ οσο τ δυνατον μπορω περισσοτερα[/QUOTE]


απο την στιγμη που δεν εχεις καοιες δυνατοτητες τοτε γινε λιγο πιο αυστηρος σε αυτα που μπορεις να εχεις!!


[QUOTE=JustOneCrazy;220181]συμφωνο με deluxe σταματηστε ποια να εισται τοσο κομπλεξικοι με την διατροφη κ να νομιζετε οτι αν φατε ενα σαντουιτς θα σας κρεμασει τ βυζι κ ο δικεφαλος θα γυρισει αναποδα και να κανετε σαν υστερικοι ξεκοληστε επιτελους ειναι αρρωστεια αυτο......επισης δν ειπα εγω να τρωω 15 τυροπιτες...1-2 στν ωρα του σχολειου......

τελως παντων εγω πηρα τ mass-tech γτ εχει λιγο απο ολα π χρειαζομαι αυτη τ στιγμη

οσο για την διατροφη εκτος απο βρωμη ασπραδια αμυγδαλα θα προσθεσω ρυζι κ βραστες πατατες απο τ φουρνο μικρωκυματον

αυτο το ποστ δεν στεκει βαση του πρωτου!!



να τα μας παλυ....δεν μπορειται να καταλαβετε οτι δεν θελουμε να γινουμε ολοι σαν τον ντεξτερ απλα θελουμε να 3αναφτιαξουμε ενα αξιολογο σωμα??????με μια-δυο τυροπιτες τι θα γινει θα κρεμασουμε η θα χαλασει ο κοσμος ολος????

για να γινεις ντεξτερ θελει πολλα πολλα παραπανω απο αυτα που σου προτηνουν τα παιδια!!!

κατσε γιατι κατι δεν παει καλα!!

αφου δεν σε χαλαει η τυροπιτα, και κανα παγωτο, και κανα ποτο, τοτε τι τα θες τα συμπληρωματα?

αυτα που ζητας τα κερδιζεις και χωρις συμπληρωματα!!!!

JustOneCrazy
10-08-10, 21:09
λοιπον παιδια για να εμπεδωσετε καποια πραματα.....θελω απλα να εχω ενα αξιολογο σωματακι 17χρονων 1.90 θελω να παω απο 85κιλα μεχρι 88 με οσο τ δυνατον περισοτερη μυικη μαζα..........

εσεις νομιζετε οτι ειπα οτι θελω να γινω σαν τν ντεξτερ και τον καθε κορυφαιο ββ..ΟΧΙ!απλα θελω να φτιαξω ενα σωμα ομορφο κ ωραιο!!!για να γινω ντεξτερ πρεπει να θυσιασω πραματα κ δν ειμαι διαθεσιμος να τ κανω δεν ειπα εγω οτι θα τρωω 20 παγωτα την ημερα 250 χιλιαδες τυροπιτες κ 2 μπουκαλια τζακ....

με τ να τρωω εστο αυτα τα ελαχιστα δλδ αμυγδαλα βραστη πατατα βρωμη ασπραδια κ κανενα τονο και το συμπληρωμα θα τ καταφερω αυτο π θελω αρκουν....αυτα δεν αρκουν για τον δικο σας στοχο π ειναι να κανετε ολο τ σωματικο σας βαρος μονο μυς χωρις ιχνος λυπους και να σηκωνετε στις αρσεις θανατου 16χιλιαδες κιλα εκει κολατε τι δεν μπορειται να καταλαβετε?

giannis64
10-08-10, 21:15
η αλήθεια είναι ότι λόγο ηλικίας ο μεταβολισμός σου δουλεύει άριστα!

οπότε αυτό που ζητάς είναι εφικτό και με λίγη σαβούρα!!

αλλά χαλάρωσε λίγο γιατί μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις!!

JustOneCrazy
10-08-10, 21:18
μια χαρα χαλαρος ειμαι ρ φιλε απλα εξηγουμαι να μην παρεξηγουμαι.....

τ ακριβως δεν καταλαβα ομως???????

giannis64
10-08-10, 21:27
περνεις συμπληρωματα 1-πρωτεινες ογκου απο τν muscletech tis mass-tech
κρεατινη cell-tech, + κρεατινη (ΟΝ) size on!!!

έχεις σκοπό να κάνεις μια διατροφή δύσκολη αποτι διάβασα στα ποστ σου!

δεν λυπάσαι τον κόπο σου και βάζεις αυτήν την βρωμοτυροπιτα η οποία είναι φουλ λιπαρά με τις μυτζήθρες αντί για φέτα που βάζουν μέσα??

αν δεν κατάλαβες και με αυτήν την απάντηση δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσω!!

deluxe
10-08-10, 21:34
Ρε μαγκες χαλαρωστε λιγο. 17 χρονων παιδι. Αλλος στα 17 του παιζει ακομα με τα pokemon. Να μη παρει τιποτα ακομα, μονο μια whey αν το θελει τοσο. Και να τρωει και την τυροπιτα του.

JustOneCrazy
10-08-10, 21:36
οχι ρ φιλε λαθος καταλαβεσ..... μονο την mass-tech παιρνω!!!!τις αλλες τις εγραψα σαν επιλογη και τελικα καταληξα mass-tech....τοτε ναι δικιο εχεις θα ηταν κρημα να επερνα αυτα τα συμπληρωματα με αυτη τν ελαχιστη διατροφη κ να πετουσα μετα τα λαδια της τυροπιτας......εξαλου γτ να παρω 2 κρεατινες τ να τα κανω τοσα γρ τν ημερα?

τελικα ολη η φαση ηταν οτι νομιζες οτι παιρνω 3 σημπληρωματα :toast:

thanasis reaction
10-08-10, 22:02
αντι να φας τυροπιτα γιατι δεν φτιαχνεις ενα ωραιο τοστ με γαλοπουλα,μαρουλι,ντοματα κ μαυρο ψωμακι κ να το παρεις μαζι σου να το φας?

JustOneCrazy
10-08-10, 22:07
τ γνωμη εχαιτε για την mass-tech ?????ξερω οτι η muscletech λεει τρομερα πραματα κ πουλαει παραμυθη μεχρι αηδιας αλλα στα review π εψαχνα σημερα ειδα θετικα λογια επισης και σ εμενα δουλεψε με βοηθησε να βαλω καποια κιλα περσι αλλα ηταν τ πρωτο μου συμπληρωμα και δεν ξερω για τα υπολοιπα.....

εσεις τ λετε αξιζει ?????? και κατι αλλο εχι κ λιγη κρεατινη μεσα?ετσ ακουσα

JustOneCrazy
10-08-10, 22:11
φιλε θαναση αυτο εκανα περσι κ φετος αυτο σκοπευω να κανω αλλα μια φορα την εβδομαδα αναλογικα σ μιλαω τυχαινε ειτε να τελιωναν τα ψωμακια στ σπιτι κ να μην αγορασαμε ειτε η γαλοπουλα ειτε κατι αλλο κ ετσ τν εβγαζα με τυροπιτες η με κουλουρια απλα εγραψα την τυροπιτα γτ ηταν η χειροτερη επιλογη κ δν θελω να γραφω θα τρωω στο σχολειο το το το δλδ κατι τελειο ενω θα τυχαινε να φαω καμια τυροπιτα οταν ξεμενα κ ετσ εβαλα τν χειροτερη φαση....δεν ξερω αν μπορεις να μ καταλαβεις

thanasis reaction
10-08-10, 22:19
τωρα μιλησες σωστα κ κατανοητα!μια φορα ειναι σαν να μην εγινε ποτε!εξαλλου οπως ειπε κ ο γιαννης εισαι μικρος ακομα κ ο μεταβολισμος σου ειναι στα κοκκινα.καλο φαγητο με φρουτα κ λαχανικα,κ καλη προπονηση.κ το πολλη μια πρωτεινη,τιποτα αλλο αν θες την γνωμη μου,κ εισαι μια χαρα για να πετυχεις τον στοχο σου.

Toumpan0s
10-08-10, 23:59
κοίτα η γνώμη μου θα ήταν αν είχες την οικονομική άνεση να πάρεις μια ΚΑΛΗ πρωτείνη όγκου και όταν εννοώ καλή εννοώ pro complex gainer(ON) γιατί αυτή έχω και εγώ που είμαι 16 αυτή χρησιμοποιώ όταν όμως δεν υπάρχει άλλη λυση.
δλδ καλύτερα να φάς κάτι σαν κοτόπουλο / μοσχάρι φιλέτο με ρύζι / πατάτα / λαχανικά. γενικά εγω αυτής της άποψης, αλλά καμιά φορά να γυρίσεις σπίτι και να μην έχει τίποτα = πακέτο.
Ή κάντο αλλιώς.έχε πάντα μπανάνες + βρώμη σπίτι και πάρε μια καθαρή whey και όταν δεν έχεις κάτι άλλο χτύπα στο μπλέντερ 1 μπανάνα 100γρ βρώμη και 1-2 σκούπ.Οσο για πρίν την προπο παρε αν θες ενα pre-workout δυνατό για να σε πιάσει (noxplode, V-12 fuel injection,monster pump,stacker V2)

Τεσπά για να μην γίνωμαι κουραστικός αν θές περετέρω πληροφορίες στείλε μου μήνυμα(είμαστε κοντά στην ηλικία και πιστεύω θα συννενοηθούμε καλύτερα)

Οσο για το ριμπένα ΜΑΚΡΙΑ. τα 250 μλ περιέχουν 32γρ ζάχαρης.ελπίζω να κατάλαβες γτ μακριά.

thanasis reaction
11-08-10, 00:17
τι του λες ρε φιλε????(noxplode, V-12 fuel injection,monster pump,stacker V2)17 χρονων ειναι!!!!!!!τι να τα κανει αυτα κ για ποιο λογο!!!!!!!διαφωνω!!!!!δεν τα εχει αναγκη.

Toumpan0s
11-08-10, 00:36
τι του λες ρε φιλε????(noxplode, V-12 fuel injection,monster pump,stacker V2)17 χρονων ειναι!!!!!!!τι να τα κανει αυτα κ για ποιο λογο!!!!!!!διαφωνω!!!!!δεν τα εχει αναγκη.
αν ήμουν ασαφής δεν εννοούσα όλα μαζί απλά είπα μερικά παραδείγματα.και π.χ. το monster pump είναι πολύ ήπιο...

thanasis reaction
11-08-10, 00:39
συγνωμη αλλα κ παλι διαφωνω.σε αυτη την ηλικια εχει φουλ τεστο κ δυναμη!καταλαβα οτι ενα απο ολα εννοεις!!!!

Toumpan0s
11-08-10, 00:48
συγνωμη αλλα κ παλι διαφωνω.σε αυτη την ηλικια εχει φουλ τεστο κ δυναμη!καταλαβα οτι ενα απο ολα εννοεις!!!!

εντάξει αλλά τα νιτρικά πιστεύω πιάνουν και σε αυτήν την ηλικία όσον αφορά πρηξίματα , αιμάτωση κλπ. απο προσωπική εμπειρία πάντα. έτσι κ αλλιώς δεν του είπα να πάρει αυξητικές και τεστό.
τεσπά το κλείνω εδω γτ βγαίνουμε οφ τοπικ

Ramrod
11-08-10, 00:53
συγνωμη αλλα κ παλι διαφωνω.σε αυτη την ηλικια εχει φουλ τεστο κ δυναμη!καταλαβα οτι ενα απο ολα εννοεις!!!!

+1

Δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιούν ανήλικοι νιτρικό, ούτε και κρεατίνη. Ο οργανισμός είναι πολύ ψηλά! Χωρια ότι επιβαρύνονται τα νεφρά ήδη απο μικρή ηλικία. Φτιαξτε τη διατροφή σας και αυτά αφήστε τα για όταν κολλήσετε!

Εκτός και αν το κάνετε για το placebo, όπως οι περισσότεροι σε αυτή την ηλικία.

Toumpan0s
11-08-10, 01:05
+1

Δεν υπάρχει λόγος να χρησιμοποιούν ανήλικοι νιτρικό, ούτε και κρεατίνη. Ο οργανισμός είναι πολύ ψηλά! Χωρια ότι επιβαρύνονται τα νεφρά ήδη απο μικρή ηλικία. Φτιαξτε τη διατροφή σας και αυτά αφήστε τα για όταν κολλήσετε!

Εκτός και αν το κάνετε για το placebo, όπως οι περισσότεροι σε αυτή την ηλικία.

κοίτα προσωπικά έκανα 8-10 μήνες σωστότατη διατροφή και όταν είδα πως ΄κόλλησα΄ τότε ψάχτηκα και πήρα τα σωστά συμπληρώματα με συμβουλές απο ειδικούς και απο ατελείωτο ψαχτήρι στο νετ.

όπως ανέφερες ο οργανισμός είναι στα ύψη και εγώ έκανα γυμναστική με σαβουροφαγία για πολύ καιρό και έβλεπα αποτελέσματα.όταν έφτιαξα την διατροφή είδα αποτελέσματα ταχύτατα.

Επίσης αν βρείς το χρόνο στείλε μου τι είναι πια αυτό το πλασίμπο.

Σόρρυ αν βγαίνω πάλι οφ τοπικ αλλα πάντα μας κατηγορείτε για την κακή διατροφή εσείς οι πιο μεγάλοι :P Θέλω να πω δεν είναι ολοι έτσι:P

JustOneCrazy
11-08-10, 02:18
τι τεστοστερονες κ νιτρικα λετε ρε παιδια εγω μια πρωτεινη ογκου θελω να βαλω καποια κιλα ποιο γρηγορα η με τ ζορι καμια κρεατινη

Ramrod
11-08-10, 02:33
κοίτα προσωπικά έκανα 8-10 μήνες σωστότατη διατροφή και όταν είδα πως ΄κόλλησα΄ τότε ψάχτηκα και πήρα τα σωστά συμπληρώματα με συμβουλές απο ειδικούς και απο ατελείωτο ψαχτήρι στο νετ.

όπως ανέφερες ο οργανισμός είναι στα ύψη και εγώ έκανα γυμναστική με σαβουροφαγία για πολύ καιρό και έβλεπα αποτελέσματα.όταν έφτιαξα την διατροφή είδα αποτελέσματα ταχύτατα.

Επίσης αν βρείς το χρόνο στείλε μου τι είναι πια αυτό το πλασίμπο.

Σόρρυ αν βγαίνω πάλι οφ τοπικ αλλα πάντα μας κατηγορείτε για την κακή διατροφή εσείς οι πιο μεγάλοι :P Θέλω να πω δεν είναι ολοι έτσι:P

http://en.wikipedia.org/wiki/Placebo

Διάβασε αυτό...

Δε μιλάω προσωπικά για εσένα, αλλά γενικά, ιδιαίτερα σε ανήλικους (εχω δει και βλέπω πολλά παραδείγματα) όλοι θέλουν να πάρουν "κατι". Συνήθως ρωτάνε τι να πάρω επειδή άκουσαν το ξάδερφο κάποιου που είναι "τούμπανο" ότι πήρε και αυτός και θέλουν να πάρουν το ίδιο για να γίνουν και εκείνοι "σφίχτηδες". Πολύς κόσμος καταναλώνει συμπληρώματα χωρίς να ξέρει ακριβώς τι είναι το καθένα, πως παράγεται και τι δουλειά κάνει...με άλλα λόγια δε ξέρει γιατί το παίρνει, πέραν του ότι το πήραν και οι άλλοι.

Εγώ συνήθως αποτρέπω όλους τους ανήλικους και μικρούς σε ηλικία ή και αρχάριους ανεξαρτήτως ηλικίας να παίρνουν μέχρι και πρωτεϊνη, όχι επειδή είναι βλαβερή (αν και μπορεί να έιναι σε ορισμένες περιπτώσεις), αλλά επειδή μόλις τη δοκιμάσουν και δουν ότι είναι σα κακάο και γενικά πως δεν είναι τίποτα φοβερό, μετά αρχίζουν να ρωτάνε για κρεατίνες, νιτρικά, λιποτροπικά προορμόνες και ότι άλλο ακούσουν ότι πήρε ο "τούμπανος" ξαδερφος....

Γενικά υπάρχει η νοοτροπία θα κανω 50%-50% διατροφή, θα πάρω και "κατι" και όλα οκ.

JustOneCrazy
11-08-10, 13:17
σ ποια περιπτωση μπορει να ειναι η πρωτεινη βλαβερη?????

αν παιρνεις 2-3 δοσεις τν ημερα ολα καλα δεν ειναι????

κ αν εχεις κανει εξετασεις κ δν εισαι αλεργικος τοτε ποιο μπορει να ειναι τ προβλημα αν παιρνεις σωστα τισ δοσεις ?

Ramrod
11-08-10, 13:38
σ ποια περιπτωση μπορει να ειναι η πρωτεινη βλαβερη?????

αν παιρνεις 2-3 δοσεις τν ημερα ολα καλα δεν ειναι????

κ αν εχεις κανει εξετασεις κ δν εισαι αλεργικος τοτε ποιο μπορει να ειναι τ προβλημα αν παιρνεις σωστα τισ δοσεις ?

& αν είναι νοθευμένη...

JustOneCrazy
11-08-10, 15:25
απο τ στιγμη π γραφει πανω με τν εγκριση του ΕΟΦ ολα οκ δν ειναι ????

TEFAAtzis
11-08-10, 15:30
απο τ στιγμη π γραφει πανω με τν εγκριση του ΕΟΦ ολα οκ δν ειναι ????

OXI

JustOneCrazy
11-08-10, 15:41
αυτη τ στιγμη στη ΝΕΤ λεει οτι ο ΕΟΦ κανει σοσ για επικυνδηνα σκευασματα ελεοσ.....

a.minidis
11-08-10, 18:59
Προσωπικη μου γνωμη ,απο την στιγμη που δεν ασχολεισαι με καποιο αθλημα ,και ενοω σε σωματειο( ποδοσφαιρο,μπασκετ.,σττιβο,κ.τ.λ.) εκτος απο μια "απλη πρωτεινη ,δεν χρειαζεσαι κατι λογο ηλικιας!!οπου μπορεις να εκμεταλευτης τις τεραστιες δυνατοτητες που προσφερει το ανθρωπινο σωμα,σε αυτην την περιοδο αναπτυξης!! Το συμληρωμα ειναι καλο οταν ομως το ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ!!,και αυτο το καταλαβαινεις μετα απο διαστημα σκληρης προπονησεις και σωστης διατροφης..!!και κατι ακομα...το συμπληρωμα κανει την διαφορα,οταν υπαρχει .....ΒΑΣΗ !!!;)

JustOneCrazy
11-08-10, 21:29
η mass-tech περιεχει καθολου κρεατινη μεσα ????

Ramrod
11-08-10, 22:12
η mass-tech περιεχει καθολου κρεατινη μεσα ????

Δε την αγόρασες? Εμάς ρωτάς? Δε γράφει επάνω?

Πως αγόρασες ένα προϊόν που δε γνωρίζεις τι περιέχει μέσα? :unsure:

JustOneCrazy
12-08-10, 01:50
ρ φιλε δν γραφει πανω αλλα ακουσα οτι εχει....οπως κ στν cell-tech π βρηκαν ανδρο μεσα δν τ εγραφε ομως.....τωρα αν ειναι οντως στν cell-tech δν ξερω παντως κατι τετοιο εγινε εδω στ φορυμ τ διαβασα

Ramrod
12-08-10, 04:46
ρ φιλε δν γραφει πανω αλλα ακουσα οτι εχει....οπως κ στν cell-tech π βρηκαν ανδρο μεσα δν τ εγραφε ομως.....τωρα αν ειναι οντως στν cell-tech δν ξερω παντως κατι τετοιο εγινε εδω στ φορυμ τ διαβασα

Αποκλείεται να περιέχει μέσα κρεατίνη και να μη το γράφει...απλά δε παίζει.

Άλλο η κρεατίνη, αλλο οι απαγορευμένες ουσίες. Μη τα μπερδευουμε.

Τεσπα, νομίζω έχει κρεατίνη η mass-tech ναι. Φιλικά πάντως θα σου πρότεινα να προσέχεεις τι αγοράζεις.

Gorillas
12-08-10, 10:31
ρ φιλε δν γραφει πανω αλλα ακουσα οτι εχει....οπως κ στν cell-tech π βρηκαν ανδρο μεσα δν τ εγραφε ομως.....τωρα αν ειναι οντως στν cell-tech δν ξερω παντως κατι τετοιο εγινε εδω στ φορυμ τ διαβασα

Καλημέρα, αυτό που θέλω να πω είναι πως θα ακούσεις πολλά έξω για τα συμπληρώματά κ την επικινδυνότητά τους. Ευτυχώς που υπάρχει το Ιντερνετ κ μπορούμε κ διασταυρώνουμε κάποια πράγματα (αν όχι όλα).

Όσον αφορά την αύξηση όγκου που θες πρπ να τρως. Αυτό λένε όλοι αλλά για να το λέμε απο κει ξεκινάς σαν βάση. Τα συμπληρώματα βοηθάνε ένα 10 %. το 90% είναι η διατροφή είμαστε ότι τρώμε άλλωστε. Τρώγε μικρά σε ποσότητες γεύματα κ πολλές φορές τη μέρα να κινητοποιήσεις το μεταβολισμό σου. Αντί να δώσεις τα λεφτά σου σε μια πρωτεινη άμε σουπερμάρκετ κ πάρε τόνους σολωμούς κοτόπουλα γαλοπούλες. Η καλή δουλειά να γίνει θέλει υπομονή και επιμονή. Η σωστή διατροφή σε συνδυασμό με ένα πρόγραμμα προπόνησης και ανάρρωση συντελούν στη σωστή μυική ανάπτυξη. Όποιος βιάζεται σκοντάφτει. Αυτά από μένα. Καλές προπονήσεις