PDA

Επιστροφή στο Forum : Fitness Minvit Star Plus (All Stars)



Devil Randime
08-08-10, 01:39
Καλησπέρα!! Θα ήθελα να μου πείτε γνώμες για το εν λόγω συμπλήρωμα για εντός προπόνησης. Μέχρι στιγμής παίρνω το INTRAVOL αλλά δε θέλω να το ξαναχρησιμοποιήσω μόλις τελειώσει γιατί το θεωρώ αρκετά ακριβό και σκέφτηκα αυτό εδώ το οποίο είναι στο 1/4 της τιμής του INTRAVOL.

Με εκτίμηση,
Παναγιώτης ;)

http://www.bodybuildingclub.gr/photos/products/85_minvit.jpg

Συσκευασία: 500gr
Συστατικά: saccharose, fructose, oligosaccharide, dextrose, acidifier citric acid, sodium citrate, potassium orthophosphate, potassium citrate, calcium hydrogen phosphate, flavouring, magnesium carbonate, sodium chloride, vitamin-mixture, NO colouring!

Διατροφική αξία:
στα 100 ml / ανά δόση
ενεργειακή αξία 1483 kj (349 kcal) / 371 kj (88 kcal)
πρωτεΐνη 0.0 g / 0.0 g
υδατάνθρακες 82.0 g / 20.50 g
λίπος 0.0 g / 0.0 g

deluxe
08-08-10, 06:23
Πολυ καλυτερο το intravol και ακομα καλυτερο το Intrabolic.

Niiick
08-08-10, 11:52
Tι συκρινουμε τωρα.

Αυτο φιλε μου ειναι ηλεκτρολυτες με καποιους carbs, παλιο και αξιοπιστο σχετικα, τα αλλα που ειπωθηκαν ειναι της παναγιας τα ματια.

Devil Randime
08-08-10, 14:29
Με συμβουλεύει κανείς να το χρησιμοποιησω?? Δε λέω πως το INTRAVOL δε κάνει δουλειά , αλλά είναι πανάκριβο...

Devil Randime
08-08-10, 16:01
To intrabolic κυκλοφορεί Ελλάδα? Δεν την εχω δει την εταιρια στην Ελλάδα...

deluxe
08-08-10, 16:57
Δεν κυκλοφορει Ελλαδα. Αλλα ολοι λενε τα καλυτερα. Και εγω που το εχω ειναι αρκετα καλο.

Devil
08-08-10, 20:21
δεν μου αρεσει, καλητερα αμινοξεα για in trawo

Devil Randime
09-08-10, 12:52
Δε λέει τιποτα το ιδιαίτερο αυτό δλδ απλά για να μου δίνει εστω λιγη ενέργεια κατά την άσκηση ε?

deluxe
09-08-10, 17:28
Και ενα παγωτο να φας, ενεργεια θα σου δωσει.

metz
09-08-10, 18:37
Για ενέργεια θα προτιμούσα μαλτοδεξτρίνη 30 λεπτά πριν την προπόνηση (ίσως μαζί με κρεατίνη).

Γενικώς αν τρως σωστά - σύνθετους υδατάνθρακες και αρκετή πρωτεϊνη - και κοιμάσαι σωστά δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα με την ενέργεια.

Επίσης, και η καφεϊνη βοηθά - είμαι πολύ ευχαριστημένος από την υγρή Guarana (σε κάψουλες από τα xtreme stores).

Devil Randime
09-08-10, 18:44
Χμμ... Αυτο το προϊον Metz (υγρη Guarana)το σκεφτομαι και γω για pro- workout.Παρακαλώ πάντως να μενουμε in topic. Μιλαω για κατι οχι πριν τη προπόνηση αλλά εντος αυτής. Π.χ. εν ωρα μπασκετ ή γυμναστηρίου θα μου κανει τιποτα το Minvit με τα ingridients που παρέθεσα??
To λέω γιατί ειναι φτηνό πολύ. Αλλά σίγουρα θα ήθελα και γνώμες σε κάθε περιπτωση :)

GEORGEXX1
09-08-10, 18:55
Χμμ... Αυτο το προϊον Metz (υγρη Guarana)το σκεφτομαι και γω για pro- workout.Παρακαλώ πάντως να μενουμε in topic. Μιλαω για κατι οχι πριν τη προπόνηση αλλά εντος αυτής. Π.χ. εν ωρα μπασκετ ή γυμναστηρίου θα μου κανει τιποτα το Minvit με τα ingridients που παρέθεσα??
To λέω γιατί ειναι φτηνό πολύ. Αλλά σίγουρα θα ήθελα και γνώμες σε κάθε περιπτωση :)

εγω φιλε μου θα σου πω να το δοκιμασεις για να βγαλεις ακρη.
οι μισοι θα πουμε ναι και οι αλοι μισοι οχι.
οπως και στο θεμα της αργινηνης που ρωτησες οι μισοι λενε οτι προαγει την αυξητικη και οι αλοι μισοι πως οχι.
Αν μιλησω προσωπικα θα σου πω οτι εγω προτιμω το volumaize για μεσα στην προπονηση,με φτιαχνει καλα,αλους οχι.

Devil Randime
09-08-10, 19:00
Πες μου εταιρία σε παρακαλώ για το προϊόν που ανέφερες σε παρακαλώ να το ψάξω καλύτερα.. Thanks :)

GEORGEXX1
09-08-10, 19:55
Πες μου εταιρία σε παρακαλώ για το προϊόν που ανέφερες σε παρακαλώ να το ψάξω καλύτερα.. Thanks :)

BSN

deluxe
10-08-10, 07:18
Για ενέργεια θα προτιμούσα μαλτοδεξτρίνη 30 λεπτά πριν την προπόνηση (ίσως μαζί με κρεατίνη). Κρεατινη για ενεργεια και πριν το γυμναστηριο; Δε συνηθιζεται αυτο.

metz
10-08-10, 10:23
Κρεατινη για ενεργεια και πριν το γυμναστηριο; Δε συνηθιζεται αυτο.

Δεν το διατύπωσα σωστά, έχεις δίκιο - η μαλτοδεξτρίνη θα δώσει την ενέργεια.

Η κρεατίνη μπήκε σε παρένθεση απλά σαν πρόταση. Δηλαδή κάποιος που πέρνει κρεατίνη ούτως η άλλως, μπορεί να κάνει αυτό το συνδυασμό.

metz
10-08-10, 10:27
Χμμ... Αυτο το προϊον Metz (υγρη Guarana)το σκεφτομαι και γω για pro- workout.Παρακαλώ πάντως να μενουμε in topic. Μιλαω για κατι οχι πριν τη προπόνηση αλλά εντος αυτής. Π.χ. εν ωρα μπασκετ ή γυμναστηρίου θα μου κανει τιποτα το Minvit με τα ingridients που παρέθεσα??
To λέω γιατί ειναι φτηνό πολύ. Αλλά σίγουρα θα ήθελα και γνώμες σε κάθε περιπτωση :)

Θα συμφωνήσω με τον GEORGEXX1, μια δοκιμή θα σε πείσει καλύτερα. Εγώ για τον δικό μου οργανισμό έχω καταλήξει πως τέτοια σκευάσματα δεν μου προσφέρουν κάτι. Το προϊόν που χρησιμοποιείς κάνει κάποια διαφορά;

Devil Randime
10-08-10, 14:54
Αν εννοείς το INTRAVOL ναι κάνει δουλειά, αλλά ειναι ολιγον ακριβο για τα δεδομένα μου...