PDA

Επιστροφή στο Forum : Θα παίρνατε ποτέ αναβολικά?



Devil Randime
11-08-10, 04:21
Θα παίρνατε ποτέ αναβολικά στεροειδή?

Με εκτίμηση,
Παναγιώτης :thumbup:

noz1989
11-08-10, 12:41
Δεν ξερω αλλα τ συγκεκριμενο poll ισως πρεπει να σβηστει!!!!

Ειναι σαν να ρωτας ''θα βαραγατε ηρωινη?''

Devil Randime
11-08-10, 13:00
Δε βρισκω το λογο να κόψουν το thread. Δε νομιζω να εχει κατι το επιληψιμο η συγκεκριμενη δημοσκοπηση... Ενδιαφερουσα την βρισκω κι'όλας και οπως βλεπεις και συ ο ιδιος , εχουν απαντησει καποιοι ΝΑΙ και καποιοι άλλοι Μπορει / Ισως, οποτε αυτό που λες δεν ισχύει.

Με εκτιμηση,
Παναγιώτης

silk
11-08-10, 13:18
ο πρωτος που απαντησε ναι ημουν εγω.ναι καποια στιγμη στο μελλον αν υπαρξει καποιο κολλημα ναι θα εκανα χρηση.
οπως επισης θα το εκανα και για να μπορω να εκφερω γνωμη μετα.

savage
11-08-10, 13:21
OXI

Polyneikos
11-08-10, 13:23
Θεωρω ότι είναι προσωπικη επιλογη του καθενος και κατα καποιο τρόπο προσωπικο δεδομενο,δεν νομίζω ότι ενα μελος θα πρεπει να φωτογραφίζεται για μια του επιλογη που συνηθως μόνο και με την αναγνωση ή το ακουσμα της υπαρχουν πολλες αντιδρασεις...
Επίσης κατα καποιο τρόπο διαχωρίζονται τα μελη του φόρουμ σε κατηγορίες.
Διατηρω τις επιφυλαξεις μου και αναλογα τις αντιδρασεις των μελων ίσως κλειδωθει.

Devil Randime
11-08-10, 13:25
Αν όντως το thread εχει κατι το επιληψιμο ασφαλώς και να κλειδωθει (μπροστάρης εγω σαν δημιουργός του). Και κανεις δεν είναι υποχρεωμενος να εκφερει γνωμη αν δε θέλει...

Με εκτιμηση και σεβασμό,
Παναγιώτης ;)

-beba-
11-08-10, 13:28
Ψήφισα δεν ξέρω-δεν απαντώ γιατί δεν ξέρω...................μια και δεν μπορώ να μπω στο τόπικ με τα αναβολικά. Οταν μάθω θα απαντήσω.

savage
11-08-10, 13:40
beba ελα πιο κοντα ν σου πω κατι στο αυτι:
μου ειπε ο κατερινης οτι αν βαλεις φωτο με το προσωπο σου,θα σου δωσει προσβαση στη χημικη υποστηριξη

:turtle::turtle::turtle:

Levrone
11-08-10, 13:52
οχι.

Ramrod
11-08-10, 13:59
Ψηφισα όχι. Θεωρώ πως η χρήση γίνεται με σκοπό να πετύχεις ένα στόχο για κάποιο λόγο, είτε αυτός είναι αγώνες, είτε είναι να αποκτήσει κάποιος το τέλειο σώμα "ευκολα" κλπ. Εγώ δεν έχω ούτε στόχους που δεν επιτυγχάνονται χωρίς αυτά, ούτε λόγους να έχω στόχους που συνιστούν τη χρήση τους. Δεν υπάρχει λόγος ούτε να δώσω χρήματα για κάτι που δε με συγκινεί, ούτε φυσικά να επιβαρυνθώ με τις συνέπειες που μπορεί να έχει η χρήση.
Επίσης, πολλές φορές το να το κάνεις με τον αργό, "δύσκολο" τροπο έχει τη μαγεία,την αίγλη του.:thumbup:

pepeismenos karga
11-08-10, 14:01
Ψήφισα δεν ξέρω-δεν απαντώ γιατί δεν ξέρω...................μια και δεν μπορώ να μπω στο τόπικ με τα αναβολικά. Οταν μάθω θα απαντήσω.


χαχαχαχ...αφου εισαι μπεμπα....οταν θα γινεις μεγαλη και ωριμη κοπελα τοτε θα τα μαθεις...αλλωστε δεν ειναι ακι κατι το τοσο αποκρυφο πια...

Ramrod
11-08-10, 14:04
Θεωρω ότι είναι προσωπικη επιλογη του καθενος και κατα καποιο τρόπο προσωπικο δεδομενο,δεν νομίζω ότι ενα μελος θα πρεπει να φωτογραφίζεται για μια του επιλογη που συνηθως μόνο και με την αναγνωση ή το ακουσμα της υπαρχουν πολλες αντιδρασεις...
Επίσης κατα καποιο τρόπο διαχωρίζονται τα μελη του φόρουμ σε κατηγορίες.
Διατηρω τις επιφυλαξεις μου και αναλογα τις αντιδρασεις των μελων ίσως κλειδωθει.

Αφού η ψηφοφορία δεν είναι ανοιχτή δε νομίζω πως θα υπάρχει πρόβλημα...όποιος θέλει απλά παραθέτει την άποψή του! Εξάλλου η ερώτρηση είναι υποθετική...;)

Levrone
11-08-10, 14:06
Επίσης, πολλές φορές το να το κάνεις με τον αργό, "δύσκολο" τροπο έχει τη μαγεία,την αίγλη του.:thumbup:

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Devil Randime
11-08-10, 14:07
Ψηφισα όχι. Θεωρώ πως η χρήση γίνεται με σκοπό να πετύχεις ένα στόχο για κάποιο λόγο, είτε αυτός είναι αγώνες, είτε είναι να αποκτήσει κάποιος το τέλειο σώμα "ευκολα" κλπ. Εγώ δεν έχω ούτε στόχους που δεν επιτυγχάνονται χωρίς αυτά, ούτε λόγους να έχω στόχους που συνιστούν τη χρήση τους. Δεν υπάρχει λόγος ούτε να δώσω χρήματα για κάτι που δε με συγκινεί, ούτε φυσικά να επιβαρυνθώ με τις συνέπειες που μπορεί να έχει η χρήση.
Επίσης, πολλές φορές το να το κάνεις με τον αργό, "δύσκολο" τροπο έχει τη μαγεία,την αίγλη του.:thumbup:

+1 :thumbup: ;)


Αφού η ψηφοφορία δεν είναι ανοιχτή δε νομίζω πως θα υπάρχει πρόβλημα...όποιος θέλει απλά παραθέτει την άποψή του! Εξάλλου η ερώτρηση είναι υποθετική...;)

Συμφωνώ μαζί σου. Ειναι η πιο ενδιαφέρουσα δημοσκόπηση που εχω βάλει μιας και ειναι και σχετική με το site. Και οντως ειναι μυστική η δημοσκόπηση, τωρα αν κάποιος θελει να πει και δημοσιως την απαντησή του αυτό ειναι καθαρά θέμα προσωπικό του καθενός!

Levrone
11-08-10, 14:10
τωρα αν κάποιος θελει να πει και δημοσιως την απαντησή του αυτό ειναι καθαρά θέμα προσωπικό του καθενός!

βλεπω να το κανουμε "αντι-αναβολικοτεχνειο" αυτο το τοπικ!!! :turtle:

Mitsen
11-08-10, 14:51
Απλά... ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ

giannis64
11-08-10, 15:19
εω θα ηθελα να δω ποσοι απο αυτους που απαντουν φορουν μασκα!!!;)

TEFAAtzis
11-08-10, 15:24
αναβολικα στεροειδη ΟΧΙ.Απλα αν υπηρχε λογος οπως πχ καποια φωτογραφηση μπορει να επαιρνα λιγη εφεδρο πχ η κατι αλλο μαζι με καποιο διαουριτικο για τις τελευταιες μερες πριν παω.Δεν υπαρχει λογος αλλιως να βαλεις αυτες τις ουσιες μεσα σου

-beba-
11-08-10, 17:27
beba ελα πιο κοντα ν σου πω κατι στο αυτι:
μου ειπε ο κατερινης οτι αν βαλεις φωτο με το προσωπο σου,θα σου δωσει προσβαση στη χημικη υποστηριξη

:turtle::turtle::turtle:
Γιατί όχι?


Ψήφισα δεν ξέρω-δεν απαντώ γιατί δεν ξέρω...................μια και δεν μπορώ να μπω στο τόπικ με τα αναβολικά. Οταν μάθω θα απαντήσω.


χαχαχαχ...αφου εισαι μπεμπα....οταν θα γινεις μεγαλη και ωριμη κοπελα τοτε θα τα μαθεις...αλλωστε δεν ειναι ακι κατι το τοσο αποκρυφο πια...
Καλά λοιπόν........θα περιμένω να μεγαλώσω.

wonderboy
11-08-10, 18:00
Οχι,θεωρω οτι δεν αξειζει να ρισκαρεις τοσα πολλα για ενα χομπι.Σιγουρα μια επιπονη διατροφη για να ανταμοιφθεις και μια σκληρη προπονηση ναι αλλα μεχρι εκει.

manos_
11-08-10, 18:02
αναβολικα στεροειδη ΟΧΙ.Απλα αν υπηρχε λογος οπως πχ καποια φωτογραφηση μπορει να επαιρνα λιγη εφεδρο πχ η κατι αλλο μαζι με καποιο διαουριτικο για τις τελευταιες μερες πριν παω.Δεν υπαρχει λογος αλλιως να βαλεις αυτες τις ουσιες μεσα σου

τρελο αγορι :turtle::turtle::turtle:

love you

Στο θεμα αυτα τα πολς ειναι ατοπα και ασκοπα γιατι ειναι ταμπου το θεμα στο περιπου και δεν γινετε συζητηση ευκολα για διαφορους λογους.

Μαρία
11-08-10, 18:04
Ψηφισα οχι για προσωπικους λογους χωρις να κρινω η να κατακρινω κανεναν αν κανει η δεν κανει,ο καθενας εχει δικαιωμα να κανει οτι θελει και ειναι σεβαστο απο μεριας μου και ποσο μαλλον οταν μιλαμε για πρωταθλητισμο και οχι για ερασιτεχνικο επιπεδο!!!


Ισως αν εκανα ποτε χρηση θα κερδιζα καποια πραγματα και ισως να εχανα καποια αλλα (αναλογα τον οργανισμο και την χρηση)που κατα την γνωμη μου θεωρω πιο σημαντικα για μενα.Εχω κανει την επιλογη μου απο το παρελθον οταν εκανα πρωταθλητισμο και συνεχιζω να το πιστευω αυτο,οτι καλως επραξα.
Το μεγαλυτερο αναβολικο στην ζωη μου ειναι το παιδακι μου :P:P:P:P:P

KATERINI 144
11-08-10, 18:10
οχι.

KATERINI 144
11-08-10, 18:12
Ψήφισα δεν ξέρω-δεν απαντώ γιατί δεν ξέρω...................μια και δεν μπορώ να μπω στο τόπικ με τα αναβολικά. Οταν μάθω θα απαντήσω.τι θες να μαθεις για να αποφασίσεις, που θα χτυπας τις ενέσεις?
θα στο πω εμπιστευτικά μπεμπα, στον κ@λο.

Eddie
11-08-10, 18:21
Αν εκανα τα παντα,και εμενα στασιμος ναι θα επαιρνα.Υπο 2 προυποθεσεις,1ον οτι ολα τα υπολοιπα ειναι τελεια,διατροφη,βαρη και αεροβια και 2ον οτι εχω αφησει απογονους ωστε να μη ψαχνω πολυτιμο σπερμα οταν ερθει η ωρα.

Επισης,συμφωνω με τον Μανο και τον πολυνικο:clap:

silk
11-08-10, 18:47
Αν εκανα τα παντα,και εμενα στασιμος ναι θα επαιρνα.Υπο 2 προυποθεσεις,1ον οτι ολα τα υπολοιπα ειναι τελεια,διατροφη,βαρη και αεροβια και 2ον οτι εχω αφησει απογονους ωστε να μη ψαχνω πολυτιμο σπερμα οταν ερθει η ωρα.

Επισης,συμφωνω με τον Μανο και τον πολυνικο:clap:

οσο αφορα το θεμα παιδι εχεις δικιο.
το χω σκεφτει πολλες φορες μιας και δεν ειναι κατι πολυ μακρινο πλεον.
γιατι εχω και παραδειγματα στ γυμ μου που δεν μπορουν να κανουν παιδια.εχω βεβαια και πολυ χτυπητο παραδειγμα καποιου που περνει και εχει και παιδακι.
αλλα ειπαμε.παιζει ρολο και ο οργανισμος.

dio32
11-08-10, 19:56
οχι,γιατι δεν γουσταρω να βαζω χημιες στο σωμα μου.
εξαλου δεν εχω βλεψεις να γινω τεραστιος,ουτε να κατεβω αγωνιστικα.

Manos1989
11-08-10, 20:48
αναβολικα στεροειδη ΟΧΙ.Απλα αν υπηρχε λογος οπως πχ καποια φωτογραφηση μπορει να επαιρνα λιγη εφεδρο πχ η κατι αλλο μαζι με καποιο διαουριτικο για τις τελευταιες μερες πριν παω.Δεν υπαρχει λογος αλλιως να βαλεις αυτες τις ουσιες μεσα σου

Σιγά την τρομερή και φοβερή ουσία εφεδρίνη ορε παλικάρι:P
Οσο για τα αναβολικά,εάν δεν μιλάμε για designer steroids,τα υπόλοιπα είναι/ήταν και για φαρμακευτική χρήση.Οπότε το κακό δεν είναι η ουσία αυτή καθαυτή,αλλά η κατάχρησή της.

Εγώ ναι θα έπαιρνα όχι για να αντικαταστήσω την διατροφή ή την προπόνηση,αλλά για να επιταχύνω την διαδικασία.
Και φυσικά η ερώτηση είναι πολύ γενική.
Εγώ απαντώ ΝΑΙ,αλλά δεν σημαίνει ότι θα πάω να πάρω *** ή ***.
Μπορεί όμως να πάρω *** ή κάτι αντίστοιχα ''ασφαλές''.
Την εφεδρίνη δεν την κατατάσσω φυσικά σε αυτή την κατηγορια και την χρησιμοποιώ ήδη.

noz1989
11-08-10, 20:48
τη θες να μαθεις για να αποφασίσεις, που θα χτυπας τις ενέσεις?
θα στο πω εμπιστευτικά μπεμπα, στον κ@λο.

:green:

Levrone
11-08-10, 20:54
Σιγά την τρομερή και φοβερή ουσία εφεδρίνη ορε παλικάρι:P
Οσο για τα αναβολικά,εάν δεν μιλάμε για designer steroids,τα υπόλοιπα είναι/ήταν και για φαρμακευτική χρήση.Οπότε το κακό δεν είναι η ουσία αυτή καθαυτή,αλλά η κατάχρησή της.

Εγώ ναι θα έπαιρνα όχι για να αντικαταστήσω την διατροφή ή την προπόνηση,αλλά για να επιταχύνω την διαδικασία.
Και φυσικά η ερώτηση είναι πολύ γενική.
Εγώ απαντώ ΝΑΙ,αλλά δεν σημαίνει ότι θα πάω να πάρω DNP ή να βαρέσω ινσουλίνη.
Μπορεί όμως να πάρω anavar ή κάτι αντίστοιχα ''ασφαλές''.
Την εφεδρίνη δεν την κατατάσσω φυσικά σε αυτή την κατηγορια και την χρησιμοποιώ ήδη.

τα φαρμακα ομως τα δινεις σε ενα οργανισμο που δε λειτουργει σωστα. Αν λειτουργει σωστα δεν τα δινεις. Αρα δε σημαινει πως οτι ειναι για φαρμακευτικη χρηση ειναι και ακινδυνο.

Μανο σε βλεπω πολυ καθησυχαμενο για την εφεδρινη! Μαλλον το χεις ψαξει καλα γιατι να πω την αληθεια εγω δε θυμαμαι να χω διαβασει και τα καλυτερα!

savage
11-08-10, 21:27
Eπειδη πολυς λογος γινεται (και θα συνεχισει να γινεται) για το θεμα,ας πω και γω το λογο που δεν παιρνω και ουτε προκειται να παρω φαρμακα ποτε.

Εχω υπερβολικη αυτοπεποιθηση σε βαθμο ναρκισισμου,και απλα δε δεχομαι πως δεν μπορω να βελτιωθω σαν αθλητης,και καταφευγω στη λυση των φαρμακων.

Οποια κι αν ειναι αυτη η βελτιωση (πχ να γινω πιο γρηγορος,πιο αλτικος,καλυτερος παιχτης μπασκετ,να εχω πιο μεγαλη αντοχη,να εχω πιο πολυ μυικο ογκο,να εχω λιγοτερο λιπος κτλ κτλ),την βελτιωση αυτη θελω να την πετυχαινω εγω,οχι τα φαρμακα.

Θελω να εχω την ικανοποιηση οτι το σωματικο μου αποτελεσμα για το οποιο ειμαι πολυ περηφανος,και οι αθλητικες μου επιδοσεις,ειναι 100% δικα μου.

Αν φτασω στο σημειο να τρυπιεμαι για να βελτιωθω εκει εχω τελειωσει σαν αθλητης!Σημαινει πως το εχασα το παιχνιδι και ζηταω ξενη βοηθεια γιατι εγω ειμαι λιγος.

ΥΓ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΣΚΕΨΕΙΣ(ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ 1ο ΕΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ),ΚΑΙ ΚΑΤΑΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΤΟ ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΓΩ,ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ.
ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΧΡΗΣΗ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΚΤ ΚΤΛ.
ΑΜΑ ΑΥΤΟΣ ΤΑ'ΧΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ,ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥ ΚΑΠΕΛΟ ΤΟΥ.ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΔΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΤΣΙ.

mantus3
11-08-10, 21:30
παιδια ας περιοριστουμε στην φαρμακολαγνια και την φαρμακοφοβια που μας διακρινει και ας μην αναφερομαστε σε ονομασιες....

δεν νομιζω κανενας να ρωτησε τι θα περνατε, η ερωτηση ειναι αν θα περνατε...

Polyneikos
11-08-10, 21:30
Εγω εχω αποφασίσει να μην μπω ποτε στον πειρασμο.Οσα μπορεί το σωμα μου και όσα αντεχει ο οργανισμος μου,γιατι να παραβιαζω τα όρια του;
Ισως επειδη από στενα μου πρόσωπα εχω αντιληφθει πόσο πολυτιμη είναι η υγεια υποσυνείδητα μπαινει αυτος ο φραγμος.
Εξαλλου δεν είμαι μονος μου πλεον,οπότε δεν θα ηθελα να ρισκαρω την ηρεμια της οικογενειας μου για κατι τετοιο.

Manos1989
11-08-10, 21:34
τα φαρμακα ομως τα δινεις σε ενα οργανισμο που δε λειτουργει σωστα. Αν λειτουργει σωστα δεν τα δινεις. Αρα δε σημαινει πως οτι ειναι για φαρμακευτικη χρηση ειναι και ακινδυνο.

Μανο σε βλεπω πολυ καθησυχαμενο για την εφεδρινη! Μαλλον το χεις ψαξει καλα γιατι να πω την αληθεια εγω δε θυμαμαι να χω διαβασει και τα καλυτερα!

Κοίτα να σου πω την αλήθεια με τα όσα ''άκουγα'' από εδώ κι από εκεί,την θεωρούσα λίγο κάτω από το ***.
Μετά έκατσα και έλιωσα στο διάβασμα επί βδομάδες,15ωρα καθημερινά και έμαθα τα πάντα σε θεωρητικό επίπεδο.
Παρότι ησύχασα λίγο,μετά από ατέλειωτη σκέψη παρήγγειλα.Οταν ήρθαν,τα άφησα 15 μέρες προσπαθώντας να πείσω τον εαυτό μου ότι δεν θα τα πάρω ποτέ.
Προφανώς αυτό δεν έγινε ποτέ.Την μέρα που πήρα *** ,το κοιτούσα 15 λεπτά και σκεφτόμουν να γράψω ένα αποχαιρετηστήριο γράμμα μόλις το καταπιώ.
Την πρώτη ώρα περίμενα ανά δευτερόλεπτο να πάθω το έμφραγμα(χτύπα ξύλο)!
Πήγα στο γυμναστήριο,νόμιζα είχα μεταμορφωθεί κάτι ανάμεσα σε cutler+coleman και φόρτωσα όσα κιλά μου αρέσανε στο μάτι.(με *** υπενυμίζω)
Δεν κατάφερα να τα σηκώσω ούτε καν για 2 sec.
Τώρα πλέον παίρνω *** καθημερινά και δεν καταλαβαίνω τίποτα(όπως και ποτέ δεν κατάλαβα ουδεμία παρενέργεια)και απλά ανεβαίνω στον διάδρομο και ξεχνάω να κατέβω.
Κούρασα αλλά μου φαίνεται αστείο οπότε είπα να το μοιραστώ:P

Polyneikos
11-08-10, 21:38
Θα παρακαλουσαμε να μην μπαίνετε σε διαδικασια περιγραφης ποσοτητων ή ονομασιων απαγορευμενων ουσιων,ειδαλλως θα αναγκαστουμε να κλειδωθει το τόπικ.

Levrone
11-08-10, 22:23
Εγω δε θα παιρνα πρωτα για την υγεια.

Δευτερον γιατι την ολη αυτη φαση τη βλεπω σαν μια κοντρα με τον εαυτο μου και θελω να τον ξεπερναω, αρα αν παρω ειναι σα να του παιζω ταπα (καπως ετσι στο περιπου).

Τριτον γιατι ειμαι ολιγαρκης.

deluxe
11-08-10, 22:50
Ισως μετα απο αρκετα χρονια, αν και δε το νομιζω.

Titanium
12-08-10, 02:14
Εγω ψηφισα ΟΧΙ και παλυ ΟΧΙ......

Devil Randime
12-08-10, 02:56
Για την αείμνυστη Florence Griffith θα φτιάξω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ένα καλο άρθρο. Η περιπτωσή της είναι σπάνια και ενδιαφέρουσα...

giannis64
12-08-10, 03:36
έχουν διαγραφεί 2 ποστ ήδη από το θέμα αυτό!!

καλά είναι να ψηφίζεται χωρίς να σχολιάζετε αναλυτικά το θέμα!!

το θέμα είναι ανοιχτό με επιφύλαξη και μένει ανοιχτό στον κόψη του ξυραφιού!!

ήδη έγινε ακόμα μια προειδοποίηση. στην επόμενη θα κλειδωθεί!!!

Devil Randime
12-08-10, 03:37
Ευχαριστώ Γιάννη! Αν κατι ειναι επιλυψημο να σβηστεί. Ζητω συγνωμη αν πέρασα τους κανονες σε κάτι.

Με εκτιμηση,
Παναγιώτης ;)

jGod
12-08-10, 09:14
αν ηξερα η πιστευα πραγματικα οτι θα βγαλω χρηματα χρησιμοποιωντας φαρμακα ισως το εκανα,αν και παλι ειχα τις ιατρικες γνωσεις στο προσκεφαλι μου...
τωρα αν επερνα φαρμακα για να βγω παραλια...φυσικα και οχι.
αρα ναι υπο προυποθεσεις..αλλα επειδη πλεον δεν εχω προυποθεσεις να βγαλω λεφτα ως αθλητης ΟΧΙ :)

StormRid3r
12-08-10, 10:51
Απο την στιγμη που δεν ειμαι επαγγελματιας BB, δεν θα επερνα για κανενα λογο..........

hunteranimator
12-08-10, 11:19
Παλια πριν 2 χρονια ισως και ο λογος ητανε καθαρα 100% παραπληροφορηση[και η παραπληροφορηση ητανε οτι αμα παρεις στεροειδη και μετα κανεις αποθεραπεια 10000% δεν παθαινεις τιποτα,και δεν πηρα γιατι δεν μου χρειαστηκαν]αλλα πλεον δεν υπαρχει περιπτωση για κανενα λογο.Και ενας απο τους κυριοτερους λογους ειναι οτι θα ηθελα να φτασω 100 χρονων και να μπορω να κανω σεξ να τροω γλυκα να τα τσουζω που και που και γενικα να ειμαι μια χαρα.Οσο και αν απιθανο και αν ακουγεται ναι αυτο γινετε.Γνωρισα ενα παππου 90 χρονων[εμοιαζε με 75 μου εδειξε ταυτοτητα για να τον πιστεψω] και μου ειπε οτι λιγη καλη ασκηση και τρεξιματακι και καθε πρωι μια καλη πολυβιταμινη με καλη διατροφη και βουαλαααααα.Κατι τετοιο με μια χρηση αναβολικων ειναι απιθανο χωρια τις πολλες πιθανες μη αναστρεψημες παρενεργειες.

Devil Randime
12-08-10, 13:29
Εγώ ποτέ και για κανεναν λόγο δε θα επαιρνα

alextg
12-08-10, 13:45
Μα ουτε ενας δεν λεει οτι εχει παρει ? Εγω εδω θα κανω τη διαφορα.Εχω παρει & θα ξαναπαρω (ετσι για να σπαει ο παγος)

giannis64
12-08-10, 13:57
εω θα ηθελα να δω ποσοι απο αυτους που απαντουν φορουν μασκα!!!;)




Μα ουτε ενας δεν λεει οτι εχει παρει ? Εγω εδω θα κανω τη διαφορα.Εχω παρει & θα ξαναπαρω (ετσι για να σπαει ο παγος)


:thumbup::bowdown:

Devil Randime
12-08-10, 14:05
Μα ουτε ενας δεν λεει οτι εχει παρει ? Εγω εδω θα κανω τη διαφορα.Εχω παρει & θα ξαναπαρω (ετσι για να σπαει ο παγος)

Απο δω και πέρα εισαι δαχτυλοδειχτουμενος τότε :P Xixixixixi :green:

Polyneikos
12-08-10, 14:18
Μα ουτε ενας δεν λεει οτι εχει παρει ? Εγω εδω θα κανω τη διαφορα.Εχω παρει & θα ξαναπαρω (ετσι για να σπαει ο παγος)

ΟΥΟΥΟΟΥΟΥ,666,Αντίχριστε,Ρουβα,Ψινακη,ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ

:turtle::turtle::turtle:

alextg
12-08-10, 14:38
Απο δω και πέρα εισαι δαχτυλοδειχτουμενος τότε :P Xixixixixi :green:

Μαλλον γι'αυτο το λογο δεν μπορουσα να φαω το μεσημερι .... θα ειναι απο τη στεναχωρια :P

Devil Randime
12-08-10, 16:29
ΟΥΟΥΟΟΥΟΥ,666,Αντίχριστε,Ρουβα,Ψινακη,ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ

:turtle::turtle::turtle:

ΧΑχαχαχαχαχαχαχαχα :green: :P

TEFAAtzis
12-08-10, 17:55
Σιγά την τρομερή και φοβερή ουσία εφεδρίνη ορε παλικάρι:P
Οσο για τα αναβολικά,εάν δεν μιλάμε για designer steroids,τα υπόλοιπα είναι/ήταν και για φαρμακευτική χρήση.Οπότε το κακό δεν είναι η ουσία αυτή καθαυτή,αλλά η κατάχρησή της.

Εγώ ναι θα έπαιρνα όχι για να αντικαταστήσω την διατροφή ή την προπόνηση,αλλά για να επιταχύνω την διαδικασία.
Και φυσικά η ερώτηση είναι πολύ γενική.
Εγώ απαντώ ΝΑΙ,αλλά δεν σημαίνει ότι θα πάω να πάρω *** ή ***.
Μπορεί όμως να πάρω *** ή κάτι αντίστοιχα ''ασφαλές''.
Την εφεδρίνη δεν την κατατάσσω φυσικά σε αυτή την κατηγορια και την χρησιμοποιώ ήδη.


οκ μεγαλε εφοσον ειναι τοσο ασφαλες ουσια παρτην αβερτα κουβερτα.Το σταματω εδω γιατι βγαινουμε οφ

Devil Randime
12-08-10, 17:57
Προσεξτε σε τι αναφέρεστε παιδες. Δε χρειαζεται να σβηστεί το topic...

Συμφωνώ επίσης με τον TEFAAtzis

beefmeup
12-08-10, 23:56
ποιος νοιαζεται??

παρεις δεν παρεις,σιγα τα αυγα.

ο καθενας κανει αυτο που νομιζει οτι ειναι καλυτερο γιαυτον,κ δεχεται τις συνεπειες αν υπαρχουν.
ενας παρομοιασμος που εγινε για την ερωτηση αυτη,οτι ειναι σαν να ρωτας αν θα βαραγε καποιος ηρωινη,ειναι ατοπος.

καμια σχεση το ενα με το αλλο.

απλα,οσοι περνουν δεν βλεπω τον λογο να μην το λενε
οταν τους ρωτανε,πλην του οτι ειναι τοσο χαλιες που ακομα κ με φαρμακα το σωμα τους ειναι σκατα.

φιλολογιες κ παραφιλολογιες επι του θεματος,ειναι για ναχαμε να λεγαμε,γιατι ουτε καν θεμα ηθικης δεν εγειρετε.

Levrone
12-08-10, 23:59
ποιος νοιαζεται??

παρεις δεν παρεις,σιγα τα αυγα.

ο καθενας κανει αυτο που νομιζει οτι ειναι καλυτερο γιαυτον,κ δεχεται τις συνεπειες αν υπαρχουν.
ενας παρομοιασμος που εγινε για την ερωτηση αυτη,οτι ειναι σαν να ρωτας αν θα βαραγε καποιος ηρωινη,ειναι ατοπος.

καμια σχεση το ενα με το αλλο.

απλα,οσοι περνουν δεν βλεπω τον λογο να μην το λενε
οταν τους ρωτανε,πλην του οτι ειναι τοσο χαλιες που ακομα κ με φαρμακα το σωμα τους ειναι σκατα.

φιλολογιες κ παραφιλολογιες επι του θεματος,ειναι για ναχαμε να λεγαμε,γιατι ουτε καν θεμα ηθικης δεν εγειρετε.

ρε συ καλα τα λες αλλα μα την Παναγια δεν καταλαβα τιποτα..:P:P:P

τελικα τι θα κανες εσυ?

beefmeup
13-08-10, 00:23
τελικα τι θα κανες εσυ?


ποιος νοιαζεται??


.

Levrone
13-08-10, 00:29
.

χμμμ.....:P

JustOneCrazy
19-08-10, 21:07
οχι!!!ο στοχος μ δν ειναι να γινω αρνολντ.....θελω ενα ωραιο σωματακι τπτ παραπανο οποτε δν υπαρχει λογος για βελονες.....

Niiick
19-08-10, 21:22
οχι!!!ο στοχος μ δν ειναι να γινω αρνολντ.....θελω ενα ωραιο σωματακι τπτ παραπανο οποτε δν υπαρχει λογος για βελονες.....


Ωραιο σκεπτικο και μακαρι να το ειχαν πολλοι.. Φτιαξε ενα ικανοποιητικο μυικο συστημα που και να μπορεις να το συντηρησεις και μεινε εκει. Ψυχικη και σωματικη ισορροπια.

Vinn
19-08-10, 21:28
Οχι..Το μονο πραγμα που χρειαζομαστε σαν αναβολικο ειναι το ΦΑΓΗΤΟ..;)
Και οπου μας παει..:toast:

Littlejohn
19-08-10, 22:15
Θεωρώ ότι τα αναβολικά στεροειδή έχουν δαιμονοποιηθεί άδικα. Φάρμακα είναι, όπως πολλά άλλα που χρησιμοποιούνται ευρέως για να προσφέρουν μια καλύτερη ποιότητα ζωής σε πάσχοντες διαφόρων ασθενειών.

Προσωπικά και για το παραπάνω δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με την χρήση τους, εφόσον φυσικά, ξέρεις τι παίρνεις, πως το παίρνεις, γιατί το παίρνεις και πότε το παίρνεις.

Αν έχω πάρει? ΌΧΙ δεν έχω. Αν θα πάρω? Δεν μπορώ να το γνωρίζω από τώρα, καθώς δεν έχω φτάσει την γενετική μου δυνατότητα ούτε κατά διάνοια και επίσης όταν φτάσω αυτό το επίπεδο δεν ξέρω τι βλέψεις θα έχω για μετά. Μπορεί να θέλω να σταματήσω μετά.

Το να πάρω τώρα, για να φτάσω πιο γρήγορα το γενετικό μου ``ταβάνι`` το θεωρώ ανόητο και εξαιρετικά ανθυγιεινό για το πορτοφόλι μου.

Είναι σαν να θες να πας από το σπίτι μέχρι το περίπτερο που απέχει 15λεπτά με τα πόδια και παίρνεις ταξί!

manos_
19-08-10, 22:45
Μην παιρνετε αναβολικα δεν φτανουν για ολους.

Eddie
19-08-10, 22:59
Μην παιρνετε αναβολικα δεν φτανουν για ολους.

Το ιδιο ισχυει και για τα αλλα drugs χαχαχααχ:P

Polyneikos
19-08-10, 23:13
Φάρμακα είναι, όπως πολλά άλλα που χρησιμοποιούνται ευρέως για να προσφέρουν μια καλύτερη ποιότητα ζωής σε πάσχοντες διαφόρων ασθενειών.



Oταν όμως δεν εχεις παθηση και τα παιρνεις σε δεκαπλασιες ποσότητες από εναν ασθενη γινεται ισχυρο κοκτειλ...Λαθος συγκριση κατα την γνωμη μου,,,

thegravijia
19-08-10, 23:27
bodybuilding και φαρμακα ειναι συνδεδεμενα!
δε γινεται αλλιως

εχετε δει πολλους να εχουν εναν καλο ογκο και να ειναι και κομμενοι ?
δεν νομιζω

παρτε παραδειγματα και απο δω μεσα

Polyneikos
19-08-10, 23:41
Kαλα να χαλαρωσουμε λίγο που δεν γίνεται κι αλλιως.Δηλαδη πρεπει ντε και καλα να είσαι 100 κιλα και να βγαζεις κόντρες στους γλουτους;Αλλιως δεν εισαι bodybuilder;Μην αρρωστησουμε κιολας.

Eddie
19-08-10, 23:46
Kαλα να χαλαρωσουμε λίγο που δεν γίνεται κι αλλιως.Δηλαδη πρεπει ντε και καλα να είσαι 100 κιλα και να βγαζεις κόντρες στους γλουτους;Αλλιως δεν εισαι bodybuilder;Μην αρρωστησουμε κιολας.

Οχι ρε συ Κωστα και εχεις δικιο.Αλλα,πρεπει να γινει κανενα θρεντ με φωτο απο αθλητες που κανουν χρηση φαρμακων και με νατουραλ ωστε να συγκρινουμε.Πιστευω οτι οταν ακουμε για φαρμακο το μυαλο μας παει στους pro's,olympia's κλπ.

Φτανεις ενα χερι 48 εκατοστα νατουραλ??Φυσικα και με χαμηλος λιπος,και γω ειχα βαρεσει 47 αλλα με 25%!Κοβεις στους 4κεφαλους???Οχι βαθιες κοντρες,τις στοιχειωδη!!

noz1989
19-08-10, 23:48
Οχι ρε συ Κωστα και εχεις δικιο.Αλλα,πρεπει να γινει κανενα θρεντ με φωτο απο αθλητες που κανουν χρηση φαρμακων και με νατουραλ ωστε να συγκρινουμε.Πιστευω οτι οταν ακουμε για φαρμακο το μυαλο μας παει στους pro's,olympia's κλπ.

Φτανεις ενα χερι 48 εκατοστα νατουραλ??Φυσικα και με χαμηλος λιπος,και γω ειχα βαρεσει 47 αλλα με 25%!Κοβεις στους 4κεφαλους???Οχι βαθιες κοντρες,τις στοιχειωδη!!

Για το χερι συμφωνω, αλλα για τα ποδια μια χαρα κοβεις στα ποδια naturale...

KATERINI 144
19-08-10, 23:48
Φτανεις ενα χερι 48 εκατοστα νατουραλ??Φυσικα και με χαμηλος λιπος,και γω ειχα βαρεσει 47 αλλα με 25%!Κοβεις στους 4κεφαλους???Οχι βαθιες κοντρες,τις στοιχειωδη!!και αν δεν εισαι ετσι δεν εισαι ββερ? τη λετε ρε παιδια, βιγια πολυ απαραδεκτη τοποθέτηση.

Eddie
19-08-10, 23:56
και αν δεν εισαι ετσι δεν εισαι ββερ? τη λετε ρε παιδια, βιγια πολυ απαραδεκτη τοποθέτηση.

Δεν ειπα αυτο ρε συ.Ισα ισα που εγω θεωρω bodybuilder απλα και μονο αυτον που γυμναζεται,κανει διατροφη και ξεκουραζεται.Ανεξαρτητου φτιαξιματος.

Polyneikos
19-08-10, 23:57
Οταν οι ιδιοι αποκλειουμε το αθλητικο τροπο σκεψης και συνδυαζουμε την γυμναστικη μονο με τα φαρμακα εχει αρρωστησει ο τροπος σκεψης μας,αυτο εννοω.
Το ότι μπορεί να γουσταρω τον Coleman δεν σημαινει ότι θα προσπαθησω να γίνω σαν και αυτον,το ότι μπορεί να μου αρεσει ο Rossi δεν σημαινει ότι πρεπει να καβαλω μηχανες και να πιανω 280 στην παραλιακη κοκ.
Ειναι λυπηρο ατομα που γυμναζονται 1 χρονο να ζητανε πρόσβαση στην χημικη υποστήριξη ενω είναι αρχαριοι και κανουν 60 κιλα στην μπαρα,αυτο θελω να περασω σαν ιδεα.

Eddie
20-08-10, 00:01
Οταν οι ιδιοι αποκλειουμε το αθλητικο τροπο σκεψης και συνδυαζουμε την γυμναστικη μονο με τα φαρμακα εχει αρρωστησει ο τροπος σκεψης μας,αυτο εννοω.
Το ότι μπορεί να γουσταρω τον Coleman δεν σημαινει ότι θα προσπαθησω να γίνω σαν και αυτον,το ότι μπορεί να μου αρεσει ο Rossi δεν σημαινει ότι πρεπει να καβαλω μηχανες και να πιανω 280 στην παραλιακη κοκ.
Ειναι λυπηρο ατομα που γυμναζονται 1 χρονο να ζητανε πρόσβαση στην χημικη υποστήριξη ενω είναι αρχαριοι και κανουν 60 κιλα στην μπαρα,αυτο θελω να περασω σαν ιδεα.

Μαζι σου,συμφωνω απολυτα.Ελπιζω να καταλαβαινεις τον προβληματισμο μου,δεν εχει να κανει το ενα με το αλλο.

savage
20-08-10, 00:04
Οταν οι ιδιοι αποκλειουμε το αθλητικο τροπο σκεψης και συνδυαζουμε την γυμναστικη μονο με τα φαρμακα εχει αρρωστησει ο τροπος σκεψης μας,αυτο εννοω.
Το ότι μπορεί να γουσταρω τον Coleman δεν σημαινει ότι θα προσπαθησω να γίνω σαν και αυτον,το ότι μπορεί να μου αρεσει ο Rossi δεν σημαινει ότι πρεπει να καβαλω μηχανες και να πιανω 280 στην παραλιακη κοκ.
Ειναι λυπηρο ατομα που γυμναζονται 1 χρονο να ζητανε πρόσβαση στην χημικη υποστήριξη ενω είναι αρχαριοι και κανουν 60 κιλα στην μπαρα,αυτο θελω να περασω σαν ιδεα.

:bowdown::bowdown::bowdown:

beefmeup
20-08-10, 00:05
Οχι ρε συ Κωστα και εχεις δικιο.Αλλα,πρεπει να γινει κανενα θρεντ με φωτο απο αθλητες που κανουν χρηση φαρμακων και με νατουραλ ωστε να συγκρινουμε.Πιστευω οτι οταν ακουμε για φαρμακο το μυαλο μας παει στους pro's,olympia's κλπ.

Φτανεις ενα χερι 48 εκατοστα νατουραλ??Φυσικα και με χαμηλος λιπος,και γω ειχα βαρεσει 47 αλλα με 25%!Κοβεις στους 4κεφαλους???Οχι βαθιες κοντρες,τις στοιχειωδη!!

βασιλη αν δεν εχεις σκοπο να κατεβεις σε αγωνες,μην σε νοιαζει..αθλητες ειναι..σαν να λεμε αν κανω εγω το 100αρι σε 9 δευερα ειναι..χωρις νοημα.κ οι 2 ξερουμε οτι δεν γινεται.

αυτο το θρεντ που λες,δεν γινεται σωστα γιατι λιγοι απτους "νατουραλ" ειναι πραγματικα.

διαφορα παντως υπαρχει σιγουρα,αλλα ποιος νοιαζεται?

αλλα οσον αφορα το ββ,αυτο ειναι κατι συνθετο απο το προγραμμα διατροφης σου,προπονησης,συμπληρωματων κ φυσικα η εκτελεση ολων αυτων..ακομα κ η διαδικασια ολων αυτων απτο πρωι που θα σηκωθεις κ ξερεις τι γευματα θα κανεις,το μαγειρεμα τους,τι συμπληρωματα θα παρεις η την προπονα σου,κανεις ββ.
το "διαβασμα" που θα ριξεις για να μαθεις 5 πραμματα να φτασεις εκει που θες,ολα αυτα ειναι μερος του "παιχνιδιου".
ασχετως αν εχεις 5% λιπος,η 50 εκατοστα χερι..τα αποτελεσματα θα ειναι αναλογα του σωματος σου δεδομενο οτι κανεις σωστα,ο,τι κανεις.

καλο ειναι να μην σκεφτομαστε με αριθμους,κ μετρησεις τοσο αυστηρα εκτος αν εχουμε αγωνιστικο στοχο.αλλιως χανουμε το νοημα κ εγκλωβιζομαστε σε ενα τροπο σκεψης που δεν εχει ωφελη η αποτελεσμα.

δεν ειναι αναγκη να μπαινουμε στο τριπακι "αυτος περνει,ο αλλος,οχι".

τι νοημα εχει?

KATERINI 144
20-08-10, 00:06
Ειναι λυπηρο ατομα που γυμναζονται 1 χρονο να ζητανε πρόσβαση στην χημικη υποστήριξη ενω είναι αρχαριοι και κανουν 60 κιλα στην μπαρα,αυτο θελω να περασω σαν ιδεα.μηπως το καλύτερο κριτήριο για να μπει καποιος στη χυμ. υπ. θα ηταν ενα βιντεο να κανει τα 100 κιλα παγκο 8 επαναλήψεις?!
μεταξυ αστείου και σοβαρού γιατι υπάρχει πολύ ανωριμότητα και λαθος σκέψη τελικά για το άθλημα...

Polyneikos
20-08-10, 00:07
Ενας πρωταθλητης καποτε είχε πει,δεν εχει σημασια ποσα κιλα σηκωνεις ούτε ποσα κιλα εισαι....Το bodybuilding ειναι ποιοτητα.Ειναι πως φαινεσαι και πως αισθανεσαι.
edit:Κρατηστε το σαν νοοτροπια και θα περνατε καλα,ειδαλλως η γυμναστικη θα σας γινει αλλο ενα αγχος.

noz1989
20-08-10, 00:09
Ενας πρωταθλητης καποτε είχε πει,δεν εχει σημασια ποσα κιλα σηκωνεις ούτε ποσα κιλα εισαι....Το bodybuilding ειναι ποιοτητα.Ειναι πως φαινεσαι και πως αισθανεσαι.

+1 that's bodybuilding!!!

Eddie
20-08-10, 00:10
Διαφωνησα πουθενα??Τεθηκα υπερ των φαρμακων??Καμια σχεση αυτα που ειπα με αυτα που απαντησατε.

Και για να μην συνεχισω γιατι θα παρεξηγηθω,μια τελευταια ερωτηση.Που μπορει να φτασει ενας μεσος νατουραλ με 10-15 χρονια προσεγμενου bb πλανου??Τελος.

beefmeup
20-08-10, 00:14
Διαφωνησα πουθενα??Τεθηκα υπερ των φαρμακων??Καμια σχεση αυτα που ειπα με αυτα που απαντησατε.

Και για να μην συνεχισω γιατι θα παρεξηγηθω,μια τελευταια ερωτσηση.Που μπορει να φτασει ενας μεσος νατουραλ με 10-15 χρονια προσεγμενου bb πλανου??Τελος.

κανεις δε παρεξηγει ρε!

αλλα αυτο που ρωτας ειναι σχετικο,πες οτι φτανει σε ενα Α επιπεδο..αλλα να ειμαστε σιγουροι οτι αν περνει αναβολικα κ ΑΝ κανει σωστα οτι πρεπει θα εφτανε σε ενα Α++ επιπεδο.γιατι υπαρχουν πολλοι που περνουν κ εχουν σκατα σωμα,μην το ξεχναμε.

οτι κ να λεμε,το φαρμακο κανει διαφορα,αλλα ποιος νοιαζεται?

Polyneikos
20-08-10, 00:16
Μπορει να φτασει σε πολυ καλα επίπεδα,με αρκετη μυικότητα και με πολυ καλη γραμμωση.Τωρα κιλα που θα είναι και κιλα που θα παίζει εχει να κανει με την ατομικοτητα του καθενος.

KATERINI 144
20-08-10, 09:32
το θεμα ειναι να εχεις μια Α ισορροπία σε ολα, πολλα σωματικα κιλα και καλη γραμμωση σε νατουραλ δεν ειναι εφικτο,
αλλα για μενα αυτα ειναι εξτριμ, ενα ωραιο μπαλαρισμενο σωμα με υποφερτό λιπος για μας που το κανουμε για χομπι και για υγεια-φορμα ειναι μια χαρα.
ουτε τον κολεμαν ζηλεύω ουτε κανέναν, τον θαυμάζω αλλα δεν τον ζηλεύω.

εντιτ: τη εννοω οταν λεω πολλα σωματικα κιλα, ανθρωπος 1,75 με 100 κιλα και λιπος 10% νατουραλ δε γινεται, αλλα 75 κιλα και 10% λιπος γινεται,
διαλέγεις και παίρνεις, εγω προτιμώ 1,75 με 80-85 κιλα και ας εχω 15% λιπος.

thanasis reaction
20-08-10, 10:39
το θεμα ειναι να εχεις μια Α ισορροπία σε ολα, πολλα σωματικα κιλα και καλη γραμμωση σε νατουραλ δεν ειναι εφικτο,
αλλα για μενα αυτα ειναι εξτριμ, ενα ωραιο μπαλαρισμενο σωμα με υποφερτό λιπος για μας που το κανουμε για χομπι και για υγεια-φορμα ειναι μια χαρα.
ουτε τον κολεμαν ζηλεύω ουτε κανέναν, τον θαυμάζω αλλα δεν τον ζηλεύω.

εντιτ: τη εννοω οταν λεω πολλα σωματικα κιλα, ανθρωπος 1,75 με 100 κιλα και λιπος 10% νατουραλ δε γινεται, αλλα 75 κιλα και 10% λιπος γινεται,
διαλέγεις και παίρνεις, εγω προτιμώ 1,75 με 80-85 κιλα και ας εχω 15% λιπος.

:clap:

k μηνξεχναμε παιδια οτι το bb ειναι θεμα γεννετικης!!οτι κα να παρεις αμα δεν το εχεις τεραστιος κ κομμενος δεν γινεσαι ποτε!

manos_
20-08-10, 11:33
:clap:

k μηνξεχναμε παιδια οτι το bb ειναι θεμα γεννετικης!!οτι κα να παρεις αμα δεν το εχεις τεραστιος κ κομμενος δεν γινεσαι ποτε!

Συμφωνα με ποιον εσενα?Ολα γινονται με το καταλληλο φαρμακο στις καταλληλες δοσεις.Τεσπα σε συζητησεις για φαρμακα με ατομα που γραφουν ουυυ φαρμακα κακο η ζηλευουν θανατηφορα οποιον ρισκαρει δεν μπαινω ουτε για πλακα.

thanasis reaction
20-08-10, 11:34
Συμφωνα με ποιον εσενα?Ολα γινονται με το καταλληλο φαρμακο στις καταλληλες δοσεις.


οτι πεις.κατι θα ξερεις!

manos_
20-08-10, 11:38
Συμφωνα με ποιον εσενα?Ολα γινονται με το καταλληλο φαρμακο στις καταλληλες δοσεις.


οτι πεις.κατι θα ξερεις!

Προφανως και κατι ξερω για να στο λεω και ασε τις ατακες.

thanasis reaction
20-08-10, 11:39
απο που ακριβως το ξερεις???κ τι κακο εχουν οι ατακες δηλ.??

manos_
20-08-10, 11:40
απο που ακριβως το ξερεις???κ τι κακο εχουν οι ατακες δηλ.??


Το παιζεις χαζος η εισαι?

giannis64
20-08-10, 11:41
:moderator::moderator::moderator::moderator::moderator: :green:

thanasis reaction
20-08-10, 11:41
ειμαι!!!εχεις καποιο προβλημα??

manos_
20-08-10, 11:46
ειμαι!!!εχεις καποιο προβλημα??

Το προβλημα μου ειναι οτι ατομα σαν εσενα μπαινουν και κανουν βαρυγδουπες δηλωσεις σε στυλ τα γεννετικα ειναι το παν και τα φαρμακα κτλ.Επειδη προφανως δεν θα μαθεις ποτε σου λεω οτι τα φαρμακα αλλαζουν τα παντα πανω σου εκτος απο το καλουπι σου και προφανως παιρνω για να στο λεω ποτε δεν γραφω κατι χωρις να το εχω τεσταρει πανω μου.

thanasis reaction
20-08-10, 11:49
ουτε ξερεις ποιος ειμαι οτου τι κανω!!κ εισαι ο μοναδικος που πιστευει οτι η γεννετικη δεν παιζει ρολο στο bb!!!κ επειδη παιρνεις τι ναομιζεις ακριβως οτι ξερεις???γινε σαν τον κολλεμαν αμα μπορεις τοτε η' σαν οποιον θες εσυ.

KATERINI 144
20-08-10, 11:52
k μηνξεχναμε παιδια οτι το bb ειναι θεμα γεννετικης!!οτι κα να παρεις αμα δεν το εχεις τεραστιος κ κομμενος δεν γινεσαι ποτε!
μανος τη δε σ'αρεσε απο αυτο που ειπε εδω ο φιλος? εγω λογικότατο το βλεπω.

manos_
20-08-10, 11:52
ουτε ξερεις ποιος ειμαι οτου τι κανω!!κ εισαι ο μοναδικος που πιστευει οτι η γεννετικη δεν παιζει ρολο στο bb!!!κ επειδη παιρνεις τι ναομιζεις ακριβως οτι ξερεις???γινε σαν τον κολλεμαν αμα μπορεις τοτε η' σαν οποιον θες εσυ.

Ρε επικοινωνεις?????Σου λεω οτι τα γεννετικα ειναι σημαντικα αλλα τα φαρμακα αλλαζουν ολα τα δεδομενα πανω σου.Τι καθομαι και μιλαω με παιδακια ρε πουστη μου.Τεσπα αντε καλο κυνηγη μαγισσων.Θα γινω σαν τον αλ μπαντυ που τα σπαει.

manos_
20-08-10, 11:52
μανος τη δε σ'αρεσε απο αυτο που ειπε εδω ο φιλος? εγω λογικότατο το βλεπω.

Το οτι δεν γινεσε τεραστιος και κομμενος και η σιγουρια που το λεει.

KATERINI 144
20-08-10, 11:55
Το οτι δεν γινεσε τεραστιος και κομμενος και η σιγουρια που το λεει.ε συνεννοηθειτε για ποιο επίπεδο τεράστιου και κομμένου μιλάτε και μετα πιαστειτε μαλι με μαλι.

giannis64
20-08-10, 11:56
παιδιά δημοψήφισμα είναι, δεν είναι κάποια κόντρα μεταξύ αυτών που κάνουν χρήση και αυτών που δεν κάνουν!!

καλά είναι να τοποθετήστε με το θέμα για της προσωπικές σας επιλογές και να μην κρίνετε τους άλλους που κάνουν η δεν κάνουν χρήση γιατί κανένας μα κανένας δεν είναι σε θέση να κρίνει της απόψεις του άλλου!!

όσο για το γενετικό, όντος παίζει μεγάλο ρόλο στο επίπεδο που μπορεί να φτάσει κάποιος, αλλά και τα αας μπορούν να αλλάξουν το σώμα κάποιου σε πολύ μεγάλο βαθμό!!!

manos_
20-08-10, 11:57
ε συνεννοηθειτε για ποιο επίπεδο τεράστιου και κομμένου μιλάτε και μετα πιαστειτε μαλι με μαλι.

Τι να πιαστω μαλι με μαλι?Μηπως ξεφευγεις λιγο λεω εγω?

KATERINI 144
20-08-10, 11:59
Τι να πιαστω μαλι με μαλι?Μηπως ξεφευγεις λιγο λεω εγω?εγω ξεφεύγω? :unsure:

ε τη να σου πω, μπορεί.

Polyneikos
20-08-10, 12:01
Ας ηρεμησουμε καλύτερα.Εγω πιστευω-γιατι το εχω δει-ότι μπορεί καποιος να φτασει τα 95- 100 κιλα ας πουμε αλλα ενταξει,δεν θα βγαζει ίνες στο στηθος ,ούτε κοντρες στον κωλο αλλα ενα ομορφο επίπεδο γραμμωσης θα το εχει με φυσικα μεσα.Αλλα βεβαια να μην ηταν και 60 κιλα,να ήταν πριν ξεκινησει ας πουμε 80.
Για αυτο είπα ότι μετραει και η ατομικοτητα του καθενος,από ποσα κιλα ξεκιναει,τι υψος εχει ,πόσο ευκολα το σωμα του κρατει μυικοτητα κτλ.

thanasis reaction
20-08-10, 12:01
παιδιά δημοψήφισμα είναι, δεν είναι κάποια κόντρα μεταξύ αυτών που κάνουν χρήση και αυτών που δεν κάνουν!!

καλά είναι να τοποθετήστε με το θέμα για της προσωπικές σας επιλογές και να μην κρίνετε τους άλλους που κάνουν η δεν κάνουν χρήση γιατί κανένας μα κανένας δεν είναι σε θέση να κρίνει της απόψεις του άλλου!!

όσο για το γενετικό, όντος παίζει μεγάλο ρόλο στο επίπεδο που μπορεί να φτάσει κάποιος, αλλά και τα αας μπορούν να αλλάξουν το σώμα κάποιου σε πολύ μεγάλο βαθμό!!!

συμφωνω!κ ξαναλεω το οτι καποιος παιρνει αας σημαινει τι?αν εμενα το σωμα μου εχει προδιαθεση να φτασει τα 85-90 κιλα στην καλυτερη φορμα με τα αας θα γινω 110 κιλα κ κομμενος???το σωμα εχει καποια ορια κ καποιο ταβανι!αλλιως θα ειμασταν ολοι σαν τον arlond κ τους υπολοιπους!

giannis64
20-08-10, 12:04
και κάτι ακόμα για το γενετικό!

όταν κάποιοι ασχολούνται με το ββ και με βοηθήματα τα αας, τότε παίζει μεταξύ τους το γενετικό, για το ποιος θα αναπτυχτεί περισσότερο και καλύτερα ποιοτικά!!

το ίδιο και στους νατουραλ!!
Τέλος πάντων ας μην βγαίνουμε οφ τοπικ!!

manos_
20-08-10, 12:04
παιδιά δημοψήφισμα είναι, δεν είναι κάποια κόντρα μεταξύ αυτών που κάνουν χρήση και αυτών που δεν κάνουν!!

καλά είναι να τοποθετήστε με το θέμα για της προσωπικές σας επιλογές και να μην κρίνετε τους άλλους που κάνουν η δεν κάνουν χρήση γιατί κανένας μα κανένας δεν είναι σε θέση να κρίνει της απόψεις του άλλου!!

όσο για το γενετικό, όντος παίζει μεγάλο ρόλο στο επίπεδο που μπορεί να φτάσει κάποιος, αλλά και τα αας μπορούν να αλλάξουν το σώμα κάποιου σε πολύ μεγάλο βαθμό!!!

Φιλε με την κακοηθια δεν την παλευω μια.Και παιζει πολυ εδω μεσα οπως και εξω.Δεν θες μην παρεις ρε εγω γουσταρω και παιρνω γιατι γουσταρω να τρωω αντρικα οχι δυο φυστικια και πεντε αμυγδαλα να παιζω κιλα σαν λυσασμενος να μην χαμπαριαζω και να μην κουραζομαι.Και θελω να δω κατι που δεν εχει να κανει με τα γεννετικα μου κατι που να τα ξεπερναει να φτιαξω κατι που δεν θα εφτιαχνα χωρις αυτα.Αυτα και οβερ απο μενα.(και μαλακια κανω που τα μοιραζομαι αυτα εδω περα και οχι στην χημικη αλλα δεν γαμιετε θελω να δω μεχρι που θα φτασει η χολη.)

thanasis reaction
20-08-10, 12:07
Φιλε με την κακοηθια δεν την παλευω μια.Και παιζει πολυ εδω μεσα οπως και εξω.Δεν θες μην παρεις ρε εγω γουσταρω και παιρνω γιατι γουσταρω να τρωω αντρικα οχι δυο φυστικια και πεντε αμυγδαλα να παιζω κιλα σαν λυσασμενος να μην χαμπαριαζω και να μην κουραζομαι.Και θελω να δω κατι που δεν εχει να κανει με τα γεννετικα μου κατι που να τα ξεπερναει να φτιαξω κατι που δεν θα εφτιαχνα χωρις αυτα.Αυτα και οβερ απο μενα.

ρε ξεκολλα!!δεν ειναι το θεμα ποιος παιρνει!κ δεν εισαι κ ο μονος!!αλλο σου λεω!κ προσωπικα ειμαι υπερ των αας.καταλαβε αυτο που σου λεω κ μην μυγιαζεσαι!!!

thanasis reaction
20-08-10, 12:09
και κάτι ακόμα για το γενετικό!

όταν κάποιοι ασχολούνται με το ββ και με βοηθήματα τα αας, τότε παίζει μεταξύ τους το γενετικό, για το ποιος θα αναπτυχτεί περισσότερο και καλύτερα ποιοτικά!!

το ίδιο και στους νατουραλ!!
Τέλος πάντων ας μην βγαίνουμε οφ τοπικ!!

ρε γιαννη το ιδιο δεν λεω?κανω καπου λαθος?

giannis64
20-08-10, 12:09
μανο χαλαρωσε ρε!!!!!!!!!!!!!!

να φερω μηπως τα χαπια, η ξυπνησες απο κανενα κακο ονειρο???:green::green:

manos_
20-08-10, 12:11
ρε ξεκολλα!!δεν ειναι το θεμα ποιος παιρνει!κ δεν εισαι κ ο μονος!!αλλο σου λεω!κ προσωπικα ειμαι υπερ των αας.καταλαβε αυτο που σου λεω κ μην μυγιαζεσαι!!!

Δεν εχω προβλημα μαζι σου απλα με κουραζει το ολο στυλακι αυτων των συζητησεων.Με λιγα λογια ενδομυχα ολοι μα ολοι θελουν παρουν φαρμακα αλλα φοβουνται και παιρνει ενα 5 τα εκατο και πολυ λεω.Οποτε ας γραψει ο αλλος φοβαμαι να παρω και ας αφησει τις δικαιολογιες περι αθλητικου πνευματος και παπαρια μεντολες.

manos_
20-08-10, 12:12
μανο χαλαρωσε ρε!!!!!!!!!!!!!!

να φερω μηπως τα χαπια, η ξυπνησες απο κανενα κακο ονειρο???:green::green:

Οχι οχι το ονειρο ηταν καλο και υγρο.

Polyneikos
20-08-10, 12:12
Κατι ακομα:όταν καποιος είναι στα 70 κιλα ας πουμε ,fit,φαινονται οι γεννετικες του δυνατότητες και διαθεσεις,αν εχει καλό καλουπι κτλ...
Οταν το σωμα φορτωνεται μετα μυς και αρχιζει και μπαλαρεται,στρογγυλευει,
κρυβονται πολλες ατελειες,αρα κατα καποιο τροπο τα αασ επεηρεαζουν και τις γενετικες σου ατελειες...
Ακόμα και ο Coleman ελαφρυς στα πρωτα του βηματα δεν ήταν αυτο που εχουμε δει όλοι στα Μρ Ολυμπια,είχε ας πουμε στενους ωμους.

thanasis reaction
20-08-10, 12:14
Δεν εχω προβλημα μαζι σου απλα με κουραζει το ολο στυλακι αυτων των συζητησεων.Με λιγα λογια ενδομυχα ολοι μα ολοι θελουν παρουν φαρμακα αλλα φοβουνται και παιρνει ενα 5 τα εκατο και πολυ λεω.Οποτε ας γραψει ο αλλος φοβαμαι να παρω και ας αφησει τις δικαιολογιες περι αθλητικου πνευματος και παπαρια μεντολες.

τωρα αυτο για μενα το λες??σου λεω οτι κανω χρηση,τι αλλο να σου πω?

KATERINI 144
20-08-10, 12:15
Δεν εχω προβλημα μαζι σου απλα με κουραζει το ολο στυλακι αυτων των συζητησεων.Με λιγα λογια ενδομυχα ολοι μα ολοι θελουν παρουν φαρμακα αλλα φοβουνται και παιρνει ενα 5 τα εκατο και πολυ λεω.Οποτε ας γραψει ο αλλος φοβαμαι να παρω και ας αφησει τις δικαιολογιες περι αθλητικου πνευματος και παπαρια μεντολες.φοβάμαι να παρω γιατι κανω ββ για υγεια, ουτε για αγωνες κανω ουτε καν για παραλία, τρία μπανια εκανα φετος και η παραλια ειναι 5 λεπτα απο το σπίτι μου αν αυτο σου λεει κάτι, προτιμώ βουνό.

εντάξει τωρα?!

giannis64
20-08-10, 12:16
Κώστα θα ξαναπώ αυτό που είχε πει κάποιος αγωνιστικός σε μια συνέντευξη (εσύ τον θυμάσαι) που τώρα μου διαφεύγει.....

έλα να σου πω τι τρώω, τι προπόνηση κάνω, και τι φάρμακα παίρνω, και να δούμε αν μπορείς να γίνεις σαν εμένα!!

ποιος ήταν ???

Polyneikos
20-08-10, 12:17
Dorian Yates !!:toast:

thanasis reaction
20-08-10, 12:17
ο dorian κ πολυ σωστα μιλησε!!δεν γινεται να ειμαστε ολοι ιδιοι οτι χρηση κ να κανουμε!!!

Surfer
20-08-10, 12:18
Δεν εχω προβλημα μαζι σου απλα με κουραζει το ολο στυλακι αυτων των συζητησεων.Με λιγα λογια ενδομυχα ολοι μα ολοι θελουν παρουν φαρμακα αλλα φοβουνται και παιρνει ενα 5 τα εκατο και πολυ λεω.Οποτε ας γραψει ο αλλος φοβαμαι να παρω και ας αφησει τις δικαιολογιες περι αθλητικου πνευματος και παπαρια μεντολες.



(στα bold) η πιο λάθος άποψη που έχω ακούσει όλα αυτά τα χρόνια που ασχολούμαι με το bb...

manos_
20-08-10, 12:18
Κατερινη δεν ενοω εσενα τεσπα επειδη βλεπω οτι οπως παντα σε αυτα τα θεμα οι παρεξηγησεις ειναι πολυ ευκολο να γινουν και δεν θελω να παρεξηγηθω με ατομα που συμπαθω οπως εσυ το σταματαω εδω.Ρε παιδια δεν ειπα για τα γεννετικα ειπα για το τεραστιος και κομενος μην γραφω τα ιδια πραγματα .

giannis64
20-08-10, 12:19
Dorian Yates !!:toast:


ο dorian κ πολυ σωστα μιλησε!!δεν γινεται να ειμαστε ολοι ιδιοι οτι χρηση κ να κανουμε!!!

:clap::clap::clap:

noz1989
20-08-10, 12:19
Κώστα θα ξαναπώ αυτό που είχε πει κάποιος αγωνιστικός σε μια συνέντευξη (εσύ τον θυμάσαι) που τώρα μου διαφεύγει.....

έλα να σου πω τι τρώω, τι προπόνηση κάνω, και τι φάρμακα παίρνω, και να δούμε αν μπορείς να γίνεις σαν εμένα!!

ποιος ήταν ???

Dorian Yates baby!!!:thumbup:

manos_
20-08-10, 12:19
(στα bold) η πιο λάθος άποψη που έχω ακούσει όλα αυτά τα χρόνια που ασχολούμαι με το bb...

Προφανως δεν ξερεις την ετυμολογια της λεξεως ενδομυχα γιαυτο.

Polyneikos
20-08-10, 12:20
Οποτε ας γραψει ο αλλος φοβαμαι να παρω και ας αφησει τις δικαιολογιες περι αθλητικου πνευματος και παπαρια μεντολες.

Mανο εδω θα μιλησω αντικειμενικα,όχι βασει προσωπικων επιλογων κ σκεψεων.
Τα φαρμακα ξεφευγουν από το αθλητικο πνευμα και τεινουν περισσότερο προς την διαστροφη και υπερβολη του αθληματος,απλα το εχουμε αποδεχθει σαν εικονα τις τελευταιες δεκαετιες.Δεν ειμαι εγω ομως αυτο που θα κρινω τι θα κανει ο αλλος στην ζωη του.

manos_
20-08-10, 12:22
Mανο εδω θα μιλησω αντικειμενικα,όχι βασει προσωπικων επιλογων κ σκεψεων.
Τα φαρμακα ξεφευγουν από το αθλητικο πνευμα και τεινουν περισσότερο προς την διαστροφη και υπερβολη του αθληματος,απλα το εχουμε αποδεχθει σαν εικονα τις τελευταιες δεκαετιες.Δεν ειμαι εγω ομως αυτο που θα κρινω τι θα κανει ο αλλςο στην ζωη του.

Μιλαω για ατομα που το θελουν πολυ αυτο που δινει το φαρμακο δηλαδη το αφυσικο λουκ και δεν παιρνουν και φερνουν δικαιολογιες στον εαυτο τους.Προφανως και ειναι διαστροφη τα φαρμακα και πολυ εθιστικη εγω ποτε δεν ειπα οτι ειναι φυσιολογικη επιλογη.

noz1989
20-08-10, 12:23
Mανο εδω θα μιλησω αντικειμενικα,όχι βασει προσωπικων επιλογων κ σκεψεων.
Τα φαρμακα ξεφευγουν από το αθλητικο πνευμα και τεινουν περισσότερο προς την διαστροφη και υπερβολη του αθληματος,απλα το εχουμε αποδεχθει σαν εικονα τις τελευταιες δεκαετιες.Δεν ειμαι εγω ομως αυτο που θα κρινω τι θα κανει ο αλλος στην ζωη του.

Μα, πανω κατω δεν ειναι ετσι και απο την φυση του το αθλημα???

+ μεγαλες δοσεις ναρκισισμου???

Surfer
20-08-10, 12:24
Προφανως δεν ξερεις την ετυμολογια της λεξεως ενδομυχα γιαυτο.



οκ!..:thumbup: το πας αλλού και δεν έχω διάθεση να το συνεχίσω...:)

manos_
20-08-10, 12:24
Μα, πανω κατω δεν ειναι ετσι και απο την φυση του το αθλημα???

+ μεγαλες δοσεις ναρκισισμου???


ναρκισισμος,σαδισμος και αυτοτιμωρια.

Polyneikos
20-08-10, 12:28
Oσον αφορα το αθλημα του bbing και σε αυτος που λες Μανο,ενας πολυ μεγαλος αθλητης ,ο Βασιλης Μπουζιανας σε μια συνεντευξη που μου είχε δωσει,μου είχε πει το εξης:


Είχα ασχοληθεί και με άλλα αθλήματα νεαρός όπως ποδόσφαιρο, μπάσκετ, στίβο αλλά όταν γνώρισα το bodybuilding τα έκανα όλα περα, λες και μου ήρθε μια επιφοίτηση..
Τo άθλημα το υπηρέτησα σαν θρησκεία. Ήταν κάτι που δεν μπορούσα να το προσδιορίσω από την αρχή αλλά στην πορεία κατάλαβα ότι ήταν αυτό που με γέμιζε.. Βέβαια μπορούμε να πούμε ότι ήταν και μια «σκληρή τιμωρία»,δεν συγκρίνεται με κανένα άθλημα σε προσπάθεια και στέρηση.


Αυτα τα λογια μου μειναν,τα κρατησα..

KATERINI 144
20-08-10, 12:30
μανος είσαι αυτοκαταστροφικός :green:
δεν τρεχει τίποτα, εχω συμπάθεια σε ατομα σαν εσενα μανο γιατι και εγω καπως ετσι αρπαζομουν αλλα με τα χρονια εμαθα να κοντρολάρω τα νευρα μου, παντος εδω δεν υπηρξε θεμα για να αρπαχτείς, εγω τουλαχιστον δεν ειδα κατι, τα ιδια πράγματα με αλλα λόγια λέγατε.

manos_
20-08-10, 12:41
μανος είσαι αυτοκαταστροφικός :green:
δεν τρεχει τίποτα, εχω συμπάθεια σε ατομα σαν εσενα μανο γιατι και εγω καπως ετσι αρπαζομουν αλλα με τα χρονια εμαθα να κοντρολάρω τα νευρα μου, παντος εδω δεν υπηρξε θεμα για να αρπαχτείς, εγω τουλαχιστον δεν ειδα κατι, τα ιδια πράγματα με αλλα λόγια λέγατε.

Ναι σορρυ και απο μενα εχω περιοδο αυτες τις μερες.Ειναι αυτοτιμωρια και πολυ σκληρη αν δεν εχεις τασεις σαδισμου δεν το κανεις αυτο αθλημα.

beefmeup
20-08-10, 14:00
με αφορμη τις φοτο ενος παληκαριου,κ κατι ποστ εκει ποσταρω εδω παλιγια να μην βγω οφ,κ με κραξει παλι ευγενικα ο πολυνικος:green:

ποιος νοιαζεται αν περνει κανεις η οχι???

υπαρχουν ατομα που περνουν οτι ναναι,κ παλι το σωμα τους παραμενει σκατα.

απτην στιγμη που δεν λες ψεματα οτι κατεβαινεις σε νατουραλ αγωνες κ εισαι τιγκα στην ντοπα,εισαι οκ,οτι κ αν κανεις.

δεν νομιζω οτι υπαρχει ηθικο διλημα,κ να μην γελιομαστε,ο λογος που οι περισοτεροι δεν περνουν ειναι η γιατι φοβουνται,η γιατι δεν εχουν προσβαση,η γιατι δεν εχουν γνωσεις,η γιατι φοβουνται τις τυχων συνεπειες.

αν ειχαν τα τρια πρωτα,κ δεν υπηρχε το τελευταιο,θα επερναν οι περισοτεροι.

λιγοι ειναι αυτοι που,εχουν το ηθικο σθενος να πουν "οχι".μην κρυβομαστε πισω απτο δακτυλο μας.

σορυ για το οφ,αλλα ηθικολογιες του κωλου δεν τις μπορω.ο καθε αθλητης ειναι αξιος συγχαρητηριων,αρκει να μην κοροιδευει τον κοσμο,λεγοντας ψεματα.
αλλα κ παλι κ να λεει στον εαυτο του το κανει.

manos_
20-08-10, 14:14
με αφορμη τις φοτο ενος παληκαριου,κ κατι ποστ εκει ποσταρω εδω παλιγια να μην βγω οφ,κ με κραξει παλι ευγενικα ο πολυνικος:green:

ποιος νοιαζεται αν περνει κανεις η οχι???

υπαρχουν ατομα που περνουν οτι ναναι,κ παλι το σωμα τους παραμενει σκατα.

απτην στιγμη που δεν λες ψεματα οτι κατεβαινεις σε νατουραλ αγωνες κ εισαι τιγκα στην ντοπα,εισαι οκ,οτι κ αν κανεις.

δεν νομιζω οτι υπαρχει ηθικο διλημα,κ να μην γελιομαστε,ο λογος που οι περισοτεροι δεν περνουν ειναι η γιατι φοβουνται,η γιατι δεν εχουν προσβαση,η γιατι δεν εχουν γνωσεις,η γιατι φοβουνται τις τυχων συνεπειες.

αν ειχαν τα τρια πρωτα,κ δεν υπηρχε το τελευταιο,θα επερναν οι περισοτεροι.

λιγοι ειναι αυτοι που,εχουν το ηθικο σθενος να πουν "οχι".μην κρυβομαστε πισω απτο δακτυλο μας.

σορυ για το οφ,αλλα ηθικολογιες του κωλου δεν τις μπορω.ο καθε αθλητης ειναι αξιος συγχαρητηριων,αρκει να μην κοροιδευει τον κοσμο,λεγοντας ψεματα.
αλλα κ παλι κ να λεει στον ευατο του το κανει.

Γιαυτο σε παω γιατι εχεις φρυδια.

thegravijia
20-08-10, 15:23
Δεν ειπα αυτο ρε συ.Ισα ισα που εγω θεωρω bodybuilder απλα και μονο αυτον που γυμναζεται,κανει διατροφη και ξεκουραζεται.Ανεξαρτητου φτιαξιματος.
διαφωνω καθετα


και αν δεν εισαι ετσι δεν εισαι ββερ? τη λετε ρε παιδια, βιγια πολυ απαραδεκτη τοποθέτηση.
oxi


Kαλα να χαλαρωσουμε λίγο που δεν γίνεται κι αλλιως.Δηλαδη πρεπει ντε και καλα να είσαι 100 κιλα και να βγαζεις κόντρες στους γλουτους;Αλλιως δεν εισαι bodybuilder;Μην αρρωστησουμε κιολας.
bodybuilder ειναι αυτος που φενετε οχι αυτος που απλα λεει οτι ειναι....!

τι με νοιαζει εμενα αν ξερει ολα τα προγραμματα και τις διατροφες απεξω - διΑβαζει ερευνες κτλ
αμα αυτα δεν δειχνουν πανωσου τι νΑ το κανεις

Devil Randime
20-08-10, 15:29
ο Thanasis reaction εχει δικιο. Ολα ειναι στον οργανισμο του καθενος παιδια. Ο οργανισμος του καθε ανθρωπου ειναι ενα καλα κρυφο μυστικο γενετικης και DNA που ουτε ο ιδιος ο αθλητης δε ξερει. Ολα ειναι θεμα προδιαθεσης του οργανισμου και ποια τα ορια του. Ο αθλητης που βρισκει αυτα τα ορια του οργανισμου του και τα σεβεται, ειναι για μενα ο κορυφαιος στο κοσμο...

beefmeup
20-08-10, 15:31
Ο αθλητης που βρισκει αυτα τα ορια του οργανισμου του και τα σεβεται, ειναι για μενα ο κορυφαιος στο κοσμο...

κ με τις αποδωσεις στα αθληματα τι γινεται??

ο κοσμος(εμεις δλδ)δεν χειροκροτουμε τον καλυτερο,αλλα τον πιο γρηγορο,η τον πιο φουσκωμενο.

Devil Randime
20-08-10, 15:42
κ με τις αποδωσεις στα αθληματα τι γινεται??

ο κοσμος(εμεις δλδ)δεν χειροκροτουμε τον καλυτερο,αλλα τον πιο γρηγορο,η τον πιο φουσκωμενο.

Εγω προσωπικα χωρις να θελω να το παιξω εξυπνος, χειροκροτω αυτον που το ΑΞΙΖΕΙ. Αν τωρα αυτος θα παιρνει ουσιες ή οχι, νομιζω μονο ο ίδιος θα το ξερει αυτο και κανεις άλλος...

beefmeup
20-08-10, 15:47
Εγω προσωπικα χωρις να θελω να το παιξω εξυπνος, χειροκροτω αυτον που το ΑΞΙΖΕΙ. Αν τωρα αυτος θα παιρνει ουσιες ή οχι, νομιζω μονο ο ίδιος θα το ξερει αυτο και κανεις άλλος...

το θεμα εναι οτι αυτος που αξιζει δεν εχει ενα ανατρεπομενο χρηματα απο πισω του για να τρεχει παντα κ να βγαινει στην μεση η στο τελος.
θελει χορηγειες κλπ,για να κανεις οτι κανεις σε επιπεδο τετοιο.
οποτε αργα η γρηγορα,αν αυτος τρεχει κ βλεπει τους αλλους να τον περνανε,η θα τα παρατησει,η θα σταματησει να τρεχει.

η θα παρει αναβολικα,για να τρεχει πιο γρηγορα.

το ιδεωδες του αθλητισμου,δεν υπαρχει κ τοσο στις μερες μας,πλην αυτου που εχουμε μεσα μας ο καθενας..σε τετοιο επιπεδο(πρωτ-αθλητισμου),αυτο το ιδεωδες απο μονο του δεν ειναι αρκετο.

tommygunz
20-08-10, 15:48
Εγώ απάντησα Μπορεί/Ίσως.

Όχι τόσο για το άμεσο μέλλον. Αλλά σκέφτομαι πως αν κάποιος φτάνει στα 35-40 ίσως να βλέπει τις δυνάμεις του να τον εγκαταλείπουν σε σχέση με αυτές που είχε πιο μικρός... Σε πολλούς αυτό μπορεί να είναι ιδιαίτερα δύσκολο να το αποδεχτούν.

Για αυτό τον λόγο αν έφτανα σε αυτή την ηλικία και συνέχιζα την ενασχόληση με το άθλημα, αν είχα ξεμπερδέψει με κουτσούβελα και δεν θα ήθελα να κάνω άλλα, αν η τσέπη μου μπορούσε να το στηρίξει και αν είχα αποκτήσει τις απαραίτητες γνώσεις γύρω από το θέμα, ίσως να έκανα χρήση.
Για το άμεσο μέλλον δεν νομίζω πάντως. Ούτως ή άλλως σοβαρά με τα βάρη ασχολούμε για μικρό χρονικό διάστημα. Δεν είναι ότι έχω φτάσει στα όριά μου με φυσικούς τρόπους και θέλω να δω πόσο παραπέρα μπορώ να πάω. Αν φτάσουμε εκεί βλέπουμε...

Όσον αφορά την χρήση που κάνουν άλλα άτομα, δε την κατακρίνω. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του. Ενήλικες είμαστε, ο καθένας ας πάρει ό,τι θέλει εφόσον ξέρει τις συνέπειες. "Who cares?" όπως είπε και ο beef...

Devil Randime
20-08-10, 15:51
Λογικο το βρισκω beef να μην υπαρχει το ιδεατο του αθλητισμου όπως λες μιας και ολα κινουνται γυρω απο το χρημα πλεον στον αθλητισμο... οποτε δεν εχεις αδικο καθολου σε αυτο φιλος..

Polyneikos
20-08-10, 16:28
διαφωνω καθετα
oxi


bodybuilder ειναι αυτος που φενετε οχι αυτος που απλα λεει οτι ειναι....!

τι με νοιαζει εμενα αν ξερει ολα τα προγραμματα και τις διατροφες απεξω - διΑβαζει ερευνες κτλ
αμα αυτα δεν δειχνουν πανωσου τι νΑ το κανεις

Mα εννοείται ότι πρεπει να εχει και αποτελεσματα καποιος πανω του.Εγω σου εξηγω ότι δεν πρεπει να είαν ιαπαραιτητα Muscle freak.πες μας εσυ Βασιλη ποιος είνια ο ορισμος του bber.Φαρμακα και βαρη ε;

thegravijia
20-08-10, 16:38
Mα εννοείται ότι πρεπει να εχει και αποτελεσματα καποιος πανω του.Εγω σου εξηγω ότι δεν πρεπει να είαν ιαπαραιτητα Muscle freak.πες μας εσυ Βασιλη ποιος είνια ο ορισμος του bber.Φαρμακα και βαρη ε;
δν καταλαβαινω ακριβως εδω τι θες να σου πω...

-
θεωρω οτι ειναι το 30% η προπονηση και η διατροφη (δηλ δν πολυπαιζει ρολο τι προγραμμα κανεις ητε διατροφης ητε προπονησης)

και το υπολοιπο 70% ειναι φαρμακο κυριως και γονιδια

αν θεωρησουμε το 100% = οι δυνατοτητες καποιου

χωρις φαρμακο στο 30% θα μεινεις

noz1989
20-08-10, 16:45
δν καταλαβαινω ακριβως εδω τι θες να σου πω...

-
θεωρω οτι ειναι το 30% η προπονηση και η διατροφη (δηλ δν πολυπαιζει ρολο τι προγραμμα κανεις ητε διατροφης ητε προπονησης)

και το υπολοιπο 70% ειναι φαρμακο κυριως και γονιδια

αν θεωρησουμε το 100% = οι δυνατοτητες καποιου

χωρις φαρμακο στο 30% θα μεινεις

Ναι ρε συ, αλλα αν παιρνεις φαρμακα και δεν δινεις το καταλληλο ερεθισμα στους μυες μεσω προπονησης και τα απαραιτητα θρεπτικα στοιχεια για να εποφεληθεις απο το αυξημενο αναβολικο περιβαλλον που δημιουργουν τα φαρμακα....:unsure:

beefmeup
20-08-10, 16:56
δν καταλαβαινω ακριβως εδω τι θες να σου πω...

-
θεωρω οτι ειναι το 30% η προπονηση και η διατροφη (δηλ δν πολυπαιζει ρολο τι προγραμμα κανεις ητε διατροφης ητε προπονησης)

και το υπολοιπο 70% ειναι φαρμακο κυριως και γονιδια

αν θεωρησουμε το 100% = οι δυνατοτητες καποιου

χωρις φαρμακο στο 30% θα μεινεις

φιλε αυτο ειναι λαθος.

αν καποιος εχει 100% δυνατοτητες με καλη προπονα κ διατροφη,θα φτασεις στο 100%(σε ιδανικες συνθηκες λεμε τωρα,ειναι δυσκολο να γινει αλλα τεσπα).

με το φαρμακο,αυτο που θα κανεις ειναι να αυξησεις το αρχικο 100% σου σε μεγαλυτερο ποσοστο.
μετα πας αλλου,δεν εισαι στο αρχικο σου 100%,το φυσιολογικο δλδ,που εισουν γενετικα φτιαγμενος να φτασεις χωρις φαρμακα.αλλαζει το σωμα σου τελειως,δεν υπαρχει μετρο συγκρισης.

Polyneikos
20-08-10, 16:57
δν καταλαβαινω ακριβως εδω τι θες να σου πω...

Μα το εχω θεσει από την αρχη,τι δεν καταλαβαινεις;

Δηλαδη πρεπει ντε και καλα να είσαι 100 κιλα και να βγαζεις κόντρες στους γλουτους;Αλλιως δεν εισαι bodybuilder;Μην αρρωστησουμε κιολας.


-
θεωρω οτι ειναι το 30% η προπονηση και η διατροφη (δηλ δν πολυπαιζει ρολο τι προγραμμα κανεις ητε διατροφης ητε προπονησης)

και το υπολοιπο 70% ειναι φαρμακο κυριως και γονιδια

αν θεωρησουμε το 100% = οι δυνατοτητες καποιου

χωρις φαρμακο στο 30% θα μεινεις

Eσυ δηλαδη το θεωρεις μονοδρομο για να είναι καποιος ολοκληρωμενος bber να παίρνει φαρμακα;Ειναι απαραιτητο καποιος να φτασει στο 100% όπως το λες;
Ακου να δεις λοιπον και κατι διαφορετικο:το 100% ειναι να βαλετε τον κωλο σας κατω,να πεθανετε στα βαρη,να ξεχασετε τα γευστικα φαγητα,
παγωτα,πίτσες ,σουβλακια, και να περιμενετε το σωμα σας τουλαχιστον 5-6-7 χρονια να δείτε πως θα αντιδρασει σε αυτο το μοτιβο.Εκει θα πείτε ότι φτασατε στο 100%.Αν μου ασχολείστε 2 χρονια και πιστευετε ότι φτασατε το ταβανι και πλεον μενουν μονο τα φαρμακα,τι να πω...
Από ότι καταλαβαινω εχουμε διαφορετικη αισθηση των πραγματων αλλα είναι κ θεμα εμπειριας,δεν σας παρεξηγω καποιους.

Devil Randime
20-08-10, 17:07
βασικα vijia με αυτο που ειπες ειναι σα να μειωνεις αυτο που λεγεται bodybuilding. Γενικα ο πρωταθλητισμος μαστιζεται απο ντοπα , αλλα αυτο δε σημαινει πως ολοι ντοπαρονται ή οτι θα κρινουμε ενα άθλημα-σπορ , απο κάποιους χαζούς ή μη..

Mitsen
20-08-10, 17:14
δεν νομιζω οτι υπαρχει ηθικο διλημα,κ να μην γελιομαστε,ο λογος που οι περισοτεροι δεν περνουν ειναι η γιατι φοβουνται,η γιατι δεν εχουν προσβαση,η γιατι δεν εχουν γνωσεις,η γιατι φοβουνται τις τυχων συνεπειες.

αν ειχαν τα τρια πρωτα,κ δεν υπηρχε το τελευταιο,θα επερναν οι περισοτεροι.

λιγοι ειναι αυτοι που,εχουν το ηθικο σθενος να πουν "οχι".μην κρυβομαστε πισω απτο δακτυλο μας.
Πολύ σωστά τα λες εδώ beef και το διατύπωσες καλύτερα από τις παραπάνω απαντήσεις μας. Για να μην γενικολογούμε θα μιλήσω για μένα. Όχι δεν τίθεται ηθικό θέμα, δε πάω με το σταυρο στο χέρι κλπ..

Ο λόγος που δεν παίρνω η δεν θα πάρω είναι γιατί φοβάμαι, δεν ξέρω τι κάνουν και τι συνέπειες έχουν στον οργανισμό και στην υγεία στο μέλλον. Η πρόσβαση και γενικότερα η απόκτηση τους δεν είναι δα και τόσο δύσκολο θέμα.

Αν ήτανε τσίχλα -κάτι τελείως ακίνδυνο- ναι θα έπαιρνα! αφού θα μπορούσα να ανεβώ σε επίπεδο bb γιατί όχι?
Όμως όλα τα φάρμακα ακόμα και η ασπιρίνη έχουν παρενέργειες στον οργανισμό.

Δεν θα χαλούσα τόσο πολύ την υγεία μου για να φτιάξω ένα καλύτερο σώμα με ημερομηνία λήξης, αυτό.

thegravijia
20-08-10, 17:16
βασικα vijia με αυτο που ειπες ειναι σα να μειωνεις αυτο που λεγεται bodybuilding. Γενικα ο πρωταθλητισμος μαστιζεται απο ντοπα , αλλα αυτο δε σημαινει πως ολοι ντοπαρονται ή οτι θα κρινουμε ενα άθλημα-σπορ , απο κάποιους χαζούς ή μη..
θα το πω οσο πιο απλα γινεται
για μενα bodybuilding ειναι οταν βλεπεις στο δρομο καποιον και λες αυτος ειναι τουμπανο
ε για να γινεις τουμπανο θες φαρμακο -( εκτος αν εχεις σουπερ γονιδια)

δεν με ενδιαφερει αν καποιος μετραει θερμιδες και απο το αερα που αναπνεει
και παει με ευλαβια 8 φορες γυμναστηριο την βδομαδα

απλα η γνωμη μου αυτη ειναι :toast:

TEFAAtzis
20-08-10, 17:21
θα το πω οσο πιο απλα γινεται
για μενα bodybuilding ειναι οταν βλεπεις στο δρομο καποιον και λες αυτος ειναι τουμπανο
ε για να γινεις τουμπανο θες φαρμακο -( εκτος αν εχεις σουπερ γονιδια)

δεν με ενδιαφερει αν καποιος μετραει θερμιδες και απο το αερα που αναπνεει
και παει με ευλαβια 8 φορες γυμναστηριο την βδομαδα

απλα η γνωμη μου αυτη ειναι :toast:

Πως εννοειες τον τουμπανο???Στυλ Κολεμαν???Oκ ο καθενας εχει την γνωμη του,εγω εχω αλλη γνωμη αλλα οπως ειπε και ο μεγαλος Κλιντ Ιστγουντ οι γνωμες ειναι σαν τις κωλοτ..... ο καθενας εχει και απο μια!!!:toast:

Devil Randime
20-08-10, 17:31
Πως εννοειες τον τουμπανο???Στυλ Κολεμαν???Oκ ο καθενας εχει την γνωμη του,εγω εχω αλλη γνωμη αλλα οπως ειπε και ο μεγαλος Κλιντ Ιστγουντ οι γνωμες ειναι σαν τις κωλοτ..... ο καθενας εχει και απο μια!!!:toast:

Ε γι'αυτο ειναι ο πιο μαγκας του Hollywood o Κλιντ Ιστγουντ!
+1 :thumbup:

Eddie
20-08-10, 17:56
διαφωνω καθετα

Kαι δλδ για σενα αυτος που γυμναζεται με βαρη,κανει διατροφη,ξεκουραζεται σωστα,δε ξενυχτα,δε καπνιζει,δε πινει αλκοολ τι ειναι,μαλακας??

Μη μου πεις αθλητης.Η ενας που προσπαθει να γινει bodybuilder.

Vinn
20-08-10, 18:24
Πως εννοειες τον τουμπανο???Στυλ Κολεμαν???Oκ ο καθενας εχει την γνωμη του,εγω εχω αλλη γνωμη αλλα οπως ειπε και ο μεγαλος Κλιντ Ιστγουντ οι γνωμες ειναι σαν τις κωλοτ..... ο καθενας εχει και απο μια!!!:toast:

:rolf::rolf::rolf: Τέλειο...

Και συμφωνω με eddie:thumbup:,οποιος τα κανει αυτα για μενα λεγεται BodyBuilder!!! Ασχετα με το πως φαινεται στους αλλους(Τερμα τουμπανο ή καλο σχηματισμενο κορμι),αλλα και παλι αν καποιος τηρει ολα αυτα το πιο λογικο ειναι να εχει μια αξιοπρεπη εμφανιση..

kostas317
20-08-10, 18:25
Τελικά από ότι έχω καταλάβει, αυτοί που κάνουν χρήση αναβολικών είναι άτομα από την φύση τους πολύ ανυπόμονα.
Εκεί που θα έφταναν το σώμα τους σε κάποιο καλό επίπεδο σε περίπου 10 χρόνια αυτοί το θέλουν να το κάνουν σε 2 χρόνια και χωρίς να στερούνται και κάτι από την διατροφή όπως ίσως να γινόταν στη πρώτη περίπτωση.
Το σημαντικότερο όμως είναι η υγεία γι αυτό ίσως δεν πρέπει κάποιος να το παίρνει στα ελαφρά. Πρέπει να τα λογαριάζει όλα, και το σημαντικότερο που πρέπει να σκεφτεί αν είναι διατιθέμενος αργότερα να τρέχει σε γιατρούς κτλ για κάτι πρόσκαιρο.
Η δίκια μου γνώμη είναι ότι δεν αξίζει…
Σας το λέει κάποιος που έχει ένα χρόνιο πρόβλημα και δεν μπορεί να κάνει ούτε την γυμναστική που θέλει, αλλά ούτε και την διατροφή την σωστή για να έχει το αποτέλεσμα που θέλει…

manos_
20-08-10, 18:55
Εγω τους σεβομαι ολους και τα κτηνη και τους κομματιες και αυτους που κανουν οτι μπορουνε και ολους αφου στο ιδιο βαγονι ειμαστε απλα ο καθενας περνει διαφορετικο δρομο και εχει αλλες προσδοκιες.

silk
20-08-10, 19:02
και κατι αλλο.
δεν λεει να κατακρινουμε κατι, τα στεροιδη ,
αν δεν εχουμε αποψη πανω στο θεμα.
μπηκε ενα παληκαρι τωρα στο φορουμ ο οποιος ειναι φιτιλια.
τον φαγαν ολοι οτι και καλα εχεικανει κυκλους και τετοια.
ναι και¨?
εκανε κυκλους και?
προφανως το παληκαρι αυτο που εκανε το εκανε καλα και βγαζει ματι αυτο.
δεν ειναι μονο θεμα ανυπομονισιας, ειναι θεμα να δεις μεχρι που φτανεις.

θυμαμαι παληκαρι απο εδω κιατο ο οποιος εφτασε 130 κιλα εχω την εντυπωση , αλλα αγωνιστικος.στεγνος.
ο θεος ξερει τι ειχε παρει.γυμναζοταν βια τριετια.
τωρα ειναι καμια 85αρια κιλα και ειναι λες και εχει παει κανα τρημηνο γυμ.
αυτος ηταν ανυπομονος.
ολοι οι αλλοι ειμαστε απλα περιεργοι .

tommygunz
20-08-10, 19:25
θα το πω οσο πιο απλα γινεται
για μενα bodybuilding ειναι οταν βλεπεις στο δρομο καποιον και λες αυτος ειναι τουμπανο
ε για να γινεις τουμπανο θες φαρμακο -( εκτος αν εχεις σουπερ γονιδια)

δεν με ενδιαφερει αν καποιος μετραει θερμιδες και απο το αερα που αναπνεει
και παει με ευλαβια 8 φορες γυμναστηριο την βδομαδα

απλα η γνωμη μου αυτη ειναι :toast:

Gravijia, καταλαβαίνω με ποιά έννοια θεωρείς κάποιον bodybuilder (και κατά ένα μεγάλο ποσοστό την συμμερίζομαι κιόλας), αλλά ας μην ξεχνάμε πως κανείς μας δεν ξεκίνησε τουμπανιασμένος. Θέλω να πω πως bodybuilder δεν σε κάνει μονάχα το αποτέλεσμα που θα έχεις π.χ. μετά από 5 χρόνια ενασχόλησης με βάρη και διατροφή, αλλά και η "διαδρομή" για να φτάσεις σε αυτό το αποτέλεσμα. Αυτός δλδ που λέω στο παράδειγμα δεν ήταν bodybuilder όλο τον καιρό που έκανε βάρη διατροφή και όλα τα συναφή, και έγινε bodybuilder στο τέλος από τα 5 χρόνια, αφότου τουμπάνιασε? Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...

beefmeup
20-08-10, 19:51
Εγω τους σεβομαι ολους και τα κτηνη και τους κομματιες και αυτους που κανουν οτι μπορουνε και ολους αφου στο ιδιο βαγονι ειμαστε απλα ο καθενας περνει διαφορετικο δρομο και εχει αλλες προσδοκιες.

εισαι αρχοντας.

ΤΕΛΟΣ!

απλα προφανως,καποιοι δινουν περισοτερη σημασια στο πως τους βλεπουν οι αλλοι,κ τι θα πουν οι αλλοι γιαυτους.

thegravijia
20-08-10, 19:54
Gravijia, καταλαβαίνω με ποιά έννοια θεωρείς κάποιον bodybuilder (και κατά ένα μεγάλο ποσοστό την συμμερίζομαι κιόλας), αλλά ας μην ξεχνάμε πως κανείς μας δεν ξεκίνησε τουμπανιασμένος. Θέλω να πω πως bodybuilder δεν σε κάνει μονάχα το αποτέλεσμα που θα έχεις π.χ. μετά από 5 χρόνια ενασχόλησης με βάρη και διατροφή, αλλά και η "διαδρομή" για να φτάσεις σε αυτό το αποτέλεσμα. Αυτός δλδ που λέω στο παράδειγμα δεν ήταν bodybuilder όλο τον καιρό που έκανε βάρη διατροφή και όλα τα συναφή, και έγινε bodybuilder στο τέλος από τα 5 χρόνια, αφότου τουμπάνιασε? Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...

ε οταν με το καλο φθασει σε ενα επιπεδο θα το παρει το χρισμα :green:


Kαι δλδ για σενα αυτος που γυμναζεται με βαρη,κανει διατροφη,ξεκουραζεται σωστα,δε ξενυχτα,δε καπνιζει,δε πινει αλκοολ τι ειναι,μαλακας??

Μη μου πεις αθλητης.Η ενας που προσπαθει να γινει bodybuilder.

ποιος ειμαι εγω για να κρινω τον αλλον επειδη κανει την οποιαδηποτε καβλα του ...
ο καθενας κανει οτι γουσταρει και οτι τον ευχαριστει
εγω απλα ειπα την γνωμη μου για το τι εστι μποντιμπιλντερ...
και αυτΑ τελος :thumbup:

loufas
20-08-10, 23:55
αν υπηρχε καποιο αναβολικο το οποιο θα μου αγκιοντουσαν οτι σε καπια περιπτωση δε θα μου ακανε κακο σωματικα ναυρολογικα η ψυχικα
ΝΑΙ!!!
αλλα επιδης δεν ειπαρχει αυτο.
ποτες ποτες.....!!!

Mitsen
21-08-10, 00:41
αν υπηρχε καποιο αναβολικο το οποιο θα μου αγκιοντουσαν οτι σε καπια περιπτωση δε θα μου ακανε κακο σωματικα ναυρολογικα η ψυχικα
ΝΑΙ!!!
αλλα επιδης δεν ειπαρχει αυτο.
ποτες ποτες.....!!!
+1:thumbup:

Devil Randime
21-08-10, 00:55
αν υπηρχε καποιο αναβολικο το οποιο θα μου αγκιοντουσαν οτι σε καπια περιπτωση δε θα μου ακανε κακο σωματικα ναυρολογικα η ψυχικα
ΝΑΙ!!!
αλλα επιδης δεν ειπαρχει αυτο.
ποτες ποτες.....!!!

και απο μένα +1 :thumbup:

thanasis reaction
21-08-10, 00:59
αν υπηρχε καποιο αναβολικο το οποιο θα μου αγκιοντουσαν οτι σε καπια περιπτωση δε θα μου ακανε κακο σωματικα ναυρολογικα η ψυχικα
ΝΑΙ!!!
αλλα επιδης δεν ειπαρχει αυτο.
ποτες ποτες.....!!!

αν υπηρχε τετοιο πραγμα δεν θα ηταν κ αναβολικο ρε παιδια!μην γραφετε οτι να ναι!

Eddie
21-08-10, 01:40
αν υπηρχε τετοιο πραγμα δεν θα ηταν κ αναβολικο ρε παιδια!μην γραφετε οτι να ναι!

Bασικα μη μπερδευεστε,αναβολικο ειναι και το μοσχαρι και η πρωτεινη και γενικα οποιαδηποτε τροφη προκαλει αναβολισμο.

Μαλλον το δημοψηφισμα θα ηταν καλυτερα να γραφει "θα παιρνατε ποτε ΑΑΣ?"

elias1988
21-10-10, 03:06
Μόλις ενημερωθώ κατάλληλα και επαρκώς, ναι.

Ειμαι της άποψης πως υπάρχει λανθασμένη ενημέρωση στο θέμα "αναβολικά στεροειδή" και ο καθένας πρέπει να το ψάξει μόνος του για να μάθει την αλήθεια (σίγουρα περισσότερη από αυτήν που παρουσιάζουν τα μέσα)

Υ.Γ. επηρεάστηκα και από το ντοκιμαντέρ "bigger stronger faster"

Mitsen
21-10-10, 03:12
ποσταρετο και μια 4τη φορα για να το εμπεδώσουμε:turtle:

elias1988
21-10-10, 03:16
ποσταρετο και μια 4τη φορα για να το εμπεδώσουμε:turtle:

είχε κολλήσει και το πάταγα συνέχεια....:unsure:

Αν μπορεί κάποιος μοντ να το σβήσει, αλλιώς απλά εμπεδώστε το όλοι σας καλά !! :P :P

Mitsen
21-10-10, 03:17
είχε κολλήσει και το πάταγα συνέχεια....:unsure:

Αν μπορεί κάποιος μοντ να το σβήσει, αλλιώς απλά εμπεδώστε το όλοι σας καλά !! :P :P

hehehe

Θα το σβήσει κάνας mod μην αγχώνεσαι:toast:

giannis64
21-10-10, 08:31
ποσταρετο και μια 4τη φορα για να το εμπεδώσουμε:turtle:


είχε κολλήσει και το πάταγα συνέχεια....:unsure:

Αν μπορεί κάποιος μοντ να το σβήσει, αλλιώς απλά εμπεδώστε το όλοι σας καλά !! :P :P

:rolf:

marvin
21-10-10, 13:55
Ψηφισα ΟΧΙ. Δεν εχω καθολου γνωσεις πανω στα αναβολικα αλλα μαλλον οτι ακουγεται πρεπει να ισχυει. Θα ηθελα οτι καταφερω πανω στο κορμι μου να ειναι δικο μου εργο και οχι χημικο αποτελεσμα.Σιγουρα αγαπω την εικονα μου οχι ομως τοσο ωστε να κινδυνεψει η υγεια μου!!:unsure:

El Topo
21-10-10, 14:24
Απλά όχι.
Δε χρειάζονται τρελές γνώσεις πάνω στο θέμα για να ξέρεις ότι τα αναβολικά είναι κάτι καταστροφικό για την υγεία (συκώτι, νεφρά κλπ) και άλλωστε, πιστεύω πως κατά κανόνα όσοι παίρνουν δεν έχουν πλήρη επίγνωση επί του θέματος, αφού με μαθηματική ακρίβεια στερούν από τον εαυτό τους χρόνια ζωής.

Φυσικά, υπάρχουν κι αυτοί που ξέρουν τους κινδύνους (όχι στον απόλυτο βαθμό συνήθως αλλά σε μεγάλο) και το κάνουν από επιλογή, είτε επαγγελματική, είτε γιατί τους αρέσει.
Για τους επαγγελματίες δε μπορώ να πω κάτι, γιατί αυτό το δρόμο επιλέγουν για τη ζωή τους (παρότι δεν είναι ο πλέον σωστός) και χωρίς αναβολικά είναι αδύνατο να πορευτούν.
Για τους ερασιτέχνες πάλι, καλύτερα να μη μιλήσω, γιατί βάζουν τη στρεβλή εικόνα που έχουν στο μυαλό τους πάνω από την υγεία, μπαίνοντας σε δρόμους χωρίς γυρισμό και αυτό τα λέει όλα.

Εν κατακλείδι, πιστεύω πως με σωστή γυμναστική, πειθαρχία, καλή διατροφή και (για όσους θέλουν το κάτι παραπάνω) λίγα συμπληρώματα, το σώμα μπορεί να φτάσει σε πολύ υψηλά επίπεδα.
Τα αναβολικά και όλες οι επικίνδυνες αυτές ουσίες, είναι για τους επαγγελματίες bb και μόνο.
Για τους ερασιτέχνες είναι απλά ένδειξη άγνοιας και τουλάχιστον απερισκεψίας.

pan0z
21-10-10, 14:29
Ψηφισα ΟΧΙ. Δεν εχω καθολου γνωσεις πανω στα αναβολικα αλλα μαλλον οτι ακουγεται πρεπει να ισχυει. Θα ηθελα οτι καταφερω πανω στο κορμι μου να ειναι δικο μου εργο και οχι χημικο αποτελεσμα.Σιγουρα αγαπω την εικονα μου οχι ομως τοσο ωστε να κινδυνεψει η υγεια μου!!:unsure:

Πιστευω οσα λενε ή μαλλον ακουμε για τα side effects κτλπ ειναι εως ενα σημειο παραπληροφορηση οπως στα παντα που ακουμε πχ με τις κρεατινες,πρωτεινες ακομα και εκει υπαρχει παραπληροφορηση στον κοσμο που δεν γνωριζει απο αυτα και λεει θα χασεις το συκωτι σου αν παρεις πρωτεινη και θα χεφουσκωσεις αν παρεις κρεατινη και μπλα μπλα μπλα που τα εχουμε ακουσει ολοι.Σιγουρα η καταχρηση κανει τον οργανισμο να γυρναει αμυντικα και να αρχιζεις να εχεις προβληματα αλλα γενικα πολλα απο αυτα που λενε για τα αναβολικα δεν πιστευω οτι ισχυουν κατα την αποψη μου παντα.Τεσπα στο θεμα μας ψηφιζω οχι οτι δεν θα παρω ουτε θα επερνα ποτε γιατι μου αρεσει το σωμα να φαινεται αρμονικο και χωρις υπερβολες.

HIT
21-10-10, 15:39
Στεροειδή όχι δεν θα έπαιρνα …γιατί όλα τα στεροειδή έχουν short time side effects και long time side effects…

...δηλαδή ας πούμε ότι κάποιος δεν έχει πάρει πότε στην ζωή του και θέλει να δοκιμάσει και να κάνει ένα κύκλο μόνο τριών μηνών με ****** και ******* και είναι τυχερός και δεν του βγάλει κανένα side effect ( που αμφιβάλω) ή του βγάλει κάποια μικρά κτλ...αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα του βγάλει και κάποια side effects μετά από χρόνια (long time side effects)...ότι post cycles και να κάνει...από την στιγμή που μπούνε αυτές οι ουσίες στο αίμα σου όλα να τα περιμένεις είτε σε μικρό είτε σε μεγάλο χρονικό διάστημα...για παράδειγμα ένας φίλος μου έκανε ένα κύκλο για 3 μήνες και όταν τα σταμάτησε μετά επανήλθε σωματικά έτσι όπως ήταν πριν πάρει στεροειδή (δηλαδή τσάμπα τα πήρε ... ήταν μόνο για λίγο η χαρά...) και μετά από δύο χρόνια του βγήκε πρόβλημα στον προστάτη(δηλαδή long time side effects)...

Στεροειδή όπως:
*********************************

ΟΧΙ ΠΟΤΕ

Όμως!

...αν είχα τα χρήματα και τον κατάλληλο γιατρό να με παρακολουθεί για ακριβα στακαρίσματα με Protein Peptides and Growth Hormones κύκλους όπως:
*********************

(γνωστά και ως αναβολικά του Hollywood)

Με την προϋπόθεση βέβαια ότι δεν θα ήταν βουλγάρικα και κινέζικα αλλά μεγάλων πολυεθνικών φαρμακοβιομηχανιών.....ναι ίσως... έκανα κάποιους κύκλους για 2 χρόνια το πολύ...βέβαια πάλι αν τα σταματούσα τα «Peptides» πάλι μετά τα επίπεδα GH θα ήταν χαμηλότερα από ότι πριν τα ξεκινήσω για αρκετό καιρό και πάλι δεν ξέρω τι θα μπορούσε όλος αυτός ο κύκλος να μου βγάλει μετά από 15-20 χρόνια...

Αλλά και πάλι αν κάποιος δεν έχει επαγγελματικούς στόχους είναι λίγο ματαιόδοξο να τα πάρει μόνο για την βόλτα στην παραλία....

Menios Ser1985
21-10-10, 16:00
Ωραίος HIT,σε βρίσκω μελετημένο!:thumbup:Το Peptide Doping έχει προχωρήσει και παίρνει τη θέση των παλιών απλοικών "θεραπειών",δίνοντας πολύ μεγαλύτερα αποτελέσματα!Πλέον,κατά τη γνώμη μου,σε τόπ επίπεδο ΒΒ φτάνουν κατά κύριο λόγο εκείνοι που έχουν πολύ κεφάλαιο να διαθέσουν!!!Καλά τα γονίδια και η καλή γενετική προδιάθεση αλλά όταν αυτά φτάσουν στο όριο και χρειαστεί να ανέβει κανείς επίπεδο,εκεί πρέπει να βάλει το χέρι βαθειά στην τσέπη!
Εμείς οι υπόλοιποι να λέμε πάλι καλά που μπορούμε και παίρνουμε τα απολύτως απαραίτητα!

Andrikos
21-10-10, 16:08
Στεροειδή όχι δεν θα έπαιρνα …γιατί όλα τα στεροειδή έχουν short time side effects και long time side effects…


Αφού τα φοβάσαι τόσο μήπως θα έπρεπε να σκεφτείς την λύση της στείρωσης ή του ευνουχισμού ; :green:



...δηλαδή ας πούμε ότι κάποιος δεν έχει πάρει πότε στην ζωή του και θέλει να δοκιμάσει και να κάνει ένα κύκλο μόνο τριών μηνών με ****** και ******* και είναι τυχερός και δεν του βγάλει κανένα side effect ( που αμφιβάλω) ή του βγάλει κάποια μικρά κτλ...αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα του βγάλει και κάποια side effects μετά από χρόνια (long time side effects)...ότι post cycles και να κάνει...από την στιγμή που μπούνε αυτές οι ουσίες στο αίμα σου όλα να τα περιμένεις είτε σε μικρό είτε σε μεγάλο χρονικό διάστημα...για παράδειγμα ένας φίλος μου έκανε ένα κύκλο για 3 μήνες και όταν τα σταμάτησε μετά επανήλθε σωματικά έτσι όπως ήταν πριν πάρει στεροειδή (δηλαδή τσάμπα τα πήρε ... ήταν μόνο για λίγο η χαρά...) και μετά από δύο χρόνια του βγήκε πρόβλημα στον προστάτη(δηλαδή long time side effects)...

Στεροειδή όπως:
*********************************

ΟΧΙ ΠΟΤΕ

Όμως!

...αν είχα τα χρήματα και τον κατάλληλο γιατρό να με παρακολουθεί για ακριβα στακαρίσματα με Protein Peptides and Growth Hormones κύκλους όπως:
*********************

(γνωστά και ως αναβολικά του Hollywood)

Με την προϋπόθεση βέβαια ότι δεν θα ήταν βουλγάρικα και κινέζικα αλλά μεγάλων πολυεθνικών φαρμακοβιομηχανιών.....ναι ίσως... έκανα κάποιους κύκλους για 2 χρόνια το πολύ...βέβαια πάλι αν τα σταματούσα τα «Peptides» πάλι μετά τα επίπεδα GH θα ήταν χαμηλότερα από ότι πριν τα ξεκινήσω για αρκετό καιρό και πάλι δεν ξέρω τι θα μπορούσε όλος αυτός ο κύκλος να μου βγάλει μετά από 15-20 χρόνια...

Αλλά και πάλι αν κάποιος δεν έχει επαγγελματικούς στόχους είναι λίγο ματαιόδοξο να τα πάρει μόνο για την βόλτα στην παραλία....

Μπράβο που έχεις εμβαθύνει τόσο στο θέμα, σκέψου να ήθελες να πάρεις:green:

beefmeup
21-10-10, 16:10
Μπράβο που έχεις εμβαθύνει τόσο στο θέμα, σκέψου να ήθελες να πάρεις:green:

:bowdown:

giannis64
21-10-10, 16:10
:thumbup::rolf:

Polyneikos
21-10-10, 16:17
Το τοπικ κλειδωνεται ,δεν επιτρεπονται αυτες οι αναφορες και το μελος ΗΙΤ δεν συμβιβαζεται με τους κανονες του φόρουμ,επανελειμμενα....