PDA

Επιστροφή στο Forum : Hemo (Γιώτης)



Devil Randime
12-08-10, 13:17
Ισως καποιο γελάσουν αλλά το Hemo θεωρείται και αυτό συμπλήρωμα διατροφής. Το βρίσκουμε σε όλα τα σουπερ μάρκετ σε πολύ φτηνή τιμή. Ποια η γνώμη σας?

http://www.apn.gr/wp-content/uploads/2008/11/hemo.jpg

Ανα 15gr Hemo + 200ml ημιαποβουτηρωμένο γάλα έχουμε:
Ενέργεια : 156 / 655 (Kcal / kJ)
Proteins : 7,8
Carbohydrates : 22,2
Sugars : 20,5
Fat : 3,8
-Saturated fat : 2,5
Fibres : 0,6
Sodium : 0,11

Περιέχει επίσης Βιταμίνες A, B1, B2, Β6 , C, D, E , Νιασίνη, Παντοθενικό οξύ, Βιοτίνη, Φολικό οξύ, Ασβέστιο, Φώσφορο, Σίδηρο, Μαγνήσιο, Ψευδάργυρο

Γεύση : κακάο
11 Βιταμίνες + 5 μεταλλικά στοιχεία + ΒΥΝΗ

mg_24
12-08-10, 13:59
lol,βασικα πιο πολυ για ενισχυτικο γευσης θα ελεγα οτι προοριζεται!:P

offtopic:στην ηλικια των 16,ενα φιλαρακι,ξεκινησε την ληψη σκονης πρωτεινης.Καθως η μητερα του ηταν περα για περα αντιθετη με αυτο,ο αθεοφοβος πηρε σκονη πρψτεινης με γευση σοκολατα,και την τοποθετησε μεσα στο κουτι του Hemo....Οποτε καθε πρωι επιμε και απο μια γερη δοση γαλακτος με ''Hemo'' :green::bowdown::bowdown::bowdown:

Devil Randime
12-08-10, 14:04
Για πρωινο άχρηστο το θεωρείς? Καθαρα για πρωινό μιλάω παντα...

TEFAAtzis
12-08-10, 14:05
lol,βασικα πιο πολυ για ενισχυτικο γευσης θα ελεγα οτι προοριζεται!:P

offtopic:στην ηλικια των 16,ενα φιλαρακι,ξεκινησε την ληψη σκονης πρωτεινης.Καθως η μητερα του ηταν περα για περα αντιθετη με αυτο,ο αθεοφοβος πηρε σκονη πρψτεινης με γευση σοκολατα,και την τοποθετησε μεσα στο κουτι του Hemo....Οποτε καθε πρωι επιμε και απο μια γερη δοση γαλακτος με ''Hemo'' :green::bowdown::bowdown::bowdown:

ωραιοςςςς ο τυπος με το hemo

Polyneikos
12-08-10, 14:16
Όταν εχεις παρει καμια 10lb όπως εγω ,και στα 3 κιλα δεν την παλευεις αλλο γιατι από την αρχη δεν σου πολυαρεσε,καλό είναι το Hemo ,να σπασει λίγο την ασβεστιλα.Κατα τα αλλα τσου,υποτίθεται παμε μπροστα,μην γυρισουμε και στις παιδικες κρεμες για υποκαταστατο,αυτα εχουν ξεπεραστει.

Dreiko
13-08-10, 00:33
lol,βασικα πιο πολυ για ενισχυτικο γευσης θα ελεγα οτι προοριζεται!:P

offtopic:στην ηλικια των 16,ενα φιλαρακι,ξεκινησε την ληψη σκονης πρωτεινης.Καθως η μητερα του ηταν περα για περα αντιθετη με αυτο,ο αθεοφοβος πηρε σκονη πρψτεινης με γευση σοκολατα,και την τοποθετησε μεσα στο κουτι του Hemo....Οποτε καθε πρωι επιμε και απο μια γερη δοση γαλακτος με ''Hemo'' :green::bowdown::bowdown::bowdown:

αυτα ειναι!!!!εγω το εκανα στο στρατο αυτο με το hemo και την πρωτεινη........:army1:

Georges
13-08-10, 03:33
Όταν εχεις παρει καμια 10lb όπως εγω ,και στα 3 κιλα δεν την παλευεις αλλο γιατι από την αρχη δεν σου πολυαρεσε,καλό είναι το Hemo ,να σπασει λίγο την ασβεστιλα.Κατα τα αλλα τσου,υποτίθεται παμε μπροστα,μην γυρισουμε και στις παιδικες κρεμες για υποκαταστατο,αυτα εχουν ξεπεραστει.


Για πες πια είναι μπας και την αποφύγουμε μελλοντικά

Polyneikos
13-08-10, 08:43
http://forum.bodybuilding.gr/showpost.php?p=168068&postcount=44

jGod
13-08-10, 09:00
ποιος ακριβως φιλε μου σου ειπε οτι θεωρείται συμπλήρωμα?
εγω το θεωρω πιτογυρο γιατι και σαυτο αν βαλουμε 200γρ απαχο γαλα τις ιδιες βιταμινες θα χει.

Devil Randime
13-08-10, 20:51
Βασικα εγω βάζω μια κουταλια hemo στο πρωινό μου (250ml γάλα 70% χωρις λακτοζη + 2 weetabix) για να δώσει λίγο γεύση μιας και το γαλα σκετο το απεχθανομαι ολίγον...

Lao
15-08-10, 17:45
Πω πω τι μου θύμισε αυτό το θέμα... Έχω καταναλώσει ΤΟΝΟΥΣ Hemo!

Χωρίς πλάκα, επειδή πίνω περίπου 1 λίτρο την μέρα γάλα και κάπου έχω βαρεθεί την γεύση του, βάζω και εγώ κάποια σοκολατούχα σκόνη αν και αντί για Hemo προτιμώ την σκόνη του Βερόπουλου... :P

mobile094
20-02-12, 12:55
Έχω περάεει και εγω απο το Hemo αλλά το σταμάτησα γιατί με πείραξε...

morgoth
20-02-12, 12:59
νεσ κουικ για το γαλα :P

vaggan
20-02-12, 13:32
νεσ κουικ για το γαλα :Pαυστηρα μετα την προπονηση

mitsoulas
21-02-12, 16:22
Πηγαινω συχνα στο σουπερ μαρκετ και το εχω προσεξει ουκ ολιγες φορες προβληματιζομουν αν πρεπει να το αγορασω για να το καταναλωνω το πρωι μαζι με το γαλα και την βρωμη μια μερα κοντοσταθηκα μελετησα τα συστατικα που εχει και ειδα οτι εχει πολυ ζαχαρη μεσα και λιπος. Το προσπερασα και νομιζω οτι μονο για την ζαχαρη δεν αξιζει εχει βεβαια και πολλα καλουδια μεσα αλλα την ζαχαρη να μην ειχε ισως το εβλεπα θετικα το προιον.

kostas11
21-02-12, 16:35
http://www.youtube.com/watch?v=ADiksyrAtUw