PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορία!!!!



kostas21arseni
10-04-07, 21:20
Παιδιά, υπάρχει περίπτωση να κάνω σώμα χωρίς την χρήση φαρμάκων ή πρωτεινών ????/
Ειμαι 105 κιλα και έχω και λίπος πολυ. Κατα τ'αλλα κάνω γυμναστική 1 χρόνο και το καλούπι το έχω όμως το μόνο που με ενοχλεί είναι το λίπος πάνω απο τους μυς.

Theristis
10-04-07, 21:48
Πρώτα απο όλα την πρωτεϊνη μην την βάζεις μαζί με τα φάρμακα ή σε κάποια παρόμοια κατηγορία να την βάζεις μαζί με τα φαγητά οπότε δεν είναι κάτι αναντικατάστατο που δεν μπορείς να συμπληρώσεις με την διατροφή σου.Πάντως για να σου απαντήσω στην ερώτηση σου γενικότερα θα πρέπει να μας πεις τους στόχους σου πχ άμα θες να γίνεις σαν τον coleman δεν μπορείς φυσικά αλλά άμα θες ένα καλό γυμναζμένο σωματάκι πιστεύω οτι σε αρκετό χρονικό διάστημα θα μπορέσεις να φτάσεις στο επίπεδο που θέλεις αφου λες οτι έχεις αρκετό λίπος αλλά καλό μυϊκό σύστημα τότε σου χρειάζετε μια καλή γράμμωση.

jiujitSu
10-04-07, 21:54
Παιδιά, υπάρχει περίπτωση να κάνω σώμα χωρίς την χρήση φαρμάκων ή πρωτεινών ????/
Ειμαι 105 κιλα και έχω και λίπος πολυ. Κατα τ'αλλα κάνω γυμναστική 1 χρόνο και το καλούπι το έχω όμως το μόνο που με ενοχλεί είναι το λίπος πάνω απο τους μυς.

Τα αλλα στατς σου ?
Yψος, ποσοστο λιπους ?

Τι σωμα θες να κανεις ? καντο λιγο πιο συγκεκριμενο.

Billy
10-04-07, 22:44
Αν σε ενοχλει το λιπος τοτε θα πρέπει να απαλλαγεις απ'αυτό.
Πρεπει να μπεις σε σωστη διατροφη και σε ασκηση,
Πρεπει να βαλεις στοχους και χρονοδιαγραμμα.
Στην αρχη θα σου ειναι δυσκολο αλλα οσο θα βλέπεις τις προσπαθειες σου να αποδιδουν θα παίρνεις περισσοτερο θάρρος και θα προχωράς.

kostas21arseni
10-04-07, 23:18
1.86 YPSOS
105 KILA

Theristis
10-04-07, 23:27
Η γνώμη μου είναι να ξεκινίσεις τώρα σιγά σιγά γράμμωση μέχρι τέλος καλοκαιριού για να νιώθεις και εσύ καλύτερα αφού θα βλέπεις το αποτέλεσμα που θέλεις.

billys15
10-04-07, 23:44
Ο,τι ειπανε οι παραπανω ^^.Και να ξερεις τις πρωτες μερες ισως δυσκολευτεις λιγο να χασεις,αλλα απο κει και περα θα κατεβαινουν οι ποντοι και τα κιλα πολυ ευκολα.