Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 96
  1. 22-09-10 16:51 #16
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geo28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ωραια τα χερια μ ειναι 40 εκατ. αυτη τη στιγμη και κανω ενα χρονο και κατι καθαρα γυμναστικη...λιγο ειναι?δε νομιζωδεν ειπα μονο βασικες αλλα καμια δυο απομονωσης...
    για ενα χρονο πολυ ειναι!!
    συμφωνω οτι πρεπει κανα 2 απομονωσεις να παιξεις βαρια αλλα κ 2 σετ στο τελος των 21 νομιζω καλο θα κανουν στην αναπτυξη των χεριων
    απλα γνωμη μου
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-09-10 18:59 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    για ενα χρονο πολυ ειναι!!
    συμφωνω οτι πρεπει κανα 2 απομονωσεις να παιξεις βαρια αλλα κ 2 σετ στο τελος των 21 νομιζω καλο θα κανουν στην αναπτυξη των χεριων
    απλα γνωμη μου
    εγω προσωπικα τις 21 επαναληψεις δεν τις εχω δοκιμασει ποτε και ας γυμναζομαι παρα πολλα χρονια.παντως εγω ακουσει καλα λογια απο πολλους.παραμενω στις κλασικες ασκησεις π.χ. καμψεις με μπαρα η αλτηρες,λαρρυ και συγκεντρωτικες.κανω συχνα παραλλαγες στις απομονωτικες,αλλα παντα κανω 5 βαρια σετ των 8 και τα χερια μου ειναι 46 αρια.και ανα δυο μηνες περιπου κανωκαι κανενα σουπερ σετ για να ξεκολλαει το σωμα.αλλα η γνωμη μου ειναι οτι για να εχεις μια πληρη αναπτυξη πρεπει να γυμναζεις τους μυς απο διαφορετικες γωνιες,και αυτο ισχυει για ολες τις μυικες ομαδες.και κατιοντα σετ να κανεις σε οποιδηποτε ασκηση μια στο τοσο...τουμπανο θα γινεις!!!αυτη ειναι η αποψη μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-09-10 10:59 #18
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Η ένταση της άσκησης αυτής είναι πολύ μεγάλη.
    Για το λόγο αυτό - για να αποφύγουμε την υπερπροπόνηση (overtrainning) - ένας τρόπος να την εντάξει κάποιος στο πρόγραμμα προπόνησης είναι μία φορά το μήνα.

    Κάνεις μία φορά την εβδομάδα τρικέφαλους, άρα 4 φορές το μήνα. 3 φορές εκτελείς το πρόγραμμα που έχεις επιλέξει και την τέταρτη έλξεις 21.

    Έτσι δίνεις ένα καλό σοκ στους δικέφαλους για περαιτέρω ανάπτυξη χωρίς να το παρακάνεις.

    Υ.Γ.: Σ' εμένα και σε πολλούς άλλους η άσκηση αυτή μας έχει βοηθήσει να ξεκολλήσουμε από σημείο στασιμότητας. Πιστεύω αξίζει έστω μια δοκιμή, ειδικά αν κάποιος έχει κολλήσει...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη metz : 23-09-10 στις 11:05
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-09-10 22:03 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο metz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ένταση της άσκησης αυτής είναι πολύ μεγάλη.
    Για το λόγο αυτό - για να αποφύγουμε την υπερπροπόνηση (overtrainning) - ένας τρόπος να την εντάξει κάποιος στο πρόγραμμα προπόνησης είναι μία φορά το μήνα.

    Κάνεις μία φορά την εβδομάδα τρικέφαλους, άρα 4 φορές το μήνα. 3 φορές εκτελείς το πρόγραμμα που έχεις επιλέξει και την τέταρτη έλξεις 21.

    Έτσι δίνεις ένα καλό σοκ στους δικέφαλους για περαιτέρω ανάπτυξη χωρίς να το παρακάνεις.

    Υ.Γ.: Σ' εμένα και σε πολλούς άλλους η άσκηση αυτή μας έχει βοηθήσει να ξεκολλήσουμε από σημείο στασιμότητας. Πιστεύω αξίζει έστω μια δοκιμή, ειδικά αν κάποιος έχει κολλήσει...
    σωστος!!ιδιως κιολας που μιλαμε για δικεφαλους που ειναι και μικρη μυικη ομαδα.μην τους τιναξουμε κιολας.........
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-09-10 22:20 #20
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    εγω προσωπικα που κανω δικ 2 φορες την βδομαδα η αν θελετε μια καθε 3 με 5 μερες την κανω στη μια απο τις 2 προπονησεις
    αμα τρως καλα δεν παθαινεις τιποτα
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-09-10 23:15 #21
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω προσωπικα που κανω δικ 2 φορες την βδομαδα η αν θελετε μια καθε 3 με 5 μερες την κανω στη μια απο τις 2 προπονησεις
    αμα τρως καλα δεν παθαινεις τιποτα
    Διατροφή και ξεκούραση είναι απαραίτητα!
    Από 'κει και πέρα όμως τα γενετικά χαρακτηριστικά και το επίπεδο του καθενός διαφέρουν.
    Η πρόταση που έκανα έχει στόχο το ευρύ κοινό αν θέλεις. Κάποιος που δεν ξεκουράζεται σωστά, δεν τρέφεται σωστά, δεν έχει μεγάλη εμπειρία η αντοχές μπορεί να δοκιμάσει αυτή την άσκηση μια φορά το μήνα διασφαλίζοντας ότι θα αποφύγει την υπερ-προπόνηση του δικεφάλου δίνοντας του όμως το σοκ που θα οδηγήσει σε επιπλέον ανάπτυξη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-09-10 23:11 #22
    Προεπιλογή
    τι ειναι οι ασκησεις απομονωσης ? πιες ειναι αυτες
    ας το νιτρο πιας το φιλτρο
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-10-10 14:04 #23
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Aσκήσεις απομονωσης ειναι εκεινες όπου ενεργοποιείται συνηθως μια αρθρωση-μυική ομαδα .Τις χρησιμοποιουμε για να δουλεψουμε μεμονωμενα ενα μυ μειωνοντας την εμπλοκη αλλων μυικων ομαδων.
    Ασκησεις απομονωσης ειναι π.χ. οι καμψεις αυτοσυγκεντρωσης ,kick back crossover,pec dec,εκτασεις κτλ.
    Αντίθετα ,στις πολυαρθρικες ασκησεις περα από την βασικη μυικη ομάδα ενεργοποιουνται και αλλες υποστηρικτικες-κινητηριες μυικες ομαδες και σαφως δίνουν μεγαλύτερο μυικο ερεθισμα
    Παραδειγματα πολυαρθρικων ασκήσεων είναι τα squat,αρσεις θανατου,πιεσεις,κωπηλατικες κτλ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-10-10 14:28 #24
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω προσωπικα που κανω δικ 2 φορες την βδομαδα η αν θελετε μια καθε 3 με 5 μερες την κανω στη μια απο τις 2 προπονησεις
    αμα τρως καλα δεν παθαινεις τιποτα
    Σε αυτό συμφωνώ και επαυξάνω, ο μύθος της υπερπροπόνησης έχοντας σαν κύρια αιτία την προπόνηση είναι από τους πιο άκυρους μύθους. Θα κάνω quote κάτι που είπε κάποιος σε ένα ξένο φόρουμ το οποίο μου άρεσε πολύ και είναι μεγάλη αλήθεια: "There's no such thing as overtraining, there's only undereating"
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-10-10 16:26 #25
    Προεπιλογή
    Διαφωνω, υπαρχει υπερπροπονηση, και μπορει να σου γονατισει το νευρικο συστημα, τα επινενφιδια, να δημιουργησει συνδρομα υπερχρησης σε τενοντες, προβληματα στα οστα και πολλα αλλα, δε πα να τρως πεντε βουβαλια την ημερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-10-10 17:07 #26
    Το avatar του χρήστη geo28

    Εγγραφή
    27-11-2009
    Περ.
    zanarkand ruins
    Μηνύματα
    1.095
    Προεπιλογή
    Kι ομως ειναι δυσκολα εως απιθανο το θεμα της υπερπροπονησης στο επιπεδο μας...διαβαζα μια συνενυευξη ενος προπονητη(δε θυμαμμαι πιος ηταν,ισως ο ripptoe) που ελεγε οτι σε ολη του τη ζωη ειχε δει μονο 2 περιπτωσεις αληθινης υπερπροπονησης..
    "A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on."
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-11-10 01:05 #27
    Προεπιλογή
    Θα τη δοκιμασω την επόμενη φορα που θα κανω δικεφαλα!

    Να τη βαλω στο τελος απ' ότι καταλαβα αλλα ποσα σετ να κανω; Αυξανω τα κιλα σε καθε αλλαγη σετ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-11-10 01:06 #28
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    oxi ιδια κιλα και λιγα 2 σετ κανε
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-11-10 01:09 #29
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-12-10 22:49 #30
    Προεπιλογή γφ
    εγω που ειμαι 15χρονων μπορω να τι κανω αυτη τι ασκηση και αν ναι ποσα κιλα?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία