Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 16
  1. 29-09-10 12:01 #1
    Το avatar του χρήστη FiVo-Alex/City

    Εγγραφή
    28-09-2010
    Περ.
    Αλεξανδρουπ
    Μηνύματα
    187
    Talking "Λίγα λόγια..."
    Γεια σας και από εμένα.

    Το όνομα μου είναι Φίλιππος και είμαι φίλος της σελίδας εδώ και κάποιους μήνες. Χθες αποφάσισα να δημιουργήσω έναν λογαριασμό και να γίνω ενεργό μέλος της παρέας σας.

    Είμαι 30 χρόνων, σχεδιαστής δομικών έργων σε αρχιτεκτονικό γραφείο και σαν δεύτερη δουλειά εργάζομαι ως barman (ανήκω στην γενιά των 800 ευρώ και δεν φτάνουν για τίποτα), 1,89 μέτρα και αυτή την στιγμή 79 κιλά με ποσοστό λίπους 10,2%.

    Λατρεύω πραγματικά τον αθλητισμό και πάντα ήταν μέρος της ζωής μου σαν hobby. Στο Γυμνάσιο έως και την πρώτη λυκείου ήμουν μέλος της ομάδας Μπάσκετ του Εθνικού Αλεξανδρούπολης αλλά λόγο προπονητή και της απόφασης μου να στρωθώ στο διάβασμα το έβαλα σε δεύτερη μοίρα. Έτσι έπαιζα Basket μόνο στον ελεύθερο χρόνο μου και κατά την διάρκεια των σπουδών πολύ 5x5. Ποτέ δεν χρειάστηκε να προσέξω ιδιαίτερα την διατροφή μου. Ίσως γιατί δεν έτρωγα τόσο συχνά έξω και ίσως γιατί ξεχνούσα συχνά να φάω. Δουλεύω από τα 16 μου γιατί είμαι πολύ υπερήφανος και δεν μου άρεσε η ιδέα να ζητάω συνεχεία λεφτά από τους γονείς μου για ότι μου καρφωνόταν στο μυαλό να αγοράσω. Επίσης ποτέ δεν πήγα σε γυμναστήριο και δεν δούλεψα ποτέ με αντιστάσεις και ποτέ δεν με έλεγες μυώδη.

    Αυτά μέχρι την θητεία μου στον Ελληνικό Στρατό. Εκεί όχι μόνο πήρα κιλά αλλά τους τελευταίους μήνες ήρθαν τα πάνω κάτω και έγινα ζώο κυριολεκτικά. Αυτό συνέβη γιατί προς το τέλος της θητείας και μετά από 13 μήνες σαν Ι1 τους 6 τελευταίους τους έφαγα σαν Ι4 άοπλο. Αιτία; Μια τρελή τούμπα με την μηχανή σε μια έξοδο μου η οποία είχε σαν αποτέλεσμα έναν καρπό κομμάτια. Τρεις βίδες και μια λάμα με έσωσαν από μια αναπηρία αλλά οι 6 τελευταίοι μήνες του Στράτου σαν Ι4 κατέστρεψαν το σώμα μου. Με έβαλαν σερβιτόρο στην λέσχη αξιωματικών σε ένα χωριό και η λέξη εξοδούχος ήταν κάτι άγνωστο έως και το τέλος. Με λίγα λόγια τρελό φαΐ αφού το είχα μέσα στα πόδια μου και μαζί με την Ροζαλία είχα πάρει και 13 κιλά επιπλέον.
    Όλα αυτά το 2002. Μάιο απολύθηκα, αμέσως ξεκίνησα πρακτική σε μια εταιρία που σημαίνει ότι είχα ελεύθερο χρόνο και για μπάνια στην θάλασσα. Να πω την αλήθεια δεν είχα δώσει πολύ σημασία στα παραπάνω κιλά μέχρι την πρώτη μέρα στην θάλασσα. Με το που έμεινα με το μαγιό έφαγα τρελό δούλεμα από την παρέα. Είχα κοιλιά και βυζιά και μάλιστα το όλο πακέτο φαινόταν πολύ άσχημα αφού δεν είχα πάρει ούτε έναν πόντο στα ποδιά. Όπως ανέφερα και ποιο πάνω είμαι πολύ υπερήφανος. Αμέσως πάω γυμναστήριο και ξεκινάω διατροφή. Σε συνδυασμό με τα diet capsules της EAS έφτασα στα τέλη Αυγούστου να είμαι 16 κιλά λιγότερα από εκείνη την τραυματική μέρα στην παράλια, από τα 102 στα 86 δεν ήταν άσχημα.

    Έτσι μπήκε η γυμναστική ξανά στην ζωή μου. Δεν με ενδιέφερε τόσο πολύ να είμαι φέτες αλλά να είμαι υγιής. Εξάλλου από την πρώτη ημέρα ήταν πολύ δύσκολο να σηκώσω πολλά κιλά και λόγο του χεριού. Ακόμα και 10 κιλά σαν αντίσταση στις πίεσης στήθους για μένα ήταν επώδυνες, αλλά με τους μήνες ο καρπός δυνάμωσε. Φυσικά σε βάθος χρόνου είχα αρχίσει να χτίζω το σώμα μου αλλά ποτέ δεν ήταν αυτοσκοπός. Κατάφερα να γυμνάζομαι σχεδόν καθημερινά μέχρι το 2007 που ένας τραυματισμός στο αριστερό χέρι με άφησε για παρά πολύ καιρό έξω. Και εγώ ερωτευμένος κάργα με το Σοφακι μου βρήκα δικαιολογία να ξεκουραστώ από το γυμναστήριο και να περνάω περισσότερο χρόνο μαζί της.
    Φυσικά πήρα λίγα κιλά αλλά όχι τραγικά μέχρι τον Μάιο του 2009 που ένας τύπος αποφασίζει ότι το STOP δεν ισχύει γι αυτόν και παίρνει εμένα παραμαζομα που έτυχε να περνάω με το scooter του γραφείου. Δυο μήνες με γύψο στο αριστερό χέρι γιατί δεν δέχθηκα να μπω πάλι χειρουργείο, εξάλλου δεν ήταν σίγουροι ούτε οι γιατροί αν έπρεπε, και έναν μήνα μετά φυσικοθεραπείες. Εγώ μέσα στην μαύρη μαυρίλα γιατί μια εβδομάδα πριν την τράκα είχα πάρει το καινούργιο μου μωρό, CB1000R, δεν πρόλαβα να το χαρώ και το έριξα στην μασά. Καλοκαίρι του 2009 στην Κάλυμνο ζώο ο Φίλιππος. Έδωσα υπόσχεση ότι στον εαυτό μου πως από Ιανουάριο επιστρέφω γυμναστήριο και το έκανα αλλά η γκαντεμιά δεν εχει τέλος. Μια ίωση φράζει αναπνευστικό κατά τον Φεβρουάριο και για 11 μέρες δεν υπάρχει η λέξη ύπνος. Με το που έκλεινα τα μάτια οι διογκωμένοι μύες του λαιμού έφραζαν τα πάντα και πάθαινα άπνοιες. Για να επανέλθω σε δυνάμεις μου πήρε πολύ καιρό, τα κιλά μεγάλωσαν κατά 2-3 και έτσι φτάνω τα τέλη Απριλίου να είμαι 91 κιλά. Ώσπου έπεσε στα χέρια μου ένα βιβλίο. Το “the 6 weeks ABS diet” από τον έκδοτη του Αμερικανικού Mens Health. Το περιοδικό να μην το χαρακτηρίσω αλλά το βιβλίο με βοήθησε πολύ διατροφικά και η κυκλική γυμναστική που είχε μέσα ήταν ότι έπρεπε. έτσι κατάφερα στις 13 Αυγούστου να είμαι 81 κιλά.

    Πλέον και αφού έφαγα πολλές ώρες εδώ μέσα έχω βάλει στόχους που θα χρειαστώ την εμπειρία σας και τις γνώσεις για να τους πετύχω. Ξέρω ότι το αρχικά μήνυμα από τον MB με παρότρυνε να πω ΛΙΓΑ πράγματα για εμένα σε αυτό το forum και εγώ έγραψα σχεδόν την ζωή μου αλλά το έκανα για δυο λόγους. Πρώτος είναι ότι έτσι με «εκθέτω» και δεσμεύομαι και δεύτερος λόγος στο log που θα ανοίξω στα ημερολόγια προπόνησης θα είναι πιο εύκολο να με βοηθάτε γνωρίζοντας καλύτερα σημαντικές λεπτομέρειες για μένα όπως η λάμα και οι βίδες που έχω στο χέρι μου.
    Καλώς σας βρήκα, χαίρομαι που είμαι εδώ και ελπίζω να μην σας κούρασα.
    Το πολύ μπλα μπλα στο γυμναστήριο βλάπτει σοβαρά τους γύρω σας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-09-10 12:25 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες στο φορουμ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-09-10 12:26 #3
    Το avatar του χρήστη gmalamos

    Εγγραφή
    12-03-2010
    Περ.
    Salonica
    Μηνύματα
    2.186
    Προεπιλογή
    I love .
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-09-10 12:32 #4
    Προεπιλογή
    Φιλλιπε υπάρχουν και πολύ χειρότερα.Το θέμα ειναι να ξεπερνάς τις δυσκολίες.2 συμβάντα που έχουν σταμπάρει τη ζωή μου είναι ένα 8ανατηφόρο τροχαίο στο οποίο κυριολεκτικα είχα άγιο κ βγήκα χωρις γρατσουνιά ενώ επρεπε να μαι νεκρός,και το 2ο,έχω διαβήτη απο 15 χρονών,εδω και 6 χρόνια.Παρόλα αυτά με έχουν κανει πιο δυνατό και γυμνάζομαι κανονικότατα,και εχω ορεξη για ζωη περισοτερο απο ποτε.Καλως ήρθες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-09-10 12:34 #5
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-09-10 12:45 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-09-10 13:15 #7
    Το avatar του χρήστη Vinn

    Εγγραφή
    06-07-2010
    Περ.
    Alex-Po
    Μηνύματα
    289
    Προεπιλογή
    Καλως ήρθες φιλε μου
    Επιτελους ειδα εναν απο Αλεξ/πολη..
    Babe there's no other
    Who do it like I do..
    ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-09-10 13:17 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ουαου,φιλε αυτα ειναι οντως ΛΙΓΑ λογια..
    μην μασας μαν,καλη δυναμη
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-09-10 13:40 #9
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Καλως ηρθες στην παρεα μας!!

    Οι περισσοτεροι εχουμε και κακες στιγμες,δε πειραζει ομως με λιγη καλη θεληση και υπομονη ολα ξεπερνιουνται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-09-10 14:10 #10
    Το avatar του χρήστη panosge0

    Εγγραφή
    04-07-2010
    Περ.
    Ζωγράφου
    Μηνύματα
    18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλως ηρθες στην παρεα μας!!

    Οι περισσοτεροι εχουμε και κακες στιγμες,δε πειραζει ομως με λιγη καλη θεληση και υπομονη ολα ξεπερνιουνται.

    Καλώς ήρθες!!!

    Με καλή θέληση και δύναμη, αφήνουμε τα δυσκολα πίσω!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-09-10 14:24 #11
    Το avatar του χρήστη chr04

    Εγγραφή
    27-04-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    218
    Προεπιλογή
    Γεια!

    Όλοι έχουμε τα πάνω και τα κάτω μας.

    Τον Οκτώβριο του 08 που ξεκίνησα γυμναστήριο για πλάκα ήμουν γυρω στα 160. Τον Ιούνιου του 09 έφτασα περίπου 115. Και το γούσταρα πολύ το έκανα για μένα. Ίσως πρώτη φορά στην ζωή μου που έκανα κάτι για μένα.

    Τράκαρα με το αυτοκίνητο έσπασα την παλάμη μου και ένα κουσούρι στον αυχένα. Τον Νοέμβριο μου λέει ο γιατρός γυμναστική. ΟΚ. Έμπλεξα μετα με μια κοπέλα, τα παράτησα όλα, τα κιλά άρχισαν σιγά σιγά να ξαναέρχονται. Αν δεν προσέξεις δεν θα σε προσέξουν εκείνα.

    Έχει ένα μιση μήνα που ξεκίνησα και πάλι δυναμικά. (Αφού πρώτα χώρισα )

    Το θέμα είναι να έχουμε την δύναμη και να συνεχίζουμε. Και πιστέψτε με ότι όλοι έχουμε ψυχικές δυνάμεις που δεν διανοούμαστε οτι υπάρχουν μέσα μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-09-10 14:37 #12
    Προεπιλογή
    welcome!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-09-10 09:11 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-09-10 09:27 #14
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Καλωσηρθες Φιλλιππε
    Εδω μπορεις να εκφραζεσαι σαν να εισαι σπιτι σου (παντα με κοσμιο τροπο φυσικά)
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-09-10 16:05 #15
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.624
    Προεπιλογή
    Ευηχαριστουμε που μας εκμυστηρευτηκες καποια προσωπικα σου βιωματα.Καλη διαμονη στο φόρουμ!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία