Σελίδα 39 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 2937383940 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 571 έως 585 από 586
  1. 25-10-17 22:17 #571
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    ποσα γραμμαρια πρωτεινης τρως ?^^
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-10-17 22:23 #572
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    άντε είπα να γράψω και εγώ την διατροφή μου μιας και έχω μπει υπερθερμιδικά.

    1ο γεύμα (2 ώρες πριν την προπόνηση)
    100 γραμ βρώμη + 30 γραμ φαγόπυρο + 20 γραμ λιναρόσπορο + 10 γραμ στραγάλια + 2 κουταλιές μέλι + 150 μλ γαλα 2%
    4 αυγά

    2ο γεύμα(προπονητικό)
    μπανάνα,15 γραμ στραγάλια και έναν φραπέ με μια κουταλιά στέβια και λίγο γάλα 2%

    μετά την προπόνηση 3ο γεύμα
    30 γραμ whey και μια μπανάνα

    4ο γεύμα(1-1:30 ώρα μετά την προπόνηση)
    110 γραμ κοτόπουλο
    130 γραμ μακαρόνια ή ρύζι ή φακόρυζο + καρότο + μαρούλι + αρακά

    5ο γεύμα
    110 γραμ χοιρινό ή μοσχάρι ή κοτόπουλο
    130 γραμ μακαρόνια ή ρύζι ή φακόρυζο + καρότο + μαρούλι + αρακά

    6ο γεύμα
    60 γραμ χοιρινό ή μοσχάρι ή κοτόπουλο
    70 γραμ μακαρόνια ή ρύζι ή φακόρυζο + καρότο + μαρούλι + αρακά

    7ο γευμα
    60 γραμ χοιρινό ή μοσχάρι ή κοτόπουλο
    70 γραμ μακαρόνια ή ρύζι ή φακόρυζο + καρότο + μαρούλι + αρακά

    8ο γεύμα
    ένα στραγγιστό γιαούρτι 2% + 25 γραμ φιστίκια

    μια κάψουλα μαγνήσιο πριν τον ύπνο

    κατά την διάρκεια την ημέρας καταναλώνω 1-3 κουταλιές λάδι,20-30 γραμ φέτα ή τυρί gooda ή μυτζήθρα

    1,70 και 73 κιλά τώρα...σαν στόχο έχω τα 78 σε πρώτη φάση και βλέπουμε
    Έχεις υπολογίσει macros;πολλά λιπαρά μου φαίνονται..ρυζι μακαρόνια ζυγισμενα βρασμένα ή αβραστα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-10-17 00:06 #573
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    η πρωτεΐνη έχει υπολογιστεί στα 150-160 γραμμάρια πάνω κάτω,από ζωικές τροφές εννοείται.ρύζια μακαρόνια είναι ζυγισμένα άβραστα...τα μάκρος αυτή την στιγμή έχουν ξεφύγει λίγο ωστόσο ανεβάζω περίπου ένα κιλό τον μήνα περίπου.γενικά βάζω δύσκολα κιλά εξού και αυτές οι ποσότητες που βλέπετε...σκεφτείτε ότι όταν είχα 300 γραμ ρύζια ή μακαρόνια κλπ είχα κολλήσει στα 72 κιλά για ενα διάστημα.οπότε ανέβασα σε διάστημα ενός μήνα 100 γραμ από αυτά και πήγα στα 400!γενικά κινούμε πολύ εμπειρικά στο θέμα διατροφής οπότε γνωρίζω πάνω κάτω ποιες ποσότητες θα μου βάλουν υπερβολικό λίπος και ποιες όχι.σπάνια δηλαδή να ανέβω πάνω από 1 κιλό τον μήνα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aris1994 : 26-10-17 στις 00:09
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-05-18 13:21 #574
    Προεπιλογή
    ειμαι 19 χρονων εχω υψος 1,80-1,83 και ειμαι 105 kg εχω αρχίσει το γυμναστήριο και πηγαίνω 4-5 φορές την εβδομάδα κανω προγραμμα για γράμμωση και κανω 40 λεπτα cardio η διατροφή που ακολουθω είναι η παρακάτω και θα ήθελα τις γνώμες σας:

    πρωινό: μια τορτιγια με δυο φετες κοτοπουλο ή μια ομελετα με 3 αυγα με 30γρ βρομη ή ένα γιαούρτι 250γρ 2% με βρομη 30γρ και 10 γρ μουρα και ένα scoup πρωτεΐνης

    δεκατιανο:μια μπανανα,5 φραουλες

    μεσημεριανο: κοτοπουλο ή μπιφτεκια μοσχαριου η μοσχαρι με αρακα με μια σαλατα εποχης με μια κουταλια λαδι

    απογευματινό: δυο φρουτα με μια χουφτα αμύγδαλα και ένα scoup πρωτεΐνης

    βραδινό : μια σαλατα με μια κουταλια λαδι
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-05-18 22:39 #575
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Faded Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι 19 χρονων εχω υψος 1,80-1,83 και ειμαι 105 kg εχω αρχίσει το γυμναστήριο και πηγαίνω 4-5 φορές την εβδομάδα κανω προγραμμα για γράμμωση και κανω 40 λεπτα cardio η διατροφή που ακολουθω είναι η παρακάτω και θα ήθελα τις γνώμες σας:

    πρωινό: μια τορτιγια με δυο φετες κοτοπουλο ή μια ομελετα με 3 αυγα με 30γρ βρομη ή ένα γιαούρτι 250γρ 2% με βρομη 30γρ και 10 γρ μουρα και ένα scoup πρωτεΐνης

    δεκατιανο:μια μπανανα,5 φραουλες

    μεσημεριανο: κοτοπουλο ή μπιφτεκια μοσχαριου η μοσχαρι με αρακα με μια σαλατα εποχης με μια κουταλια λαδι

    απογευματινό: δυο φρουτα με μια χουφτα αμύγδαλα και ένα scoup πρωτεΐνης

    βραδινό : μια σαλατα με μια κουταλια λαδι
    Το πρωινό σου είναι κομπλέ.
    Στο δεκατιανό βγάλε τα φρούτα και βάλε ένα γιαούρτι με ξηρούς καρπούς.
    Στο απογευματινό μείωσε τα φρούτα από δυο σε ένα.
    Την σαλάτα καλύτερα να την βάλεις με το μεσημεριανό ως συνοδευτική. Στο βραδινό σου προτείνω να βάλεις ένα γιαούρτι με ξηρούς καρπούς ή δυο κομματάκια μαύρη σοκολάτα.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-05-18 00:38 #576
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Πιστευω οτι με τα 105 κιλα που εισαι η διατροφη σου ειναι αρκετα ελλειπης . Εκτος απο τα πολλα φρουτα , γενικα οι θερμιδες σου ειναι λιγες και εχεις πολυ λιγη πρωτεινη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 31-07-18 01:37 #577

    Εγγραφή
    30-04-2017
    Περ.
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα....ειμαι 1.76 και 84 κιλα με ποσοστό λίπους κοντα στο 14 με 15....6 προπονήσεις την εβδομαδα κολυμπι και κάποιες εχουν βαρη πριν το κολύμπι και 1 φορα(μεσα στις 6) την εβδομαδα εχω τρέξιμο, ποδήλατο και κολυμπι...
    Γενικά ασχολούμαι με κολυμβηση αποστάσεων και ξεκινησα τωρα να ασχολούμαι με το τριαθλο..

    Πρωινό
    Γιαούρτι 200γρ μ.δημητριακα και 1κγ μελι

    2ο γευμα
    4 φετες γαλοπουλα
    1 αυγο
    1 σκουπ πρωτεινης με νερο

    3ο γευμα
    2 αυγα βραστα

    4ο γευμα
    Μακαρονια ολικης ή κοτοπουλο με λαχανικα ή μπιφτεκια κοτοπουλο ή όσπρια ή κάποιο ψαρι
    1 φρουτο

    5ο γεύμα (μετα την προπόνηση)
    1 σκουπ πρωτεινης με νερο
    200γρ γιαουρτι μ 1κγ μέλι και 1 μπανανα

    1-2 τσιτ μιλ την εβδομάδα
    Βεβαια εχω ακομα σωσίβιο γιατι ειχα πολλα κιλα μεχρι και πριν 2 χρονια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 31-07-18 12:14 #578

    Εγγραφή
    30-04-2017
    Περ.
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    Να συμπληρώσω οτι είμαι 26 χρονών....εχετε να μου προτείνετε κάποια αλλαγή ή κάνω κατι λάθος;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-07-18 12:27 #579
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Αν θες συμβουλη καλο ειναι να δωσεις τα μακροσυστατικα . Επισης κρατα ενα πλανο διατροφης. Το 4ο γευμα εχεις τελειως διαφορετικα πραγματα καθε φορα - τη μια μονο υ/ες την αλλη μονο πρωτεινη.. Γαλοπουλες εξω απτην διαιτα σιγουρα. Τα δημητριακα , το μελι και τη μπανανα επισης θα τα εβγαζα και θα εβαζα βρωμη πρωινο (με αυγα) Αφου ασχολεισαι με πολεμικες τεχνες καλο θα ηταν πιστευω να εχεις αρκετα λιπαρα αυτες τις μερες και μετριους υ/ες. Γενικες συμβουλες
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 31-07-18 12:37 #580

    Εγγραφή
    30-04-2017
    Περ.
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες συμβουλη καλο ειναι να δωσεις τα μακροσυστατικα . Επισης κρατα ενα πλανο διατροφης. Το 4ο γευμα εχεις τελειως διαφορετικα πραγματα καθε φορα - τη μια μονο υ/ες την αλλη μονο πρωτεινη.. Γαλοπουλες εξω απτην διαιτα σιγουρα. Τα δημητριακα , το μελι και τη μπανανα επισης θα τα εβγαζα και θα εβαζα βρωμη πρωινο (με αυγα) Αφου ασχολεισαι με πολεμικες τεχνες καλο θα ηταν πιστευω να εχεις αρκετα λιπαρα αυτες τις μερες και μετριους υ/ες. Γενικες συμβουλες
    Αντι για δημητριακά να βαλω βρωμη στο γιαουρτι και να βαλω και κανα αυγο;;στο 3ο γευμα που εχω γαλοπουλα τι να βαλω;;;το μεσημεριανο που ειναι το 4ο γευμα πάντα ποικίλει....δεν ασχολούμαι με πολεμικες τεχνες αλλα ξεκινησα το τριαθλο(ποδηλατο,κολυμπι και τρεξιμο)
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-07-18 13:00 #581
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Θα αφηνα μονο βρωμη με αυγα . Στο 3ο γευμα αντι γαλοπουλας κοτοπουλο και θα πετουσα τη πρωτεινη σε σκονη,ισως να την εβαζα στο πρωινο .
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-07-18 14:00 #582

    Εγγραφή
    30-04-2017
    Περ.
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα αφηνα μονο βρωμη με αυγα . Στο 3ο γευμα αντι γαλοπουλας κοτοπουλο και θα πετουσα τη πρωτεινη σε σκονη,ισως να την εβαζα στο πρωινο .
    οταν εννοεις μονο βρωμη με αυγα;;πως θα την φαω την βρωμη;σκετη;;αν μπορεις να με κατατοπισεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 31-07-18 14:16 #583
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Συνηθως τα κανω με λιγο νερο απλα , αλλα να ξερεις οτι τρωγεται λιγο δυσκολα. Καποιοι κανουν pancake.. αν μπορεις νομιζω θα σου ειναι οκ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 31-07-18 16:37 #584

    Εγγραφή
    30-04-2017
    Περ.
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνηθως τα κανω με λιγο νερο απλα , αλλα να ξερεις οτι τρωγεται λιγο δυσκολα. Καποιοι κανουν pancake.. αν μπορεις νομιζω θα σου ειναι οκ
    Θαααααα το δοκιμάσω!!!σ ευχαριστω πολυ παμτως για της πληροφορίες!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-05-20 17:42 #585
    Προεπιλογή
    Καλησπερα και απο μενα ειπα να γραψω και γω τη διατροφη μου.Γυμναζομουνα τακτικα πριν απο χρονια αλλα τελευταια τα εχω παρατησει.Ξεκινησα και γω δειλα δειλα λιγη γυμναστικη στο σπιτι στη καραντινα.Εχω διαδρομο στο σπιτι αλτηρες μονοζυγο και προσεχως και ενα παγκο.

    Κιλα 100 185cm

    Πρωινο
    2 τοστ ολικης με γαλοπουλα τυρι + 1 σκουπ πρωτεινης

    Μεσιμεριανο 150 γραμμαρια κοτα αλλο κρεας η οσπρια η ψαρι +100 γρ αβραστο ρυζι η 100μακαρονια η πατατα 200gr βραστη +λιγη σαλατα μαρουλι+ κοτατς

    Προπονηση 1 σκουπ πρωτεινης + φρουτο

    Μεταπροπονητικο ιδιο με μεσημερι

    Βραδυνο λιγους ξηρους καρπους.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 39 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 2937383940 ΤελευταίαΤελευταία