Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 23
  1. 30-10-10 10:53 #1
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή Η προπονηση μου
    Αυτο ειναι το προγραμμα μου

    ΔΕΥΤΕΡΑ
    ΠΟΔΙΑ τετρακέφαλοι εξτενσιον 4*20*15
    Σκουωτ προβολές4*20*50,
    χακ σκουωτ 4*20*40
    Δικέφαλοι 4*20*15
    Αρσεις θανάτου
    εξτένσιον ορθιο ενα ενα πόδι $*20*15
    Προσαγωγούς απαγωγούς
    4 *20* 20

    ΤΡΙΤΗ
    Στήθος
    Ισιο παγκο
    Επικλινή
    Ανοίγματα με αλτήρες
    Πουλόβερ κ γαμπες

    ΤΕΤΑΡΤΗ ΡΕΠΟ

    ΠΕΜΠΤΗ
    Πλάτη
    Κωπηλατική τροχαλίας
    Κωπηλατική αλτήρα
    Ελξεις τροχαλίας εμπρος
    Υπερεκτάσεις ρωμ.καρέκλας
    ΚΑΙ
    Ωμοι μαζι
    Οπισθολαίμιες πιέσεις μπάρας
    πιέσεις αλτήρα (καθιστή θέση)
    πλάγιες εκτάσεις αλτήρων
    ανασηκώματα αλτήρων

    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    ΧΕΡΙΑ
    Δικέφαλοι
    Κάμψεις μπάρας
    κάμψεις αλτήρων
    κάμψεις μαξιλάρι
    αλτήρας

    Τρικέφαλοι
    Πιέσεις μπάρας
    εκτάσεις αλτήρα
    πιέσεις τροχαλίας
    κ γαμπες
    Ολο το προγραμμα 4 * 8 και τα ποδια 4*12 -15
    πήχεις
    Ανάποδες κάμψεις! ολα 4 *10
    Κανω 2 φορες την εβδομαδα κοιλιακους και 4 φορες την εβδομαδα (εκτος μερας ποδιων) 45-60' διαδρομο .
    Τωρα το θεμα μου ειναι πως χτες με πλησιασε η γυμναστρια και μου ανεφερε πως κανοντας π.χ ποδια μια φορα την εβδομαδα δεν θα κανω κατι και πως αν δουλευω τρικεφαλους την ιδια μερα με δικεφαλους δεν ειναι σωστο να βαζω 2 ανταγωνιστες μαζιΚαι φυσικα τη γνωστη καραμελα πως υπερβαλω γενικα!!!

    Μπορει καποιος να μου δωσει απαντησεις για να κατανοησω και να της απαντησω και εγω,γιατι συνεχεια μου την λεει προσπαθοντας να με βγαλει λαθος.
    Ευχαριστω εκτων προτερων!!!


    Ελπιζω να το εβαλα σε σωστη ενοτητα αλλιως giannis64 σορυ
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-11-10 09:04 #2
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παιδια κανεις; Καποιος να βοηθησει;Κατι πρεπει να απαντησω σημερα που θα παω γυμναστηριο!!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-11-10 09:15 #3
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    καλο ειναι το προγραμμα, απλα θα αλλαζα το προγραμμα της δευτερας με την πεμπτη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-11-10 11:19 #4
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλο ειναι το προγραμμα, απλα θα αλλαζα το προγραμμα της δευτερας με την πεμπτη.
    Γιαννη μου δεν εχω αμφιβολια οτι ειναι καλο το προγραμμα μου εξαλλου μου το εδωσε μια πολυ πολυ καλη γυναικα bb Σε μια συμβουλη της μου ειπε πως ο καθενας πρεπει να το ψαχνει τι του ταιριαζει και πως το σωμα σε οδηγει στο τι θα κανεις.

    Η απορια ειναι να ξερω τα οφελη απο το να γυμναζω μια μυικη ομαδα καθε φορα.Ο ισχυρισμος της γυμναστριας στο γυμναστηριο που παω ειναι πως με μια φορα την εβδομαδα οσο και δυνατη προπονηση να κανω,δεν κανω δουλεια!!!!Και πως δεν μπορω να κανω δικεφαλα με τρικεφαλα την ιδια μερα γιατι ανηκουν σε ανταγωνιστικες ομαδες;Ισχυει κατι απο ολα αυτα και αν οχι τι παιζει;Ο λογος που το ποσταρα σε εσας ειναι για να ακουσω γνωμες και πληροφοριες. Θελω σχεδον παντα να γνωριζω κατι που κανω γιατι το κανω....κουσουρι;....Ισως
    Σε ευχαριστω που απαντησες και μια και το ανεφερα γιατι θα αλλαζες Δευτερα με Πεμπτη;
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-11-10 11:39 #5

    Εγγραφή
    09-01-2010
    Περ.
    lamia
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή
    ελα δε Γιαννη γιατι να το αλλαξει????Και εγω ετσι κανω ποδια στηθος πλατη ωμοι,χερια..
    Μου φαινετε καλο το προγραμμα Μαρβιν μονο στα ποδια εχει πολλες ασκησεις κατα τη γνωμη μου....Αλλα εαν μπορεις καντο.Η γυμναστρια σου λεει οτι νανε,αυτο συνηθιζετε στα γυμναστηρια....Ειχα και εγω εναν τετοιο γυμναστη που τα ηξερε ολα αλα πανω του δεν εχει εφαρμοσει τπτ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-11-10 11:45 #6
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    Θα αλλαζε την δευτερα με την πεμπτη γιατι την πεμπτη εχεις βαλει πλατη στο οποιο πιανοντε και οι δικεφαλοι αρκετα και την επομενη μερα εχεις χερια πραγμα που δεν ειναι τοσο καλο γιατι ειναι ηδη πιασμενα τα δικεφαλα και τα χαναχτυπας.Επισης κατα την γνωμη μου τα ποδια να τα εχεις παντα στην μεση περιπου της εβδομαδας ωστε να ξεκουραζετε το πανω σωμα σου.Αυτα που λεει η γυμναστρια σου οτι μια φορα δεν ειναι αρκετη για μια μυικη ομαδα ειναι μπουρδες πιστευω το 90% εδω μεσα 1 φορα παιζει ολες τις μυικες ομαδες και περισσοτερο κακο θα κανεις αν κανεις 2 φορες την ιδια μυικα ομαδα παρα καλο κατα την αποψη μου.Απλα πως να το κανουμε μερικες μυικες ομαδες ειναι λιγο δυσκολες ωστε να "παρουν" αλλα δεν σημαινει οτι δεν κανεις δουλεια απλα αργη να φανει.Αυτα απο μενα


    Edit επειδη ειδα οτι την πλατη την κανεις μαζι με ομους και την επομενη μερα εχεις στηθος ισως καλυτερα να εβαζες τους ομους μαζι με το στηθος και να λιγοστευες της ασκησεις επειδη ηδη πιανοντε απο επικληνη και ανοιγματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pan0z : 01-11-10 στις 11:50
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-11-10 12:21 #7
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    +1 για τους λογους που ανεφερες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-11-10 13:37 #8
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απορια ειναι να ξερω τα οφελη απο το να γυμναζω μια μυικη ομαδα καθε φορα.Ο ισχυρισμος της γυμναστριας στο γυμναστηριο που παω ειναι πως με μια φορα την εβδομαδα οσο και δυνατη προπονηση να κανω,δεν κανω δουλεια!!!!Και πως δεν μπορω να κανω δικεφαλα με τρικεφαλα την ιδια μερα γιατι ανηκουν σε ανταγωνιστικες ομαδες;Ισχυει κατι απο ολα αυτα και αν οχι τι παιζει;Ο λογος που το ποσταρα σε εσας ειναι για να ακουσω γνωμες και πληροφοριες. Θελω σχεδον παντα να γνωριζω κατι που κανω γιατι το κανω....κουσουρι;....Ισως
    Ίσα ίσα που είναι καλύτερα να εκγυμνάζεις την ίδια μέρα "συμπληρωματικές"(ανταγωνιστικές) μυικές ομάδες για να μην τραβιόνται οι αρθρώσεις προς τη μία μόνο μεριά.
    Αν γυμνάζεις μία μυική ομάδα κάθε φορά, η προπόνησή σου πρέπει να είναι τέτοια έτσι ώστε να σε εξαντλεί και να χρειάζεσαι ανάρρωση(στη συγκεκριμένη ομάδα) τουλάχιστον 4-5 μέρες. Με την προπόνηση μία φορά την εβδομάδα δίνεις την απαραίτητη ανάρρωση και ξεκούραση στο μυ για να αναπτυχθεί μετά από από ένα πολύ έντονο ερέθισμα. Επιπλέον, το split αυτό βοηθά στην ανάπτυξη των μικρότερων μυικών ομάδων που ουσιαστικά έχουν 2 προπονήσεις την εβδομάδα, μία έμμεση που είναι και πιο ήπια(π.χ. οι δικέφαλοι τη μέρα της πλάτης) και μία έντονη.. Βέβαια τίποτα στη ζωή άρα και στο BB δεν ισχύει για όλους. Εγώ για παράδειγμα βλέπω διαφορά προσ το καλύτερο στον εαυτό μου εφαρμόζοντας το πρόγραμμα 1 μυική ομάδα τη φορά. Σε άλλους ίσως είναι καλύτερο κάποιο άλλο πρόγραμμα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-11-10 13:56 #9
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παιδια σας ευχαριστω.Οταν εισαστε ετσι απλοι στους ορους και αναλυτικοι ,δεν χορταινω να σας διαβαζω!!!!!!!

    Θα αλλαζε την δευτερα με την πεμπτη γιατι την πεμπτη εχεις βαλει πλατη στο οποιο πιανοντε και οι δικεφαλοι αρκετα και την επομενη μερα εχεις χερια πραγμα που δεν ειναι τοσο καλο γιατι ειναι ηδη πιασμενα τα δικεφαλα και τα χαναχτυπας.Επισης κατα την γνωμη μου τα ποδια να τα εχεις παντα στην μεση περιπου της εβδομαδας ωστε να ξεκουραζετε το πανω σωμα σου.

    Νομιζω πως με βοηθατε πολυ να ''διαβασω'' το προγραμμα μου.
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-11-10 00:43 #10
    Respected member
    Το avatar του χρήστη GRF

    Εγγραφή
    20-11-2006
    Μηνύματα
    110
    Προεπιλογή
    Marvin, κατά την ταπεινή μου άποψη, το 1 φορά την εβδομάδα κάθε μυϊκή ομάδα είναι για άτομα που μπορούν να προκαλέσουν έντονο μυϊκό τραύμα, και επομένως αφορά ιδιαίτερα προχωρημένους. Υπάρχει πολύς "νεκρός" χρόνος μεταξύ της στιγμής που ο μυς είναι ξανά έτοιμος για να προπονηθεί, και τις μέρας που τελικά προπονείται. Ειδικά για τις μεγάλες μυϊκές ομάδες στήθος, πλάτη, πόδια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-11-10 01:27 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Marvin, κατά την ταπεινή μου άποψη, το 1 φορά την εβδομάδα κάθε μυϊκή ομάδα είναι για άτομα που μπορούν να προκαλέσουν έντονο μυϊκό τραύμα, και επομένως αφορά ιδιαίτερα προχωρημένους. Υπάρχει πολύς "νεκρός" χρόνος μεταξύ της στιγμής που ο μυς είναι ξανά έτοιμος για να προπονηθεί, και τις μέρας που τελικά προπονείται. Ειδικά για τις μεγάλες μυϊκές ομάδες στήθος, πλάτη, πόδια.

    Kαι τι κανουμε για αυτο?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-11-10 10:01 #12
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Marvin, κατά την ταπεινή μου άποψη, το 1 φορά την εβδομάδα κάθε μυϊκή ομάδα είναι για άτομα που μπορούν να προκαλέσουν έντονο μυϊκό τραύμα, και επομένως αφορά ιδιαίτερα προχωρημένους. Υπάρχει πολύς "νεκρός" χρόνος μεταξύ της στιγμής που ο μυς είναι ξανά έτοιμος για να προπονηθεί, και τις μέρας που τελικά προπονείται. Ειδικά για τις μεγάλες μυϊκές ομάδες στήθος, πλάτη, πόδια.

    Τι ακριβως σημαινει προχωρημενο ατομο;
    Εχει σχεση με τις ασκησεις που κανει ,με τα κιλα που σηκωνει,με το ποσο καιρο κανει βαρη;
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-11-10 11:15 #13

    Εγγραφή
    09-01-2010
    Περ.
    lamia
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή
    Αφου κανεις 80 κιλα σκουωτ προχωρημενη εισαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-11-10 11:49 #14
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο live Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου κανεις 80 κιλα σκουωτ προχωρημενη εισαι
    ελα ντε δικιο εχεις...
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-11-10 12:37 #15
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vAnY Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελα ντε δικιο εχεις...
    Παιδια 80 κιλα ειναι το maximum, στις επαναληψεις μου κανω 50 με 55κιλα.Αυτο ειναι αποτελεσμα μυικης δυναμης που απεκτησα με τα χρονια ,ομως διαβασα καπου πως προχωρημενος θεωρηται καποιος που κανει βαρη συνεχωμενα τα τελευταια 2 χρονια,ενω εγω τον τελευταιο χρονο δεν ημουν σταθερη.

    αρχαριος αυτος που εχει το πολυ 2χρονια εμπειρια συνεχομενα χωρις διακοπη.η πιο πολλα με πολλες διακοπες.γενικα αυτος που δεν κανεισυστηματικη προπονηση πανω απο 2 χρονια.


    Συμφωνα με αυτο δεν ξερω αν κατατασωμε στις προχωρημενες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη marvin : 02-11-10 στις 12:41
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία