Σελίδα 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 156
  1. 17-06-11 12:58 #46
    Προεπιλογή
    Η κοπελα ειναι *πριονι* τα σπαει !!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-06-11 13:20 #47
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Η Ελένη αγωνίζεταια πο το 2004 εως φέτος 2011 και κάθε χρόνο δείχνει καλύτερη.
    Αυτό που είναι αξιοσημείωτο είναι πως στήνεται πολύ καλά συν οτι έχει πολύ καλές αναλογίες. Στις παγκόσμιες συμμετοχές της έβγαινε δεύτερη απλά λόγο λεπτομέρειας.
    Φέτος τιμήθηκε από την γενική γραμματεία της IFBB ως η καλύτερη Ελληνίδα αθλήτρια εως τώρα. Πιστεύω πως δίκαια έχει αυτον τον τίτλο.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-06-11 13:40 #48
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-06-11 13:54 #49
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φέτος τιμήθηκε από την γενική γραμματεία της IFBB ως η καλύτερη Ελληνίδα αθλήτρια εως τώρα. Πιστεύω πως δίκαια έχει αυτον τον τίτλο.
    +1

    MB
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-06-11 14:09 #50
    Το avatar του χρήστη LION

    Εγγραφή
    27-05-2010
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    491
    Προεπιλογή
    Και μία πληροφορία.
    Η συμμετοχή της στο ARNOLD classic θεωρείται δεδομένη τον Οκτώβριο!
    Χρήστος Γκολιάς
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-06-11 14:16 #51
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Ουαου,σπουδαία είδηση !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-06-11 14:17 #52
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LION Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μία πληροφορία.
    Η συμμετοχή της στο ARNOLD classic θεωρείται δεδομένη τον Οκτώβριο!
    Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ!!!

    (το arnlod classic πάντως γίνεται Μάρτιο)
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-06-11 14:27 #53
    Το avatar του χρήστη LION

    Εγγραφή
    27-05-2010
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ!!!

    (το arnlod classic πάντως γίνεται Μάρτιο)

    8-9 Οκτωβρίου 2011 στη Μαδρίτη-Ισπανία,για πρώτη φορά στην Ευρώπη!
    Χρήστος Γκολιάς
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-06-11 14:32 #54
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LION Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μία πληροφορία.
    Η συμμετοχή της στο ARNOLD classic θεωρείται δεδομένη τον Οκτώβριο!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LION Εμφάνιση μηνυμάτων
    8-9 Οκτωβρίου 2011 στη Μαδρίτη-Ισπανία,για πρώτη φορά στην Ευρώπη!


    Ευχόμαστε όλα να πάνε τέλεια!!! Το αξίζει!!!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-06-11 14:33 #55
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LION Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μία πληροφορία.
    Η συμμετοχή της στο ARNOLD classic θεωρείται δεδομένη τον Οκτώβριο!
    Ετσι...εγω της ειπα χθες να κρεμασει τιποτα φυλαχτα πανω της οταν μαθευτει....
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-06-11 14:35 #56
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LION Εμφάνιση μηνυμάτων
    8-9 Οκτωβρίου 2011 στη Μαδρίτη-Ισπανία,για πρώτη φορά στην Ευρώπη!
    A, οκ, αυτό είναι το Arnold Classic Europe που γίνεται 1η φορά φέτος, έχεις δίκο Χρήστο.

    Αλλά του Μαρίου θα γίνει κανονικά στην Αμερική... δεν τον έχω τον Αρνολντ για τόσο αφελή να μετακινήσει το 2ο μεγαλύτερο bbing event στην Ευρώπη...

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-06-11 14:40 #57
    Το avatar του χρήστη LION

    Εγγραφή
    27-05-2010
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Ελένη αγωνίζεταια πο το 2004 εως φέτος 2011 και κάθε χρόνο δείχνει καλύτερη.
    Αυτό που είναι αξιοσημείωτο είναι πως στήνεται πολύ καλά συν οτι έχει πολύ καλές αναλογίες. Στις παγκόσμιες συμμετοχές της έβγαινε δεύτερη απλά λόγο λεπτομέρειας.
    Φέτος τιμήθηκε από την γενική γραμματεία της IFBB ως η καλύτερη Ελληνίδα αθλήτρια εως τώρα. Πιστεύω πως δίκαια έχει αυτον τον τίτλο.

    Τιμήθηκε από τον πρόεδρο της I.F.B.B. mr. Santonja.
    Aν ανατρέξει κανείς στους αγώνες του εξωτερικού που έχει λάβει μέρος και με πόσο ανταγωνισμό,μπορεί να το διαπιστώσει κι από μόνος του!
    Χρήστος Γκολιάς
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-06-11 20:42 #58
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    απο τα μεγαλύτερα ταλέντα , είναι αυτό που πάντα λέω να έχεις τα προσόντα και να ασχοληθείς με κάτι τότε είναι δεδομένο ότι θα φτάσεις ψηλά όσο το καλλιεργείς .

    καλή συνέχεια και πάντα επιτυχίες για την ελένη και στο εξωτερικό
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-06-11 00:40 #59
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    και αυτη η αθλητρια μου αρεσει παρα πολυ....πραγματικα και αυτη προτυπο ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-10-11 18:04 #60
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΕΛΕΝΗΣ ΚΡΗΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ
    Λίγες μέρες πρίν τη συμμετοχή της στο Arnold Classic Europe στην Ισπανία,η Ελένη Κρητικοπούλου παραχώρησε αποκλειστική συνέντευξη στο

    Όνομα: IMG_7867.jpg Εμφανίσεις: 1443 Μέγεθος: 80,4 KB

    -Eλένη σε ευχαριστουμε κατ΄αρχην για την ανταποκριση σου στην συνεντευξη μας.
    Πες μας καποια στοιχεια για σενα: Πόσα χρονια ασχολείσαι με το body fitness;
    Ποια ηταν η γενικότερη σου επαφη με τον αθλητισμο πριν να ξεκινησεις το αγωνιστικο κομματι;

    -Ασχολούμαι αγωνιστικά 8-9 χρόνια.Βασικά γυμνάζομαι με βάρη απο τα 16 σαν συμπλήρωμα στο Tae Kwon Do(στο οποίο εχω αρκετές διακρίσεις),για ενδυνάμωση και ταχυδύναμη ώσπου με κέρδισαν τελικά εξ ολοκλήρου τα βάρη.


    -Τι ωθει μια κοπελα να διαγωνιστει επανω σε μια σκηνη;Ποιο ήταν το εναυσμα για σενα;

    -Θυμάμαι το 2003 είχα πάει να παρακολουθήσω έναν αγώνα στην Αργυρούπολη,εκεί ηταν η πρώτη μου επαφή με το άθλημα και κατάλαβα οτι αυτο θα ήθελα να ακολουθήσω.Παράλληλα εκείνη την ημέρα γνώρισα και τον Ιορδάνη Λεβεντέλη και σε συνδυασμό με το γεγονός οτι θα έμπαινα σε μια Ομοσπονδία αναγνωρισμένη απο τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού αποφάσισα να το δοκιμάσω.

    -Τί σημαίνει για σένα το συγκεκριμένο άθλημα;

    Είναι τρόπος ζωής,τρόπος σκέψης...!Αυτό που κάνω με ευχαριστεί,και είναι πολυ σημαντικό!Δεν περιμένω κάποια ανταμοιβή,μόνο που ανεβαίνω στη σκηνή και εχω αυτη τη πορεία μου φτάνει.Σε βοηθάει επίσης να έχεις αυτοπεποίθηση....κάτι που θα χρειαστεί για να αγωνιστείς.


    -Θελεις να μας αναφερεις τις μεχρι στιγμης συμμετοχες σου;Κάποιες που ξεχωρίζεις για δικούς σου λόγους;

    -Έχω αγωνιστεί συνολικά σε 33-34 αγώνες.
    Οι πιο σημαντικοί τίτλοι για εμένα είναι:
    8 Πανελλήνια Πρωταθλήματα
    2η Θέση σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα
    1η Θέση σε Παγκόσμιο Κύπελλο
    2η Θέση σε Πανευρωπαικό Πρωτάθλημα
    2 Χρυσά Μετάλλια σε Μεσογειακούς
    2 Χρυσά Μετάλλια σε Βαλκανικούς


    -Aυτην τη περίοδο ετοιμάζεσαι για το Arnold Classic Europe,στην Ισπανία.Πως πάει η προετοιμασία σου;Παράθεσε μας καποιες σκέψεις που διατρέχουν το μυαλό σου εν οψει του αγωνα.

    -Πάνε ολα πάρα πολύ καλά!Πιστεύω οτι εχω φτασει σε επίπεδο να σταθώ επάξια δίπλα σε τέτοιο συναγωνισμό,και αν ολα πάνε κατ'ευχήν να διεκδικήσω μια θέση στον Τελικό!Εγω ο,τι ηταν να κάνω το έκανα τώρα ομως είναι και θέμα τυχης...
    Ονειρό μου είναι να γυρίσω πίσω με το αγαλματάκι...!χαχαχαχαχα........
    Ξέρεις ο Walt Disney είχε πει οτι "Αν κάτι μπορείς να το ονειρευτείς, τότε μπορείς και να το πραγματοποιήσεις!",και σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις μου έρχεται στο μυαλό αυτή η φράση.


    Όνομα: IMG_8673.jpg Εμφανίσεις: 1652 Μέγεθος: 97,0 KB


    -Τι βελτιωσεις πιστευει ότι απαιτει το άθλημα στην Ελλαδα,ετσι ώστε να αυξηθουν οι γυναικειες,και οχι μόνο,εμφανίσεις;

    -Γενικά ο αθλητισμός στην Ελλάδα είναι πίσω,αυτό είναι αποτέλεσμα ελλιπούς αθλητικής παιδείας...και μεγάλη ευθύνη έχουν και τα σχολεία.
    Όσο αναφορά το άθλημά μας δε πιστεύω οτι υστερεί κάπου συγκεκριμένα.Το πρόβλημα είναι τα λεφτά.Όταν δεν υπάρχει κρατική επιχορήγηση,χορηγοί κτλ. δε μπορεις να κάνεις πολλα.
    Χωρίς χρήματα μένεις πίσω σε θέμα προώθησης.


    -Εισαι ικανοποιημενη από τον ανταγωνισμο που υπάρχει σε ελληνικους αγωνες;


    Έχει ανέβει πολύ το επίπεδο σε σχέση με παλιά!Βλέπω και καινούριες κοπέλες να μπαίνουν στο χώρο και αυτό είναι καλό και για το μέλλον.Να σημειώσω οτι είναι και παρα πολύ όμορφες!
    Άλλη μια κίνηση που πιστεύω οτι βοήθησε στο να αρχίσει να μπαίνει και "νεο αίμα" στις γυναικείες κατηγορίες είναι και ο εν μέρη παραμερισμός του γυναικείου Bodybuilding,και η ανάδειξη των άλλων κατηγοριών,έτσι οι κοπέλες βλέπουν κάτι πιο προσιτο σε αυτες και μπαίνουν στην ολη διαδικασία.


    -Πως και πού μπορεί μια κοπελα να λαβει καθοδηγηση για να αγωνιστει καποια στιγμη;Ποιοι ειναι οι τομείς που πρεπει να δουλεψει;

    -Αρχικά πρέπει να γραφτεί σε ένα σύλλογο της Ομοσπονδίας(ΕΟΣΔ),για να μπορεί να έχει Αθλητικό Δελτίο προκειμένου να συμμετάσχει σε αγώνες.Απο κει και ύστερα θα τη βοηθήσει ο προπονητής του συλλόγου της.
    Στην ουσία μπορεί οποιαδήποτε κοπέλα να αγωνιστεί.Θεωρώ οτι με το συνδυασμό γεννετικών χαρακτηριστικών,μυαλού και θέλησης μπορείς να πάς πολυ ψηλά!
    Αλλα ακόμα και χωρίς ιδιαίτερα σωματικα προσόντα,έχοντας μυαλό(το τονίζω αυτο!),πίστη,σωστή διατροφή και έξυπνη προπόνηση μπορείς να κάνεις πολλά,απλά αν είσαι γεννητικά προικισμένος άνθρωπος κάνεις ακόμα περισσότερα.


    -Εσυ έχεις καποιον προπονητη;Σε βοηθαει καποιος με προγραμματα ή διατροφη και την γενικότερη προετοιμασία σου;

    Ναι,έχω!Τον Ιορδάνη Λεβεντέλη.Μου έχει δώσει πάρα πολλά σε θέματα προπονητικής και διατροφής!Βέβαια,πλέον είναι πιο πολύ θέμα ψυχολογίας να είναι δίπλα μου,μιας και τωρα πια έχω αποκτήσει πολλές γνώσεις και εγω η ίδια.
    Αυτο που λέει και ίδιος είναι να είμαστε πάντα σεμνοί και ταπεινοί!Αυτή τη διδαχή ακολουθω.Όχι μόνο γιατι μου το είπε αλλα γιατι έτσι είναι ο χαρακτήρας μου.


    -Επαγγελματικα με τι ασχολείσαι;Ποσο ευκολο είναι για σενα να συνδυασεις δουλεια,προσωπικες υποχρεωσεις και αθλητικες επιδόσεις;

    -Είμαι προπονήτρια-γυμνάστρια,παρ'ολα αυτά δε το βλέπω σαν δουλειά αλλα πιο πολύ σαν λειτούργημα.
    Εχω τελειώσει και Γραφικές Τέχνες αλλα όπως είπαμε πριν το πάν είναι να σε ευχαριστεί αυτό που κάνεις,γιάυτο δε το ακολούθησα.
    Χρόνος πάντα υπάρχει.Φροντίζεις απλα οι γύρω σου να ταιριάζουν με εσένα και αυτο που κάνεις.Ετσι όπως προσπαθώ να κρατάω εξω απο το μυαλό καθε αρνητική σκέψη,ετσι κάνω και με τους ανθρώπους γύρω μου,αποστασιοποιώ τους αρνητικούς και κρατάω δίπλα μου τους θετικούς.


    -Ποια είναι η εβδομαδιαια σου ρουτινα στην προπονηση;

    Προπονούμαι 6 φορές την εβομάδα Δευτέρα με Σάββατο.
    Συνήθως το σπλιτ μου είναι:
    Στήθος-Δικεφαλοι
    Πλάτη-Ωμοι-Τρικεφαλοι
    Πόδια
    χ2
    Αλλα τα εναλάσσω,δεν είναι στάνταρ.Και φυσικά πολλή αερόβια!Ανάλογα τις περιόδους κάνω 3,6 ή ακόμα και 7 φορές την εβδομάδα!Αλλά συνήθως οι Κυριακές είναι για ξεκούραση.


    -Κατάλαβα,αλήθεια τι σου αρεσει να κανεις τον ελευθερο σου χρόνο;Εχεις καποια αλλα χόμπυ;

    Τα ταξίδια!!!Ασχολούμαι επίσης με τη φωτογραφία,το διάβασμα,τη ζωγραφική και τα PC.
    Συνήθως το καλοκαίρι συνδυάζω Ταξίδι και Φωτογραφία,και το χειμώνα Ταξίδι και Σκι!


    -Θα ηθελες να δωσεις καποια συμβουλη-παροτρυνση σε κοριτσια που θελουν να ασχοληθουν αγωνιστικα;

    -Kαλό είναι να βρούν κάποιο πρότυπο,που να ταιριάζει στις ίδιες γεννετικά,και να μελετήσουν τις κινήσεις του,να αποκτήσουν ενα όραμα δηλαδή.
    Τονίζω,βοηθάνε τα γεννητικά προσόντα,αλλα θέλει δουλειά και υπομονή!!Χρειάζονται πολλά χρόνια για να φτάσεις το στόχο σου.


    -Ποσο παρακολουθεις τους ηλεκτρονικους ιστοτοπους που σχετιζονται με το bbing (forums);Πιστευεις ότι ενημερωνουν ορθα το κοινο του αθληματος;

    -Για να πω την αλήθεια δεν τα παρακολουθώ ιδιαίτερα.Συνήθως ενημερώνομαι απο επίσημα σαιτ ομοσπονδιών.Όσο για τη σωστή ενημέρωση,απο αυτο το λίγο που τα εχω παρακολουθήσει θα πω και ναι και οχι.


    -Θέλεις να προσθέσεις κατι για το τέλος;

    -Ναι,θα ήθελα να πω οτι πρέπει πάντα να χαμογελάμε,ακόμα και οταν δεν έχουμε διάθεση αμα χαμογελάμε θα μας φτιάξει.
    Χρειαζόμαστε τη θετική σκέψη!Στη ζωή όσο και στο άθλημά μας!


    Ελένη να'σαι καλα!Καλή επιτυχία σου εύχομαι εκ'μέρους του !

    Όνομα: IMG_8672.jpg Εμφανίσεις: 1657 Μέγεθος: 100,2 KB
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία