Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 85
  1. 10-11-10 19:14 #16
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βοτανολόγος Εμφάνιση μηνυμάτων
    1ο οπως ειδες και πιο πανω αγαπητε φιλε δεν προωθω καποιο φαρμακευτικο σκευασμα μα μοναχα βοτανα ΝΟΜΙΜΑ τα οποια μας τα χαριζει απολοχερα η φυση και δεν χρειαζονται καποια ειδικη συνταγη για να τα προμηθευτεις οπως "βρυωνια" "γαλατσιδα" κλπ κλπ για να μην επεκταθω...

    2ο η πλειονοτητα ολων οσων εχουν ιστορικο υγειας εχουν γνωση απο τους γιατρους τους το τι πρεπει να αποφευγουν και τι οχι...

    3ο απευθυνομαι σε ενηλικες απο εκει και περα τα βοτανα που ανεφερα παρα πανω ειναι αδυνατο να βλαψουν καποιον ακομα και αν ειναι ανηλικος....

    4ο τα παραπανω βοτανα ειναι φυσικα... αντι να καθεσαι και να ασχολεισαι μαζι μου
    Aν μία ουσία είναι νόμιμη ή/και φυσική αυτό δεν την κάνει ασφαλή. Τα πιο τοξικά δηλητήρια έρχονται από την μητέρα φύση (π.χ. στρυχνίνη,ρικίνη αφλατοξίνες).
    Η προέλευση ή το νομικό καθεστώς μίας ουσίας δεν καθορίζει την ασφάλεια της. Η 1,3,7 τριμεθυλοξανθίνη (καφεΐνη) που βρίσκεται στην γκουαράνα είναι η ίδια με αυτή που βρίσκεται στα συμπληρώματα της bayer, η ίδια με αυτή που υπάρχει στον καφέ και θα προκαλέσει ταχυκαρδίες αν δεν υπάρχει σύνεση και γνώση. Λυπάμαι που η απάντηση σου ήταν σε προσωπικό επίπεδο και ξέφυγες από το θέμα, προφανώς δεν θα σε ακολουθήσω εκεί, αποχωρώ από το τόπικ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-11-10 20:16 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν μία ουσία είναι νόμιμη ή/και φυσική αυτό δεν την κάνει ασφαλή. Τα πιο τοξικά δηλητήρια έρχονται από την μητέρα φύση (π.χ. στρυχνίνη,ρικίνη αφλατοξίνες).
    Η προέλευση ή το νομικό καθεστώς μίας ουσίας δεν καθορίζει την ασφάλεια της. Η 1,3,7 τριμεθυλοξανθίνη (καφεΐνη) που βρίσκεται στην γκουαράνα είναι η ίδια με αυτή που βρίσκεται στα συμπληρώματα της bayer, η ίδια με αυτή που υπάρχει στον καφέ και θα προκαλέσει ταχυκαρδίες αν δεν υπάρχει σύνεση και γνώση. Λυπάμαι που η απάντηση σου ήταν σε προσωπικό επίπεδο και ξέφυγες από το θέμα, προφανώς δεν θα σε ακολουθήσω εκεί, αποχωρώ από το τόπικ.
    και το υδροχλορικο οξυ το ιδιο..και σε αυτο που σου εγραψα απαντησα και πριν.. μαλλον δεν το ειδες... οποιος εχει ευαισθησια με καποιες ουσιες το γνωριζει... απο τον γιατρο του... την γνωση την παιρνει κατα βαση απο εκει...


    Υ.Γ

    ωραιο σαητ αξιζε την διαφημιση...
    εστω και αν αυτη κινηθηκε στα πλαισια μιας ανυποστατης επιθεσης..
    - Τα έμαθες Miles ;
    - Τι είναι Dizzy ;
    - Ο Chet πέθανε...
    - Δε μένει παρα να πεθάνουμε και εμείς, για να πεθάνει εντελώς η Jazz..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-11-10 20:19 #18
    Προεπιλογή
    Ωραιο τοπικ αλλα σε τι μαγαζια ψωνιζουμε τετοια βοτανα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-11-10 20:30 #19
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βοτανολόγος Εμφάνιση μηνυμάτων
    και το υδροχλορικο οξυ το ιδιο..και σε αυτο που σου εγραψα απαντησα και πριν.. μαλλον δεν το ειδες... οποιος εχει ευαισθησια με καποιες ουσιες το γνωριζει... απο τον γιατρο του... την γνωση την παιρνει κατα βαση απο εκει...


    Υ.Γ

    ωραιο σαητ αξιζε την διαφημιση...
    εστω και αν αυτη κινηθηκε στα πλαισια μιας ανυποστατης επιθεσης..
    Η ιατρική δεν ασχολείται με τα βότανα και συμπληρώματα, είναι θέματα που πιο πολύ έχουν να κάνουν με διατροφολογία. Μερικά παιδιά που σπουδάζουν ιατροί εδώ μέσα το έχουν επιβεβαιώσει πολλές φορές .
    Προσπάθησε να δεις πέρα από το ότι έχω ένα blog και το διαφημίζω , είναι άσχετο με αυτό που λέμε και σου θολώνει την κρίση.Ισως προφυλαχτείς από ποινικές συνέπειες. Σε περίπτωση στραβής γίνεσαι ηθικός αυτουργός.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-11-10 20:33 #20
    Προεπιλογή
    Μαλιστα, δηλαδη το αρθο του σιτε στη διατροφη ογκου που λεει δε θυμαμαι 3 γραμμαρια πρωτεινης ανα κιλο, αν καποιος εχει επιβαρυμενο ιστορικο και παθει οξεια νεφρικη ανεπαρκεια, θα υπαρχουν νομικες κυρωσεις στο φορουμ?

    Δε γινονται ετσι αυτα τα πραγματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-11-10 20:57 #21
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου... Υπάρχει κάτι-κάνα βότανο που να σε χαλαρώνει, να σε ηρεμεί όταν έχεις υπερένταση?

    Πριν κάτι χρονια ένας φίλος μου που υπέφερε από υπερένταση έσταζε μερικές σταγόνες λεβάντας από ένα μπουκαλάκι στο μαξιλάρι τους λέγοντας μου ότι είναι πολύ ανακουφιστικό.

    Δεν βρήκα κάτι παρόμοιο στα φαρμακεία...
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-11-10 21:54 #22
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Mitsen ρίξε μια ματιά στο άρθρο για τα βότανα.

    Προτείνω χαμομήλι πριν τον ύπνο.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-11-10 21:57 #23
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mitsen ρίξε μια ματιά στο άρθρο για τα βότανα.

    Προτείνω χαμομήλι πριν τον ύπνο.
    ευχαριστώ!
    Πολύ ενδιαφέρον thread, Θα το διαβάσω με την ησυχία μου!
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-11-10 23:10 #24
    Προεπιλογή
    ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΒΟΤΑΝΑ ΑΥΤΑ
    ΜΕΣΩ INTERNET Η ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ?
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-11-10 01:10 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmis44 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΒΟΤΑΝΑ ΑΥΤΑ
    ΜΕΣΩ INTERNET Η ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ?
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    υπαρχουν αρκετα καταστηματα στην οδο αθηνας κοντα στην ομονοια και οχι μονο.. δεν ειναι δυσκολο να βρεις... επισης δε θα ηθελα να βαλω κανενα σαητ που πουλαει για ευνοητους λογους μα αν πατησεις στο γκουγκλ την λεξη " βοτανα" θα σου βγαλει ονλαιν καταστηματα..
    - Τα έμαθες Miles ;
    - Τι είναι Dizzy ;
    - Ο Chet πέθανε...
    - Δε μένει παρα να πεθάνουμε και εμείς, για να πεθάνει εντελώς η Jazz..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-11-10 01:14 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mitsen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου... Υπάρχει κάτι-κάνα βότανο που να σε χαλαρώνει, να σε ηρεμεί όταν έχεις υπερένταση?

    Πριν κάτι χρονια ένας φίλος μου που υπέφερε από υπερένταση έσταζε μερικές σταγόνες λεβάντας από ένα μπουκαλάκι στο μαξιλάρι τους λέγοντας μου ότι είναι πολύ ανακουφιστικό.

    Δεν βρήκα κάτι παρόμοιο στα φαρμακεία...
    το χαμομηλι οπως σου εγραψαν ειναι η καλυτερη λυση! σε περιπτωση που εχεις εντονοτερες διαταραχες στον υπνο καλες λυσεις ειναι η βαλεριανα και η πασσιφλορα.. μα γι ανα τα παρεις καλο ειναι να σε δει καποιος ειδικος κα να σου τα προτεινει διοτι αν και ασημαντες ναρκωτικες ουσιες δεν παυουν να ειναι ναρκωτικες...
    - Τα έμαθες Miles ;
    - Τι είναι Dizzy ;
    - Ο Chet πέθανε...
    - Δε μένει παρα να πεθάνουμε και εμείς, για να πεθάνει εντελώς η Jazz..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-11-10 01:18 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα, δηλαδη το αρθο του σιτε στη διατροφη ογκου που λεει δε θυμαμαι 3 γραμμαρια πρωτεινης ανα κιλο, αν καποιος εχει επιβαρυμενο ιστορικο και παθει οξεια νεφρικη ανεπαρκεια, θα υπαρχουν νομικες κυρωσεις στο φορουμ?

    Δε γινονται ετσι αυτα τα πραγματα.
    δεν εχεις αδικο σε αυτο που γραφεις... και περαν αυτου οποιος εχει επιβαρυμενο ιστορικο το γνωριζει απο τον ιατρο του και αποφευγει αυτες τις ουσιες... και επιτελους δεν μιλαμε ντοπες... για βοτανα μιλαμε...αλλα μερικοι εχουν ενα συμπλεγματικο παθος με το να λενε την τελευταια κουβεντα...και απο νομικα γνωριζουμε καλυτερα..αλλα δυστηχως η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας...
    - Τα έμαθες Miles ;
    - Τι είναι Dizzy ;
    - Ο Chet πέθανε...
    - Δε μένει παρα να πεθάνουμε και εμείς, για να πεθάνει εντελώς η Jazz..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-11-10 01:28 #28
    Προεπιλογή
    Γνωριζει κανεις το Tongat Ali?
    H αλλιως long Jack.
    Αυξανει τη φυσικη τεστο και λιμπιντο, απ οσο ξερω.
    Το εχει χρησιμοποιησει κανεις?
    Κανει δουλεια?
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-11-10 11:12 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PMalamas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωριζει κανεις το Tongat Ali?
    H αλλιως long Jack.
    Αυξανει τη φυσικη τεστο και λιμπιντο, απ οσο ξερω.
    Το εχει χρησιμοποιησει κανεις?
    Κανει δουλεια?
    γεια χαρα φιλε μου... δυστυχως δεν εχω ιδιαιτερη γνωση για το συγκεκριμενο βοτανο... μιας και δεν το εχω βρει σε μορφη βοτανου μα μονο χαπιου (και ως γνωστον ειμαι κατα των χαπιων) ειναι βοτανο με ιδιαιτερα ισχυρη δραση και περαν αυτου οι ελαχιστες γνωσεις μου περιοριζονται στο οτι δεν ειναι ιδιαιτερα αθωο και ειναι προτιμοτερο να χορηγειται σε ολους οσους εχουν στυτικη δυσλειτουργια... αυτο μου εχει πει ο ανθρωπος απο τον οποιο αγοραζω βοτανα αυτο εχω διαβασει και στο ιντερνετ!
    - Τα έμαθες Miles ;
    - Τι είναι Dizzy ;
    - Ο Chet πέθανε...
    - Δε μένει παρα να πεθάνουμε και εμείς, για να πεθάνει εντελώς η Jazz..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-11-10 12:25 #30
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστω πολυ
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία