Σελίδα 1 από 14 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 201
  1. 17-11-10 17:56 #1
    Προεπιλογή χανω τα μαλλια μου!
    παιδες εδω και λιγο καιρο παρατηρω την ωρα που λουζω τα μαλια μου οτι οι μισες τριχεσ μενουν πανω στο χερι μου καθε φορα που τα πιανω για να τα ξεπλυνω! ακομα και η μανα μου το παρατηρησε οτι αρχιζω να χανω τριχες η αληθεια ειναι οτι τα υπερπροσεχω( καθημερινο λουσιμω πρωτα σαμπουαν μετα μαλακτικο επειτα στεγνωμα και χτενισμα) λετε να φταιει καμια ελειψη βιταμινης?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-11-10 17:59 #2
    The Wolf
    Το avatar του χρήστη Zylo

    Εγγραφή
    26-03-2010
    Περ.
    Γουδή
    Μηνύματα
    1.433
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο κουλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδες εδω και λιγο καιρο παρατηρω την ωρα που λουζω τα μαλια μου οτι οι μισες τριχεσ μενουν πανω στο χερι μου καθε φορα που τα πιανω για να τα ξεπλυνω! ακομα και η μανα μου το παρατηρησε οτι αρχιζω να χανω τριχες η αληθεια ειναι οτι τα υπερπροσεχω( καθημερινο λουσιμω πρωτα σαμπουαν μετα μαλακτικο επειτα στεγνωμα και χτενισμα) λετε να φταιει καμια ελειψη βιταμινης?
    υπαρχουν πολλοι λογοι που μπορει να γινετε αυτο....
    1)μπορει να φταιει το gel σου
    2)δοκιμασες να αλλαξεις σαμπουαν??μπορει να φταιει και αυτο!!
    3)υπαρχει η πηθανοτητα για κληρονομικο και τετοια αν και ειναι πολυ νωρις αποσο νομιζω
    4)μου ειχε πει μια κομμωτρια οτι δεν ειναι υγειηνο για τα μαλλια σου να τα λουζεις καθε μερα...
    σιγουρα υπαρχουν και αλλοι λογοι που μπορει να συμβαινει αυτο αλλα εγω αυτα σκεφτηκα για τωρα
    the only thing u really need to gain muscles....is WILL
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-11-10 18:01 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο κουλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδες εδω και λιγο καιρο παρατηρω την ωρα που λουζω τα μαλια μου οτι οι μισες τριχεσ μενουν πανω στο χερι μου καθε φορα που τα πιανω για να τα ξεπλυνω! ακομα και η μανα μου το παρατηρησε οτι αρχιζω να χανω τριχες η αληθεια ειναι οτι τα υπερπροσεχω( καθημερινο λουσιμω πρωτα σαμπουαν μετα μαλακτικο επειτα στεγνωμα και χτενισμα) λετε να φταιει καμια ελειψη βιταμινης?
    οντωσ αυτο π λεει ο zylo το εχω ακουσει κ γω
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-11-10 18:03 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Zylo Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπαρχουν πολλοι λογοι που μπορει να γινετε αυτο....
    1)μπορει να φταιει το gel σου
    2)δοκιμασες να αλλαξεις σαμπουαν??μπορει να φταιει και αυτο!!
    3)υπαρχει η πηθανοτητα για κληρονομικο και τετοια αν και ειναι πολυ νωρις αποσο νομιζω
    4)μου ειχε πει μια κομμωτρια οτι δεν ειναι υγειηνο για τα μαλλια σου να τα λουζεις καθε μερα...
    σιγουρα υπαρχουν και αλλοι λογοι που μπορει να συμβαινει αυτο αλλα εγω αυτα σκεφτηκα για τωρα
    gel ζελε λακ και διαφορα τετοια δεν βαζω στο μαλλι
    κληρονομικοτητα? μην μου το κανεις αυτο γτ με τον πατερα μου εχουμε το ιδιο μαλλι και σε ιλικια λιγο πιο μεγαλη απο εμενα τσουπ του εφυγαν ολα!
    τουλαχιστον αμα παει καλα ο ογκος και μεινω καραφλος θα βρω δουλεια σαν πορτιερης
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-11-10 18:04 #5
    The Wolf
    Το avatar του χρήστη Zylo

    Εγγραφή
    26-03-2010
    Περ.
    Γουδή
    Μηνύματα
    1.433
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο κουλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    gel ζελε λακ και διαφορα τετοια δεν βαζω στο μαλλι
    κληρονομικοτητα? μην μου το κανεις αυτο γτ με τον πατερα μου εχουμε το ιδιο μαλλι και σε ιλικια λιγο πιο μεγαλη απο εμενα τσουπ του εφυγαν ολα!
    τουλαχιστον αμα παει καλα ο ογκος και μεινω καραφλος θα βρω δουλεια σαν πορτιερης
    μολις βγαλεις μουσι ξυρισε το κεφαλι και πες οτι απο ενα λαθος που εγινε στην γεννηση μου γβαζω μαλλια στα μουσια και τ αντιθετο
    the only thing u really need to gain muscles....is WILL
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-11-10 18:07 #6
    Προεπιλογή
    Το οτι το συχνο λουσιμο αδυνατιζει τα μαλλια ειναι μυθος.

    Τωρα δεν ξερω με ολα αυτα τα υπολοιπα που κανεις καθημερινα (χτενισμα,στεγνωμα,γυαλισμα,κερωμα κτλ ) αν τα αδυνατιζουν...

    Ποσο χρονων εισαι?
    Σύγκρινε παλιες και νεες φωτο να δεις αν εχεις αραιωση. Αυτος ειναι ο μονος τροπος, καθως το να χανεις μαλλια ειναι φυσιολογικο,και μαλιστα καποιες εποχες-μηνες χανουμε πιο πολλα σε σχεση με αλλους.

    Απο βιταμινες εγω που παιρνω και μαγια μπυρας μετα τα φαγητα μου, μου εχουν πει οτι κανει καλο και στα μαλλια...επισεις μου εχουν πει οτι πολλα απο τα αμινοξεα βοηθουν την τριχα... βεβαια αυτα μου τα ειπαν ταλαιπωροι φαρμακοποιοι και οχι δερματολογοι κτλ...

    Αυτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-11-10 18:09 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Zylo Εμφάνιση μηνυμάτων
    μολις βγαλεις μουσι ξυρισε το κεφαλι και πες οτι απο ενα λαθος που εγινε στην γεννηση μου γβαζω μαλλια στα μουσια και τ αντιθετο


    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-11-10 18:10 #8
    Προεπιλογή
    να αυξησω λιγο το μπροκολο για bitamin C?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-11-10 18:17 #9
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο κουλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    να αυξησω λιγο το μπροκολο για bitamin C?
    Σορρυ κιολας αλλα μερικα πραγματα ειναι κληρονομικα οπως και να το κανουμε.Δεν νομιζω οσοι εχουν μαλλια να περνουν πολυβιταμινες για να μεινουν στην θεση τους.Μου θυμιζει εναν φιλο μου παλια στουπα που ελεγε δεν ψηλωνω γιατι δεν τροω πολυ για να αναπτυχθω οι γονεις του ηταν 1.50 η μανα του και 1.60 ο πατερας του.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-11-10 18:29 #10
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    τα μαλια υπάρχουν περίοδοι που πέφτουν έτσι νόμισα και γω ειδικα μικρός όταν δούλευα σε μηχανουργείο επειδή πεταγόταν καυτα γρέζα απο τον τόρνο μου τα έκαιγαν και νόμισα ότι θα μείνω φαλακρός και δεν με πείραζε αυτό όσο ότι το κεφάλι μου δεν έκανε για φαλάκρα γιατι απο τον πετροπόλεμο που παίζαμε μικροί όλο καρούμπαλα είναι .

    αλλα τα χρόνια περνούσαν και παρ όλο όπως λές ειδικα τέτοια περίοδο έπεφταν τρελά όπως και τώρα , αλλα το κεφάλι μου σαν μοκέτα είναι , αφού τα αραιώνει η κομμώτρια

    ενα να ξέρεις η κληρονομικότητα παίζει σημαντικό ρόλο , αλλα εκτός τις βιταμίνες που λές και την ισοροπημένη διατροφή που βοηθάν στην υγεία των μαλιών , αυτό που επηρεάζει πάρα πολύ είναι το στρές

    επίσης ούτε το συχνό λούσιμο επηρεάζει , αυτα που βάζουν ζελέδες και σχετικά ίσως να επηρεάζουν , είναι και ορμονικό το θέμα που επηρεάζει τα μαλιά , γι αυτο και σε πολλους ββερ πέφτουν και απο χρήση ανδρογόνων , αλλα σε μερικούς δεν πέφτει τρίχα

    καλό είναι αν δεν συντρέχει κάποιος απο τους λόγους όπως η κληρονομικότητα , να επισκευτείς ενα δερματολόγο μήπως και είναι κάτι απλο και το καταπολεμήσεις , αλλα πλέον και η φαλάκρα είναι της μόδας δέστο θετικά αν δεν γίνετε τίποτε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-11-10 18:29 #11

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    αυτο με το λουσιμο και γω νομιζω οτι ειναι οντως μυθος.

    κληρονομικο ειναι στο 99% των περιπτωσεων.αν οπως λες κουλη οτι ο πατερας σου,εχει και αυτος προβλημα τριχοπτωσης και εχασε τα μαλλια του σε μικρη ηλικια,τοτε συντομα θα χτυπησει και σενα την πορτα σου η τριχοπτωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-11-10 18:33 #12
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    θα σου πω α εξης για να σου τονωσω την αυτοπεποιθηση

    1)το φθινοπωρο ΟΛΟΙ εχουμε μια πιο αυξημενη τριχοπτωση(επιστημονικα τεκμηριωμενο)
    2)το μονο που μπορει να σταματησει την τριχοπτωση ειναι το πατωμα (επισης (επιστημονικα τεκμηριωμενο)
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-11-10 18:46 #13
    Το avatar του χρήστη GyM=life

    Εγγραφή
    31-10-2010
    Περ.
    Switzerland
    Μηνύματα
    685
    Προεπιλογή
    ελειψη σιδηρου?καποιο gel η λακ?
    Failure is not the worst thing in the world...the very worst is not to try...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-11-10 19:02 #14
    Το avatar του χρήστη Στελιος

    Εγγραφή
    23-10-2010
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    334
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο κουλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδες εδω και λιγο καιρο παρατηρω την ωρα που λουζω τα μαλια μου οτι οι μισες τριχεσ μενουν πανω στο χερι μου καθε φορα που τα πιανω για να τα ξεπλυνω! ακομα και η μανα μου το παρατηρησε οτι αρχιζω να χανω τριχες η αληθεια ειναι οτι τα υπερπροσεχω( καθημερινο λουσιμω πρωτα σαμπουαν μετα μαλακτικο επειτα στεγνωμα και χτενισμα) λετε να φταιει καμια ελειψη βιταμινης?

    τρως πολλα ασπραδια αυγου?

    Σε περιπτωση που υπαρχει καποιο κληρονομικο γονιδιο στο οργανισμο σου να ξερεις οτι τα ασπραδια αυξανουν την τριχοπτωση, ο κρονος μεσα εχει την ουσια που το εξουδετερωνει αυτο και υπαρχει η ισοροπια. Οχι οτι αν τρως κροκους θα φυτρωσουν μαλια απλα ελπιζω το νοημα να το επιασες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Στελιος : 17-11-10 στις 19:04
    Θέλω να γίνω αυτό που ήμουν τότε που ήθελα να γίνω αυτό που είμαι τώρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-11-10 19:09 #15
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Αν είναι από το λούσιμο ή από την εποχή κτλ τότε θα σταματήσει να γίνεται...
    Αν είναι κληρονομικό... την έβαψες!-εντάξει, πλάκα κάνω, απλά ό,τι κ να κάνεις κάποια στιγμή θα το πάθεις!
    Αν είναι στρες και άγχος (εσύ ξέρεις αν έχεις) τότε μάλλον θα φύγουν κ δε θα ξανάρθουν...

    Πάντως μη στεναχωριέσαι για τρίχες σε καμία περίπτωση!
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 14 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία