Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 65
  1. 03-01-11 04:36 #1
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή Διαρκής τραυματισμός στους ώμους...
    Παιδιά έχει τύχει σε κανέναν?

    Πήγα στο γιατρό μετά απο ενοχλήσεις και μου είπε ότι έχω θλασούλες και να κάτσω κανενα μήνα...πέρασε σχεδόν 2μηνο και ακόμα δεν μου έχει περάσει...
    έκανα θεραπεία με αντιφλεγμονώδη για 20 μέρες(χαπια) και ήμουν καλύτερα αλλά με εκτεταμένη πιεση (απο διαφορα καθημερινά πράγματα) με "τσιμπουσαν". Και αφού σταμάτησα τα χάπια πάλι αρχίσαν πιο σοβαρες ενοχλήσεις...

    Εχω αρχίσει να ανησυχώ. 2 μηνες εκτος προπονησεων και ακομα δεν εχουν επανελθει οι ώμοι.

    Εννοείται πως θα ξαναπαω στο γιατρο αλλά ήθελα να μου πείτε αν έχει κανένας προσωπική εμπειρία πάνω στο θέμα...

    Δε την παλευω αλλο αν δεν παω γυμναστήριο και αυτό το μήνα θα αυτοκτονήσω...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-01-11 12:27 #2
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    o χρονος αποκαταστασης διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο...ασε που πιθανολογω οτι σου εκανε υποτροπη(που η υποτροπη ειναι πολλες φορες χειροτερη απο τον αρχικο τραυματισμο...θα σε βοηθησουν πολυ οι φυσικοθεραπειες παντως...
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-01-11 13:00 #3
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Υποτροπή είναι κόψιμο ολόκληρου του μυ, δηλαδή τριτου βαθμού θλάση, απ όσο γνωρίζω. Δεν πιστευω πως υπάρχη ζημιά σε τέτοιο βαθμό, αφού δεν έχω ούτε εσωτερικό αιμάτωμα ούτε πρήξιμο ούτε τίποτα...

    Ασε που δεν είναι λογικό να υποτροπίασε, αφού απο τη μέρα που πήγα στο γιατρό και μετά δεν ξαναπάτησα γυμναστήριο και δεν έκανα καμίας μορφής άσκηση...όσο τα κούρασα ήταν μέσα απο την καθημερινότητα...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-01-11 13:49 #4
    Το avatar του χρήστη outnumb

    Εγγραφή
    08-01-2010
    Περ.
    North, very north
    Μηνύματα
    158
    Προεπιλογή
    μηπως φιλε δεν ειναι θλαση και εχεις παθει καμια τενοντιτιδα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-01-11 13:50 #5
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποτροπή είναι κόψιμο ολόκληρου του μυ, δηλαδή τριτου βαθμού θλάση, απ όσο γνωρίζω. Δεν πιστευω πως υπάρχη ζημιά σε τέτοιο βαθμό, αφού δεν έχω ούτε εσωτερικό αιμάτωμα ούτε πρήξιμο ούτε τίποτα...

    Ασε που δεν είναι λογικό να υποτροπίασε, αφού απο τη μέρα που πήγα στο γιατρό και μετά δεν ξαναπάτησα γυμναστήριο και δεν έκανα καμίας μορφής άσκηση...όσο τα κούρασα ήταν μέσα απο την καθημερινότητα...
    οχι ρε συ...υποτροπη δε σημαινει αναγκαστικα λυση της συνεχειας ολων των μυικων ινων...
    παρολ'αυτα καλα θα κανεις και θα πας να το τσεκαρεις,αλλα πες του αμα ειναι να σου γραψει και φυσικοθεραπειες...
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-01-11 20:23 #6
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Τι να σου πω έτσι ήξερα...νόμιζα πως ήταν ο περετάιρω τραυματισμός του μυ...
    Απλά εγώ δε νιώθω χειρότερα αλλά δεν θεραπευομαι κιόλας.

    Εννοείται πως θα πάω απλά ρωτάω να δω μήπως είναι φυσιολογικό...

    Το ότι είναι θλάση ο γιατρός μου είπε, εγώ τι να πω?
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-01-11 01:32 #7
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Question
    Λοιπόν τελικά θα κάνω κάποιες φυσιοθεραπείες...Το πρόβλημα είναι πως το ταμείο δε μου δικαιολογεί πλήρη θεραπεία παρά μόνο μαλάξεις διαθερμίες και Laser.

    Το δίλημμά μου είναι το εξής. Να αρκεστω σε αυτά, τι πιθανότητες έχω να δω αποτέλεσμα?

    Η άλλη λύση είναι να τα σκάσω για πλήρη θεραπεία και το κόστος δεν είναι μικρό...

    Αν γνωρίζει κάποιος (αν είναι και φυσιοθεραπευτείς ακόμα καλύτερα) ας μου πει καμια άποψη...

    Πραγματικά δε την παλευω άλλο εκτός προπονήσεων!
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-01-11 01:57 #8
    Το avatar του χρήστη drago

    Εγγραφή
    14-07-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    557
    Προεπιλογή
    φιλε νομίζω πρέπει να κανεις μια μαγνητική να δεις ακριβώς τι έχεις. άκουσες να λέει για υπερακάνθιο μυ / τένοντα ο γιατρός???

    μου κάνει εντύπωση που δεν σε έστειλε να βγάλεις γιατί αυτό μπορεί να είναι από μια απλή τενοντίτιδα μέχρι μερική ρήξη.

    επίσης να ξέρεις ότι μπορεί να υποτροπιάσει και αν το πλακώσεις περίεργα στον ύπνο. χωρίς να κανεις τίποτα dld.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-01-11 02:14 #9
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο drago Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε νομίζω πρέπει να κανεις μια μαγνητική να δεις ακριβώς τι έχεις. άκουσες να λέει για υπερακάνθιο μυ / τένοντα ο γιατρός???

    μου κάνει εντύπωση που δεν σε έστειλε να βγάλεις γιατί αυτό μπορεί να είναι από μια απλή τενοντίτιδα μέχρι μερική ρήξη.

    επίσης να ξέρεις ότι μπορεί να υποτροπιάσει και αν το πλακώσεις περίεργα στον ύπνο. χωρίς να κανεις τίποτα dld.
    Ρε συ Drago τι να σου πω. Όχι μου είπε ότι έχω ελαφριά θλάση την πρώτη φορά που πήγα και να ξεκουραστώ ένα διάστημα.

    Βέβαια εγώ σταμάτησα τις προπονήσεις αλλά το ψιλοζόριζα μερικές φορές.

    Δε πονάω καθόλου κατα τη διάρκεια της ημέρας...

    Τώρα τι να σου πω. Ο γιατρός που πάω είναι αθλίατρος και κάνει εκτενή εξέταση...

    Σίγουρα είμαι αρκετά καλύτερα αλλά δεν είμαι σε θέση να κάνω προπόνση πιστευω.

    Όσο για τον ύπνο το ξέρω. Ίσως είναι και η φάση που με ενοχλεί περισσότερο, κοιμάμαι και λιγάκι περίεργα...

    Τι να σου πω, εγώ γιατρός δεν είμαι και δε ξέρω με ποια κριτίρια βγάζουν διάγνωση. Το μόνο που θέλω είναι να γίνω καλά...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-01-11 02:59 #10
    Προεπιλογή
    τενοντιτιδα ειναι πιστευω...
    κανε υπομονη 1-2 μηνες μη το ζοριζεις με βαρει.φυσιοθεραπιες.ασε τα βαροι και κανε τρεξιμο αν δε θες να μεινεις στασημος
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-01-11 03:04 #11
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loufas Εμφάνιση μηνυμάτων
    τενοντιτιδα ειναι πιστευω...
    κανε υπομονη 1-2 μηνες μη το ζοριζεις με βαρει.φυσιοθεραπιες.ασε τα βαροι και κανε τρεξιμο αν δε θες να μεινεις στασημος
    2 μήνες το άφησα ήδη και δε πέρασε...

    Δε νομίζω να είναι τενοντιτιδα.

    Εν πάσει περιπτώσει, κανεις καμία ιδέα σε αυτό που ρώτησα για τις φυσιοθεραπείες?

    Επίσης μιας και αμφιβάλλεται πολυ για το αν είναι θλάση, η φυσιοθεραπείες βοηθούν γενικα ή μόνο σε τραυματισμό?
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-01-11 03:04 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο drago Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε νομίζω πρέπει να κανεις μια μαγνητική να δεις ακριβώς τι έχεις. άκουσες να λέει για υπερακάνθιο μυ / τένοντα ο γιατρός???

    μου κάνει εντύπωση που δεν σε έστειλε να βγάλεις γιατί αυτό μπορεί να είναι από μια απλή τενοντίτιδα μέχρι μερική ρήξη.

    επίσης να ξέρεις ότι μπορεί να υποτροπιάσει και αν το πλακώσεις περίεργα στον ύπνο. χωρίς να κανεις τίποτα dld.

    Το πιο τρομακτικο πραγμα που εχω κανει στη ζωη μου για εκατο εκατομυρια ευρω δε θα ξαναεμπαινα εκει μεσα..μια φορα θα μπω σε τετοιο παλι μια και καλη, σε κασα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-01-11 03:12 #13
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιο τρομακτικο πραγμα που εχω κανει στη ζωη μου για εκατο εκατομυρια ευρω δε θα ξαναεμπαινα εκει μεσα..μια φορα θα μπω σε τετοιο παλι μια και καλη, σε κασα.
    χαχαχα...εγώ βαρετό το βρίσκω αλλά εντάξει. Μια φορά έχω κάνει και την πάλεψα. Πιο πολύ με φοβίζει η τιμή της παρά η ίδια η εξέταση...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-01-11 03:31 #14
    Προεπιλογή
    Είναι μπλεξιμο το οικονομικο, αλλα αν δεν εκανες καμια προσφατα μπορει ο γιατρος να στη γραψει και τη θεωρησεις αλλιως 280 νομιζω κανει καπου κει,και να πληρωσω και να μπω στη κασα δε παω στο διαολο καλυτερα, ας τα δωσω σε φυσικοθεραπειες, θα δουλεψω σταθεροτητα ελαστικοτητα δυναμη οτι σκατα υπαρχει ε θα το λυσω το προβλημα θα πεσω πανω του
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-01-11 03:50 #15
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι μπλεξιμο το οικονομικο, αλλα αν δεν εκανες καμια προσφατα μπορει ο γιατρος να στη γραψει και τη θεωρησεις αλλιως 280 νομιζω κανει καπου κει,και να πληρωσω και να μπω στη κασα δε παω στο διαολο καλυτερα, ας τα δωσω σε φυσικοθεραπειες, θα δουλεψω σταθεροτητα ελαστικοτητα δυναμη οτι σκατα υπαρχει ε θα το λυσω το προβλημα θα πεσω πανω του
    Έκανα τον οκτώβρη νομίζω και δε μου βρήκαν και τίποτα...τσάμπα τα λεφτα
    Αστειευομαι, πάνω απ όλα τη υγεία μας...

    Ναι 240 κάνει, και θεωρημένη κοστίζει 60...δεν είναι και λίγα. Και εγώ προτιμώ να τα δώσω στις φυσιοθεραπείες...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία