Σελίδα 19 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 917181920 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 271 έως 285 από 298
  1. 06-08-13 13:25 #271
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΠανοςΒ Εμφάνιση μηνυμάτων
    .

    Να προτιμάς για υδατανθρακες: ρύζι μαυρο ή ασπρα, πατάτα, γλυκοπατάτα, βρωμη, ζυμαρικά ολικής άλεσης.
    Iσως να βγαίνω κάπως εκτός θέματος αλλα διάβασα (στο T Nation διατροφή για Newbies) πως η βρώμη (ως oatmeal όμως) είναι στις κακές επιλογές για πηγες υδατάνθρακα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-08-13 14:06 #272
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Το επιχειρημα ποιο ηταν?

    Η βρωμη θεωρείται ισως ο κορυφαίος υδατανθρακας για πολλους λογους, γλυκαιμικός δεικτης, περιεκτικότητα σε ινες κλπ κλπ.
    " Be strong, think positive. You never know who you are inspiring!"
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-02-14 03:11 #273
    Προεπιλογή
    Εγω φτιαχνω τη διατροφη σε ενα πλανο που κατεβαζω απο το bb.com.Οποιος θελει λεπτομερειες μπορει να δει εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthr...86%CE%B7%CF%82
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-06-14 15:43 #274
    Προεπιλογή Θερμιδομετρητης - Που βρηκα ισως να σας βοηθησει.
    Βρηκα αυτη την ιστοσελιδα , και ισως να σας βοηθησει.

    Μπορει να βρειτε ποσες θερμιδες εχουν τα φαγητα ( Δεν τα εχει ολα φυσικα).
    Αλλα μπορειτε επισης να δειτε ποσες θερμιδες πρεπει να τρωτε για να χασετε η να παρετε βαρος αν γυμναζεστε.

    http://thermides.gr/thermides.php
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-07-14 11:14 #275
    Προεπιλογή
    Καλησπερα!μπορειτε να μ πειτε ποση πρωτεινη/υδατανθρακα/λιπη ή πως να τα υπολογισω??για ογκο?
    εχω θερμιδες συντηρησης 2500 για ογκο να τις παω 2800? ειμαι 1.80 74 κιλα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-07-14 20:33 #276
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιανναρος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα!μπορειτε να μ πειτε ποση πρωτεινη/υδατανθρακα/λιπη ή πως να τα υπολογισω??για ογκο?
    εχω θερμιδες συντηρησης 2500 για ογκο να τις παω 2800? ειμαι 1.80 74 κιλα!
    τι εννοεις? ποση πρωτεινη χρειαζεσε την ημερα η πως να τα υπολογιζεις στο φαγητο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-09-14 15:37 #277
    Προεπιλογή υποογισμος
    παιδία καλησπέρα πως να καθορίσω πόσα γραμμάρια υδατάνθρακα,πρωτείνις και λίπους θα έχω σε κάθε γέυμα??
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-09-14 09:01 #278
    Προεπιλογή
    Εγώ φίλε το σπάζω Πρωτείνη 30%, Υδατ 55% & Λίπος 15%

    Πρωτείνη 4 θερμίδες σε κάθε γραμμάριο
    Υδατάνθρακες 4
    Λίπος 9

    Για παράδειγμα εάν κάνεις διατροφή 2.500 θερμίδων τότε θες
    750 θερμίδες από πρωτείνη
    315 από λίπος
    1375 από υδατάνθρακα

    Με βάση τα πιο πάνω θα θες
    187 γρ πρωτείνης
    42 γρ λίπος
    345 γρ υδατάνθρακα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-01-15 17:06 #279
    Προεπιλογή help!!
    re paidia mia krepa sokolata megalh h mia vafla me sokolata kai mia mpala pagwto sokolata poses thermides exei??
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-01-15 22:57 #280
    Προεπιλογή
    δεν θα εχουν καμια 700αρα ??
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-01-15 23:53 #281
    Προεπιλογή
    θα συμφωνησω με το raiden....κανα 250ρι το καθενα απ αυτα που λες παιζουν χοντρικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-02-15 16:44 #282
    Arrow
    Κάλησπέρα σε όλους,

    Διαβάζω προσεκτικά το διάλογό σας ο οποίος με ενδιαφέρει και λόγω επαγγέλματος (διαιτολόγος - διατροφολόγος) και πρόσεξα ότι υπάρχουν πάρα πολλές απορίες και δυστηχώς και κάποιες ανακρίβειες.

    Αν σας ενδιαφέρει να έχετε πρόσβαση σε εξατομικευμένη και επιστημονικά τεκμηριωμένη διατροφική υποστήριξη σύμφωνη με τις δικές σας αθλητικές απαιτήσεις, κλείστε ένα ραντεβού στο διαιτολογικό μου γραφείο. Μπορείτε να βρείτε βιογραφικό μου στο προσωπικό μου blog

    Αυτό τον καιρό επίσης 'τρέχει' μια προσφορά στο******************για συνεδρίες και λιπομέτρηση με μηχάνημα βιοηλεκτρικής εμπέδησης. Εκμεταλλευτείτε την!

    Peace!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-02-15 17:36 #283
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ykariotaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάλησπέρα σε όλους,

    Διαβάζω προσεκτικά το διάλογό σας ο οποίος με ενδιαφέρει και λόγω επαγγέλματος (διαιτολόγος - διατροφολόγος) και πρόσεξα ότι υπάρχουν πάρα πολλές απορίες και δυστηχώς και κάποιες ανακρίβειες.

    Αν σας ενδιαφέρει να έχετε πρόσβαση σε εξατομικευμένη και επιστημονικά τεκμηριωμένη διατροφική υποστήριξη σύμφωνη με τις δικές σας αθλητικές απαιτήσεις, κλείστε ένα ραντεβού στο διαιτολογικό μου γραφείο. Μπορείτε να βρείτε βιογραφικό μου στο προσωπικό μου blog

    Αυτό τον καιρό επίσης 'τρέχει' μια προσφορά στο******************για συνεδρίες και λιπομέτρηση με μηχάνημα βιοηλεκτρικής εμπέδησης. Εκμεταλλευτείτε την!

    Peace!
    καλησπερα φιλε.
    σου εσβησα τα λινκ..αν επιθυμεις να διαφημιστεις μεσω του φορουμ ,δυστυχως δεν ειναι αυτος ο τροπος..
    επικοινωνησε με τον admin για να ρωτησεις πως γινεται αν θες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-10-15 00:12 #284
    Προεπιλογή
    Πληροφοριακα επεξεργαζομαι την εφαρμογη YAZIO απο play store .

    Αν εξαιρεσεις οτι σου υπολογιζει αυτη τον επιμερισμο ποσοστων πρωτ/υδατ/λιπ ,(οι ημερ. Θερμιδες μου φαινονται σωστες) μπαινεις και ενημερωνεις τη διατροφη , την ασκηση , μετρηση βαρος κα οποτε εχεις ενα ωραιο ημερολογιο.
    Επισης, το ωραιο ειναι οτι ειναι ενημερωμενο με πολλα ειδη διατροφων και κυριως δημιουργεις εσυ τις δικες σου διατροφες (μεχρι σκανερ. εχει!)και διαμορφωνεται μια βαση δεδομενων.

    Ελπιζω να βοηθησει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-11-15 13:44 #285
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panos1976 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πληροφοριακα επεξεργαζομαι την εφαρμογη YAZIO απο play store .

    Αν εξαιρεσεις οτι σου υπολογιζει αυτη τον επιμερισμο ποσοστων πρωτ/υδατ/λιπ ,(οι ημερ. Θερμιδες μου φαινονται σωστες) μπαινεις και ενημερωνεις τη διατροφη , την ασκηση , μετρηση βαρος κα οποτε εχεις ενα ωραιο ημερολογιο.
    Επισης, το ωραιο ειναι οτι ειναι ενημερωμενο με πολλα ειδη διατροφων και κυριως δημιουργεις εσυ τις δικες σου διατροφες (μεχρι σκανερ. εχει!)και διαμορφωνεται μια βαση δεδομενων.

    Ελπιζω να βοηθησει.
    Πάνο δες και το site www.checkneat.gr. μπορείς να ρυθμίσεις και το ποσοστό ενέργειας από μάκρος, να αναλύσεις διατροφικά δικές σου συνταγές και να καταχωρίσεις τρόφιμα που δεν βρίσκεις στη βάση Τροφίμων (USDA μεταφρασμένη στα Ελληνικά) αν γνωρίζεις τα συστατικά τους (πχ συσκευασμένα) και φυσικά να κρατάς ιστορικό μετρήσεων και ζυγίσεων. Ετσι μπορείς να το προσαρμόσεις ακριβώς στα μέτρα σου (γεύματα όπως ακριβώς τα τρως και τις μερίδες που τρώς χωρίς να ζυγίζεις συνέχεια). Νομίζω οτι, ειναι οτι πρέπει για να αποφύγεις τη μονοφαγία - ολιγοφαγία και να εχεις τον έλεγχο της διατροφής σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 19 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 917181920 ΤελευταίαΤελευταία