Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 155 από 155
  1. 26-01-13 15:42 #151
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή τσιγαρο!το πεταξα κ ησυχασα!
    Μάλλον επειδη το τσιγάρο ανεβάζει τους παλμους παιδια.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-01-13 15:50 #152
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    καμια ιδεα?
    Εγω λεω κοφτα κι αυτα τα 1-2 που κανεις

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-01-13 16:02 #153
    Προεπιλογή
    Δε νομιζω οτι τα 1-2 δημιουργουν αντιληπτο προβλημα.Εκανα 2-3 τσιγαρα/μερα περιπου για καμια διετια,και δεν παρατηρησα την παραμικρη αλλαγη ουτε στις επιδοσεις μου ουτε πουθενα.

    Οχι οτι κανουν και καλο φυσικα.Απλα δεν νομιζω να εχουν σχεση με αυτο το προβλημα.Εμενα σαν κακο διαστημα μου ακουγεται.
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-01-13 16:26 #154
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομιζω οτι τα 1-2 δημιουργουν αντιληπτο προβλημα.Εκανα 2-3 τσιγαρα/μερα περιπου για καμια διετια,και δεν παρατηρησα την παραμικρη αλλαγη ουτε στις επιδοσεις μου ουτε πουθενα.

    Οχι οτι κανουν και καλο φυσικα.Απλα δεν νομιζω να εχουν σχεση με αυτο το προβλημα.Εμενα σαν κακο διαστημα μου ακουγεται.
    εχω ακουσει μαλιστα οτι ενα δυο τσιγαρα κανουν καλο αλλα και ψεμματα να ειναι αυτο σιγουρα κακο δεν κανουν..απλα λες αφου καπνιζεις τοσο λιγο το κοβεις και τελειως...εγω απο καποιες συγκυριες το εκοψα εκει που ποτε δεν το περιμενα...ηλεκτρονικο ειχα παρει και το σιχαθηκα, μετα απο δυο μερες αφου το ειχα λιωσει..παω να παρω να παρω μια τζουρα κανονικο αηδιασα και τα πεταξα ολα. οσες φορες ειχα πει οτι θα το κοψω αποτυχαινα παντα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-09-15 23:05 #155
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Το κάπνισμα αυξάνει το βασικό μεταβολισμό μέσω της νικοτίνης, γνωστό και το ότι η διακοπή του καπνίσματος οδηγεί σε αύξηση του σωματικού βάρους. Όμως το κάπνισμα, όπως και το αλκοόλ, σε συνδυασμό με φαρμακοδιέγερση, οδηγούν σε δυσμενείς επιπτώσεις για το καρδιαγγειακό, το αναπνευστικό. Το κάπνισμα προκαλεί Χ.Α.Π. (χρόνια αναπνευστική πνευμονοπάθεια) μέσα σε δυο δεκαετίες. Αυτή η νόσος συνοδεύεται από εμφύσημα, όπου υπάρχει καταστροφή του πνευμονικού παρεγχύματος και από χρόνια βρογχίτιδα, μια φλεγμονώδης κατάσταση των αεραγωγών, με τον γνωστό «τσιγαρόβηχα». Καρδιοαναπνευστικά ο καπνιστής είναι σε κακή κατάσταση. Την τρίτη δεκαετία ο καπνιστής έχει σοβαρή πιθανότητα για καρκίνο του πνεύμονα. Πέρα από αυτά, το κάπνισμα συμβάλλει σε καρκίνο του λάρυγγα, φάρυγγα, στόματος και γλώσσας. Η πίσσα έχει πάνω από 3.000 καρκινογόνες ουσίες, ενώ η νικοτίνη είναι άκρως εθιστική. Ο καπνιστής που ήταν στη μόδα τη δεκαετία του 80, τώρα πια είναι σε κοινωνική περιθωριοποίηση και θεωρείται χαμηλού κοινωνικού-μορφωτικού επιπέδου, «ντεμοντέ». Οι γυναίκες έχουν αυξήσει τα ποσοστά καρκίνου του πνεύμονα την τελευταία δεκαετία. Το θετικό της υπόθεσης είναι ότι μέσα σε μια πενταετία αυξάνεται σημαντικά το προσδόκιμο επιβίωσης, άλλα και η ποιότητα ζωής του ασθενούς σ' αυτή τη μορφή καρκίνου. Το κάπνισμα επίσης καταστρέφει το αθηρωματικό προφίλ και το λόγο καλής/κακής χοληστερίνης, άλλα και την τιμή της ολικής.

    http://gtoul.com/?p=3293
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011