Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 20

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 10-01-11 16:33 #1
    Προεπιλογή Hi-Protein Mega Gainer (Dymatize)
    Καλησπέρα κι από μένα. Συγνώμη που ανοίγω καινούριο θέμα απλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Είμαι 28 χρονών 1.93 και 82 kg Kάνω αρκετά χρόνια βάρη. Τα τελευταία 4 χρόνια κανω kick boxing 3 φορές την εβδομάδα και βάρη 4. Τον τελευταίο χρόνο προσπαθώ να ανέβω κιλά όσο πιο ποιοτικά γίνεται αλλά δεν τα έχω καταφέρει μόνο με διατροφή . Τρώω 4-5 φορές τη μέρα το πολύ. Δεν μου βγαίνει το πρόγραμμα για παραπάνω.
    Μου πρότειναν την συγκεκριμένη Formula (Ηigh protein mega gainer της dymatize) ως κύρια ''λύση'' στο '' πρόβλημά'' μου.







    Η αλήθεια είναι ότι έχω δοκιμάσει για 2 μήνες με κάποια whey αλλά δεν είδα ιδιαίτερη διαφορά.Πήρα 1 kg το οποίο έχασα μόλις την σταμάτησα
    Με προβληματίζει το ότι έχει και κάποια ποσότητα κρεατίνης , όχι γιατί την φοβάμαι απλώς δεν έχω ιδιαίτερη γνώση επί του θέματος.
    Τι λέτε να την δοκιμάσω ή θα κάνω μ/κια
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-01-11 13:12 #2
    Προεπιλογή
    Επειδή έχω σχέση με τις Πολεμικές Τέχνες, ποιος ακριβώς είναι ο στόχος σου; Θέλεις απλά να βάλεις κρέας επάνω σου ή επιδιώκεις να γίνεις καλύτερος στο KickBoxing;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-01-11 14:15 #3
    Προεπιλογή
    Ενώ από απόψεως αντοχής και ταχύτητας είμαι σε αρκετά καλά επίπεδα κυρίως λόγω προπόνησης αλλά και λόγω της αναλογίας κιλών/ύψους, νιώθω λιγότερο δυνατός-συμπαγής από άλλους παίχτες. Νομίζω πως 3-5 ποιοτικά κιλά θα με βελτίωναν και σαν παίχτη. Προφανώς αν τα πάρω στην κοιλιά χειρότερος θα είμαι, δεν θέλω απλώς να πάρω κιλά, αλλά να ανέβω μυικά. Επείδή η προπόνηση μιας πολεμικής τέχνης είναι κυρίως αεροβική όπως θα ξέρεις, μου είναι ακόμα πιο δύσκολο να ανέβω κιλά γι'αυτό σκεφτόμουν την συγκεκριμένη φορμουλα και όχι μια απλή whey. O στόχος μου είναι να δουλέψω όγκο στα βάρη μέχρι να δώ κάποια άνοδο, παρόλο που θα μου στερήσει σε εκρηκτικότητα και από κει και πέρα πιο πολύ έκρηξη. Μέχρι τώρα κάνω 3 εβδομάδες προπόνηση για αύξηση όγκου 1 εβδομάδα προπόνηση για εκρηκτικότητα
    Απάντηση με παράθεση