Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 71
  1. 13-07-12 17:23 #31
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    σήμερα είχα την ευχάριστη έκπληξη να βρεθώ για λίγες ώρες με τον Ανάργυρο Τσοπουρίδη πρίν την αναχώρηση του για γερμανία με την γυναίκα του και τον μόλις 9 μηνών γιό του .

    ο αργύρης είναι ακόμη στην θεση που ήταν πάντα που βοηθάει άτομα με ειδικές ανάγκες με την πολύχρονη πείρα του και τις γνώσεις του και επιβεβαιώνει αυτα που πάντα έλεγε ότι το ββ είναι χρήσιμο και βρίσκει εφαρμογή σε πολλες περιπτώσεις ώστε να βελτιώσει την ποιότητα ζωής των ανθρώπων , αυτα άλλωστε στον αργύρη είναι αναγνωρισμένα και μάλιστα και με το βιβλίο που είχε γράψει όπου βραβευτηκε και απο την ίδια την καγκελάριο μερκελ .

    άνθρωπος με πολλες γνώσεις αλλα ουσιαστικές και με οράματα , που δεν μπόρεσε να τα πραγματοποιήσει όπως ήθελε στην Ελλάδα γιατι δεν είχε δίπλα του μόνο σωστούς και καθαρούς ανθρώπους αλλα άτομα που το ββ και την ενασχόληση την έβλεπαν καθαρα σαν επάγγελμα και δεν θέλαν να δώσουν αλλα μόνο να πάρουν απο τον χώρο .

    μπορεί λόγω των πρωτοποριακών ιδεών να είχε παρεξηγηθεί απο μερικούς αλλα με το πλήρωμα του χρόνου δικαιώθηκε πανηγυρικα .

    εμένα προσωπικα με έχει βοηθήσει πολυ γιατι είχε γνώσεις για πολλα αθλήματα με ποιόν τρόπο να βελτιώσουν τις επιδόσεις τους , χωρίς την προσθήκη φαρμάκων
    έμαθα πρίν πολλα χρόνια την χρήση κάποιων φυσικών ενέσιμων ουσιών όπως το τζινκο μπιλόμπα , βικο τρατ και τσαινα , για το φοσφομπιόν κάτι σαν το ΑΤΡ στα κύταρα και πολλα άλλα που τότε ήταν άγνωστα

    και επίσης μου είπε ότι όταν βρίσκει λίγο χρόνο που είναι πολυ σπάνιο αυτο διαβάζει και το φόρουμ


    Όνομα: τσοπουρίδης4.jpg Εμφανίσεις: 886 Μέγεθος: 107,2 KB
    Όνομα: τσοπουριδης2.jpg Εμφανίσεις: 970 Μέγεθος: 97,0 KB
    Όνομα: τσοποριδης.jpg Εμφανίσεις: 1238 Μέγεθος: 90,6 KB
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-07-12 22:18 #32
    Προεπιλογή
    Ωραίες φωτογραφίες Ηλία! Καλά ο πιτσιρικάς είναι όλα τα λεφτά και στην τελευταία φωτό σε καρφώνει πολύ άγρια
    Τελικά συνεχώς αποδυκνύεται ότι αυτή η χώρα 'τρώει' τα παιδιά της, και ότι όποιος έχει όραμα να κάνει κάτι πρωτοποριακό και ξεχωριστό αντί να βοηθηθεί και να επιβραβευθεί, συναντά άρνηση εμπόδια ακόμα και τρικλοποδιές και ειρωνία. Τουλάχιστον πολλοί από αυτούς γνωρίζουν την αναγνώριση και δικαιώνονται στο εξωτερικό κάνοντας μας έστω και έτσι, περήφανους. Έτσι και ο Κος Τσοπουρίδης
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-07-12 22:32 #33
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Ηλία ευχαριστούμε πολύ για τις φώτο με τον κ. Τσοπουρίδη!!!
    Φυσικά τα θετικά σχόλια γι'αυτον τον άνθρωπο προσωπικά δεν τα έχω ακούσει μόνο από τον Ηλία αλλά και από άλλους που ακολουθούσαν τις τεχνικές που τους είχε μάθει για αγωνιστική προετοιμασία αγώνων, όχι μόνο στο άθλημα του bodybuilding αλλά και σε άλλα που έχουν εξίσου δύσκολες προετοιμασίες.
    Μεγάλη μας χαρά να ξέρουμε πως διαβάζει το φόρουμ μας και παρακολουθεί τα δρώμενα στο άθλημα του ββ στην Ελλάδα.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-07-12 22:35 #34
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίες φωτογραφίες Ηλία! Καλά ο πιτσιρικάς είναι όλα τα λεφτά και στην τελευταία φωτό σε καρφώνει πολύ άγρια
    Τελικά συνεχώς αποδυκνύεται ότι αυτή η χώρα 'τρώει' τα παιδιά της, και ότι όποιος έχει όραμα να κάνει κάτι πρωτοποριακό και ξεχωριστό αντί να βοηθηθεί και να επιβραβευθεί, συναντά άρνηση εμπόδια ακόμα και τρικλοποδιές και ειρωνία. Τουλάχιστον πολλοί από αυτούς γνωρίζουν την αναγνώριση και δικαιώνονται στο εξωτερικό κάνοντας μας έστω και έτσι, περήφανους. Έτσι και ο Κος Τσοπουρίδης
    εκείνη την φωτο γι αυτο την έβαλα με κοιτούσε συνέχεια το μωρό και ενώ έχω μεγάλη εξοικείωση με τα μωρα , αλλα αυτο ήταν λές και με είχε ξαναδεί όλο παιχνίδια και χαμόγελα με έκανε , είχε και κάποιες πιο χαρακτηριστικές αλλα βγήκαν θολές

    έτσι είναι ο τσοπουρίδης εκτός απο γνώσεις είχε και τον τρόπο να σε πορώνει και να σε βάζει στην σκληρή προπόνηση , εγω τον έλεγα ποντιακό πείσμα έχεις αργύρη , αντε εγω γράμωνα εύκολα όλο τον χρόνο γραμωμένος ήμουν, ο αργύρης όμως έκανε μεγάλη προσπάθεια και τότε ήταν που κάναμε τις σκληρές προπονήσεις και σήμερα που μιλούσαμε λέω τωρα τίποτε δεν κάνω ούτε προσέχω με 3 γεύματα την μερα και 2 πολλες φορες και έχω 125 κιλα , έμειναν αυτα και το χρωστάω σε σενα αργύρη που γυμναζόμασταν τότε σαν μουλάρια , μπορεί να μην πέρναμε τρελές μαζες αλλα μας έμεινε το κρέας

    και θυμάμε μια φορα μια γερμανίδα που είχε φίλη στην γερμανία ,δεν είχε συνειδητοποιήσει οτι κάνει ο αργύρης προετοιμασία και είχε καλέσει τις φίλες της και εκανε πάρτυ με μεζέδες γλυκα και τα σχετικά και γυρνάει ο αργύρης απο το γυμναστήριο και πάει σπίτι και βλέπει το σκηνικό και τις μυρωδιές απο τα κέικ και τα γλυκά , όλες οι κλόκες μαζεμένες και τα πέταξε όλα απ το παράθυρο και μαζί και το φύλο πορείας της γερμανίδας

    εδω στην ελλάδα αντι να δούμε κάτι καλό απο κάποιον και να το εκτιμήσουμε , πάμε να τον βγάλουμε τα μάτια και αντι να το υιοθετήσουμε η να προσθέσουμε κάτι , εμείς πάμε να τον βγάλουμε τα μάτια , οπότε βλέποντας ότι δεν πάει άλλο ξαναγύρησε στην γερμανία και αν δεν είχε την αξία του που οι γερμανοί την εκτίμησαν δεν θα μπορούσε να ξαναπάει σ αυτη την δουλειά που είχε , δεν τον κάναν χάρη αλλα ήταν καλός και αναντικατάστατος σ αυτο που έκανε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-07-12 22:51 #35
    Προεπιλογή
    Διαβάζοντας με προσοχή όλο το θέμα από την αρχή, ένοιωσα μεγάλο θαυμασμό για τον Κο Τσοπουρίδη. Πόσο σημαντικό είναι να προσφέρεις τις γνώσεις και τις υπηρεσίες σου σε ένα τόσο ευαίσθητο τομέα όσο η αποκατάσταση ατόμων και ειδικά παιδιών με ειδικές ανάγκες! Μου θύμισε τον Chuck Sipes και τα προγράματα που είχε δημιουργήσει για την επανένταξη στην κοινωνία νέων που είχαν διάφορα προβλήματα.
    Έτσι είναι Ηλία οι Πόντιοι...αγύριστα κεφάλια (με την καλή έννοια), και προκομένοι και νοικοκυραίοι (να ευλογήσω και εγώ τα γένια μου αφού η μάνα μου είναι Πόντια)
    Πότε επέστρεψε στη Γερμανία Ηλία ο Κος Αργύρης? Και επίσης θυμάσαι λεπτομέρειες από τις προπονήσεις μαζί του? Προσωπικά διαπίστωσα ότι το καλούπι και η διάπλαση του ήταν πολύ υψηλών προδιαγραφών. Ποιά ήταν η προπονητική του φιλοσοφία και τί διατροφή έκανε?
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-07-12 23:02 #36
    Προεπιλογή
    Εν τω μεταξύ βλέποντας τις φωτό μου θύμησε έντονα και σε διάπλαση αλλά και φυσιογνωμικά (κάτι το μουστάκι κάτι το μακρύ μαλί) ένα ΒΒ από τα 80's τον Jon Aranita παρτενέρ του γνωστού Rory Leidelmeyer Ιδέα μου?

    Όνομα: jon aranita.jpg Εμφανίσεις: 974 Μέγεθος: 55,1 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-07-12 23:04 #37
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    αν θυμάμε καλα το 2001 είχε φύγει και είχε χρόνια να κατέβει ,είναι μεγάλη ιστορία βλέπεις λαμόγια του σκάβαν τον λάκο πίσω απο την πλάτη του , αλλα αυτός έφταιγε στο γεγονός ότι απο φιλότιμο έδωσε δικαιώματα σε άτομα που δεν άξιζαν , αλλα πέρασαν αυτα τώρα.

    ήταν πολυ πειθαρχημένος στην προπόνηση και διατροφή του αυστηρότατος ,αλλα μεγάλες ποσότητες όπως όλοι μας πολύ φαί , αν δεν περισσέψει δεν φτάνει λέγαμε , αλλα για τότε πολλα πρωτοποριακα πράγματα , εγω ήξερα πράγματα στην διατροφή που στην ελλάδα τα μάθαν μετα απο 10 χρόνια , απλα δεν ήξερα απο φάρμακα , η μάλλον δεν μας ενδιέφεραν , σκευτόμασταν πολύ αγνα , λέγαμε ντροπής πράματα είναι αυτα , δεν μπορούσαμε να εξοικειωθούμε με την ιδέα , ειδικα τα πρώτα χρόνια δεν είχα ακούσει ποτε να μιλήσει για φάρμακα και ας κατεβαινα σε αγώνες ούτε κουβέντα , ενω ήταν επιστήμονας ήξερε τα πάντα .

    τα προγράμματα ήταν αυτα που έκανα και γω αφού την δική του φιλοσοφία ακολουθούσαμε , βέβαια αυτος έλεγε λιακο πολλα κάνεις πιο λίγα πρέπει , η σήμερα δεν θα κάνεις προπόνηση πάνε για καφε ξεκουράσου εσυ δουλεύεις σε μηχανουργείο , εγω δεν άκουγα όμως

    αυτός μας έμαθε το ζέσταμα τις διατάσεις , μας έλεγε να κρατάτε ζεστούς τους μυς στην προπόνηση , να μην βγάζετε τα ρούχα όλη την ώρα και κρυώνετε σαν τους στριπτιτζήδες , ειδικα στα πόδια είχαμε παράδοση σε σκληρές προπονήσεις , απλα επειδη έλειπε γερμανία όταν έφευγε εγω έκανα τα χαζά μου με τις υπερβολές στην προπόνηση και παραπονιόμουν γιατι δεν μεγάλωναν τα χέρια και όταν είχε έρθει πάλι για καλοκαίρι με λεει θες να πάρουν 2 πόντους ? λέω ναι , ε τότε θα τα κάνεις βδομάδα παρα βδομάδα , εγω πανικός λέω αυτο δεν γίνετε , λεει οι μυς στην ξεκούραση μεγαλώνουν όχι στην προπόνηση και πράγματι τον άκουσα και είδα προκοπή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-07-12 23:06 #38
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τω μεταξύ βλέποντας τις φωτό μου θύμησε έντονα και σε διάπλαση αλλά και φυσιογνωμικά (κάτι το μουστάκι κάτι το μακρύ μαλί) ένα ΒΒ από τα 80's τον Jon Aranita παρτενέρ του γνωστού Rory Leidelmeyer Ιδέα μου?

    Όνομα: jon aranita.jpg Εμφανίσεις: 974 Μέγεθος: 55,1 KB
    εδω που τα λέμε αυτος σ αυτη την φωτο μοιάζει με τον αργύρη και το στύλ της πόζας
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-07-12 23:24 #39
    Προεπιλογή
    Ωραίες αναμνήσεις Ηλία, θα μπορούσα να διαβάζω με τις ώρες τέτοιες ιστορίες, γεμάτες νοσταλγία, ιδρώτα και αίμα
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-07-12 14:29 #40
    Προεπιλογή κωστας παπαιωαννου
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    σήμερα είχα την ευχάριστη έκπληξη να βρεθώ για λίγες ώρες με τον Ανάργυρο Τσοπουρίδη πρίν την αναχώρηση του για γερμανία με την γυναίκα του και τον μόλις 9 μηνών γιό του .

    ο αργύρης είναι ακόμη στην θεση που ήταν πάντα που βοηθάει άτομα με ειδικές ανάγκες με την πολύχρονη πείρα του και τις γνώσεις του και επιβεβαιώνει αυτα που πάντα έλεγε ότι το ββ είναι χρήσιμο και βρίσκει εφαρμογή σε πολλες περιπτώσεις ώστε να βελτιώσει την ποιότητα ζωής των ανθρώπων , αυτα άλλωστε στον αργύρη είναι αναγνωρισμένα και μάλιστα και με το βιβλίο που είχε γράψει όπου βραβευτηκε και απο την ίδια την καγκελάριο μερκελ .

    άνθρωπος με πολλες γνώσεις αλλα ουσιαστικές και με οράματα , που δεν μπόρεσε να τα πραγματοποιήσει όπως ήθελε στην Ελλάδα γιατι δεν είχε δίπλα του μόνο σωστούς και καθαρούς ανθρώπους αλλα άτομα που το ββ και την ενασχόληση την έβλεπαν καθαρα σαν επάγγελμα και δεν θέλαν να δώσουν αλλα μόνο να πάρουν απο τον χώρο .

    μπορεί λόγω των πρωτοποριακών ιδεών να είχε παρεξηγηθεί απο μερικούς αλλα με το πλήρωμα του χρόνου δικαιώθηκε πανηγυρικα .

    εμένα προσωπικα με έχει βοηθήσει πολυ γιατι είχε γνώσεις για πολλα αθλήματα με ποιόν τρόπο να βελτιώσουν τις επιδόσεις τους , χωρίς την προσθήκη φαρμάκων
    έμαθα πρίν πολλα χρόνια την χρήση κάποιων φυσικών ενέσιμων ουσιών όπως το τζινκο μπιλόμπα , βικο τρατ και τσαινα , για το φοσφομπιόν κάτι σαν το ΑΤΡ στα κύταρα και πολλα άλλα που τότε ήταν άγνωστα

    και επίσης μου είπε ότι όταν βρίσκει λίγο χρόνο που είναι πολυ σπάνιο αυτο διαβάζει και το φόρουμ


    Όνομα: τσοπουρίδης4.jpg Εμφανίσεις: 886 Μέγεθος: 107,2 KB
    Όνομα: τσοπουριδης2.jpg Εμφανίσεις: 970 Μέγεθος: 97,0 KB
    Όνομα: τσοποριδης.jpg Εμφανίσεις: 1238 Μέγεθος: 90,6 KB
    Αργυρη χαρηκα που σε ειδα μετα απο τοσα χρονια εστω και απο φωτο. Εμαθα για τις δραστηριοτητες και τα βραβεια σου μπραβο!Ηλια φαινεσαι σε πολυ καλη φορμα αντε και σε αγωνες!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-09-12 02:04 #41
    Προεπιλογή
    Απίστευτες γραμμές!

    Όνομα: DSC02444.JPG Εμφανίσεις: 780 Μέγεθος: 127,2 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-10-12 22:06 #42
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    μόλις μιλούσα με τον Αργύρη στο τηλέφωνο και μαζί με τις ευχές για καλή επιτυχία στον αυριανό αγώνα στην θεσσαλονίκη , στέλνει τα χαιρετίσματα του στο φόρουμ και ενα μεγαλο ρεσπεκτ για την δουλεια που γίνετε σε πολλους τομείς και ειδικα στην ενημέρωση για τα δρώμενα του αθλήματος και εύχετε ενότητα και οι παράγοντες ομοσπονδιών να λειτουργούν για το καλο του αθλήματος και όχι για προσωπικα συμφέροντα μόνο και μικροπρέπειες
    μόνο έτσι θα πάει μπροστα το άθλημα και όχι με δολιοφθορές και πισόπλατα μαχαιρώματα .

    και εχθρός των κακοπροαίρετων και αυτών που δεν θέλουν το καλό του αθλήματος είναι η σωστη και έγκυρη ενημέρωση και όταν παρουσιάζονται τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-10-12 19:40 #43
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Μερικες πρωτότυπες φωτογραφίες του Αργυρη Τσοπουρίδη μετά από το Πανευρωπαικο της NABBA στην Γερμανία το 1986 πρέπει να είναι,που είχε λαβει την 3η θεση..


    Όνομα: IMG_0001.jpg Εμφανίσεις: 968 Μέγεθος: 111,3 KB


    Όνομα: IMG_0003.jpg Εμφανίσεις: 812 Μέγεθος: 93,6 KB



    Όνομα: IMG_0004.jpg Εμφανίσεις: 1021 Μέγεθος: 155,5 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-10-12 19:55 #44
    Προεπιλογή
    ΤΡΟΜΕΡΟΣ!!! Διεθνών, υψηλών προδιαγραφών αθλητής
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-10-12 19:57 #45
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    'εχεις μεγάλο αρχείο κώστα τελικα , αυτες όπως ειπες είναι μετα το πανευρωπαικό του 1986 της NABBA και αυτες τις πρωτείνες πέρναμε τότε εκτός προβίτα και αμινοβίτ που αργότερα ονομάστηκαν ΑΤΡ WORLD FITNES για την ελληνική αγορα

    ο Αργύρης πάντα εντυπωσίαζε σε όποιο αγώνα και να κατέβαινε με την εμφάνηση και το σόου που έκανε πάνω στην σκηνή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία