Θέμα: IFBB Ironman 2008

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 52 από 52
  1. 27-02-08 19:11 #46
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή


    Η προηγούμενη φοτο που ποσταρα ηταν απο το NOC τον μαιο του 1999 στην Νεα Υόρκη ηταν ο πρώτος επαγγελματικός αγώνας και πήρε την 16η θέση . αλλα θέλω να τονίσω επειδή ημουν εκεί σ αυτούς τους αγώνες τα αποτελέσματα ειναι βγαλμένα πρίν τον αγώνα τι ενοώ, οι πρώτοι 10 αθλητες απαρτίζονται απο αυτούς που είναι παλιοι επαγγελματίες και γνωστοί με δυνατους χορηγούς και διακοσμουν εξώφυλλα περιοδικών οι επόμενες θέσεις απαρτίζονται από αυτούς που έχουν ξανακατέβει και μετα οι πρωτοεμφανιζόμενοι . για να μην γίνονται παρεξηγήσεις όμως όταν κάποιος απο την τελευταία κατηγορία ειναι καθαρά καλύτερος απο τούς πρώτους 10 τότε απλά δεν τούς βάζουν μαζί στα κομπάριζον να μήν φαίνετε η διαφορά. παρ ολα αυτά όμως ο κόσμος στην νέα υόρκη γιουχάριζε τούς κριτές για το αποτέλεσμα οχι μόνο για τον γιαννη αλλά και για αλλους αθλητές ο γιαννης εκείνη την μέρα ηταν καλύτερος απο τον portel cotrel τον jony moya τον milos sargef και αλλους που ήταν στην εξάδα και ο pol dillet που ήταν πρώτος επρεπε να ήταν εκτός δεκάδας γιατί δεν είχε κουράγιο ούτε να ποζάρει. Αυτα όμως αν δέν τα έβλεπα με τα μάτια μου δεν θα τα πίστευα ενώ μου τα έλεγε ο τότε πρόεδρος της NABBA και ένας από τούς καλύτερους, πιο πεισματάρηδες και πιο σκληρά προπονημένους αθλητές ο Ανάργυρος Τσοπουρίδης επειδή υπάρχουν συμφεροντα ειδικά στούς επαγγελματικούς αγώνες της IFBB. ο γιάννης όμως κατάλαβε την πολιτική και συνέχισε και έφτασε μέχρι 5η θέση σε παρόμοιους αγώνες γιατί λογικά και εγω να καθόμουν κριτής σε τέτοιο επίπεδο με τέτοια ονόματα σίγουρα θα επηρεαζόμουν..
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-02-08 19:34 #47
    Προεπιλογή
    Μπραβο Ηλια πολυ ωραια φωτογραφια,πραγματικα πολυ καλος αθλητης και τεραστιος
    Πανελληνια Πρωταθλητρια 2002 2003 2005 2006 2007 2η Παγκοσμια Πρωταθλητρια το 2005 3η Παγκοσμια Πρωταθλητρια το 2006 στα ζευγαρια
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-02-08 19:52 #48
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    Ηλία ευχαριστούμε για τη φώτο και τις πληροφορίες, πολλοί αγνοούν αυτόν τον αθλητή μας κι καλό είναι να μαθαίνουνε.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-02-08 20:26 #49
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Ηλια μηπως μπορεις να ανεβασεις εκεινο το βιντεακι(ατομικο ποζαρισμα) που ειχες παει σε εκεινη την εκπομπη σε ενα τοπικο καναλι σας (απο αγωνα στην ελλαδα) η καποιο αλλο αμα εχεις γιατι κριμα ειναι δεν βρηκα κανενα on line πολυ τερας ηταν εκει

    Οσο για τους κριτες μεγαλο δικιο εχει ο ηλιας δεν ξερω τι εκαναν με τον ελευθεριαδη εγω σας δινω αυτο επειδη πρωτη θεση στον Paul Dilete δεν αξηζε




    1999

    Markus set his sights on the 1999 NOC and returned looking every inch the champion at 270 pounds of shredded prime beef. In a highly controversial decision, Ruhl was deemed an inexplicable fourth place while Paul Dillett, considerably off his best condition, was called out as the winner. New York fans donʼt take such injustice without letting their dissatisfaction being known. Loud chants of ʽBULLSHIT!ʼ reverberated angrily inside the Beacon Theater as trash was hurled on stage. Head judge Steve Weinberger turned to face the mob, looking on the verge of violence himself in all the heated emotion. But there was one positive outcome for Markus – he had qualified for that yearʼs Mr. Olympia. Stoked at the chance to get on stage with the likes of Ronnie Coleman and Flex Wheeler, he managed to gain another ten pounds and came to Las Vegas at 275 earth-crushing pounds. But as is often the case for Olympia rookies, he didnʼt get called out for comparisons until quite late in the prejudging. To make matters much worse, his urine tested positive for diuretics and he was disqualified. Still, encouraged by the experience of competing in his first Olympia, he went on to the British Grand Prix in Manchester and finished seventh in a show won by Ronnie.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-02-08 21:26 #50
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Πκαλό σώμα αλλά κ φωτογραφία γενικότερα.

    Μακάρι να τον έχουμε κοντά μας κάποια στιγμή.
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-02-08 02:28 #51
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Tώρα παιδια μιλούσα με τον στρατο και θα κανουμε ενα τοπικ για τον γιοχαν ετσι τον λενε εδω στην χρυσουπολη εγω βεβαια γιαννη τον λέω και θα βάλουμε φοτο και βιντεο εχω πολυ πράμα. Ενα όμως θα πω μακάρι να υπήρχε αυτή η τεχνολογία απο παλια και ειδικά αυτό το φόρουμ τωρα γιατί τα λέω αυτά ο γιαννης ενα παράπονο ε'ιχε στην γερμανία ήταν έλληνας και στήν ελλάδα ξένος. μεχρι το 1995 κατέβαινε σε γερμανικούς αγωνες σαν γερμανός γιατί είχε δυο υπηκοότητες οταν ερχόταν τα καλοκαίρια στήν ελλάδα και κάναμε μαζί προπόνηση μετα απο εξι εβδομάδες που τελείωνε η αδειά του τον εβλεπαν στη γερμανία οι φίλοι του και έβλεπαν μεγάλη βελτίωση ενω ηταν ηδη πολυ καλός λόγω καλής ψυχολογίας και τότε μου λέει Ηλία θα κατεβώ στο γερμανικό πρωτάθλημα θά βγω γενικός νικητής και στο παγκοσμιο κανόνισε με τον πρόεδρο της ifbb της ελλάδας να κατεβώ σαν έλληνας γιατί τίς περισσότερες φορές ο γερμανός γενικός παιρνει και το παγκόσμιο οπότε δεν θα ντροπιάσω την ελλάδα θα είμαι καλός . Ο γιάννης που λέτε πήρε το γενικό με διαφορά επικοινωνω και εγω με τον πρόεδρο της ifbb και σημερινό πρόεδρο και τί μου είπε ο ανθρωπος :να κατεβεί στο πανελληνιο να τον δούμε για να προκριθεί του είπα και εγώ οτι το θέλει πολύ να κατέβει σε ελληνικό αγώνα αλλά έχει πρόβλημα με την δουλειά του γιατι λείπει συνέχεια (είχαν δικό τους εστιατόριο οικογενειακή επιχείρηση) και επιβαρύνει τούς δικούς του σύν τα έξοδα και την ταλαιπωρία ενώ ειναι ηδη πρωταθλητής γερμανίας. οταν μας έχουν ανάγκη μας θυμούνται ήταν τα λόγια του προέδρου μα ο γιάννης δεν είχε ανάγκη κανέναν να πάει στο παγκόσμιο ήταν ηδη προκριμένος με την γερμανική ομάδα , το αποτέλεσμα γίνετε το παγκόσμιο στην τσεχία αν θυμάμαι καλά και εκεί συναντήθηκαν ο γιάννης με την ελληνική ομάδα περιτό να πώ οτι όσοι τον είδαν επαθαν πλάκα όλοι κατάλαβαν ποιός είναι ο παγκόσμιος πρωταθλητής είχε μια φόρμα εξωφρενική με τέλεια γράμωση όγκο συμετρία και όπως ήταν φυσικό κέρδισε το παγκόσμιο με μια λεπτομέρεια η νίκη χρεώθηκε στην γερμανία. όλοι έτρεξαν να τον συγχαρούν και οι έλληνες αθλητές που πραγματικά τα παιδια χάρηκαν που κέρδισε ο γιάννης όπως και ο πρόεδρος που λέει στούς γερμανούς με χαρά είδατε δικός μας κέρδισε λέει και ο γερμανός με ειρωνεία και με το δίκιο του περίεργο δέν το κατάλαβα στην δική μας ομάδα ήταν πώς εσυ μας λές κάτι τέτοιο. ο νοών νοείτο .
    ενα ακόμη θα πω αλλά θα το αναλύσω αλλη φορά σε άλλο τοπικ επειδή ασχολουμε απο το 1985 με ομοσπονδίες και αγώνες και γνωρίζω καλά αυτά τα γράμματα να πληροφορήσουμε τόν κόσμο ποιές είναι οι ομοσπονδίες οι γνήσιες και ιστορικές και ποιές οι μαιμού αλλά όλα αυτά πρέπει να τα παρουσιάσουμε με αποδείξεις και έγγραφα γιατί πρέπει να είμαστε αξιόπιστοι και να στηρίζουμε αυτά που λέμε όπως άλλωστε το κάνουμε μέχρι τώρα.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-02-08 11:15 #52
    Προεπιλογή
    Ηλία ηδη ανοιξαμε ενα μες τιτλο Γιάννης Ελευθεριαδης στο αγωνιστικο ββ.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234