Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 60
  1. 01-02-11 13:05 #1
    Προεπιλογή Elite XT (Dymatize)


    Elite XT

    Knowing that protein helps repair muscles and fuels the body throughout the day, Dymatize wanted to develop a product that took recovery to the next level, one that would revolutionize the protein category.

    Dymatize research has shown no single existing natural protein source is ideal for achieving extended release anabolic effects. We have found the optimal source is a fusion of several different protein sources, including the addition of free form branch chain amino acids and other free form amino acids. Milk derived proteins, including Micellar Casein and Whey protein concentrates, form the base of Elite XT.

    Dymatize Elite XT also features Nutrateric® to help provide an extended time release of protein. This coating system is designed to help provide a prolonged delivery so your muscles get the protein they need, when they need it most.
    Νέο προϊόν από την Dymatize. Η συγκεκριμένη πρωτεϊνη, αντικαθιστά την παλιά Elite 12 Hours.

    Όπως έλεγα και στο παλιό thread, προσωπικά είμαι ικανοποιημένος από αυτή την πρωτεϊνη. Καλή γεύση και διαλυτότητα και μου αρέσει το γεγονός ότι είναι blend βραδείας απελευθέρωσης, αν μπορώ να την χαρακτηρίσω έτσι.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lao : 01-02-11 στις 14:40
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-02-11 13:37 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    καλη δειχνει,κ την 12ωρη(κ καλα)που ειχαν την επερνα κ γω οταν πιστευα στην καζεινη(παλιοτερα δλδ)..
    γενικα απο αυτη την εταιρια,επειδη εχω δοκιμασει πολυ πραμα,απο gainer,μεχρι οτι ναναι ειμαι ευχαριστημενος.

    να μας πει βεβαια κ ο ντινος την αποψη του,γιατι χωρις αυτη θα εχουμε κενα στο θεμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-02-11 13:47 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλη δειχνει,κ την 12ωρη(κ καλα)που ειχαν την επερνα κ γω οταν πιστευα στην καζεινη(παλιοτερα δλδ)..
    γενικα απο αυτη την εταιρια,επειδη εχω δοκιμασει πολυ πραμα,απο gainer,μεχρι οτι ναναι ειμαι ευχαριστημενος.

    να μας πει βεβαια κ ο ντινος την αποψη του,γιατι χωρις αυτη θα εχουμε κενα στο θεμα
    Πράγματι είναι καλή. Για τύπους όπως εγώ που έχουν μεγάλα χρονικά κενά στα γεύματά τους, είναι καλή φάση μία πρωτεϊνη βραδείας απελευθέρωσης.

    Παρόλαυτά, γιατί εστιάζεις στην καζεϊνη όταν η συγκεκριμένη είναι blend; Και επίσης, τι έχεις με την καζεϊνη, είσαι τσακωμένος;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-02-11 13:49 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    μπορει να ειναι μπλεντ,αλλα βασιζεται στην καζεινη κατα κυριο λογο κ για αυτο λανσαρεται στην αγορα..σαν προιον αργης απελευθερωσης.
    κ η μυοφιουζιον μπλεντ ειναι,αλλα αλλου τυπου,οπως κ η ελιτ της ιδιας εταιριας..

    ναι με την καζεινη δεν τα παμε καλα,γιατι απλα δεν πιστευω στην χρηση της
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-02-11 14:12 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορει να ειναι μπλεντ,αλλα βασιζεται στην καζεινη κατα κυριο λογο κ για αυτο λανσαρεται στην αγορα..σαν προιον αργης απελευθερωσης.
    κ η μυοφιουζιον μπλεντ ειναι,αλλα αλλου τυπου,οπως κ η ελιτ της ιδιας εταιριας..

    ναι με την καζεινη δεν τα παμε καλα,γιατι απλα δεν πιστευω στην χρηση της
    Που το κακό στο να μην απορροφάται γρήγορα η πρωτεϊνη;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-02-11 14:13 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δεν ειπα οτι ειναι κακο,απλα δεν εχει νοημα να την παρεις σε αυτη την μορφη της απο συμπληρωμα..

    νταξ,αρκετα λεφτα δινουμε σην βιομηχανεια ως εχει,αλλα καποια πραγματα ειναι περιτα κατα την γνωμη μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-02-11 14:48 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειπα οτι ειναι κακο,απλα δεν εχει νοημα να την παρεις σε αυτη την μορφη της απο συμπληρωμα..

    νταξ,αρκετα λεφτα δινουμε σην βιομηχανεια ως εχει,αλλα καποια πραγματα ειναι περιτα κατα την γνωμη μου.
    I see...

    Μιλώντας από την δική μου οπτική γωνία πάντως, έχοντας πάρει και σκέτη καζεϊνη και σκέτη whey και την συγκεκριμένη, πιο «ταϊσμένος» και «γεμάτος» έχω νιώσει με αυτήν.

    Κατά κανόνα, την παίρνω μεταξύ πρωϊνού και μεσημεριανού και πριν τον ύπνο. Κάτι σημαντικό, δεν έχω νιώσει ποτέ να με «βαραίνει» και να με δυσκολεύει στο να κοιμηθώ.

    Βέβαια, θα πρέπει να τονίσω για ακόμα μια φορά ότι λόγω της ενασχόλησής μου με τις πολεμικές τέχνες, η γυμναστική μου περιλαμβάνει και βάρη και ισομετρικές ασκήσεις και αερόβια προπόνηση, οπότε ίσως αυτός να είναι ο βασικός λόγος που μου «κάθεται» καλά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-03-12 20:12 #8
    Banned
    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Kallithea Attikis
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παρέλαβα την συγκεκριμένη πρωτείνη την Παρασκεύη.Σε 1-2 βδομάδες θα την αρχίσω πρωί βράδυ. Πήρα σε γεύση βανίλια. Όταν την ξεκινήσω θα κάνω και ένα ριβιού
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-03-12 00:49 #9
    Banned
    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Kallithea Attikis
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Τη δοκίμασα σήμερα το πρωί και τώρα.Απο γεύση πολύ καλή θυμίζει κρέμα αραβοσίτου.Στο στομάχη κάθεται μια χαρά και απο διαλυτότητα 10/10
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-04-12 11:12 #10
    Προεπιλογή
    καλημερα..την πηρα σε γευση brwonie μια χαρουλα την βλεπω και γευση και διαλυτοτητα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-09-12 01:15 #11
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Γευση μυρτιλο, μ'αρεσε.
    Διαλ. μια χαρα.
    Εγκρινω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-09-12 02:29 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Εχει δοκιμασει κανεις τη σοκολατα?(ειναι καθ οδον απο Πορτογαλια για Περιστερι )
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-09-12 16:49 #13
    Banned
    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Kallithea Attikis
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Η σοκολάτα είναι σαν την μπράουνις αλλα δν έχει μεσα τα τριματάκια σοκολάτα.Τις έχω δοκιμάσει ολες τις γεύσεις και όλες ειναι άριστες!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-10-12 01:36 #14
    Προεπιλογή hi
    παιδια πηρα και εγω την εν λογω πρωτεινη για πριν τον υπνο. γευση σοκολατα. το προβλημα μου ειναι οτι και η γευση και η μυρωδια ειναι περιεργες, μου βγαζει μια χωματιλα. δν ειναι ληγμενη παντως, δεν την πινω και πολυ ευχαριστα οπως την myofusion για παραδειγμα. εχεις καποιος την ιδια αποψη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-10-12 10:27 #15
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Δοκιμασα και γω τη σοκολατα,δεν μου αρεσε....μετριοτατη γευση,οπως λεει ο φιλος πιο πανω βγαζει μια "χωματιλα"...θα την πιω επειδη δεν πεταω τιποτα αλλα θα δοκιμασω αλλη γευση την επομενη φορα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία