Θέμα: Βυθισεις

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 36
  1. 05-02-11 23:04 #1
    Προεπιλογή Βυθισεις
    Βλεπω οτι σε πολλα προγραμματα ογκου προτεινουν να κανουμε τις βυθισεις τη μερ του στηθος για ποιο λογο πρεπει να γινονται τοτε και οχι τη μερα των τρικεφαλων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-02-11 23:07 #2
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    εγώ τις βάζω και για στήθος και για τρικέφαλα...βέβαια τις εκτελώ λιγάκι διαφορετικά...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-02-11 23:18 #3
    Το avatar του χρήστη humanoid

    Εγγραφή
    17-10-2009
    Περ.
    Lost in oblivion
    Μηνύματα
    626
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ τις βάζω και για στήθος και για τρικέφαλα...βέβαια τις εκτελώ λιγάκι διαφορετικά...
    +1

    Αλλιως τις κανεις για στηθος κ αλλιως για τρικεφ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-02-11 23:20 #4
    Προεπιλογή
    Αν γυρεις εμπρος και ανοιξεις και λιγο τους αγκονες ειναι για στηθος περισσοτερο.
    Αν εισαι σε ευθεια και κλεισεις τους αγκωνες προς το σωμα πιανει τρικεφαλα περισσοτερο.
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-02-11 23:24 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Καντε Στηθος-τρικεφαλα μαζι για να ειστε καλυμμένοι
    Προσωπικά πιστευω πως καλό ειναι να την χρισημοποιουμε με σωστη εκτέλεση για κάθε περιπτωση και να την εντάξουμε στο προγραμμά μας ανάλογα με την απόδοση που θα εχει πάνω μας...
    Για στήθος προτειμώ να κάνω άλλες ασκησεις, αλλά για τρικέφαλο την θεωρω βασική ασκηση!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-02-11 23:25 #6
    Προεπιλογή
    θωρητικα ειναι ασκηση για το στηθος,και το γυμναζει πολυ δυνατα,και ειναι και πολυ αποτελεσματικη ασκηση,και απο τις βασικες μαλιστα.ακομα και αθλητες pro την κανουνε ακομα και τωρα,και με χρηση ζωνης βαρων.γυμναζει και τους τρικεφαλους παρα πολυ καλα.και οι πιεσεις παγκου,πιεσεις ωμων,παλι γυμναζουν τους τρικεφαλους δυνατα,δεν σημαινει ομως οτι θα κανουμε πιεσεις ωμων την μερα των τρικεφαλων.δεν χρειαζεται να μπαινεις σε τετοια διλληματα.απλα εγω θα προτιμουσα να της βαλω για το στηθος γιατι επειδη δουλευει εντονα τους θωρακικους οι οπιοι θα ειναι ηδη ετοιμοι και ζεσταμενοι απο την προπονηση του στηθους,οπως και οι τρικεφαλοι.δεν σημαινει οτι ο φιλος παραπανω κανει λαθος,απλα αν για αρχη κανεις με δυσκολια 8 επαναληψεις....καταλαβαινεις οτι δεν θα μπορεις να ανεβεις σταδιακα με χρηση καποιας ζωνης βαρων.στο λεω αυτο το παραδειγμα απο προσωπικη εμπειρια τραυματισμου στο στηθος που μου ειχε συμβει παλια.ελπιζω να βοηθησα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-02-11 23:33 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Και εγω τη κανω.Καλη ασκηση.Την κανω μονο στη μερα τρικεφαλων.Βεβαια δε μπορω να βγαλω καλες 10 επαναληψεις μετα απο 4 κουραστικες ασκησεις για ωμους με πολλα κιλα και ενταση.Παντως διαφορετικα εκτελειται στις δυο περιπτωσεις .
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-02-11 23:34 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PMalamas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εισαι σε ευθεια και κλεισεις τους αγκωνες προς το σωμα πιανει τρικεφαλα περισσοτερο.

    Πως εννοεις να κλεισω τους αγκωνες προς το σωμα αφου δε γινεται αυτο Εκτος αν το διζυγο που χρησημοποιεις εσυ ειναι μαγικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-02-11 23:44 #9
    Προεπιλογή
    http://www.youtube.com/watch?v=uZ4a7Wbbjok εγω εκτελω ετσι τις βυθισεις με 20ακιλο βαρος στα ποδια μου θεωρειτε οτι ειναι λαθος και θα επρεπε να την κανω στο διζυγο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-02-11 23:59 #10
    Το avatar του χρήστη humanoid

    Εγγραφή
    17-10-2009
    Περ.
    Lost in oblivion
    Μηνύματα
    626
    Προεπιλογή
    Δεν ειναι λαθος απλα ειναι αλλη ασκηση απο τις βυθισεις που αναφερονται πιο πανω.
    Εμενα το μυαλο μου πηγε στο διζυγο οταν διαβασα το ποστ σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-02-11 00:10 #11
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά πιστευω πως καλό ειναι να την χρισημοποιουμε με σωστη εκτέλεση για κάθε περιπτωση και να την εντάξουμε στο προγραμμά μας ανάλογα με την απόδοση που θα εχει πάνω μας...
    Για στήθος προτειμώ να κάνω άλλες ασκησεις, αλλά για τρικέφαλο την θεωρω βασική ασκηση!
    Ετσι!!Για στηθος δε καταφερνω να με πιασει οπως θελω,ασε που οταν κατεβαινω πολυ χαμηλα με τσιμπανε οι ωμοι.

    Για τρικεφαλα ομως,τελευταια ασκηση για πριξημο ειναι μπομπα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-02-11 00:18 #12
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Οι Βυθισεις στο δίζυγο γεμίζουν το στηθος και είναι πολυ καλη ασκηση αρκει να γερνεις προς τα εμπρος ετσι ωστε η ενταση να βρίσκεται στους θωρακικους.

    Για τρικεφαλους όπως αναφερθηκε η κινηση και η σταση του σωματος όταν ανεβοκατεβαινει είναι τελειως καθετη,εγω μαλιστα τις κανω αναποδα στο διζυγο,εχω πλατη δηλαδη στο διζυγο,νομίζω οι λαβες ετσι διευκολυνουν καλύτερα.

    ........Τρικεφαλοι............................Στηθος

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-02-11 00:20 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως εννοεις να κλεισω τους αγκωνες προς το σωμα αφου δε γινεται αυτο Εκτος αν το διζυγο που χρησημοποιεις εσυ ειναι μαγικο
    καλως ηρθες στον κοσμο της μαγικης ρωμαικης καρεκλας.
    http://www.fitnessart.gr/admin/artic...s/dizigo-1.jpg ανοιχτα.
    http://www.menshealth.gr/photos/olympic-2.jpg κλειστα

    Επισης για στηθος παιζουν ρολο τα ποδια.
    Τεντομενα ποδια=τρικεφαλα
    λυγισμενα=θωρακικοι
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-02-11 00:29 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι Βυθισεις στο δίζυγο γεμίζουν το στηθος και είναι πολυ καλη ασκηση αρκει να γερνεις προς τα εμπρος ετσι ωστε η ενταση να βρίσκεται στους θωρακικους.

    Για τρικεφαλους όπως αναφερθηκε η κινηση και η σταση του σωματος όταν ανεβοκατεβαινει είναι τελειως καθετη,εγω μαλιστα τις κανω αναποδα στο διζυγο,εχω πλατη δηλαδη στο διζυγο,νομίζω οι λαβες ετσι διευκολυνουν καλύτερα.

    Τρικεφαλοι...........................Στηθος

    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-02-11 00:33 #15
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Λοιπον εγω κανω για τρικεφαλο ετσι οπως για το στηθος..Απλως τα προσπαθω να μη κουνιεμαι περα δωθε και να κραταω καθετα οπως ειπατε..Την αλλη φορα θα προσπαθησω να το κανω ετσι αναποδα οπως το εδειξες στη πρωτη photo.Τα ποδια καμια φορα τα εχω και λυγισμενα δλδ σταυρωτα,βοηθα στην ισορροποιηση.Πειραζει να το κανω ετσι?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία